Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) hruodnand válasza Tikakukac (#32148) üzenetére


hruodnand
senior tag

Részvétem... Remélem találsz egy baráti áron lévőt. Én is csak azért adom el, mert kellett egy DVI-os kimenet (ezért szereztem be másikat). Jó kis cucc :)

(#32152) Chaser válasza Tikakukac (#32148) üzenetére


Chaser
titán

Ami x61 tablethez van az jó hozzá?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32153) Tikakukac válasza hruodnand (#32151) üzenetére


Tikakukac
titán

Ráér, szeptemberig úgy is a DV5 a fő gépem, csak digitális kimenet nélkül fabatkát sem ér az életem :DDD

Chaser:
X200, X200s, X200 Tablet
X201, X201i, X201s, X201 Tablet
Ezekről tudok, ami belemegy.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32154) mobal válasza buvartacsko (#32150) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

jó bocs... vizsgáztam. akkor no social life! visszapörgetek :C

Más: jól láttam, létezik dokkoló amibe lehet videokártyát rakni?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#32155) Chaser válasza Tikakukac (#32153) üzenetére


Chaser
titán

Akkor nem nyert:)

mobal: Van, te gépedhez 2503. De csak x1 sebességen megy a vga és LP méretű lehet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32156) lapa válasza buvartacsko (#32147) üzenetére


lapa
veterán

tetszeni nekem is tetszik kinézetre, kelleni nem kéne. persze nyilvánvalóan alázza a mezőnyt, csak nem az én igényeimhez faragták.

(#32157) buvartacsko válasza lapa (#32156) üzenetére


buvartacsko
addikt

mindent tud szerintem amit az x200s is

(#32158) audi100td


audi100td
nagyúr

Basszus, nem tudom mi történt, de nálam is eltűnt a wifi, úgy viselkedik a gép mint ha nem is lenne benne a hardver. Azóta ilyen, hogy recovery dvd-ről felhúztam a rendszert egy másik vinyóra, se a régi vinyómmal sem ezzel nem oké. Nem lehet, hogy a security chip kavar be valamit? Bár az végig ki volt kapcsolva BIOS-ban, szóval nem értem.

(#32159) Tim82 válasza Chaser (#32155) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ebből a "LP méret" nem igaz.

Nem az a lényeg, hogy low profile legyen, hanem hogy ne legyen túl hosszú a kártya, valamint a hűtő is slim legyen, amennyire lehet (2 slot-os hűtés biztosan nem fér be). Passzív kártya meg valószínűleg megsülne...

Btw, elvetemültek Skyrim-eztek Thinkpad R500 + Advanced Dock + HD6570 kombón. Még a végén tényleg veszek a T60 mellé egy HD5570/HD6570-et. Meg Skyrim-et. :)

franc0: egyrészt az Advanced Dock adott, másrészt ExpressCard-on keresztül nem fogsz x1-nél nagyobb sebességet elérni. Egyszer-kétszer már utánaolvastam a témának, amúgy meg a játékigényeimet lefedné a Dock-ba tett kártya x1-es sebességen is, mivel általában jó pár éves játékokkal játszom.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32160) franc0 válasza Tim82 (#32159) üzenetére


franc0
őstag

Ha játék a cél, szerintem érdemesebb eGPU-ba ruházni, mert akkora kártyát tehet bele az ember, amekkorát akar.
Az ExpressCard lesz nyilván a keresztmetszet, de elég faja lehet egy Sapphire HD7750 Ultimate-tel (passzív) és egy 90W-os töltővel (elbírja a 7750-et és szintén hangtalan).

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#32161) Chaser válasza Tim82 (#32159) üzenetére


Chaser
titán

Bennem LP élt :B kár hogy csak x1-et tud, nagyon ütős cucc lenne.

franc0: Az is x1-en megy. Talán még egy ddr3-est 4670-et annyira nem fog vissza ekkora sávszél, de abban se lennék biztos...bár fene tudja, elméletileg talán egy 8600gt-t ha ki tudna szolgálni vagy még azt se.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32162) Tim82 válasza Chaser (#32161) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja igen, meg még annyi, hogy a dokkoló 50W felett zabáló kártyákat már nem bír el. Meg elvileg Nvidiával lehetnek driver-gondok, összeakadások a dedikált Ati-s VGA-s Thinkpad-eknek (bár gondolom, T61p esetén meg Ati/AMD kártyákkal lehet hasonló gebasz).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32163) snapdragon


snapdragon
tag

az gondolom hardver hiba ,ha arrébb teszem a gépet (de tényleg óvatosan-szépen :D ) és azt csinálja,hogy nincs hardver a gépben . :Y és újraindítás után megint jó,de megint kis mozdítás után totál lekapcsol :F örülnék neki ha szoftveres probléma lenne,de igazából linux mint-en is ezt csinálja :((( vigyem szervizbe?

edit:lemaradt hogy intel wifi kártyáról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#32164) buvartacsko válasza audi100td (#32158) üzenetére


buvartacsko
addikt

csinálj egy load system defaultsot.

(#32165) audi100td válasza buvartacsko (#32164) üzenetére


audi100td
nagyúr

már megvolt, érdekes mód BIOS-ban valamiért le volt tiltva a wifi (i/o ports), pedig hozzá sem nyúltam, most engedélyeztem, de semmi :F

megnéztem live ubutuval is, ott sem működik, csak a bluetooth

[ Szerkesztve ]

(#32166) azbest válasza audi100td (#32158) üzenetére


azbest
félisten

Ha még mindig nem működik, akkor próbáld meg a teljes áramtalanítást... akkut is ki.
Utána akku vissza és bekapcs.

Van olyan wifi, aminek a firmware-jét a driver tölti be. Ami nem baj, csak ha már be van töltve (warm state), akkor nem próbálja újra betölteni.. akkor sem ha valamiért korruptálódott... és ez akár az újraindítást is túlélheti :)

[ Szerkesztve ]

(#32167) audi100td válasza azbest (#32166) üzenetére


audi100td
nagyúr

ez is volt már sajnos

(#32168) sutszi válasza audi100td (#32167) üzenetére


sutszi
veterán

Eszközkezelőből is elszállt?

Mikor újratelepítetted másik HDD-re akkor milyen driver-t kapott?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#32169) audi100td válasza sutszi (#32168) üzenetére


audi100td
nagyúr

igen, mint ha nem is lenne wifi kártya a gépben

recovery dvd-ről telepítettem, mindent felpakolt magától úgy egy óra alatt

szerk: a folyamat alatt többször is újraindult a gép, közben még láttam is hogy fel-fel villan a wifi LED, de mire véglegesen elkészült a rendszer már nyoma sem volt az eszköznek

[ Szerkesztve ]

(#32170) sutszi válasza audi100td (#32169) üzenetére


sutszi
veterán

Lehet hülyeség, de az a recovery nem csinált "véletlenül" a system update keretében egy bios update-et is?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#32171) audi100td válasza sutszi (#32170) üzenetére


audi100td
nagyúr

nem

na, de úgy néz ki megoldódott, kikaptam a ramokat, majd vissza és csináltam megint egy bios resetet

update már tolja fel a drivert :)

[ Szerkesztve ]

(#32172) audi100td


audi100td
nagyúr

mindenesetre köszönöm mindenkinek a segítséget

(#32173) sutszi válasza audi100td (#32171) üzenetére


sutszi
veterán

meredek egy X-akta...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#32174) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ez az új ZX Spectrum billentyűzet egyébként jobb vmiben mint a hagyományos, vagy csak olcsóbb?

(#32175) ixtom válasza Dr. Akula (#32174) üzenetére


ixtom
tag

Ez már világíthat is, meg "szebb".

(#32176) buvartacsko válasza Dr. Akula (#32174) üzenetére


buvartacsko
addikt

állítólag jobb is, az X1-nél legalábbis nagyon sokat dicsérték

(#32177) cellpeti válasza buvartacsko (#32147) üzenetére


cellpeti
veterán

Nekem is nagyon bejön, de az X1 még jobban! :)

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32178) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Reméljük az X230-ban már ólmot raknak a kupak alá, hogy ne melegedjen túl az Ivy.

(#32179) lapa válasza buvartacsko (#32157) üzenetére


lapa
veterán

nemtom mindent tud-e. van-e benne 800 sor, meg belemegy-e egy ssd, egy hdd meg egy wwan? ha ezeket megugorja azt mondom nem rossz kis gép. a csatik szétpakolása ettől függetlenül nem tetszik, és nálam (egyéni szoc problem) kizáró ok is. de az első kettő mindenképp, 800 sor alatt már tényleg nem tudnék normálisan dolgozni. a külön lekapcsolható vinyó koncept meg nagyon tetszik, pláne ha sikerülne a gyorsabb ssd-t belepakolni. azért 250mb r/w és mellette 1 tera elég jópofa minden szempontból.

persze ebből az ssd win alatt nem játszik, de az ugyanúgy egyéni szoc problem. bár szerintem továbbra is csak akarás kérdése lenne. én végül felnyomtam a win7-et egy vinyóra, csak nincs lelkierőm gazdasszony gépével órákat küzdeni a nekem irreleváns tematikával (vinyó átmásolása ssd-re, aztán jáccás a bootmgr-rel). pár órát rászántam már a boot-tal kapcsolatos cuccok olvasgatására meg a win töltögetésére-írogatására, nekem több nem fér bele.

[ Szerkesztve ]

(#32180) buvartacsko válasza lapa (#32179) üzenetére


buvartacsko
addikt

x220 óta lehet bepakolni egyszerre wwant meg ssdt meg hddt egyszerre, úgy hogy windows is tud róla bootolni... nincsen benne 800 sor, de erről te is tudod hogy kurvára nem a lenovo tehet, hanem az hogy mindenki erőlteti a 16:9-et és ez van, ezt éri meg csinálni. nem tudom mire gondolsz konkrétan, egyedül a tápcsatlakozó van elpakolva.

de nyilván soha nem lesz már megfelelő gép számodra , ezt szerintem te is tudod, bár szerintem egyik se valós probléma a felsoroltak közül. ( kijelző (32 pixel.. :D) + tápcsatlakozó )

[ Szerkesztve ]

(#32181) audi100td válasza buvartacsko (#32180) üzenetére


audi100td
nagyúr

X220-nál vagy WWAN vagy mSATA SSD közül kell választanod, csak 2 slot van, egyik ugye kell a wifinek. Hozzátenném, az okostelefonok világában egyre kevésbé látom a WWAN hiányát problémának.

[ Szerkesztve ]

(#32182) amargo válasza Magnum_ (#32135) üzenetére


amargo
addikt

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#32183) soldi3r válasza Tikakukac (#32148) üzenetére


soldi3r
veterán

jofogasaon volt egy 16-ert

mas,
x200-hoz kellene egy kis segitseg, a talaltam a honlapon 1 ahci drivert xp-hez, de csak 1 exe-t, azt is be tudom adni neki valahogy a telepites elott?

E30 (oo=[][]=oo)

(#32184) soldi3r válasza buvartacsko (#32147) üzenetére


soldi3r
veterán

vilagitos illentyuzettel nekem tetszene :) ha meg a garancia ugyintezest is atveszik a dell mintajara, akkor pedig 5-os :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#32185) Tikakukac válasza soldi3r (#32183) üzenetére


Tikakukac
titán

Köszi a tippet, ránézek.

Amúgy az ilyen drivereket be kell integrálni mondjuk nLite-al az Xp-be, ha muszáj. De mondjuk szedj egy lemezképet, olyat amiben már benne van a legtöbb driver, és utána aktiváld nyugodtan a kódoddal, elviekben ugyanúgy legális maradsz és akkor nem kell szórakozni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32186) buherka


buherka
addikt

Skacok...
Vettem egy 120GB-os OCZ Agility 3 SATA III-as SSD-t a T500-ba.
Még 2009-es 2.16-os Bios van a gépen. Frissítsem, vagy hagyjam így ahogy van.
Azért nem piszkáltam, mert így is jó volt a gép. Csak most talán SSD-hez kéne frissíteni. :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#32187) soldi3r válasza buherka (#32186) üzenetére


soldi3r
veterán

megnézném, hogy az újabb biosokba mit javítottak, ha van valami köze az ssd-hez, akkor mindenképp

(#32185) Tikakukac, tudom, de elvileg meg lehet adni a telepítés előtt is a drivert, csak nem tudom, hogy floppy nélkül hogyan

E30 (oo=[][]=oo)

(#32188) lapa válasza buvartacsko (#32180) üzenetére


lapa
veterán

nem tudom miért releváns, hogy kinek a hibája a 768. 768 és kész. már a 800 is soktucat pixellel kisebb mint a kívánatos, a -32 pixel az már fájdalomhatáron túl van. persze, második gép meg satöbbi. a kérdés az volt tudja-e.

a wwant már megválaszolta audi100td. hozzáteszem a telefon nem szerencsés megoldás (pl külföldön), ha már b terv akkor inkább ez. de azért egy napot nem dolgozol végig telefonon (vagy a linkelten) 3g-zve. erre azt mondom nem annyira kritikus, de tudnék hirtelen 3 olyan megesett szituációt mondani, ahol ezek a b tervek nagyon nem jöttek volna be.

nem értem milyen az a nem valós probléma. végülis akár csingcseng notebookot is vehetnék, semelyik különbség nem olyan, hogy ne lehetne elélni nélküle. én úgy teszem fel a kérdést, hogy mi többet nyújt az x200s-hez képest a való életben. a válasz pedig az, hogy a nagy cpu-n meg az usb3-on kívül semmit, ehelyett elvesz pár hasznos dolgot.

a nagy cpu utoljára akkor kellett, mikor egyszer dvb modulokat forgattam. ez volt úgy fél éve, de épp nem siettem és csináltam mást közben. az usb3 azoknak jó, akiknek választani "akarnak" az ssd meg a hdd között. vettem egy esata expresscardot, kész. hozzáteszem még nem használtam, mert minden rajta van a gépen.

és igen, nem az x200-ra verés miatt írom, csak nagyon sajnálom hogy ilyen ziccerek lettek kihagyva. hogy lehetett volna simán jobb gépet csinálni. ilyesmi ziccer pl, hogy a "gallery"-ben 100x100 képekkel köpik szembe a jónépet. itt tartanak. hagy ne kelljen már a press részlegben turkálnom hogy lássam a gépet normál méretben. amerikában már a legbucimacibb honlapokon is van normális kép, vagy legalább kocka zoom.

[ Szerkesztve ]

(#32189) Tikakukac válasza soldi3r (#32187) üzenetére


Tikakukac
titán

Nos, arra guglizz rá, de igen be lehet neki adagolni szépen megmutatva is, de ezt így most 3 nap analízis után már meg nem mondom, már csak alap dolgokat tudok elvégezni :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32190) lapa válasza lapa (#32188) üzenetére


lapa
veterán

ja, dp / d-sub balra, táp hátul ~középen, ethernet meg a harmadik oldalra pakolva. mint a karácsonyfa, pláne jó ha valami 1.0 júzer ott egerészne.

(#32191) audi100td válasza lapa (#32188) üzenetére


audi100td
nagyúr

Sajnos többnyire egyet kell értenem, igazából csak annak lehet örülni az új gépeknél, hogy megütnek egy bizonyos elvárható szintet, de lényegi fejlődés nem történik a hardvert leszámítva, sőt gyakran visszafejlődésről lehet csak beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#32192) buvartacsko válasza lapa (#32190) üzenetére


buvartacsko
addikt

nemtom, 2012ben azért otthon a kutya se használ kb ethernetet sztem

(#32193) Gondwana válasza buvartacsko (#32192) üzenetére


Gondwana
addikt

(2012-ben NAS-ozzon wifin akinek két anyja van! Mazzagos ethernettel 40-60MByte/s szekvenciàlisan nem eldobandò)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32194) audi100td válasza buvartacsko (#32192) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én is heti szinten mentek NAS-ra, wifi-n eléggé szendvedés lenne, főleg, hogy nincs "n"-es routerem. Fikázni nem akarom az új gépeket, alapjában véve nincs velük különösebb bajom, de az tény, hogy nem teszik valami magasra a lécet, úgy értem ami jó azon miért kell változatni. Igaz pozitívum, hogy van backlit bill, de cserébe szétvertek egy olyan kiosztást amibe nem lehetett belekötni, max van akit zavar az fn-ctrl, de az nem változott.

(#32195) sutszi


sutszi
veterán

Éppen most dobtam össze a két T61 között egy Wifi Ad-hoc-ot...Az egyikről osztom a vezetékes netet a másikra. (Sorry, de nincs most normális routerre...)
Hát éppen megvan a 20Mbps...Fájlmásolásnál szinten...
(Mondjuk biztos számít, hogy a környék rogyásig van hálózatokkal, persze mindenki 1,6,9,11 csatornán....igaz én 4-es használok...és még így is.)
Amit viszont sikerült kimutatni, hogy a BT egér rendesen laggol, amikor kihasználom ezt a kevés sávszélt is teljesen :F

Szóval egyelőre pfujj wifi...ilyesmire...inkább drót.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#32196) franc0 válasza Dr. Akula (#32178) üzenetére


franc0
őstag

Csak akkor bajos a melegedés, ha tuningolod, főleg ha nagyobb feszt kap. Notiban ezt nem szokás.
Meg ugye regélt a Lenovo valami 2 ventiről. Majd meglátjuk.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#32197) Dr. Akula válasza buvartacsko (#32180) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A tápcsatit legjobb dokkolóval megoldani, akkor nem kell dugdosni állandóan, így nem zavaró. Még X200s-en rászoktam a dokkolóra, azóta nem veszek anélkül. :)

#32183 soldi3r:
Szerintem önkicsomagolós .exe, simán felmegy.

#32186 buherka:
Ami nem romlik el, azt nem kell megszerelni, ez alapszabály. Ugyanakkor én mindig frissítek BIOS-t amikor a Thinkvantage Updater felkínálja, még sose volt belőle probléma. 99.999% hogy neked se lesz.

#32186 lapa:
Én 1440x900-ról váltottam vissza 1366x768-ra, az azért elég nagy veszteség. A jót könnyű megszokni.

[ Szerkesztve ]

(#32198) Dr. Akula válasza buvartacsko (#32192) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én használok. Meg sztem mindenki akinek a sebesség fontos. Ha csak netezel, akkor elég a wifi is, feltéve ha nem szakadozik nagyon, de ha van otthoni hálózatod, akkor elég karcsú.

#32196 franc0:
Igen, de a venti csak hűti, nem lesz kevesebb az elvezetendő hőmennyiség. Nem fog felforrni, de többet fog pörögni a venti, ami +hang és hamarabb döglik be ha megy is. Ezek a kis ventik azért nem 14"-es asztali házventik. Csapágyas lesz előbb-utóbb, aztán vagy szervíz, vagy házibarkács. Jobb ha nincs rá szükség. És ha már ilyen egyszerű az orvosság (forrasztás a takony helyett), akkor miért ne? Egy Lenovo csak van akkora cég hogyha rászól az Intelre hogy nemár, akkor módosítanak.

[ Szerkesztve ]

(#32199) audi100td válasza Dr. Akula (#32198) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Egy Lenovo csak van akkora cég hogyha rászól az Intelre hogy nemár, akkor módosítanak."

Nem tudom, de úgy érzem az intel a nagyobb és inkább ő diktálja a feltételeket. Egyébként nem hinném, hogy jobban melegedne az Ivy mint az Arrandale és azt is le tudták hűteni rendesen az X201-ben. Persze ettől még gáz, hogy az intel ilyenen spórol.

"És ha már ilyen egyszerű az orvosság (forrasztás a takony helyett), akkor miért ne?"

Nyilván az intel emiatt nem fog lemondani a nyereség egy részéről, ez van sajnos, nem hinném, hogy bármin változtatni fognak.

[ Szerkesztve ]

(#32200) Dr. Akula válasza audi100td (#32199) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én abból indultam ki hogy volt itt a PH-n cikk hogy a Sandynél jobban melegszik. Igaz, csak tuning alatt részletezték, nemtom alapból hogy áll a helyzet. A nyereséget bőven lehet kompenzálni áremeléssel, egy félmilkás notiba belefér pár ezer plusz. Ettől függetlenül lehet hogy leszarják, de azért a nagyfelhasználókkal szokás kivételezni. Kérdés hogy a Lenovot izgatja-e a téma. Pontosabban a Lenovo nagy, üzleti ügyfeleit.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.