Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106601) bigrock válasza Butcher82 (#106599) üzenetére


bigrock
addikt

A felirat a jobb alsó sarokban. Cool :)

(#106602) Tim82 válasza Butcher82 (#106599) üzenetére


Tim82
nagyúr

R50e-be teljesen biztos az a PATA HDD. :K

Oszt reméljük, nem Celeron M van benne. :)

(Redditről nyúlva. ;] )

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106603) rekop válasza Pyttawrx (#106538) üzenetére


rekop
senior tag

Addig jutottam, hogy elindult nagyjából két másodpercre, majd ki is kapcsolódott, azóta error code 0xa00f4244 hibaüzenettel nem találja a kamerát. Több óra kínlódás után elengedtem a dolgot, viszont Ubuntu alatt tökéletesen működik, úgyhogy azon lesz használva. :) Köszönöm azért a segítséget.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#106604) vicze válasza rekop (#106603) üzenetére


vicze
félisten

Windows pivacyban engedélyezve van?

(#106605) Pyttawrx válasza rekop (#106603) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor pedig driver gond lesz. De ha ubuntut tudsz használni, akkor használd az alatt. :)

(#106606) Butcher82 válasza FoxiestFox (#106600) üzenetére


Butcher82
senior tag

FoxiestFox: Oszt mire? :F :DDD

Tim82: Délután kiderül mi van benne pontosan, de majdnem mindegy. :B

Van hozzá ám eredeti Windows XP is... ;] Meg töltő is, meg az akksi is jó.... :DDD

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#106607) FoxiestFox válasza Butcher82 (#106606) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Win98-XP éra elejének játékaira, mondjuk nem tudom, az az Intel graf benne mit tud, nekem csak dedikált gpu-s TP-jeim vannak retro játékokra. A többi el van téve az utókornak a garázsunkban.

De nagyon szép állapotban van, úgyhogy őrizd meg, mikor én keresgéltem az érából TP-ket, alig találtam szépet, mindenki a balkáni sokadik tulajos leélt szarát akarta elsózni. :N
Ez a hátránya az országnak, régi, de minőségi retro it termékeket szerezni nagyságrendekkel nehezebb, mint jobb sorsú országokban, ahol kimégy havi 2-3 alkalommal egy recycling centerbe és elhozol pár patika 15-20 éves notit, IBM Model M billzetet, néhány régi Macet, C64-et, és gyak akármit, amit már sokszáz dolcsiért lehet látni Ebayen.. :D

Az egyik ilyen régi TP-met (azt hiszem, a T30-amat) pár éve megcsináltam tök korhűre, kapott Win 98-at, hozzá passzoló Office csomagot, Outlookot, hozzácsatolva PDA-t vezetékes szinkronra, nagyon vintidzs volt. :))
Akkor még ment a nagyon régi Outlook Gmaillel, PDA sync is, hogy azóta hogy van, fene tudja, de a garázsban még megvan a gép. :))

[ Szerkesztve ]

(#106608) Flashcash válasza Butcher82 (#106606) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Anno nálunk üzemelt egy R51 gyári ultrabay SATA adapterrel + Intel SSD-vel, egész jó volt akkoriban a sebessége. [link]

(#106609) HSM válasza krisz77 (#106598) üzenetére


HSM
félisten

Mennyire? Annyira, hogy napi használatban a benne lévő i7-6600U valamivel lassabb, mint előtte a T420-am volt i7-2620M-el. Igaz, 2,8Ghz-re lekorlátoztam, mert afölött idegesít a hangja a hűtésnek. Mindezt a szerintem kellemesebb egycsöves hűtéssel, Thermal Grizzly Kryonaut pasztával, többszöri újrapasztázás után.
A grafikai rész egy fokkal jobb, ott picit többet elbír a hűtő és a 75 fokos hőfok limit, az egészen szépen teszi a dolgát. Korrektül használható szerkezet amúgy, főleg XTU-val beállítva, de azért nem teljesen kompromisszummentes ez a vékony építés két CPU-maggal.

(#106610) jss


jss
aktív tag

Nem akar menni a T420s. Ha radugom a tapot, akkor az elem jelzes haromszor felvillan. Probaltam akkuval meg anelkul, ugyanaz. Eleinte egy par percre meg bekapcsolt, aztán kikapcsolt magatol. Most mar be sem kapcsol. Ha a Power gombot megnyomom, akkor zolden felvillan, de ennyi es nem tobb.
Tud valaki segiteni, pliiiz? :((

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#106611) Anász válasza Butcher82 (#106599) üzenetére


Anász
tag

Egy ilyen masinám nekem is van, Celeron M 330, 256 DDR1, 40-es PATA vinyóval indult. Először kapott egy Pentium M 755-öt, majd tavaly szeptember körül pedig kapott egy Atheros AR5008 wifi upgradet, whitelist mentesítéssel egyetemben. Egyedül a “H” billentyű van elég ramaty állapotban. Az egész projekt pedig eddig 0 ft-ba került. :))

Diablo 1, Starcraft 1, GTA Vice City, Hard Truck 18 Wheels of Steel, Gorky Zero: Beyond Honor megfelelően beállítgatva elmegy rajta. Illetve, a kadmiumsárga Thinklight is ad egyfajta feelinget a dolognak.

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#106612) lypen99


lypen99
aktív tag

Üdv, helló urak.

Kérdésem lenne.

Adott egy T400-s ami valszeg Fan hibás lesz. (Mindent próbáltam, ami lehet de only FAN errort ír ki, pedig kapcsolásnál felpörög aztán leáll az egész gép és ki írja, hogy FAN error majd lekapcsol.)

Nincs e valakinek elfekvőben egy db vagy el e tudná e későbbre tenni?

Igen tudom, ott van a Hardverapró, de ott mire találok az is idő, így bátorkodtam feltenni a kérdést ide, ha persze maradhat.

Válaszokat előre is köszönöm!

Szép napot mindenkinek.

(#106613) Butcher82 válasza FoxiestFox (#106607) üzenetére


Butcher82
senior tag

Az a helyzet retró játékokhoz már van egy asztalim. (Apró gyermekem majdnem jobban szereti, mint én :DDD ). Ez a laptop (nem röhög, komoly) idős házaspáré volt, papa mérnök volt anno, segítettem nekik egy "modern" gépet szerezni és a végén jött a kérdés, hogy a szekrényben van egy régi laptop, nem kell? :Y :D Azért magyar és olyan amilyen. Újonnan vették...

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#106614) Tikakukac válasza lypen99 (#106612) üzenetére


Tikakukac
titán

Basszus, most már nem érdekel, berendelek egy valag hűtőt ezekhez. Annyian írnak ide is, meg kaptam már privit is T400 fan miatt, hogy totál érdemes lenne tartani rakin :B

Amúgy apró, fésüld át, 1-2 óra alatt megvan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106615) Pyttawrx válasza lypen99 (#106612) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Nekem mikor fan errort írt ki nálam takarítani kellett, volt benne egy por golyó. Nézd meg hogy szabadon jár-e ha kézbe fogod a coolert. Ha igen, akkor nem biztos, hogy cooler baj lesz

[ Szerkesztve ]

(#106616) lypen99 válasza Pyttawrx (#106615) üzenetére


lypen99
aktív tag

Megnézem még egyszer majd, de rendesen forgott.

@Tikakukac hehe :DD hát pedig átfésűltem már, találtam bontott T400-kat, de akinél rá is írtam nem volt már meg a fanja. :B

(#106617) lypen99 válasza lypen99 (#106616) üzenetére


lypen99
aktív tag

Na most a kérdés, mert itt van előttem.
Néztem képen is ugyebár csak egy pines csatija van az alaplapon ugye a fannak?

(#106618) Pyttawrx válasza lypen99 (#106617) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Minimum 3 vagy 4 pin az emlékezetem szerint, és egy csatiban

(#106619) lypen99 válasza Pyttawrx (#106618) üzenetére


lypen99
aktív tag

Az stimm vidit is nézek most is, csak hát nehéz úgy szétszedni valamit ha a csavar konkrétan bele van barmolva...

Nem tudom hol vették, én is úgy kaptam azt mondták jó amikor láttam akkor is FAN erroros volt.

Most itt megnéztem, kapott egy kis porszívást is, de most konkrétan a ventit veszem (venném ki) csak hát van annyi gond, hogy a csavart bele barmolta akiktől vették. (Szakbarbár..)

(#106620) Pyttawrx válasza lypen99 (#106619) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem erre van egy spéci fogom, ami 1 évbe 1-2x kell. [link]
nincs vmi hasonlód?

(#106621) lypen99 válasza Pyttawrx (#106620) üzenetére


lypen99
aktív tag

Nincs, igazából már szétsodróm lassan csóri csavart, mert azzal emelem ki azt a "lemezt" ami a fan fölött van.

(#106622) Pyttawrx válasza lypen99 (#106621) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem. És pörög rendesen? Vagy szorul amúgy?

(#106623) lypen99 válasza Pyttawrx (#106622) üzenetére


lypen99
aktív tag

A venti indításnál rendesen felpörög.

(#106624) Pyttawrx válasza lypen99 (#106623) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem az volt a kérdés. Mikor te pörgeted a kezeddel, szabadin pörög, vagy nehézkes?

(#106625) barnam_ válasza lypen99 (#106621) üzenetére


barnam_
nagyúr

Off topic, mert nem ThinkPad hanem Fujitsu Siemens, de azon nekem legutóbb dremel-el kellett a csavarba menetet vágnom, mert egyszerűen akármivel próbálkoztam, minden elnyírta a csavart.
Semmilyen más PC-nél nem találkoztam eddig ilyennel, hogy ilyen vacak lenne a csavar.
Az is igaz, hogy ez egy 2003-as laptop volt, és valószínűleg sosem volt még szétszedve.

(#106626) lypen99 válasza Pyttawrx (#106624) üzenetére


lypen99
aktív tag

"Kisebb rántásra" nehezen, amúgy meg ha pörgetem gyorsabban akkor akadálymentes.
De szerintem inkább a nehézkes lesz.

(#106627) Pyttawrx válasza barnam_ (#106625) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Van, olyan vacak a csavar minősége, hogy örülök, ha 1x ki tudom csavarni. Egyből cserélem is. :)

(#106628) Pyttawrx válasza lypen99 (#106626) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor ezt csere. Ezért írja a fan errort. Lehet olajozni, de ahogy írták, csak rész megoldás. Ne használd így nem tesz jót. Szerezz miharabb egy jól működőt. :)

(#106629) lypen99 válasza Pyttawrx (#106628) üzenetére


lypen99
aktív tag

Sejtettem, hogy cserés.
Hát majd nézelődök hátha találok, remélem nem horror áron, mert elég batár egy masina. :D
A mostani G50-70-m simán lecserélném egy T440-re ilyen masszív minőség mellett. :)

(#106630) Pyttawrx válasza lypen99 (#106629) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pl
[link]
vagy
[link]
csak hirtelen.
én is cserélném a két notit. :D

[ Szerkesztve ]

(#106631) lypen99 válasza Pyttawrx (#106630) üzenetére


lypen99
aktív tag

Ha most úgy állnék anyagilag már az elsőt már lerendeztem volna.

Közel jövőben amúgyis tervezek váltani, csak hogy mi lesz a vége az majd kiderül. :B

(#106632) dave0825 válasza Tikakukac (#106586) üzenetére


dave0825
őstag

Az a problémám, hogy használtan vettem a gépet már kb. fél éve, dokkolón van, így annyira nem gond, de azért zavar: ha lehajtom a képernyőt, nem kapcsol ki, oldalról belátni, hogy világít. A Windows-ban, ami ide tartozik, beállítottam, nem az a gond. Szétszedtem a gépet, és a mágnes a touchpad mellett megvan, viszont a kijelző fölött (lehajtva a mágnessel szemben), a kamera mellett nincs semmi! Ott kéne lennie egy kis panelnek, rajta egy tranzisztornak, ami a mágnes közelségét nézi, ez a hall-szenzor. Hogy lehet, hogy nincs meg? Szétszedve előtte szerintem nem volt a gép, nem látszott rajta (az eladó is azt mondta, nem tud róla, hogy szét lett volna szedve), és üres csatlakozó aljzatot se találtam, ahova ment volna a panel csatlakozója. Google-ben sem találtam képet, hogy hogy nézne ki, vagy hova menne a csatlakozó. Csináltam képet, hogy hol kéne lennie a panelnak.

A kamera látszik a kis barcode mellett balra, attól még balra kéne lennie a hall-szenzornak, de nincs. Ahol van az a 2 kis "üreg", azzal szemben van a mágnes a touchpad mellett, szóval itt kéne lennie a szenzornak. :F

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#106633) Tikakukac válasza dave0825 (#106632) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nincs ott és ott kéne lennie, akkor azt bizony szétszedték és kipotyogott. Megesik, volt már ilyesmi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106634) Pyttawrx válasza lypen99 (#106631) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem. 3500 plusz szállítás, az nem olyan sok. De nyilván nem az én pénztárcám bocsi.

(#106635) Bibby


Bibby
addikt

T420s, mindig elfelejti a töltési küszöbértéket win10 alatt.
A Roboguru-s leírásból megcsinálom a battery maintenance fix-et rendben lefut, de mégis elfelejti... másnál megy?

Ελευθερια η θανατος

(#106636) dave0825 válasza Tikakukac (#106633) üzenetére


dave0825
őstag

Nem tudom, hogy ott kéne-e lennie, nem találtam róla egyáltalán semmi infót, csak a mágnest, amivel szemben nincs semmi, így nincs, ami működni tudna. Azért kérdeztem itt, hátha más szedett már szét ilyet, vagy lenne neki odavaló panelja, vagy tudja honnan lehetne rendelni, egyáltalán ott lenne-e, vagy a mágnes került át máshova valahogy, vagy mi mástól nem kapcsol ki a kijelző... :F

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#106637) Tikakukac válasza dave0825 (#106636) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyorsan gugliztam, kép alapján talán. Esetleg, mintha. De ha az ellenpárja megvan, akkor ennyi a sztori.

Ha szoftver kizárva, tehát Live USB alól is kuka akkor ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106638) Tikakukac


Tikakukac
titán

Más: megszületett anyám T60 cseréje. Faceliftes, dupla VGA-s, Optimusos T510 jön FHD kijelzővel, 40 ropiért. TN meg blabla, de így relatív kis pénzrádobással 2-3 évig el fog ketyerészni ezzel a géppel és mégsem akkora budi, mint ezek a 900p-s szutykok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106639) FoxiestFox válasza Tikakukac (#106638) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mi lesz a T60-nal?

(#106640) Tikakukac válasza FoxiestFox (#106639) üzenetére


Tikakukac
titán

Van még mellette egy T60p is ugye, az grátisz az 1200p-s verzió is. Nem tudom. Az a baj, hogy mindkettő akkor csak létezni fog. Szerintem menni fognak a háztól, túl nagy már itt a cuccerdő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106641) FoxiestFox válasza Tikakukac (#106640) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ajaj.... nem ezt akartam hallani... :)) Mielőtt eladnád az 1200-ast, írj már nekem egy árat rá.

(#106642) Tikakukac válasza FoxiestFox (#106641) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha megy is a háztól gép, az az 1050-es lesz. Az 1200-ast annyi ideig kerestem, hogy azt azért még tartom egy darabig ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106643) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok,
Úgy tűnik megadta magát a T430-asom egyik USB3.0 portja. Mennyibe kerülhet a javítás /javíttatás?

Szerk.: nem olvas már be semmit. Külső merevlemez látszólag megy, de nem olvassa már be azt sem, viszont a led világít, és mintha a meghajtó is felpörgött volna. Utóbbi időben kezdett mozgatásra megszakadni a jel, most meg már egyáltalán nem megy.

Kell forrasztani is, gondolom, nem?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#106644) Pyttawrx válasza FerNandor (#106643) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Pontosabb tünet?
Kb 6-11 közt van az usb aljzaz csere általában.

(#106645) Buszos


Buszos
tag

Szervusztok!

Ismerős vett egy w541-et, aminek akkuról villog a kijelzője, de töltőről tökéletes. Akku 90%-os Aida szerint. Bármilyen ötlet/tapasztalat van valakinek erre a hibára?

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#106646) donjohnson válasza Buszos (#106645) üzenetére


donjohnson
addikt

intel video driver frissítés, illetve nézzétek meg hogy egyforma-e a képfrissítés az intel grafikus vezérlőpultban akkus és hálózati üzemmód esetén. alapból nem szokott egyforma lenni, az egyik 59 Hz, a másik 60 Hz és szokott villanni egyet a kép, amikor tápra kerül. ha egyezőre állítod, akkor nem villan. persze, ha folyamatosan csinálja akkor nem tudom.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#106647) zsolti75 válasza Buszos (#106645) üzenetére


zsolti75
senior tag

Először nézzétek meg (pl aidával) hogy gyári-e a kijelző.

(#106648) Buszos válasza donjohnson (#106646) üzenetére


Buszos
tag

Köszönöm, de sajnos bios-ban is rossz.

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#106649) Buszos válasza zsolti75 (#106647) üzenetére


Buszos
tag

Megnézem a kijező típusát, 3k-s felbontású.

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#106650) krisz77 válasza HSM (#106609) üzenetére


krisz77
tag

és minöségre milyen a gép ?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.