Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106051) arcsin válasza hszilard666 (#106048) üzenetére


arcsin
senior tag

Plussz az x1-ek már ugye beforrasztott RAM-osak réges rég. Kinek mi, de nekem ez erősen korlátozó tényező.

(#106052) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Volt már korában téma, de nem találtam rá megoldást.
Win 10 alatt nem lehet biost frissíteni. Korábban belefutottam már ilyenbe, akkor az segített, hogy bedobtam egy másik meghajtót, rátettem egy W7-et, majd azon lefrissítettem.
W10 alatt elindul, a parancsablak is megnyílik, újraindul, de nem frissíti le.
Most egy L540-el jártam ugyanígy.

Tudtok valami megoldást? Anno más fórumtárs is beleszaladt ilyen problémába.
Természetesen jó a letöltött bios, sokat frissítettem így Win alól, nem volt gond vele.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#106053) Apollyon válasza sztikac (#106050) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez TP topik, szóval TP tippet kapsz. ;]
A 100e nem olcsóbb annyival mint amennyivel rosszabb, jobban járnátok egy X-es TP-vel. Nem kerül sokkal többe, de garantáltan hordozhatóságra van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#106054) WaterWave válasza arcsin (#106051) üzenetére


WaterWave
veterán

16 giga beforrasztott ram mire nem elég?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#106055) sztikac válasza Apollyon (#106053) üzenetére


sztikac
őstag

OK, csak ugye a 100e-re olyan árajánlatunk van, hogy 300 EUR / db (2 év garival), X-es TP-k egy _kicsit_ drágábbak :) És nem is biztos, hogy X Thinkpad szint kell nekünk egy olyan feladatra, amivel kb. egy tablet is elbírna.
Amúgy van éles tapasztalatod a 100e-vel (írtad, hogy sokkal rosszabb)?

(#106056) arcsin válasza WaterWave (#106054) üzenetére


arcsin
senior tag

Pld fejleszteni.
Tudom, akkor lehet venni W-s TP-t. Meg hát azért a beforrasztott 16 Gb-os verziók indokolatlanul drágák a beforrasztott 4-8 gb os verziókhoz képest. Úgy értem érdemesebb elgondolkodni akkor egy T vagy X-es-ben is akár.

(#106057) hszilard666 válasza arcsin (#106051) üzenetére


hszilard666
veterán

Megértem, de cserébe szép vékony :D Az x230 is bántóan vastag. De 30K ért nem panaszkodom. 8 giga rammal bőven elvagyok, a razer blade emben is annyi van. Az asztalimba tettem 16 gigát, de azt is csak azért hogy több legyen mint a laptopomban.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#106058) Tikakukac válasza sztikac (#106050) üzenetére


Tikakukac
titán

A 300 euró/darabból veszel instant 3 darab x220/x230-at és nincs azon agyalás, hogy honnan hagyták ki a srácok az anyagot.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106059) Tikakukac válasza hszilard666 (#106057) üzenetére


Tikakukac
titán

Érnénk már el végre a papírlap vastagságú laptopokat. Akkor nem lenne hova tovább tolni a vékonyítást és fixen lehetne kukába vágni az egész gépet az 50 darab átalakítóval, bármi bajuk is van :B 3 napja rohangálok az x230-al ide-oda, jó dolog a X1, az, hogy instant bevághatom a HDD slotba az adatmentős HDD-ket még méginkább.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106060) vicze válasza Tikakukac (#106059) üzenetére


vicze
félisten

Így van jó dolog 10évvel a múltban élni. :)

[ Szerkesztve ]

(#106061) Tim82 válasza hszilard666 (#106057) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az x230 is bántóan vastag.

Cserébe legalább normálisan bővíthető:
- 2 db RAM foglalat
- 1 db mSATA SSD-nek vagy WWAN modulnak való foglalat a normál 2,5" HDD/SSD hely mellett még
- zsír könnyű billentyűzetet, sőt akár kijelzőt is cserélni benne
- és mellesleg strapabíró is.

Valahogy elnézem ezért neki a vastagságot (X230i-ről gépelve a sorokat, aminek annyi a háttérsztorija, hogy 7k-ért vettem rossz szalagkábellel, töltő, akku és RAM nélkül Vateráról, aztán az igényeimnek megfelelően fel van bővítve úgy, ahogy akartam: 9 cellás akku, 16 GB RAM, AC-s wifi, 512 GB-os SSD, IPS kijelző - már csak a gyári 3G modul cseréje várat magára LTE modemre).

A wifire vonatkozóan már van megoldás a whitelist-mentesítésre is, két alkalommal is kipróbáltam (X230i, T430), működik: 1vyrain Nyilván odafigyeléssel, utánaolvasással ajánlva csak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106062) sutszi


sutszi
veterán

Néhány hetes használat után írok pár sort a P50-ről. Hátha másnak is érdekes az infó.

Amikor megkaptam minden szükséges dolgot frissítettem. BIOS, FW-k, driverek..stb. Itt jegyezném meg, hogy Windows 10-nél update előtt kapcsoljuk ki a driver update-et, mert bekavar az USB-C-s monitorkimenetnek...(erről már írtam, de ismétlés a tudás anyja...)

Maga a gép fizikai szempontból egy tank...vagy repülőgép hordozó..vagy csillagromboló...vagy ezek szerelem gyereke. Egyrészt 2,5kg táp nélkül. Bár én szívesen hordozgatom, de cégtől házig megyek csak. Most meg még oda se mert full HO van...
Kellően merev, nem nyeklik-nyaklik. A zsanéroknak lényegében nincs holtjátéka.
Ami nekem kifejezetten tetszik az a hátra rendezett csatlakozási lehetősége. Így nem zavar sem bal oldalt(bal kezes vagyok, így ha írok is valamit akkor nem lóg oda semmi) sem jobb oldalt egerezés közben...
A hűtési rendszerről rosszat nem tudok mondani. Ha nem csinálok különösebb dolgot, akkor szinte nem is hallani vagy csak minimálisan. Meló közben azért párszor felpörgött de nem volt zavaró a hangja. Én elégedett vagyok a működésével jelenleg. A tpfancontrol alap esetben nem működik. Elvileg forkoltak hozzá egy spec változatot, de nem próbáltam ki. A hőmérsékleteket nem volt időm nézegetni még. Így arról nem tudok írni.
A kijelző FHD IPS. Nagyon szép. Jók a színek és az önkalibráló funkció is tetszik. Ég és föld a különbség bármely korábbi TP-hez képest.
A 6820HQ sebessége azt hozza amit vártam és a 32GB is mindenre elég egyelőre. Bár Dockerrel ezt is meg lehet fogni. A bővíthetőség mind SSD mind memória terén egy elég jó pont ennél a gépnél.
A billentyűzet világítós. Hasznos de a Thinklight kicsit hiányzik. Inkább csak nosztalgiából. A gépelési érzés komfortos. Nagyon könnyen megszoktam. A kiosztás picit fura...Sokszor beleütök az insertbe ott kicsit zsúfolt. De ha visszaülök a T420 elé akkor pár pecig mellé ütök néhány betűt. Szóval érezhető hogy kicsit más a mérete a billentyűknek és más az elhelyezés is...
Utólag is jó döntésnek bizonyult ezt a gépet venni a T480 helyett.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#106063) Tikakukac válasza vicze (#106060) üzenetére


Tikakukac
titán

Inkább szomorú, hogy minden egyes gépcsere gondolatomat mikor megindítom igen nehéz kintebb kerülni a már használt gépeimen :B De még elvagyok szerencsére, nincs nyomáskényszer :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106064) Dhampir válasza sutszi (#106062) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi a beszámolót, jó gép. :)

Inkább pörögjön a hűtés, de legyen erő a prociban, ha nem akksikímélés a fő szempont.

(#106065) vicze válasza Tikakukac (#106063) üzenetére


vicze
félisten

Nyilván ha nincs szükséged olyan dolgokra, hogy akuidő(hordozhatóság erősen összefügg ezzel), gyors CPU, RAM, esetleg SATA-nál gyorsabb háttértár (ez rétegigény nyílván), addig nyilván minden rendben van.

(#106066) Tikakukac válasza vicze (#106065) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkuidő: 5 órát elvagyok aktívan, ennyi nekem elég.

gyors CPU: Mármint mihez képest gyors? Az asztalimhoz képest, az okádék módon önszabályozó U-s procikhoz képest vagy a 8 magos szörnyeteg notikhoz képest?

RAM: van 16 giga. Akinek ez kevés, nos, az szerintem erősen más szinten mozog :B

SATA: valóban réteg dolog, asztalimban azért van PCIE, mert 1 SATA kábel és tápkábel kiesett így :P

És kb. ennyi. Nyugodtan kiadhatnék 10-szer ennyi pénzt gépre, de, hogy mivel lennék előrébb, vesszek meg, nem tudnám megmondani :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106067) Tim82 válasza vicze (#106065) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az gondolom, megvan, hogy X220/X230-ból jó állapotú 9 cellás akkumulátorral ki lehet hozni azért 7-8 óra közötti akkuidőt. Valamint ezekhez volt slice battery opció is, ha valaki be akar áldozni még valamennyit az akkuidő kedvéért a hordozhatóságból. (Az más kérdés, hogy utólag már nehézkes ilyen extra akku beszerzése, de nem megoldhatatlan feladat.)

Szubjektív vélemény: én úgy érzékelem, hogy a (mobil) CPU-k terén az Intel remek stratégiájának köszönhetően (ami az utóbbi 2-3 évben üt rájuk vissza) nincsen érdemi fejlődés 3-4 generáción át, valamint a "gyors RAM" sem hétköznapi használatban, hanem inkább csak benchmarkokban tapasztalhatóan gyorsabb. YMMV.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106068) KaiotEch válasza KaiotEch (#106026) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Erre senki? Ez akkor így működik jól? :F

(#106069) Tikakukac válasza KaiotEch (#106068) üzenetére


Tikakukac
titán

Delleknél van ilyen "feature". Az X230 még ilyet nem csinál, rakom a tétet arra, hogy szimplán csak ilyen. Hogy állítható-e, bevallom 70-es szériáig ért el eddig a kezem, azóta pedig Dell-HP vonal fut aktívan :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106070) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Jelenleg egy T430s gépem van i5-3320 CPU-val. Adobe Lightroom alatt nagyon sokat megy 100%-on. Gondolkodtam hogy lecserélnék egy újabb típusra a gépet. Mi ajánlott? :) Pl X230?
Fontos a hordozhatóság és a dokkolási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#106071) jani0114 válasza KaiotEch (#106068) üzenetére


jani0114
tag

Nem lehet hogy az energiasémáknál kell ezt beállítani? :F Vagy billentyűzet light idő intervallum.

(#106072) barnam_ válasza Tim82 (#106061) üzenetére


barnam_
nagyúr

X230-ba belefér a normál, 9.5mm-es hdd?
Amennyire olvasgattam, csak 7mm fér bele, nekem pedig van egy 2tb-s hdd amit most használok, jó lenne belerakni ha vennék ilyen típust. (Egyelőre nem szándékozok, de tetszik hogy kisebb mint a T4x sorozat.)

(#106073) Tikakukac válasza koxkids (#106070) üzenetére


Tikakukac
titán

lecserélnék egy újabb típusra a gépet

Vennél egy ugyanolyan korú gépet csak 12"-al ugyanazokkal a procikkal? :) Ennek sok értelme nem lesz. Ha csak procid pusztul és GPU nem, akkor ebből 4 magozás lesz. Oda viszont pörkölni kell majd még casht.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106074) Tikakukac válasza barnam_ (#106072) üzenetére


Tikakukac
titán

Szembesültem ezzel a problémával. Megoldható, de pici faragás és zero HDD tartó kell hozzá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106075) koxkids válasza Tikakukac (#106073) üzenetére


koxkids
őstag

Igen bocsánat, elírtam :) csak X szériát akartam de nyilván újabb generációs Intel procival.
4 magos i5/i7 mitől elérhető?

X1 is ajánlott darabok között van? Bár ahogy olvasom eléggé korlátozott ennél a típusnál a bővítés..

[ Szerkesztve ]

(#106076) Tikakukac válasza koxkids (#106075) üzenetére


Tikakukac
titán

X1 tök jó, mert az X széria is, csak ezekben híre-hamva nem lesz azoknak a prociknak amik neked kellenének. Itt szép vastag nagy gépek lesznek terítéken :B Ez van, ha kazánod van, kell a hűtés és a kazánterem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106077) Tim82 válasza barnam_ (#106072) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ahogy Tikakukac is írta, de azt hiszem, ez már az X220-nál is így volt. (Én abban is 7mm-es SSD-t használtam amúgy.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106078) hszilard666 válasza Tim82 (#106061) üzenetére


hszilard666
veterán

Abszolút igazad van, szuper hogy össze vissza lehet upgrade-elni! :K

Tikakukac:
Megértem, de mégis van a szuper érzés amikor a géped 0.9kg. Felemelő. 2016-7 ben volt 12” es macbookom, upgrade-elni nem lehetett, 1usb-c volt rajta, de nekem full elég volt. Mindent vezeték nélkül oldottam meg. Általában csak képekkel foglalkoztam, a kamerám meg wifi-s volt, szóval tényleg nem kellett semmi extra hw a legtöbb esetben. Csak ne lenne olyan drága :DDD

Mostanában meg a surface go val is szemezek, 10” es cuki kis tablet, teljes winnel, 100K körül, USB-C vel. Tölthető külső akksiról, és könnyebb mint a mobilom.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#106079) Tikakukac válasza hszilard666 (#106078) üzenetére


Tikakukac
titán

Az asztalim a hűtéssel háromszor annyi helyet foglal, mint 6 éves koromban az első konfigom. Az igazán felemelő, hogy órajel esés nélkül 0-24 járathatom csumára hajtva, full némán, hibamentesen és ha bármihez nyúlni kell azonnal meg tudom csinálni, gyorsan egyszerűen és szenvedésmentesen.
Ez ugyanígy igaz a laptopomra is.

Akinek nem kellenek ilyesmik, hanem emelgetni szereti, az pedig könyvelje el, hogy ez mivel jár. De a legtöbb ember ezt még mindig nem érti meg. Soroljam hány üzenet és hívásom van a home office éra óta, hogy melegszik, nem tudja, akad, kéne hozzá port, ezt hogyan csináljam meg, mi baja lehet stb.? Végtelen a sor. Pont volt egy ilyen kamerás sztori. 128 gigás memkari lett tele és kellett volna archiválni. Mindezt fapad macbookra. Mondanom sem kell, a sztori szánalmas lett :B

Utolsó bekezdésben a lényeg: tablet. Van azom is. Teljesen jó. Tartalomgyártásra és szerkesztésre teljes bukó.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106080) Tikakukac


Tikakukac
titán

Viszont van hétvégi móka:

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106081) vicze válasza Tikakukac (#106066) üzenetére


vicze
félisten

Szerintem te egy pár évvel le vagy maradva. Egy 4magos i5 generációtól(gen 8,5/10) függően úgy 2,5x gyorsabb egy gen 3 vagy akár gen 4-es 2magosnál úgy, hogy A régiek 35W-sek az újak meg 15W-sek. Végül is nem számít...
Egyszerűen irdatlan a különbség mikor a 4genes gépek utána 8genest használom, még a 4magos i7MQ-mat is elverik simán, pedig ez nem 15W...

"van 16 giga. Akinek ez kevés,"
A 8 a kevés, és a régieket mindenki ennyivel veszi és nem nagyon látom, hogy upgradelik. A mostani alap konfigok 8GB-k.

"SATA: valóban réteg dolog"
Mégis napi szinten érzem, hogy a BitLocker nem 3-4óra hanem 30perc.
És sűrű kis fájlműveleteknél mint pl. a böngészés látványos tud lenni a különbség, bár ez leginkább csak kényelem.

Pl. a használható touchpadet kihagytam, az mondjuk csak gen5-től létezik.

"X220/X230-ból jó állapotú 9 cellás akkumulátorral ki lehet hozni azért 7-8 óra közötti akkuidőt."
8év után mennyi ilyen van?
Ennyi erővel elírhatnám, hogy a X1C 7gen-ből ki lehet hozni 18órát fele akkora aksival. Vagy az X270 72Wh-s aksival, az tudod hány óra? Nem 8. ;)

Továbbra is úgy tesz itt mindenki, mintha ezeket a gépeket nem azért vennék mert olcsók. Új áron ugyan úgy nem vette volna meg itt senki, gyakorlatilag erre épül a nosztalgia.
Egy Gen7-en ugyan úgy megvan majdnem minden amit felsoroltál, mégse venné sose senki. Mert nem 10e, ez a valós különbség, nem a szerelhetőség vagy egyéb blabla.
10e lenne az X1C ember nem lenne aki mást venne és inkább cipelne 3 kábelt hozzá.

(#106082) HSM válasza Tikakukac (#106059) üzenetére


HSM
félisten

Nem egészen értem, ez miért előny, amikor kb. 3000Ft egy külső USB3-s ház. :F

A két legfeleslegesebb nagy helyfoglaló dolog egy hordozható notebookba az ODD és a HDD fiók. Főleg, amikor egy 2280-as M2-es SDD már akár 2TB-os is lehet egy ideje.

(#106061) Tim82: Egyébként a vékony/könnyű kialakítás nem feltétlen zárja ki az alapszintű bővíthetőséget és masszívságot. Pl. a T460s-em is rendelkezik egy ram slottal, wwan foglalattal, könnyen szerelhető (kivéve a billentyűzet, azon kívül kb. minden pillanatok alatt hozzáférhető) és kellően masszív is. Fun fact, még a hűtése is teljesen rendben lenne még akár 15W felett is, ha nem állítottak volna neki egy kb. fájdalmasan alacsony 75 fokos throttling küszöböt.

(#106083) Tikakukac válasza vicze (#106081) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem te egy pár évvel le vagy maradva. Egy 4magos i5 generációtól(gen 8,5/10) függően úgy 2,5x gyorsabb egy gen 3 vagy akár gen 4-es 2magosnál úgy, hogy A régiek 35W-sek az újak meg 15W-sek. Végül is nem számít...
Egyszerűen irdatlan a különbség mikor a 4genes gépek utána 8genest használom, még a 4magos i7MQ-mat is elverik simán, pedig ez nem 15W...

Le. Csak egy rakat új Dellt állítottam be a céghez. Mindig lemaradnak ezek a csúnya gonosz konkrétumok. A 2,5X szorzó az miben jön ki? Premiere Pro encode-decode? 50 tabos net? Fusionban alkatrész pörgetés? Asztaliban én elég szépen lépkedtem végig az Intel szériákat, úgyhogy vannak szép számaim. A 2,5X az nem tudom miből jöhet ki, tippre semmiből, videofeldolgozás szinten volt előrelépés rendesen. De ott is az 50% volt a max amit bírtam mérni. Ja és azt a cuki dolgot hozzáteszem: ezt egy olyan gépen mértem, ami képes nonstop full 100%-on járatni a procit. Szerintem vannak ötleteid miért szúrtam ezt ide. Zárhatjuk is a témát, mert roppant cikis, a mindenféle Inteles blamákról már nem is beszélek akkor.

A 8 a kevés, és a régieket mindenki ennyivel veszi és nem nagyon látom, hogy upgradelik. A mostani alap konfigok 8GB-k.

Oké, egyenes leszek: ki a f@szt érdekli, hogy mi az alap konfig? :DDD 16 belemegy? Bele. 10 másodperc alatt cserélgetem a dimmeket ha kell.

Mégis napi szinten érzem, hogy a BitLocker nem 3-4óra hanem 30perc.
És sűrű kis fájlműveleteknél mint pl. a böngészés látványos tud lenni a különbség, bár ez leginkább csak kényelem.

Ja. Én meg azt érzem, hogy odaverek az AMD-nek és a kért 750 oldalas PDF-et lekonvertálom 3 perc alatt, a zsír új 10 genes Intel meg úgy befagyott Abby alatt, mint a sz@r.

Pl. a használható touchpadet kihagytam, az mondjuk csak gen5-től létezik.

Sokan kihagytunk itt dolgokat. Szerelhetőséget pl.

8év után mennyi ilyen van?

13 év után mennyi olyan T60 van, mint nekem otthon? Passzolom, de az biztos, hogy azok a kis köcsögök az istenért nem akarnak bedögleni akku fronton.

Továbbra is úgy tesz itt mindenki, mintha ezeket a gépeket nem azért vennék mert olcsók. Új áron ugyan úgy nem vette volna meg itt senki, gyakorlatilag erre épül a nosztalgia.

A módszeres keverés a lényeg. Így aztán tényleg nem jutunk előbbre. Súgok ismét: lenne lehetőségem igen drága vackokat is vetetni magamnak. Én mégsem teszem. Forintomba nem kerülne. Akkor most vagy imádom szopatni magamat vagy van benne valami. Talán. Maybe. Esetleg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106084) Tikakukac válasza HSM (#106082) üzenetére


Tikakukac
titán

Majd megérted mikor kellően sok backup és kopizás lesz a feladatod :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106085) vicze válasza Tikakukac (#106083) üzenetére


vicze
félisten

"A 2,5X szorzó az miben jön ki?"
Sok mindenben. Ami számít a legtöbb user számára az a burst speed, mert böngészés és alkalmazás nyitás használatnak ez kell. Nem véletlen hogy erre kezdte el kihegyezni az Intel a mobil CPU-kat, de még a throttling mellett is elverik a 35W-t. Csúnya gonosz konkrétumokkal oldalakat linkelgethetnék végig, és ez még csak nem is egy gen10... (Nyilván legszívesebben egy Zen2-t raknák mellé nyilván, ami nem 2x lesz hanem lehet, hogy 4x vagy több.)
Látom a 15W vs. 35W-t elegánsan lehagytad. Dupla akkora fogyasztással fele teljesítmény, erről van szó. Makacsok ezek a számok és tények valóban. :U

Mint írtam, ha te ezeket nem veszed észre, az neked tök jó, de ne hantázzuk már azt, hogy fejlődés megállt, és az új gépek nem szintekkel gyorsabbak.

[ Szerkesztve ]

(#106086) HSM válasza Tikakukac (#106084) üzenetére


HSM
félisten

Volt, amikor ilyen feladataim is voltak, és továbbra sem értem a problémádat. :N

Nagy adatmennyiség mozgatásakor pedig óriási előny, hogy pl. egy NVMe SSD akár 3+GB adatot is megmozgat másodpercenként, szemben egy SATA3-as maximum ~0,5GB/s tempójával. Ez bőven behozza, hogy mondjuk egy T460s-en 1 helyett 6 csavart kell oldani, mire a kezedbe veheted az SSD-t.

(#106087) Tikakukac válasza vicze (#106085) üzenetére


Tikakukac
titán

Na most akkor fontos, de nem az fontos, de amúgy erősebb, de akkor nem annyival, de throttling, de most mennyi is az az órajel esés mikor és mennyi, csak ennyi bajom van a linkkel és az összes többivel is.

Majd legközelebb megmondom a kolleginának: figyu, ez a proci amúgy tökre erős, nagyon jó, sokkal kevesebbet fogyaszt, érdemes volt így vennünk 400k-ért gépet, de most azért inkább ezt átküldöm haza, mert 30 másodperc után úgy a falba fog állni ez az egész, mint a sz@r és inkább drive-ból visszalinkelem neked ha nem gond. Jól hangzik.

Igen, makacsok. Anno ráment 2 telibevert hetem mire összeraktam a jó kis 3DMark vs valóság tesztet. Már a tököm tele volt azzal is, de úgy felb@sztak a topikban a pontszámokkal és az egymásból kikövetkeztett számokkal, hogy akkor legyen. Na ott voltak irgalmatlan pofára esések.

Ahogy vannak és lesznek prociban is. Csak hát na, a szekérnek mennie kell. Majd izé, kiadunk rá frissítést aztán jó lesz. Vagy nem. Vagy ki tudja ;] Mert erre aztán lehet alapozni :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106088) Tikakukac válasza HSM (#106086) üzenetére


Tikakukac
titán

Köszönjük nyilvánvaló kapitány, tudjuk mekkora a diffi sebességben. Ennek örülünk is, meg örülnék is, csak nem ez a gond.

Egyfelől a piac még nagyon bőven 2,5" meghajtón pörög, amikkel dolog is van napról napra.

Másfelől pedig kenheted a hajadra a sebességet, ha az adott meghajtó bizony nem hajlandó abban az USB-s caddyben normálisan működni. Ilyenkor 1 darab csavarka ki (nekem benne sincs, van kis dugasz 3D printed), bevágom a meghajtót a SATA portra direktre és máris vágtat a meghajtó, nincs kábel gond, nincs otthon hagyott caddy, nincsen driver, nincs oprendszer bugoskodás, nincs semmilyen külső dolog, ami agyonverné a dolgot.

És, hogy ez mennyire sűrű? Sajnos eléggé az. Jellemzően pontosan akkor vannak anomáliák, amikor marhára kéne arról a vinyóról pár dolog.

Ismét ugye jön feltevés: vajon ok nélkül szopatom magam azzal, hogy csakis olyan gépeket keresek, amikben vannak 2,5" helyek könnyű eléréssel? Mindenkinek saját belátására bízom :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106089) vicze válasza Tikakukac (#106087) üzenetére


vicze
félisten

Aha értem, hol vannak a számok meg a bizonyíték, ez nem bizonyíték az a bizonyíték amit én tapasztalok és senki más ne mondja meg neked, mi a valóság mert csak az amit te tapasztalsz. Értem, azaz ennek így semmi értelme. Csak a terelés a a vagdalkozás számok és valóság helyett.

Mint írtam napi szinten dolgozok ezekkel és én tapasztalom a jelentős különbséget. F*asz se sírna a vezetőségnek új gépekért, ha nem látnám mit szenvednek a userek a régiekkel újakhoz képest. Erre a válaszod az, hogy az én véleményem semmit nem ér és telibe szarod. Kösz én meg akkor a tiédet... Ennyit a számokról...

(#106090) Tikakukac válasza vicze (#106089) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak a terelés a a vagdalkozás számok és valóság helyett.

Most akkor szeretnéd, hogy visszakeressem a durván videovágós korszakomból a CPU topikba tett bejegyzéseket amiket stopperrel méregettem vagy elhiszed anélkül is?
Vagy kéred a 3DMark porba rombolós tesztet? Azt könnyebb megtalálni, reméljük a cég beszántásával a tesztoldalunk megmaradt archívumban.
Tényleg bocsi, hogy a bench az nekem sokat nem jelent. Pár blama elviharzott az évek során emlékeim szerint pont a geekbench háza táján is, aki szeretné használja, maradunk a stoppernél idehaza.

Akkor kölcsönösen szarunk teszünk egymás véleményére. Mindegyikőnknek megvan a maga tapasztalata és maga számai. Ezek valamiért egymásnak ellent mondanak, ami nyilván oximoron, de akkor éljük világunkat. Te úgy én meg így. Peace :R

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106091) HSM válasza Tikakukac (#106088) üzenetére


HSM
félisten

"Másfelől pedig kenheted a hajadra a sebességet, ha az adott meghajtó bizony nem hajlandó abban az USB-s caddyben normálisan működni."
Ja, hát ha gagyi caddy-t vettél, az user error, erről én nem tehetek. :N
Nézzük a többi pontod:
- nincs kábel gond - user error
- nincs otthon hagyott caddy - user error
- nincsen driver - milyen driver ?!?! - user error
- nincs oprendszer bugoskodás - user error
- nincs semmilyen külső dolog - lol - user error :P

Szóval, ha neked így jó, akkor részemről oké, de legalább már látom, hogy nem az én készülékemben van a hiba. :R

(#106092) Tikakukac válasza HSM (#106091) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hát ha gagyi caddy-t vettél, az user error, erről én nem tehetek. :N

Bocsánatot kérek, igen, lehagytam, pedig tudtam, hogy ez lesz a kövi. Nyilván megint nehéz a stílusból lefaragni, de szerinted ha egyszer ilyen munkáim vannak, nem próbáltam ki úgy kb. a mindent IS? :D Megint ugyanoda jutunk ki, hogy bátran elhiheted, nem szeretem saját magamat megakadályozni a munkavégzésben. Ha nem tudnám, amit, akkor nem úgy csinálnám.

- nincs kábel gond - user error

Mert mindenhova gondolom te is 20 kilós tasival indulsz amiben csak képátvitelhez van 10 különféle kábel. Ugyan.
- nincs otthon hagyott caddy - user error

Dettó.
- nincsen driver - milyen driver ?!?! - user error

Ugye? A milyen driver engem is érdekelne. Mikor a Win10 valamit mókolt magával és minden USB eszközt eldobált, nos, engem is érdekelne miért tette. Lényegtelen, haladjunk.

- nincs oprendszer bugoskodás - user error

Ha úgy nézzük, akkor az oprendszert fejlesztő is user. Akkor jogos.
- nincs semmilyen külső dolog - lol - user error :P

Mármint user error az, hogy van külső eszközöd, vagy az, hogy nincs? Vagy itt már kiakadt a user error meter? :)

Szóval, ha neked így jó, akkor részemről oké, de legalább már látom, hogy nem az én készülékemben van a hiba. :R

Kicsit olyan Balaton-tagadó facebook csoport érzésem lett. Most azon agyalok, hogy nem-e az egyik régi kolléga vagy egyébként és direktben mondasz ellent a megtörtént dolgokra, amiket közösen éltünk át, hiszen te is ott voltál, de tudtommal nem. Akkor nem tudom, passz.
De azért jól szórakoztam, ha legközelebb belefutok ilyesmibe fapofával azt mondom, mint az iPad topikban a befagyott home képernyőre: "ilyen márpedig nincs" ;] És kész, meg van oldva minden. Na a legjobbakat :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106093) HSM válasza Tikakukac (#106092) üzenetére


HSM
félisten

"Mert mindenhova gondolom te is 20 kilós tasival indulsz amiben csak képátvitelhez van 10 különféle kábel."
A noti 2,5"-os slotának kiváltásához egyetlen jó minőségű adapter és egyetlen megfelelő, pl. 0,5m-es USB3 kábel szükséges. Ettől nem lesz 20kg-os a táskád, ez tuti.

"Mikor a Win10 valamit mókolt magával és minden USB eszközt eldobált"
Erre sem tudok mást mondani, mint amit tapasztaltam, két itthoni gépemen is win10 van, mindkettőn rendszesen USB háttértárak, és sosem volt ilyen gondom. De ha lett volna is, indítasz rajta egy Linuxot és problem solved.

Ellentétben az Ipad topikos dologgal, én nem azt mondtam, hogy ilyen nincs, én azt mondtam, hogy ezek user errorok. :P

[ Szerkesztve ]

(#106094) Tikakukac válasza HSM (#106093) üzenetére


Tikakukac
titán

A noti 2,5"-os slotának kiváltásához egyetlen jó minőségű adapter és egyetlen megfelelő, pl. 0,5m-es USB3 kábel szükséges. Ettől nem lesz 20kg-os a táskád, ez tuti.

Nem ettől lesz 20 kilós a táskád. Ez csak 1 tétel ami miatt 20 kilós lesz a táskád :K Air vs X300 reklám esete lesz ez is.

Kövi már hagyom is. Nekem nem volt gondom, ergo nincs gond. De ha mégis lenne akkor.... és igen. A sosincs vége lista kezdődik. Pedig ugye a hiba nincs. És szigorúan user error.

Ellentétben az Ipad topikos dologgal, én nem azt mondtam, hogy ilyen nincs, én azt mondtam, hogy ezek user errorok. :P

Mindig minden user error. Mivel az ül a gép előtt, ezért 100%-ban minden user error. Programozók könyve, 1. bekezdés :K
Ja, de amúgy igen, ott is user error minden. Meg rosszul fogod :P

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106095) HSM válasza Tikakukac (#106094) üzenetére


HSM
félisten

Ugyan, dehogyis. :N A gagyi, (tervezési hibás), vagy csak szimplán használhatatlan termék nem user error. Az a user error, ha valaki ezt megveszi, és általánosít egy hulladékból, hogy akkor mind ilyen. Ugyanez igaz a szoftverre. Van, amikor a user hibázik, van amikor a fejlesztő. Szoftverfejlesztőként rendszeresen találkozom mindkettővel. :U

[ Szerkesztve ]

(#106096) Tim82 válasza vicze (#106081) üzenetére


Tim82
nagyúr

8év után mennyi ilyen van?

Lehet hozzájuk akkumulátort kapni utólag is. :) Ja, és tök könnyen cserélhető...

Továbbra is úgy tesz itt mindenki, mintha ezeket a gépeket nem azért vennék mert olcsók.

Én pl. amennyi pénzt hajlandó vagyok ellocsolni ezekre a gépekre, bőven megengedhetném magamnak a sokkal újabb, általad ajnározott generációkból való vásárlást. Mégsem teszem, és nem az olcsóság miatt. Nekem még tökre számít az értelmes, strapabíró és átgondoltan bővíthető/szervizelhető kivitelezés, szeretem a "classic" billentyűzetet (bár kiegyezem a harmincas széria billentyűzetével is, valamint alapvetően az utána jövő generációk AccuType-ja sem nagyon rossz, de azért komoly különbségek vannak a korábbi generációk billentyűzetmegoldásai javára).

Persze tudom, jöhet a lesajnálás: "roncsvadász kultúra" ésatöbbiésatöbbi...

#106082 HSM: én alapvetően még a forrasztott procival is kiegyezek (X szériánál amúgy sem volt sose opció a cserélhető proci, már a Pentium III-as időkben sem), de a beforrasztott RAM/SSD/wifi, bazi nehezen cserélhető billentyűzet/akku bármelyike már deal breaker nálam. Nyilván vehetnék mobil workstationt, de éppenséggel feleslegesen nincsen szükségem erőműre.

Amúgy van most nálam egy (Haswell procis alaplapos) L450 is felújítás alatt, legalább a procit leszámítva még minden fentebb említett rész viszonylag egyszerűen cserélhető, röhejes módon még a billentyűzetet a legnehezebb ezek közül.

Teljesítményben meg az X220-amban lévő i5-2520M, de talán az X230i-mben lévő i3-3110M is azért lekörözi a benne lévő i5-4300U-t. Nyilván a kisebb fogyasztás és a valamivel jobb iGPU meg az U-s proci javára billentené a mérleget, de ha jól látom, cserébe a 6 cellás akku ott a "nagy" akku opció, L szériánál meg nincs belső akku (ami szerintem amúgy nem feltétlenül hasznos dolog). Mindegy, majd összemérem talán, amikor összeáll az L450, hogy ugyanolyan oprendszerrel (legyen Ubuntu mindkettőn, ha már az X230i-n az van) mit tapasztalok.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106097) HSM válasza Tim82 (#106096) üzenetére


HSM
félisten

Fun fact, a T460s-em sokkal kényelmesebben szerelhető, mint előtte a T420 vagy T430. Ezen tényleg 5 csavar ki, és kb. minden instant hozzáférhető, nem kell a hülye műanyag patentekkel vacakolni, kb. csak kinyitod, mint egy motorháztetőt. Cseréltem már benne hűtést, SSD-t, pillanatok alatt megvan minden. Egyedül a billentyűzetet nehezebb elvileg kiszedni, azt még nem próbáltam. :B Azt nem tudom, ebben van-e wifi WL, viszont ellentétben a T420-as 6300-as wifijével, az ebben lévő gyári BT-os 8260-assal teljesen elégedett vagyok.

Teljesítményben én kis visszalépésre számítanék, nálam i7-2620M-et váltott a T460s i7-6600U-ja, és 15W-ból kb. hasonló tempót tud, mint a 2620M 35-ből, mindkettő turbózva.
Egyébként intenzív használatnál akku terén komoly előrelépés az új CPU, még 8-10W-ra korlátozva is egész használható teljesítményt lehet kihozni belőle, jól gazdálkodik az erejével, nem hülyeség a speed shift, amit tud. Kevésbé intenzív használatnál viszont, ahol a CPU jelentősége nem olyan nagy a fix fogyasztókhoz képes (pl. kijelző) viszont nyilván a T420 9 cellás akkuja viszi a prímet. :)

(#106098) Tim82 válasza HSM (#106097) üzenetére


Tim82
nagyúr

L450 hasonló kialakítás, szintén lekapod az alját és hozzáférsz majdnem mindenhez (megint csak mínusz a billentyűzet). Ez mondjuk jó, az annyira nem, hogy itt sokkal inkább hajlamosak törni a kis műanyagfülecskék.

Oké, nálam "hétköznapi használat" van, tehát nem használom semmi CPU-intenzív dologra a notikat (böngészés-zenehallgatás-Office hármas még leginkább, némi NAS-menedzselés és hobbi-szinten virtuális gépekkel szórakozás), ebben pont nem fog kijönni az újabb generációs L450 előnye az X230i-vel szemben.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106099) HSM válasza Tim82 (#106098) üzenetére


HSM
félisten

Hááát... Engem ez az L450-es szerelés inkább a T420-as pattintgatós feszegetős dologra emlékeztet. :B [link] Bár utána tényleg szabadon elérsz mindent.
Itt viszont tényleg csak csavar ki, és már nyílik: [link] , nagyon kényelmes. :K
Azt mondjuk nem egészen értem, minek szedte ki az akkukat, amikor BIOS alól lehet áramtalanítani, de ez már egy másik történet. :DDD

A böngészés tud még vízválasztó lenni, főleg, ha sok minden megy a háttérben. De az L450 vs. X230 meccsben én épp az X230-ra tenném a voksom, melyik lesz a gyorsabb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#106100) vicze válasza Tim82 (#106096) üzenetére


vicze
félisten

"Persze tudom, jöhet a lesajnálás: "roncsvadász kultúra" ésatöbbiésatöbbi..."
Erről szó sincs, még véletlenül se, mert akkor magamat is lesajnálom, hisz olcsó régi üzelti gépeket veszek családnak én is. Nyilván a hülyének is megéri. Sőt magam is egy Frankenpadot használok. És szurkolok mindenkinek aki ilyen átalakításba kezd, hajrá! Sosincs jobb érzés annál mikor valamin javítasz vagy jobbá teszel.
De fel tudom fogni, hogy miért veszem ezeket, és fene se szenvedne régi géppel, a 2 marokkal szórhatnám a pénzt csak úgy. Még RAM-ot is nagyon kevesen bővítenek( max. elviszik valahova), egy gépben nem hogy háttértárat vagy CPU-t. A laptopok soha sz életben nem erről szóltak.

Csak egy kérdés, mivel bővíted? Mármint belerakod a SSD-t és a RAM-ot, és még?(Nyilván tudom, hogy CPU, WLAN, aksi, kijelző, kutyafüle, de ezeket senki se cserélni normál esetben, ez nem bővíthetőség) Ezt most is cserélni a legtöbben. Nem naponta cserélgeted a komponenseket. Tehát nem azért fontos a bővíthetőség, hogy megvétel az újat upgradeld, hanem hogy az olcsó használtban cseréld ezeket és ez a fontos számodra.

A billentyűzetet abszolút el tudom fogadni érv ként, ahogy akár a 4:3-as kijelzőt is, de a többi inkább csak egy elvhez való ragaszkodás mint valós hasznos dolog lenne az emberek túlnyomó többségének. Sőt szerintem ez az elv sose létezett a termékben, csak a fejekben.

Az aksit is megérteném, de úgy hogy tudom nagyon jól, hogy az újabb gépek sokkal jobban bírják kisebb aksival, mint a régiek nagyobb aksival ,ez egy kicsit a régi megszokotthoz való ragaszkodásnak tűnik. Mármint a biztonsági tudat, hogy a nagyobb a jobb, pedig sokkal több tényezője van az aksiidőnek.

Kp azt mondjátok, hogy a világ összes laptop gyártója és minden üzleti laptop gyártója puszta gonoszságból szüntette meg a bővíthetőséget. Csak akkor marad a kérdés, hogy a Low end miért bővíthető és a high end miért nem?
Mármint a Lenovo elég sokáig vesztett igen sok piacot azért mert ragaszkodott a régi dolgokhoz és a Dell/HP évekkel korábban elkezdte elhagyni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.