Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105351) HSM válasza Ganz-[HUN] (#105350) üzenetére


HSM
félisten

Ha csak úgy simán indítod a prime+furmarkot, akkor a furmark durván CPU-limites lesz, és összességében nem fog komolyan terhelni. Nekem pl. az a tapasztalatom az i7-2620M-el, hogy ha hagyom a CPU-t turbózni, akkor nem mindig marad elég TDP a GPU-nak, valós körülmények között. Korábban méréseket is linkeltem. [link]
A harmadik generációnál kicsit jobb lehet a helyzet, mert javult a gyártástechnológia, de azért én azoknál is inkább hagynék kis tartalékot a GPU-nak, sokkal jobb egy picit nagyobb CPU-limit, mint amikor az alapból harmat gyenge GPU kezdi durvábban dobálni az órajelét.

(#105352) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok! Segítsetek egy kicsit pls!
Adott egy Thinkpad R400-as laptop.
Bekapcsolás után megjelenik a szép Thinkpad logó, majd...
...majd semmi nem történik, áll a gép a Thinkpad logónál, és semmi... kivettem a HDD-t, az ODD-t és az akkut is, de akkor is csak áll... caps lock LED-je nem villan fel ha nyomogatom, sőt a ctrl+alt+del-re sem reagál, mintha instant fagyás lenne...
Ez vajon mitől lehet?
Köszi előre is

(#105353) Pyttawrx válasza bacsis (#105352) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Esetleg ram csere? Nálam az utolsó ilyen egy thinkpadnál alaplap hiba volt :( :((

(#105354) bacsis válasza Pyttawrx (#105353) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Egy 1 és egy 2 gigás modullal próbálgattam mindegyik foglalatba, ha már kikaptam a billt akkor a Wifi kártyát is kihúztam, de ugyanaz sajna.. Szóval sanszos hogy alaplap mi? :(

(#105355) Silεncε válasza bacsis (#105352) üzenetére


Silεncε
őstag

Nagyon kósza otlet: milyen Windows van rajta? Nekem anno az alalapom pont ugyanilyen tuneteket produkalt. Ott a Win10 gyorsinditas kikapcsolasa segitett

(#105356) Pyttawrx válasza bacsis (#105354) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha biosba beenged reseteld le, vagy bios elemet vedd ki és tedd vissza fordítva. és kapcsold be, így rövidre zárod, majd kapcsold ki és az elemet tedd vissza rendesen, majd kapcsold be. Volt már, hogy így sikerült egy gépet helyrehozni. Csak egy ötlet most is. :)

(#105357) bacsis válasza Silεncε (#105355) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mármint ha benne lenne a HDD? akkor 8.1
De nincs benne HDD, tehát így semmilyen oprendszert nem tudna indítani, ha akarna se :)
Pyttawrx Kiszedtem az elemet. utána úgy indult, hogy 3szori próbálkozás után (szvsz ez tök normális) majd ugyanodáig jutva ugyanott akadt el.. sanszos hogy alaplapos lesz bakke' :(

(#105358) Tim82 válasza bacsis (#105352) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valamelyik USB portja nincs eldeformálódva? A hardveresen majdnem ugyanaz T400 általában ilyenért nem bootol.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#105359) bacsis válasza Tim82 (#105358) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

basszus dehogyis nem :Y Megpróbálom kicsit "megpiszkálni" ha elindul jó, ha nem... akkor így is úgy is lapcsere :U

szerk: Pöcc-röcc megy a gép az egyik USBben az egyik érintkező el volt görbülve, kiegyengettem, megy is.. gondolom barbár módjára lett kitépve belőle az egér, pendi, akármi :U
:R :R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#105360) Ganz-[HUN] válasza HSM (#105351) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Pedig nem úgy tűnik :N
15W-ot beszlopálja olyankor is az IGP.
Viszont leszedtem töltőről, és 20s alatt kritikus töltöttség ezzel a stressztesztel. Azigenb*meg... neked se kuka még az akkud mi? :P :DDD
15Wattperces akku :DDD

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#105361) HSM válasza Ganz-[HUN] (#105360) üzenetére


HSM
félisten

Lehet ennél akkor nem, de egy normális CPU/GPU-n tuti ez a helyzet, asztali gépen ki lett mérve. :DDD

Amúgy nálad is szépen látszik, amit írtam, ha nem megy a CPU-turbó, akkor beleférsz a 35W-ba így koppra hajtva. Amúgy meg kevesebb maradna a GPU-nak, és mivel ezek még a CPU-t priorizálnák, így esne a grafikus tempó. A 15W-os 6600U-n ilyen téren jobb a helyzet, ott egyszerre esik mindkét rész teljesítménye, pl. Furmark+prime alatt olyan 2Ghz CPU és 700Mhz GPU jön ki belőle 15W-ra korlátozva, magától, ott nem kell manuálisan jó irányba segíteni. :D

(#105362) Ganz-[HUN] válasza HSM (#105361) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

...most döntöttem amúgy el hogy nem kell QM proci 35W-os TDP-vel :P :DDD
ott rohadjon meg a 2570p, akkor is megeszi a 45W-ost ha bele is szakad :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#105363) HSM válasza Ganz-[HUN] (#105362) üzenetére


HSM
félisten

Ha kevés lesz hozzá a hűtő/VRM, csak a baj lesz vele... Hiába a nagyobb TDP keret, azt meg is kell hűteni, plusz kiszolgálni.

(#105364) Tubi2 válasza FoxiestFox (#105278) üzenetére


Tubi2
senior tag

Gratula! Csuda kis gép lett :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#105365) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Hello Skacok!

Adott egy X1 Gen3 Carbon, ami a bekapcsolaskor sotet kepernyo F1 es F4 billentyuk pirosan villog es az Fn pedig zolden es se kep se hang. Teljes reszet mar meg volt - aljan levo lyukon a reszet benyomva 10mp-re tapkabel nelkul.
Mi lehet a hiba?

Udv,
M

(#105366) Ganz-[HUN] válasza HSM (#105363) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

tudom. azért akartam 35W-os TDP-set, eGPU-s gépnek szántam. Vajon a 8470p hűtője elbírná?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#105367) Tim82 válasza mutyuru (#105365) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pontosan mi történt a probléma jelentkezése előtt? Frissítések telepítése, akku lemerülés, ilyenek?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#105368) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A T400-am külső burkolata kissé karcos, még az a gumiszerű bevonat van rajta. El lehet tüntetni valahogy a karcokat?

https://www.coreinfinity.tech

(#105369) Tikakukac válasza sh4d0w (#105368) üzenetére


Tikakukac
titán

Opció: csere vagy a gumis bevonat leszedése és akkor fényes lesz.

A bekenjük csodaszerrel és társaik... ne menjünk bele a témába, a fizikai karcot eltüntetni polírral lehet, de mivel ez messze nem lakkozott felület, ezért kb úgy működik javítási szempontból, mint egy matt fényezés: ha baja van akkor kb. ennyi volt.

A koszradíros megoldás annyit tud segíteni, hogy kiszedi a karcokból a mindenféle koszt és egy fokkal jobban néz ki. Én próbálkoztam waxokkal is, tök jó, mert kitölti a mélyedéseket részben. Probléma vele: csúszik és ujjlenyomatot extrém módon gyűjt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105370) FoxiestFox válasza sh4d0w (#105368) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Cif súrolószer, szivacs, meleg csapvíz, 5-10 perc óvatos, de határozott polír egyenletesen.
Ne a dörzsis, hanem sima szivaccsal.
Pár hete csináltam meg az összes karcoskás TP-m, gyönyörűek lettek, kivéve azt, amit véletlen a dörzsis felével csináltam.
Ha nem mélyek a sérülések, nyom nélkül le lehet őket szedni.
Aztán ha zavar a Cif illata, szilikonsprével befújod, az blokkolja, áttörlöd még egyszer, és kicsit szúszósabb is lesz, ergo nehezebb megkarcolni.

[ Szerkesztve ]

(#105371) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm a segítséget.

https://www.coreinfinity.tech

(#105372) ghost364 válasza FoxiestFox (#105370) üzenetére


ghost364
senior tag

Vajon az ilyen kopottas széleket is meg lehet a módszerrel kicsit javítani? Engem annyira nem zavar (patinás... :) ) , de azért kicsit elegánsabb lenne nélküle.

(#105373) FoxiestFox válasza ghost364 (#105372) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem, ezt max le lehetne csiszolni és újrafújni valami hasonló anyaggal.

(#105374) Tikakukac válasza ghost364 (#105372) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért írtam fentebb amit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105375) ghost364


ghost364
senior tag

Oké, hát megleszek vele így is. Mondjuk ahogy észrevettem az összes 20-as, 30-as modellen ilyen sérülékenyre sikerült ez a bevonat, elég gáz szerintem.

(#105376) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!
Abban kérek segítséget, hogy egy T430-on használom a TpFanControl progit hogy kell azt megoldani, hogy ne jelenjen meg minden újraindulás után, viszont a ventilátorokat kezelje?
Köszönöm: Balu

(#105377) barnam_ válasza Bazs1981 (#105376) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezt kell átállítanod a config fájlban:

// Minimize to systray immediately when starting
// Minimiert das Programm schon beim Start in die Taskleiste.
StartMinimized=1

(#105378) Bazs1981 válasza barnam_ (#105377) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Tökéletes lett, köszönöm! :R

(#105379) mutyuru válasza Tim82 (#105367) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Szia Tim82!

Bocs kicsit sok volt a dolgom es csak most tudtam belepni. Sajnos pontosan nem tudom mi tortent, csak arra tudok hagyatkozni, amit a gazdaja elmondott. Siman lekapcsolta a gepet mielott elindult volna otthonrol - nem volt tolton. Elvileg semmilyen frissites nem futott - Windows tutira nem, mert siman lekapcsolt es nem kerte a turelmet es varakoztatott. Kovetkezo bekapcsolaskor mar a hibat produkalta.
Sajnos tobb 100km-re vagyok es nem tudok tavgyogyitani, igy javasoltam a legkozelebbi szervizt.
Hutoventillatorra gondoltam eloszor, de korabbi tapasztalataim alapjan azt indulaskor kiirna es nem fekete kepernyo lenne.
Memoria vagy alaplapra gondolok...

(#105380) Tim82 válasza mutyuru (#105379) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sajnos egy konkrét hasonló esetet találtam, biztos megoldás nélkül és valószínűleg alaplap.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#105381) totron válasza FoxiestFox (#105370) üzenetére


totron
addikt

Tapasztalataim szerint a felületi karc az emberi kézről rárakódott zsírrétegben és a begyűjtött, szintén megragadt koszrétegben jelenik meg, nem hatol a műanyagba első körben. Csak még mielőtt a Cifnek tulajdonítanánk eszményi hatást és javítanánk egyben azt is, ami el sem romlott. Zsíroldás a lényeg: szappan, melegvíz is megcsinálja. A Cif és társai mikrokarcol (súroló!szer), azaz minimum mattítja a felületet, ami egy eleve matt felület esetén sem biztos, hogy lényegtelen hatás. Ami jó a porcelánra, nem törvényszerűen jó a műanyagra.

mutyuru: Resettel kombinált elem eltávolítása - úgy reset - elem vissza, majd úgymegint, ezt még meg lehet próbálni. Nem tudom, X1 esetén is eltávolítható-e, több régebbi modellnél volt megoldás, legtöbbször túláram esetén való bootmakacsságkor. De lehet, hogy lényegtelen a beállás oka.

[ Szerkesztve ]

(#105382) FoxiestFox válasza totron (#105381) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Értelemszerű, hogy zsíroldóval kezdünk. :K

(#105383) Tikakukac válasza totron (#105381) üzenetére


Tikakukac
titán

Koszradír és sima kis szappanos víz. Ha valaki túl akarja tolni izopropil. Ezek után azon a fedlapon lehet műteni is.

Ha meg mindenáron CIF, van belőle nagyon finom szemcsés változat is. Max azt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105384) Ganz-[HUN] válasza Tikakukac (#105383) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Én napi rendszerességhel takarítok az ilyen használati tárgyaimat denszesszel. Nincs kedvem semmi meglepit hazavinni

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#105385) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Az L380-amon borzalmas a Bluetooth. Valószínű, hogy az antenna a touchpad mellett van, mert amikor ott van a kezem gépelés közben, folyamatosan akadozik a zenelejátszás a BT fülesemmel, néha teljesen meg is szakad, amíg el nem veszem a kezemet.

Ez durva tervezési hiba, amivel nyilván nem lehet semmit kezdeni hardveresen. De arra gondoltam, hogy ha fel lenne tolva konstans maxra a jelerősség, és nem magának állítgatná a vezérlő, hogy mekkora erővel menjen a jel, akkor talán megoldódna. Ezt meg lehet valahogy csinálni? És Linuxon?

Jelen állapotában tulajdonképpen használhatatlan a bluetooth, mert jobban idegesít, mint amennyire a zene nyugtat.

(#105386) Tim82 válasza kelna91 (#105385) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak érdeklődésképpen: netre, hálózatra 2,4 GHz-es wifi sávon csatlakozol?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#105387) Pyttawrx válasza kelna91 (#105385) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szaerintem más lesz ott, mármint úgy értem, hogy a kezed nem árnyékolhatna ennyit. Esetleg próbáld meg másik bt-t betenni a gépbe. És elvileg ott az akksi van, szerintem az antenna máshová esik. De majd itt a nálam tapasztaltabbak megmondják, hogy merre indulj. Vélemémyem szerint, vagy bt csere, vagy driver. Azt még nem értettem, hogy ez most windows alatt van-e. Ha igen próbáld ki Linuxon is, ha ott is rossz, akkor a bt kártya csere.

(#105388) barnam_


barnam_
nagyúr

Használ valaki T400-on Windows 10-et? (tudom, hogy elég idejétmúlt hardver, csak tartalékban van, mert sajnálom kidobni-értéke nem nagyon van már)

Tegnap felraktam rá a 19.09 verziójú 10 x64-et, de elég sok eszköz illesztőprogramját nem találja meg alapból, driverek telepítésével még nem akartam vacakolni. Lenovo Vantage-t felraktam, de hiányolta a Power Manager drivert. Azt írja ezt tegyem fel -> feltettem, valami változott, mert elkezdte tölteni az akkut (előtte Win7 alatt be volt állítva a töltési határ), de a Vantage nem tudja kezelni az akkut.

Esetleg van olyan Ubuntu, ami ennyi idős gépen SSD-vel + 4 GB rammal még életképes lehet?
Win7-et a támogatás hiánya miatt már nem akarok rajta.

(#105389) Tim82 válasza barnam_ (#105388) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ubuntu Mate, Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu simán.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#105390) FoxiestFox válasza barnam_ (#105388) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Állítólag régebbi PM driverrel kezeli az akkut az a fostartály.
Én is feltettem a T61-re, szintén ugyanez történt. Majd keresek valami régebbit.

(#105391) vicze válasza kelna91 (#105385) üzenetére


vicze
félisten

Így helyezkednek el az antennák:

(#105392) vicze


vicze
félisten

BIOS szimulátorba bekerült a grafikus nézet, aki meg karja csodálni, az egy 9-es sorozatú gépet kiválasztva megteheti. (Az AMD gépek továbbra se léteznek mondjuk...)

(#105393) MrPetya19 válasza Pyttawrx (#105387) üzenetére


MrPetya19
addikt

Igazából máshol is olvastam erről a problémáról.
Intel Smart Sound fent van a gépen?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#105394) fungi válasza barnam_ (#105388) üzenetére


fungi
aktív tag

Én raktam fel T400-ra Win10-et, és valóban kézzel kell felrakni pár drivert Win7 kompatibilis módban, régebbi PM, PMdriver, és Hotkey-vel még a régi OSD is megy, akkutöltés is beállítható. De ha csak tartalék gép, akkor engem nem zavarna a támogatás hiánya a Win7-en, mert amúgy azzal egyszerűbb a T400-on az élet, pláne ha váltható kártyás a gép. Egy Ssd javasolt, és átlagfelhasználásra, net, film, még teljesen jó, hiába régi. /Egyébként melyik a leggyorsabb Linux egy ilyenen? Raktam fel ötletszerűen, de valahogy mindig sokkal lassabb lett mint bármelyik Windows, biztos nem jót sikerült feltennem.../

[ Szerkesztve ]

(#105395) kelna91 válasza Tim82 (#105386) üzenetére


kelna91
senior tag

Vegyesen, de őszintén szólva most nem tudom megmondani, hogy a 2,4 vagy az 5 GHz van többségben.

[ Szerkesztve ]

(#105396) kelna91 válasza Pyttawrx (#105387) üzenetére


kelna91
senior tag

Linux van a gépen, ott produkálja a hibát.

(#105397) kelna91 válasza vicze (#105391) üzenetére


kelna91
senior tag

Mondom én, hogy ott kell lennie. Tényleg árnyékolásról van szó. De nem őrültség oda tenni?! Más laptopokban a fedlapba szerelik, nyilván nem véletlenül.

(#105398) Pyttawrx válasza kelna91 (#105396) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, szerintem még mindig a kártyát cserélném ki, vagy nézném meg nem-e csúszott le a kábel onnan.

(#105399) kelna91 válasza MrPetya19 (#105393) üzenetére


kelna91
senior tag

Hát, nem tudom. :U De elég valószínű, hogy nincs, mert csak tudnom kéne róla, ha már én telepítettem. :D Hacsak a Manjaro magától nem rakja fel (miért tenné?) akkor nincs.
De amúgy ez tényleg segítene? Az intel ismertetőjéből nekem az jön le, hogy erre nincs szükségem, és valószínűleg nincs Linux-támogatása.

(#105400) Tim82 válasza kelna91 (#105395) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért kérdezem, mert a 2,4 GHz-es wifi és a BT együtt simán okozhat olyasmit, amit tapasztalsz. Persze ez nem csak ezen faktoroktól függ, de mindenesetre érdemes lenne próbát tenned, hogy 5 GHz-es wifi sávos hálóra csatlakozva is ugyanilyen gondokat tapasztalsz-e a BT-vel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.