Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) lapa válasza Chaser (#31349) üzenetére


lapa
veterán

igen. ez az én t61-em fel és le katasztrófálisan torzít. a latitude 1280 így emlékből tán fakóbb volt, de stabilabb betekintésre.

(#31352) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Kérdés: T400 HDD caddy megeszi - tuszkolás nélkül - a 12.5 mm-es 2.5"-os diskeket?

Az orig. 160GB-os van benne, de láttam TB-os Toshibát barátságosan pislogni rám, ám az vastagabb, innen a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#31353) audi100td válasza J00hnny (#31350) üzenetére


audi100td
nagyúr

igen, jó bele: [link]

cadeyrn: Szerintem még bárkaccsal sem megy bele, az ultrabay fiókot maga a rollcage öleli át, keress 1TB-os Samsung-ot, az már 9,5mm-es és az ára sem vészes annyira.

[ Szerkesztve ]

(#31354) J00hnny válasza audi100td (#31353) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Köszönöm!

ezt az oldalt én is láttam, de ez az ASM P/N 92P1138 szám elbizonytalanított mert ezt nem írják...

Köszi a megerősítést még egyszer!

:R

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#31355) audi100td válasza J00hnny (#31354) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az FRU-t érdemes nézni, ha az egyezik, akkor ok.

(#31356) audi100td válasza cadeyrn (#31352) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pontosabban a Samsung-nak is volt 12,5mm-es merevlemeze, a 9,5-ös típusszáma HN-M101MBB: [link]

És WD lenne még itthon elérhető, de az drágább: [link]

[ Szerkesztve ]

(#31357) sniphoe


sniphoe
aktív tag

Sziasztok, még garanciális, külföldön vásárolt Lenovo T400 garanciája él Magyarországon?

A warranty lookup-ban a következő látható:
"Warranty description: This product has a Global Model Plus special bid three year limited warranty. This product is entitled to parts, labor and on-site repair service (9x5 next business day) in approved locations. Thinkpad batteries have a one year warranty."

[ Szerkesztve ]

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#31358) audi100td válasza sniphoe (#31357) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha ide beírod a type-ot és a listán szerepel Magyarország, akkor igen.

(#31359) sniphoe válasza audi100td (#31358) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Szerepel, köszöntem!

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#31360) lapa válasza audi100td (#31353) üzenetére


lapa
veterán

cserébe a terás 9.5mm samu hangja sokkal durvább, mint a terás (12,5-es) wd-é.

[ Szerkesztve ]

(#31361) audi100td válasza lapa (#31360) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az lehet, mondjuk nekem átlagosnak tűnt 2 tányéros vinyók közt, igaz a mostani Seagate-em halkabb. Ott van még a WD, de az jóval drágább, és nem biztos, hogy halkabb. Ha 12,5mm nem megy bele amúgy sem igen lehet mit tenni.

(#31362) Chaser válasza cadeyrn (#31352) üzenetére


Chaser
titán

Sztem terás toshibát kerüld, megbízhatóságban nem volt vele gondom, de igen lassú. Persze ha csak háttértárnak kell mind1. Utána vettem 750-est, meglepő de halkabb és jóval gyorsabb. Eléri a 100MBps értéket, a terásnak valahol 65-70 környékén volt vége, rendszer is nagyon szépen ment a 750-esről.

szerk: lapa: Láttam már sok kijelzőt, általában nagyobb felbontású jobb. De azért mint látjuk vannak kivételek. Még meg se vettem már tervben volt 1440x900 kijelző upgrade, de ahogy megláttam tudtam hogy nem fogok kísérletezni. Színei nagyon jók TN-hez képest, inverzbe fordulás döntéskor egészen minimális...hát nem pva/ips, de nincs hányingerem ha saját kijelzővel kell használni a gépet.
Tényleg mi lett a T61-eddel? Eladtad v megtartottad végül?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31363) lapa válasza audi100td (#31361) üzenetére


lapa
veterán

persze, csak mint megfigyelés említettem hogy azt annyira hallom 2,5 méterről ugyanolyan gépben, mint az orrom előtt a wd-t.

(#31364) audi100td válasza Chaser (#31362) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem meglepő, mivel nagyobb az adatsűrűsége a 2 tányéros 750-esnek, nekem is volt ilyenem, szerintem teljesen rendben van, az ára is nagyon jó volt akkoriban. :)

szerk: mégis meglepő, a 3 tányérosnak is 100MB/s körül van vége, ott a te rendszeredben nem stimmelt valami, vagy a mérés nem sikerült jól.

[ Szerkesztve ]

(#31365) Chaser válasza audi100td (#31364) üzenetére


Chaser
titán

Ugyanazon az usb3 vezérlőn mértem mind2-t. Annyi különbség volt, hogy a terást nem tudtam rack nélkül mérni mert "egybe" megoldás volt, a 750-est meg satan is néztem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31366) audi100td válasza Chaser (#31365) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor passz, lehet nem szerette a vezérlő, vagy azzal a példánnyal nem volt valami oké.

(#31367) Wlac


Wlac
Ármester

Üdv mindenkinek!

Olyan problémám van, hogy Win 7 alatt állandóan visszaállítódik a görgő görgetési sebessége 1-re. Nekem 3 lenne ideális, de hiába állítom be, szinte mindennap visszadobja 1-re az értéket. A gép egy E125-ös Thinkpad.

“The wha-"

(#31368) r3dsnake válasza Wlac (#31367) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nekem is ezt csinálta, marha idegesítő volt. Sajnos megoldást nem találtam rá: (Mármint de, de úgy, hogy eladtam...)

(#31369) lapa válasza Chaser (#31362) üzenetére


lapa
veterán

a történet röviden annyi, hogy az apróm politikai célú hirdetés volt. gazdasszony kitalálta, hogy csak akkor vehetek x-et, ha azt eladom. végül 70-ért lett volna a minap egy érdeklődő, úgyhogy neki szegeztem még egyszer utoljára a kérdést: tényleg szükség van-e arra, hogy elbarmojuk a belefeccölt pénzt (pláne első saját notim), pusztán elvi okból. megmutattam, hogy tényleg nem rajtam múlt. végül belement az x vásárba eladás nélkül.

ezzel szegény vevő előtt szép kis segget csináltam a számból, mert előtte már levelezgettünk és gyak az átvételi időt egyeztettük. végül frappánsan lebeszéltem róla (bga hiba), és ha minden igaz rábeszéltem egy x200 vagy tabletre. nem tudom végül sikerült-e neki a bolt, de szerencsére megértette a helyzetet és hogy igazából a nők tehetnek mindenről.

most kuncsorgok a cégnél pár alkatrészért (slc corestore meg ilyenek), aztán ha rábólintanak akkor nézek valami jóárasított x200s-t munkagépnek. szeretnék tabletet de félek is tőle. majd valamelyikbe csak beleszeretek.

(#31370) buvartacsko válasza lapa (#31369) üzenetére


buvartacsko
addikt

tabletet ne !

(#31371) Napfénysüti válasza buvartacsko (#31370) üzenetére

Miért mi a baj vele? :F

Més que un club!

(#31372) buvartacsko válasza Napfénysüti (#31371) üzenetére


buvartacsko
addikt

csak az hogy gyakorlatilag kihasználatlan a Tablet funkció rajta. :D és sokkal nagyobb és nehezebb mint a sima nem tablet. én még egyszer nem vennék az tuti. :( első pár hétben még nagyon fun, de aztán rájön az ember hogyha tablet akkor inkább iPad... bár nekem az ujjaimra nem reagál csak a ceruzájára. lehet hogy egy multi touchos cucc jobban bejönne windows 8al... de még úgyis túl nehéz. inkább egy X220 + iPad kombó.

(#31373) lapa válasza audi100td (#31364) üzenetére


lapa
veterán

hát lásd kivel van dolgod nekifutottam a win + corestore témának. csak emiatt leszedtem + kikarcoltam egy 32bit win7sp1 enterspájzot --> üres vinyó berak --> usb-s dvd-ről boot --> win telepítő jajdeszépháttér --> load driver --> usb kulcson driver be --> látja corestore-t --> jajnemjó file system --> ntfs-re átformázom --> szája sír, hogy biza arra nem telepszik mert nem bootolható --> oké, akkor hdd-re jelölöm ki a telepítést (majd átmásolom esetleg install után) --> corestoréhoz hozzá se nyúlok --> két partíciót csinál a hdd-n --> telepít --> aszongya nagyonsokszor fog újraindulni --> kuncogok rajta jókat --> restartol --> ennyi.

szóval még mindig nem sikerült odáig eljutni, hogy ne kelljen meztelenre szedni a gépet ha windowst akarsz installálni. mondom, simán, formázott hdd-re telepítés történt (majdnem), ráadásul ismerte a corestore-t már hisz be lett neki mutatva a driver (le is formáztam én állat emiatt. úgy látom nem véletlen hogy meguntam ezt a rendszert az elmúlt 15 év alatt. ez még mindig ugyanaz pepitában.

(#31374) yodamastah válasza buvartacsko (#31372) üzenetére


yodamastah
őstag

X2xx Tablet mellett a sima x20x ellen kijelzo szol. Pl az X200T nem multitouchos verzio kijelzoje az egyik legjobb gyari panel ami X-ben eddig volt. Outdoor panel, brutal fenyerovel (ha kell), 750:1 kontraszt, nagy betekintesi szogek. Kb mint az affs mod, csak kb 2x fenyereje tud lenni.

A touchos kepe az hatarozottan gyengebb pl latoszogben mint az outdoor valtozat.

[link]

En is gondolkodtam az outdooros X200T-n egy ideig, de annyival nagyobb mint a sima x200s, hogy letettem rola.

[ Szerkesztve ]

(#31375) buvartacsko válasza yodamastah (#31374) üzenetére


buvartacsko
addikt

ha outdooros lenne nem sírna a szám miatta hidd el. :D de sajnos ccfl verzió x200t-m van :)

és most is a kijelző miatt viselem el leginkább. :) ezután csak X220 jöhetne szóba.

[ Szerkesztve ]

(#31376) audi100td válasza lapa (#31373) üzenetére


audi100td
nagyúr

hát, köszi szépen, hogy megnézted

hm, nem értem mi lehetett a probléma, gyakorlatilag egy üres, formázott vinyót tettél be telepítésnek, nem?

(#31377) lapa válasza yodamastah (#31374) üzenetére


lapa
veterán

azért ennyire nem egyértelmű a "ha kell", mert a vidi végén mindkettőt minimumra veszi az meg feszt csak világít. ettől este simán kifolyik a szeme az embernek, azt is elképzelhetőnek tartom hogy lebarnul az arca. meg én eddig eldolgoztam napsütésben az affs-en is, persze nem napi 8 órában.

csak multitouchban gondolkodtam, egy olyan ötlet volt hogy lehetne az a szerver, akkor a kanapéról is lehetne kisebb dolgokra meg távirányítónak használni. de akkor azon dolgoznék napi 1x órát, és parázom a sok réteg miatt a képminőségen. hurcibálósnak semmiképp nem kéne.

audi100td: elvileg unallocated volt, lehet hogy valami linux (vagy valami fontos titkolt adat) volt rajta. de újraformáztattam vele. szóval igen. azért én is meglepődtem. majd lehet még megnézem feltelepül-e a t61-re, de most első körben meguntam.

[ Szerkesztve ]

(#31378) yodamastah válasza lapa (#31377) üzenetére


yodamastah
őstag

Lehet nem a gyari lenovo vga driver van azon a gepen. Legalabbis a azt talaltam erreol a temarol hogy a lenovo driverrel tud rendesen alacsonyra a fenyero. A sima w7 intel driverrel meg nem. Nem hinnem hogy kiadnak ugy egy gepet hogy nem lehet ejszaka hasznalni mert kiviszi a szemed...

[ Szerkesztve ]

(#31379) lapa válasza yodamastah (#31378) üzenetére


lapa
veterán

azok után amiket eddig itt olvastam a szoftver dev csapatról, én már bármit elhiszek. vagy semmitse, ahogy vesszük.

(#31380) audi100td válasza lapa (#31377) üzenetére


audi100td
nagyúr

értem, azért köszönöm

(#31381) soldi3r válasza audi100td (#31380) üzenetére


soldi3r
veterán

énis, legalább eszembe se fog jutni kipróbálni :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#31382) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nos a tapasztalataim eddig: win7-el ruganyos a gép, finoman dolgozik, ahogy kell. Full terhelésen viszont hoz egy 85 fokot, ezen majd feszelünk, meg kap mx-2-t valamikor. A support pedig juhujj, a HP-hoz is nagy segítség volt a gyári szoftver, de azért ez az egybe mindent letöltő meg menedzselő dolog odavág. A vinyó meg surrog, bár 7200-as, ez van.
Kívülről pedig: a fedlap szinte tökéletes, az éle van végig lekoptatva. Alulról talp ugye az kell. Billentyűzet finom, nagyon minimális fényesedés van rajta, max a space és a wasd körül látszik valami. A táp az mondjuk melegszik keményen, igaz 90w meg tényleg tölt is mint a bolond. Egyenlőre ennyi. :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31383) audi100td válasza Tikakukac (#31382) üzenetére


audi100td
nagyúr

Azt ugye tudod, hogy a hűtő leszereléséhez ki kell szedni az egész alaplapot?

Első körben kifújnám belőle a port, egyébként 85 fok nem biztos, hogy ilyen melegben gáz ennél a gépnél.

(#31384) Gondwana válasza yodamastah (#31378) üzenetére


Gondwana
addikt

...Legalabbis a azt talaltam erreol a temarol hogy a lenovo driverrel tud rendesen alacsonyra a fenyero...
Ezzel kapcsolatban kérhetek egy forrást? (lehet pvt is) Egy ideje (amióta az X201-em megkapta az AFFS paneljét) keresem, hogy ténylegesen hol is tárolódnak az egyes brightness-lépésekhez tartozó % értékek, mert most nálam az 5/15 a 11%, alatta használhatatlanok az értékek, illetve a 10/15 is már lenn jár 28%-on, pedig itt még lehetne 40-45% körül.

Tikaqkac: Kopott WASD X200s-en? :DD :C :U
Az a 85% szerintem se kritikus 100% terhelésnél - báris nálam az X201 gyakran képes akár ez fölé is menni 100%-on, és még mindig van benne annyi, hogy 2.667GHz-re felugorjon ilyenkor is a TuborgBoost.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31385) Tikakukac válasza audi100td (#31383) üzenetére


Tikakukac
titán

Van rutinom benne, a DV5 is lett már atomjaira bontva, mindent szépen óvatosan, megfigyelve kell bontani és nincs gond, otthonosan mozgok a kütyükben, annyira nem lehet gázos ez a noti sem:N

Ha nem Pesten lennék akkor otthon nyomnám szépen sűrített levegővel, idefenn se kompresszor, se flakonos megoldás. Egy jó 10-15 fokot azért ebből lecsippentenék, akkor úgy szerintem rendben lennénk eléggé.

Gondwana: Nem csak a wasd, de azokon a leginkább kivehető. Utána jön a többi sűrűn használatos karakter, de azok annyira nem. Meg a space. Az enter viszont nagyon zsír, pedig az is szokott kopni a space mellett. :U

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31386) soldi3r válasza Gondwana (#31384) üzenetére


soldi3r
veterán

céges noti volt, valamivel el kellett ütni az időt :DDD

E30 (oo=[][]=oo)

(#31387) Tim82 válasza Tikakukac (#31385) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért a manualt sem árt tanulmányoznod, mielőtt nekiugrasz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31388) Tikakukac válasza Tim82 (#31387) üzenetére


Tikakukac
titán

Azért fejjel nem megyek a falnak, egy tanulmányozás kell, persze. De kicsit magabiztosabb a dolog, ha az ember évek óta forgatja a csavarhúzót, mint mondjuk anyám, akinek már az akksi csere is horror otthon :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31389) ArrayOfLilly válasza Wlac (#31367) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

A trackpoint/touchpad vezérlése írja felül. Ha azonosan vannak beállítva, akkor nem. Meg néha segít az egér drivere, nem a win7-es, hanem a gyártótól származó. Pl. Logitechnél a SetPoint alk., etc..

http://www.arrayoflilly.com

(#31390) dbius válasza soldi3r (#31386) üzenetére


dbius
veterán

:DD Ez tetszett :C

(#31391) RnJ válasza Tikakukac (#31382) üzenetére


RnJ
tag

Milyen procid van?

[ Szerkesztve ]

(#31392) Tikakukac válasza RnJ (#31391) üzenetére


Tikakukac
titán

L9300. De egy paszta és egy takarítás meg feszelés megoldja. Azért nem várok el terhelés alatt 50 fokot, az úgy elég durva lenne. De egy 17W TDP-s prociból azért nem kéne 85 fokos dolgokat kihozni. Plusz ugye nincs diszkrét kari mellette ami fűtsön pluszba.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31393) mitulabattyi válasza Gondwana (#31384) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

A fényerővel kapcsolatos dolgot meg tudom erősíteni.
Ha az inteles driver van felrakva, akkor csak kb félig lehet levenni a fényerőt, viszont kb 130% a max. (x200s)

(#31394) yodamastah válasza Gondwana (#31384) üzenetére


yodamastah
őstag

Egy forumos postban talaltam google-el. De semmi konkretum nem volt, csak hogy a lenovo drivert kell hasznalni a tableten, mert csak azzal jo a fenyero szabalyzas also tartomanyban. Nalam az AFFS-el teljesen ok minden. Sotetben a 0-5 koruliertekek is hasznalhatoak. 0 nem nagyon szoktam hasznalni, de tok sotetben 1-2 mar jo. 15-on pedig kozel hozza a panel a gyari 200 cd/m2-t. (190et mertem rajta legutobb).

Erdekes egyebkent hogy a 100% alatti fenyero beallitasoknal sipol a panel invertere. De amint bejon a windows es betoltodik a lenovo driver, azonnal megszunik a sipolas, es teljesen kussban van minden fenyero beallitason. Es ehhez is a lenovo driver kellett..

[ Szerkesztve ]

(#31395) lapa válasza Tikakukac (#31392) üzenetére


lapa
veterán

ha nem rossz ne szedd szét. billzet meg palmrest levételével nagyjából a 100%-át át tudod fújni, főleg flexis levegő sprayyel. szerintem jobb nem lesz tőle hogy atomjaira szeded, felesleges stresszt kapnak csak az alkatrészek (másmilyen sorrendben húzod meg stb.).

egyébként azt is megnézheted, hogy porszívó a venti rácsra, közben alul meg befújkálsz a lukakon (hangszóróra vigyázz). légcsatornák vannak a gépben, azzal jól átöblíted őket. a ventit és a bordákat meg ahogy írtam billzet + palmrest leszedéssel át tudod fújni, szerintem ott van elásva a hőfokod.

(#31396) Tikakukac válasza lapa (#31395) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt még megálmodom, hogy is legyen. A szakértelemmel meg szerszámokkal nincs gond, sok generáció óta nyomatékkulcsok, csavarhúzók meg villanyszerelési vacakok között élünk. Tehát ha megvan a pontos típusa a csavarhúzónak meg a húzás mértéke akkor bármikor közel gyárira összerakjuk faterral. Mondjuk szerintem a sorrendre annyira nem érzékeny, mint egy hengerfej, de beleások amint van időm, nem hiába vagyok mérnök tanonc :B
Én pasztázás miatt gondoltam a szétkapásra, de ha egyszer végre hazamegyek átnézem töviről hegyire a gépsárkányt és ha hozza a takarítás a dolgokat, akkor minden marad, max tényleg a palmrest meg billzet jön ki. A palmrestnek mondjuk muszáj, azon akarok egy picit javítani, plusz eltüntetni a matricák nyomait némi áztatással is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31397) Thom!


Thom!
veterán

T400+Advanced mini dokkoló
DVI kimeneten kép+hang átmegy egyszerre erősítőbe dugva hdmi-vel?

(#31398) Gondwana válasza Tikakukac (#31396) üzenetére


Gondwana
addikt

Matrica: N-hexàn csodàt tesz (a ciklo-oktànt is benzin néven àruljàk, de eszembe nem jutna biciklilàncon kìvül bàrmit azzal mosni)

Szerk: @Thom: DVI szabvànyleìràs nem tartalmaz semmilyen audio leìràst, viszont ott van a dock oldalàn a koax SPDIF, inkàbb oda dròtozd a hangot.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31399) Tikakukac válasza Gondwana (#31398) üzenetére


Tikakukac
titán

Köszi a tippet, eddig kapott univerzális törlőkendőt a gép, mert eléggé mancsos volt, még alkohollal sem estem neki a ragacsnak, az is szokott segíteni. Amiért igazán bontanám az maga a komplett burkolat. A kis nútokban nagyon sok a mocsok. És sajnos azt kiszedni anélkül, hogy alaplapot nem szedek ki...hát nehéz. De valahogy ki silabizálom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31400) !Overdose! válasza Gondwana (#31398) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nekem az asztali gépem (HD4830) egy DVI-HDMI átalakítóval van összekötve az LCD TV-vel és átmegy a hang is. Igaz itt van hangchip a VGA kártyán és csak a saját ATI-s átalakítójával működik. A T400-on szerintem nem fog menni.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.