Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106251) krisz77


krisz77
tag

sziasztok ezek közül a gépek közül melyiknek van a legjobb billentyüzete? és melyik a leg strapabíróbb ? x230, x240,x250,x260,x270,x280,?

(#106252) Tikakukac válasza krisz77 (#106251) üzenetére


Tikakukac
titán

X220

;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106253) FoxiestFox válasza krisz77 (#106251) üzenetére


FoxiestFox
félisten

X230, X220 billentyűzettel. ;]
Már ha meg lehet oldani. A T/W*20-asokét be lehet tenni T/W*30-as házba.

(#106254) Tim82 válasza FoxiestFox (#106253) üzenetére


Tim82
nagyúr

Meg lehet, csak EC mod és X220 palmrest kell hozzá az X230-hoz is. Meg mintha lenne valamilyen PIN ragasztgatás is az X220 billentyűzet szalagkábelén még, de mivel nem érdekelt igazán a dolog, nem olvastam jobban utána, meglepően elégedett vagyok a *30-as széria billentyűzetével is (mondjuk főleg a backlit funkció miatt).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106255) FoxiestFox válasza Tim82 (#106254) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Csalódtam benned, milyen roncsvadász vagy te, hogy elfogadsz valamit billentyűzetnek, ami nem 7 soros? :Y

(#106256) Tim82 válasza FoxiestFox (#106255) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az élet tele van csalódásokkal. ;]

A kiosztás változásához simán hozzá tudok szokni, mint kiderült tartós használatban.

Ha találok még egy roncs T430-at, azzal mondjuk meg fogom csinálni a classic keyboard mod-ot (mert most épp rakok össze egy "ultimate" T430-at is, kb. már csak az 1080p IPS kijelző és LVDS-eDP adapter hiányzik hozzá).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106257) krisz77


krisz77
tag

terhelésnél midegyik ilyen forró fejű?

(#106258) HSM válasza FoxiestFox (#106255) üzenetére


HSM
félisten

A sutább kiosztása ellenére határozottan jobban szeretek gépelni az új szériák billentyűzetén. Pár billentyűt sajnos nehezebb megtalálni, de amúgy számomra sokkal jobb, határozottabb visszajelzéseket ad a szigetes megoldás.

(#106259) Tikakukac válasza krisz77 (#106257) üzenetére


Tikakukac
titán

Mit jelent a terhelésnél? Mikor a cégnél kell mindenképpen Fusionban terveznem meg mellé pörög a 400 megás PDF átalakító? Az, forró. Az lesz mind és minden ilyen helyzetben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106260) FoxiestFox válasza HSM (#106258) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát jó. Én nem bírtam megszokni.
Már a gombok felszínének kiképzése kiüt az univerzumból, és az, hogy teljesen alapvető, gyakran használt funkciókat billkombóval lehet elérni. :F

(#106261) FoxiestFox válasza Tim82 (#106256) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Amúgy honnan vettél 430-ba IPS-t?

(#106262) Tikakukac válasza FoxiestFox (#106261) üzenetére


Tikakukac
titán

Hol írta, hogy vett? :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106263) Tim82 válasza FoxiestFox (#106261) üzenetére


Tim82
nagyúr

T430-ba még sehonnan, ahogy írtam, még az hiányzik.

E440-be, L450-be tőle, eddig nincs az eladóra panaszom.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106264) FoxiestFox válasza Tim82 (#106263) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az és szót kihagyta az olvasókám. :D

(#106265) carr


carr
őstag

Az mitől lehet, hogy az akku üzemidőm egyik napról a másikra megfeleződött? Eddig (gyári akku, sztem ezzel jött a gép anno) 2 óra volt 100% (4 óra a gyári adat), batteryinfoview nem mutat változást battery health 48.8% tavaly óta... :U
Ja. T430S

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#106266) Tikakukac válasza carr (#106265) üzenetére


Tikakukac
titán

Kalibrálást neki, nyilván ha annyit tud, akkor annyit tud.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106267) MrPetya19 válasza carr (#106265) üzenetére


MrPetya19
addikt

Win update volt mostanában?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#106268) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! Ha esetleg van valakinek kidobásra ítélt billentyűzete(T540/W540), akkor keresem az "u", "i" és a numerikus oldalról a "0" gombokat. Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#106269) sketchifun


sketchifun
senior tag

Sziasztok.

Egy X240 került a birtokomba.

Több kérdésem is volna vele kapcsolatban. Elméletileg 2 akkumulátora van, ebben jelenleg csak 1. Lehetséges, hogy a belső akku hiányzik belőle? Hardveraprón láttam belső akksit hozzá, érdemes megvenni bele? Az akkus üzemidő fontos volna.
M.2 foglalat van ebben a masinában?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#106270) cellpeti válasza sketchifun (#106269) üzenetére


cellpeti
veterán

ThinkWiki X240 modellek

Elvileg van

Tigris, tigris, csóvafény...

(#106271) Pyttawrx válasza sketchifun (#106269) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Megduplázódik az akksi időd, hisz 2 akksi lesz benne. És van benne m.2 csati, ami sata módba működik. :)

(#106272) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! Sikerült szereznem egy T540 billentyűzetet. Igaz 3 billentyű hiányzik róla. Megpróbáltam átrakni, de nem mennek rá a W540 billentyűi. Ötlet? :Y

Tigris, tigris, csóvafény...

(#106273) lakkusjj válasza cellpeti (#106272) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Nem egyformát vettél. Létezik Chicony és Lite-On gyártmányú billentyűzet, nem egyforma a mechanikájuk, és gondolom az is számít, hogy világítós vagy nem.

(#106274) Tikakukac válasza cellpeti (#106272) üzenetére


Tikakukac
titán

Önmagában a billzet kevés. Gyártó és világítós vagy sem is lényeges.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106275) cellpeti


cellpeti
veterán

világítósat vettem, de hogy milyen gyártmány, azt meg nem mondom. és a billzeten sincs rajta sajnos. Full fekete az alja, viszont a nagy gombokná nincs "drótos" rásegítés.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#106276) carr válasza Tikakukac (#106266) üzenetére


carr
őstag

0-100?

Petya: Volt, múlt 7en. Amúgy alapból ki van kapcsolva.... :U

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#106277) Tikakukac válasza carr (#106276) üzenetére


Tikakukac
titán

Vantage tudja. Egy verzióig, mert elvben ezt is kiszedték egy ideje.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106278) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

A TP zsanérjai mennyire érzékenyek, mennyire szokott gyakori hiba lenni?
Nekem egy X220 van. Régen sokat szívtam egy Acerrel, és ahogy olvastam, ott elég gyarkori hiba volt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#106279) MrPetya19 válasza carr (#106276) üzenetére


MrPetya19
addikt

Akkor lehet az zavar be.
Főleg ha pl volt vírus adatbázis frissítés, mert akkor mindent újraellenőriz utána.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#106280) Tikakukac válasza gzbotii (#106278) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem egy liga az Acerrel, nyilván. Vannak érzékenyebb típusok, de ott sem fognak kiszakadni, mint egy jó ákernél.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106281) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Be van állítva az akkumulátornál a küszöbérték 40-80% között. Viszont ki szeretném kapcsolni, de a Lenovo Vantage-ben mintha eltűnt volna ez az opció.

T560-om van, 2 akkus és azt írja hogy nem támogatja a rendszer az akkumulátort cseréljem ki a rendszerhez megfelelőhöz ?? :F

[kép]

Igazából az akkumulátorokat nullázni szeretném mert az egész úgy indult hogy egy ciklust akartam bele tenni, merítettem és akkor olyan 40%-ról leugrott 6%-ra, ebből jött az ötlet hogy nullázzam, de előbb kikapcsolnám a küszöbértékeket, ha meglenne..

(#106282) safranek322 válasza tothjozsi96 (#106281) üzenetére


safranek322
csendes tag

Nekem itt van az opció a vantage-ben a pirossal karikázott rész. Ott ki be kapcsolható

- És üdvözlöm a kedves feleségét. - Köszönöm, uram, de már egy éve önnel él...

(#106283) tothjozsi96 válasza safranek322 (#106282) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nekem sajnos nincs ott.
Csak nullázni tudom az akkumulátort, semmi mást.

Remélem csak a Windows szórakozik.

(#106284) safranek322 válasza tothjozsi96 (#106283) üzenetére


safranek322
csendes tag

a képed alapján ott van alul a kibontás fül az akkumulátorbeállítások kibontása. Ott nincsen?

- És üdvözlöm a kedves feleségét. - Köszönöm, uram, de már egy éve önnel él...

(#106285) Tikakukac válasza tothjozsi96 (#106281) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor nem neked írtam, de egy rakat funkciót kiszedtek az újabb frissítésekkel. Valószínűleg amit keresel azért nincs meg... mert nincs ott :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106286) tothjozsi96 válasza safranek322 (#106284) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nincs, ott csak a nullázást mutatja, de eddig lehetett a küszöbértéket is állítani, én nem értem.

Pedig nálam a Microsoft Store-os frissítések ki vannak kapcsolva, tehát azt se tudnám mondani hogy azért romlott el mert lefrissült. Most néztem, van rá frissítés, lefrissítettem, de ugyan az.

[kép]

(#106287) carr válasza Tikakukac (#106277) üzenetére


carr
őstag

Tudod mi az érdekes?
Hogy mondták korábban, hogy a lenovo power manager szokott szívózni, gondoltam letörlöm ezt a sima vantage-t ami nekem van. Progamok eltávolítása, ahogy kell....
NINCS IS BENNE BMEG. :Y Majd hanyatt estem, mondom mivan?
Emlékeim szerint én telepítettem. -.-

edit: meg fog halni az akkum? :O
kép

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#106288) Tikakukac válasza carr (#106287) üzenetére


Tikakukac
titán

Ehhez nem tudok hozzárakni semmit, azt tudom, hogy az akku resetet pölö kivették az x verziótól, de gugli, gugli, gugli. A világ tudása ott van előttünk :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106289) carr válasza Tikakukac (#106288) üzenetére


carr
őstag

használom is. :) Köszi. :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#106290) Pyttawrx válasza carr (#106289) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lehet már próbáltad csak nem láttam. A lenovo saját diag progija mit mutat?

(#106291) carr


carr
őstag

78% 1ó 3p. :O
pytta: megnézem. ha a vantage.re gondolsz.
bár az azt írja akkor is ha szar, hogy jó... :/

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#106292) Pyttawrx válasza carr (#106291) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

nem nem erre. a diag progiba tudod tesztelni az elemek külön külön pl az akksit is, ciklusidőt is ír stb.

(#106293) donjohnson válasza carr (#106287) üzenetére


donjohnson
addikt

vezérlőpult / programok eltávolítása helyen nézed vagy a
gépház / alkalmazások alatt? nem biztos, hogy mindkét helyen megjelenik. a win10-es (microsoft store-os) app-ok már csak a 2. helyen jelennek meg.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#106294) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Ismeretlen vagyok thinkpadek terén egy régi T45-öst leszámítva, de most úgy néz ki vennék egy használt T540-es gépet i7-es procival és 8gb rammal. Kipróbálni ki tudom, de OP rendszer jelenleg nincs rajta, miket érdemes megnézni ezen a gépen és mi az amit ha látok rögtön álljak el a vásárlástól? Bios-ba gondolom be tudok lépni, de nem nagyon tudom mit érdemes típusspecifikusan megnézni. Válaszotokat előre is köszönöm.

(#106295) Tikakukac válasza Babetta-X (#106294) üzenetére


Tikakukac
titán

Oprendszer nélkül marad egy kevés szopóroller azért a sztoriban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106296) Babetta-X válasza Tikakukac (#106295) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Sejtem én is, de az eladó nem akar foglalkozni vele, már le van gyalulva az oprendszer. Tudom tudom, ne bízzak senkiben :)
Esetleg usb-s linuxot van értelme magammal vinnem, vagy van amit meg tudok nézni és típushiba szokott lenni?

(#106297) Tikakukac válasza Babetta-X (#106296) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, egy USB Linux az segíthet.

Ezzel úgy vagyok már, hogy mióta volt CPU hibás Latim, ami csak 60fps youtube alatt bírt fagyást kidobni... nem nagyon tudsz mit kezdeni. Ima kell és sok remény.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106298) Pyttawrx válasza Babetta-X (#106294) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Sosem adtam el gépet, legalább “teszt” os nélkül. Úgy értem még ha nem is volt hozzá, a teszt erejéig tettem fel egyet, feldriverezve. Gyanús ez. Kb 20-40 perc kompletten driverezve. A linux jó ötlet.

(#106299) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek. Megpróbálok beszélni vele, hogy komoly a dolog és dobjon rá valami windowst, vagy én dobok rá egyet. Ezen felbuzdulva windowson azon kívül, hogy végignyomkodom kicsit érdemes nézni valamit? Természetesen vétel után első utam a szervizbe visz újrapasztázás és tisztítás miatt.

(#106300) Pyttawrx válasza Babetta-X (#106299) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hdd/ssd állapot, hőfokok, portok: usb, meg ami van rajta. Hangszórók, kijelző fényerő. Stb. Ram teszt, bár ez már lehet sok. Garanciát ad rá?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.