Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) Chaser válasza audi100td (#32243) üzenetére


Chaser
titán

x200 most kimarad. Rájöttem hogy kell egy T60 ips, nagyon hozzászoktam hogy ágyból gépezek. Akkor legyen csak 15" meg T60. Olyan pofátlanul olcsón adták hogy elhoztam ha már nem kellett senkinek innen:) Mellé még lesz egy htpc szerű dolog amivel dolgozni is tudok, meg egy x60 tablet talán hordozni. Ha kimegyek dolgozni akkor fogok venni x200-at v hasonlót.

buherka: Úgy legyen:) Előtte azért veszek egy UK billt, itt helyben árul egy tag.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32252) lapa válasza buvartacsko (#32240) üzenetére


lapa
veterán

azért ne erőlködj nagyon, ezen a csont felülről fotózott képen is kitűnően látszik, hogy a legvilágosabb dolog egy állat nagy csík keresztben.

amúgy továbbra is van egy söröm rá, hogy a fényes affs-sel napsütésben jobb dolgozni, mert kevésbé szórtan tükröződik. én napsütésben imádom a legjobban használni.

(#32253) buvartacsko válasza lapa (#32252) üzenetére


buvartacsko
addikt

nem tudom, én nem szoktam kiülni a napsütésre egy matt fekete géppel mert elég hamar felmelegszik. szerintem egy 300 nites ips panel igen csak odabasz egy fényes affs-nek.

(#32254) lapa válasza buvartacsko (#32253) üzenetére


lapa
veterán

"én nem szoktam kiülni a napsütésre"

menj már ezekkel a marhaságokkal.

amúgy értem hogy 300 nit, de attól még elkeni a mattítás a visszaverődő napot. szerintem akárhány nitnél elég szar. majd ha lesz alkalom én kíváncsi vagyok. ettől függetlenül nem tudnék mit kezdeni a töpörödött felbontással.

[ Szerkesztve ]

(#32255) buherka válasza audi100td (#32248) üzenetére


buherka
addikt

Vannak ennél sokkal drágábbak is. Egyesek rendesen el vannak reppenve az árral.
Akkor már inkább az IBM-től hivatalosan, ahogy írtad.

(#32250) audi100td...szerintem már van rá érdeklődő. :D Nem is egy.

(#32251) Chaser ...sokáig nem fog rajtad maradni az biztos. ;)

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#32256) Chaser válasza buherka (#32255) üzenetére


Chaser
titán

28k :Y de free beszerelés..de rendesek:D

1ébként egy érdeklődő volt beszámítással, de az nem jött össze. Mondjuk nem sürge, előbb úgyis veszek uk billt, azért nem is raktam még fel apróba. Van egy ilyenem is, az hagyján hogy magyar, de sajnálom elhasználni. Vettem pár éve egy MS curve 2000-et, az usa kiosztású, Q3-at bírja becsülettel, amíg meg nem döglik nem használok mást.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32257) lapa


lapa
veterán

vannak azért érdekes árak. szerintem 3 ember (köztük én is) jön 1-1 sörrel mitulabattyinak amiért lezsírozta a jóárasítottat.

(#32258) buherka válasza Chaser (#32256) üzenetére


buherka
addikt

Bizony...ez az ár kicsit combos. Azon az ingyenes beszerelésen és röhögtem egyet. Ennyiért még házhoz is kéne hogy jöjjenek. :D

Komolyságos az a bill, amit árulsz. Ennyiért ajándék. Ha nem lennék vezeték nélküli függő, simán megvenném. :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#32259) felvono


felvono
tag

Szemezek egy t410-essel. A gond az vele hogy egy bogar behalt az lcd retegei kozott, sajna elegge lathato. Ezt lehet szerintetek csereltetni gariban?

(#32260) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Sziasztok! Gobi 2000 kártyával sikerült már valakinek navigálnia?
IGO val együtt tud működni. Nekem nem sikerült sajna összehozni semmivel :(
:F

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#32261) J00hnny válasza J00hnny (#32260) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Közben sikerült mégiscsak. :DD

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#32262) buherka válasza felvono (#32259) üzenetére


buherka
addikt

Van róla kép...?

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#32263) felvono válasza buherka (#32262) üzenetére


felvono
tag

erdekes. lenovo forumon egyik helyen azt irtak hogy nem csereltek gariban, masik helyen meg azt hogy egy sracnak kicsereltek....
na mindegy...lehet beprobalom, ha jo aron el tudom hozni.majd meglajuk.

http://s824.photobucket.com/albums/zz166/through-a-lens/?action=view&current=bug.jpg

[ Szerkesztve ]

(#32264) cellpeti


cellpeti
veterán

sL500hoz keresek LCD keretet, vagy a belső fekete műanyagot körbe. Lehet ilyen találni aprón? Illetve, ha igen, akkor hogyan keressek rá? Előre is köszönöm

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32265) ixtom válasza cellpeti (#32264) üzenetére


ixtom
tag

LCD front bezel néven keresd: [link]
Pl. itt egy ebay-es: [link]

(#32266) cellpeti válasza ixtom (#32265) üzenetére


cellpeti
veterán

a betyár k***va p***ba :Y :Y :Y Azt hittem occób! :W :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32267) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

A milyen notebookot...topicból irányítottak ide :) . Egyre inkább az az érzésem, hogy a leginkább tetsző hp8560w helyett egy mobilabb t520 lenne nekem a legjobb választás, de azt mondták, lehet érdemes várni,mert nemsokára jön a t530 ivy bridge el, csak hát sok minden újdonság nem tetszik a TP seknek :F . Ha van valakinek kedve és 1-2 gondolatjelben leírja, mi ami nem tetszik? Kerestem itt a fórumon bill, portok ra, hogy mik lehetnek, de csak arra jutottam, nem tetszik sokaknak a chicklet bill...

t530 ha anyag minőségben nem adják lejjebb, akkor világítós chicklet bill, usb3 port, vékonyabb, talán könnyebb gép, egy FHD panellel nekem azt hiszem tökéletes lenne, mindenben sokkal tetszetősebb nekem mint a mostani t520. Kérdés nyárra megérkezik e csakugyan :F

(#32268) Chaser válasza Declare (#32267) üzenetére


Chaser
titán

Annak a gépnek aranyára lesz az biztos:) Billt nézegesd meg az új kiosztás megfelel-e neked. Illetve olvastam hogy melegedési problémája van az ivynek, mindenképp megvárnék pár tesztet ha kijött a gép.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32269) audi100td válasza Chaser (#32268) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az Ivy csak tuning alatt melegszik komolyabban, egy mobil proci meg az asztalinál úgy is alacsonyabb órajelen jár, szerintem kicsit fel van fújva ez a dolog.

Declare: Nem tudom, hogy a T530 mobilabb-e, 3kg közlében mozog, de ez a méretéből adódik. Tudom ez egy lenovós topik, így nem meglepő, de szerintem a TP összességében jobb az EliteBook-nál. Az új billnek is van előnye, a kiosztás az ami sokaknak nem jön be, ahogy nekem sem, de meg lehet szokni. Én most már kivárnék, ha minden igaz jövő hónapban jönnek az új gépek.

[ Szerkesztve ]

(#32270) Declare


Declare
őstag

Chaser: Gondolod, drágább lesz a mostaninál? Szerintem nem igen teheti magasabbra az árát a mostaninál, max valamennyi újdonság felár miatt... tesztekben 1000$ körüli várható árat láttam, az szerintem megfelel a mostaninak nagyjából nem?

melegedést sem tudom elképzelni, hogy ne oldaná meg jól a Lenovo, ha már úgyis új gépet is készítenek :F bár valahol olvastam, h dual venti lesz benne, az mondjuk baromira nem tetszene, fene se akar egy szélgép mellett ülni...

audi100td : Én hps vagyok, maximális megelégedettséggel nyúzok egyet 6 éve kb :) és a fém ház is masszívabb nekem....csak sajna nehéz és valszeg a jövőm is úgy alakul, h többet kell hurcolnom. A hp 8560w 3,6kg és alig néhány órát bír akkuról, a t520 2,7 kg körüli és jóval hoszabb az akku ideje.
Megvárom mi lesz, max ha nem jókat írnak és tényleg aranyárban lesz akkor a kifutó szériás t520 jóáron megkapható lesz talán :)

(#32271) Chaser válasza audi100td (#32269) üzenetére


Chaser
titán

Engem is meglepett mikor olvastam, tán 28 nm-es, mért melegszik? Majd ha lesznek ivys gépek kiderül mi az igaz.

szerk: Most néztem a caddyt, nincs is benne csavar hely, nem tudom mért adnak hozzá csavart:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32272) audi100td válasza Declare (#32270) üzenetére


audi100td
nagyúr

3,6kg? az bizony elég gáz...

"és a fém ház is masszívabb nekem"

A TP-k is fém házzal rendelkeznek, csak nincsenek leburkolva aluval, ami csicsának jó, de csak felesleges súly és kényesebb is.

A T530 szerintem 300-500k között lesz (ahogy a T520 is), felszereltségtől függően.

A hűtés miatt nem aggódnék, a 3 nagy közül talán a lenovo a legjobb ilyen téren.

Amúgy 6910p-vel kezdtem :) , amikor megvettem nem is tűnt rossznak, bár a kapacitív gyorsgombok már az elején az őrületbe kergettek, majd lecseréltem egy TP-re, nem is vennék mást.

Chaser: 22nm, állítólag azért melegszik, mert nem forrasztották rá a kupakot, paszta az átadó felület.

[ Szerkesztve ]

(#32273) Declare válasza audi100td (#32272) üzenetére


Declare
őstag

a 8560w mobil workstation....de akkor is nehezebb és gyengébb az akkuja mint a w520 nak....de ezerszer szebb és modernebb :P

ez a műanyag vs fém ház örök ellentét köztem és a világ között :)) láttam már régebbi T gépet elrepedt műanyag ház sarokkal, de MgAl házú hp-m on max sarok kopást lehet találni, repedést nem. Műanyag sokkal valószínűbben elreped egy ütéstől...

(#32274) dbius válasza Chaser (#32271) üzenetére


dbius
veterán

Azért, hogy a vinyóba csavard be azokat, a két oldalára. Ezáltal amikor a caddyben a helyére kattan a vinyó, akkor nem fog tudni billegni (fel/le), mert a csavarok felett elvileg lesz egy-egy pöcök.

Ez akkor nyer(het) értelmet, ha nem dokkolóba tolod a caddyt, hanem a dvd-rw helyére - már amelyik gépben van ugye - , hogy hurcolászás közben ne feszüljön, mozogjon, vagy törjön a hdd, ill. caddy sata és tápcsatlakozója.

(#32275) audi100td válasza Declare (#32273) üzenetére


audi100td
nagyúr

"de ezerszer szebb és modernebb"

szerintem meg csicsás és macbook pro koppintás, ízlés kérdése...

Lehet, hogy kinézetre modernebbnek tűnik, de ergonómiailag még mindig évekkel kullognak a lenovo (IBM) mögött, ahogy a Dell is.

"láttam már régebbi T gépet elrepedt műanyag ház sarokkal, de MgAl házú hp-m on max sarok kopást lehet találni, repedést nem."

Nem gondolod, hogy ez azért egy kicsit nevetséges példa? Te most komolyan azt hasonlítod össze, hogy az egyik gépen kifényesedett a palmrest a mindennapos használattól, míg a másikat földhöz vágták és megrepedt rajta a burkolat? Megnézném hogy néz ki egy HP esés után, lehet, hogy nem reped el a burkolat, a fém inkább deformálódik, de az sem lesz szebb látvány, arról nem beszélve, hogy TP-hez veszel ebay-en egy palmrestet 20 dodóért és el intézve. Úgy érzem fizikai behatásoktól jobban védi magát a hardvert a lenovo féle elgondolás és igazából ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#32276) Chaser válasza Declare (#32273) üzenetére


Chaser
titán

Azért ha fizikát is nézünk érdemes elgondolkodni. Teszem azt leesik a gép. A műanyag burkolat elnyeli az ütközés erejének nagy részét, lehet elpattan, lepattan v eltörik, de az alaplapnak nem sok átadott energia marad mert még ott a rollcage is. Egy alu az nem fogja elnyelni az energiát hanem szépen adja tovább..na meg ha az megrongálódik lehet zsebbe nyúlni. Nincs annyira elemire bontva mint a TP burkolatok. Kb olyan ez mint az ember felépítése, a létfontosságú szervet védi egy külső váz, egy belső váz, szóval nem véletlen van ez a TP megoldás. Anno nokia 3310-esem nem tudom hányszor esett le, sokszor több méterről..elő-hátlap lepattant, maga a telefon meg esett onnantól kezdve pár centit. Mai napig használatban van:)

dbius: Erre nem gondoltam:) full fixen tart a hdd, na meg ha gépben van se tudna kiugrani mert ua. a hdd magassága mint az optikának, de meglóbásztam levegőben úgyse mozdult:D

audi100td: Na ezt nem tudtam, fasza.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32277) Declare válasza audi100td (#32275) üzenetére


Declare
őstag

Ízlések és pofonk, aláírva :))

Gyere el, nézzd meg az én Hp mat, nx8220 2005....wsxga+ kijelzője mai napig veri az összes 1366x768 és talán az 1600x900 akat is....
Esés után...:) szegény ahányszor táskával (nem notebook táska) a földhöz volt csapva, esett le asztalról, mert lerántottam, úgy hogy autocad futott rajta stbstb vigyáztam rá nagyon, de ezek ennyi év alatt megtörténnek, napi használat és folyamatos hurimbálás mellett.... szóval pontosan tudom mit bír és soxor a nyakamat húztam be, hogy na basszus most mi lett vele és semmi...és az esztétikai és minden egyéb állapotában veri a 2-3 éves konzumer gépek akármelyikét....csak hát a pentium m 1,8ghz felett elballagott az idő :)

szóval egyszó mint száz, van egy olyan hp masinám amivel full elégedett vagyok, magasra tette a mércét minden tekintetben, de no offense, a hp mellett az lenovo meg dell (és apple) azok a gépek amiket én gépnek tartok és jó sansz van rá, hogy én is Lenovo tulaj leszek hamarosan :) ettől még nekem a hp 8560w a legszebb, de a t520 vagy remélhetőleg a t530 lesz ami a mostani igényeimhez legjobban illeszkedik és remélhetőleg vásárlás után illeszkedni is fog legalább 5 évig :K

Chaser Ok ez az ütéselnyelő hatás is aláírva részemről :R :)

[ Szerkesztve ]

(#32278) Chaser válasza Declare (#32277) üzenetére


Chaser
titán

De azt meg veri a T60 ips vagy x60 ips :P amúgy jah, hp-ból is vannak/voltak jó gépek, persze felsőkat-ban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32279) audi100td válasza Chaser (#32278) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, meg az X200 X201 AFFS, X220, X230 IPS kijelző, na minegy...

[ Szerkesztve ]

(#32280) cellpeti válasza ixtom (#32265) üzenetére


cellpeti
veterán

nem tom nézted-e, hogy $180 kerül, ha itthonra rendelem meg, ami meg már többe kerül, mint amennyiért a gépet vettem.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32281) franc0


franc0
őstag

Vettem egy FRU43Y6513 WWAN kártyát az X200-ba.
Beletettem, BIOS-ba engedélyezve van, de le se szarja a gép. Sehol sem jelzi hogy van, eszközkezelőben sem.
Wat do?

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#32282) mitulabattyi válasza franc0 (#32281) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Hardveres rádió-kapcsoló? :U
A BIOS-ban több helyen is ki lehet kapcsolva...

(#32283) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Játszik itt valaki Dio3-at? Melyik az a ThinkPad amin elmegy?
Most T61em van és olyat vennék amin a munka után tudnék vele játszani.

(#32284) franc0 válasza mitulabattyi (#32282) üzenetére


franc0
őstag

Jó, azért ennyire nem vagyok sügér :)
A probléma továbbra is fennáll.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#32285) mitulabattyi válasza franc0 (#32284) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Akkor lehet nem raktad rendesen a helyére.
Ha a helyén van, és a BIOSban sincs letiltva, akkor látni kéne az eszközkezelőben, akér ismeretlen eszközként...

(#32286) Declare válasza SzalaiG (#32283) üzenetére


Declare
őstag

Gépigény. Megnézed és ehhez, egyéb igényeid és pénztárcádhoz mérten választasz :))

(#32287) buherka válasza Chaser (#32271) üzenetére


buherka
addikt

Caddy-hez 4 csavart szoktak adni. Belecsavarod a 2.5"-os HDD oldalába, mind a négyet és így rakod be a Caddy-be.
Ha fejre fordítod a Caddy-t így nem esik ki a vinyó, mert négy kis műanyag fülecskébe beleakadnak a csavarok.
Ha viszont nem használod a csavarokat, akkor kiesik a vinyó... :B

(#32286) Declare...Az csak egy dolog hogy mit írnak le gépigénynek. Az meg másik dolog, hogy pl. az integrált Intel HD3000-en is elfut.
Szóval a kolléga inkább a gyakorlati részére lenne kíváncsi. ;)

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#32288) franc0 válasza mitulabattyi (#32285) üzenetére


franc0
őstag

Áttettem a wifit abba a miniPCIe slotba és az sem megy. Tehát a slot nem működik.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#32289) Declare válasza buherka (#32287) üzenetére


Declare
őstag

Én úgy láttam játszani szeretne, nem futtatni :P :)

Notebookcheck vga és cpu benchmark listjében én megnézném az ajánlott perifériák pontszámát és amit venni akar gép perifériáinak pontszámával összehasonlítanám, abból már le lehet vonni az alpvető következtetéseket szerintem.

(#32290) Declare válasza buherka (#32287) üzenetére


Declare
őstag

Akku üzemidőben az ssd vel észre vettél javulást ?

Amik jönnek t530 ba lehet tenni ha jól értem ssd t és hdd t is ? Mert az baromi jó lenne, lehetne venni egy kisebb ssd t az alap progiknak és egy 500as hdd meg jó lenne a cullangoknak :)

ezt a mondatot nem értem teljesen "Az adatok tárolása HDD-n és SSD-n is történhet, sőt, 32 GB-os, mSATA csatolós SSD gyorsítótárral is rendelhetők a gépek"

[ Szerkesztve ]

(#32291) audi100td válasza franc0 (#32288) üzenetére


audi100td
nagyúr

Esetleg kapd ki a RAM-okat meg az akksit, a WWAN kari legyen a slotban, majd nyomd le a bekapcsoló gombot, hogy tényleg áramtalanítva legyen a gép. Majd dugd rá a tápot és indítsd el így memória nélkül, várd meg míg kicsipogja magát, majd mindent vissza. Nem fűzök hozzá esetedben sok reményt, de egy próbát megér.

Declare: Az optikai meghajtó helyére át tudod tenni a vinyót, az SSD meg mehet a vinyó helyére. Vagy raksz bele egy mSATA SSD-t és akkor nem kell lemondani a DVD-ről sem.

"Az adatok tárolása HDD-n és SSD-n is történhet, sőt, 32 GB-os, mSATA csatolós SSD gyorsítótárral is rendelhetők a gépek"

Az mSATA-ba rakott SSD-t, cache-ként is használhatja a vinyó, de szerintem több értelme van mondjuk bepattintani oda egy 64GB-osat és mehet arról a rendszer, adatoknak meg ott van a vinyó.

[ Szerkesztve ]

(#32292) Chaser válasza buherka (#32287) üzenetére


Chaser
titán

Vágom már, de nem esik ki anélkül se. Jó kis masszív caddy.

Declare: SSD-től függ, van amelyik többet eszik. Nálam a T400-nál azért érezhető megnőtt az üzemidő. aki meg ilyen drága gépekben töri a fejét vegyen egy 256-osat:) samu 470 256GB elég baráti áron van már. Igaz sata2 de kb mind1.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32293) Declare válasza audi100td (#32291) üzenetére


Declare
őstag

Ha jól értem ez az msata egy olyasmi hely a gépen, mint az express card slot, ahova be lehet tenni egy ssd t (1,8 vagy 2,5" osat)?

mod: jaaaa hogy értem, ezt lehet betenni msata...hát ez elég bénán néz ki :DDD és ez ugyan azt tudja, mintha betennék a winyó helyére egy 64 gb os ssd t ? Mert akkor nem egy rossz dolog, mondjuk az akkunak nem fog jót tenni....

Az optikai meghajtó helyére nem tenném, azért ha ritkán is de szükség lehet rá.

Chaser: Egy baráti netbook áráért tényleg lehet kapni :P

[ Szerkesztve ]

(#32294) Dr. Akula válasza Declare (#32293) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Arra ott az usb-s dvd. Vagy addig visszarakod. A caddy cserélhető.

(#32295) audi100td válasza Declare (#32293) üzenetére


audi100td
nagyúr

Lényegében egy miniPCIe slot mint a wifi kari, csak be van kötve sata-ra is.

(#32296) Chaser válasza Declare (#32293) üzenetére


Chaser
titán

300-400k-s gépet nézegetsz, azt hittem ott már nem tétel 65k egy 256 ssd-ért:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32297) Declare


Declare
őstag

Dr. Akula: ez is igaz :R

audi100td : :R

Chaser Nem a pénz szórás a cél :P akkor bemennék a hp/lenovohoz egy mobil workstationért 32gb rammal + egy 600Gb os ssd vel, utána átballagnék az istyle ba egy macbook air ért, ha utazni kell és nem fórumozgatnék a legjobb megoldást kutatva :)

(#32298) Declare válasza SzalaiG (#32283) üzenetére


Declare
őstag

(#32299) Dr. Akula válasza Chaser (#32296) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

65k.ért 256-os SSD? Az meg milyen SSD és hol annyi? Jmicron?

(#32300) audi100td válasza Dr. Akula (#32299) üzenetére


audi100td
nagyúr

nem

de a jmicron is sokat változott azóta, vannak használható SSD-k amik az ő vezérlőire épülnek

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.