Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106451) Tikakukac válasza HSM (#106448) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor tök jó, ha gondom van, azonnal hívlak. Telefonod legyen feltöltve, mert sűrűn fog csörögni, nekem 1 év kevés volt a megoldásra, majd meglátjuk neked sikerül-e. :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106452) hito válasza MrPetya19 (#106445) üzenetére


hito
nagyúr

:R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#106453) HSM válasza Tikakukac (#106451) üzenetére


HSM
félisten

Ezzel azt akartam mondani, hogy vannak olyan környezetek, ahol hibátlanul működik a funkció, ahogy kell neki, külön beavatkozás nélkül is. Úgy gondolom, ez is hasznos információ a hibakereséshez. :U

(#106454) Tikakukac válasza HSM (#106453) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, dolgok sok helyen működnek, ahogy működniük kéne. Ha nem így lenne az lenne csak igazán cudarvilág :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106455) TayRol


TayRol
veterán

Üdv,

A lassan 2 éves 480s-emen elkezdett a touchpad hámlani. Még nem láttam ilyet...
Erre vajon vonatkozik a garancia, vagy user error? Nagyon ritkán használom a trackpoint mellett, de mégis. Jövő júniusig garis még a gép.

(#106456) Tikakukac válasza TayRol (#106455) üzenetére


Tikakukac
titán

Gari. A hámlás pedig ismert jelenség, örvendetes, hogy még mindig nem sikerült megoldani.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106457) hszilard666 válasza hszilard666 (#106439) üzenetére


hszilard666
veterán

Túl vagyok az első 10 óra használaton, meglepően fürge a gép! A trackpadet megszoktam, de a kijelzőtől kifolyik a szemem. Nem is emlékeztem hogy ennyire szemét a TN technológia. :(
Nincs valakinek elfekvőben egy 1080p-s IPS panel x1c2 höz budapesten? Ha sikerülne kicserélni álomgép lenne nekem. :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#106458) vicze válasza hszilard666 (#106457) üzenetére


vicze
félisten

X1Cgen2 csak HD+ és WQHD opciókkal árulták, elég nagy eséllyel a nem fog működni a fényerő állítás Windows alatt bármilyen FHD-val.

(#106459) TayRol válasza Tikakukac (#106456) üzenetére


TayRol
veterán

Danke.

Hála istennek még nem találkoztam ilyennel, de innentől készülök rá.

(#106460) FoxiestFox válasza hszilard666 (#106457) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem minden tn panel szar, de a Lenovo ügyes felkutatni a legrosszabbakat, és a gépeibe szerelni.

(#106461) hszilard666 válasza vicze (#106458) üzenetére


hszilard666
veterán

Akkor marad a WQHD. Nem fogja nagyon zabálni az igpu-t? Nem nagyon akarok rontani az üzemidőn.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#106462) Polarstar válasza hszilard666 (#106461) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nekem most gen 3 X1 van. A kijelzője szerintem jó. És van dokkolóm, monitor csatival. Ha megunom, rápalokom és ennyi. :D :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#106463) Tikakukac válasza hszilard666 (#106457) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért nem nagyon van értelme a fórumozásnak. Áh, nem olyan. Izé, megszokom. Hozé jó lesz majd, "szemre kalibrálom".

Nem, nem lesz jó. Régen sem volt, az most sem lesz az, az álomgéped meg annyiba kerül miután egy ilyet letolsz amennyiből hadd ne mondjam milyen dolgokat lehetett volna venni. Készen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106464) hszilard666 válasza Polarstar (#106462) üzenetére


hszilard666
veterán

Megértem, nálam a gép másodlagos eszköz, van asztalim, ha nagy monitor kell akkor leülök oda, de ha viszem magammal akkor nincs ilyen lehetőségem. Ragaszkododm a panel cseréhez, nem vagyok ezzel túl boldog. :B

Elvileg redditen valakinek sikerült a 1080p mod, ezzel a panellal megy rendesen: B140HAN01.3

De sajnos nem akarok ennyit költeni :DDD Keresgélek még egy kicsit hogy milyen lehetőségeim vannak.

FoxiestFox:
Akkor nem bennem volt a hiba :D

Tikakukac:
Tudom, igazad van, de saját kárán tanul az ember! :D Meglátjuk hogy fog végződni a sztori!

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#106465) Tikakukac válasza hszilard666 (#106464) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem fogsz ragaszkodni a panelcseréhez, főleg a mostani árak mellett. Ez biztos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106466) whited válasza whited (#106447) üzenetére


whited
addikt

erre valaki esetleg? #106450
[link]
x230 mikrofonnal akadt némi problémám

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#106467) Bibby


Bibby
addikt

T420s és windows 10
RoboGuru leírásából telepítettem a windows 10-es energiagazdálkodást, de nekem továbbra is azt írja hogy a power manager illesztőprogramja nincs telepítve. Mi lehet a gond? Vagy ezen a típuson esélytelen a win10-es vantage megoldás?

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#106468) Pyttawrx válasza whited (#106447) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Eszközkezelőben mi van? Kép?

(#106469) hito


hito
nagyúr

Csúcs, komolyan! Valami sz@r eszi a drivereimet. Most épp a BT szűnt meg létezni egyik pillanatról a másikra. Mi a fene történhet nálam? Eszközkezelő:

Driver frissítés nem segít, se automatikus, se manuál, Windows update, újraindítás szintén hatástalan.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#106470) Kiki18 válasza hito (#106469) üzenetére


Kiki18
őstag

A windows update teszi veled ezt a csúnyaságot :DDD

(#106471) Polarstar válasza Kiki18 (#106470) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szerintem a AI már tudja, hogy ki mert panaszt tenni az oprendszerre és a cég bosszút állt. :D

Apropó! Király az avatarod! :C Nem tudom ki vagy mi ez, de nagyon érdekes!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#106472) hito válasza Kiki18 (#106470) üzenetére


hito
nagyúr

Service-esben ki volt kapcsolva, úgyhogy most meg kell védenem. Kivételesen ártatlan :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#106473) Dhampir válasza Polarstar (#106471) üzenetére


Dhampir
félisten

Anubisz.

(#106474) Tikakukac válasza hito (#106472) üzenetére


Tikakukac
titán

Adnék neki egy esélyt. Mióta dupla vezérlőpult van, minimum 10 helyen van 1-1 ugyanolyan beálíltás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106475) TunerJoe


TunerJoe
senior tag

Ha esetleg valakit érdekelne
Mostantól egyes ThinkPadek Fedorával telepítve is kérhetőek.

instagram.com/albert__gyorgy

(#106476) Polarstar válasza TunerJoe (#106475) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Érdekes nyitás.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#106477) TunerJoe válasza Polarstar (#106476) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Egyébként szerintem kár, hogy szinte csak a legdrágább gépekre vannak, a húzómodellek meg pont kimaradnak ebből, remélem később azoknál is lesz ilyen opció.

instagram.com/albert__gyorgy

(#106478) darvinya válasza hito (#106469) üzenetére


darvinya
titán

Nem tudom milyen géped van, de nálam os volt ilyen és BIOS visszaállítás hozta helyre.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#106479) WaterWave válasza TunerJoe (#106475) üzenetére


WaterWave
veterán

régebbi x1-ekre nem lehet felrakni a fedorát?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#106480) TunerJoe válasza WaterWave (#106479) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Most nem az a lényeg, hogy utólag rá lehet-e rakni vagy nem (nyilván rá lehet), hanem az, hogy a Lenovo, aki jópár Windows másolatot ad el a hardverein keresztül, már elkezdte Linux-szal előretelepítve árulni a legkomolyabb típusszériáját, ezzel gyakorlatilag beszállva annak népszerűsítésébe, ami kíváncsi vagyok hová fog vezetni. Csak az a kár, hogy a legtöbbet eladott szériájuk (gondolom a T széria) az jelenleg kimarad ebből.

instagram.com/albert__gyorgy

(#106481) fattyu válasza TunerJoe (#106480) üzenetére


fattyu
veterán

Mert a T eladások (hasrautés következik) kb 96% céges. ott meg nem linuxolnak.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#106482) vicze válasza TunerJoe (#106480) üzenetére


vicze
félisten

Tavaly Ubuntuval próbálkoztak, nem volt hosszúéletű. Talán egy Workstation OS-re lesz kereslet.

[ Szerkesztve ]

(#106483) Tikakukac válasza TunerJoe (#106480) üzenetére


Tikakukac
titán

Dell ezt Istenem mióta csinálja konzumer szinten is. Sokra mentek vele. Igaz, ott az Ubuntu első sorban más miatt kerül fel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106484) hito válasza darvinya (#106478) üzenetére


hito
nagyúr

Na, már megint a bios update :D

Pár napja ugyanezzel próbálkoztam, hogy a hangeszközbe életet leheljek. Nem futott le, sőt, majdnem haza is vágta a gépet. Indulásnál utána valami secure flash failed-et írt még a win10 betöltése előtt. Lényeg, hogy nem futott le a bios update. Most SU megint felkínálja a bios frissítés lehetőségét.

Mit tegyek, hogy lefusson? Mire kell figyelni? Biosban nem láttam arra utaló nyomot, hogy le lenne tiltva a frissítés lehetősége. Így fest:

- Flash bios updating by end-users: On
- Secure rollback prevention: On

Ez a kettő eddig gondolom jó. Van egy ilyen is, ezt nem tudom mire kéne állítani, most On állásban van:

- lock uefi bios settings

Gondolom ez bios frissítés szempontjából nem oszt/szoroz.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#106485) donjohnson válasza hito (#106484) üzenetére


donjohnson
addikt

darvinya most nem bios update-et írt, hanem a bios-ban factory reset defaults-t. szóval hogy állítsd vissza alapra a beállításokat benne (load default settings).

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#106486) hito válasza donjohnson (#106485) üzenetére


hito
nagyúr

Elnézést, tényleg, figyelmetlen voltam :B

Btw 10 perce visszajött a BT a nagy semmitől. Amióta elment, vagy 10x újraindítottam. Most annyi volt a különbség, hogy beléptem biosba (de semmit nem állítottam át), majd újraindítás után láss csodát, megy a BT. Szívat, most már egyértelmű.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#106487) vicze válasza hito (#106486) üzenetére


vicze
félisten

BIOS frissítés:
Mi a modellszám? Mi a jelenlegi BIOS verzió? Mi a hibaüzenet? (C:\DRIVERS\Flash\xxxxxx\Winuptp.log Sikertelen után ez többnyire ott marad.)
Megesik, hogy ha túl nagyot akarsz ugrani akkor nem fut le és egy régebbivel kell próbálkozni előbb, lehet több lépcsős is a dolog.

"- Flash bios updating by end-users: On"
Igazából csak akkor számít, ha supervisor jelszó van megadva, amúgy mindegy.
"- Secure rollback prevention: On"
Azt akadályozza meg, hogy olyan régebbi BIOS verzióra frissíts, amit nem lehet a jelenlegi verzió után felrakni, többnyire CPU mikrókód frissítés miatt. Azonos verzióra se enged "frissíteni"(Logo cserénél futok bele).
"- lock uefi bios settings"
Ez szintén csak akkor érvényesül, ha van supervisor jelszó különben nincs hatása.

BIOS frissítés eltarthat 10-15percig is ha nagyobb az ugrás, mert akkor sok mindent kell felülírni, (CPU mikrókód, enbeded chippek firmwareje.) Lehetnek hosszan tartó fekete képernyők újraindoklásoknál, ha pl. a táp EC-t frissíti.

[ Szerkesztve ]

(#106488) hito válasza vicze (#106487) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi a fáradságot, amit ebbe a postba tettél :R Mindennek utána nézek és megírom.

Az utolsó bekezdésnél felakadt a szemem. Lehet, hogy én szakítottam félbe? De gondolom ilyen esetekben van valami %-os kijelzés, ami mutatja a folyamat pillanatnyi állását, hogy az egyszeri user lássa, hogy itt munka folyik. A én gépem úgy nézett ki, hogy full fekete képernyő (háttérvilágítás sem volt) és a piros led az Thinkpad feliraton villogott, mint amikor alvóban van.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#106489) vicze válasza hito (#106488) üzenetére


vicze
félisten

Mikor a power EC firmware-t frissíti akkor értelemszerűen nincs semmi kijelzés, mert nincs áramlátása a kijelzőnek. De lehet ugyan ilyen pl. kijelző FW vagy digitizer FW frissítése közben is, ezek is a BIOS frissítésben vannak.

Százalékos kijelzés egyáltalán nincs, csak egy folyamat csík egy "DOS" képernyőn és ennyi. (új GUI módban még nem frissítettem BIOS-t úgy lehet, hogy valami elegánsabbat raktak már.) Eközben is megeshet, hogy elmegy pár pillanatra kijelző.

Amúgy pl. mikor új RAM kerül a gépekbe akkor is nagyon sokáig tart mire bármi életjelet mutat bekapcsolás után.

(#106490) hszilard666 válasza Tikakukac (#106465) üzenetére


hszilard666
veterán

Végül sikerrel zárult a sztori, találtam bele egy 1440p IPS touch panelt. 10.000HUF + a régi kijelzőmbe került. Egy icipici folt van rajta sajnos, de nem zavaró, boldog vagyok. Szóval van egy ips es ultrabookom 6h-s akksival 83K ért. Szerintem egész jó üzlet volt, tekintve hogy 110 re árazták a gépet a beárazós topikban TN panellal.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#106491) Tikakukac válasza hszilard666 (#106490) üzenetére


Tikakukac
titán

Van egy foltos kijelzős géped 83k-ért :B Ez így helyes. És lesz az sokkal foltosabb is majd. Csak várd ki. Tudok 1 kis foltos kijelzőt mutatni 1,5 év elteltével :DDD

Én örülök neki ha szerinted jó üzlet volt, az elsődleges mindig az, hogy az ügyfél legyen boldog. Láttam én már olyan hulladékokkal távozó embereket a pulttól fülig érő mosollyal, hogy csak irigyelni tudtam őket.
Az árazós topik pedig mindegy mit mondd. Valamelyik nap sima 1024-es T60-at láttam 65k-ért. Szerinted akkor ez mit jelent? Semmit. Az ég világon semmit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106492) hszilard666 válasza Tikakukac (#106491) üzenetére


hszilard666
veterán

Értsd jól :DDD Annyira pici a probléma hogy még fotózni sem tudom, backlight bleed szerűség.

Nekem eddig mindig jól áraztak a topikban, a zephyrusomat is árában vitték, úgy hogy onnan lőttem az árat.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#106493) Tikakukac válasza hszilard666 (#106492) üzenetére


Tikakukac
titán

Pontosan, jól írod. Backlight bleeding szerűség. Abból lesz majd nagy meg sok :B Tudod ezek a kijelzők hova szoktak menni? Kukába. Ez egy jó palimadaras fogás volt.

Akkor kimondom én: az a gép teljesen mindegy ki árazta be, nem ért annyit. Tegnap se, ma se, holnap se. Főleg nem TN-el. Lehet neki örülni, hogy mekkora vétel volt, nem, nem volt az.

Tudod mikor nézegettem ezeket ennyiért? Úgy 2 éve. Legalább :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106494) hszilard666 válasza Tikakukac (#106493) üzenetére


hszilard666
veterán

A kedvedért fel fogom tenni 110 ért és eladom! :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#106495) Tikakukac válasza hszilard666 (#106494) üzenetére


Tikakukac
titán

200 alá ne add :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106496) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Sziasztok,

X1 7th GEN, i7-et szeretnem kulso monitoron 120+ hz-en hasznalni. Vettem egy TB3 - Displayport kabelt es latom az opciokat advanced display settingsben, 120, 144, 150, 155 es 165 hz, viszont akarmelyiket valasztok, a monitor nem valt at. Ahogy ranyomok az apply-ra, a kulso monitor kikapcsol, a laptop monitor be (show only on display 2, de probaltam extend opciot is), az villan parszor es 15mp utan visszaall az eredeti 60hzre.
Mi lehet a problema..?

Szerk. megoldott... A szingli TB3 csatlakozoval is kiprobaltam (dokkolo helyett), ott mukodik...

[ Szerkesztve ]

(#106497) Mr.ReD


Mr.ReD
csendes tag

Sziasztok,

mivel a mostani Thinkpadok közül nem igazán van olyan ami értelmes árban van és még jó is (de ha van ötlet akkor szívesen veszem), az lenne a kérdésem, hogy az X230-as amit munkára használok kb 5/12-ben (+az otthoni gépem is ez), elvben meddig bírja mielött beadja a kulcsot? Teljesen meg vagyok elégedve vele, már kb 3 éve van nálam (patika állapotban ebayen vettem, kimaxoltam amit tudtam, RAM, SSD), egyetlen olyan hibája van hogy két billentyű lejött vagy leszakadt már nem tudom és gyári magyar világítós bill-t már nem igazán találtam hozzá.

GoT

(#106498) Tikakukac válasza Mr.ReD (#106497) üzenetére


Tikakukac
titán

Ma, holnap, jövőre 5 év múlva, 10 év múlva.

Neked jósra van szükséged inkább :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106499) Pyttawrx válasza Mr.ReD (#106497) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Mind füsstel megy, ameddig az van benne addig jó vagy ;) :D .
viccet félretéve. Tartsd karban, pasztázd, takarítsd, így van a legnagyobb esélyed, hogy a legtovább bírja. Legalább így mindent megtettèl. :)

(#106500) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Fülembe ültettétek a bogarat az X1-ezéssel napok óta.
Sosem volt még ilyen vékony kacatom, kíváncsi vagyok, milyen használni. Nem tetszik, max eladom.
Gen 1, vagy gen 3 normális kijelzővel mennyiért reális? Kell figyelni valami típusjellegzetességre vásárlásnál?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.