Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31101) azbest válasza Chaser (#31096) üzenetére


azbest
félisten

A sima hdtune benchmark nálam is csak 180MB/s értéket hoz olvasáskor, de a file benchmark része annak is 240/220 read/write értékeket ad. Lehet azért a nagy különbség, mert alapból 64k mérettel olvas, míg ha átállítom jó nagyra az options-nál, akkor 250 is megvan. Ha túl pici a blokkméret a tesztnél, akkor lehet hogy az io műveletek száma fogja vissza.

[ Szerkesztve ]

(#31102) lapa válasza buvartacsko (#31068) üzenetére


lapa
veterán

én csak a topikot olvasom, és dőlnek belőle a random hibák. lassan több az app hiba, mint a t61 hiba pfff. az hogy nálad vagy nálam mi megy az statisztikailag 0 relevancia, ezt már megbeszéltük a linux kapcsán.

(#31103) azbest válasza lapa (#31102) üzenetére


azbest
félisten

Ebben nagyrészt az is benne van, hogy ha valami működik, akkor nem sokat beszélünk róla. Meg az is előfordulhat, hogy egy hiba nem is hiba, csak pebkac, ellenben nehéz lokalizálni a probléma közvetlen okát, mert a user nem tudja megfelelően elvégezni a tanácsolt lépéseket.

(#31104) brd válasza brd (#31099) üzenetére


brd
nagyúr

Öööö azt kihagytam, hogy ez 128 GB-os.

The only real valuable thing is intuition.

(#31105) franc0 válasza soldi3r (#31097) üzenetére


franc0
őstag

Ebben nem fogunk összekülönbözni, mert én is 100 alatt vettem januárban.
De nem ennyivel :)

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#31106) r3dsnake válasza r3dsnake (#31094) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Eladtam.

(#31107) dbius válasza r3dsnake (#31106) üzenetére


dbius
veterán

Hova lett a megkönnyebbülős smiley? ;)

(#31108) hruodnand


hruodnand
senior tag

Sziasztok!

Szerdán lesem meg ezt a gépet (IPS powaa): LINK
Mostani R61-esem helyett szeretném.
Mit gondoltok róla? :)

Mostani gépem egy 14.1-es R61 (1440*900, 4GB RAM T7700, 320GB SATA)
Arra gondoltam, hogy átrakom a winchestert és boldogan élek vele :)

Mire figyeljek oda vásárláskor?
Illetve árban mennyire jó?

Üdv,
Roland.

(#31109) audi100td


audi100td
nagyúr

90W-os Ultraslim töltővel nincs valakinek tapasztalata? A 65W-os Slim-hez képest mennyire könnyű/nehéz? Mennyire melegszik?

(#31110) mobileman válasza hruodnand (#31108) üzenetére


mobileman
aktív tag

Én szerény véleményem, hogy túl van árazva az a gép...Ha vársz, találsz olcsóbbat is, az IPS panel nem ér már annyit..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#31111) mobileman válasza audi100td (#31109) üzenetére


mobileman
aktív tag

Melegxik, de gyorsabban is tölt :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#31112) hruodnand válasza mobileman (#31110) üzenetére


hruodnand
senior tag

Én is sokallom, de jó állapotban van a gép.
Unom már a TN paneleseket... :U
Mennyi lenne a reális ár a gépért?

(#31113) audi100td válasza mobileman (#31111) üzenetére


audi100td
nagyúr

és minőségre mennyire korrekt?

hruodnand: szvsz 60k körül lenne reális

[ Szerkesztve ]

(#31114) dbius válasza audi100td (#31109) üzenetére


dbius
veterán

Nekem van egy ilyen, azt hordom a laptoppal. Lapos léte ellenére van súlya rendesen. Ha csak megy a laptop róla, akkor nem melegszik, de töltés közben fel tud melegedni rendesen - nem süt, de elég meleg -.

Én 2 éve használom, működik rendesen, nem lazult ki a csatlakozóknál - mondjuk vigyázok rá, nem gyűröm-hajtom a kábelt összevissza -.

Egyébként nagyon praktikus tud lenni, hogy kocsiban is használható, illetve akár az autóban is tölthető vele/mellette egy telefon is.

Szerk: minőségileg teljesen rendben van, nincs hangja, csak ha hozzászorítom a fülem, akkor hallok valami nagyon halk hangot belőle.

(#31112) hruodnand: Szerintem az összes kiegészítővel, ami a hirdetésben van, azzal együtt érhet maximum annyit, ami alapárként fel van tüntetve. alfa156 kollégától hasonló kiépítettségű t61-et dokkolóval lehetett venni 55k körüli áron (igaz, azok nem ips-ek voltak, ill. nem magyar billentyűzetesek).

[ Szerkesztve ]

(#31115) audi100td válasza dbius (#31114) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, köszi.

Ha van valakinek esetleg eladó dobjon rám egy privit. :)

szerk: Ha valaki esetleg X200, X200s, X201, X201s-hez keres gyári 6 cellás akksit, az enyém a héten eladó lesz, 49,22Wh/56Wh, 227 ciklus, LG cellás, Power Manager-ben "good condition", FRU 42T4837, továbbiak priviben...

[ Szerkesztve ]

(#31116) franc0 válasza hruodnand (#31108) üzenetére


franc0
őstag

Max akkor állnék vele szóba, ha ennyiért hozzácsapja a dokkolót töltőstül.. de tán még a caddy-t is...
Szerintem jó kis géped van, inkább tegyél bele egy SSD-t, ha nincs.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#31117) hruodnand válasza franc0 (#31116) üzenetére


hruodnand
senior tag

Értem, köszi.
Nem voltam tisztában az árakkal annyira.

Amúgy az R61-emet 2 hónapja vettem 70k-ban nagyon jó állapotban (T7700, 2GB RAM, 120GB HDD, zsír új gyári panasonic akksi + töltővel)
Azóta kicsit bővítettem, nem tudom, hogy mennyire volt jó vétel akkor... :U

[ Szerkesztve ]

(#31118) dbius válasza audi100td (#31115) üzenetére


dbius
veterán

Keresd meg priviben O-C-B kollégát, ahogy nézem az általa apróra feltett gépekhez szokott adni ilyen kiegészítőt is. Hátha tud jó áron külön is adni egyet.

Szerk: a kolléga neve összezavarja a formázást :)

(#31116) franc0 : Akkor ugyanúgy látjuk a dolgokat :K

(#31115) audi100td: Értem, nincs vele üzleti tapasztalatom, így ezt nem tudom, de a 10k ezért a cuccért új állapotban elsőre kevésnek tűnik - nekem -.

[ Szerkesztve ]

(#31119) audi100td válasza dbius (#31118) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem max olcsón kellene (<10k), ő meg inkább számlával szokott árulni, bolti árhoz közel, de azért köszi. :R

dbius: Tudom, hogy nem sok a 10k, de nekem használt is jó lenne, németeknél láttam 30€+pk-ért, szerintem az lesz, hacsak nem akad valakinek feleslegbe hasonló áron.

[ Szerkesztve ]

(#31120) r3dsnake válasza dbius (#31107) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hat, attol meg hianyozni fog a kicsike, de a bugjai nem : ) Figyelni fogom a changelogokat, ha lesznek bugfixek sztem gondolkodas nelkul ujra e125 vagy x121e tulaj leszek : )

(#31121) sutszi


sutszi
veterán

Egy kis segítségre/tanácsra lenne szükségem.

Kinéztem ezt a gépet: [link]

RAM és ODD nélkül 35K + posta lenne az ára.

Az egyetlen dolog amit kicsit nem tudok hová tenni, hogy BIOS jelszó van rajta...

Ha T61-be is nem egyszer be kellett másznom...és ezen meg így nem lehetne...
Szóval kicsit tanácstalan vagyok, mert a képek alapján rendben is volna...csak ez a jelszó dolog...

Mit gondoltok?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31122) audi100td válasza audi100td (#31119) üzenetére


audi100td
nagyúr

Basszus, el is kapkodták őket, még egy új lenne 45€-ért, persze így is ajándék, de annyit már szerintem nem ér meg nekem, cipelgetésnél jött volna jól a slim kivitel, fasza kis tatyóval.

sutszi: BIOS jelszó eléggé szívás, az még költséges lehet, ősz elején vettem 35-ért SXGA kijelzővel, akksi nélkül ugyanilyen konfigot, vinyóval meg mindennel.

[ Szerkesztve ]

(#31123) dbius válasza audi100td (#31119) üzenetére


dbius
veterán

Használtnál már valóban reális :K

(#31124) buherka válasza r3dsnake (#31066) üzenetére


buherka
addikt

ATI Radeon HD6320-as mobil VGA-val. Crysis 1-2 vagy GTA4 ??? :DDD :DDD :DDD

Azért ez egy kicsit erős. :D Mit vársz egy 80 számolóegységes 64 bites VGA-tól.
Ez a VGA arra jó hogy nézni tudjad a Full HD filmeket és csókolom.
Én T500-ban lévő HD3650-el nem játszok ilyen játékokat. Pedig még ez a régi ATI is megeszi reggelire a HD6320-at.

Meg kéne érteni hogy egy ilyen low-end VGA egyáltalán nem játékra való.

Már most szólok, hogy neked nem szabad többet TP-ot venned, max. W-szériát.
Egy erős VGA-s gépet vegyél magadnak legközelebb, ha mindenképp játszani akarsz.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#31125) soldi3r válasza sutszi (#31121) üzenetére


soldi3r
veterán

4-5k-ért kiütik a bios/supervisor jelszót

E30 (oo=[][]=oo)

(#31126) zdanee válasza sutszi (#31121) üzenetére


zdanee
őstag

Kb. ennyiért láttam SXGA+-osat is, csak Core Solo procival. Azért az XGA szerintem elég halvány ebben a méretben. VGA-t nem írja a hirdetés, az sem mindegy.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#31127) sutszi válasza zdanee (#31126) üzenetére


sutszi
veterán

integrált.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31128) audi100td válasza sutszi (#31127) üzenetére


audi100td
nagyúr

az enyém ráadásul ATi-s volt, igaz alkalmi vételnek számít

(#31129) r3dsnake válasza buherka (#31124) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

nezz szet youtubeon vagy teszteken e350re keresve, de nem ez huzott fel igazan, hanem a powergombos bug, a szervizgarancia (amihez nincs futarjuk), az igenytelen lenovo updater, a nulla tamogatottsag, hotfix hianya, visszafogott ram/proci/gpu.

nem vartam el olyat a geptol, amire nem lett volna kepes, de ez a kozeleben sem jart annak.

[ Szerkesztve ]

(#31130) buvartacsko válasza buherka (#31124) üzenetére


buvartacsko
addikt

Azért a mellett ne menj el, hogy azt írja hogy más márkáknál ugyanez a konfig jobban teljesít. Én már ~5-6 éve nem foglalkozok ezzel a VGA meg GAME témával, szóval biztosan igazad van, hogy alapvetően így is kurva gyenge ez a konfig ezekhez a játékokhoz, de az tényleg érdekes hogy pl. Asusnál ugyanez a konfig jobb teljesítményt hoz. Legalábbis szerintem...

r3dsnake: [link]

random rákerestem, hát nem azért de teljesen LOW-ra van állítva minden, és láthatóan így is szaggat és nem folyamatos, mi van akkor ha akció van ? nekem ez nem tűnik élvezhetőnek.

[ Szerkesztve ]

(#31131) mobileman válasza sutszi (#31121) üzenetére


mobileman
aktív tag

A jelszó ne okozzon Neked problémát :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#31132) sutszi válasza audi100td (#31128) üzenetére


sutszi
veterán

Huhh...ha nem veszem figyelembe a felbontást és a VGA-t...(az alkalmi vétel számlájára írom)
akkor is a BIOS az legyen meg. ami ha +4-5K-ba kerül, akkor már nem gondolom, hogy megéri...

Nem tud valaki egy "normális"(problémamentes) T60 ami jó állapotban van?
35K-m lenne rá max...

#31131) mobileman Kifejtenéd? :F

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31133) Borote válasza r3dsnake (#31129) üzenetére


Borote
addikt

Youtube-ot ne nagyon vedd alapul, többször láttam én már ott, hogy hazudtak, sokkal erősebb hardverrel vették fel, és azt mondták, hogy valami gyengébbel játszották.
Azért az egyáltalán nem csoda, hogy egy netbookon nem fut a GTA4, vagy a Crysis.

[ Szerkesztve ]

(#31134) Tim82 válasza zdanee (#31126) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az az általad látott SXGA+ felbontású gép enyhén rosszabb állapotú, törött palmrest stb., az eladója Vaterán is hirdeti, ott vannak fent róla fotók.

A másik, hogy adorjant kolléga régi motoros, megbízható eladó, ha annak a T60-nak annyi gebasza van, hogy BIOS-password van rajta, akkor valóban annyi gebasza van.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31135) zdanee válasza Tim82 (#31134) üzenetére


zdanee
őstag

Nem kételkedek benne, a másikat én a Core Solo miatt nem venném meg, ha fixen ennyi pénz van a projectre (amúgy csere T7200-ra), de T-szériás ThinkPad esetén meg sem fordulna a fejemben az XGA verzió, ha létezik SXGA+ is :)

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#31136) ZollR válasza audi100td (#31119) üzenetére


ZollR
tag

2 hete vettem OCB-től áfa/béta és számla nélkül 11-ért 90W-os AC/DC töltőt. Ez kb a €30-s ár, ami után ott a szopás és a várakozás is.
Azt hiszem az új töltőt meg 19-ért adja.

Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

(#31137) r3dsnake válasza buvartacsko (#31130) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

[link]

A Thinkpaden el sem indult. Portal2 szintén. Ha úgy futott volna a gta4, mint az általad linkelt videóban, akkor egy szavam nem lett volna. De brutálisan akadt. Pedig erősebb chipset.

(Eredeti steames játékokról van szó, mielőtt valaki azzal jönne, hogy csak szarul lett crackelve)

[link] Ilyenről meg még álmodni se mertem ezen a gépen, mert a portal 1 se futott így. Még 1366-ban sem.

[ Szerkesztve ]

(#31138) audi100td válasza ZollR (#31136) üzenetére


audi100td
nagyúr

11k nem rossz, de milyen szopásra gondolsz? :U

(#31139) r3dsnake válasza buvartacsko (#31130) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Jah és nálam 800x480 lowon nem futott így, gameboosterrel az újabb chipen, mint az általad linkelt vidiben. Elképesztően akadt.

(#31140) buherka válasza r3dsnake (#31129) üzenetére


buherka
addikt

Hagyjuk már ezeket a YouTube-os kamu videókat. :D
Ezek rendszerint jó nagy beetetések.
Crysis 1-et anno még a 8800GT-vel toltam végig asztali gépen, ami még most is megvan. 6X erősebb annál a Mobil VGA-nál ami a gépedben van. Na ez már élvezető futást biztosított. De még néha ezzel is beszaggatott.

Ha mobil VGA-ról van szó. Akkor jó támpont ez az oldal. Gondolom te is ismered. Itt a száraz tényeket közlik. Ne a YouTube-os videókat nézd...ezekben ne bízz.
GTA4 meg köztudott hogy nem is VGA igényes játék (persze ez is kell neki) , hanem CPU igényes. 4 magos procikkal ment normálisan. Asztali gépen Q6600-os jól meghúzva, még ezt is bekajálta.
A te E-350-es CPU-d pics@füst egy négy magos Quad-hoz képest. Ezt most megmondom.

Múltkor kaptam egy "kopasz" ASUS notit. Ha jól emlékszem AMD C-50-es volt benne. Komolyan azt hittem hogy visszarepültem az őskorba. Mintha egy PII-es géppel lett volna dolgom...katasztrófa. :o

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#31141) r3dsnake válasza buherka (#31140) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem kamu, nezz mar be egy brazos topicba

Legalabb egy eve kovetem nyomom a brazos chipeket tesztek alapjan, angol nyelvuek altal is.

Es nekem e450em volt, de tavolrol sem ert a fentebb linkelt e350es video kozelebe...

[ Szerkesztve ]

(#31142) ZollR válasza audi100td (#31138) üzenetére


ZollR
tag

Postázás, utánajárás, esetleg csere ha hibás stb...

Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

(#31143) audi100td válasza ZollR (#31142) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én egy üzletnél nem abból indulok ki, hogy szopás mert postázni kell, főleg, hogy egy TP fórumon hirdetett egy rég óta regisztrált tag, de kinek mi. Németekkel még nem volt problémám, most nem akarok ebből etnikai kérdést csinálni, de ilyen téren átlagban azért más a társadalmi hozzáállás mint itthon.

[ Szerkesztve ]

(#31144) Tikakukac válasza buherka (#31140) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem konkrétan van otthon egy C-50-es netbook, 4 giga rammal megspékelve, lite progikkal megfűszerezve bőven jó. Grafikai részen meg porrá alázza az Intel integrált vackait. 72 gurigáért az a gép mocskos vétel volt. Sims2 is pörög mint a fene, tesóm világvégéig el lesz vele, akksi ideje remek, nincs ott gond, amíg nem akar valaki benchmarkokkal döntögetni :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31145) ZollR válasza audi100td (#31143) üzenetére


ZollR
tag

Jó én nem tudhatom honnan rendelsz, csak segíteni akartam.
Nekem a rendelős dolgok nem jöttek be, hanem a tiszta hivatalos személyes átvátel. A srácban meg sosem csalódtam. Ennyi.

Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

(#31146) franc0 válasza audi100td (#31143) üzenetére


franc0
őstag

Korrekt árban adod a 6 cellás akkut, én 12-ért vettem nemrég.
Nem tervezel hosszú távra az X201-el? Azért vettem egy 6 cellásat a 9-es mellé, hogy később se legyen gond, ha kell akku. Ráadásul jobb szeretem ha nem lóg ki hátul, így a 9 cellásat csak akkor fogom be, ha tudom hogy kell majd a kraft.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#31147) audi100td válasza franc0 (#31146) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hosszú tárva tervezem, (persze, ahogy szoktam :D ), de komolyan, nem látok per pill más alternatívát, max X220-at, arra meg nem futja és nem tudom egyáltalán mennyire sikerült jól, az is csak az mSATA SSD miatt érdekelne.
Megtartanám szívesen tartaléknak, de az anyagiak most nagyobb prioritással bírnak. Ha úgy adódna, hogy kell, szerintem tudok vadászni, ha mást nem külföldről. A probléma, hogy a 6 cellás nekem épphogy elég, ha kettő előadásom/gyakorlatom van egymás után, már kevés, töltögetni meg gyakran macerás, illetve felesleges súly a táp. Egyelőre úgy tűnik az LG is oda tette magát, benne van már jó néhány ciklus és elég szépen tartja magát. Az, hogy kilóg engem annyira nem zavar, legalább szépen kitölti a sleeve bag-et. :)

[ Szerkesztve ]

(#31148) buherka válasza r3dsnake (#31141) üzenetére


buherka
addikt

Rendben...akkor nem kamu. :R

Sok ilyen videót nézz még, hogy megerősítse a hitedet. :R

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#31149) buherka válasza Tikakukac (#31144) üzenetére


buherka
addikt

Aha, de én nem netbookra gondoltam, hanem rendes 15"-os notira.
Valami eszméletles lassú volt.
Ha meg játszani akarok, akkor nem egy 10"-12" kis netbokon fogok az ziher. :o

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#31150) franc0 válasza audi100td (#31147) üzenetére


franc0
őstag

Ne bánd, a mSATA SSD-k lassúak.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.