Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105801) fungi válasza Butcher82 (#105800) üzenetére


fungi
aktív tag

Nálam akkor nem megy a Macrium klónozás, ha valamilyen hiba van a klónozandó merevlemezen, -ezt a Windows hibajavítás meg tudja oldani, /bár volt hogy utána az eredeti rendszer sem indult el többet :U / amúgy mennie kéne valóban.

[ Szerkesztve ]

(#105802) Tikakukac válasza Butcher82 (#105800) üzenetére


Tikakukac
titán

Sokat lehet nem segít, mert drága dolog, de Acronis USB kulcsról bootolva bármit átvisz. Pontosan azért, mert ott még véletlenül sincs para azzal, hogy min fut micsoda.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105803) Butcher82 válasza Tikakukac (#105802) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszönöm mindenkinek, azt hiszem egy hdd-re feltolok egy win7-et, arra rá a Macrium-ot, a sata-s ssd-t bele külső usb házba, aztán.... ;]

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#105804) sh4d0w válasza Butcher82 (#105803) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem egyszerűbb USB-s Macriumot bootolni?

https://www.coreinfinity.tech

(#105805) Tikakukac válasza sh4d0w (#105804) üzenetére


Tikakukac
titán

Iszonyat régen nem használtam, de ha tud ilyet, akkor ennél tutibb módszer nem létezik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105806) sh4d0w válasza Tikakukac (#105805) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell win7, nem kell külső USB-s ház ésatöbbi kutyafüle...

https://www.coreinfinity.tech

(#105807) Butcher82 válasza sh4d0w (#105804) üzenetére


Butcher82
senior tag

Ha tudok róla akkor igen, köszi :R

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#105808) Tikakukac válasza sh4d0w (#105806) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért írtam, hogy Acronist kb. csak így használok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105809) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

T450 mennyire megbízható gép? Nekem most T450s van FHD kijelzővel és nagyon szeretem. Sajnos most pont nincs hasonló a piacon így ismerősnek T450-t nézek.

(#105810) Polarstar válasza tototos (#105809) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Sok különbség nincs a két majdnem azonos gyártmány között...
Neked is ez a széria van. Miért kérdezed amúgy hogy megbízható? Nálad nem volt az? :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#105811) barnam_ válasza tothjozsi96 (#105782) üzenetére


barnam_
nagyúr

Csináltam egy tesztet úgy, hogy kivettem a gépet a dokkolóból (cpu-t nem pasztáztam újra, tavalyi):
Turbó off: 80°C
Turbó on: 90°C

Azért van különbség, dokkolóval 95°C-ot is elér turbóval, vagy még többet. Az is igaz, hogy TPFC nélkül megfőne, hiszen így felmegy 5700 rpm-ig a ventilátor, míg a bios szabályzással nem megy 4000 rpm fölé.

(#105812) tothjozsi96 válasza barnam_ (#105811) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszi!

1 perc AIDA stress test után már megvolt a 92 fok :)
Természetesen kikapcsolt turbóval.
TPFC-ben megadtam azokat az értékeket amiket írtál hogy nálad is vannak.
Nem igazán értettem a dolgot mert itt 90 fok felett elkezdett tekerni 7000 rpm-en, legalábbis a TPFC is ezt írta meg az Aida is.

Nem találtam újabbat, csak a 0.61-et pedig régen asszem 0.63 volt fent nekem a T520-on.
Lehet ezért ment fel 7000rpm-re? Vagy másfajta hűtés van az ismerősöm T420-ában ami tud ennyit?

Te 5000 rpm-ről írtál.

[ Szerkesztve ]

(#105813) barnam_ válasza tothjozsi96 (#105812) üzenetére


barnam_
nagyúr

0.62 az utolsó normál verzió, itt le tudod tölteni (nekem is az van fenn).
0.63: "special version, minimizing interactions with Lenovo Power Manager (see 1st FAQ), preventing strange spontaneous unexpected actions."

Azért kezdett el 90°C felett tekerni, mert úgy van megadva, hogy 90 felett kapcsoljon a maxra.
A config fájlban írja: "Fan speed of 64 is extreme and may be an *unsupported* and *damaging* mode."
Több infót nem találtam róla, valószínűleg ilyenkor a maximumra kapcsolja a ventilátort, "ami a csövön kifér" kategória. Nem biztos, hogy ez meghosszabbítja az élettartamát...

Anno nekem 2015-ben gariban cserélték a hűtést.
Ez az FRU volt benne: 04W0409
Erre cserélték: 04W0627
Mindkettő 1 heatpipe-os.

Elmondásod alapján én első körben mindenképpen újra pasztáznám a cpu-t.

(#105814) bigrock


bigrock
addikt

Sziasztok!
X220-ra (8 GB RAM, SSD) érdemes felküzdeni a W10-et, vagy maradjak a jól bevált W7-nél?
Köszi!

(#105815) Pyttawrx válasza bigrock (#105814) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Szerintem mehet nyugodtan.

(#105816) FoxiestFox válasza bigrock (#105814) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mehet.

(#105817) sutszi válasza bigrock (#105814) üzenetére


sutszi
veterán

T420-on már évek óta Win10et használok. Teljesen jó. Bár volt egy 16-ra bővítés RAM-ból.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#105818) Tikakukac válasza bigrock (#105814) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha van miért felrakni, rakhatod.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105819) sh4d0w válasza Tikakukac (#105818) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk az elég jó érv, hogy a Win7 már nem támogatott.

https://www.coreinfinity.tech

(#105820) Tikakukac válasza sh4d0w (#105819) üzenetére


Tikakukac
titán

És egyben remek érv is mellette, mivel MS-ról van szó :P

Az autódiagnosztikára használt gépemen nem lesz win10, riasztós csóka mesélte, hogy a laptopján akkor lesz upgrade ha kidöglik a lap és nem kap hozzá másikat és lesz új gépe. Mind a ketten kuncogtunk, sz0ptuk már be tövig nem egy géppel ezt a dolgot. Most egy sima Office csinál érdekes dolgokat. 4 azaz 4 teli munkaóra repült bele, nem sikerült megoldani. WIN7 backup vissza: tökéletes. Innentől az a kérdés, hogy vagy felhúzok egy stock 10-est és arra kifizetünk kb. egy vagyont, mire minden spéci progi felkerül vagy marad a 7 :P

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105821) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van egy W540em. Tegnap még BT-s fejhallgatóval néztem filmet. De most este ez nem megy. Eltűnt a BT-m :Y

Fn+F8-val próbálkoztam, de nem hozza elő, semmi sem történik. Ötlet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#105822) FoxiestFox válasza cellpeti (#105821) üzenetére


FoxiestFox
félisten

TPFC fel, jobb katt az ikonján, BT be,profit.

(#105823) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

sziasztok
X230 ultrabayehez vagy dockja vagy minyavalya lévő HDD az (e)Sata vagy USB-n keresztül kommunikál a géppel?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#105824) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Az élet kegyetlen. Lemondtam a vadiúj gépről.
Vettem egy ötödik szériás X1 Carbont átmeneti időre. Majdnem hazai pályás, norvég klavival. Teljesen patent kis gép. Nekem ez döbbenetesen vékony. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#105825) qnadam válasza Ganz-[HUN] (#105823) üzenetére


qnadam
veterán

mivel esatás dokkolóba is bele lehet tenni azt a gépet, csodálkoznék, ha usb2 lenne (az ultrabese-en meg nincs usb3).

szerk: 34. oldal, slice connector, van rajta sata.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105826) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Sziaztok. Anyós T530-át örökülte a kislányom. Nála működött. A nejem a wifi pass-t követően a felállt rendszernél nem működött a billentyűzet. Restert hosszú power gombal, de ez sem segített. Aksi ki-be, de csak a boot képernyőig jut, a biosos THINKPAD feliraton kíül nem jut tovább. Kérdésem- merre tovább, hogy jutok a biosba? i5, talán ssd, 4GB rammal. Kösz

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#105827) Ganz-[HUN] válasza qnadam (#105825) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Ty :R

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#105828) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok.
A fiam x230-as laptopjába kellene ssd-t raknom a rendszer alá. Jelenleg egy 5oogb-s hdd van benne.
Úgy néz ki, hogy az általános iskola tartósan tavoktatásban fog haladni, így jó lenne ha kicsit gyorsabb lenne a gépe és szerintem a hdd fogja vissza a rendszert.
A cd meghajtó helyére tenném, vagy ha járható út akkor külső meghajtó ként telepíteném.
Köszönöm a segítséget.

Privire válaszolni illik.

(#105829) barnam_ válasza Aranygyerek (#105828) üzenetére


barnam_
nagyúr

mSata nem opció?
Nekem a 3g modem helyén van egy 256 gb-os SSD, a hdd normál helyén pedig egy 2tb-s hdd.

(#105830) Tikakukac válasza Aranygyerek (#105828) üzenetére


Tikakukac
titán

Elsőre legyen meg a gép akkor, hogy micsoda. Sok CD meghajtó nincs az x230-akban.

Msata SSD-t szépen beteszed a gépbe, klónozás rá és mehet az élet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105831) Raruh


Raruh
tag

Sziasztok!
Próba cseresznye leírom ide is a problémámat, hátha valaki találkozott már ezzel a hibával és/vagy tudhat rá megoldást.

Rendelkezem egy már 6. évében járó Lenovo Thinkpad S1 Yoga géppel. Nagyon szeretem, réges-rég óta használom, szerencsére sok galiba nem volt vele mindeddig.

A probléma ott kezdődött, hogy egy utazásom alkalmával egyik pillanatról a másikra megjelent egy függőleges pixelcsík a kijelzőn. Kis idő elteltével megjelent nem messze tőle egy másik csík is, így már ketten világítottak szép színesen. 1 pixel széles, végig a kijelző tetejétől az aljáig. Néhány perc elteltével a 2. csík eltűnt, majd később újra megjelent.
Láttam már pixelhibás, halott pixelekkel rendelkező és megnyomott kijelzőket is, de tudtam, hogy ezzel a géppel semmi hasonló nem történt, ráadásul pláne nem egyik pillanatról a másikra, így arra gyanakodtam, hogy a szalagkábel tört meg/adta meg magát valahol.

Szétszedtem a gépet és a kijelzőt is darabjaira bombáztam. Az összes létező csatlakozót széthúztam, megtisztítottam, visszadugtam, megigazgattam, de semmi nem változott. Kis idő után viszont történt valami, és a kijelző teljesen feketére váltott, kikapcsolt, azóta nem kapok a beépített kijelzőn semmilyen képet. Mintha nem lenne háttérvilágítás. Onelink dokkon keresztül minden tökéletesen működik, külső kijelzőn kép is van.

Rendeltem egy másik LCD kábelt, ez tegnap érkezett meg. Rá is vetettem magam, kicseréltem a kábelt. A biztonság kedvéért az alaplapot is kivettem, körbetakarítottam, megvizslattam, de nem találtam sem égési nyomot, sem csúnya kondit, vagy hasonlót.
Kivettem a CMOS elemet is, reseteltem a biost, kivettem az akksit is, dischargeoltam. Szépen összeszereltem az egészet, de sajnos továbbra sem kapok képet a beépített monitoron. Nincs háttérvilágítás.

Az LCD kábeléről tudni kell, hogy 1 csatlakozója van az alaplapon, és innen fut be a következő helyekre: 1 csatlakozó az LCD vezérlőbe fut, 1 csatlakozó a digitizer lapjára fut, innen megy direkt kábelen a fedlap ThinkPad "i" világítása, illetve egy felső szenzorsziget is innen kap áramot.
Az új kábellel tökéletesen működik a ThinkPad "i" világítása, valamint a digitizer is, külső monitort használva is ugyan úgy használható az érintőképernyő.

Sajnos nincsen több ötletem. A kijelzőt nem tudom jobban megbontani, az LCD csatlakozó "fölött" van egy másik szalagkábel ami továbbfut a kijelzőbe, de az üveggel egybeépített, megbontani, megvágni nem lehet.

Bármilyen ötletet, tippet, szívesen fogadok, és kipróbálok! :)

Esetleg ha valaki rendelkezik egy akár törött, de működő kijelzővel, amivel tesztelni tudnám, hogy az LCD-e a ludas, és a háttérvilágítás ment ki, vagy az alaplap oldalán okoz valami gondolt, már azzal is közelebb lennék.

Nem szeretnék lemondani erről a nagyszerű gépezetről, még ha 6 éves sem!

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#105832) Tikakukac válasza Raruh (#105831) üzenetére


Tikakukac
titán

2 opciód van: külső meghajtása a kijelzőnek és kiderül valóban teli kuka-e avagy tesztre kipróbálni egy másikat a géppel. Azonnali, bombabiztos eredmény :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105833) Aranygyerek válasza Tikakukac (#105830) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

És tényleg nincs rajta megnéztem most az egy lecsavarozott lap. Elnézést. Nem használom csak most ültem ide, hogy telepitsem ami az oktatáshoz kell.
Akkor msata. Tudtok ajánlani típust?

[ Szerkesztve ]

Privire válaszolni illik.

(#105834) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Csak szerintem, vagy tényleg undirítóan drágák az mSata SSD-k a sima sata, vagy akár M.2-hoz képest is? Tulajdonképpen nem találok értelmes áron. eMagon van most 10k-ért kingston, 128gb. Az még talán értelmes ár lehet.
De egy használt 60GB-osnak is nagyon örülnék most.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#105835) Pyttawrx válasza Aranygyerek (#105828) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Az SSD-t ne tedd az ODD helyére, azzal nem gyorsítasz semmit. Tedd az SSD-t a HDD helyére, a HDD-t pedig ODD helyére. Ebben az esetben meg ahogy írták is nem opció.
msata-ból neked a normál kell pl ez, vagy itt olcsóbb: [link]
Szerelés: [link]
klónozni meg így: [link]

[ Szerkesztve ]

(#105836) Pyttawrx válasza Ganz-[HUN] (#105834) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen drágábbak, mivel ritkábbak. Ha nem fontos neked az msata, kkor jobban jársz egy normál sata+-al, sebességbe ugyanaz.

(#105837) Aranygyerek válasza Pyttawrx (#105835) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Köszönöm rendelem.

Privire válaszolni illik.

(#105838) qnadam válasza Pyttawrx (#105835) üzenetére


qnadam
veterán

a kérdés csupán elméleti, mert abban a gépben nincs odd :) de sokat gyorsít. anno a t60-amban el volt kavarva a hdd tálca, így az optika helyére tettem az ssd-t, és ott ez eleve hátrányos helyzet, mert még egy sata-pata átalakítás is van... még így is látványosan gyorsabb lett. nem az átviteli sebesség érdekes a rendszer alatt, hanem inkább az elérési idő.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105839) Ganz-[HUN] válasza Pyttawrx (#105836) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Preci M4500-ba kellene egy de vicces nagyon az árkategória :U A belevaló optibayről ne is beszéljünk.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#105840) Pyttawrx válasza qnadam (#105838) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Annak akkor sincs értelme, sosem szoktuk (legalábbis én nem) ODD helyére tenni a rendszer SSD-t. :)

(#105841) qnadam válasza Pyttawrx (#105840) üzenetére


qnadam
veterán

én se szoktam, de akkor arra volt lehetőség. meg egyébként is csak átmeneti volt a dolog.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105842) Tim82 válasza Raruh (#105831) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sajnos a függőleges pixelcsík általában a kijelző és nem a szalagkábel hibája.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#105843) Tikakukac válasza Tim82 (#105842) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem akartam én lenni a vészmadár, de nekem ez instant egyértelműnek tűnik, hogy kijelző OFF.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105844) HSM válasza Pyttawrx (#105835) üzenetére


HSM
félisten

Miért ne gyorsítana az ODD helyére rakott SSD? Ugyanúgy SATA van oda vezetve is. Én is pl. inkább oda raknám, hiszen a HDD helye alapból gumírozott, jól védett, míg az ODD helyére elég fapadosan lehet bekötni, ami SSD-nek édesmindegy, HDD-nek viszont nagyon nem.

(#105845) Tim82 válasza HSM (#105844) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerencsére a kérdés X230 esetében (amiről ugye konkrétan szó van) nem kicsit értelmetlen, továbbra is. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#105846) HSM válasza Tim82 (#105845) üzenetére


HSM
félisten

Én egyébként úgyis a HDD USB házakba való száműzésének vagyok a híve. Így nem gond a helyére egy rendes SSD-t rakni. Akár X230-ba is. ;]
A T420-amban is üres ODD-caddy van, súlycsökkentésből, és felbecsülhetetlen extra feature, hogy a valódi ODD-vel szemben nem akar állandóan kinyílni, ha véletlen rossz helyen érek hozzá. :C

[ Szerkesztve ]

(#105847) azbest válasza HSM (#105844) üzenetére


azbest
félisten

Konkrét géptől eltekintve, lehet még a régebbi gépekból jövő tapasztalata. Például a t61-esemnél még ez úgy volt, hogy az ultrabay port sata -> pata átalakítást végezett, majd a fiók pata -> sata visszaalakítást :D
De már jópár generáció óta az újabb gépekben natív a sata port az optikai helyén is.

(#105826) Segnior_Barthez
Gondolom, hogy nem a billentyűzet rossz, ha sikerül azzal ki-be kapcsolgatni. Lefagyott amikor először furán kezdett viselkedni?
Az egy dolog, hogy megáll a thinkpad képernyőn, nade kiír-e valamit, csipog-e valamit?
Nincs esetleg fan error felirat kiírva?

(#105848) Segnior_Barthez válasza azbest (#105847) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Helló. Kösz a választ. Az imént bekapcsolt, működött a bill is, az egér nem. Sebaj, supportról letöltöttem a bill és toucpad drivert is. Telepítettem, majd ha már itt járunk az uj bios\ufesi-t is.
Restart után csak a Lenovo feliratig jut a boot. A powerra kettőt majd hármat sípol, és csak az aksi kivétellel tudom kikapcsolni. :(((

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#105849) bigrock


bigrock
addikt

Sziasztok
Telepítettem egy Win10PRO-t egy régi X220-ra, amihez -emlékeim szerint- volt Win7-es product key. Matrica sehol, akksi alatt sem. A W10 nem aktiválja magát automatikusan. Megnéztem szoftverből a product key-t de nem fogadja el a Windows.
Ha valóban volt hozzá érvényes kulcs, hogyan tudnám rábírni a Win-t az aktivációra?
Köszi!

(#105850) Tikakukac válasza bigrock (#105849) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak az elmúlt 2 hétben áttoltam 30 gépet Win7-ről így, saját gépem is így van. Mennie kell.

Az, hogy a szoftver mit olvas ki, nos semmit sem jelent. A géped alján akku alatt lévő keynek mennie kell. Ez 100%. Én teszem rá a tétet, hogy nem origi kulcs volt a gépedhez felrakva és azért nem eszi meg a Win10.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.