Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106651) Bibby válasza Bibby (#106635) üzenetére


Bibby
addikt

Feltettem a vantage-ot, most ezt a hülyeséget írja ki:
"A telepített akkumulátort a rendszer nem támogatja és nem tölti fel. Cserélje ki az akkumulátort egy a rendszerhez megfelelő Lenovo akkumulátorra."
Pedig gyári egyébként az akksi.
Megy vissza a win7-es power manager.

Ελευθερια η θανατος

(#106652) HSM válasza krisz77 (#106650) üzenetére


HSM
félisten

A kétcsöves hűtés szerintem kicsit idegesítő hangú/hangos, az egycsövessel már tűrhető nekem, kis terhelésen nagyon csendes, jobban terhelve meg elmegy olyan 2,8Ghz-ig, felette így is úgy is helikoptert játszik, és hamar throttling is jön, tehát nem feltétlen érdemes az i5 fölé menni ehhez a géphez.
A gép építése szerintem nagyon jó, masszív, igényes, bár igényel némi odafigyelést a magnézium burkolat, ezt nem lehet következmények nélkül pl. odavágni a falhoz mint a kívülről műanyag verziókat. :DDD A sérülések itt egyből a gép vázát érik.
Szerelhetőség príma, billentyűzet, egér is a szokásos profi üzleti szint. Van sok port, normálisan dokkolható, memória egy DDR4 slottal bővíthető. Mindezt egy kompakt, vékony, könnyű konstrukcióban. A hangja alapból elég durván doboz, de a dolby appjával egész élhetővé tudja tenni magát. A kijelzőből sokfélével szerelték, többnyire FHD IPS, 60%sRGB fedéssel, pár színárnyalat nekem fájdalmasan hiányzik, de azért jól használható. Akkuról is ésszel használva egész sokat elmegy. Összességében szerintem megéri a pénzét a T460s, mint prémium üzleti ultrabook. :K Ugyanakkor szerintem nem mindenkinek való ilyen gép, annak ideális, aki sokat hordozza, és így a jó hordozhatóságért tud kompromisszumot kötni (leginkább a max két CPU mag), és tudja értékelni, óvni a prémium anyaghasználatot.

[ Szerkesztve ]

(#106653) Tim82 válasza Bibby (#106651) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha jól emlékszem, T520-on nekem sem igazán akar működni a RoboGuru-féle megoldás, én is átálltam a Vantage-ra. (Azért írom emlékezetből, mert legalább 1-2 hét eltelt azóta, hogy utoljára használatban volt a gép, Ubuntus X230i elé ülök le, mint mindennapi használatban lévő gép.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106654) tothjozsi96 válasza Bibby (#106651) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nekem is ugyan ez volt a probléma, csak T560-nál.

Ezt feltelepítettem és működik is azóta.

(#106655) Sierra_Mike


Sierra_Mike
újonc

Sziasztok!
Találkozott már közületek valaki a T410 vs. Intel Advanced N6200 WIFI kártya problémával? A netet átnézve ez általánosnak tűnik. A hibajelenség abban mutatkozik, hogy nem látja a WIFI hálózatokat a gépem, ezért csatlakozni sem tudok hozzá. Az eszközkezelő szerint a kártya rendben,. Ellenben az Intel PROSet HW diagnosztika nem látja.
A driverek a legrégebbitől a legújabbig kipróbálva de eredménytelenül. A _netsh int ip reset_ -el a paraméterek visszaállítva, de szintén semmi.

Esetleg valami ötlet?

(#106656) krisz77 válasza HSM (#106652) üzenetére


krisz77
tag

a kétcsöves hűtésel a hangját le számitva menyivel volt jobb ?

(#106657) FerNandor válasza Pyttawrx (#106644) üzenetére


FerNandor
őstag

Szia, köszönöm. Szerkesztettem az eredeti hozzászólásom. De akkor az nem vészes annyira. Keresek egy szervizt a környéken. Jó hülyén van amúgy megoldva.. 2db kicsit ducibb pendrive már egyszerre nem is használható, olyan közel van a 2 aljzat egymáshoz. Gondolom ezért is mehetett tönkre, mert kicsit erőszakolva beférnek egyszerre, csak akkor meg feszülés van ;]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#106658) tajati válasza SNor (#106573) üzenetére


tajati
aktív tag

Nem rossz az ötlet :D
De a gépben nincs belső akku, csak a külső.

(#106659) HSM válasza krisz77 (#106656) üzenetére


HSM
félisten

Itt valami félreértés lesz, sehol nem írtam, hogy a két csöves hűtő jobb. :N A két csöves hűtés nem csak hangosabb, de szvsz rosszabbul is hűt egy picivel.
Persze, ha pl. csak netezel, mehet teljes gőzön a turbó mindkét fajta hűtéssel, fürge lesz, de tartósan nem nagyon bír el CPU-oldalról 15W-nál többet a gép 75 fokos limitjén belül, és max turbóval gyakran fog süvíteni a venti is, legalábbis a nálam lévő i7-6600U-val ez a tapasztalat. Egy 6200-6300U viszont nem ilyen torkos turbóval, igaz, nem is szalad fel 3,4Ghz-ig. Illetve az i7 is egész barátságos lesz, ha lekorlátozom 2,8Ghz-re, azzal már jól megbirkózik a hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#106660) kenwood


kenwood
veterán

Van valakinek szemelyes tapasztalata ezzel a taskaval ? :
"Lenovo Thinkpad 15.6 Professional"
Igazabol az erdekelne,hogy az igen magas ar azert van,mert valoban tartos,minosegu cucc ?
Vagy esetleg azert,mert bizonyos notikhoz ajandekba adjak,es jobban hangzik egy 100 dolcsis ajandek,mint egy huszas?
HP gyakran durvan tularazza a taskait az utobbi okbol kifolyolag. Nem tudom, hogy a Lenovo is csinal-e ilyet?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#106661) Tikakukac válasza kenwood (#106660) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztos lehetsz benne, hogy kegyetlen haszonkulcs van ezen is. 50% minden táskán volt, ami az üzletben lógott, de inkább több. Pontosan azért, mert akkor vagy ingyen vagy jókora kedvezménnyel lehetett elsütni a gépek mellé :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106662) Digitalpimp válasza Tikakukac (#106661) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Mint a papír porzsák a 2000-res évek elején. Némelyiken 1000% haszon volt.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#106663) tam@s


tam@s
tag

Sziasztok! Tudna valaki segíteni abban, hogy milyen akkumulátor való a T400 gépembe? Esetleg akinek pontosan ilyen a gépe, megnézné, hogy mi van az akksira írva? Sajnos az eredeti akksi már nincs meg, és hiába rendeltem az ebay-ről másikat, nem jó a gépembe, szerintem a 10.8V kevés neki.
A gép hátuljára az van írva, hogy Type 6474-B84 S/N L3-BGC9B 09/02
Nem kellene nagy, jó, ha kibír 1 órát, nyilván utángyártottban gondolkodom, már éppen el akartam adni karácsonykor, csak senki nem vitte el, most meg jól jön a gyerekeknek a sulis dolgokhoz. Köszönöm előre is a segítséget!
Esetleg egy pontos ebay link Németországból sokat segítene.

[ Szerkesztve ]

(#106664) Tikakukac válasza tam@s (#106663) üzenetére


Tikakukac
titán

Helyi apróról vegyél gyárit. Tutira jó és nincs szórakozás azzal, hogy a kicsi kínai mit kamuzik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106665) barnam_ válasza tam@s (#106663) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szia,

Itt találod az akku FRU számát, az alapján pedig meg tudod rendelni amelyiket szeretnéd (4, 6, 9 cellás van).
Ez persze nem garancia arra, hogy az után gyártott akku működni fog - érdemes olyan terméket választani, amit már sokan rendeltek.
De a használt gyári is jó alternatíva lehet.

(#106666) tam@s válasza barnam_ (#106665) üzenetére


tam@s
tag

Köszönöm a választ mindekettőtöknek, már 2 hete nézem a magyar piacot, de senki sem árul ehhez, ezért marad az ebay. Németből egy hét alatt itt van. Most, hogy megvan az FRU, így már talán sikerül,

(#106667) tam@s válasza tam@s (#106666) üzenetére


tam@s
tag

Esetleg abban tudnál segíteni, hogy mit jelenten a 3 karakter a táblázatodban, és melyik tartozhat hozzám, hol kell nézni?
6474-CTO, 11x, 12x, 13x, 14x, 17x, 18x, 19x, 1Ax, 1Bx, 1Cx, 1Ex, 1Fx, 1Gx, 1Hx, 1Jx, 1Kx, 1Lx, 1Mx, 1Nx, 1Px, 1Sx,

(#106668) Tikakukac válasza tam@s (#106667) üzenetére


Tikakukac
titán

Lényegtelen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106669) orand


orand
csendes tag

Üdv! Nem tudom, hogy jó helyre írok-e. Thinkpad T430-hoz keresek kijelző keretet már jó ideje, de sehol sincsen. Van esetleg valakinek kontaktja, akitől be tudnék ilyet szerezni?

(#106670) Tikakukac válasza orand (#106669) üzenetére


Tikakukac
titán

Ali-ebay-apró-hivatalos bolt.

Tárháza végtelen a dolgoknak, attól függ mennyit pénzt akarsz belerakni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106671) krisz77 válasza HSM (#106659) üzenetére


krisz77
tag

a 75 fokos limitet nem lehet valahogy át ugorni?

(#106672) HSM válasza krisz77 (#106671) üzenetére


HSM
félisten

Nekem még nem sikerült... Ha valaki tud rá megoldást jöhet ide is. :DDD

(#106673) krisz77 válasza HSM (#106672) üzenetére


krisz77
tag

nem elég a 15w tdp limit még itt van 75 fokos tdp limit

(#106674) HSM válasza krisz77 (#106673) üzenetére


HSM
félisten

A T460s gyári TDP limitje 25W, azzal nincs gond, ezen a típuson a 75 fokra csökkentett hőfok limit fogja vissza helyette a processzort. Amúgy annyiból rosszabb, mert a TDP limit win alatt állítható, a hőfok limit viszont nem. :DDD

(#106675) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Kinéztem ezt az akkumulátort, tudhatja vajon ami rá van írva? X220 gépről van szó.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#106676) SteveAd válasza Snowy_owl (#106675) üzenetére


SteveAd
tag

Ez utangyartott, nem eredeti. Az eredeti 20e-nel indul kb., de akkor is erdemes rakerdezni, hogy mikor gyartottak (marmint az eredetit). Utangyartottat en biztos nem vennek

(#106677) krisz77 válasza HSM (#106674) üzenetére


krisz77
tag

csak a T460s van hőfok limit ?

(#106678) Snowy_owl válasza SteveAd (#106676) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Tehát eredeti inkább, mondjuk az annyi mint amennyibe a gép került. Más kérdés, hogy vajon mi az hogy 10.8V egyik aksi, másik 11.1V, úgy hogy ugyan ahhoz a géphez árulják?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#106679) HSM válasza krisz77 (#106677) üzenetére


HSM
félisten

Mindegyiken van, csak általában nem ilyen alacsony.

(#106680) Snowy_owl válasza Snowy_owl (#106675) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Azon gondolkodom egyébként, hogy úgy rendesen felújítom, annyira tetszik. Teszek bele új IPS kijelzőt, 2x4GB memóriát, vagy 2x8GB-ot, továbbá egy normális SSD-t, mondjuk valami Samsung 850 Evo 500GB, vagy egy msatasat, és mellé 2TB merevlemezt. Az aksi a legutolsó, a mostani 77%-os, még használható bőven.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#106681) SteveAd válasza Snowy_owl (#106680) üzenetére


SteveAd
tag

77% meg ok. Ha LG cellas, tartani fog, Sanyo hamarabb hal meg. De utangyartottat tenyleg nem igazan eri meg.
A felujitas jo otlet, hajra :)

(#106682) bigrock


bigrock
addikt

Szerintetek melyik, max 14"-es, de FHD-s cuccot érdemes megvenni (használtan teljesen jó), ha a szempontok, súlyozás szerint:
1. Akkuidő
2. Napfényben jól láthatóság
3. Ár
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#106683) Snowy_owl válasza bigrock (#106682) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Már megválnál az X220-tól? Tegyél vagy tetess bele egy IPS kijelzőt, ne add el. :))

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#106684) FoxiestFox válasza Snowy_owl (#106683) üzenetére


FoxiestFox
félisten

X230 alap +X220 billzet +IPS FHD mod, vagy semmi. ;]

(#106685) bigrock válasza Snowy_owl (#106683) üzenetére


bigrock
addikt

Lehet, hogy az lesz.... Basszus, ma is területen dolgoztunk a tűző napon, lfszt sem láttam a kijelzőből.
A #106684 hsz sem ördögtől való... Már csak kellene egy jó beszerzés FHD IPS display-re.

(#106686) HSM válasza FoxiestFox (#106684) üzenetére


HSM
félisten

És a felsorolt szempontok közül melyikben jelent előnyt az általad említett "X220 billzet"? ;]

(#106687) FoxiestFox válasza HSM (#106686) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha már lúd, legyen használható is :P

(#106688) Tikakukac válasza bigrock (#106685) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztosan nem fognék ilyenbe, ha az akku is lényeg. Ilyen igényre sajnos tényleg jóval újabb gép kell. Minap mondta kollegina, E5470-nél elég szépen használva a gépet letolt egy teli napot úgy, hogy a gyerek kihúzta a konnektortból a töltőt. Az 10 óra megvolt akkor lazán. Nuku varázslat, slice battery meg 12 cella stb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106689) HSM válasza Tikakukac (#106688) üzenetére


HSM
félisten

A varázslat, hogy mit csinálsz rajta. ;) Ha van terhelés, akkor csoda nincs, ezeket az 50-60Wh-s akkukat is szépen megeszik a 15W-os CPU-k is. Kijelző is kér (főleg fényerőn), wifi is, lehet számolgatni.

(#106690) Tikakukac válasza HSM (#106689) üzenetére


Tikakukac
titán

A varázslat, hogy egyszerűen ez az, ahol tényleg ugrásszerű a fejlődés, gyakorlatilag csoda. Majd holnap rádugom a T60-at a mérőre, hogy mit eszik egy 720p youtube videó alatt. 50W kanyar nélkül meglesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106691) HSM válasza Tikakukac (#106690) üzenetére


HSM
félisten

Az előbb még Sandy generációs gép volt a "régi" gép. Az azért még padló fényerőn sem eszik 50w-ot 1080p YT alatt sem, de lehet még a felét sem enné. Majd megmérem, ha nagyon unatkozom.

Persze, a hardveres/hibrid VP9 dekódoló a hatodik generációtól nyilván sokat dob a takarékosságon a VP9-et használó YT alatt, de ez sem technikai csoda, hanem egy közönséges célhardver, annak minden előnyével és hátrányával együtt.

[ Szerkesztve ]

(#106692) Tikakukac válasza HSM (#106691) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez van kéznél, bocsi, 3 helyen élek, nem tudok minden thinkpadomat minden helyre vinni minden alkalommal :B

Akkor egyezzünk ki abban, hogy nincs benne semmi érdekes és az NBC teszten 5 éve stock gépeken elérhetetlen 10+ órákat wifin a makimajmok talicskázzák a tesztekbe.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106693) HSM válasza Tikakukac (#106692) üzenetére


HSM
félisten

Mit mondjak erre... Két gépem van, egy T420 9cellás akkuval és egy t460s a két pici nornállal, és nem vagyok elájulva, a 460-as akkor közelíti meg a 10 órát ha minimum fényerőn kb nem csinálok rajta semmit, de így a t420 is tud 8 felett. Ellenben a nagy 9 cellás akku sokkal kevésbé érzi meg, ha feljebb tekerem a fényerőt, gyakorlati 5-6 órát azzal is vígan lehetett pl. netezni.
10+ órákat kicsit is komolyabb terheléssel szvsz csak a "nagyakkus" modern U-s gépek tudtak, ami már megint a 9 cellás szint.

(#106694) Tikakukac válasza HSM (#106693) üzenetére


Tikakukac
titán

Ki kell lépni ebből a kettőből és megismerni a világot. El sem hiszed milyen brutális akkuidő-diffik vannak néha egyes modellek között, hiába vannak papíron pariban.
Anno írtam úgy tesztet, hogy nem volt ritka a tripla mérés sem, mert egyszerűen nem hittük el, hogy az adott gép konkurense képes 50%-al is akár alá vagy fölé menni az időknek. És igen, nagyon alaposan berendezett módon ment a mérés, csak a dokumentációt írtam hozzá egy napig :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106695) HSM válasza Tikakukac (#106694) üzenetére


HSM
félisten

Elég ez a kettő, hogy lássam mit fogyaszt az adott CPU generáció, a körítés, kijelzők, tárolók, a többi már csak matematika.

Persze, elsősorban szoftveresen a sebesség kárára lehet próbálni varázsolni, de a technika makacs dolog, csodák nincsenek. :N

(#106696) Tikakukac válasza HSM (#106695) üzenetére


Tikakukac
titán

Dehogy elég, de ebben a témakörben pont van annyi tapasztalatom, hogy itt be is fejezzem :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106697) azbest válasza HSM (#106691) üzenetére


azbest
félisten

vp9 régebbi sandy / ivy gépen ->h264ify addon és máris megy fullhd-ig a youtube kevés prociterheléssel. Kicsit lehet vacakabb a minősége, mint a vp9-nek, de ha kifejezetten videózni vagy 4k videózni akarok, arra van mibox és firetv 4k stick is :)

Nekem leginkább arra kellett, hogy 4k kijelzőt használva teljes képernyőn se szaggasson a videó linux alól (oda még egy chrome gpu blacklist felülbírálás kellett a h264 hw dekódoláshoz). Procierőből 4k teljes képernyőre skálázás azért megfogja a 4 magos procit is.

[ Szerkesztve ]

(#106698) kenwood válasza Tikakukac (#106661) üzenetére


kenwood
veterán

Annak vajon mi lehet az oka,hogy 8x annyiba kerul, mint ez ?
https://notebook-hatizsak.arukereso.hu/lenovo/b210-15-6-p404293533/?gclid=Cj0KCQjw-r71BRDuARIsAB7i_QOcySDZzo5av4uSljA_wdE8ts4FBa2qsqnXvEmbjfd1I69RMTcd0X4aAivsEALw_wcB

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#106699) Tikakukac válasza kenwood (#106698) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy jó marketing mondjuk tud ilyet :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106700) HSM válasza Tikakukac (#106696) üzenetére


HSM
félisten

Oké, IT-sként én is láttam már egynéhány fajta gépet kellően közelről, hogy ezt állítsam, maradjunk annyiban, a tapasztalataink ezen a ponton nem egyeznek. Peace. :R

(#106697) azbest: Köszönöm, ismerem az addont. :R Igazából nem volt még rá szükségem, csak FHD-n használom a T420-at, oda meg elég, amit CPU-ból tud. :B
Nagy ritkán nézek rajta 1080P 60Hz streamet, az szokta kicsit izzasztani, 20-25W-ra is, de az se nem YT, se nem VP9. :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.