Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32501) Chaser


Chaser
titán

Vett már valaki innen T500 ventit? Elég olcsó. Ha nem valami gagyi akkor simán vennék a T60-ba, ami benne van sztem kezd csapágyasodni, meg amúgy is lecserélném T500 ventire.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32502) dbius válasza tototos (#32499) üzenetére


dbius
veterán

Nekem. Win7 alatt nekem a billentyűzettel kapott cd-n lévő drivert kellett feltennem, de kompatibilitási módot át kellett állítanom xp-re (ha jól emlékszem, de az biztos, hogy simán futtatva nem volt jó). Utána felment szépen és működött a trackpoint, ultranav és bill. is.

(#32503) brd válasza soldi3r (#32498) üzenetére


brd
nagyúr

WWAN/WLAN/SSD? :)

The only real valuable thing is intuition.

(#32504) audi100td válasza Chaser (#32501) üzenetére


audi100td
nagyúr

ez tuti nem eredeti, inkább felejteném

(#32505) Chaser válasza audi100td (#32504) üzenetére


Chaser
titán

Tipp esetleg? Bárkitől jöhet. Ennél van FRU de szinte ugyanannyiba kerül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32506) audi100td válasza Chaser (#32505) üzenetére


audi100td
nagyúr

ha van rajta fru akkor elvileg eredeti

kérdés, hogy belemegy-e a T60 bordába

(#32507) tototos válasza szektamokus (#32500) üzenetére


tototos
őstag

Köszi, itt egy dell gépről van szó amin fent van a gyári touchpad driver, lehet azzal akad össze.

@dbius: Köszi kipróbálom azt.

(#32508) Chaser válasza audi100td (#32506) üzenetére


Chaser
titán

Egy T60 bűvész srác már cserélt T60-ba T500 ventit, azt mondja ugyanaz a méret. De rá is kérdezek nála ő honnan vette.

Felraktam a samu progit de nem találom hol mutatná van-e trimm v nem:) Zöld pipa az ott van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32509) soldi3r válasza brd (#32503) üzenetére


soldi3r
veterán

az oda való ssd drága, wlan van, wwan-ra nincs szükségem :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#32510) szektamokus válasza tototos (#32507) üzenetére


szektamokus
tag

Lehet, hogy tényleg azzal akad össze.

UI: már telepítettem win-t ezzel a billentyűzettel asztali pc-re és végig tudtam használni a touchpad-ot.

(#32511) brd válasza Chaser (#32508) üzenetére


brd
nagyúr

Az infóknál sem írja? Akkor sorry, tudtommal jelenleg vagy az SSD tudja megmondani magáról, hogy kap-e ilyen parancsokat, vagy tesztekkel derül ki, hogy működik-e, más biztos módszer nincs...

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#32512) J00hnny


J00hnny
aktív tag

TRIM ügyben:

Adminként futtasd a következő parancsot:

fsutil behavior query DisableDeleteNotify

Ha az eredmény '0' a TRIM be van kapcsolva a windowsban.

HA ez kevés, mert azt akarod tudni, hogy maga az SSD hogy viselkedik Trim ügyben, kicsit bonyolultabb a helyzet. Kicsit késő van fordítgatni, ezért most csak az eredeti szöveget illesztem be az MS weboldaláról, de szerintem érthető:

If "fsutil behavior query DisableDeleteNotify" returns a value of '0' that simply means that the operating system is configured to send TRIM commands to the SSD. It doesn't mean that it actually is sending those commands. The other thing you need to check is that the drive itself is ready to receive TRIM commands, which you can do as follows:
- Install and run Intel's SSD Toolbox program (http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=18455)
- Select your SSD and click "View Drive Information" (it doesn't matter whether it's an Intel SSD or some other brand)
- In the "Word" column, scroll down to '169'; the description should be, "Data Set Management Support"
- A couple of lines down from that, look for "Bit 0 - Data Set Management Supported"
- If the Hex Value associated with that reads '1', the drive is ready to receive TRIM commands from the OS
- That, along with the 'fsutil' command, should be sufficient to assume that TRIM is operating properly.

Remélem segített!

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#32513) norbee86


norbee86
csendes tag

Hali!

Nincs valakinek véletlenül elfekvőben egy R61-es 14,1"-es TP-hez való hdd-cover csavarja? Mert amit e-bay-ról kaptam coverhez az vékony hozzá. Ki is fizetem ha valaki elpostázná.
Előre is köszi!

(#32514) tozso76 válasza snapdragon (#32462) üzenetére


tozso76
aktív tag

Most vettem itt egy kollegatol [link] a frissen vasarolt T400-ba ramot. 4Gb-s volt postaval 5k ft. Hibatlanul mukodik.

(#32515) buvartacsko válasza snapdragon (#32462) üzenetére


buvartacsko
addikt

semmi

[ Szerkesztve ]

(#32516) !Overdose! válasza Chaser (#32508) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szia! Majd az eredményről számolj be kérlek! :K

Én nemrég vettem egy eredetinek látszó ventilátort T60-ba, de kézzel megforgatva belesúrolt a házába. Az lett a megoldás, hogy az új házba tettem bele a régi ventilátort. Most hibátlanul és halkan működik.

Más:

Olcsó dokkolók:

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#32517) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Egy T61-esben szeretném nagyobb felbontásúra cserélni a jelenlegi kijelzőmet. Mennyire bonyolult maga a művelet?Egy hozzánemértő személy meg se próbálja inkább?:) Valamint, ha zsanérral mindennel együtt cserélném, akkor valóban csak át kell csavarozni gyakorlatilag?

Ps: brunorbert

(#32518) BalazsKKa67j válasza !Overdose! (#32516) üzenetére


BalazsKKa67j
tag

ÓÓ ez R500/T550-hoz nem jó?Azt hittem ugyanaz kell hozzájuk mint a T61es sorozathoz,de a lista nem írja.Abból kikövetkeztetve,hogy az akksik is kompatibilisek.Nem jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#32519) bluewin08


bluewin08
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy régi laptophoz, IBM T41.

A wifi elkezdett szórakozni, sokszor szétkapcsol, majd újra vissza, már kitöröltem az automatikus csatlakozásokat a listából, de akkor is szétkapcsol, majd vissza..

Foggalmam sincs, hogy mi baja lett, elég idegesítő..

Ha valaki tud rá megoldást, azt megköszönöm!

Üdv

(#32520) Chaser válasza brd (#32511) üzenetére


Chaser
titán

Én nem láttam.

J00hnny: Eszerint megy. De fentebb valaki mondta hogy ez csak azt mondja meg az ssd tudja-e a trimet, nem azt hogy ténylegesen működik-e. Már nem tudom követni mi az igaz:)

!Overdose!: Megkérdem a nagymestert ő honnan vette. Úgy rémlik valami 5-6k körüli összeg volt, ahhoz képest ezek gyanúsan olcsóak. Bár ha van FRU és mégse jó akkor csúnyán ráverem a balhét az ebayes komára ha onnan veszek mert ez akkor ugy. , nem gyári lenovo.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32521) brd válasza Chaser (#32520) üzenetére


brd
nagyúr

Az fsutil csak a windows viselkedését mutatja meg/állítja be.

J00hnny leírása/másolt szövege pedig csak azt mutatja meg, hogyan tudod megnézni, hogy az SSD képes-e a TRIM parancsokkal kezdeni valamit.

Arról tehát egyik sem ad infót, hogy az OS által elküldött parancsok meg is érkeznek-e az SSD-hez, és a szerint kezeli-e a blokkokat.

The only real valuable thing is intuition.

(#32522) buherka válasza Chaser (#32505) üzenetére


buherka
addikt

Én most nemrég vettem zsanért az ebay-ről.

Persze hogy én sem azt kaptam amit rendeltem. :D
Szóval ez a FRU dolog szerintem sokat nem ér.
Ezt rendeltem 42X4805 - 42X4804 és ezt kaptam...42X4801 - 42X4802.
Végül is mikor szétkaptam a gépet az volt benne gyárilag, amit küldött az eladó.
Ha utángyártott, aki profi cucc, mert egy az egyben úgy néz ki, mint a gyári.

Különösebben nem érdekel, mert olyan feszes, hogy alig lehet felnyitni a kijelzőt. :D

Lehet hogy te is rendelsz ventit és nem azt kapsz ami a konkrét képen van. De jó lesz a gépbe ez biztos. Szóval felesleges annyit rágódni rajta. Bármilyet rendelsz, a csörgő-zörgő ventinél biztos jobb lesz.

(#32508) Chaser ...nekem a HD Sentinel írja hogy aktív a TRIM. Csak nem hazudik... :U

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#32523) ^Clown válasza bluewin08 (#32519) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Wifi driver friss? Milyen kártya van a gépben (2200, 2915)? Más eszközzel is érdemes tesztelni a routert, lehet, hogy nem a T41 környékén van a hiba.

(#32524) soldi3r válasza bluewin08 (#32519) üzenetére


soldi3r
veterán

rossz hir, nekem is csinalta (T40), utana elkezdett az usb is belassulni nagy fajlok mozgatasanal
alaplapcsere oldotta meg

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#32525) kraftxld válasza Quaresma (#32517) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én komplett kijelzőt vettem zsanérral, kerettel, wifiantennával, mindennel.
Ezt nagyon egyszerű cserélni, csak a panelt már macerásabb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#32526) buherka válasza Quaresma (#32517) üzenetére


buherka
addikt

Ha ki akarod venni a zsanért is, akkor rendesen szét kell bombáznod a gépet...erre készülj.
Én is megizzadtam vele.

Viszont az LCD csere az nem nagy meló. Itt egy vidi, hogy kell kicserélni. Igaz T400, de ez is sokat segít. Van T61-es videó is...de ez a csávó egy barbár. Úgy nyomkodja be az LCD alá a fém csavarhúzót, mint egy vadállat....rossz nézni.

Lényeg hogy legyen jó minőségű műszerész csavarhúzód, aminek meg van hőkezelve a vége. Ezzel nem fogod eldarálni a csavarok fejét.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#32527) Chaser válasza buherka (#32522) üzenetére


Chaser
titán

Nem csörög-zörög, csak ha mozgatom a gépet akkor van hangja, jó ventinél nincs hang akkor se.

szerk: Az meg nem érdekelne ha ugy. és nincs vele semmi probléma se méret se minőség terén. De azért akarom cserélni hogy szupaszájlent' legyen, nem azért mert egy rossz minőségű ventit akarok hallgatni:D

Hát ez az hogy nekem sentinel szerint nem megy a trim egyik gépen se, ami furcsa kicsit:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32528) bluewin08 válasza soldi3r (#32524) üzenetére


bluewin08
csendes tag

Wireless 2100 LAN -van benne.

Megy-megy, aztán annyit jelez, h nincs jel, pedig van.. Más eszközről gond nélkül megy, biztos, hogy a géppel van valami..

Alaplap is lehet a gond..? Mennyibe fáj ebbe egy alaplap?

(#32529) Chaser


Chaser
titán

Ez az uk billem FRU-ja:
42T3167
P/no: 42T3133

Hol tudom megnézni a gyártót?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32530) buherka válasza Chaser (#32527) üzenetére


buherka
addikt

Akkor nem kell mozgatni a gépet. :D

Láthatod, hogy én sem azt kaptam amire eredetileg vártam. De ez is tökéletes.

Meg kell nézni az eladó értékelését, hogy mennyire van rá panasz. Ha nem panaszkodnak a ventikre, akkor rossz nem lehet.

Én ez alapján állítottam be az SSD-m...az egyes pontot csináld meg, aztán kiderül. ;)

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#32531) Chaser válasza buherka (#32530) üzenetére


Chaser
titán

Csak olyantól veszek akinek magas + rátája és sok van neki:)
Az alapján csináltam, sentinel szerint mégsincs trim, de majd zaklatom vele az ssd topikot samu 830 tulajokat, ez itt már nagyon OFF :B

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32532) dbius válasza Chaser (#32531) üzenetére


dbius
veterán

Szerintem a hdsentinel topicjában is írhatsz erről, a fejlesztő biztos tud valami hasznosat mondani :K

(#32533) audi100td válasza Chaser (#32529) üzenetére


audi100td
nagyúr

HMM-ben, ha nem lyukasztott az alja akkor T60 bill, egyéb esetben újabb.

(#32534) brd válasza buherka (#32530) üzenetére


brd
nagyúr

Igazából sok zöldség van abban a leírásban, egy jó részét eleve nem érdemes megtenni, mert igazából semmi köze az SSD-hez, egy másik része pedig félinfókat (pl. 1-es pont) tartalmaz. Pl. a 4-9-es pontokat kapásból kivágnám, mert baromság (kivéve az IE gyorsítótár áthelyezést, de én igazából azt modemes net fölött amúgy is kikapcsoltatnám, mert kb. 0 értelme, ráadásul talán az IE kezeli legszarabbul ezt a gyorsítótárat, sokszor inkább lassít, mint gyorsít). Ha valaki kéri, szívesen leírom, melyik miért zöldség.

The only real valuable thing is intuition.

(#32535) Chaser válasza audi100td (#32533) üzenetére


Chaser
titán

Na már beszereltem, nem emlékszem :B Halkan és puhán járnak a gombok, rossza fajta nem lehet az biztos.

dbius: :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32536) buherka válasza brd (#32534) üzenetére


buherka
addikt

Biztos igazad van. Remélem rosszat azért nem tettem az SSD-vel, hogy mindent beállítottam rajta. Mondjuk én nem megyek rinyálni az SSD totyikba, hogy húúúú...csak ennyi az olvasás-írás, meg mit tudom én.
Használom és csókolom. Egy tesztet futtattam le eddig CrystalDiskMark...Ennyit dobott. Azóta nem foglalkoztam vele. :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#32537) brd válasza buherka (#32536) üzenetére


brd
nagyúr

A legfontosabb az alignálás, mert ha nincs helyesen beállítva, akkor az felesleges írásokat generál, ill. így picit lassabb is. Rosszat nem tettél, ha ezeket megcsináltad, csak a jó része felesleges, ill. nem az SSD miatt érdemes így beállítani, ha érdemes egyáltalán, pl. indexelés/prefetch.

The only real valuable thing is intuition.

(#32538) mobal


mobal
MODERÁTOR

Heló!

T420 -ban nehéz a billezett alatti memóriát cserélni? Ilyen dolgokat megcsinálnak nekem "ingyér" a szervizbe, ha odamegyek a géppel mondjuk és a memóriával?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#32539) audi100td válasza mobal (#32538) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kb. 5 perc az egész, itt találsz hozzá részletes útmutatót.

A szervíz szerintem csak akkor cserél ingyen RAM-ot, ha a lenovotól veszed az alkatrészt.

(#32540) mobal válasza audi100td (#32539) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Köszi!

T430: ez elvileg új: [link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#32541) audi100td


audi100td
nagyúr

Használ esetleg valaki Lenovo Password Manager-t pl. Google Chrome-mal? (ahogy elnézem operát sajnos nem támogatja) Weblapoknál hogy lehet megoldani az ujjlenyomattal való hitelesítést?

[ Szerkesztve ]

(#32542) franc0 válasza audi100td (#32541) üzenetére


franc0
őstag

Nekem Client Security Solution-nel megy a Chrome (asszem, ha hazaérek lecsekkolom azért).

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#32543) audi100td válasza franc0 (#32542) üzenetére


audi100td
nagyúr

Megnézem, köszi.

(#32544) Declare


Declare
őstag

Megosztom veletek is, június közepére ígérik a T530 akat és hogy egy kis ssd állóvizet is megmozgassak, két tök azonos konfig között 180Gb SSD ért a lenovo 150k t kér :D nem az évszázad biznisze i think :))

BTW: "Y-FPR" mit jelent az opciók között?
a "WWAN capable" az annyit jelent, hogy lehet bele 3G modemet tenni?

(#32545) dbius válasza Declare (#32544) üzenetére


dbius
veterán

"BTW: "Y-FPR" mit jelent az opciók között?
a "WWAN capable" az annyit jelent, hogy lehet bele 3G modemet tenni?"

FPR - szerintem ujjlenyomatolvasó
a wwan cabable pedig azt jelenti, hogy az előkészítés benne van, Neked "csak" 3g modemet kell beépíteni és utána berakni egy SIM kártyát.

(#32546) Declare válasza dbius (#32545) üzenetére


Declare
őstag

:R Köszi!

(#32547) soldi3r


soldi3r
veterán

van valakinek tippje, hogy x200-hoz hol tudok kamu sd kártyát beszerezni?
az x60-é nem jó

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#32548) franc0 válasza Declare (#32544) üzenetére


franc0
őstag

Hát nem is a Lenovotól kell venni... Látom megemlékeztél rólam a notis topikban, igazán kedves :) (bár nem teljesen hűen, de mindegy is)
Ha jól emlékszem, 300 körül akarsz gépet venni. Ebbe bele kell férjen az SSD, pont. Fontosabb, mit bármelyik hardverelem. Az apróban kapni Samu 830 128GB-ot 30800 forintért, ezen szerintem el lehet férni. De nem erőszak.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#32549) rgeorge válasza audi100td (#32541) üzenetére


rgeorge
addikt

Én használtam egy darabig, úgy emlékszem, elég triviális volt a beállítása, rákérdez mindenre, és egyértelmű volt beállítani.
Ha bejelentkezel egy oldalra, akkor kéri az ujjlenyomatod, majd megadhatod, milyen néven mentse az oldalt. Beállíthatod utána, hogy mikor kérje az ujjlenyomatot: minden alkalommal, vagy boot-onként egyszer.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#32550) franc0 válasza franc0 (#32542) üzenetére


franc0
őstag

Így van. A régi verziók asszem nem mennek Chrome-mal, de az új igen.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.