Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32651) Gondwana válasza soldi3r (#32649) üzenetére


Gondwana
addikt

Ezek csak a tokozásban külömböznek az USB-RS232 átalakítóktól, hardverben nem, azt pedig neked kell eldöntened, hogy praktikusabb-e így, vagy inkább valamelyik USB portból csinálsz COM5-öst. (Engem csuklónál/tenyérnél egy ekkora bumszli biztosan zavarna)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32652) soldi3r válasza Gondwana (#32651) üzenetére


soldi3r
veterán

az usb-s változattal nem működött a ketyerém, a pcmcia-s változattal igen
akkor valamit én csesztem el a beállításoknál?

E30 (oo=[][]=oo)

(#32653) Gondwana válasza soldi3r (#32652) üzenetére


Gondwana
addikt

... akkor ezekkel se fog működni, mert ezek is USB-RS232 átalakítók, csak éppen az ExpressCard USB portjára (nem pedig az 1x PCIe portjára) vannak bedrótozva.
(szerk.: egyiknek a leírásában is szerepel, másiknál meg a képen a driver-CD-n)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32654) soldi3r válasza Gondwana (#32653) üzenetére


soldi3r
veterán

köszi! már látom, akkor talán ez vagy ez jó lehet?
nekem az első a szimpatikus

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#32655) jss


jss
aktív tag

Szükségem lenne a T61-hez a .NET Framework 3.0-ra, vagy valami újabbra az XP oprendszerhez.
De sehol sem találok olyan helyet, ahonnan le tudnám tölteni.
Tudna ebben valaki segíteni?

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#32656) ro_bert17 válasza jss (#32655) üzenetére


ro_bert17
őstag

(#32657) mobal


mobal
MODERÁTOR

Helló!

A Samsung 830 SSD simán belemegy a T400, T410, T420 és T430 gépekbe? Kell valamit "varázsolni" velük?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#32658) audi100td válasza mobal (#32657) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem kell varázsolni semmit, csak a TRIM miatt legyen a sata vezérlő AHCI módban + érdemes a legfrissebb intel ahci driver-t használni.

(#32659) buvartacsko válasza audi100td (#32658) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ezt vajon 2020-ban is el kell majd mondani ? Szerintem már lassan egy évtizede alapból AHCI módban van alapból minden normálsabb lap, főleg az új ThinkPadek. Nem hiszem hogy valaki poénból állítgatná.

[ Szerkesztve ]

(#32660) tototos válasza buvartacsko (#32659) üzenetére


tototos
őstag

Ha Xp-t rak fel az ember akkor átállítja általában mert nincs kedve driverekkel szívni telepítés közben.

(#32661) audi100td válasza buvartacsko (#32659) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha esetleg használt gép volt és az illető nem nézett még bele a BIOS-ba előfordulhat, hogy compatibility-re volt állítva. Bocs, hogy élek.

(#32662) Gondwana válasza tototos (#32660) üzenetére


Gondwana
addikt

... kivéve ha ThinkPadja van, mert akkor talál hozzá egy Matrix Storage Drivert, ami egy IMSM vagy IRST vagy valami hasonló nevű folderbe szétdobja magát a C:\Drivers\Win alatt, ahol egy darab install.cmd-t kell lefuttatni, majd reboot közben BIOSban visszakapcsolni az AHCI módot.
:C

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32663) buvartacsko válasza tototos (#32660) üzenetére


buvartacsko
addikt

mondhatom reális élethelyzet...amelyik gépen elmegy az XP azon kb a Windows 7 is. minek rakna akárki XP-t egy T420-ra vagy egy T430-ra amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#32664) audi100td válasza buvartacsko (#32663) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az nem reális helyzet, hogy valaki vesz egy használt, leselejtezett céges T400-at, amin Xp-t használtak?

(#32665) tototos válasza Gondwana (#32662) üzenetére


tototos
őstag

Ez igaz. De sokan nem foglakoznak ezzel szerintem. Beállítja hogy feltelepüljön az xp és aztán úgy is marad.

(#32666) buvartacsko válasza audi100td (#32664) üzenetére


buvartacsko
addikt

Szerintem aki ezt teszi az tudja hogy mit vesz, és nem szenved vele. Főleg nem XP-vel... ha eleve XP-t hasznának rajta nem kell telepítgetni XP-t. :) + valszeg hetes kerül rá, úgyis.

Használjon XP-t akinek két anyja van.

+ XP esetén azt hiszem a TRIM-et eleve el is lehet felejteni, de mind1 is... felejtsük már el az XP-t, jóhogy nem már Win95 telepítésében segédkezünk, Samsung 830 ssd esetén. :D

[ Szerkesztve ]

(#32667) audi100td válasza buvartacsko (#32666) üzenetére


audi100td
nagyúr

Látom sikerült felfogni a mondandómat és, hogy egyáltalán mi volt vele a szándékom, senkinek nem mondtam, hogy telepítsen Xp-t, én sem kínoznám magam vele.

Kérdezett SSD ügyben, számomra eleve egyértelmű volt, hogy úgy is W7 megy rá, csak gondoltam odaírom, hogy AHCI-re azért figyeljen oda, ne azzal kelljen szívni utólag ha esetleg el van állítva BIOS-ban (TRIM).

De ez miért bántja ennyire a lelked?

[ Szerkesztve ]

(#32668) soldi3r válasza buvartacsko (#32666) üzenetére


soldi3r
veterán

akkor szedjem le az xp-t a samsung ssd-mről? pedig végre örültem, hogy normálisan összeraktam :D

a (#32654)-re valami tipp?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#32669) buvartacsko válasza soldi3r (#32668) üzenetére


buvartacsko
addikt

nem, szenvedj csak nyugodtan vele. :) nem az én bajom

(#32671) mitulabattyi válasza brd (#32670) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

64bitessel 128GB.

(#32673) soldi3r válasza franc0 (#32672) üzenetére


soldi3r
veterán

ez attól függ, hogy mire. ipari használatra még mindig xp

E30 (oo=[][]=oo)

(#32681) dbius


dbius
veterán

Csak nekem van olyan érzésem, hogy itt takarítás volt? Mintha lett volna még itt pár hsz. az utóbbi pár órában.

(#32682) audi100td válasza dbius (#32681) üzenetére


audi100td
nagyúr

jól érzed, csak azt nem értem a maradék felesleges off miért nem lett kitakarítva...

(#32683) sb656


sb656
csendes tag

Hahó!

Segítségre lenne szükségem egy G40-es TP-el kapcsolatban. A gondom az, hogy egyik napról a másikra nem volt hajlandó elindulni a gép és 1802-es hibát lökött ki. Azóta olvasgattam, sőt itt a fórumon találtam rá a probléma megoldására, azonban elakadtam. Letöltöttem a no-1802.iso-t amit CD-re kellett kiírni. Ezt be is töltötte a gép, de olyan hibát írt ki, hogy a C: meghajtó nem FAT32-es rendszerű. Ez is volt itt már a fórumon és valaki ajánlotta, hogy USB-vel tegye fel. Nos én is így jártam el, viszont ott csak annyi történik, hogy elindul a DOS(?) és nem tölti be a programot. Lehet nekem kellene elindítani, viszont annyira nem értek hozzá a sok fájl közül nekem melyiket kellene. Sőt, abban sem vagyok benne biztos, hogy nekem kellene manuálisan elindítani...

Ami furcsa, hogy igazából nem volt szétszedve a gép, tehát nem kapott új WLAN kártyát, és mégis most jött elő ez a probléma. De az is lehet, hogy a gépben már eleve nem dedikált WLAN kártya volt, csak valahogy törlődött a Whitelist-ből...Nem tudom.

Ha valaki tudna segíteni, vagy el tudna látni tanáccsal az szuper lenne.
Előre is köszönöm!

Bala

Megyek és letöltöm az internetet!

(#32684) dbius válasza audi100td (#32682) üzenetére


dbius
veterán

Személy szerint engem nem zavar az off, ha tényleg off-ként is van jelölve, mert egyszerűen átugrom. Az elmúlt napokban azonban tény, hogy a topik címével kapcsolatban alig született érdemi hsz. :)

(#32683) sb656: Nem volt bios frissítés amióta kidobja ezt a hibát?

[ Szerkesztve ]

(#32685) brd válasza sb656 (#32683) üzenetére


brd
nagyúr

A no-1802.com file-t kell elindítani.

The only real valuable thing is intuition.

(#32686) sb656 válasza dbius (#32684) üzenetére


sb656
csendes tag

Nem, a gépet decemberben vettem, azóta kapott 2 GB RAM-ot, de azt sem mostanában. A legújabb BIOS verzió van rajta.

Megyek és letöltöm az internetet!

(#32687) sb656 válasza brd (#32685) üzenetére


sb656
csendes tag

Nem egészen ez a fájl neve, az images mappában no1802.img a fájl neve és 1,4mb. Ez lehet az?

Megyek és letöltöm az internetet!

(#32688) brd válasza sb656 (#32687) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, abból kell kiszedni. (Ez a no1802.img egy CD-image amúgy.)

The only real valuable thing is intuition.

(#32689) sb656 válasza brd (#32688) üzenetére


sb656
csendes tag

2 fájl van a honlapon, egy CD-s verzió és egy floppy-s. Nos mindkettő megvan. A CD-s nem jött be. Viszont a no-1802.img-t nem tudom megnyitni. Próbáltam Daemon tools-al és egy másik virtuális meghajtóval is. A Daemon tools hozzá sem szagol, a másik virtuális meghajtó meg ISO9660 descriptor not found hibát ír ki. :(

Megyek és letöltöm az internetet!

(#32690) soldi3r válasza sb656 (#32689) üzenetére


soldi3r
veterán

a thinkwiki floppy-s verziót ír a gépedre

E30 (oo=[][]=oo)

(#32691) brd válasza sb656 (#32689) üzenetére


brd
nagyúr

A 7zip megnyitja (Open Archive).

The only real valuable thing is intuition.

(#32692) sb656 válasza soldi3r (#32690) üzenetére


sb656
csendes tag

De, a floppy-ra is csak ezt a képfájlt tudom rárakni, a no1802.img. Az előttem szóló meg azt mondja, hogy abból kell kihalászni. Csak valamiért nem nyitja meg a képfájlt. Rossz verziójú Daemon tools okozhat ilyet?

Megyek és letöltöm az internetet!

(#32693) sb656 válasza brd (#32691) üzenetére


sb656
csendes tag

Most töltöm, kipróbálom. Ezt át is ugrottam, mert azt hittem még mikor a legeslegelején olvastam, hogy .rar-ban vagy .zip-ben lesz tömörítve.

Sikerült megnyitnom, köszönöm szépen mindenki segítségét! Az összes fájlt rá kell másolnom a floppy-ra vagy a DOS-os pendrive-ra?

[ Szerkesztve ]

Megyek és letöltöm az internetet!

(#32694) brd válasza sb656 (#32693) üzenetére


brd
nagyúr

Amivel az előbb elindítottad a gépet (ha tényleg elindult a DOS), arra kellene rámásolni ezt a .com-ot, és elindítani (kézzel begépelni a nevét, de át is nevezheted a másolás előtt mondjuk a.com-ra, mert pl. a kötőjel máshol lesz, ha egyébként magyar kiosztással használod a gépet.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#32695) sb656 válasza brd (#32694) üzenetére


sb656
csendes tag

Haho!

Na ratettem a no-1802.img-bol kivett osszes cuccot a floppy-ra. Ugyan az van, mint eddig, leall azzal a hibaval, hogy a C: megahajtó nem FAT rendszerben van. Letezne, hogy mivel a C: mar NTFS-ben van, azert nem tetszik neki?

Bala

Megyek és letöltöm az internetet!

(#32696) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sziasztok! van a bátyámnak egy jó állapotú T30-a, amit eladna. Elég új, pár hónapos HDD van benen (kb 180gb, de rákérdezek majd pontosan). Ami a baja, hogy a wifi utólag lett beletéve és azzal nem is működik, ha ki van húzva, akkor megy rendesen...

Mennyit lehet kb ezért ebben az állapotban kérni?

I humbly and respectfully decline™

(#32697) Chaser


Chaser
titán

Meg lehet azt oldani, hogy a thinkvantega gomb ne a saját sw-ét indítsa hanem mást?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32698) sutszi válasza Chaser (#32697) üzenetére


sutszi
veterán

Igen...van ilyen keyboard customizer...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#32699) audi100td válasza Magnum_ (#32696) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem max 30k, ha az akksi is gyengélkedik még kevesebbet.

(#32700) Gondwana válasza Chaser (#32697) üzenetére


Gondwana
addikt

Kiindulásnak:

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\IBM\TPHOTKEY\8001]
"File"="C:\\Program Files\\Lenovo\\SimpleTap\\SimpleTap.exe"
@="C:\\Program Files\\Lenovo\\SimpleTap\\SimpleTap.exe"

A módszer adott, az EXE-t variálhatod (nálam először Operára lett cserélve, majd Far Managerre, de az X201-en már a SimpleTapot indítom vele.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.