Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) Chaser válasza Gondwana (#32700) üzenetére


Chaser
titán

& sutszi :R Nekem a számológép kell, sokat használom, desktop illen megszoktam hogy van hozzá direkt gomb. A vantage gomb amúgy is ott van a tálca közepén. Nem mintha használnám de jól mutat:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32702) Magnum_ válasza audi100td (#32699) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az elég jó :-)

I humbly and respectfully decline™

(#32703) brd válasza sb656 (#32695) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudom, mit hekkel az a CD image, amit letöltöttél (de nem is érdekel, én biztos nem szórakoznék vele). Ha 0-ról indulnék, én azt csinálnám, hogy innen letölteném a programot, megformáznék vele egy pendrive-ot, a create a DOS statup disk opcióval (a DOS file-ok helyének azt a könyvtárat add meg, ahová a no-1802.img tartalmát kimásoltad), rámásolnám a no-1802.com-ot és erről a pendrive-ról indítanám a gépet, majd kézzel elindítanám a no-1802.com-ot.

The only real valuable thing is intuition.

(#32704) Chaser válasza brd (#32703) üzenetére


Chaser
titán

Kikapcsolja a "védelmet", hogy bármilyen wlant lehessen használni. No whitelist mod. Én lemezről csináltam, működött elsőre T42-nél.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32705) dbius válasza brd (#32703) üzenetére


dbius
veterán

Kollegám sikeresen kitörte a T30-as gépén a delete billt a helyéről, a gomb alatti rogzítő fülek egyike tört el.

Lehet ilyet valahonnan venni? Az itteni aprók között még nem néztem szét.

(#32706) mobal


mobal
MODERÁTOR

Helló!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen hátrány esetleg valami más fog engem érinteni. Tervezem egy ThinkPad T430 vásárlását most, de rögtön úgy kezdeném, hogy bekapcsolás előtt kicserélné a merevlemezt egy SSD -re és bővíteném a memóriát +4 Gb -tal.

- ez még ugye nem ütközik garanciális "problémákba".

A másik, hogy van -e valami trükkje az operációs rendszer telepítésének, esetleg a nem gyári, saját SSD -vel valamilyen hátrány fog -e majd érni (gondolok itt a recovery partíció nem létére).

Esetleg ezekkel kapcsolatban valamiféle egyéb dolog amire nem gondoltam van -e még?

Köszi! :R

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#32707) Chaser válasza mobal (#32706) üzenetére


Chaser
titán

Nem garos probléma, nyugodtan cserélheted. Recoveryt meg ha akarod átmásolod az ssd-re, de sztem értelme nincs. Ki kell menteni lemezekre, vinkót meg eladni ha 1ébként nem használnád. 1ébként is a serial a lényeg, recovery csak megkönnyíti az életed ha esetleg újra kéne rakni a wint.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32708) audi100td válasza Magnum_ (#32702) üzenetére


audi100td
nagyúr

de a wifi miatt lehet még 2-3e Ft-tal kevesebb, jó akksival én 27-28-ért raknám fel

mobal: Egyik sem okoz garivesztést, a legegyszerűbb ha átklónozod az egész HDD-t pl. Acronis True Image-el, de szerviznél kérhetsz ingyen recovery DVD-t, ha arról telepíted az SSD-re, akkor ugyanúgy gyári előtelepített állapotú lesz a rendszered.

[ Szerkesztve ]

(#32709) brd válasza Chaser (#32704) üzenetére


brd
nagyúr

Nem úgy értem, tudom, mire való a no-1802.com, azt nem tudom, hogy az az image hack, amit köré építettek, mit csinál, hogyan akar DOS-t bootolni.

The only real valuable thing is intuition.

(#32710) mitulabattyi


mitulabattyi
aktív tag

Most hozta a postás a billentyűzetet /debreceni vagyok/, már be is szereltem... tényleg hibátlan, gyári, és új.
:C

[ Szerkesztve ]

(#32711) mobal válasza audi100td (#32708) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Igen, de a saját szájízem szerinte szeretném telepíteni. Sok felesleg mint pl.: Norton AntiVirus meg ilyenek nem kell mert egyszerűen vagy nincsen rá szükségem, vagy mást használok. Szól akkor a sima Win7 telepítéssel nem lesz gond. És akkor elég neki csak egy LAN drvier + a System Updater, ami mindent megcsinál majd magától?

Szerk.: bocsi ha sokat kérdezek, de nem szeretném magam megszívatni! :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#32712) audi100td válasza mobal (#32711) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, akkor csak simán feltolod rá Win7-et, majd system update, LAN szerintem alapból telepítve van W7 által, csak a wifi nem, de lehet az is. A kulccsal a gép alján meg aktiválod, ennyi.

(#32713) Magnum_ válasza audi100td (#32708) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én is 25-30k-ra gondoltam egyébként, kb. fél éve vettünk bele új akksit (mondjuk utángyártott) T43 van helyette használva, nincs rá szükség, nagy bukás nem lesz rajta, de persze a bátyám dönti el az irányárát.
nagyon köszi!

I humbly and respectfully decline™

(#32714) soldi3r


soldi3r
veterán

na megjött az ebay-es magyar x200 billentyűzet
szerintem a gyárim jobb minőségű volt, de ez meg magyar :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#32715) Magnum_ válasza soldi3r (#32714) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ebayen van magyar nyelvű bill?

I humbly and respectfully decline™

(#32716) mitulabattyi válasza Magnum_ (#32715) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

volt.
soldi3r: nekem a gyári angol is ettől a gyártótól van, az ugyanilyen minőségű.

(#32717) soldi3r válasza mitulabattyi (#32716) üzenetére


soldi3r
veterán

az enyém szerintem nem, egy fokkal jobb az angolom, de ez egyáltalán nem nevezhető rossznak

E30 (oo=[][]=oo)

(#32718) Tikakukac válasza Magnum_ (#32715) üzenetére


Tikakukac
titán

Van. Tegnap előtt még megvolt mind az 5.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32719) soldi3r


soldi3r
veterán

azóta nézem, rendszeresen tesz fel 5-5 darabot, most is van fenn

E30 (oo=[][]=oo)

(#32720) Skelemaki válasza mitulabattyi (#32710) üzenetére


Skelemaki
csendes tag

Nekem is megérkezett, úgyszint új és hibátlan. Lestem is nagyot a hajlítatlan szalagkábelen... :) Köszi mégegyszer! :R

(#32714) soldi3r: Viszont az is szembetűnő, amit már audi100td kolléga jelzett korábban, miszerint jobbnak tűnik az elméletileg Chicony billentyűzet abban a tekintetben, hogy nem lötyög/csörög/zörög, mint az NMB, hanem csendesebb, viszont talán valóban kissé puhábbak a gombok rajta. (Nekem is NMB-t váltott a most érkezett billentyűzet.)

[ Szerkesztve ]

(#32721) audi100td válasza Skelemaki (#32720) üzenetére


audi100td
nagyúr

Talán ízlés kérdése is, én az NMB-t éreztem gagyibbnak, mert jobban süpped a tálca, meg lötyögősebbek a gombok, de valóbban keményebbek, kinek melyik. :)

(#32722) sutszi válasza soldi3r (#32719) üzenetére


sutszi
veterán

Megnéztem a kínálatát és van X200/X200s gumitalp. Amit valaki keresett itt nemrég...Csak már nem találtam, hogy ki. :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#32723) Tikakukac válasza sutszi (#32722) üzenetére


Tikakukac
titán

Én voltam, de nem hiánycikk, volt eddig is. A gáz, hogy az x60s készlethez járó pici fekete középső darabka is kéne, ennyiért most nem rendelem meg a 2 készletet, de megnézem mennyire csereszabatos az x200s talpaival (csak a bal felső kéne amúgy meg ez a pici középső).

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32724) Skelemaki válasza audi100td (#32721) üzenetére


Skelemaki
csendes tag

A kettő keveréke kéne. :DDD Egye fene, most majd az új chiclet "AccuType"-ra leszek igazán kíváncsi, meg hogy mit mondanak róla az NMB fanatikusok.

(#32725) audi100td válasza Skelemaki (#32724) üzenetére


audi100td
nagyúr

Amúgy jó volt az NMB úgy T60, X61-ig.

(#32726) audi100td


audi100td
nagyúr

Korábban szó volt arról, hogy a sima X200 nem eszik 9W alatt, úgy tűnik ezt sikerült megcáfolni: [link]

Ebből kiindúlva szerintem tényleg csak az szól az "s" mellett, hogy picivel könnyebb és mindkét oldalt egyformán vékony.

(#32727) soldi3r válasza Skelemaki (#32720) üzenetére


soldi3r
veterán

tényleg nem tudom melyik milyen, de most már kezdek kíváncsi lenni :) az biztos, hogy érzésre nem ugyanaz a gyártó

E30 (oo=[][]=oo)

(#32728) soldi3r válasza audi100td (#32726) üzenetére


soldi3r
veterán

samu ssd-vel és a p8600-at alulfeszelve elvan 7-8 wattból, ez tuti ;)
mondjuk ezen kívül semmi mást nem csináltam vele, lehet, hogy lehetne még faragni ebből az értékből

E30 (oo=[][]=oo)

(#32729) Tikakukac válasza audi100td (#32726) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor ezt csodát meg kéne tudni ismételni még 1-2 géppel, és akkor el is hinném. Ez így jó, de annyira sok bizonyítékot nem látok rá, hogy ez beton stabil is :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32730) audi100td válasza Tikakukac (#32729) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nyilván ez a minimális fogyi legkisebb fényerőn, kikapcsolt wifivel és idle, de így is teljesen rendben van, szerintem az "s" sem megy ez alá. Nem értem mit értesz stabil alatt? Másrészt meg miért és hogyan csalna valaki ilyesmivel? :)

(#32731) Tikakukac válasza audi100td (#32730) üzenetére


Tikakukac
titán

Na vajon, a 8400GS Crysis high grafos videók után bármi jöhet :U Ez ilyen, "ó én megcsináltam idenézz, én vagyok a császár" dolog.
Stabil alatt azt értem, hogy amint valamit elindítasz egységnyi növekedés még mindig többet fog enni, mint egy kifejezetten energiatakarékos prociban. Legalábbis ennyi erővel nem sok értelme lenne kiadni egy majdnem 10w TDP-vel kisebb procit.
Én mindent elhiszek, de ott van még valami mókolás, élek a gyanúval. Ennyi idő elteltével azért látnunk kellett volna már nagyon sok ilyet.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32732) sutszi válasza Tikakukac (#32731) üzenetére


sutszi
veterán

1. Azért nem látsz sok ilyet, mert nem keresed.
2. Azért nem látsz sok ilyet, mert nem mindenki játszik ezzel néhány órát, hogy egzakt módon megmérje az egyes fogyasztókat letiltva/miniumra vége mennyit is fogyaszt a gép.

Ebben az a szép, hogy ha fontos lenne az IDLE vagy IDLE közeli állapot, akkor mennyi ideig képes a gép elketyegni. Ebből demonstrálható a subnotebook-i mivolta a gépezetnek, történetesen, hogy tudja azt amire gyártották, és mellesleg nagyon jól...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#32733) Tikakukac válasza sutszi (#32732) üzenetére


Tikakukac
titán

Kerestem hidd el, beleküldtem már 1-2 hetet csak ebbe a típusba, szemem kifolyt már a sok táblázattól meg adattól. Thinkpad fórumon meg azért elég sokan csinálják ezt a megszállottságot, ennyire alacsony adatokat azért nem ások elő minden bokorból...
Ebben gondolom le lett lőve az összes port, meg minden ami csak lehet, minden esetleges kari lehúva, tehát annyira sok értelme ennek nincs. Azért mérnök infósként mondhatom már magam annyira power usernek, hogy nagyjából átlássak egy gép működését ennyire és, hogy mit miért csináltak úgy, ahogy. És ebben sinkófa van, vagy csak tényleg mindent leirtottak a gép körül. Esetleg hardveres buhera. De ha tudok szerzek fullos specifikációt, egy sokkal alacsonyabbra tervezett fogyis gépet nem lenne értelme tervezni, ha a nála nagyobb is kisebb módosításokkal tudja ezt. Ezért nem fizetnek meg egy mérnöki gárdát. Szvsz minden persze.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32734) RnJ válasza mobal (#32706) üzenetére


RnJ
tag

Ilyesmivel is klónozhatod:

http://prohardver.hu/hir/corsair_force_3_ssd_upgrade_kit_2.html

[ Szerkesztve ]

(#32735) lapa válasza audi100td (#32730) üzenetére


lapa
veterán

igen, azért az elég kevés, hogy egyetlen embernek sikerült, más meg 7-8w-ok alá sehogyse megy. nekem is volt egyszer 5.5w-om, azóta sem tudtam reprodukálni, tökugyanolyan sw környezettel sem. azt meg legalább annyira nem értem mi ez a varázslás az alulfeszeléssel, amikor már sokadjára (nekem is) el lett mesélve, hogy a gyári minimum (pl. L szériánál vid 17) alá nem lehet vinni. szóval ezek nem kerek dolgok nekem. szívesen elhiszem, ha valaki innen belinkel egy hasonlót, de egyedül franknak obermutterdorfból nemigen.

de szívesen veszem mindennek a cáfolatát, érdekelne mitől függenek ezek a dolgok.

(#32736) sutszi válasza Tikakukac (#32733) üzenetére


sutszi
veterán

Szerintem ismered lapa fórumtársunkat.
Íme egy mérés tőle, ami már párszor megfordult a topikban.:
[link]

Róla meg nehezen hiszem el, hogy csak ezért lefűrészelte volna a gép felét, hogy 1W-al lentebb menjen.

Idővel rájössz magad is ahogy minél többet tudsz, annál inkább érezni fogod, hogy mennyi mindent nem...Nincs itt szó nagy bűvésztrükkökről, egyszerűen csak élni kell a gép adta lehetőségekkel...
Pl Min. fényerő + hardveresen lekapscolt WLAN,BT,WWAN. + Tényleges IDLE(tehát ne szaladgáljon a háttérben egyetlen kósza process sem. Ennyi a titok.

Amúgy nálam a T61-nél 13.xx W volt a minimum csúcs. Ez is szép eredmény egy ilyen géptől.

Szerk.: Ja, igen szóval x200 vs x200s ről van szó....akkor ezt benéztem.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#32737) audi100td válasza lapa (#32735) üzenetére


audi100td
nagyúr

Azért az OS-től is függ ez szerintem, linux mostanábna fogyasztás terén nem igen jeleskedik. Másrészt az elején írja, hogy az akkori friss BIOS és Power Manager után jött ki nála ez az érték, előte 1-2 Wattal többet evett.

Amúgy meg mind a két proci azonos órajelre veszi magát vissza, nem? Ebből kifolyólag nem értem miért enne az egyik idle 2-3 Wattal többet.

(#32738) Tikakukac válasza sutszi (#32736) üzenetére


Tikakukac
titán

Olvasd el, amit most írt lapa.
Ezért mondom, hogy itt hatalmas varázslás van a háttérben.
Én elhiszem ezt így most. De ha ezt tartósan is tudja és meg is tudja ismételni, akkor lesz csak az igazi. Addig olyan, mint 1000 kiválogatott prociból tuning rekordot dönteni. A többi user ettől még nem lesz előrébb...

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32739) audi100td válasza Tikakukac (#32738) üzenetére


audi100td
nagyúr

Itt is valaki 6W-ot ír: [link]

Na mindegy, amúgy ez az érték természetesen egymagában nem sokat mond, csak azért linkeltem, mert a közhiedelmet látom megcáfolni, miszerint az X200-at nem lehet leszorítani idle 8-9W alá, az X200s-el szemben. Természetesen az X200s-nél is hasonlóan szélsőséges mérési körülményeket értek.

(#32740) lapa válasza audi100td (#32737) üzenetére


lapa
veterán

egyrészt mondom, csináld meg, vagy bárki más csinálja meg. az "akkori bios meg pm" az most mit jelent? hogy a mostanival nem megy? akkor megy? nem.

ugyanazt a frekit más feszre belőve csinálják meg, és elvileg a minimum frekihez tartozó alá nem lehet menni. tehát ha a minimumod vid 17, akkor elvileg megcsinálhatja a 2 ghz-t is ezen, de a 800mhz frekit ez alá akkor se tudod vinni. mondom, így magyarázták ki anno itt is, már nem emlékszem ki. de akkor sokat turkáltam és eléggé igaznak tűnt.

meg szerintem továbbra sem a cpu eszik, hanem az összes vezérlő elektronika kisebb intervallumon belül kell működjön, ezért jobban optimalizált.

(#32741) audi100td válasza lapa (#32740) üzenetére


audi100td
nagyúr

"ugyanazt a frekit más feszre belőve csinálják meg"

SL9400 vs. P8400

Ugyanaz a VID szerepel mind a kettő procinál, hogy ez gyakorlatban mennyire igaz, nem tudom, esetleg nézzétek meg cpu-z-vel, vagy linux alatt egyéb módon.

"meg szerintem továbbra sem a cpu eszik, hanem az összes vezérlő elektronika kisebb intervallumon belül kell működjön, ezért jobban optimalizált"

Ezt hogy érted? amilyen költséghatékonysággal gyártanak manapság nehezen tudom elképzelni, hogy egy X200 alaplap az X200s-től a cpu-t leszámítva bármiben is eltérne.

Egyébként nem tudom miért lettek ilyen idegesek az X200s tulajok :) , nem flamekeltésből írtam be, csak én is szeretnék a végére járni, mivel érdekel a téma. Másrészt még mindig nem értem, hogy lehetne itt csalni, W7 vinyó nélkül tudtommal nem futtatható, de lehet tévedek.

(#32742) audi100td válasza lapa (#32740) üzenetére


audi100td
nagyúr

"akkori bios meg pm" az most mit jelent? hogy a mostanival nem megy? akkor megy? nem."

egyszerűen akkori a post, akkor ezek voltak a legfrissebbek, nem tudom most mi a helyzet

(#32743) Gondwana


Gondwana
addikt

... és még kérdés, hogy egyesek miért ragaszkodnak az XP-hez? Nálam pl. a T60 XP/9c akku kb. fél órával tovább húzza, mint a Win7.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32744) lapa válasza audi100td (#32741) üzenetére


lapa
veterán

én nem lettem ideges, csak az van hogy belinkelsz valamit tényként, hogy "nézzétek hülyeséget beszéltetek". én már szétolvastam az agyam, összevissza infókkal van tele a net. akit én ismerek és eddig próbálta, az nem ment ssd-vel se 9w alá. én örülök, ha kiderül hogy nincs különbség, de akkor mutasd be hogy ez az érték reprodukálható. mi akadályoz meg? oda van írva, hogy "out-of-the-box".

igencsak meglepődnék, ha ugyanaz lenne a két alaplap. de ezt is elhiszem, ha valaki legalább annyit beír, hogy "előttem volt a kettő, és csont ugyanaz minden". addig én inkább úgy gondolom, hogy a kétharmad fogyasztású cpu-hoz más alkatrészeket raknak.

de nemrég linkeltem a lenovo saját spec sheetjét. az is jelentős különbséget ír.

remélem a fentiek fényében érthető, miért érzem felesleges flémkeltésnek az eredeti megnyilvánulásod.

amúgy nekem ezt adja ki:

root@bla:/home/lapa/# ./read_msr.py --readmsr
MSRTOOL V0.2pre-3 started...

trying to load msr module

[cpu0] [CURRENT] FID:6 HID:1 DID:0 VID:17
[cpu0] [TARGET] FID:6 HID:1 DID:0 VID:17
[cpu0] [HIGHEST] FID:7 (HID:0 DID:0) VID:41 (not sure if they exist here)
[cpu0] [LOWEST] FID:6 (HID:0 DID:0) VID:23 (not sure if they exist here)
[cpu0] [SLFM] FID:6 VID:17
[cpu0] [IDA] FID:7 VID:41
[cpu0] [CURRENTLY ACTIVE FEATURES] IDA:0 EIST:1

[cpu1] [CURRENT] FID:6 HID:1 DID:0 VID:17
[cpu1] [TARGET] FID:6 HID:1 DID:0 VID:17
[cpu1] [HIGHEST] FID:6 (HID:0 DID:0) VID:34 (not sure if they exist here)
[cpu1] [LOWEST] FID:6 (HID:0 DID:0) VID:23 (not sure if they exist here)
[cpu1] [SLFM] FID:6 VID:17
[cpu1] [IDA] FID:7 VID:41
[cpu1] [CURRENTLY ACTIVE FEATURES] IDA:0 EIST:1

az slfm is kb legenda szinten van jelen, de elvileg az a minimum vid. hozzáteszem azok a csávók, akik linuxra az alulfeszelősdit programozták (és esetleg van fogalmuk), ezt írják a fenti output kapcsán:

"Highest and Lowest VID/FID/DID/HID are the highest and lowest values your CPU will accept."

ez azt jelentené, hogy mégcsak nem is vid 17, de vid 23 a minimum az én esetemben. attól függetlenül, hogy mit küldesz el a cpu-nak. közben "current vid 17" van, szóval elég kaotikus nekem.

(#32745) audi100td válasza Gondwana (#32743) üzenetére


audi100td
nagyúr

az nem rossz, de az újabb prociknak lehet már inkább a 7 kedvez, nem?

(#32746) Tikakukac válasza audi100td (#32739) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyon sokan meg nem 6-ot írnak. Tehát az a lényeg, hogy viszonylagosan nagyobb rákészülés nélkül azért nem repkednek ilyen értékek. Engem az érdekelne, hogy ő mit módosított, vagy ez, hogy jött ki és mennyire tartható. A papírformának azért jönnie kell, ha nagyon elit akkor alaplap szinten is lehet villanyászkodni és bűvölni az áramköröket, de ez pont annyira lenne durva, mintha faterom CULV procis gépét verném oda az SL fogyasztásommal. Sok-sok ezer munkaóra van egy másik proci fejlesztése mögött, meg a vezérlő sem feltétlen ugyanaz, így azért nem csoda, hogy nehezen emésztem meg a dolgot.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32747) audi100td válasza lapa (#32744) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem érzem, hogy tényként közöltem volna, csak belinkeltem amit olvastam, lehet róla vitatkozni, még mindig nem értem miért vagy ennyire ingerült.

"én örülök, ha kiderül hogy nincs különbség, de akkor mutasd be hogy ez az érték reprodukálható. mi akadályoz meg?"

az, hogy nincs a tulajdonomban se X200 se x200s :U

Ezek a VID értékek milyen mértékegységben értendőek?

"igencsak meglepődnék, ha ugyanaz lenne a két alaplap. de ezt is elhiszem, ha valaki legalább annyit beír, hogy "előttem volt a kettő, és csont ugyanaz minden". addig én inkább úgy gondolom, hogy a kétharmad fogyasztású cpu-hoz más alkatrészeket raknak."

Én meg az ellenkezőjét gondolom, mivel ezt sajnos nem tudjuk bebizonyítani, addig ez magánvélemény, remélem ezt még nem veszed flémkeltésnek.

Tikakukac: "Nagyon sokan meg nem 6-ot írnak." Lehet valamit nem jól csinálnak, nagyon sokáig én sem tudtam az X201-et (és anno az X200s-t) 8-9W alá vinni, mint kiderült HD Sentinel piszkálta a háttérben a procit.

"de ez pont annyira lenne durva, mintha faterom CULV procis gépét verném oda az SL fogyasztásommal"

Nem éppen, az X200 és X200s nagyon közel áll egymáshoz, nem tartom kizártnak, hogy a cpu-n, hűtőn és a ház kialakításán kívül nincs köztük lényegi különbség.

[ Szerkesztve ]

(#32748) Chaser válasza Gondwana (#32743) üzenetére


Chaser
titán

Xp/W7 alatt mekkora az üzemidő? Milyen fényerőn és milyen felhasználással? Nekem 9 cell akkuval W7 alatt is megvolt 4+ óra aktív wifis netezéssel. Ha minden igaz lesz megint egy nagy akkum, akkor lemérhetjük. Mondjuk igazából úgy kellene hogy filmekkel pl, net az felhasználótól meg netkapcsolattól fűggően jelenthet kisebb/nagyobb energiafelvételt. Vagy esetleg lan-os neten nézni, de uo. filmmel lenne az igazi megnézni.

szerk: Még a végén visszaállnék xp-re:D Úgyis csak 2GB ramom van, meg 1-2 kedvenc régi játék is menne.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32749) Gondwana válasza audi100td (#32745) üzenetére


Gondwana
addikt

Amikor 2012 közepe felé a PiciPuha víruskergetője álítólag még mindig csak egy magot támogat... Szerintem a CPU kihasználhatósága szempontjából fontosabb, hogy a munkát végző program mit támogat. Persze, a 2GB/program memórialimit szólhat az XP ellen, ami ki is használja ezt, azt Win7-en használom.

Szerk.: XP-vel 6h feletti netezés/képválogatás többször megvolt, amíg meg W7 volt rajta, az 5:30 is csak szűken jött össze. (Még X25M/80GB alapon)
Szerk2: drótos lan többet fogyaszt, mint a WiFi

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32750) lapa válasza audi100td (#32747) üzenetére


lapa
veterán

aszittem van nálad egy x200, de valszeg benéztem csak, bocs. még mindig csak azt tudom írni mint az előbb, nekem az jött le hogy tényként kezeled. keresd vissza a spec sheetet, egyértelműen cáfolja ennek a lehetőségét.

a vid az valami 0,7 + vid * 0,016v , de ezt semmiképp ne vedd készpénznek, mert fejből írtam.

speciel a wifi pont nem fogyaszt semmit, ha idle associated és nincs folyamatos adatforgalom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.