Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57901) mezis válasza TheProb (#57894) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha kábel TV, akkor mindenképp legyen galvanikus leválasztás.

mezis

(#57902) And válasza Volkov (#57900) üzenetére


And
veterán

Elvileg ugyanúgy kell viselkednie. Ennél a típusnál nem látok korlátozást arra vonatkozóan, hogy a 'potméter' kivezetések potenciálja, vagy annak sorrendje kötött lenne. Azért a DC-t előtte / utána illik leválasztani róla megfelelő értékű kapacokkal, de lehet, hogy ez az erősítőben már amúgy is megvan. Arra kell még figyelni, hogy ezek a típusok nem rendelkeznek saját nem felejtő tárral, bekapcsoláskor a potméter regiszter értéke 128-ra - és ezzel a 'csúszóérintkező' helyzete középállásba - konfigurálódik, így a kikapcsoláskori hangerő értékét valahol el kell tárolnod és indulásnál ezt vagy egy default értéket rögtön vissza kell írnod az eszközbe.

(#57903) TheProb válasza mezis (#57901) üzenetére


TheProb
veterán

Hagyományos értelemben vett tv-t már nem nézek évek óta, csak a laptopomat kötöm rá, valamint media box-ot nézek rajta. Amúgy a búgás csak akkor van/akkor hallható ha épp nem szól semmi valamelyik eszközön. Valamint mióta visszavettem a Sony-n a hangerőt maxról kb 80%-ra és kikapcsoltam a hang boost-okat, azóta lényegesen jobb a helyzet, már nem zavaró.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57904) Ribi válasza TheProb (#57889) üzenetére


Ribi
nagyúr

Esetleg egy ilyen drótot lehetne megműteni, és a végére 5.5-ös csatit rakni.
Nagyon nincs 7.9-es anya csatiból átalakító valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#57905) TheProb válasza Ribi (#57904) üzenetére


TheProb
veterán

Na, ezt meg is rendeltem. :R

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57906) bandi94


bandi94
tag

Sziasztok! Van valaki rendelt már kínából ebayen ellenállás készletet, pakkot? Valószínűleg szerencse kérdése, hogy milyen lesz, de gondoltam hátha van valaki, akinek van ezzel jó tapasztalata és tud ajánlani egy eladót.

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#57907) tvamos válasza bandi94 (#57906) üzenetére


tvamos
nagyúr

Régebben vettem ilyet, semmi gond bem volt. Az a lényeg, hogy amelyiknek több ezer eladása van, és 98+ %-os, az nem lesz rossz. Szerintem...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#57908) Gergosz2 válasza bandi94 (#57906) üzenetére


Gergosz2
veterán

Én is vettem, nincs vele baj.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#57909) xxxjjjkkk válasza bandi94 (#57906) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

régebben ezt a választ kaptam:
[link]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#57910) bandi94 válasza xxxjjjkkk (#57909) üzenetére


bandi94
tag

Ezt a webáruházat eddig nem ismertem, köszönöm! Kár, hogy nincsen nekik 0,6 w-osból készlet, ezeket az apró, cérnalábú 1/4 wattosakat nagyon nem szeretem, akkor már inkább smd :(

@tvamos @Gergosz2 Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#57911) tvamos válasza bandi94 (#57910) üzenetére


tvamos
nagyúr

Én most ilyet akarok majd rendelni: [link]
Tudom, hogy nem pont ez volt a kérdés...
Ez lehet, hogy érdekes? [link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#57912) bandi94 válasza tvamos (#57911) üzenetére


bandi94
tag

Nekem egyik link sem megy :(

[ Szerkesztve ]

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#57913) Kernel válasza bandi94 (#57912) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem, de javítható a link végének kivágásával is, csak kell bele egy kettőspont:

https://banggood.app.link/BdsGe8vaiC
https://banggood.app.link/DS7g7H4aiC

Vagy: [link] [link]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57914) bandi94 válasza Kernel (#57913) üzenetére


bandi94
tag

Én annyit láttam, hogy about:blank :F Köszi!

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#57915) tvamos válasza Kernel (#57913) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kosz a korrekcioert! Nem tudom, miert igy masolta ki a telefonos aplikacio, legkozelebb majd ellenorzom, ielott beteszem!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#57916) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, megtudnátok mondani mi ez?
Gondoltam eljátszadozok egy mikrokontrollerel, rendeltem is egyet de aztán rájöttem hogy nincs belső oszcillátora. Google szerint egy kerámia rezonátorra van szükségem, úgyhogy megnéztem a sitejukon hogy van e nekik. Csak egy tétel volt s annak sem volt képe, de egy alkatrészér nem vizetném ki megint a szállítási díjat úgyhogy felhívtam őket s megkértem hogy ezt csapják hozzá.. viszont nem tudom hogy ez most az e vagy mi.. az alakjából ítélve nem az ami nekem kellett... neten nem találtam ehhez hasonlót..

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#57917) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

régebbi típusú autóknál hogy működik az automatikus ablakfelhúzás és lehúzás? Gondolok itt arra, hogy amikor átteszed a kapcsolót pl. 2-s fokozatba akkor ugye feltoltja teljesen az ablakot, vagy lehúzza.

A switch egy modult aktivál, ami X másodpercig tartja bekapcsolva az elektromos ablak motorját, vagy van valamilyen mechanizmus, ami érzékeli ha az ablak teljesen felért? Mi alapján érzékeli, ha felért az ablak? Ugye, arra is figyelni kellett a tervezéskor, hogy ha a gyerek keze ott van az ablaknál akkor ne nyesse le az ujjakat, szóval ezért is érdekel mi alapján kontrollálódik a "kikapcsolás" fázisa.

Részletes doksit erről nem találtam. Bocs, ha hülye a kérdésem..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#57918) And válasza kemkriszt98 (#57916) üzenetére


And
veterán

Piezoelektromos hangsugárzónak tűnik. Hogy neked nem ilyenre van szükséged, az hétszentség :U. Amúgy miféle mikrokontrollerről van szó, biztos hogy nincs belső oszcillátora, legalább egy olyan RC-oszcillátor formájában, ami külső elemeket igényel? Amelyik kontroller (oszcillátor) megy kerámia rezonátorral, az - ugyanabban a frekvenciatartományban - egyébként sima rezgőkvarccal is működőképes lehet, szóval nem feltétlenül kell erőltetni annyira azt a rezonátort, a kvarcok amúgy is magasabb frekvenciákig elérhetőek és jóval nagyobb típusválaszték van belőlük, mint rezonátorokból. Amúgy mindkettő (rezonátor és kvarc) filléres dolog, simán beszerezhetőek normálisabb elektronikai üzletben.

(#57919) kemkriszt98 válasza And (#57918) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

PIC16f84A
Azt írták nincs neki.. nem ragaszkodom a rezonátorhoz, kipróbálom akkor A kvarcot :)
Amúgy nem az a baj, hogy ne lenne vagy hogy drága lenne hanem hogy errefelé nem igazán van üzlet... 1 van de abba nem találtam sok mindent ami kellett volna.. na de még benézek majd hátha találok. :)

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#57920) And válasza kemkriszt98 (#57919) üzenetére


And
veterán

A 16F84A-nak is van belső (RC-) oszcillátora, amelyhez csak maguk a külső alkatrészek, egy-egy ellenállás és kapacitás kellenek a tokon kívülre, és RC-oszcillátorral is 10 MHz fölé vihető az órajele. Normális / pontos időzítéshez persze kvarc (vagy rezonátoros ;) ) oszcillátor illik, ilyenből háromféle is konfigurálható a kívánt frekvenciatartomány alapján (LP, XT, HS). HS-oszcillátorral egyébként 20 MHz a maximum, ez 5 MIPS utasítás végrehajtási sebességet jelent.
Mod.: kvarc jó esetben bontható mindenféle régi, elavult cuccból, kerámia rezonátor szintén (régi szintézeteres rádió, bármilyen processzoros áramkör, hálózati kártya, modem, alaplap, rezonátorhoz meg pl. régi IR-távkapcsoló esélyes).

[ Szerkesztve ]

(#57921) Kernel válasza McSzaby (#57917) üzenetére


Kernel
nagyúr

A motor áramának mérésével, vagyis van egy kis ellenállású sönt a motorral sorba, azon eső feszültséget érzékeli az áramkör.

(#57916) kemkriszt98

Olyan piezo hangkeltők vannak például a multiméterekben, ami a sípoló hangot adja. Ilyen vagy hasonló célokra lehet használni:

http://www.google.com/images?q=piezo

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57922) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy jó topikban kérdezem, ezért előre is elnézést kérek.
Vásároltam a Raspberry Pi 3-asomhoz egy alumínium házat, ami passzív hűtésként is funkcionál. A ház és a processzor közötti hézagot egy úgynevezett 1.5 mm-es "thermal pad" feladata kitölteni a képen látott módon:

Esetleg akinek van tapasztalat az ilyen thermal pad-ekkel, az le tudná írni, hogy mire kell ezeknél figyelni (hosszabb távon), illetve mit szabad és mit nem (időközönként cserélni kell-e, simán nyom nélkül eltávolítható-e esetleg ha szükséges, nem szárad-e ki egy idő után, stb.)?

Előre is köszönöm az infókat! :R

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#57923) bandi94 válasza Crvsh3R (#57922) üzenetére


bandi94
tag

Valószínűleg valamilyen szilikon lap lesz ha olyan vastag.Idővel kiszárad, de ahhoz évek kellenek. Addig valahol máshol úgyis elhalálozik.

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#57924) kemkriszt98 válasza And (#57920) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Találtam néhány érdekes dolgot csak még nem szedtem ki őket, hogy kipróbáljam. Addig is kösz a válaszokat :) Kernel neked is.

[ Szerkesztve ]

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#57925) Kernel


Kernel
nagyúr

Ide írom a választ, mert az eBay-topikban múltkor is problémáztak az off miatt:

https://prohardver.hu/tema/re_ebay-es_kutyuk_kis_penzert/hsz_80409-80409.html

...az mah érték az nem változik ilyenkor.. de nagy ritkán olyant is láttam, hogy mozgatás hatására az áram lement az 1.2 körüli értékről (amit rendesen tart) 0,4 A körüli értékre...

mAh a már átáramlott töltésmennyiség folyamatosan növekvő, visszafelé nem áramlik (itt legalábbis), tehát kevesebb nem lehet.

...tehát kontakthibától lehet fesz esés, úgy, hogy az áramerősség megmarad?

Ha konkrétan az A áramra gondolsz, az függ a töltésszabályzó fajtájától. Ha DC-konverter, az transzformációs elven működik, kisebb feszültségről nagyobb áramot vesz fel, a pillanatnyi töltési állapotban (idővel persze csökkenhet). Viszont ebbe beleszólhat a tápforrás áramkorlátja is, annál többet nem tud felvenni.

Ha lineáris, disszipatív áramgenerátor, az igyekszik stabilizálni a tápegységből felvett áramot és ugyanazt adja át az akkunak, bizonyos határok között. Ha túlzottan leesik a feszültség, akkor persze már nincs miből. De ez a rosszabb hatásfokú, különbözetet elfűtő megoldás, mobilkészülékekben nem használatos:

http://www.ebay.com/itm/302255054546

A legérdekesebb (legalábbis számmora, aki nem ért nagyon a villamossághoz), hogy ha csak a mérő kütyü van bedugva a töltőbe, akkor a fesz. teljesen stabil akárhogy is mozgatom...

Pedig ez természetes, ha nincs terhelőáram, akkor egy érintkezési hiba átmeneti ellenállásán semmi nem tud létrehozni feszültségesést.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57926) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Kaptam ingyen egy Philips AZ5130 magnót, amelynek van pár kisebb hibája (kontakthibás kapcsoló, nem működő bal hangszóró, stb.). Ezen kívül nincs neki FM antennája, letört. Milyen antennát tegyek rá, hogy jó legyen a vételi minőség? Van itthon elfekvőben egy sima teleszkópos FM antennám egy régi magnóról. Ettől jobb eszközt tudnátok ajánlani (akár eBay, Ali), amivel jó minőség elérhető és filléres megoldás? Köszönöm előre is.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#57927) jézusom válasza kemkriszt98 (#57916) üzenetére


jézusom
addikt

Régen ilyenek voltak a fejhallgatókban hangszórónak, mint ahogy más is írta.

(#57928) PHM válasza jézusom (#57927) üzenetére


PHM
addikt

Maximum a 3 utas fejhallgatókban fordulhatott elő ilyen, merthogy
ez csak a magas hangokat képes hatékonyan megszólaltatni.
Kisebb többutas autós hangszórókban, zenélő kvarcórákban,
illetve kvarcjátékokban volt megtalálható ez a piezo csipogó.
A régi, 100-150 forintos gagyi fejhallgatókban lágyvas lemez volt
ragasztva a műanyag membránra, ezt mozgatta a tekercs.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#57929) Kernel válasza jézusom (#57927) üzenetére


Kernel
nagyúr

A piezo nem tud mélyhangokat, magassugárzóként használatos. Nagyobb fajtája tölcsérrel esetleg 2 kHz-ig megy le.

Még a zsebrádiók füldugós tartozéka is dinamikus rendszerű volt, fejhallgatóra sem emlékszem piezóval.

Szerk: most olvasom az előző hozzászólást és erről jut eszembe, hogy voltak még a lágyvasmembrános hallgatók is, a telefonokban is, vagy épp a Sokolnál is.

(#57926) aaron111

Nem kell neki különösebb jelentőséget tulajdonítani, elvileg a vastagabb jobb valamivel, de gyakorlatilag mindegy. A hosszúsággal lehet hangolni a hullámhossz negyedére, ideális esetben.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57930) ot93 válasza Kernel (#57925) üzenetére


ot93
senior tag

Köszi a részletes választ, az első idézetben lévő mah helyett A-t akartam írni, csak félreírtam :)
alighanem a mérő lesz kontakthibás, mert más (akár gyári) töltőkkel is ezt csinálja, továbbá a kábel sem lehet hibás mert azt is néztem, hogy más kábellel.. és a mozgatás alapján a bemenő fele lehet a hibás, mert a kimenő felén a kábelt mozgatva nem "reagál" :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#57931) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Ózongenerátor építésbe fogtam, és vettem a jófogáson egy ilyen ventit;PAPST 4650Z

Kell ez elé a venti elé bármit is tenni vagy csak elég megtáplálni a két csúszósarun keresztül 230V-al?

Mert nálam nem akar semmit sem csinálni...
(Bedugtam semmi, gyorsan megfordítottam a villásdugót, úgysem)

Állítólag új volt a venti de az érintkezőin látszott, hogy volt már rá forrasztva. :F

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#57932) pjen válasza Czimby (#57931) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell semmi,forgasd meg kézzel,hogy könnyen forog-e.Ha nem megy kérd vissza a pénzt.

(#57933) Czimby válasza pjen (#57932) üzenetére


Czimby
addikt

Könnyen forog, az volt az első, mikor kézbe vettem.

Fém minden alkatrésze minőségi cuccnak néz ki, kár érte...

Köszönöm válaszod, sejtettem, hogy ez lesz. :W

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#57934) darvinya


darvinya
titán

Van egy Android-os box-om, aminek sikerült műanyag burkolatát eltörnöm.

Tud valaki ilyen műanyag burkolatot?
(eBay kerestem, de nem adott sikert, mert csak komplett box-ot adott ki)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#57935) Alu


Alu
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok.
Egy sztereó erősítővel kapcsolatban merült fel a probléma, hogy a bemenetválasztó nagyon apró mozgatására elkezd(enek) recsegni a hangfal(ak). Ha viszont megtalálok egy pozíciót, akkor jó, de néha magától is hajlandó a recsegésre.
Gondolkodtam a cseréjén, de sehol nem találtam ilyen bemenetválasztót. 6 utas, ráadásul motoros. ALPS a gyártó és sajnos ez az összes, amit tudok róla. Külföldi fórumokon olvastam, hogy több erősítőben is megtalálható (pl: Creek 5350SE, Onkyo Integra 9911 and 9711, Onkyo A8051, Pioneer A501R), de bontottat nem nagyon szeretnék bele, mert csak idők kérdése és ugyan erre a sorsra jut.
Lenne esetleg ötletetek, hogy merre találhatok ilyesmit újonnan? (Alps kereséssel se ebayon se alin nem jutottam eredményre :( )
Előre is köszönöm!

Kép 1
Kép 2
Kép 3

λŁƯ™

(#57936) bandi94 válasza Alu (#57935) üzenetére


bandi94
tag

Nem tudom mennyire vagy magaslatán ezeknek a dolgoknak, de én szétszedném, megpucolgatnám az érintkezőket műszerolajos csiszolószövettel és összeraknám.Talán egy pár évet ad neki.Vagy kideríteném a típusát és szereznék egyet.Nem olcsó és van egy olyan érzésem, hogy nem eredi Alps, de van ilyen meg ilyen.

[ Szerkesztve ]

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#57937) Alu válasza bandi94 (#57936) üzenetére


Alu
senior tag

Köszönöm a linkeket! Szeretek barkácsolni, de ezt már meghagynám hozzáértőbb embereknek.
Keresgélés közben ahogy nézegettem képeket gondolom ez a három forgó rész (KÉP, KÉP) az, ami nekem a galibát okozza (szólj, ha tévedek). Arra gondoltam, hogy lehet elég lenne csak ezeket kicserélni.
Amit először küldtél az valószínű nem az eredeti, már csak azért sem, mert ennél a motoron van kábel, az erősítőben lévőn pedig nincs. A második linken lévő hasonlít legjobban az eredetire, bár elég horror összeget kérnek érte. Szerk: Most nézem, hogy ez az ár 5db -ra vonatkozik. Ha lennénk még néhányan, akik ilyet keresnek, akkor darab áron már nem lenne olyan horror.
Szerinted mi lenne, ha megrendelném az olcsóbbikat, de csak a 3 fekete részt cserélném ki és a többi maradna az eredeti? Vajon meghallom az erősítő hangján, ha (lehet hogy) nem eredeti a váltó (rotátor?) fele?

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#57938) bandi94 válasza Alu (#57937) üzenetére


bandi94
tag

A hangja nem lesz más tőle, ez csak egy forgókapcsoló.Az még akár eredeti is lehet (de nem valószínű), gyárthatták vezetékes kivitelben is.Most nincsen ilyen az Alps honlapján, így nem tudni. Az, hogy veszel egy újat, aztán a kettőből csinálsz egyet...megoldható, de minek? Tedd bele, és kész, egy pár évet elmegy azzal is. Ha szerencséd van, akkor nem ipari szemetet kapsz a pénzedért :)

Elég nagy probléma szokott lenni az ilyenek cseréje, általában nemigen lehet pont olyat kapni, csak vérgagyi vackot. :(

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#57939) Kernel válasza Alu (#57935) üzenetére


Kernel
nagyúr

Régen szervizben ilyen kontakthibákat pár perc alatt javítottunk. A tetején a két lyuk mire való? Ott kell befújni a kontakt tisztító és kenő spray-t. Utána megjáratni és kész.

Kétféle spray volt, egyik az elpárolgó, másik az olajos nyomot hagyó (kenő). Utóbbi sokkal hatékonyabb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57940) bandi94


bandi94
tag

Sziasztok!
Csináltam pár módosítást egy labortáp rajzon.Ha valaki érez magában energiát az átnézésére, és van kedve, nézze át és ha talál benne hibát /van javaslata, szóljon. :D [link]

[ Szerkesztve ]

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#57941) Barret001 válasza Czimby (#57931) üzenetére


Barret001
addikt

Nem vesztettél vele sokat hogy rossz,ha működne,akkor a hangja venné el a kedvedet...
Annyit tehetsz,hogy átnézed a belsejét! Ha esetleg hozzá férhető helyen van szakadás,az javítható.
De akár le is lehet égve. Szerelhető kivitelű ventillátor.

(#57942) Czimby válasza Barret001 (#57941) üzenetére


Czimby
addikt

A hang nem gond, úgymond ipari használatban lenne. Hogyan szerelhető?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#57943) gboszi


gboszi
senior tag

Üdv, remélem jó helyre irok.
Segitséget kérnék, illtetve munkát adnék :D

Adott egy háztartási villanysütő hozzátartozó kerámia fözőlappal. A kerámia főzőlapra nincs szükégem, vszont a sütő -annak ellenére hogy ő van bedugva a 220ba, csak akkor megy, ha ossze van kötve a lappal. Szeretnék valakit, aki "kizárja" nekem a főzőlapot a körből. Privátban elérhető vagyok, köszönöm előre is.

U.i.: Ha van jobb topik erre, irányitsatok át, köszönöm.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#57944) xxxjjjkkk válasza Kernel (#57939) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Láttam az ebayes topicot, hagyd a francba őket, ha ennyire nem vevők rá, akkor beszéljenek hülyeségeket, az nem off, csak ha olyat írsz amit nem értenek :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#57945) Kernel válasza xxxjjjkkk (#57944) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem gond, sikerült még idejében megválaszolni a "kifogásokat".

Tényleg fárasztó amúgy, pedig múltkor már direkt átirányítottam ide egy kérdést. Tehát megtettem az ügy érdekében, amit lehet. Ezek után engem kifogásolni, egyszerűen arcátlanság, szerintem.

De azt is minek hoztam át ide, ha utána mégis rátromfolt valaki amott, feleslegesen és zavarkeltően. Másrészt ki tehet arról, ha ott tesz fel valaki szakmai kérdést? A kérdező tehet róla, bár ő sem minden esetben. Magam részéről csak válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57946) xxxjjjkkk válasza Kernel (#57945) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Erre egy nagyon életszerű példa van:
[link](a megválaszolt kérdésben levő blitzwolf)
oldalakon keresztül nyüglődtek, és disputeokat indítottak

gondolom az nem számít offnak, mert az nem volt szakszerű

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#57947) tvamos


tvamos
nagyúr

Tudtok valami megoldast arra, hogy a szamitogepem USB3 portjan kapcsoljam a tapfeszt, hogy nagyobb terhelest ki tudjak venni? Valam MCU, vagy speci IC jo lenne.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#57948) Kernel válasza tvamos (#57947) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem világos, mire gondolsz, mi az összefüggés a kapcsolás és a terhelhetőség között?

Ismerem a QC rendszert, de az más téma.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57949) tvamos válasza Kernel (#57948) üzenetére


tvamos
nagyúr

Na ez az, az inteligens toltot szeretnem atkapcsolni, hogy tobb aramot adjon, csak rosszul irtam.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#57950) Kernel válasza tvamos (#57949) üzenetére


Kernel
nagyúr

Áram mondjuk nem lesz több, csak a feszültség, illetve ezzel együtt a teljesítmény, mindenesetre ez például feljebb tudja léptetni:

https://www.aliexpress.com/item/-/32686950937.html

A kommentekből:

Vagy van például QC 2.0 power bank is, ami ki tudja használni töltés céljára a nagyobb teljesítményt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.