Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106101) Tim82 válasza HSM (#106099) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyébként nem olyan vészes, csak ésszel kell levenni az alsó burkolatot. Amúgy könnyű ezt is. Nyilván megcsináltam már, dobtam bele 2 db 4 GB-os modult - egyelőre nem érzem úgy, hogy indokolt lenne 16 GB RAM bele, de teszt erejéig bármikor átrakhatok ennyit is bele másik gépből.

Roncsvadász kultúrához méltó pár ezres gépalap-beszerzésről van szó, várok bele akkut, LTE modemet, új kijelzőt (AUO IPS), új billentyűzetet (EU/ISO kiosztást az US/ANSI helyett) meg egy új alsó burkolatot (mert a meglévő burkolatból hiányzik egy darabka oldalt, vélhetően nem igazán kímélték, bár nincsenek egyéb komoly külsérelmi nyomok). Van elfekvő 256 GB-os SSD-m, aztán készen is van, ha ezek megjöttek. Ebből a drága tétel a kijelző és az akku, még azzal együtt is kb. 45k az összköltség. Igen, ebbe nem számolom bele az elfekvő SSD-t és a RAM-modulokat sem, ezek megvoltak más gépek korábbi bővítéseiből.

Tisztában vagyok vele, hogy így sem gazdaságos a dolog, doin' it just for the fun.

Az említett másik versenyző egy i3-3110M-es X230 (X230i), szóval még akár a Haswell U-s i5 is lehet jobb. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106102) Tim82 válasza vicze (#106100) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak egy kérdés, mivel bővíted? Mármint belerakod a SSD-t és a RAM-ot, és még?

Például én T60-tól felfelé minden gépbe AC-s wifimodult teszek (ehhez mondjuk whitelist-mentes BIOS kell, de a technikai feltételei a cserének adottak). Azon gépekbe, amelyeket hordozásra szánok, ha lehet, LTE-s WWAN modult is. Amelyeket nem, de van megfelelő slot, azokba mSATA/M.2 SATA SSD + 2,5" HDD kombó kerül.

Én szoktam procit is bővíteni, ahol van rá lehetőségem: van egy T520-am (jelenleg ez a Win 10-es gépem), amelyikben Core i5-2520M -> i7-2670QM csere volt, ugyanezt meg fogom lépni egy T430-cal is (ott Core i5-3230M -> i7-3612QM van tervben). Arra nem feltétlenül törekszem, hogy a lehető legerősebb CPU-t kapja egy adott gép, de arra igen, hogy feljebblépés legyen a korábbi CPU-nál.

Kijelzővel is meg szoktam lépni pl. a TN -> IPS cserét (vagy az említett T520 esetén a HD+ -> fHD felbontású panelra cserét).

A billentyűzetet abszolút el tudom fogadni érv ként, ahogy akár a 4:3-as kijelzőt is, de a többi inkább csak egy elvhez való ragaszkodás mint valós hasznos dolog lenne az emberek túlnyomó többségének.

A topikba viszont nem igazán ez a "túlnyomó többség" jár, hanem nagyrészt a "hozzáértő kisebbség", tehát alapvetően mindenki, aki itt részt vesz, kimondva-kimondatlanul a saját, "kisebbségi" preferenciái alapján érvel pro és kontra a régebbi vagy az új gépek mellett. :)

Kp azt mondjátok, hogy a világ összes laptop gyártója és minden üzleti laptop gyártója puszta gonoszságból szüntette meg a bővíthetőséget.

Ilyet tőlem biztosan nem olvashattál. Én csak nekem visszatetsző trendnek tartom az efelé való igyekezetet a gyártók részéről.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106103) HSM válasza vicze (#106100) üzenetére


HSM
félisten

"Csak egy kérdés, mivel bővíted?"
A bővíthetőség szvsz fontos tényező, ha nem csak a garanciaidőn belül (legyen 3 év) kívánod megtartani a gépet, de akár még azon belül is. SSD, RAM egyértelmű, hogy bármikor alakulhat úgy, hogy több, nagyobb kell. Igazából CPU is hasznos lenne, ha pl. 2 helyett bármikor belevághatnál 4 magost. WIFI, BT-ból is jöhetnek új szabványok, illetve ha kiderül, hogy driveresen gyenge a support is hasznos lehet váltani, pl. a T420-as a 6300-assal nem tudtam egy YT videót se megnézni gyors nettel, míg miután lecseréltem egy más gyártmányra hibátlan lett. CPU azért is hasznos lenne, ha cserélhető lenne, hogy ha egyszer megvetted a drága, erős CPU-t bele, akkor ne bukd el, ha esetleg lapcserére lesz szükség, mert jelenleg úgy néz ki, hogy a használt alaplapok döntő többségén a gyengébb CPU-kat találni, nyilván mert ilyen gépeket adtak el jóval nagyobb számban. Szóval az olcsó használt tuningolása csak az egyik oldala, miért jó, ha egy gép bővíthető.

"Kp azt mondjátok, hogy a világ összes laptop gyártója és minden üzleti laptop gyártója puszta gonoszságból szüntette meg a bővíthetőséget. "
Nem gonoszság, csak extra profit a vásárló kárára. :U Pl. az integrált ram pontosan ugyanannyi helyet foglal az alaplapon, mint egy slot. A vastagság sem indok, pl. a T460s-en is ott egy slot, tehát vékonyabb nem lett attól, hogy a másikat integrálták, szabad alapterület is bőven akadt volna még.
Műszakilag inkább csak az integrált CPU az indokolt, ott tényleg ezzel komoly vastagság nyerhető, ott van előny is, nem csak színtiszta hátrány ebből.

(#106101) Tim82: Jah, hogy csak az i3, valamiért összekevertem az i5-3210M-el, az van itthon a T430-ban is. :B Így viszont valóban bőven van esélye a Haswell U-s i5-nek is, rövid terheléseknél (pl. netezés) így már tuti gyorsabb lesz, a magas turbó órajel azért sokat dob ezeken. :K

(#106104) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Core i5-2440Met cserélném le Core i7-4800MQra? Nyerek vele annyit. Érdemes?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#106105) vicze válasza cellpeti (#106104) üzenetére


vicze
félisten

Kapsz két magot, dupla teljesítményt! Veszíted az aksiidő felét használattól függően, viszont lesz egy tök jó fűtőtested télire. :)
Nem tudom milyen modell, de talán lehet hozzá mondjuk egy GPU-s hűtőre cserélni, amivel hidegebb lesz.
Személy szerint nem mentem 4700MQ főlé.

(#106106) cellpeti válasza vicze (#106105) üzenetére


cellpeti
veterán

A Thinkwiki szerint kiadták az i7-4930MX procival, lehet persze más hűtéssel. Vagy egy hűtés lenne, és az vinné az összeset?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#106107) Dhampir válasza Tikakukac (#106080) üzenetére


Dhampir
félisten

Milyen szép kis gépek! :C

(#106108) vicze válasza Tim82 (#106102) üzenetére


vicze
félisten

WLAN csere megy most is. T460 felett megy az AX csere, vagy az van alapból.
Jelenleg az X1C-kben és az s-es T-kben nem megy WWAN helyére +SSD(az változó SATA vagy Nvme, erre figyelni kell épp melyik), minden másban igen.
Kijelzőt cserélheted gond nélkül, mondjuk a TN egyre ritkább. Inkább a fos IPS érdemes jobbra.
CPU-t párszor kitárgyaltuk, hogy nem gyártank már cserélhetőt, ez teljesen kiesik már.

"kimondva-kimondatlanul a saját, "kisebbségi" preferenciái alapján érvel pro és kontra a régebbi vagy az új gépek mellett."
Ezt teljesen megértem és elfogadom egy szintig.

@HSM:
CPU lásd feljebb. Ezzel nem lelhet mit kezdeni.

Pl. az integrált ram pontosan ugyanannyi helyet foglal az alaplapon, mint egy slot.
Több oka is van, hogy integrálják, a legáltalánosabb a több hely. Nézd meg az újabb Txxx és a Txxxs modelleket, az s kisebb súly mellett nagyobb aksit kap, mert az integrált RAM miatt több hely marad az aksinak. A RAM ugye a huzalozás miatt fix távolságon kell legyen, ha a másik oldalra integrálják, sokkal több hely marad másnak.
Pl. EliteBook 840 G5 vs. T480s +7Wh 1 RAM slotért cserébe. Az X1 meg fél klióval könnyebb mind a kettőnél azonos 57Wh aksival és azonos specifikációval.

A vékonyítás célja, hogy minél könnyebb és minél hosszabb üzemidős legyen emellett a termék. Pontosan ezt is látom felfelé haladva a palettán és generációról generációra. (Persze akad néha 1-1 Intel botlás, de ettől idén búcsúzunk szerencsére. :DDD )

(#106109) vicze válasza cellpeti (#106106) üzenetére


vicze
félisten

Tehát W540.
Nem aszt mondom, hogy nem megy, menni fog gond nélkül bármelyik hűtéssel, csak 35W vs. 57W, és nem kevés többlet terhelésnek van némi ára nyilván.
Nekem a T440p nyilván kevésbé jól tolerálta a +22W (azt hiszem 65W-ig megy néha) elszállításnak a feladatát. Csak ennyi.
Ha ez nem probléma, akkor hajrá. :)

(#106110) HSM válasza vicze (#106108) üzenetére


HSM
félisten

Ott van a T490s, röhögve befért volna két slot is, nemhogy egy... [link]
A T480s-nél is meg tudták oldani, hogy legyen egy slot, pedig ugyanez a vastagság. És akkor nem is beszéltünk arról, hogy minden T480s/T490s alaplapon ott van az értelmetlen dedikált VGA helye is üresen, nem is kevés. :W
Ez nem a vékonyítástól van így szükségszerűen, hanem kizárólag nem éppen vásárlóközpontú üzleti szempontokból. A Dell is meg tudta csinálni a két slotot, 60Wh akkuval, szép vékony, könnyű házban a 7490-esen, és még a rendes töltőcsatlakozót is meg tudták tartani. [link]
Persze, az extrém vékony gépek, mint az X1, ott persze, érthető, hogy minden bővítés kuka, de egy normál vékonyított gépből szvsz nem kéne egy bénább X1 változatot csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#106111) TunerJoe válasza HSM (#106110) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Amúgy is, ha annyira szempont lenne nekik az aksi, hogy feláldozzák érte a DDR slotot, akkor nem lenne akkora lyuk a házban előtte. Nekem sem úgy tűnik, hogy az aksi miatt lett kivéve a cserélhető RAM...

instagram.com/albert__gyorgy

(#106112) MrPetya19 válasza TunerJoe (#106111) üzenetére


MrPetya19
addikt

Meg akkor a HP hogyan tudja mégis megoldani?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#106113) qnadam válasza HSM (#106110) üzenetére


qnadam
veterán

csak a gyártók a megmondhatói, hogy mennyire vonzzák a vékony gépek a vásárlókat :)
én pl imádom, hogy ennyire vékony-könnyű az xps-em, de támogatom, hogy lehessen a bővíthetetlen de vékony, és a bővíthető, de masszívabb gépek között.
aztán könnyen lehet, hogy akik bővítenének, eleve nem vesznek új gépet, és mint ilyenek, egyszerűen nem célközönség :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#106114) Tim82 válasza vicze (#106108) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudom, hogy milyen lehetőségek vannak az újabb generációknál, de ez még mindig kevesebb/szűkülő kör a régiekhez képest.

Nem mondom, hogy nincsen (számomra) örvendetes előrelépés is, ilyen pl. az eDP-s kijelző, aminél könnyű jobb, IPS panelt tenni - ha épp az adott modellnél a Lenovo nem örvendeztet meg jó kis kijelző whitelisttel, aminek köszönhetően nem működik Windows alatt a fényerőállítás.

Ezt teljesen megértem és elfogadom egy szintig.

És egy szinten túl meg nem tolerálod mások preferenciáit? :P (Nem lehet nem lecsapni.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106115) cellpeti


cellpeti
veterán

Habár csak pár hozzászólást olvastam vissza, de én a bővíthetőség pártján vagyok mindenképp.
Lehet valaki vesz egy ilyesmi gépet(legyen az Thinkpad T,W,P széria, vagy Dell XPS) és rájön, hogy esetlegesen kevés neki, az tudja bővíteni a gépét. Nekem tetszik ez a vonal. Aki vékony gépet akar, az úgyse ilyen szériákat néz sztem.

Amúgy én most vettem a W540-be i5-2440M helyett egy Core i7-4800MQ-t ;] ;]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#106116) HSM válasza MrPetya19 (#106112) üzenetére


HSM
félisten

Meg a linkelt Dell is... :DDD
A plusz GPU (helyét) nem kellett volna ráerőltetni minden alaplapra, ami az eladott konfigurációk döntő töbségén amúgy sincs felszerelve.

(#106113) qnadam: Őszintén szólva én is imádom a vékony, könnyű gépeket, nem véletlen cseréltem le az amúgy hibátlan, közel kimaxolt konfigos T420-am egy T460s-re, pedig nálam lett volna haszna a több magnak is. :)
Ugyanakkor én egyfajta kompromisszumosan vékony és könnyű gépet preferálok, ahol azért nem megy teljesen a praktikum rovására a könnyű és vékony kialakítás. Ilyen téren amúgy nekem nagyon tetszett a T460-T470-T480 széria, ahol ott volt a sima modell, 1,7KG körül, két memória foglalattal, kivehető/bővíthető akkuval, és ott volt az S modell vékonyabb kialakítással, más anyaghasználattal, 1,35kg körül, de továbbra is kompromisszummentes port kínálattal, és bővíthetőség terén is csak a szvsz felesleges 2,5"-os slotról, az egyik memória foglalatról és a kivehető akkuról kellett lemondani.
Aki meg ki akarta maxolni a vékony/könnyű kialakítást erősebb kompromisszumok árán is, annak ott volt az X1 széria, de ez a vonal nekem pl. már több fejfájást okozna, mint amit nyernék azzal a sima S-en felül megspórolt ~200g tömeggel és ~2.5 mm vastagsággal.

Egyébként szerintem ez pl. céges környezetben is gáz, bármikor szüksége lehet a usernek több ramra, főleg ha csak 8GB volt a gépben. Aprón lévő fillérekért kiszórt bővíthetetlen 8GB ramos, akár négymagos CPU-s laptopok ékesen bizonyítják ezt a problémát.

(#106117) Tikakukac válasza qnadam (#106113) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindig-mindig-mindig a netbookokat hozom fel a vékony gépek trendjére, tökéletesen mutatja, hogy mennyire marhára semmi köze nincs az emberek igényeinek a piaci kínálatra. Hirtelen mindenkinek 10"-os szutyadék notik kellettek, utána meg ismét egy csapásra senkinek se? ;] Ahha, ja. Mivel ezt a részt is átéltem a pult másik vége felett, tökéletesen tudom, hogy ez is csak egy jól megtolt marketing volt, eladni egy életérzést, hogy majd ezzel az életed más lesz, innentől a kávézóban beszélgetsz a barátaiddal távolról, meg a tengerparton munkálkodsz és pihensz, közben dolgozol meg a tök tudja még milyen idióta hülyeségeket toltak az emberekbe. És bammeg, vették. Raklapszám vették. Közük nem volt a dologhoz, kényelmetlen volt, lassú, sz@r az egész, de látták másnál és a reklámot, nem túl drága, megveszik.
Ezért várom a papírvékony gépeket. Utána érdekelne mi lesz a kövi, amit hirtelen "akarnak" majd az emberek :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106118) Apollyon válasza Tikakukac (#106117) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mondjuk a netbook koncepció jó is lehetett volna, ha tényleg erős gépek lettek volna (legalább CPU szinten), meg nem lenne azóta se bloatware a komplett internet.
De ez a maximum 2 GB RAM-os korlát (intel atom) és társai hamar odatették a dolog végére a pontot.
Én itt a topikban olvasott szörnyűségek után már "ki is szerettem" nem csak a TP-kből, hanem úgy a komplett notebook vonalból.
Érdekes mód a desktop gépeket nem butítják, legalábbis ha már leraksz vaskos pénzkötegeket az asztalra akkor garantáltan minőségi alkatrészeket kapsz csillió év garanciával (meg némi RGB-vel, de az most mindegy).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#106119) Tikakukac válasza Apollyon (#106118) üzenetére


Tikakukac
titán

A netbookok az Intel miatt jöttek világra :B
Az ő gyermekük lett a 100k alatti 4 magos tablet és egyéb procis öszvér nemzedék. Ott beszálltak a kijelzőgyárak is, valahova el kellett kezdeni kiszórni a szutyok paneleket. Mondjuk az pont nem baj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106120) vicze válasza HSM (#106110) üzenetére


vicze
félisten

"A Dell is meg tudta csinálni a két slotot, 60Wh akkuval, szép vékony, könnyű házban a 7490-esen"
Nézd meg jobban a két gépet. A 7490 térfogata valósan jóval több, nehezebb is(1,3kg vs. 1,6kg). A T480s ék alakú minden oldalon. Ha megnézed a belsőket látod, hogy a Dell 60Wh-s aksija jóval kisebb mint a Lenovo 57Wh-sa, azért mert jóval vékonyabb mert kisebb helyre kell elférjen, a ék alakú ház miatt. A Dell a nagyob térfogat miatt el tudta rakni az SSD-t és így így felszabadul a hely a Slotoknak. Amúgy a T480 mutatja, hogy nem lehetetlen nyilván, mivel az bár egy minimálisan nagyobb mint a Dell, de belemegy 2 RAM slot mellett, egy 2,5"-es meghajtó és GPU is, cserélhető aksival(Akár 96Wh-ig). Az aksi pedig 57 helyett csak 48 alapkonfigban egyből. Ott nincs az ék alak, ami átvettek már a T490-nál és egyből csökkent is a térfogat, és búcsúztunk egy RAM-slottól, hatása 50Wh és -200g lett.

"T480s/T490s alaplapon ott van az értelmetlen dedikált VGA helye is üresen, nem is kevés"
Hol én nem látom? T480/T490-nek van, de az egy opció, egyszerűen nem csinálnak 3 fajta alaplapot (azaz 4 most már). Jobb lenne, ha A SKU 2 RAM slotos lenne a B meg 1?

A sima T miatt én se vagyok túl boldog, mert ugrik a 64GB RAM, és feleslegesnek látom az ék formát. Szerintem úgy nézd, hogy az S az egy X1C light szó szerint, és a sima T lett az s, súlyra és kinézetre is.
Inkább az a baj/bajom, hogy a P-ből nincs rendes 14". (A P43s az a T490.) Ugye a P-nél normális hogy feláldozod a bővíthetőséget/súlyt a hordozhatóságért, és igazából ez kellene egyeseknek.

@Tim82: Egy szinten túl nem preferencia, hanem csak egy elavult dologhoz való ragaszkodás. Pl. egy új gépen nincs 2,5"-ös hely mert egyszerűen elhaladtat felette a technológia, az ezért való sírást nem fogom megérteni. Ahogy a laptop gyártókat hibáztatni a cserélhetetlen CPU-ért, mikor a CPU gyártottak úgy, hogy nem adnak többet ilyen opciót.

Épp most néztem hogy az AMD-s T14 dulpa(vagy több) sebességet tud harmad fogyasztással a jelenlegi i7-4700MQ-mnál. Erre azt mondani, hogy nincs fejlődés meg... khm.

(#106121) Tim82 válasza vicze (#106120) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pl. egy új gépen nincs 2,5"-ös hely mert egyszerűen elhaladtat felette a technológia, az ezért való sírást nem fogom megérteni. Ahogy a laptop gyártókat hibáztatni a cserélhetetlen CPU-ért, mikor a CPU gyártottak úgy, hogy nem adnak többet ilyen opciót.

Amíg a megfizethető és mindenki számára hozzáférhető kategória SSD-ből a 2,5" SATA, addig az ezen való "sírásnak" is van jogalapja szerintem. Azt én meg írtam (igaz, nem neked, hanem HSM-nek, de ebben a mostani thread-ben), hogy a forrasztott CPU-val ki tudok egyezni.

Épp most néztem hogy az AMD-s T14 dulpa(vagy több) sebességet tud harmad fogyasztással a jelenlegi i7-4700MQ-mnál. Erre azt mondani, hogy nincs fejlődés meg... khm.

Általában véve az Intel-féle "teljesítményen nem igazán növelünk, csak a fogyasztást és az IGP-t reszelgetjük"-üzletpolitika miatt mondjuk azt a topikban, hogy kb. az Ivy Bridge/Haswell óta nincsenek nagy előrelépések, csak apró, szabad szemmel épphogy észrevehető lépkedések (legalábbis a Haswell-t követő 3 generációra ez mindenképpen igaz). Nyilván van olyan speciális felhasználási kör, ahol sokkal jobban előjön a jobb IGP, új utasításkészletek stb. haszna

Másrészt meg ahogy Tikakukacnak, úgy nekem sem járt a kezemben az utolsó 2-3 generációból gép, tehát nem is azokról beszélünk. Én speciel örülök, hogy az AMD végre felkavarta az állóvizet, innentől van érdemi verseny.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106122) HSM válasza Tikakukac (#106117) üzenetére


HSM
félisten

"Hirtelen mindenkinek 10"-os szutyadék notik kellettek"
Hozzátenném, akkoriban nem volt más értelmes opció hosszú akkus üzemidőre, kis méretre és kedvező árra, mint egy ilyen. Tudom, mert ezért vettem egy 10"-os netbookot. Alternatívaként lett volna 13"-os konzumer kategória, ~300K körüli áron (2009-et írunk kb), köszi. És az se ment volna el közel annyit sem, mint egy ilyen kis netbook 10" kijelzővel és 9 cellás akkuval. 2GB rammal és az egymagos Atom N280-al dög lassú volt, de sok felhasználásra ez is jobb volt, mint egy 2,5 - 3kg-os géppel 1,5 - 2 óra után lecsukni a fedelet, hogy sorry, ennyi volt.

(#106120) vicze1: Becsapósak a képek, mert a Dell picit még rövidebb is. Elvileg a vastagságuk pontosan ugyanannyi. A súlya tényleg picit nagyobb, de szerintem itt most az a 250g teljesen irreleváns.
Igen, a gép végében az ék alak picit levon a Thinkpadek "hasznos" vastagságából, ez viszont tény.

A T490s-en benéztem, sorry, azon valóban nincs GPU-hely, a T490-re gondoltam, azon, és a T480s-en is ott vannak a hőcső alatt a GPU-helyek.
Szerintem amúgy egyszerűen elhagyható lett volna a GPU, ezek a belépő cuccok amúgy sem lényegesen jobbak az IGP-nél, és nem is sok konfigurációba szerelik. De még az A/B SKU opció is jobb lett volna szerintem. Pontosan így látom én is, egy igénytelenebb anyagokból összerakott S lett a normál verzió, és egy értelmetlen X1C light verzió az S. Így én inkább azt látom, hogy a normál verzió kb. kuka, lett egy gagyibb, olcsósított S, és a korábbi jól eltalált S is kuka. :DDD Úgyhogy a 490 generáció az nálam itt el is vérzett.

(#106121) Tim82: Az újabb NVMe SSD már nagyon kedvező árúak, 20-25K-ért már állati jó fél TB-os új, OEM meghajtók vannak, így szvsz a 2,5"-nak semmi létjogosultsága nem maradt notebookba. Egy jó SATA3-as SSD-t sem kapsz lényegesen olcsóbban.

Egyébként ez a jobb IGP és fogyasztás reszelgetés is jó dolog ám, pl. bár teljesítményben nem léptem előre, de a 2+ kg-os T420 után elég komoly előrelépés az 1,35kg-os T460s. Azt is szeretem, hogy pl. ha takarékosabbra állítom, kb. passzívan netezek róla, és bizonyos videókat is közel passzívan lejátszik, ahol a T420 már azért rendesen forgatta a légkavarót. Egy négymagos U-s proci pedig már az új generációkban ezek mellett a teljesítmény többletet is rendesen szállítaná. :K

[ Szerkesztve ]

(#106123) qnadam válasza Tim82 (#106121) üzenetére


qnadam
veterán

mondjuk ez a 2,5" ssd inkább csak egy régről maradt kompatibilitási izé, nettó pazarlás egy kicsi laptopban x méretű ssd-t 5x térfogatú dobozba tenni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#106124) Tim82 válasza qnadam (#106123) üzenetére


Tim82
nagyúr

+ HSM:

A "mindenki számára hozzáférhető" kitétel alatt pont a "kompatibilitási izét" értem, nyilván jobban ki kellett volna fejtenem.

Amúgy ha már kompatibilitás, Lenovóék jó pár generáción át kissé mellényúltak az M.2 2242 SSD-k erőltetésével.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106125) Tikakukac válasza HSM (#106122) üzenetére


Tikakukac
titán

Benne voltam nyakig, pontosan ismertem a vásárlókat. Semmi ilyesmi nem volt, amikről írtál. Nyilván mondjuk 100-ból 1 talán használta az agyát, de lehet túlsaccoltam. Ez egy zseniális marketinggel átitatott raktár takarítás volt. Ballagás és érettségi ajándék ha nem ilyen volt kitört a világháború. Előtte nem volt ilyenre igény. Hirtelen lett. De basszus ebből könyvet lehetne írni. Most épp macbook air érzést kell árulni. Majd ha ezen átestünk, jön a következő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106126) koxkids válasza darvinya (#105901) üzenetére


koxkids
őstag

Alaphelyzetbe állítás után nem küld képet a gép külső kijelzőre dokkolóból.
Kerestem erre vonatkozó beállítást BIOS-ban, találtam is kijelzőset, beállítottam hogy melyik Dp port legyen, de semmi hatása. Úgy érzem valamit még be kell :D

Így vakon gépelem a HW PIN kódot.. ;]
Ötlet?

(#106127) cellpeti


cellpeti
veterán

Kicsit más téma. Olvastam, hogy azért viszonylag sok hőt termel majd au i7-4800MQ- Használ valaki valamiféle hűtőpadot?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#106128) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!
Nvidiás i5-ös T430-at szabad bőviteni 4 magos QM i7-re?
Csak a hűtés miatt aggódok, tudom, hogy belemeg a foglalatba.

(#106129) bzolika10 válasza Tim82 (#106121) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Szerintem nincs azzal baj, amit az intel csinál mobil procik terén. Ha folyamatosan növelné a teljesítményt, akkor most egy csomó embernek nem lenne már elég a x20, x30 sorozat telljesítménye itt. Így csak az akkuidővel "fizetünk" ezért.

(#106130) Tikakukac válasza bzolika10 (#106128) üzenetére


Tikakukac
titán

A világ tudása benne van az internetben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106131) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy E495-ös TP-em van.
Az USB-C porton keresztül lehet tölteni, és azon jön ki a Displayport jel is.
Szerintetek egyszerre műxik a kettő? Mármint displayport és töltés?
Milyen eszköz kell ehhez? A bazinagy dokkolón kívül.

Néha használnám monitorral és olyankor jól jönne, ha töltőn lenne.

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#106132) MrPetya19 válasza Bici (#106131) üzenetére


MrPetya19
addikt

Lehet kapni ilyen több az egyben kis átalakítókat.
Általában van rajtuk néhány sima USB, egy C a töltésnek és valamilyen videó kimenet.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#106133) donjohnson válasza Bici (#106131) üzenetére


donjohnson
addikt

ilyet találtam: [link]
de szerintem egyszerűbb ha veszel egy hdmi-displayport adaptert vagy kábelt ahhoz a géphez: [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#106134) Bici válasza donjohnson (#106133) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

HDMI->DP adapter nem létezik, csak aktív, amihez USB kráft kell, ami ritka és drága.
DP->HDMI irány műxik csak passzívan.

Ilyet találtam, ami sztem pont tökéletes. :K

Köszi mindenkinek! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#106135) HSM válasza Tikakukac (#106125) üzenetére


HSM
félisten

Azt akartam ezzel csak kommunikálni, hogy magammal együtt legalább két embert tudok, akik racionális okokból, egyéb megfizethető alternatíva hiányában vettek ilyen gépet 2009-ben. :DDD
Egyébként az igény is olyan, ha előtte nem volt ilyen lehetőség, persze, hogy nem is akart senki olyat venni, ami nem is létezik....
Az Airról nekem mindig az jut eszembe, hogy annál még az adaptert is csak adapterrel tudod rákötni, biztos van akinek ez bejön.

(#106136) Tikakukac válasza HSM (#106135) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyébként az igény is olyan, ha előtte nem volt ilyen lehetőség, persze, hogy nem is akart senki olyat venni, ami nem is létezik....

Ezt még dolgozzuk meg egy kicsit, mert ez így kicsit érdekes. A nem akar és a nem tud 2 nagyon kemény diffi, nem csak a marketing oldaláról :B De basszus, utólag csak beérni látszik az a tárgy is. Gyönyörűen le lehet vezetni a tabokat, az idióta konfigokat, a hátrahajtós webcamokat és minden olyan baromságot, amik a piacon felmerültek eddig és mentek is a kukába, mivel nyilván mesterségesen voltak gerjesztve azt égig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106137) darvinya válasza Tikakukac (#106136) üzenetére


darvinya
titán

Ha lenne 13-15" közötti Tab, ami jó HW-es, és külön hozzá billentyűzet, amire csak rá kell rakni, és mindkettőben nagy aksi.
Mindezt olcsón, akkor venném azonnal.

Mert magát a Tab-ot könnyebb cipelni, és minden tud, amit a mostani laptop.
Ha kell, csak billre rakom és mehet tovább könnyebb gépelés, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#106138) Tikakukac válasza darvinya (#106137) üzenetére


Tikakukac
titán

Álomvilágban persze, bármi jöhet. Ezeknek az öszvéreknek iszonyat kapufa szokott a végük lenni. Elite 2in1 ég meg nem mondja már mi volt a pontos típusa, de olyan 400k körül volt a listaár. Én még életemben akkora szemetet nem teszteltem. Mivel nagy volt a tab, ezért a zsanérban sem tudott megmaradni rendesen amire csúsztattad. 2 hét alatt már elkezdte megenni a peremét a tabletnek. Hülyének is megérte volna. És abban tényleg volt hardver is, nem is bírták hűteni, meleg is volt, fuh, rémes.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106139) darvinya válasza Tikakukac (#106138) üzenetére


darvinya
titán

Azt rosszul építették.
Ezt próbáltam [link] .
Hasonló csatlakozással és vékony kijelző kerettel ekkora méretű lenne 13.5"-os Tab.
15"-os Tab is max. 2 5cm -rel lenne nagyobb.

Szóval megépíthető lenne, csak akkor nem adnának el félévente újnak mondott eszközt.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#106140) Tikakukac válasza darvinya (#106139) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt úgy építették, hogyan valóban belerakták azokat a dolgokat, amik miatt egy rendes gép elé is leülnél. Emiatt lett pocsék tabletnek, pocsék laptopnak és emiatt lesz az egész elképzelésed is elképesztően rossz végeredményét tekintve. Most tényleg, Air2-m van, most nézem miket lehetne venni. Már ezt is ha arányosan nagyítom egy kényelmetlen izét kapnék, nem olyat amit használni is akarok. 2in1 ideje akkor jön el, mikor akkuban nagyot bírunk gurítani.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106141) darvinya válasza Tikakukac (#106140) üzenetére


darvinya
titán

Bocs, de ezt nem értem.
Ha telefonokban megtudják oldani keskeny kávát, akkor Tab-nál miért nem.
Air 2 egy borzalmas vastag kávás gép, ezt minek is kellene ezt alapul venni.
Vagy ott Samu Dex, amit azért állítottak le, mert erős konkurencia laptopnak.

És megint eljutottunk profitig.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#106142) Tikakukac válasza darvinya (#106141) üzenetére


Tikakukac
titán

Air 2 egy borzalmas vastag kávás gép, ezt minek is kellene ezt alapul venni.

Hogy micsoda ez a káva dolog? Honnan jött ez a káva dolog? Egy mocskosul jól használható tab csak az oprendszer bír néha felidegelni. Legyen 0 kávás. Ezt told fel 13"-ra vagy még fölé. Ahha, na azt élmény tabként használni. 3/4 kilóval legalább, de inkább még fölötte óriási méretben. Nnnnoope. 12"-t használtam volna 2 héten át, kösz, nem. Pontosan az a baja, hogy semminek sem jó.

Eljuthatunk a profitig, csak a fizikán kell először átlépnünk. Majd a papír kijelző ezt megoldja részben. De tonna off, csicsi inkább, reggel meló van :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106143) vicze válasza Tim82 (#106121) üzenetére


vicze
félisten

"megfizethető és mindenki számára hozzáférhető kategória SSD-ből a 2,5" SATA"
Nézted mostanában? Én konkrétan M.2-t vennék az asztali gépembe is 2.5" helyett mert olcsóbb és jóval nagyobb a választék. Ez van jó másfél éve. Sőt a SATA M.2 drágább már az Nvme-nél.

"nekem sem járt a kezemben az utolsó 2-3 generációból gép"
Én meg napi szinten és ezért írom amit. Gen7 és 8 közt először húztam a számat, de elég gyorsan rá kellett jöjjek, hogy hiába az alacsony órajel, a több mag akkora előny és a magas burst sokkal jobban használható, mint a gen7. Nem mellesleg az Intel sebezhetőség javítások főlg a régi generációkat lassítják, így tovább nyitják az ollót.

(#106144) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Kérek TP-be Ryzent, 7 soros billt, bepattintós dokkolhatóságot, és már veszek is új gépet.
Tehát nem veszek :U
Most épp azon gondolkodom, hogy mekkora fasság volt eladni a W520-at, és hogy kéne venni megint :D

(#106145) Tim82 válasza vicze (#106143) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nézted mostanában?

FYI: [link], kérlek, ennek a (részedről figyelmen kívül hagyott) kiegészítésnek/egyértelműsítésnek megfelelően értsd, amit írtam az SSD-kkel kapcsolatban.

Én meg napi szinten és ezért írom amit.

Kiemelem a kedvedért az általam valóban leírt teljes mondatból azt a részt, amivel cseppet más az értelme a mondandómnak, mint a csak kiragadott résznek:

"Másrészt meg ahogy Tikakukacnak, úgy nekem sem járt a kezemben az utolsó 2-3 generációból gép, tehát nem is azokról beszélünk."

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106146) vicze válasza Tim82 (#106145) üzenetére


vicze
félisten

"kissé mellényúltak az M.2 2242 SSD-k erőltetésével."
Ezt nagyon nem értem. A 2242-es M.2 foglalat a WWAN kártyának van, amiknek ez a méret szabványa, így mit erőltettek az SSD-kel kapcsolatban? (Mondjuk pl. pont az X1C-k és már az S-es T-k se támogatják a WWAN-ban a SSD-t.)
A 6. Core i óta támogatott a 2280-as Nvme minden gépben, a 2,5"-es átalapítóval, mivel a 2,5"-es csatolófelület onnantól kezdve SATA Express valósan(6 és 7gen), a 8-tól már más az egész.

Személy szerint én már ilyenben gondolkodok./OFF]

[ Szerkesztve ]

(#106147) Tim82 válasza vicze (#106146) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nézd, ha megint csak kiragadsz egy-egy részt az általam írtakból, ahelyett, hogy pontosan idéznéd, akkor valóban nem érted. Hadd ne álljon már a fél válaszom mindig abból, hogy kijavítgatom, hogy mit hagytál ki kényed-kedved szerint abból a hozzászólásomból/mondatomból, amire reagálsz, mert egy idő után nagyon unalmas ez már.

Ezúttal a teljes mondatom, aminek felét és persze a lényegi felét lehagytad, aztán "nagyon nem érted", így szól: "Amúgy ha már kompatibilitás, Lenovóék jó pár generáción át kissé mellényúltak az M.2 2242 SSD-k erőltetésével."

FYI, a *40-es, *50-es generáció.

*
Személy szerint ilyen 2,5" adapterrel jelenleg három gépben is használok M.2 2280-as SSD-ket, vélhetően azért, mert ezt a szarfos 2,5" hely, amit már rég ki kéne vágni a gépekből, lehetővé teszi.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#106148) Tikakukac válasza vicze (#106146) üzenetére


Tikakukac
titán

Szelektív olvasás és szelektív memória? Jó kombó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#106149) HSM válasza Tim82 (#106147) üzenetére


HSM
félisten

Én továbbra is bármikor lehagynám a 2,5"-os slotot, ha ennek eredményeképp ennyivel kisebb lehet a gép, márpedig praktikusan ez a helyzet. Elég, ha megnézed mennyivel lehetett kisebb a T460s a sima T460-nál, és a legnagyobb különbség térfogatra a 2,5"-os slot elhagyása. Az extra M2 SSD/akármi meg ha nagyon kell remekül eléldegél egy USB tokban is. Plusz nem egy nagy ördöngősség eladni a régi kicsi M2-t és venni egy dupla akkorát, két kicsi helyett, árban nem lesz lényegesen drágább.

(#106150) Tikakukac válasza HSM (#106149) üzenetére


Tikakukac
titán

A hely. Whehehe, apám ezen is mennyit szoktam röhögni. Nem fér el a telefonon a 3,5mm jack, nincs neki hely, került oda más, meg nagyobb akksi blablabla. Mondja a gyártó, az emberek pedig tapsolnak, örülnek, ez igen, előrébb vagyunk, "innováció".
Rá pár hónapra emberünk házi körülmények között befaragta a telefonba a jacket oda, ahol eddig is volt és működik is. Tanulság: úgy b@szták át megint a népet, ahogy kell, de úgy, hogy ennek még örültek is. Ezt hívják erősen szánalmasnak.

Ugyanezen logika mentén tűnnek el az SD olvasók, portok és minden más is. Fogod, kinyitod a gépet és ott van benne a levegő meg a hely, amikre valóban lehetne tenni dolgokat ;] De mindenki örül neki, mert mert meg lett magyarázva. Papírgép legyen, 1 darab dugasznak való hellyel, lehetőleg felhő only tárhellyel, mert "wifi mindenhol van, ez a jövő". Akkor lennék már boldog, mert meglenne a padló.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.