Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) Tim82 válasza zdanee (#31135) üzenetére


Tim82
nagyúr

Magamnak én sem vennék XGA felbontású T60-at, de pl. szülőnek igen. Tapasztalatom szerint jobban boldogulnak ezzel a felbontással, mint az SXGA+-szal, DPI állítás ide vagy oda.

Én amúgy augusztus legvégén vettem 62k-ért a T60-amat (14" SXGA+, T7400, Radeon X1400, 3 GB RAM, 120 GB HDD, DWDRW, 9 cellás kb. 3,5-4 órás üzemidejű akksi, jogtiszta Win 7 Prof. 32 bit) és máig jó vételnek gondolom. Azóta kapott egy SSD-t, meg egy Advanced Dock-ot és nagyjából mindenre elég, amire kell nekem. Egyedül 14" 4:3 T61p-re cserélném csak le, ha egyáltalán...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31152) audi100td


audi100td
nagyúr

Egyébként nem tudom mit rontok el folyton, de nálam az X201 és anno X200s is valahogy többet eszik mint kéne. Amikor megvettem, rá volt telepítve Win7 (nem recovery-s) és vagy egy órával többet bírt akkuról, pedig az akksi állapota azóta nem változott. Ráhúztam egy friss W7 Professional-t a hozzá tartozó serial-lal, SP1-es magyar MSDN telepítőt használtam. Drivereket System Update feltolta, win be van frissítve, de valami nem oké, kikapcsolt vezeték nélküli eszközök és minimális fényerő mellett sem megy 9,55W alá idle. Nem értem mi lehet a baj, esetleg a víruskereső kavarhat be valamit? Free Avast-ot használok már évek óta. A procit nem piszkálja semmi...

szerk: igaz kapott egy Seagate SSD hybrid-et is, az nem tudom mennyit kajál

[ Szerkesztve ]

(#31153) Tikakukac válasza buherka (#31149) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondd ezt egy épp tinikorba lépő lánynak ;] Elnyomogatja a kis vacakját, kicsi, könnyű, van webcam arra a szokásos fb és társaira elég. Meg ide-oda tologatni a Simeket. Otthon mondjuk van monitor, de gimire ő is kolis lett, oda meg azt mondom, hadd legyen :))

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31154) audi100td válasza audi100td (#31152) üzenetére


audi100td
nagyúr

ja, és WWAN sincs a gépbe

(#31155) r3dsnake válasza buherka (#31148) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Latom meg mindig nem sikerult megertened a konkret problemamat.

(#31156) Chaser válasza audi100td (#31122) üzenetére


Chaser
titán

Jah csak akku nem volt hozzá és a zsanérok tropák voltak:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31157) sutszi válasza Tim82 (#31151) üzenetére


sutszi
veterán

Jó kis gép és az ára is jó volt.
Nem tudom mi történt, de mostanában mintha kicsit drágább lenne a piac.. :F
Ráadásul a kínálat sem fényes. :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31158) lapa válasza audi100td (#31152) üzenetére


lapa
veterán

volt itt valami, hogy a 3-as ugrálás miatt a minimum fényerő nem biztos, hogy minimumon volt. szerintem az meg egy mozgó vinyó már a nagyrészét magyarázza a dolognak. aztán hogy mit kell még hekkelni winen, hogy minden takarékos legyen azt nem tudom. azt is el tudom képzelni, hogy a mások által riportolt "wwan kikapcsolva is eszi az ökoszisztémát" fícsör nem is a wwan, hanem olyasmi mint neked van.

tudom hogy most nincs, de esetleg egy process explorer kicsit részletesebben mutatja mi van. olyasmit hirtelen nem találok, mint a powertop. esetleg ilyesmi van:

powercfg -energy

de lövésem sincs kiad-e valami hasznosat.

(#31159) soldi3r válasza lapa (#31158) üzenetére


soldi3r
veterán

sysinternals?

E30 (oo=[][]=oo)

(#31160) Thom!


Thom!
veterán

T400-ba szeretnék nem túl drága, de megbízható SSD-t 20-24K-ig 64GB kivitelben?

(#31161) soldi3r válasza Thom! (#31160) üzenetére


soldi3r
veterán

mondjuk samsung, crucial m4, esetleg kingston

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#31162) Thom! válasza soldi3r (#31161) üzenetére


Thom!
veterán

sata3-is jó bele visszafele kompatibilis-e?

(#31163) !Overdose! válasza Thom! (#31162) üzenetére


!Overdose!
őstag

Természetesen.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#31164) audi100td válasza Chaser (#31156) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jah, de 10k-ért szereztem hozzá egy gyakorlatilag új gyári akksit, a zsanér kb annyira lógott mint T61-eknél szokott, nem volt az olyan vészes, én kicseréltem mert engem zavart, ami nekem amúgy nem került semmibe, mert ebayen találtam egy 5-ös csomagot szinte ingyen, a maradékot eladtam és be is hozta lazán az árát.
Akárhogy is nézem, akkoriban ebben a kiépítésben, új eredeti akksival, 45-ért ajándék volt az a T60-as és nem hiányzott belőle semmi hardver, a jelszóval sem volt gond, DVD olvasó volt benne talán az író helyett, de kb ennyi.

lapa: Egy registry bejegyzés által egyesével lépeget a fényerő, "0" állásban néztem. Tudom a vinyó többet kajál mint egy SSD, de idle 3-4W-ot szerintem nem szabadna megennie, legalábbis ennyire tippelem.

[ Szerkesztve ]

(#31165) lapa válasza soldi3r (#31159) üzenetére


lapa
veterán

hát wininternals, de nekünk már sysinternals marad, ja. megvették Russinovich bácsiékat kilóra. hozzáteszem szégyen volt hogy ők, mint külsősök gyártják a legalapvetőbb management cuccokat is a staff helyett.

vinyó nagyjából 1w környéke. passzolom, ezt a powercfg-t lehet megnézni esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#31166) mobileman válasza sutszi (#31132) üzenetére


mobileman
aktív tag

Aki ért hozzá, minden gond nélkül kiszedi a jelszót..Nem egy nagy védelem az a lezárás..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#31167) lapa válasza lapa (#31165) üzenetére


lapa
veterán

boá, én lettem a topik kedvence. azért nem keveset kellett trollkodnom hozzá. nyitok is (még) egy sörtöt.

(#31168) audi100td válasza lapa (#31165) üzenetére


audi100td
nagyúr

jelzett néhány hibát, figyelmeztetést, utánajárok

köszi

szerk: Úgy néz ki HD Sentinel nem hagyta nyugton a gépet, most wifivel is leugrott 7W környékére. :) Meg vannak még egyéb figyelmeztetések, sorra veszem őket.

[ Szerkesztve ]

(#31169) lapa válasza audi100td (#31168) üzenetére


lapa
veterán

már látom honnan jön majd a sör, amit ki akartam épp nyitni. +1 elégedett win júzer = -1 potenciális linux júzer. elég hatékonyan térítek.

(#31170) audi100td válasza lapa (#31169) üzenetére


audi100td
nagyúr

:K kösz szépen :R

5,59W lekapcsolt HDD-vel, igazad van, asszem linux így továbbra is kimarad :)

(#31171) !Overdose! válasza audi100td (#31164) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ha arról van szó amit végül én vettem meg tőled, akkor jelentem azóta is szépen működik. Kapott egy DVD írót, 2x1Gb memóriát és egy SSD-t. A HDD sajnos meghalt benne pár héttel a vétel után. HD Sentinel szerint 100%-os, de a Win nem megy fel rá. Nem nagy kár érte. Mostanában viszont kezd egyre csapágyasabb hangja lenni a ventilátornak. Tud valaki ajánlani egy megbízható forrást venti ügyben?

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#31172) audi100td válasza !Overdose! (#31171) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, arról van szó, örülök azóta is üzemel, a vinyóról sajnos nem tudtam, csak rövid ideig használtam vele, ment bele egy ssd, igaz addig nem okozott galibát.

(#31173) !Overdose! válasza audi100td (#31172) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem tudhattál róla. Mondom HD Sentinel szerint hibátlan, mindegy is, külsőként hibátlanul üzemel.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#31174) franc0 válasza lapa (#31167) üzenetére


franc0
őstag

Reggel fél tízkor? Az kemény :D

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#31175) J00hnny válasza r3dsnake (#31106) üzenetére


J00hnny
aktív tag

gyorsan ment :Y

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#31176) r3dsnake válasza J00hnny (#31175) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hát, 2 hét telepítgetés és nyűglődés után nem mondanám azért olyan gyorsnak.

(#31177) J00hnny válasza r3dsnake (#31176) üzenetére


J00hnny
aktív tag

és mi lesz helyette?

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#31178) r3dsnake válasza J00hnny (#31177) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Acer 3830TG (13"/i5/GT540), ha találok jó áron. Már egy éve ki van nézve, de még mindig sok. Esetleg Asus N45SF (14"/i5/GT555)

Vagy egy asztali AMD LLano crossfire-rel, Dell IPS monitorral + valami tablet.

Vagy pedig megvárom az AMD Trinity-t, hátha lesz 13"-os notiban is, dual graphics-szal.

[ Szerkesztve ]

(#31179) Chaser válasza audi100td (#31164) üzenetére


Chaser
titán

A most vett T60-omnál patent volt a zsanér, volt akku is, az tavaly alkalmi vétel volt és a fentebbiek miatt azért nem volt bestbuy. Persze mennek az árak lefele, A T400-at is kellemes árban vettem most és ez is patent. De az olcsóbb cuccok ára nem fog olyan mértékben esni mint a drágábbaké. Ha egy T60 35k lenne, akkor T42 max 18-20...hát nem nagyon találkoztam még olyannal:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31180) sutszi válasza Chaser (#31179) üzenetére


sutszi
veterán

Az attól függ milyen...állapot+konfiguráció=ár.
Alfa 55ért árul T61-et. dokkolóval...közepes akkuval...6 hó gari...leírások alapján nem lepukkant gépek...stb
Ehhez képest egy alap T60 simán elmegy 35-be..

Azért ha belegondolsz egy bizonyos szint után már túl van értékelve a "mintha új lenne/tartós/makulátlan..stb" állapot...Hiába csilli-vili új még levegő sem ért, attól a belső is számít, és csak azért mert szép még nem ér sokkal többet. Ha nem így lenne akkor mindenki T42-vel szaladgálna...

Láttam egy érdekes T60-at: [link]
Vaterán is jó a hirdetés. Állítólag még a szaga is új. (Nem vicc)
Szerinted ér 70-et? Meglepődnék ha igent mondanál...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31181) audi100td válasza Chaser (#31179) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkoriban szerintem nem igen lehetett olcsóbban találni, de kár ezen vitatkozni, azóta eltelt jó néhány hónap, fiatalabbak nem lesznek már ezek a gépek, igaz az áruk sem igen fog már esni. T4x, X4x-et meg nem igazán éri már meg venni, ezért a teljesítményért szerintem max 30 lenne reális, akár milyen állapotban van, ezért is inkább megtartottam a T42-t, a családnak megfelel netezni, szöveg szerkeszteni, filmet nézni sem rossz az IPS panelen, ubuntu szépen fut rajta.

sutszi: Tényleg szép az a T60, de szerintem még így is sok a 70, kisebb szerencsével ki lehet fogni annyiért T400-at is.

[ Szerkesztve ]

(#31182) Chaser válasza sutszi (#31180) üzenetére


Chaser
titán

Ha belefér vegyél :P Ha annyira átlagos lenne T60-ért 35k, akkor T42 mennyi lenne szted? Van akinek kifejezetten 4:3 kijelzőjű gép kell, meg ugye ott van a csatik hülye elrendezése is. Ki lehet fogni jó ajánlatokat, de attól az még nem fog minden árat lenyomni. És igen sokat számít az állapot, egy lógó zsanéros, szanaszét kopott meg fényesedett, gyenge akkus gép nyilván jóval kevesebbet ér mint egy patent állapotú.
Az a T60 már elég régóta fenn van aprón, nyilván az eredeti tag már eladta, kezdetben ips-ként hirdette. Ha valóban ips lett volna és gyári állapotú nem használt, új, 70-ért megvettem volna..mert nekem érne annyit:)
Nézegetni kell az aprókat, mindig van jó ajánlat. Most is van fenn t60 40-ért, nem sokkal több mint 35k.

szerk: audi100td: Jaja, ott a lényeg hogy ezeknek az ára már nem sokat fog esni. Hova essen tovább?:) tavaly jó volt az a 35k-s ár. De akku elég macera volt, ha az ember ugy-t kerülni akarja, meg zsanér csere se két perc. ahhoz képest esett valamennyit az áruk, tavaly még T42-t vettem 35-ért. Egy jó állapotú T60-ért 40k azért nem olyan nagy pénz. egy lepukkantért reális 30-35k.

audi100td: Jah nehéz lett volna, azt hittem elírta a méretet. aztán kiderült az én egyik hirdetésemből másolta ki a leírást: ahol 15-ös ips gépet árultam:D

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31183) audi100td válasza Chaser (#31182) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Az a T60 már elég régóta fenn van aprón, nyilván az eredeti tag már eladta, kezdetben ips-ként hirdette. Ha valóban ips lett volna és gyári állapotú nem használt, új, 70-ért megvettem volna..mert nekem érne annyit"

14,1"-on elég nehezen lett volna IPS :)

(#31184) sutszi válasza Chaser (#31182) üzenetére


sutszi
veterán

Nem értem, hogy jön ide a T42? Az idő fogja lenyomni az árakat, mégpedig olyan szintre amit audi100td is ír. Annyira, hogy már nem érdemes meghirdetni mert nem adnak érte pénzt...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31185) soldi3r válasza sutszi (#31184) üzenetére


soldi3r
veterán

hát igen, de én azért szívesebben használnék egy t4x-et mint egy kommersz acert :)
szó se róla, vannak azért elszállt árú gépek hirdetve itt is

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#31186) yodamastah válasza audi100td (#31152) üzenetére


yodamastah
őstag

Valami tenyleg nem stimmel. Nekem ez az alja w7 64bittel : [link] Esetleg valami nem engedi deep sleepbe a cpu-t, de meg akkor is soknak tunik a 9.5w.

[ Szerkesztve ]

(#31187) audi100td válasza yodamastah (#31186) üzenetére


audi100td
nagyúr

(#31188) yodamastah válasza audi100td (#31187) üzenetére


yodamastah
őstag

Ja en barom :D

(#31189) zdanee válasza r3dsnake (#31178) üzenetére


zdanee
őstag

3820tg-m (is) van. A hardver jó, de a burkolat botrányos, kopogós, nyekergős, repedős műanyag. A garanciaszerviz is csak azt csinál meg, amit jónak lát, csak futárral lehet küldeni, egy CPU-hűtő tisztítás is 3 hét. A legnagyobb vicc, hogy a csuklótámasz összeér a kijelzővel és persze jól bele is mart, vagy 6-7cm hosszan egy csíkot. Amikor jeleztem a szerviznek, visszadobták, először, hogy esztétikai hiba, másodszor, hogy miért nem használtam a mellékelt betétet. Használtam kérem, csak 3 hét alatt rongyosra foszlott, meg igazán nem is értem, miért kéne használjam, ez tervezési hiba. Mindegy, majd olvassátok a Homáron :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#31190) Tikakukac


Tikakukac
titán

Aki elvitte az x200-at dokkolóstól 58k-ért vaterán az eladhatná a dokkot nekem. Iszonyatosan jó üzlet volt, ha nem vennék most x200s-t... :F

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31191) audi100td válasza Tikakukac (#31190) üzenetére


audi100td
nagyúr

az bizony nem semmi

(#31192) franc0


franc0
őstag

Olcsó SSD csak nektek.

Kényszeres SSD vásárló vagyok, szóval vigyétek el gyorsan a készletet :)

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#31193) Tikakukac válasza audi100td (#31191) üzenetére


Tikakukac
titán

Tegnap este majd meghaltam a gép előtt[link]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31194) soldi3r válasza Tikakukac (#31193) üzenetére


soldi3r
veterán

ha én látom tegnap, akkor én veszem meg :DD
bár az adásvétel még nem történt meg, sajnos itthon ez így megy

E30 (oo=[][]=oo)

(#31195) Tikakukac válasza soldi3r (#31194) üzenetére


Tikakukac
titán

Én is filóztam rajta erősen, de perpill elég a gépekből :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31196) dbius válasza Tikakukac (#31195) üzenetére


dbius
veterán

Ha beraktad volna ide még tegnap este, akkor valamelyikőnk biztos megvette volna... és akár már a Tied is lehetne a dokkoló :)

(#31197) Tikakukac válasza dbius (#31196) üzenetére


Tikakukac
titán

Hajnal 1-2 között egész napos hajtás meg 13 oldalas beadandó nyálazása után némi kótyagos boros fejjel kinek jutott eszébe... :O

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31198) dbius válasza Tikakukac (#31197) üzenetére


dbius
veterán

Azt hittem korábban vetted észre :K

(#31199) Tikakukac válasza dbius (#31198) üzenetére


Tikakukac
titán

Eszembe jutott, hogy kéne egy dokkoló, ha már ThinkPad. És akkor gondoltam ütök egy guglit, erre kidobta ezt. Aztán elfáradtam és gondoltam ma visszatérek rá. De hát nah. Sebaj, perpill van elég bajom az egyetemmel is, ráérek még dokkolni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31200) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

e125 és x121e között mi a különbség? az egyik edge, a másik nem, de azon kívül? Minőségben, vagy bármi másban jobb-e az x121e? (gondolok itt az e125nél lefogott ramra, gpura, cpura, power button gond, stb.)

Belsőre ugyanaz a kettő, de ahogy elnézem külsőre is.

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.