Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) lapa válasza audi100td (#31250) üzenetére


lapa
veterán

ez nekem 1660g körül, nehéz hdd-vel, wwannal, ssd-vel. de ha megemelsz egy mg lidet látni fogod, hogy 5-7 deka az egész. ha a cfrp 0 deka, akkor is csak annyi a difi.

(#31252) audi100td válasza lapa (#31251) üzenetére


audi100td
nagyúr

Gondolom a nagyobb hűtő ad valamennyi difit, te is 9 cellással mérted?

X201 a 6 cellás akksival 1553g, hogy mennyire pontos a konyhai mérlegünk nem tudom, WWAN nincs, de a HDD-nek elég szép súlya van.

(#31253) Dr. Akula válasza audi100td (#31252) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A vinyót sztem manapsag mar érdemes kidobni, és belerakni egy SSD-t. Mar 10k körül lehet kapni (persze nem 500 giga, sata3), még az is megéri a - nemcsak súlybeli, sőt főként nem azt - különbséget, nemhogy egy komolyabb. Nem is értem miért raknak még mindig HDD-t új gépekbe. Ilyen thaiföldi vizes vinyóarak mellett meg plane.

(#31254) mitulabattyi válasza lapa (#31248) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Az én x200s-em legkisebb fényerővel, bekapcsolt wifivel, ssd-vel idle le szokott menni 4.8W-ra is.
A procin túl a chipset sem egyforma a két gépben, az s-ben az alaplap is kisebb valamivel... Itt egy pár kép, igaz, hogy itt az x200s 1440x900-as felbontású.

(#31255) audi100td válasza Dr. Akula (#31253) üzenetére


audi100td
nagyúr

Volt már SSD-m, tudom mi az, de 500GB kellene minimum, az meg 100e Ft vagy több még használtan is, egyelőre kivárom míg esnek az árak, addig meg kihúzom a Seagate hdd-sdd hibriddel. Külső vinyó nem játszik, az nálam már erősen lerontja a mobilitást, arról nem beszélve, hogy kábelen lóg a vinyó, elég ha leesik az asztalról és ugrott minden.

[ Szerkesztve ]

(#31256) yodamastah válasza Gondwana (#31243) üzenetére


yodamastah
őstag

Ha workstationnek hasznalsz egy subnotebookot, akkor nem csoda hogy keves egy 1.6os mobil proci :) Persze nincs ezzel baj, de az x200s nem a cpu teljesitmenyt helyezi elore, hanem a hordozhatosagot, az alacsony fogyasztast, es a magas fizikai strapabirast.

Gondolkodtam nemreg hogy lecserelem az x200s-t x201-re, de gyakorlatilag semmi ertelme nem lenne nalam. Egyszeruen nem terhelem cput szinte semmivel. A legdurvabb alkalmazas HD video lejatszas, es az se szokott 50% CPU fole menni. Az affs x201-be heggesztese, meg nem olyan egyszeru...

Amennyire en tudom, a nem europai x200s modellek fedele szenszalas, azaz van kulonbseg az x200/s kozott... de itthon en meg csak eu-s modellt lattam s-bol.

[ Szerkesztve ]

(#31257) franc0 válasza audi100td (#31255) üzenetére


franc0
őstag

Sosem értettem, hogyan lehet egy laptopot megtölteni 500 gigával.
Az SSD must have. Ha nem fér el az ember 120 gigán (amit most épp 27500-ért dobálnak), akkor ott a felhasználói szokásokkal van gond.

Egy indok jut eszembe, nálunk a főboss .pst fájlja már nem fért el 120-ason, 256-os kellett a gépébe.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#31258) audi100td válasza franc0 (#31257) üzenetére


audi100td
nagyúr

Zenék, filmek, virtuális gépek, stb. Nekem ez az egy gépem van, mindent itt tárolok, a mentéseket meg NAS-on. Azért mert mások a szokásaink, enyhén szólva erősnek érzem, hogy gondnak nevezed azt ha valaki nem úgy gondolkozik mint te, vagy másképp tárolja az adatait.

(#31259) zdanee válasza franc0 (#31257) üzenetére


zdanee
őstag

32-64GB SSD a rendszernek, 500-750GB caddybe munkára. Van olyan munka, ahol csak az eheti projected telerak egy 500-as vincsit. Fotózás, vágás, animációk. És ha sürget az idő, vagy helyszínen kell dolgozni, nem játszik az asztali gép.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#31260) audi100td válasza zdanee (#31259) üzenetére


audi100td
nagyúr

X201-nél nincs caddy, ezért több kompromisszumot kell ilyen téren kötni, amúgy többnyire egyetértek, sokan nem tudják elképzelni, hogy excelen túl is létezik munka. :U

(#31261) BoB válasza audi100td (#31258) üzenetére


BoB
veterán

Én sem értem a mobilitást itt. Neked mindig mindenhova cipelned kell az összes zenédet meg filmedet? Miért nem jó hogy otthon van egy nagykülső tároló ha meg mész valahova annyi filmet zenét teszel fel amennyit épp akkor lehet hogy meg fogsz nézni?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#31262) Tikakukac válasza audi100td (#31258) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért van 1 notim, amit hurcolok mindenfelé, tele mindennel. Mellé az x200s ami tényleg a mobil dolgokra+felhő mellé. Meg az asztali ami meg monstrum és otthon pihen 2 hónapja :P

Jó persze a nagy DV5 az Pest és vissza utat szokott megtenni csak meg házon belül megy ide-oda ha kell. Meg ha tudom, hogy kell nagy kép és proc+vidkártya akkor koliba lépek, vagy elmegy suliba havonta egyszer. A kis mókolásokhoz meg jó a x200s is, felhőben meg ott vannak azok a cuccok amik kellenek mindenhová. És ennyi :)

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31263) audi100td válasza BoB (#31261) üzenetére


audi100td
nagyúr

Otthon is zavarna ha egy usb-s vackot kellene ide oda pakolgatnom, attól függően épp hol használom a gépet, és hogy egyáltalán biztonságosan el tudom-e helyezni a vinyót, egyszerűen utálom a külső adattárolókat. Másrészt ha épp vonatra ülök szeretem ha kedvemre válogathatok a zenéim, vagy akár filmjeim közül, nem tudom miért kell, hogy valakinek ez csípje a csőrét, én is leszarom, hogy sdd-t használsz-e vagy vinyót.

Tikakukac: Hiába öltögeted a nyelved, nincs se pénzem, se szükségem 3 gépre, ez is fáj nektek?

[ Szerkesztve ]

(#31264) BoB válasza audi100td (#31263) üzenetére


BoB
veterán

Nekem nem csípi a csőröm. Persze hogy kényelmesebb a megoldásod.

Csak hát aki lusta, az ugyanazt kapja többért, vagy ugyanannyiért kevesebbet. Ez már mindenki egyéni döntése, nekem is mind1 hogy hogy csinálod, csak kérdeztem, mert logikusan gondolkaozva nem ideális az eseted :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#31265) audi100td válasza BoB (#31264) üzenetére


audi100td
nagyúr

ez nem lustaság kérdése, de mindegy...

azt meg rohadtul nem bírom ha valaki meg akarja minden áron mondani, hogy nekem mi a jó

[ Szerkesztve ]

(#31266) adorjant válasza audi100td (#31263) üzenetére


adorjant
senior tag

Csak azt akarják elérni,hogy aktuális piaci áron (58k) eladd a géped :)

(#31267) audi100td válasza adorjant (#31266) üzenetére


audi100td
nagyúr

nekem X201-em van, 80-ért mehet? :D

(#31268) franc0 válasza audi100td (#31258) üzenetére


franc0
őstag

És még NAS-od is van. Mostmár végképp nem értem...
Na mindegy, lapozzunk.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#31269) Tikakukac válasza audi100td (#31263) üzenetére


Tikakukac
titán

Félre ne értsd, nem azért mondtam. Az asztalim ér 60k-t a DV5 meg 80-85k-t max. Az x200s meg 80k. A HD2 olyan 50k. 250rugóból lefedtem az összes használati formát. Az a baj, hogy ha mindenes gépet akarsz akkor kompromisszumokat kell kötni. Ami igazándiból nem lesz jó egyik területen sem. De tényleg non offense, mindenki egyéni igényekkel rendelkezik, csak megjegyzés volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31270) audi100td válasza franc0 (#31268) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, van egy NAS-om amire mentek, hogy ha esetleg meghalna a vinyóm, ne szálljon már el minden adatom, én már csak ilyen hülye vagyok. Annyiszor basztattatok már emiatt és még mindig erről szól a dolog, nem értem miért nem lehet ilyen minimálisan tiszteletben tartani a másik álláspontját, én sem akartalak soha meggyőzni arról, hogy neked vinyót kell használnod SSD helyett.

Tikakukac: De ha én ezzel az egy kompromisszummal együtt tudok élni, miért kell nekem esni 5 oldalról és megmondani a frankót? Az sem mindegy, hogy így megvagyok 150k-ból 250 helyett, nekem ez így megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#31271) Tikakukac válasza audi100td (#31270) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondom, csak közbevetés volt, Isten ments, hogy a torkodnak ugorjak egy ilyenért.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31272) BoB válasza audi100td (#31270) üzenetére


BoB
veterán

Na jó, de miért akarsz SSD-t a NAS-ba?

csak poén volt :R

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#31273) mitulabattyi


mitulabattyi
aktív tag

Legalább off-topicba tennétek! :W

(#31274) J00hnny válasza audi100td (#31270) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Szerintem arra gondolt, hogy a NAS-on tárold a zenéket, filmeket, és mindent amit nem szükséges hordoznod és akkor elférnél kisebb SSD-n. De persze szerintem sincs senkinek köze hozzá ki hogy tárolja az adatait, ez csak javaslat :U

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#31275) lapa válasza J00hnny (#31274) üzenetére


lapa
veterán

amellett, hogy csak fogom a fejem a 19. századi felfogású posztokon ez sem igaz. úton ugyanúgy jól jön a zene meg a film meg úgy általában minden adat.

optimálisan 1 redundáns rendszered van (azaz két egyforma gép), egyik otthon másik cipelős. ehhez kell megtalálni azt a gépe(ke)t, ami teljesítménybeli kompromisszumok nélkül, minimális kiterjedésben elégíti ki ezt.

x20xx-be belefér terás hdd meg kicsi de gyors ssd. miről beszélünk? mintha mindig vinnél magaddal egy hdd-t keretben. fogyasztani nem fogyaszt, csak ha onnan van bogarászva valami.

(#31276) audi100td válasza J00hnny (#31274) üzenetére


audi100td
nagyúr

A NAS nálunk első sorban adatmentésre szolgál, meg kevésbé fontos dolgokat elve ott tárolok, hogy ne egye még az is az X201 tárhelyét. Magyarul csak egy helyen nem fogok tárolni semmit, még ha raid tükörben is van, ha esetleg leég a táp és magával viszi mind a két vinyót, akkor cseszhetem. Másrészt ha épp elutazom nincs se időm, se kedvem előtte egy órán át zenét meg filmet válogatni, meg amúgy is általában ott, helyben dől el mit szeretnék hallgatni.

lapa: "x20xx-be belefér terás hdd meg kicsi de gyors ssd. miről beszélünk?" Csak lenne egy leírás windows userek részére, azonnal belevágnék. :) Addig meg várhatok, míg lemegy az X220 vagy az SSD-k ára.

[ Szerkesztve ]

(#31277) J00hnny válasza lapa (#31275) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Azért azt ne mondd nekem, hogy neked az összes filmedre, meg zenédre, meg fotódra mindig szükség van :Y
Én azt mondtam, hogy AMIRE nincs szüksége azt tegye egy NAS-ra és akkor elég lenne egy fele akkora SSD is talán....
De erről kár is vitázni, mert mindenki tudja mi jó neki...

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#31278) audi100td válasza J00hnny (#31277) üzenetére


audi100td
nagyúr

A NAS mentésre szolgál, ha csak ott tárolnám fontos adataim, akkor nem lenne róluk mentés.

"De erről kár is vitázni, mert mindenki tudja mi jó neki..."

ebben egyetértünk

[ Szerkesztve ]

(#31279) J00hnny válasza audi100td (#31276) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Értettem, és elnézést, hogy beleszóltam.....

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#31280) lapa válasza J00hnny (#31277) üzenetére


lapa
veterán

azért azt ne mondd nekem, hogy annyira fontos, hogy mindig mindenhonnan akármikor fel tudj hívni valakit. utcai telefon akkor miért nem jó? le tudod hallgatni rajta az otthoni rögzítőt is.

az "összes" filmekre külön offline redundáns titkolt archív van. azért elég rossz lenne elférne minden egy terán. de mi annyira ritkán filmezünk (évente 3-szor, akkor is mindig az uccsó cserkészt vagy a die hardot), hogy nem kell több. a terára ráférnek a nézett sorozatok, a friss filmek meg persze minden más.

[ Szerkesztve ]

(#31281) J00hnny válasza lapa (#31280) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Lásd előző hozzászólásom....

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#31282) sutszi


sutszi
veterán

Nagyon nem szeretném tovább ragozni a témát, csak jelentkezem mint furcsa állatfaj, hogy én pont egy rugóra gondolom ezt a dolgot audi100td-vel. Van egy gépem, azon minden legyen rajta, meg erről legalább! egy másolatom van külső HDD-n....

Régebben előfordult párszor, hogy pont az nem volt nálam ami kellett volna...Aztán addig pakoltam a gépre a külső HDD-ről míg a végér letl 1:1 copy...
Rühellem ha éppen kéne valami és 1 kattintás helyett...másolgatás...pakolszásá.. :Y

szerk: a filmek ez alól nálam kivétel..az nincs nálam egyfolytában

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31283) cadeyrn válasza audi100td (#31278) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Ott a pont.
Nálam 2 külső másfél terás a mentés + nem fontos adat, mert úgy redundáns.

(#31284) lapa válasza sutszi (#31282) üzenetére


lapa
veterán

+1, a furcsa állatfajokat az evolúció produkálja.

az off féloffja: máig visszasírom az xp "offline folder" fícsörét, az annyira brilliáns volt hogy linuxon az az egyetlen dolog amit nem tudtam még összetornázni. csatoltál egy hálózati meghajtót (az otthoni szerverét), leszinkróztad, majd a másolaton offline tudtál törölni is meg hozzárakni is, megfelelően kezelte. az, hogy a kliensen elvégzett törlést jól kezelte (azaz nem visszamásolta, hanem törölte a szerverről is) azért annyira nem triviális. már az algoritmus felírása komoly fejtörést okozott.

(#31285) azbest válasza r3dsnake (#31200) üzenetére


azbest
félisten

Na most láthatsz ph tesztben is e-450-es procis notit: [link]. Az is látszik, hogy a kis fogyasztás melletti jó multimédiás teljesítményre mentek, nem pedig az erőre [link]. [link]

[ Szerkesztve ]

(#31286) zooleeb


zooleeb
csendes tag

Sziasztok!

Én vettem /volna/ meg az x200at a Vaterán pokps3 néven, csak azért írom mert mindenkit izgat.Többször vásároltam már a sráctól IBM gépeket Ausztriából és Németországból hozza a gépeket hogy mennyire vannak szétszedve nem tudom de eddig nem volt semmi problémám velük!Az x200as üzlet sajnos nem jött össze mert már eladta a Vaterán kívül így én sem láttam és nem fogtam meg!Amúgy tudja és tisztában van vele mit árul.Ő el akarja adni a gépeket nem csak tartogatja!Ha bármi kérdés van nyugodtan kérdezzetek!Ez itt az oldaluk [link]!

zooleeb

Ami nem kínai az hamisítvány!

(#31287) Tikakukac válasza zooleeb (#31286) üzenetére


Tikakukac
titán

Köszi a linket és a felvilágosítást :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31288) azbest válasza zooleeb (#31286) üzenetére


azbest
félisten

Ejj, ezzel valószínűleg meg is sértette a vatera szabályzatát, hogy olyasmit árul, ami már nincs a birtokában :U Nem szép dolog... tudtommal amíg nem licitált rá senki, addig lehet törölni a hirdetést (régen használtam a vaterát, nem sok jó tapasztalattal, korrektebbek a kínaiak).

[ Szerkesztve ]

(#31289) dbius válasza azbest (#31288) üzenetére


dbius
veterán

Ha lehetne paypalt használni vateránál, vagy egyéb hazai aukciós oldalakon, na az lenne a jó. Addig én pár száz v. ezer Ft-os tételen kívül - akkor is csak bizonyos esetekben - teljesen mellőzőm, mert semmi sem védi a vásárlót.

(#31290) soldi3r válasza audi100td (#31263) üzenetére


soldi3r
veterán

nincs ilyen gondom, nem vonatozok :D de lehet veszek inkább egy himbasort az autóba :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#31291) r3dsnake válasza azbest (#31285) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Megnéznék azért egy thinkpad és egy asus összehasonlítást e450-nel. Szerintem meglepő különbségek lennének : )

(#31292) sutszi


sutszi
veterán

Ezt a gépet nézegettem:
[link]

RAM és DVD, HDD nélkül 32-be el tudnám vinni.

Ide tettem fel a képeket amiket kaptam róla
[link]

Vetne rá egy pillantást valaki aki ezer mérföldről is kiszúrja a légysz@rt a hegy tetején? De viccet félretéve mindenkinek a véleménye érdekel.

A billentyűzet cserélve lesz...
Mi lehet benne buktató, vagy esetlegesen problémás?

Előre is kösz.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31293) azbest válasza sutszi (#31292) üzenetére


azbest
félisten

Jé.. az ibm logós gépen lenovos felirat van a kijelző belső oldalán. Ezt csak úgy kiszórtam, lehet hogy normális. Ha 65W-os tápot ad hozzá, akkor akku nélkül csak 1200MHz-en megy vele a gép (két inteles t61-gyel is kipróbáltam). Mintha ferdén állna a bal gomb a touchpad alatt. Ha a billentyűzet benne ment szét, akkor lehet nem ártana egy kép a belsejéről (csuklótámasz és bill nélkül) hogy látszon nem sérült-e a váz. Már ha ért annyira hozzá az árus. Meg érdemes lehet utánaszámolni, mennyibe kerül kihozni teljes géppé, mert asszem 50 alatt is volt már akku nélküli t61 alfa156-nál. Winyó, bill, esetleg csuklótámasz, akku, lehet annyiból kapni komplet gépet. Az aljáról asszem nem volt fotó.

[ Szerkesztve ]

(#31294) audi100td válasza azbest (#31293) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Jé.. az ibm logós gépen lenovos felirat van a kijelző belső oldalán. Ezt csak úgy kiszórtam, lehet hogy normális."

normális

sutszi: Szerintem ha beleszámolod az árba azokat amik hiányzanak, ugyanott leszel mint ha vennél egy normális gépet pl. a szokásos eladótól.

[ Szerkesztve ]

(#31295) sutszi válasza audi100td (#31294) üzenetére


sutszi
veterán

Már így is ütöm magam, mert nem akarok fillérb@szónak tűnni, csak próbálkozunk a legjobban kijönni anyagilag is...
Azért szedetnék belőle dolgokat mert arra nincs szükség...
RAM,HDD, van. DVD meg csak addig kell amíg windowst kap a rendszer. Ezért keresek főleg hiányos gépet, vagy olyat amiből ki lehet szedni ezeket az egységeket.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31296) zdanee válasza sutszi (#31295) üzenetére


zdanee
őstag

A bal taouchpad-gomb valszeg törött, látszik lent a fémdarab (Kép 16). Billentyűzet ha mákod van 4-5eFt, amúgy 10eFt (bár ha csak gombok meg műanyag X-ek kellenek, azt tudok adni én is tábla csokiért). DVD direkt van vajon kinyitva, vagy "fogni kell" kategória?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#31297) azbest válasza sutszi (#31295) üzenetére


azbest
félisten

Hát, akkor a váz sértetlenségére és a kijelző minőségére érdemes rámenni. (nem törött / deformált-e, nem sárgult-e be). Garancia nélkül személyes megtekintés nélkül azért rizikós.

(#31298) tototos válasza sutszi (#31292) üzenetére


tototos
őstag

Vigyáznék az Nvidia gpu-val mert akármikor megadhatja magát.

(#31299) sutszi válasza tototos (#31298) üzenetére


sutszi
veterán

Kértem képet everestből. Rev A2-es így ettől annyira nem félek. 2008-as gyártás...

Kösz mindenkinek az észrevételeket, ezek egy részét láttam is, de sokkal jobban kijött, visszaolvasva.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31300) !Overdose! válasza tototos (#31298) üzenetére


!Overdose!
őstag

Gondolom kifejezetten csak Rev B GPU-s gépeket néz.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.