Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) ArrayOfLilly válasza r3dsnake (#31200) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Külsőre is ua. és belsőre is.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#31202) hruodnand


hruodnand
senior tag

CCFL csere mennyibe fájna egy R61-en (14.1 1440*900)? :U Beszereléssel együtt... Valaki jártas ebben?

(#31203) audi100td válasza r3dsnake (#31200) üzenetére


audi100td
nagyúr

az is edge szint, messze van az igazi X-ek színvonalától

(#31204) r3dsnake válasza audi100td (#31203) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Viszont súlyban úgy tűnik van kb 200g különbség. Ez esetleg jobb összeszerelésre, vagy jobb minőségű cuccokra utalhat az X esetében?

(#31205) hruodnand válasza hruodnand (#31202) üzenetére


hruodnand
senior tag

Jó múltkorában kimérettem és 124cd/m2 körül alakult azt hiszem (Full fényerőn)... De nekem nappal már eléggé gyér (keveslem)... Főleg, hogy nagy-felbontású a kijelzőm... Este nincs vele gond annyira.

(#31206) Gondwana válasza hruodnand (#31205) üzenetére


Gondwana
addikt

Teszel/tetetsz bele egy újat, és ha szerencséd van, még a 135-140nit-et is elérheti, ha viszont nincs, még kevesebb lesz, mint a jelenlegi. Mennyi a natív színhőmérséklete?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31207) lapa


lapa
veterán

58e áfástul. az 46e nettó. ááá. olyan nincs, hogy "már elég x van itthon".

(#31208) Tikakukac válasza lapa (#31207) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez van, igyekszem nem lenullázni magam pénzügyileg és akkor bele vetem magam a következő üzletbe :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31209) buvartacsko válasza audi100td (#31168) üzenetére


buvartacsko
addikt

semmi

[ Szerkesztve ]

(#31210) [O]-[C]-[B] válasza audi100td (#31119) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

PÜ ment!

@dbius: köszi, hogy ajánlottál.
@ZollR: köszi, hogy szóltál.

(#31211) [O]-[C]-[B] válasza lapa (#31207) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz az aukció és az eladó értékelése... :)
Vannak dolgok, amik túl szépek, hogy igazak legyenek. Ha az a gép tényleg olyan aminek hirdetik akkor az eladó (főleg aki üzletszerűen foglalkozik ezzel) rálicitált volna a nyertesre.
Pont ezek a dolgok miatt nem hirdetek vaterán, mert ha eladó vagy szopatnak, ha meg vásárolsz, csak a selejtet veheted meg...
100GB-os HDD? hmm?

(#31212) soldi3r válasza [O]-[C]-[B] (#31211) üzenetére


soldi3r
veterán

detto, érdekes, hogy egy számteküzletben nincsenek tisztában az értékével, de legyen szerencséje a vevőnek :)

még mindig az x200 vs x200s között pörgök
helytálló lehet ez a különbség a 2 proci között? mert akkor azért nem mindegy
kép

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#31213) audi100td válasza [O]-[C]-[B] (#31211) üzenetére


audi100td
nagyúr

"100GB-os HDD? hmm?"

ezt nem értem :F

az minden esetre érdekes, hogy nincs megadva személyes átvétel mint opció :U

[ Szerkesztve ]

(#31214) Tikakukac válasza [O]-[C]-[B] (#31211) üzenetére


Tikakukac
titán

Engem azóta is foglalkoztat a dolog. A gép már volt hirdetve előtte is. Nem vitték el. Most igen. Villámára volt 58k, tehát annyira nem spekulációs a dolog. Amúgy megjegyzem, hogy nagyon rosszul volt tagelve, keresőben pölö ki sem dobta simán. Én tartom azt, hogy szimplán balfékségből rakta fel ennyiért.
Saját eset mikor potom pénzért vettem dolgokat, de ez nálam eddig toronymagasan a legdurvább eset...

audi100td: Ha vége a ZH-s hetemnek utána járok, mert nem bírok tőle aludni ;]

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31215) audi100td válasza Tikakukac (#31214) üzenetére


audi100td
nagyúr

nekem is az a tippem, hogy nem tudta mi van a kezében, de azért érdekes a hirdetés, főleg az ár és a 4 értékelés fényében

[ Szerkesztve ]

(#31216) [O]-[C]-[B] válasza audi100td (#31213) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Nem szereltek ilyen 100GB-os HDD-vel 200-at.
Ez németből behozott selejt gép valami cégtől, atán 4 rossz gépből csináltak egy működőt.

[ Szerkesztve ]

(#31217) audi100td válasza [O]-[C]-[B] (#31216) üzenetére


audi100td
nagyúr

mondjuk vinyót rakhattak bele utólag is, szvsz ez még nem jelent semmit

Másrészt láttam már olyan CTO-s gépet amiben kisebb vinyó volt mint a "hivatalos" modellekben, nem tudom ez milyen.

(#31218) Tikakukac válasza audi100td (#31217) üzenetére


Tikakukac
titán

Előző hirdetésben láttam az s/n számát, majd megnézem milyen volt gyárilag.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31219) yodamastah válasza soldi3r (#31212) üzenetére


yodamastah
őstag

Melyik nem tetszik? En sl9300at hasznalok es boven elegnek tunik. Igaz en tenyleg subnotebooknak hasznalom, azaz a 720p video lejatszas es internet bongeszes a legizzasztobb feladat. De ezeket konnyeden viszi.

(#31220) [O]-[C]-[B] válasza audi100td (#31217) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Az igaz, erre nem is gondoltam...
Akkor meg sakk-matt :) A Bosch-nál kilóra hozzák ki a TP-eket 3 év után, és ingyen elvihető.
Szóval a cégnek ha így nézzük most is nettó 46e ft haszna volt... :)

(#31221) Tikakukac válasza [O]-[C]-[B] (#31220) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem egy 10 dekányi fedlap kéne ingyen, mert az elég drága és azt tuti cserélni kell majd :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31222) Borote


Borote
addikt

(#31223) mitulabattyi válasza [O]-[C]-[B] (#31211) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

"•100 GB, 7200rpm, 9.5mm high, Serial ATA Gen I interface" ez a linkelt oldalról van... akkor van, vagy nincs gyárilag?!

(#31224) lapa válasza soldi3r (#31212) üzenetére


lapa
veterán

helytálló. nagyjából ugyanilyen arányban hangosabb is a sima (azaz a némához képest rendkívül zavaró, hogy hangja van). én azt mondom, hogy ha nincs specifikus igényed (fotókkal varázslás vagy más tartósan intenzív dolog), akkor a hétköznapokban tök mindegy. filmet gyorsítja, de nem gyorsítva is viszi az 1080p-t (avc-t is, linux alatt új mplayer2-vel). ha annyira kell a kraft, akkor inkább türelem és x201. az s / tablet általánosságban magasabb kategória.

[ Szerkesztve ]

(#31225) norbee86


norbee86
csendes tag

Néztem pár ssd-t R61-esembe:

[link]
[link]
[link]

ilyen árfekvésben mint a fentiek..
Rendszernek kellene (Win7), meg Proteus CAD-hez. Várom a véleményeket, javaslatokat.

[ Szerkesztve ]

(#31226) [O]-[C]-[B] válasza mitulabattyi (#31223) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

A hirdetésben 5400 volt írva. Az nálam nem 7200...

(#31227) audi100td válasza [O]-[C]-[B] (#31226) üzenetére


audi100td
nagyúr

mondjuk a hirdetés eleve tele van baromsággal, pl. 16:9, stb :)

lapa: "ugyanilyen arányban hangosabb is a sima (azaz a némához képest rendkívül zavaró, hogy hangja van)"

Biztos vagy ebben? Csak mert az X201 is néma, illetve nagyon ritkán pörgeti a ventit, nem zavaró szinten, amit X200s-nél sem tapasztaltam másképp. Ha még alul is feszeli, szerintem végképp nincs különbség, én személy szerint a sima verziót választanám inkább, ha meg tényleg kell a kraft akkor X201.

[ Szerkesztve ]

(#31228) mitulabattyi válasza [O]-[C]-[B] (#31226) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Amit én láttam linkelt hirdetést, abban csak ennyi van: "100Gb HDD SATA"
Mellesleg, ahogy látom, megint nem egy olyan valaki vette meg, aki magának vette, jelenleg 7 notit árul, meg egy T60 alaplapot... :(((

(#31229) soldi3r válasza norbee86 (#31225) üzenetére


soldi3r
veterán

csak a mai napi hsz-eket olvasd vissza pls

(#31224) lapa, igazából nem tudom mit túrázok rajta, nincs szükségem nagy teljesítményű gépre

(#31219) yodamastah, a 720p nálam már nagyon a plafon, max oszcilloszkóp-ot kell megjeleníteni

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#31230) yodamastah válasza soldi3r (#31229) üzenetére


yodamastah
őstag

Akkor meg tok nyugodtan vedd meg az x200s-t.

(#31231) [O]-[C]-[B] válasza mitulabattyi (#31228) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Naja... ezek a gépek 100-120 között simán elmennek.
Dokkoló ha van optika egy 20-as, ez testvérek között is 120 ezer minimum.
Ez nettó ~60e ft profit... végülis nem rossz... grat a vevőnek.

(#31232) audi100td válasza [O]-[C]-[B] (#31231) üzenetére


audi100td
nagyúr

Lehet, hogy elmennek, de egy X200-ért most már inkább 80-100 a reális, állapottól és felszereltségtől függően, ezek a gépek is már 3 évesek, egyre többnél lejárt már a garancia is.

(#31233) Tikakukac válasza audi100td (#31232) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha tényleg nem volt baja annak a gépnek akkor 100k-t simán kapsz érte 1-2 héten belül. 40k profit sem rossz...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31234) audi100td válasza Tikakukac (#31233) üzenetére


audi100td
nagyúr

persze, hogy nem rossz, sőt

(#31235) Dr. Akula válasza soldi3r (#31212) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem X200s volt ezelőtt, SL9400-zal, teljesítményben teljesen elég (a karcsú GPU miatt jaték úgyse jön szóba, bar 1-2 nagyon low-end mehet rajta), a döntő tényező inkabb a fogyasztas.

Valamint az hogy "s" és "t" modellekben fll rollcage van, mezei modellben nem, és allítólag ezzel együtt vékonyabb is (nem volt nekem sima). Én tuti az "s"-est venném.

(#31236) Tikakukac válasza Dr. Akula (#31235) üzenetére


Tikakukac
titán

Elviekben laposabb az s változat pár milivel. Csak alig van belőle, még 2-t találtam expresszen, de elég elszállt árakkal. Nem hiába örvendezek napok óta, mint egy óvodás :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31237) audi100td válasza Tikakukac (#31236) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem csak a ritka WXGA+ modellek vékonyabbak, a WXGA X200s-emnek sima fém fedele volt, az X201 is ilyen.

(#31238) mitulabattyi válasza audi100td (#31237) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

A ventillátornál vékonyabbak egy kicsit.

(#31239) Tikakukac válasza audi100td (#31237) üzenetére


Tikakukac
titán

Passzolom, valamerre volt nekem egy mindenes doksim abból kutatgattam még fél évvel ezelőtt. Majd megnézem. Na de most Zh-ra fel! :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31240) lapa válasza Dr. Akula (#31235) üzenetére


lapa
veterán

az miaza "fll rollcage"?

én még mindig úgy értem, hogy az alapjáratot nem lehet alulfeszelni. egyébként elhiszem, hogy alapjáraton az is néma, de azért kell különbségnek lennie. alapjáraton 6w vs 8-9w az 33-50% plusz, ha meg elindul a cpu pláne.

abban is biztos vagyok, hogy as s-ek jobban és tartósabb cuccokból vannak összerakva, ráadásul kisebb terhelést is kapnak. mennyi különbségről beszélünk? 20e? annak a felét megspórolod az akksin.

hozzáteszem ebayen kb ugyanaz az ár, persze ott azért nagyobb súllyal esik latba hogy "nézd az gyorsabb"-

[ Szerkesztve ]

(#31241) Dr. Akula válasza lapa (#31240) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Full rollcage lett volna, csak lemaradt az u. :) A kijelzőt is védi, míg az alap X-ekben levő nem.

Nem a villanyszamlan spórolas a lényeg, hanem az annyival hosszabb aksis üzemidő.

A "nézd az gyorsabb" sztem a konzumer gépeknél fő szempont, aki ilyet vesz, az a MHz-en és GB-on kívül ismer mas mértékegységet is.

[ Szerkesztve ]

(#31242) lapa válasza Dr. Akula (#31241) üzenetére


lapa
veterán

én nem tudok különbségről az x200 és s fedele kapcsán.

én a wattok kapcsán elsősorban a hangról beszéltem, persze akksis üzemidő a lényeg.

Matt Kohut csinált nem-reprezentatív felmérést reptereken, valami elenyésző százalék ismerte a thnklightot pl. persze egy jelentős százaléknak veszik a gépet, de azért a többség nem akkora kocka.

(#31243) Gondwana válasza lapa (#31240) üzenetére


Gondwana
addikt

Jelentem, én vagyok az, akinek az SL9400 nem volt elég gyors (és még az SL9600 se lett volna), ezért váltottam X201-re. Lightroom, E6550@2.33GHz - 6-8sec, SL9400@1.86GHz - 4-5sec, i5-520@2.4GHz (Turbo elvileg 2.9-ig, gyakorlatilag 2.67-ig a 80fok miatt) - 2sec körül van csak a lapozás (Canon 7D, mRAW, 10MPix).

A WSXGA+ X20#s-ekbe ugyebár a CFRP LEGO-plasztika miatt kell a Mg-mászóka, de a simákban használt fémtető pikkelytextúrás merevítése nekem sokkal masszívabbnak tűnik.

T4#0s kijelző-problémákról volt itt nem túl rég szó - egy kis házibarkáccsal szerintem javítható: ezeken a kijelzőkön az elektronika, meg a do-not-touch cimkék alul vannak, az összes eddig látott esetben közös, hogy pont a szalagkábel fölött megy tönkre, ahol a háttérvilágítás tápja max. 0.1-0.2mm-re van csak "elszigetelve", ami túlvezérli az ezekhez a pixelsorokhoz tartozó tranzisztorokat (12V 200Hz - ezt már illett volna árnyékolni!). A kritikus részre a flatkábel fölé én tennék egy réteg alufóliát és egy vékony szivacsot - ennyi az egész!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31244) lapa válasza Gondwana (#31243) üzenetére


lapa
veterán

azt tudom, hogy te vagy, nem véletlen írtam pont fotózást. abszolút érthető.

rollcage kapcsán most nem a cfrp a téma, hanem hogy mitől lenne más az x200 és a sima mg x200s deknije. mert szerintem mindkettő ugyanaz az mg, vagy nem? a dolog úgy merült fel, hogy a simában nem fullos a rollcage, ami szerintem pedig de.

vagy most akkor értsem úgy, hogy a sima mg dekni nem is rollcage? gondolom nem így érted.

[ Szerkesztve ]

(#31245) Gondwana válasza lapa (#31244) üzenetére


Gondwana
addikt

Aki azt állítja, hogy külömböző az X200 és az X200s deknije, írjon be két FRU-t (44C9543 vs ???) és meg vagyok győzve. A WSXGA+ az más, az szerkezetileg közelebb áll a tabletekhez a 317 csavarhellyel és 49.5 bepattanófüllel, mint a hagyományos WSXGA, viszont most már állítom, hogy abban sincs rollcage!!!négy!!!!4!!! (A Toshiba panelnek nem része, a hátlap FRU-nak nem része, akkor hol van?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31246) audi100td válasza lapa (#31240) üzenetére


audi100td
nagyúr

"abban is biztos vagyok, hogy as s-ek jobban és tartósabb cuccokból vannak összerakva, ráadásul kisebb terhelést is kapnak."

Ezt honnan veszed? Most nem akarom itt a sima X200-at védeni, de a procit leszámítva nem látok ekkora különbségeket. Idle miért fogyaszt többet az X200? Nem kötekedésből, csak érdekelne.

mitulabattyi: Valóban, ezt eddig nem szúrtam ki, gondolom az X200s-nél az alsó, harmadik szellőző nyílás hiányzik és ezáltal valamivel alacsonyabban ül. Hogy valakinek ez megér-e +pénzt az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#31247) Dr. Akula válasza audi100td (#31246) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem az ér meg pénzt, hanem az hogy annyival kevesebbet fogyaszt (= +üzemidő). Valszeg a kisebb fogyasztasra elég a kevesebb borda is, ezért vékonyabb. Nyilvan nem akkora a különbség hogy simat mar meg se érné venni, de ha egy fél órat hozzaad az üzemidőhöz, az mar elég jelentős. Meg 10-12 óra mellett is.

(#31248) lapa válasza audi100td (#31246) üzenetére


lapa
veterán

sokkal kisebb a max áramfelvétel, sokkal kisebb tápellátás kell hozzá. mivel kisebb a min-max különbség hatékonyabb lehet az elektronika.

nem volt még sima a kezemben, de akik nézték azok szerint 9w alá nemigen ment. azért a 6w meg 9w elég durva különbség. de szívesen vennék minimum wattot x200 tulajoktól akármilyen os-sel. lehet csak elbénázták. ettől függetlenül jóval több lesz ott a difi, mint fél óra.

nézd meg az eredeti árát, meg nézd meg mennyi abból a drágább cpu. azért nem 500 dollárral. 209$ vs. 284$. még a prémium árképzésen kívül is kell lennie ott pár komolyabb tűrésű cuccnak.

3. oldal: 9.4 vs. 12.5 óra.

[ Szerkesztve ]

(#31249) lapa válasza lapa (#31248) üzenetére


lapa
veterán

és - 25 deka. mondjuk az lehet hogy a cfrp verzió, de sokat nem nyom a latba az mg lid sem.

[ Szerkesztve ]

(#31250) audi100td válasza lapa (#31248) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha nem megy 9W alá, akkor tényleg megéri az "s", ez üzemidőben akár 1-2 órát is jelenthet. Csak X201-ből indultam ki, idle bekapcsolt vinyóval 6,49W, de ezek szerint a Nehalem alapú prociknak már sokkal jobb az energiamenedzsmentje.

"és - 25 deka."

Szerintem mérd le a géped, én anno 1,6-1.7kg-t mértem 9 cell akksival az "s"-re, úgy érzem csak WXGA+ X200s a könnyített változat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.