Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105301) qnadam válasza HSM (#105288) üzenetére


qnadam
veterán

a 4 db gyári 170 wattos töltőmből 3 tökéletes, a negyedik is remekül működik, csak közben valami egészen borzalmas szörtyögést meg cincogást produkál.
ha előkerülnek végre és megpróbálnám eladni, fogalmam sincs, hogy találnám ki, melyik az olcsóbb, mert terhelés nélkül a hangos is kussban van :DDD

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105302) carr


carr
őstag

Tudom nem thinkpad, de mit gondoltok a ryzen alapú c340-ekről? A drágábbik verzióval szemezgetek, (érintő és backlit keyboard fontos szempont) És 190e körül mérik 2 év garival.
Vélemény?
Ha ne, miért ne?
Ha igen, miért igen?
Meló, net, film, néha játék. :U

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#105303) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Az új ThinPadok közül melyik szerelhető annyira mint a régi?
(proc. ram, wi-fi, bluth. st.-st.-st.)

(#105304) carr válasza cooi11 (#105303) üzenetére


carr
őstag

ha jól tudom ramon kívül már minden forrasztva van. :(
talán a vezetéknélküli kártya még cserélhető. meg az ssd.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#105305) Tikakukac válasza cooi11 (#105303) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyik sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105306) vicze válasza cooi11 (#105303) üzenetére


vicze
félisten

Kicsit részletesebben:
CPU: 2015 óta nem gyárt se az Intel se az AMD socketes mobil CPU-t, így ilyen már jó ideje nem létezik, T440p volt az utolsó.
RAM: Általánosan minél magasabb kategória annál több a forrasztott RAM, P sorozatot kivéve, de ott is van az "s" jelzésű modellekben forrasztott. Olcsóbban(Lxxx, Exxx) nem forrasztott a RAM.
WiFi/BT: Ez eleve egy kártya. Intel a PCH-ba integrálta a Wifi-t ami a "8.5" Gen-től a CPU tokázás része, így ez is forrasztott lett és cserélhetetlen. AMD gépeken cserélhető továbbra is.
Adattároló: Minden modellen cserélhető, de többnyire csak is kizárólag M.2 van.

Az adott modell specifikációs oldala választ ad egyéb kérdésekre.

[ Szerkesztve ]

(#105307) FoxiestFox válasza vicze (#105306) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mit tettek a roncsvadász kultúrával :O

(#105308) cooi11 válasza vicze (#105306) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm!
Akkor még jobban vigyázok az 530i-re!
Az SSD+RAM csere+bővítés helyre hozott mindent!
:R

(#105309) bads1 válasza vicze (#105306) üzenetére


bads1
aktív tag

Akkor mit vegyen az emberfia ha gariidőn túl romlik el a motyó és házilag szeretné megoldani?
T480s-ben gondolkodtam mert aprón már egész jó áron lehet kifogni de ezek után nem tudom mit kéne..

(#105310) Tikakukac válasza bads1 (#105309) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagy levegőt maximum.

Most intéztem/intézek pár elég drága vasat, nem kell itt aggódni, hogy hány darab csavart ejtesz le vagy nyalod el, meg nekem mennyi dolgom lesz ha javításra kerül a sor.

Van a gép alja meg van a gép teteje. Ez így kb. 1-1 darabban rendelhető, azt' ha drága, akkor kuka az egész. Szevaszkabát.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105311) bads1 válasza Tikakukac (#105310) üzenetére


bads1
aktív tag

Faxa kilátások.. Mindegy, valamit vennem kell mert kell egy notebook.

(#105312) FoxiestFox válasza bads1 (#105311) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Gamer laptopoknál még azért elő szokott fordulni cserélhető RAM, VGA, és t öbb meghajtó hely, olykor CPU is.

(#105313) bads1 válasza FoxiestFox (#105312) üzenetére


bads1
aktív tag

Ja nekem semmi szükségem gamer cuccokra egyrészt mert nem használom ki meg mert nem is tetszenek.
Volt pár régebben több TP-m is azért akarok megint egyet, a T480s mindenre elég lenne amire használnám, bár a hűtése nem tudom mennyivel rosszabb mint a nagyobb T480-nak.

(#105314) qnadam válasza bads1 (#105311) üzenetére


qnadam
veterán

minek az elromlása jellemző, ami nem cserélhető?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105315) Tikakukac válasza qnadam (#105314) üzenetére


Tikakukac
titán

A műanyagok. Billzet csere az úgy néz egyre több esetben, hogy komplett felső rész és szevasz.

Kijelző? Cserélhető. Jobb esetben nem teli fedlappal együtt. Ilyen esetem van most, egy HP. Bezel webcamostól kuka, olyan durván ragasztott, kijelző pedig 1 óra kivakarni, mert az is beragasztott. Emiatt ofc vadorzó ára is van, 3 darab sima panelt vettem volna az árából, mert csak gyáriban tudtam beszerezni :B

Az otthoni szerelgetésnek meg bővítgetésnek vége van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105316) totron válasza Tikakukac (#105315) üzenetére


totron
addikt

Az otthoni szerelgetésnek meg bővítgetésnek vége van.

Pedig milyen jól rímelt az itteni akkurátus topikfilozófiára a modularitás. Csak ez rímelt.

(#105317) Tikakukac válasza totron (#105316) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez van. Én sem véletlen nyergeltem a 3D nyomtató bizniszbe. Ott még lehet, sőt, kifejezetten kéri a szakma a szerelgetést :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105318) vicze válasza Tikakukac (#105315) üzenetére


vicze
félisten

"Billzet csere az úgy néz egyre több esetben, hogy komplett felső rész és szevasz."
Mondanál pusztán egyetlen egy modellt a Thinkpadek közül, aminél ez igaz? :U

"Jobb esetben nem teli fedlappal együtt."
Ilyen sincs...

Ez nem HP...

(#105319) Apollyon válasza Tikakukac (#105315) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Az otthoni szerelgetésnek meg bővítgetésnek vége van."

Bár tudat alatt már tisztában voltam ezzel, mégis, olvasva ezt a mondatodat, összerándult a gyomrom.
Azért remélem lesz majd valami trendek ellen lázadó gyártó és nem lesz kötelező 10 év múlva mindenkinek átbrandelt macbookokat használnia.

10-15 év múlva pedig a librebootnak is több értelme lesz (lenne) majd, aminek a hiánya szintén egy érvágás már ma is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#105320) vicze válasza FoxiestFox (#105312) üzenetére


vicze
félisten

RAM nyilván bővíthető többnyire.
CPU kizárólag akkor cserélhető ha valami desktop soketet kókányoltak egy laptopba, mivel mint írtam az Intel jó ideje nem gyárt soketes mobil CPU-t.
MXM mocsok ritka még gamer laptopokban is.

(#105321) totron válasza Apollyon (#105319) üzenetére


totron
addikt

Személy szerint arra gondoltam, hogy beleszeretek majd a Fujitsuba jól. Arról emlegetnek ThinkPad-örökséget, szerelhetőséget, néha ez így fel-felröppen. Meg önmagában is a tény, hogy más; egy félreeső brand, akár titkos befutó. Csodák persze nincsenek, de ha a kedvelt filozófia megvan, arra hajlik és megy tovább az ember legkönnyebb szívvel. Az eddigi mérleg: vibráló, kontraszttalan kijelzők, trackpoint-hiány, fos hang, inkább átlagoshoz húzó klaviatúrák. Aztán hogy hány modellre áll ez és milyen mértékben.. Saját és átfogó tapasztalatot szerezni nehéz.

(#105322) Tikakukac válasza vicze (#105318) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondanál pusztán egyetlen egy modellt a Thinkpadek közül, aminél ez igaz? :U

Öhöm, ilyen X1-ek meg Carbonok. Na ott teliben megy az egész felső rész a levesbe.

Ilyen sincs...

Akkor nincs. Most ezt is keressem? Rakjunk rá téteket? Érintősekből biztosan egy tonna ilyen.

Ez nem HP...

Ezt legalább jól látod. Ez nem az. Csak az építések ugyanolyanok. Latiknál is ez megy, csak jelzem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105323) vicze válasza Apollyon (#105319) üzenetére


vicze
félisten

Mivel Intel nem fog soketes mobil CPU-t gyártani a "te" kedvedért, így senki se tud a széllel szembe hugyozni.
Eddig tudtál egy laptopban RAM-ot, háttértárat, WiFi-t és WWAN-t cserélni. RAM és WiFi esik ki bizonyos esetekben, inkább ritkábban még. A második szintén Intel nem pedig bármelyik laptop gyártó akarja így.
Esetek 90%-ban pont ugyanazt tudod cserélni benne mint eddig, mi változott?

Ami valósan változott és teljesen kikopott az a külső cserélhető aksi, az végleg megszűnt 9gen-nel.

Az üzleti gépek túlnyomó többségét nem átlagember veszi, hanem cégek, ezek a kritériumok őket olyan szinten nem érdeklik, hogy csak na. Ez egy kizárólagos "after market" probléma egyeseknek, hogy nem tudnak cégektől olcsón kiszórt laptopokat upgradeelni. Ez egyik üzleti gép gyártót se fogja meghatni, mert nem piac számukra.

Ha meg coreboot kell ott a System76.

(#105324) HSM válasza vicze (#105323) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem a CPU és RAM cserélhetőségének a hiánya elég fájó pont. A CPU-t még lehet magyarázni/enyhíteni, hogy igazából kategóriákkal erősebbet többnyire úgysem nagyon tudnál beletenni U-s gépekbe, de a beforrasztos ramos, bővíthetetlen 8GB-os gépektől sírni tudnék, főleg 4 magos CPU mellett.

Én egyébként az új gépeken a normális, masszív, könnyen és olcsón cserélhető táp csatlakozót és rendes, fizikai port kivezetésű dokkoló csatlakozót is gyászolom. :( Ez az USB-C-s kavarodás, meg limitáció és bug tenger már nem az én világom.

[ Szerkesztve ]

(#105325) vicze válasza Tikakukac (#105322) üzenetére


vicze
félisten

Pontosan melyik X1C?
Gen1
Gen2
Gen3
Gen4
Gen5
Gen6
Gen7

A hivatalos FRU a palm resttel egyben van valóban, de ahogy a trackpad úgy a bill is gond nélkül cserélhető. Mivel cseréltem mind a kettőt így megerősítettem.
Szerintem nem láttál még olyat, ahol a bill konkrétan műanyag "forrasztva" van a palmrest-be... #&@!

[ Szerkesztve ]

(#105326) Tikakukac válasza vicze (#105325) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem nem láttál még olyat, ahol a bill konkrétan műanyag "forrasztva" van a palmrest-be... #&@!

Oké főnök. Menjünk bele, hogy mi a szakkifejezés a "forrasztásra" esetünkben úgy, hogy most építem a 3D nyomtatós vállalkozást vagy elengedjük őket? Kösz. Tehát pontosan érted mire gondolok.

Mivel a negyedik generációtól mindegyik pontosan úgy működik, ahogy leírtam, így azt hiszem kiegyezhetünk benne, hogy nem írtam semmi valótlant. Az, hogy te építettél otthon egy olyan gépet, ami a palmrest anyagával megegyező anyagot olvaszt meg és ezzel rögzíti az ilyen más gyártósorról külön kilopkodott billzeteket a szintén kiokosított topokkal, az rajtad áll. Ahogyan 3D printer, úgy műanyag hegesztő készlet is erősen kezd kilépni a polgári mozgástérből. És olyanokról nem beszéltem, hogy mi van akkor, ha épp nincs olyan billzet/palmrest kilopkodva, ami neked kéne. Semmi, ülsz a székedben és örülsz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105327) vicze válasza Tikakukac (#105326) üzenetére


vicze
félisten

Félreérted.
Gen5 esetében cseréltem és a bill-t(pontosabban törött palmrestet) ott csavarozva van(némi ragasztás de nem vészes), és amennyire látom az összes többinél is így van. Így bár nincs erre tervezve, de a bill cserélhető ettől még.

Igazad van fogalmam sincs minek hívják amikor olvasztott műanyaggal rögzítik a billt, és hál ég Thinkpadben még nem találkoztam ilyennel.

(#105328) Tikakukac válasza vicze (#105327) üzenetére


Tikakukac
titán

Azok a kis lyukak, na azok arra vannak, hogy felüljenek a palmrestre, majd jön a masinéria és csinál egy műanyag szegcselést, csak olvasztott ABS-el vagy bármivel. Lehet kiönteni ragasztóval, csak erősen nem szerencsés. Okokat nyilván nem nehéz leírni, hogy miért.

Paraszt megoldás volt a kollegina gépén is, hogy a kihullott darabokat melegítettem fel és kentem be a résekbe. Finoman szóval is necces és messze nem túl okos ötlet. Kivétel ha gazdikáros lenne a rendes csere miatt. Akkor lehet taknyolni.

Találkozni meg találkoztál már ezzel, pontos ilyen a Gen5 is :B Ha gyárilag megnézed hogyan volt odarögzítve, well, na az ez a folyamat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105329) carr válasza carr (#105302) üzenetére


carr
őstag

H3lp. :))

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#105330) Dhampir válasza carr (#105329) üzenetére


Dhampir
félisten

Vélhetően többen is az IdeaPad híres szervize miatt a vásárlás előtt meggondolásra intenének. :)

(#105331) FoxiestFox válasza Dhampir (#105330) üzenetére


FoxiestFox
félisten

És azon prózai oknál fogva is, hogy a Thinkpad topik vagyunk, nem a "milyen laptopot vegyek".

(#105332) Ganz-[HUN] válasza FoxiestFox (#105331) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

...ráadásul ha jól sejtem van külön IdeaPad toryik is.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#105333) barnam_ válasza Dhampir (#105330) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem nem olyan rossz a szerviz, legalábbis ugyanolyan arányban okolható a gyártó is (rossz anyagminőség, gyenge alkatrész ellátás, stb.), mint a szervezet.
Csak azért nem zárkóznék el egy termék vásárlásától, mert a TMX szervizeli. Sőt, ilyen alapon semmit se, mert elég sok gyártó készülékét kezeli :D

(#105334) Tikakukac válasza barnam_ (#105333) üzenetére


Tikakukac
titán

Így igaz. Szerződés függő is a dolog. IdeaPadra a szerződés úgy nézhet ki: srácok, ha már tényleg nagyon nem bírtok magatokkal, akkor pár gépet csináljatok már meg nekünk sorozatnézés közben a betonon, fél kézzel a tökökötöket vakarva, jó? Adunk zsebpénzt érte.

Nagyjából ez lehet megfogalmazva. Mert ha hibátlanul lehet telefont csináltatni velük 3 nap alatt, akkor nem tudom miért olyan nehéz a laptopos ipar.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105335) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Öt kérdésem lenne, valószínűleg Ti jobban ismeritek az alkatrész kereskedelmet:

-Tudnátok tippet adni arról, hogy hol lehetséges, illetve hol lenne érdemes T540p-hez eredeti gyári optikai meghajtót venni?

-Gyári világítós magyar billentyűzetet merre érdemes keresgélni?

-Ha netán egyszer kijelzőcsere lenne esedékes, érdemes FHD helyett a nagyobb felbontású IPS panelt keresni és az még beszerezhető?

-Új gyári akkumulátor elérhető még valahol?

-Érdemes lehet idővel i5-ről i7 processzorra cserélni, vagy voltak túlmelegedési problémák a fűtősebb proci miatt?

[ Szerkesztve ]

(#105336) vicze válasza Dhampir (#105335) üzenetére


vicze
félisten

"T540p-hez eredeti gyári optikai meghajtót venni?"
Nyilván ezt csak te tudod, hogy mennyit használsz optikai meghajtót, de ha ritkán szerintem egy külső meghajtó egyszerűbb olcsóbb és időtállóbb megáldás. De mondom csak te tudod, hogy neked mi kell.

"érdemes FHD helyett a nagyobb felbontású IPS panelt keresni és az még beszerezhető?"
Amennyiben jelenleg nem 3K-s van benne, nem tudsz FHD-nál nagyobbat belerakni, mert 4 csatornás eDP(40pin-es) kell támogasson az alaplap, az FHD és kisebb modellek csak 2 csatornásak (30pin-es).

"Érdemes lehet idővel i5-ről i7 processzorra cserélni"
Ha kell a több mag és a teljesítmény növekedés, abszolút érdemes, cserébe búcsúzz el az aksi üzemidő felétől is egyben. :)
Illetve még előny, hogy télen sokkal kellemesebb fűtőtest lesz.

[ Szerkesztve ]

(#105337) Dhampir válasza vicze (#105336) üzenetére


Dhampir
félisten

Az optikai meghajtó még néha jól jönne és nem szeretek sok elhagyható külső eszközt külön cipelni.

Már csak a megbízható beszerzési forrást kell felkutatnom, ha eredeti gyári optikai meghajtó, világító billentyűzet és új akkumulátor lenne esedékes.

Egyszerű feladatokra elég lesz az i5 alapkonfiguráció is.

Hm, nem tudtam korábban erről a 30-40 pin különbségről, ha az alaplapon múlik, akkor már mindegy.

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál, így valamivel már nagyobb a rálátásom a lehetőségekre.

(#105338) vicze válasza Dhampir (#105337) üzenetére


vicze
félisten

Elnézést rosszul írtam, nem kell alaplapot cserélni csak, csak az eDP kábel cserélni kell 30pineseről 40pinesre, valamint jobban utánaolvasva, sima HD esetében nem csak a 30-40pin a gond, hanem a teljes hátlapot kell cserélni és a zsanérokat is.

(#105339) Dhampir válasza vicze (#105338) üzenetére


Dhampir
félisten

Huh, de megkönnyebbültem. :R

(#105340) Dhampir válasza Dhampir (#105335) üzenetére


Dhampir
félisten

Sziasztok!

T540p-be vajon ez az optikai meghajtó jó lehet? (sajnos eBay) :F

Amit keresgélés közben találtam, a Laptophardware-nél látható, de nem kapható.

(#105341) darvinya válasza Dhampir (#105340) üzenetére


darvinya
titán

Ugyan attól.eBay eladótól cikkszám alapján: [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#105342) Dhampir válasza darvinya (#105341) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi szépen! :R

(#105343) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

elgurult a gyógyszer :DDD
Nekiesek mormár valahogy az akku kalibrálásnak... :U 10p alatt 30%-ot töltsön a 230... szerintem lehetetlen.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#105344) FoxiestFox válasza Ganz-[HUN] (#105343) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Simán lehetséges.
Az elején minden akku nagyon gyorsan veszi fel, a vége felé lassul csak be.

(#105345) Tim82 válasza Ganz-[HUN] (#105343) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, hogy a Te X230-ad annyira egyedi, hogy tud gyorstöltést. :)

Amúgy tény, az utolsó 10-15% feltöltődés szokott tényleg lassú lenni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#105346) Ganz-[HUN] válasza FoxiestFox (#105344) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Leültem youtubeozni 40%-kkal és 7p múlva lett 20. Valami nem fasza szerintem, és 20Ah még maradt elméletileg a 60-ból :N

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#105347) FoxiestFox válasza Ganz-[HUN] (#105346) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát egy kalibrálás nem árt neki. :D

(#105348) Ganz-[HUN] válasza Tim82 (#105345) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

(factory orignal :P ) 90W fast charging :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#105349) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Ha jól emlékszem, Tim82 mondta hogy a CPU max kihasználtságát állítsam 99%-ra, és ezzel nem fog menni a Tboost. De. Megy :DDD
alacsony CPU kihasználtság mellett is 3,5GHz-ra boostol a gép, így is.
UEFI-ben nem találtam lehetőséget kikapcsolni.

Edit: Throttlestop segített. Disable turbo, kész.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#105350) Ganz-[HUN] válasza Ganz-[HUN] (#105349) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Edit lejárt/2: Throttlestop segít. De a helyzet az az, hogy a gpu órajele még mindig 650 League of Legends alatt. De csak akkor, ha a graf minimumon van. Ha felveszem, akkor boostol 1200 körül. Addig eszébe sincs.

TDP/Throttling teszt:
Prime95+Furmark egyszerre: CPU: 2.99GHz (alap óra jele 2.9GHz), GPU: 1250MHz, 100% util.
Throttlestop szerint áramfelvétel (PKG Power): 35W körül alakul
Hőmérséklet: Folyamatosan 90 fok, Max: 99 (nem is vettem észre). Terhelés megszűnik, azonnal 20 fokot esik vissza. Arctic MX-2 van rajta. Elrontottam volna a pasztázást, vagy ez normálisnak mondható?
Szóval ha mindkettő nyéllé hajtom, akkor se throttlingol, sőt, még boostol.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.