Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106951) Tim82 válasza zsizsef (#106950) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem nincsen köze hozzá.

Mivel próbáltad tesztelni a kamera működését W10 alatt? Skype?

Csak tipp, de W7 alatt az Fn + F6 kombóval lehet ki/be kapcsolni, de ott kell hozzá a megfelelő Lenovo utility is (ThinkVantage Communications Utility + Hotkey Features Integration).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106952) zsizsef válasza Tim82 (#106951) üzenetére


zsizsef
senior tag

Facebook, skype, https://hu.webcamtests.com/check. A kamera led nem világít, a kijelző világítás működik (Fn+PgUp). Bios:3.23 (6FET93WW) . Amit beraktam kamerát az is használt, de működőnek mondott. Kínából úton van egy új. Azt még megvárom, ha az se lesz jó akkor apró lesz a vége.

(#106953) arcsin válasza zsizsef (#106952) üzenetére


arcsin
senior tag

Kattintson ide, hogy erőszakosan elindítsa a kamerát
Hangosan felnevettem, bocsi

(#106954) barnam_ válasza Tim82 (#106951) üzenetére


barnam_
nagyúr

A win7-es aktiválás jó tipp, lehet addig be sem kapcsolja a kamerát, amíg nincs hozzá a kezelőprogram.
Már nem emlékszem melyik hardverelem (BT vagy 3g modem), de volt hogy csak azután tudtam működésre bírni, hogy a hotkey programmal bekapcsoltam.

zsizsef: szóval adott esetben lehet megérne egy próbát a windows 7 telepítés.

(#106955) bigrock


bigrock
addikt

Arra van valami lehetőség, hogy a Windows "precíziós érintő párna" funkcióját kukázzam és helyette a jól bevált Synaptics menüből állítsam az egér funkciókat?
Hiányzik az egy ujjas scroll, amit rendkívül sérelmezek.

(#106956) #53667584


#53667584
törölt tag

Ha már a "precíziós érintő párna" került szóba az előző hozzászólásban, akkor megkérdezném az ellenkezőjét. T450s-nél lehet ezt engedélyezni?

(#106957) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

BIOS-ba belép, tapipad letilt, pöcök használ, örül. Évezredek óta bevált Thinkpad hagyomány.

(#106958) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

sziasztok!

Friss egyetemistának keresek gépet. Építész. Szóval olyan gép kellene, ami gond nélkül megeszi a tervező programokat (archicad, autocad stb).
Használt is játszik, mert ez a kategória nem a 100-200k ha jól sejtem, inkább 300-350

Mit javasoltok ilyen felhasználásra (lánynak lesz)? W széria esetleg?

Köszönöm :R

(#106959) zsizsef válasza barnam_ (#106954) üzenetére


zsizsef
senior tag

[fungi] kolléga azt írja neki jó w10-en.
Olyan vagyok, hogy "beteg" leszek ha nem tudom meg a választ :DDD .

(#106960) fungi válasza zsizsef (#106959) üzenetére


fungi
aktív tag

Egy dolog, -ha mondjuk tényleg működne az a kamera, -a Bios Security -> I/O access- ben rendesen legörgettél az aljára? Mert ott lehet a kamerát enable-re állítani. Most egy T400-ra dobtam fel egy Win10-et és ugyanaz a verziószámmal működik a kamera ugyanúgy ahogy a T500-on /amit írtam/ a Win10 felrakja. Ha Biosban engedve van, az Eszközkezelő meg nem látja akkor talán mégsem működik...?

(#106961) krisz77


krisz77
tag

sziasztok az x230 thinkpadnak menyire törik a burkolata ?

(#106962) arcsin válasza krisz77 (#106961) üzenetére


arcsin
senior tag

Nem igazán. Inkább csak csúnyácskán kopik a külseje. A billentyűzetnél a műanyag nem recsegős ropogós mint a T szériának.

(#106963) Tim82 válasza arcsin (#106962) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez a fedélkopás már megvolt az X200-nál is, ott is hasonló elven van megoldva a fedlap.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106964) zsizsef válasza fungi (#106960) üzenetére


zsizsef
senior tag

Ezek vannak I/O access-ben:

Neked milyen bios van?

[ Szerkesztve ]

(#106965) Tikakukac válasza krisz77 (#106961) üzenetére


Tikakukac
titán

Na erre aztán válaszolni :B

Kopás felső élen antennánál alap, touchpad alatti átrepedés dettó, pár gépnél a sarok is. Néha bezel sarkok és alsó érszen zsanérnél tud átrepedni. Ennyitről tudok.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106966) fungi válasza zsizsef (#106964) üzenetére


fungi
aktív tag

A T500-amon régebbi Bios van, 3.22 és ez látszik A T400 hasonló, van camera, /frissebb Bios, de tökmindegy/de azon a gépen nincs kártyaolvasó, és nem is látható sehol sem smart card reader menüpont... Szóval ez a kamera így eszerint nem működik..

[ Szerkesztve ]

(#106967) arcsin válasza Tikakukac (#106965) üzenetére


arcsin
senior tag

Tudni tud, de szerintem táskában hordástól, "normál" használat mellett a kopás jön elő csak szerintem. A családban volt 2 (egyet elloptak, egy páromé). Egyiket én suliba hordtam, barátom pedig munkába dokkolóra téve. Plusz itthon pár óra használat, de nem volt komolyabb törés, repedés gond. Szerintem stramm kis gép összességében:) (ips-sel, ssdvel, 16gb rammal olyan mint az álom :D )

Hátha: a 2éve lopott x230 serial: R9ZLWXD

[ Szerkesztve ]

(#106968) krisz77 válasza Tikakukac (#106965) üzenetére


krisz77
tag

szia ha választanod kéne x230 thinkpad vagy hp 2570p melyiket választanád ?

(#106969) zsizsef válasza fungi (#106966) üzenetére


zsizsef
senior tag

3.21-t és 3.22-t felraktam. Egyiknél sem jelenik meg. Ennyi volt, köszönöm a segítségeket.

(#106970) FoxiestFox válasza krisz77 (#106968) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én a hp-t, és van hp topik!!!!!!

(#106971) Tikakukac válasza arcsin (#106967) üzenetére


Tikakukac
titán

A touchpad alatti rész 10-ből szerintem 8 gépen tutira el van törve. Max nem látod, mert annyira hajszál. Mikor lekapod takkernál akkor már látszik. Az antenna kopás megint teljesen általános. A többi meg kinek mikor hogyan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106972) Tikakukac válasza krisz77 (#106968) üzenetére


Tikakukac
titán

X230-am van. Gondolhatod a választ akkor.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106973) Pyttawrx válasza Tikakukac (#106972) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem ez akkor sem kérdés. :) véleményem szerint is az x230

(#106974) Bizsu1st


Bizsu1st
aktív tag

Sziasztok! Nemrég került hozzám egy t410 i5 540m-el. Természetes, hogy 65w-os töltővel, akku nélkül nem emeli a procit 1200Mhz fölé? Most vettem csak észre mert akku nélkül nagyon döcögött..

(#106975) Tikakukac válasza Bizsu1st (#106974) üzenetére


Tikakukac
titán

T510-en igen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106976) donjohnson válasza Bizsu1st (#106974) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, ha kiveszed az akkut vagy ha rossz az akku akkor 90 Wattos töltő kell hozzá, hogy tudjon max órajelen menni a cpu. olyankor a 65 Wattos töltő kevés neki.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#106977) Bizsu1st válasza donjohnson (#106976) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Köszönöm, ezt nem tudtam!

(#106978) darvinya válasza zsizsef (#106946) üzenetére


darvinya
titán

Ismét egy kellemes hiba Win10-től, mint BT-vel.
Ha Win10 alatt kamera eltűnt, akkor BIOS reset és helyre áll.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#106979) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Egy gondom van T61-en Win10 alatt.
A kétujjas görgetés nem megy touchpaddal a Windows saját menüelemein, tehát pl a start menüben, vagy a settingsben, weather appban, stb
Ha nyitok egy intézőt, abban megy. Nem tudom, mitől függ.
Minden másban, Operában, Spotify, Discord alatt is megy a kétujjas kinetikus scroll, és az edge scrolling is (ami addig görget ugyanazon sebességgel, míg ismét mozdulatot nem észlel).

(#106980) donjohnson válasza FoxiestFox (#106979) üzenetére


donjohnson
addikt

[link] ezen a microsoft-os oldalon hátha vannak hasznos bejegyzések, amik megoldják.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#106981) fattyu válasza krisz77 (#106968) üzenetére


fattyu
veterán

2570 hűtését nagyon optimistán méretezték. márcsak ezért sem. a 230 amugy is egy jobb gép mindenestül.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#106982) radamsky


radamsky
senior tag

Hello
Van egy w520-as laptopom... Olyan hibát kezdett generálni, hogy kifehéredik a képernyő.. semmi baja nem volt.. egyszer csak kifehéredett.. illetve elotte elkezd tordelni a kép
Van amikor visszajön a kép es 1-2 oráig semmi baja, aztan ugy inverzszerüen kifehéredik
Nem csak winbe, hanem bekapcsoláskor is

Gondolom pasztázam át a videokártyát, söt ha már szétszedtem proccit is... Majd hétfőn veszek, nincs otthon
Néztem ne e szalagkábel gond, de nem..
Van mikor azonnal csinálja a hibát van mikor orakig elmegy utána...
Ugye ez a dupla videokártyás

Ha paszta nem segit, valami irányt tudtok adni?? Gondolom videokártya hiba, kérdes ki tudom iktatni nvidiát?? Vagy hagyjam , kuka, igy jártam..
Koszi

Kicsit sajnalom, mert amire kell tokéletes..

[ Szerkesztve ]

(#106983) Tim82 válasza radamsky (#106982) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ki tudod iktatni, BIOS-ban be lehet ezt állítani, hogy csak a CPU-ba integrált Intel videóvezérlőt használja.

Itt találod a beállítást.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106984) radamsky válasza Tim82 (#106983) üzenetére


radamsky
senior tag

Otthon futok egy kört, most dolgozom, de jol emlékszem, már állitottam mindhárom verzióba..

(#106985) Tikakukac válasza radamsky (#106982) üzenetére


Tikakukac
titán

Valami VGA parának tippelem én is, pasztázás ezen nem segít, az ilyen utolsó lelkisegély szokott lenni a kukás gép tulajoknak :B

Elvben külön is megy a 2 kártya, T510 alatt is tudom állítgatni, ergo itt ha a dGPU behalt, az integrálttal simán futnia kéne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106986) vargas0502


vargas0502
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy W541-et.

A felhasználás napi szinten ezekből állna röviden.

Távoli asztal, spotify, teamviewer, vlc, deluge, putty.

A kérdésem azok felé irányul akik ezt a modellt használják.

Mik a tapasztalatok?

Illetve láttam itt aprón egy hirdetést,de most elbizonytalanodtam ezzel a géppel kapcsolatban is....már mint a W541-el, nem az aprón levő hirdetésben szereplővel kapcsolatban.

Ezt írja a hirdető. ("Akku 2-3 oras, tipushiba hogy merul az akku akkor villog a kijelzo, toltorol abszolut hibatlan a gep! ")

Ez valóban létezik a W541-nél?

Köszönettel:

vargas0502

(#106987) Tikakukac válasza vargas0502 (#106986) üzenetére


Tikakukac
titán

Van pár ilyen, konzumer Lenovok is tudják ezt a feature-t. Írtak már ide mindent, hogy mit kell vele tenni. Szerény véleményem szerint az új gyári akku vásárlása 6 havonta nem megoldás.

Ez van, egymilliárdszor leírtam, írom megint: 40-es gépet Lenovoból és Dellből sem veszünk. Biztos vannak amik jók vagy kevésbé hulladékok, de annyi hibát tudok mind a két márknál, hogy ez így egyszerűbb.

Mondjuk nekem az is kérdés miért W541 a fentiekre.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106988) vargas0502 válasza Tikakukac (#106987) üzenetére


vargas0502
tag

Jelenleg ezt azt az árkategóriát engedhetem meg magamnak amelyben ezek mozognak..,de így hanyagolni fogom, hogy ilyen pozitív véleménnyel vagy a 40-es szériáról.

(#106989) Tikakukac válasza vargas0502 (#106988) üzenetére


Tikakukac
titán

Jah, hát rám nem kell hallgatni, mert úgyis lesz aki megmondja, hogy MX518-at dobott ki az ablakon, mert annyira szuper egy T440 alatt is a touchpad, de azért elég látványos volt az a korszak mindhárom gyártónál. Ne kérdezd meg pontosan mi volt az oka, nekem is sejtéseim vannak, de olyan nincs, hogy egyszerre mindenki ekkora hulladékokat toljon ki.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106990) vargas0502 válasza Tikakukac (#106989) üzenetére


vargas0502
tag

Korábbi hozzászólásokat olvasva adok a véleményedre.

(#106991) zsizsef válasza darvinya (#106978) üzenetére


zsizsef
senior tag

Bár így lenne! Akku kivétel, cmos lehúzás után is változatlan a helyzet.

(#106992) radamsky válasza Tikakukac (#106985) üzenetére


radamsky
senior tag

kicsit sajnálnám ha kukába végezné, a előő T400-as közel 8 évet szolgált ki.. csak azért cseréltem gépet, mert hiába nyomtam a bekapcsologombot, nem igazán akart bekapcsolni már....meg azért az megjárta hadak utját , birta strapát...esett már le 1x 2x.. öntöttem már bele lötyit.. és jol birta a kiképzést.... oké itt ott már volt sérülés.. meg kicsit lassucska kezdett lenni
egyelőre kiküldtem a jelet külső monitorra..
ami érdekes hiba , ugye 3-4 honapig windows 7 volt rajta.. mondom, egy ujratelepités... na azota kezdte... majd mondom win10??? ott nem csinálta... mondom az egyik szerkesztő progim nem megy 10 alatt, vissza a windows 7.. és megint csinálja.. vicces.. paszta az nem árt neki.. mondjuk elöször szedtem szét et a gépet.. fura egy megoldás volt

na most sztereoba van a kép laptopon és a külső monitoron... külső monitor perfekt, laptopon.. meg ugrál a kép.... lehet mégse nagy a baj..

[ Szerkesztve ]

(#106993) Tikakukac válasza radamsky (#106992) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez a popszakma ilyen. Alaplapok jönnek-mennek :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106994) radamsky válasza Tikakukac (#106993) üzenetére


radamsky
senior tag

egyelőre külső monitorral használom... na most kénne ráhibáznom LCD kijelző, vagy a kábele a rossz...

(#106995) Tikakukac válasza radamsky (#106994) üzenetére


Tikakukac
titán

2 VGA esetében sajnos pont nem ennyire egyszerű a dolog :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106996) Dhampir válasza donjohnson (#106976) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó akku esetén is használható a 90 Wattos töltő, nem árt meg neki?

(#106997) FoxiestFox válasza Dhampir (#106996) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:DDD

(#106998) donjohnson válasza Dhampir (#106996) üzenetére


donjohnson
addikt

nem árt meg neki, semmi baja nem lesz. annyi áramot vesz fel belőle a gép úgyis, amennyire szüksége van. sőt a nagyobb táp kevésbé fog melegedni, mert nem lesz kihasználva 100%-osan folyamatosan.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#106999) J3LLyF!sH


J3LLyF!sH
tag

Sziasztok!

X230-ashoz töltőcsatlakozót honnan érdemes rendelni, hogy minél hamarabb itt legyen? Eddig csak az Aliexpress + Ebay combo jutott eszembe, utóbbin nincs is ilyen hirdetés. Nincs más hátra mint előre és go Aliexpress?

Összeadás ergo sum | Ah, teenagers. Known for dealing with shit in a stoic manner.

(#107000) Tikakukac válasza J3LLyF!sH (#106999) üzenetére


Tikakukac
titán

EU-s boltból hozass, jellemzően spanyoloknál szoktak depózgatni sokszor az alisok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.