Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) audi100td válasza lapa (#32750) üzenetére


audi100td
nagyúr

Továbbra sem érzem, hogy tényként kezelném, csak belinkeltem valamit és nem tartom hihetetlennek, ti meg rögtön magatokból kikelve fel vagytok háborodva, hogy lop csal hazudik, és azt valóban tényként kijelentve.

Másrészt tudtommal Windows alatt még nem mértél soha fogyasztást az X200s-sel (ha mégis, csak korábban átsiklottam volna felette, akkor sorry), ami azért a helyzetet és a vitát elnézve megint kicsit vicces.

"a vid az valami 0,7 + vid * 0,016v "

ezt nem értem, a szorzójel elé mit helyettesítesz be vid-ként, hogy végül megkapd a vid-et?

[ Szerkesztve ]

(#32752) Chaser válasza Gondwana (#32749) üzenetére


Chaser
titán

Hát a wifi tud sokkal többet fogyasztani, hogy olyan helyzetben van a gép hogy erőlködnie kell. Nem egy tagnak és nem egy gépnél emiatt merült le túl gyorsan a gépe. De majd mérek filmekkel valamit, ha találunk valami közös kedvencet:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32753) Tikakukac válasza audi100td (#32747) üzenetére


Tikakukac
titán

Aki minimális fogyira megy az szerintem élből task kilövéssel kezd, én is egy fullos takarítással kezdtem, és talán 7w nullás fényerőn, és 3-4-esen kifér még 8 wattból. (Itt minden létező trükk játszott, ami még nem a használhatatlanul butítottságot jelent).De amekkora táborból szemezgetünk azért elég valószínűtlen, hogy mindenkinek egy HD Sentinel vagy bármi más beakadt és csak 2-3 embernek jutott eszébe, hogy minden létező dolgot lelőjön a systemen kívül.

Hát, digitális technikából ha valamit megtanultam az az, hogy ilyen kis át katrancozások nincsenek. Van egy adott platform/alap/váz vagy bárminek nevezzük, ami elég fix és ennek a belsejét cseréljük. Jó persze kicsit erős volt a CULV példa, de lényegében erről van szó, néhány alap pillér marad, minden más csere. De minden lehetséges, ennyire mélyen nem merültem bele.
Egy nagyon durván mérnöki tervrajzot szeretnék és akkor elcsábítom a villanyos haverokat egy délutánra és átnéznénk, engem érdekelne, ezért is vagyok mérnökpalánta, hogy érdekeljen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32754) lapa válasza audi100td (#32751) üzenetére


lapa
veterán

hidd el éberen figyelek minden fogyasztási értéket, oprendszertől függetlenül. repkedtek itt már 6w értékek t és s modelleknél, simáknál soha. nem vicces.

maradjunk annyiban, hogy félreértettelek és bocs. érted intel drágábban adja, lenovo drágábban adja, lenovo beleírja a spec sheetbe explicit a tök más akksiidőket, de hans-jürgen klagenfurtból lerombolja a gonosz összeesküvést. vicces.

@Tikakukac: nekem van ilyen kapcsolási rajzom x200s-hez (asszem ahhoz). úgy egy éve linkelt valaki egy kínai honlapot ahol sok típushoz megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#32755) soldi3r válasza audi100td (#32747) üzenetére


soldi3r
veterán

engem piszkosul nem érdekel a fogyasztás, ezt 2 perce csináltam
bekapcsolt wifivel, a bt elvileg ki van kapcsolva, fut az ssd magician, rmclock, viruskereső, power manager, access connection, fényerő a minimumon

http://kepfeltoltes.hu/120525/idle_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#32756) audi100td válasza lapa (#32754) üzenetére


audi100td
nagyúr

jó, tudod mit hagyjuk, én sem tudom bizonyítani az ellenkezőjét és te sem

nem hittem volna, hogy ebből ilyen vérre menő vita alakul majd ki, na mindegy

soldi3r: sima X200? lehet mégsem vagyok olyan hülye :)

[ Szerkesztve ]

(#32757) Tikakukac válasza lapa (#32754) üzenetére


Tikakukac
titán

Vége a vizsgaidőszaknak és pihentünk 1-2 hetet utána ránézünk, köszi a feljajánlást :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32758) soldi3r válasza audi100td (#32756) üzenetére


soldi3r
veterán

igen, x200
mondjuk ez terheletlen, ha meghajtom akkor megy ez szépen felfelé, de ha biosból letiltanék ezt-azt, meg a windózerben kikapcsolnék még ezt azt, lehet menne még lejjebb

a panel különbségnek utána kérdezek, bár úgy tudom itthon csak a thinkcentereket rakják össze, a thinkpadok összeszerelése még csak terv, de hátha van valami infó
engem sem lepne meg, ha akkora különbség lenne a 2 között, mint a philips meg a thomson tv-k paneljei között, ott más volt a beültető program neve :D ja meg a pcb-n nem volt philips felirat

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#32759) Gondwana válasza audi100td (#32756) üzenetére


Gondwana
addikt

X200
Szerk.: lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32760) sutszi válasza Tikakukac (#32757) üzenetére


sutszi
veterán

Na akkor hajrá:
X200: [link]

X200s: [link]

Pusztán a block diagram alapján nem látni különbséget...de az ördög a részletekben lakik(vagy nem) de komolyan érdekel, mi a helyzet.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#32761) audi100td válasza soldi3r (#32758) üzenetére


audi100td
nagyúr

akkor ennyi, úgy érzem ez bizonyítéknak megteszi :)

de lehet te is kettéfűrészelted a géped, stb :D

(#32762) Tikakukac válasza audi100td (#32761) üzenetére


Tikakukac
titán

Azért szítok még egy kicsit:
Ezt így lőttem gyorsban. Jelzem, ez egy 7200-as vinyóval ment. Ha igazán mocsok lennék akkor linkelném a 6,12w-ot, de az csupán néha ugrik le. Na erre számolj egy SSD-t. Máris nem olyan jó a leányzó fekvése ;]

sutszi: Ezt nézni felüdülés ahhoz képest, ami velünk műveltetnek egy vizsgán. És még én nem is villanyos vagyok, na ott aztán kész diliház. De ha valami hámozható van, jelzek :K

lapa: Én is azt nézem, hogy itt nincs nagy download felirat. Talán valami cserediák... najó, inkább valami letöltő progit keresek, vagy html-ben hátha van valami csodalink :U

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32763) lapa válasza sutszi (#32760) üzenetére


lapa
veterán

én ezt a baidu krikszkrakszot továbbra sem tudom feltörni, szóval ha neked megy akkor átküldhetnéd a két doksit.

(#32764) audi100td válasza Tikakukac (#32762) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szítasz, de minek, egyértelműen bebizonyosodott, hogy az X200-at is le lehet vinni az "s" szintjére idle, amivel csak arra akartam kilyukadni, hogy nem tartom kizártnak, hogy alulfeszeléssel minimálisra vagy nullára lehet vinni a lapa által büszkén emlegetett, lenovo data sheet-ben található akkus üzemidőben lévő különbséget a kettő gép között. Egy vinyó idle 0,5-1W körül eszik, egy jó SSD szinte 0-át, ugyanúgy 5,x körüli értékre jössz ki.

[ Szerkesztve ]

(#32765) soldi3r válasza audi100td (#32764) üzenetére


soldi3r
veterán

gondolom terhelésen mutatkozna meg a 2 gép közötti különbség

E30 (oo=[][]=oo)

(#32766) Tikakukac válasza audi100td (#32764) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha most tényleg nekiállnék és kapnék SSD-t, akkor bemenne ez kerek 5-re is, és kalapomat zabáljam fel, ha ezt azonos körülmények között elviszi egy P procis gép is. A bajom ott van, hogy csak azért nem fognak kifejleszteni egy másik komplett proci családot, hogy csak elmondhassák, hogy van. Ha tényleg csak alul kell feszelni egy P8400-at, hogy megkapjak egy SL9400-at, ráadásul full home made módon, akkor minek is öltek bele istentelen munkát az egészbe? Rakok egy szorzó limitet és letekerem a feszt. kisütöm és mehet a gépbe. Színtiszta profit 10 perc munka a műszaknak.
Azt elhiszem, hogy ennyire tényleg kicsiholtan alapjáraton meg tudja közelíteni, de részterhelésen, és egyre inkább fokozva a tempót a felezett másodszintű gyorsítótár és a mindenképp magasabb magfeszültség bosszulni fogja magát. Márpedig azért nem egész nap áll a gép, hanem doksik és net pörög bennük, olyankor meg ugye egyértelműen a közép tartományban dolgozik a rendszer, esetenként padlógázon. Egy battery eater szerű tesztet megnéznék, szerintem ott már eléggé kiütközni amiről beszélek.

Gondwana: :DD nem semmi

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32767) Gondwana


Gondwana
addikt

(tudtàtok, hogy összesen eddig 82 hozzàszòlàst töröltek innen, a topikbòl?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32768) Gondwana


Gondwana
addikt

Heppiharminckétkàtmindenkinek!
=2^15
ùjabb ok az ünneplésre - mentem inni.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32769) sutszi válasza lapa (#32763) üzenetére


sutszi
veterán

Én Chrome alatt fordítattam az oldalt, és alapvetően regisztrációt kér a letöltéshez...de üsse kő leszedtem őket.

Szóval AKINEK KELL az X200 és X200s -ről a meztelen igazság:

X200s : [link]

X200 : [link]

1 hétig biztosan fent lesz. ;) (Ha elfelejtem akkor tovább is...) Utána nem garantálom.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#32770) Tikakukac válasza sutszi (#32769) üzenetére


Tikakukac
titán

Igazán köszi, én firefoxban kezdtem szórakozni vele. A Schönerzben ki kéne vele plakátolni egy emeletet és másnap tuti döngetnék az ajtót a válaszokkal :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32771) Chaser válasza Tikakukac (#32766) üzenetére


Chaser
titán

Extra bevétel a cpu gyártóknak..kb ennyi. sok cpu-t mértem, az EE cpu-k VID-e kisebb gyárilag, ennyi a történet. De desktop fronton ugye lehet mókolni biosból is rendesen a feszelést, zero különbség van egy EE meg egy "sima" cpu közt azonos feszen akár idle, akár load.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32772) audi100td válasza Chaser (#32771) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem is erről van szó...

(#32773) Tikakukac válasza Chaser (#32771) üzenetére


Tikakukac
titán

Jobban nem látok bele, annyira magas pozícióból nem ismerek senkit, vagyis eddig még nem is kerestem, aki tudna érdemlegesen beszélni, hogy mi lapul nagyon mélyen a kupakban. Én azért bízom a fejlesztőkben, hogy azért nem csak rename megy, meg ide-oda tilitoliznak az óajelekkel és feszekkel, hanem valamit leraknak az asztalra.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32774) audi100td válasza Tikakukac (#32773) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ugye nem gondolod komolyan, hogy az ULV procik azonos szériában másik architektúrára épülnek? Egyszerűen kisebb feszt lőnek be, alacsonyabb órajelet kapnak és talán válogatják is a jobb példányokat, kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#32775) lapa válasza sutszi (#32769) üzenetére


lapa
veterán

kösz. konkrét válaszom nincs, az egyetlen látványos különbség a 49 ill 50. oldalon a tápellátásnál van, az x200-nál két dc / dc izéke van. hogy ez bármilyen különbséget jelent-e a fogyasztásban, azt nem tudom megmondani. gondolom önmagában nem. ezen felül az egyik chipnél 351 ill 351A a különbség, semmit nem találtam róla. gondolom jelentéktelen.

marad még a kérdés, hogy alulfeszelhető-e a gyári alapjárat. mert elvileg nem. gyakorlatilag meg meg kéne nézni először egy x200 msr-regisztereit. ha valaki ilyet tud, másolja be legyen kedves.

@Tikakukac: a chipek felépítésben tökugyanazok. az van amit audi100td írt, elvileg alapból válogatják és az lesz lv meg ulv, ami jobban sikerült hogy bírja a kisebb feszt. ettől függetlenül bullshit is van, mert a felső frekit meg szimplán levágják. pl. nekem az sl9300-on is egyel kevesebb lépcső van, mint az sl9400-on. további érdekes kérdés, hogy a turbo mód pontosan hogyan viszonyul ezekhez.

[ Szerkesztve ]

(#32776) Chaser válasza Tikakukac (#32773) üzenetére


Chaser
titán

Ha 100 cpu-t nem mértem egyet se:) Alacsonyabb a gyári VID-e az EE-nek, ennyi. Szép felárral el tudják adni emiatt a hozzá nem értőknek, vagy notebookba. Fejlesztés van ott, csak nem a mérnökök részéről hanem a markatingesekéről. Mivel sokan benyalják még ilyen fórumokon is hyepot jgy kétségtelenül hatásos a tevékenységük.

szerk: 1ébként full legális..mivel nem azt adják meg mennyit fogyaszt a cpu, hanem mennyit fogyaszt MAX. Ha kicsit belegondolsz ha valamire azt mondom nem ehet többet 25W-nál akkor az nem ehet többet 35-nél se. Ugyanakkor egy 35-ösnél nincs megadva hogy nem ehet kevesebbet akár 10 v 5W-nál:) Csak TDP osztályok vannak nagyon ügyesen kitalálva.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32777) Tikakukac válasza audi100td (#32774) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem gondolom, hogy gyökérből 0-ról írnak 0 és 1-es felhasználásával egy zsír új procit. De annál szvsz azért nagyobb különbség van, minthogy lecsűrjük a feszt a bánatosba, amíg nem fagy, aztán rácsapunk a L2-re egy duplázást és fáradjon a kasszához, kész egy majdnem fele akkora TDP-s proci. Ennek a dokumentációja elég mókás lehet. Valamit rotyogtatnak még ott a fazékban, ha nem is sokat.
A főzeléket meg egyikőnk sem látta még szerintem nagyon mélyről. De zárjuk rövidre, sok lett mára a theorycraft :))

Next napirendi téma: x200s hátára fordítva, jobb felső gumi talpa megegyezik az x61s talpaival? (a vastagra gondoltam természetesen) Mert nekem hiányzik a kis középső is, amit ugye nem adnak az x200-hoz való szettekben, de az x61s-hez igen, és akkor kettő legyet egy csapásra. Én egyformának látom, de aki mindkettőt fogdosta sokat és emlékezne rá, akkor megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32778) audi100td válasza Tikakukac (#32777) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem csapnak hozzá semmit, egyszerűen a P-nél letiltanak 3MB-ot és kész, hiszed vagy sem, pedig ilyen egyszerűen működik a dolog, ezt hívják extra profitnak. :)

(#32779) Tikakukac válasza audi100td (#32778) üzenetére


Tikakukac
titán

Én tényleg mindent elhiszek, hála a magasságosnak sokakkal ellentétben minden közgázos ocsmányság megvan legalább kettesre, így elviekben nem maradok buta mérnök, hanem okos közgáz mérnök leszek. Agyrém...

Node, te látod, vagy tudod-e, hogy a szélső tappancsa a laptopnak megegyezik vagy valamiben eltér a másik típustól? :F

Mintha a hullám az nem olyan lenne benne, de eskü nem tudom külön honnan lehetne olyan kis darabkát szerezni...
Ó és igen, a kis hullámban van egy pici törés. A kérdés az, hogy magasságban ugyanaz-e. Őrület, mennyit szívok ezzel a kis bigyusszal.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32780) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Sziasztok

T61-es gépen esténként ágyban filmezünk. Gyakorlatilag minden kisebb mozgatásra megakad a kép és olyan 1-2 másodperc után újraindul. Mindegy hogy a HDD caddy-ről vagy az alap HDD-ről nézzük a filmet, akkor is csinálja. Mi lehet az oka?

Ps: brunorbert

(#32781) Gondwana


Gondwana
addikt

HDD Active Protection System - az a dolga, hogy ha mozog a gép, parkolja az olvasòfejet, hogy ne karcoljon bele a lemezbe. Szüneteltethető.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32782) Tim82 válasza Gondwana (#32781) üzenetére


Tim82
nagyúr

Meg az érzékenysége is állítható.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32783) Quaresma válasza Gondwana (#32781) üzenetére


Quaresma
aktív tag

De minimális mozgás esetén is csinálja.

Ps: brunorbert

(#32784) Quaresma válasza Tim82 (#32782) üzenetére


Quaresma
aktív tag

Köszönöm. Annyit még hagyd kérdezzek, hogy ezt pontosan hol találom ?:)

Ps: brunorbert

(#32785) audi100td válasza Quaresma (#32784) üzenetére


audi100td
nagyúr

Vezérlőpult -> Hardver és hang (ha fel van telepítve)

(#32786) soldi3r válasza Tikakukac (#32766) üzenetére


soldi3r
veterán

hajtva már megin' más, valamit valamiért, de itt konkrétan idle-ről volt szó
bár, ha szépen visszaveszem a szorzókat is, nem csak a feszkót, akkor szerintem elhanyagolható lenne a különbség

E30 (oo=[][]=oo)

(#32787) lapa válasza soldi3r (#32786) üzenetére


lapa
veterán

szerintem meg csináljuk tudományosan mint az alaplapi azonosság témakört, és akkor biztos infónk lesz. ha jól értem pl crystalcpuid tud msr-t olvasni, de nem tudom a részleteket. tegnap túrtam vagy fél órát a netet wines msr-olvasó után de nem találtam ennél pontosabb infót. de elvileg az rmclock is tud valami ilyesmit, az meg fenn is van. nincs kedved megnézni?

(#32788) audi100td


audi100td
nagyúr

X200 vs X200s (nem carbon) súlykülönbség:

"Az X200s-nek a Lenovo adatlapja szerint elméletileg vadonatúj, szénszálas merevítésű RollCage váza van, elképzelhető ugyanakkor, hogy ez csak egyes modellekre jellemző, a hozzánk került gép ugyanis mindössze 60 grammal könnyebb a sima X200-nál, így tömege a négycellás akkumulátorral 1,35, a kilenccellással 1,65 kilogramm körül alakul."

ennyit a lenovo data sheet-ekről, már ha lehet hinni a tesztnek, mielőtt még tényként kezelnék kétes infókat

(#32789) Chaser


Chaser
titán

Ezen az R500-on nagyon elgondolkodtam:D T9400, 1680x1050, webcam - na mondjuk az pont nem érdekel - és 80k. Ezeknél is úgy van mint az R400-nál? full rollcage az egész, vagy R500-nál a fedlap már nem kapta meg?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32790) sutszi válasza lapa (#32787) üzenetére


sutszi
veterán

Pontosan mit kellene keresni benne?

Amúgy tegnap a SLFM-el kapcsolatban azt akartam írni, hogy annak az a lényege, hogy FSB-t is csökkenti...gondolom ezzel is spórol valamennyit.
Nálam T7500-nál pl úgy néz ki, hogy a legkisebb fesz. amit be lehet állítani a 0.85V.
A SLFM módban pedig ezen a feszen megy 8x100 -> 800Mhz-en. Gyakorlatilag ez az IDLE.
Amúgy FSB 200Mhz normál módban. ...így jön ki a 11x200 max 2.2Ghz.
Ez így van S, P...meg egyéb más Core 2 esetében is. A különbség, hogy itt már 266 az eredeti FSB...ezért lehet

Van itt egy oldal, írnak fogyasztási adatokat is...nem tudom mennyire lehet nekik hinni:
[link]

Amúgy azon gondolkodtam, hogy egy IDLE állapotban van x db rendszer folyamat...meg alap dolgok amiket etetni kell.
Ha a minimum feszültséghez tartozó órajelet a példa kedvéért 800Mhz-ről 1.4Ghz-re emelem akkor elméletben profitálhatok a gyorsaságból? Mármint egy-egy folyamattal kevesebb ideig bajlódik, így többet tölthet "üresjáratban"...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#32791) audi100td


audi100td
nagyúr

mSATA SSD-khez még ennyit: [link] (500/95 MB/s)

[ Szerkesztve ]

(#32792) franc0 válasza audi100td (#32791) üzenetére


franc0
őstag

128GB review
Crucial/Micron, egykutya.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#32793) audi100td válasza franc0 (#32792) üzenetére


audi100td
nagyúr

ja, átsiklottam felette :B

(#32794) norbiphu válasza audi100td (#32791) üzenetére


norbiphu
senior tag

hmm még az áruk is elég korrekt.

meglett közben az x220. :) épp olvasgatom a fórumokat, hogy mik az msata ssdkkel a tapasztalatok. ahogy látom ocz-t nem nagyon kell venni, intellel pedig nem igazán volt még baja senkinek. kár, hogy az áruk is 1.5-2x annyi mint a többi. :D

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#32795) audi100td válasza norbiphu (#32794) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem samsung-ot érdemes venni vagy crucial-t (ezek fogyasztásban is elég jók), az intel drága és ma már nem kimagasló, OCZ-ről meg rengeteg problémát olvastam.

(#32796) soldi3r válasza lapa (#32787) üzenetére


soldi3r
veterán

nem gond, mond, hogy mi kellene
én nem infós vagyok, úgyhogy ez a része nekem sokat nem mond :)

(#32790) sutszi, eszerint a 2 proci minimum fogyasztása között 0.7w különbség van

jah, exprss kártyánál az ami nem az usb-re épül, az a lassabb?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#32797) Gondwana válasza soldi3r (#32796) üzenetére


Gondwana
addikt

jah, exprss kártyánál az ami nem az usb-re épül, az a lassabb?
Elvileg a gyorsabb: USB elméleti maximum: 480Mbit/s, 1xPCIe elméleti sávszélessége meg közelebb van a 2.5Gbit/s-hoz.
(nálam konkrétan PCIe CF-olvasó, Jmicron JMB368 alapon, képes 60MByte/s olvasni, USB-nél meg a 31MByte/s már öjömbódottá)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32798) soldi3r válasza Gondwana (#32797) üzenetére


soldi3r
veterán

jó hülyén kérdeztem :) tehát akkor usb 2.0 és 1x pci -okat tud a foglalat (még mindig az rs232-t vadászom, kaptam válaszokat az eladóktól, csak előrébb nem lettem vele)
kössz!

E30 (oo=[][]=oo)

(#32799) Declare válasza norbiphu (#32794) üzenetére


Declare
őstag

Hol olvastál msatas tapasztalatokat? Ezen én is gondolkozom, de amikor azt írta valaki, hogy a ventit azért megdobhatja egy 60-80 fokos műanyag darabka még amit az ember beépít, abban látok igazságot :F
A milyen ssdt fórum meg elég punnyadt...

(#32800) audi100td válasza Declare (#32799) üzenetére


audi100td
nagyúr

60-80 fok? Olyat kell venni ami 1W-ot sem eszik, nem hinném, hogy az ennyire melegedne, még egy WWAN kártya is többet zabál szerintem és úgy sem melegedett nagyon a gépem (X200s).

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.