Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58251) bambano


bambano
titán

üdv

szeretnék megmérni pár dolgot, ami hosszú idő alatt zajlik le (sok óra). elsősorban feszültség érdekelne (0-50 volt egyenfeszültség), de ha áramot is lehetne mérni, az se lenne baj (5-10 amper).

ehhez tudnátok javasolni valami mérésadatgyűjtő cuccot, ami pontos és/vagy kalibrált, pc-re lehet dugni (és linux alatt is működik :) ) beszerezhető és nem nagyon drága (~50k)? esetleg ethernetre kapcsolódik...

szerelni most nem szeretnék.

kösz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#58252) tvamos válasza bambano (#58251) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mennyit szánsz rá? Nem a cégnél Fluke multimétereket használunk. Semmi heftelés. Az elemről megy, pár napot bír.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58253) Xmodule


Xmodule
őstag

Sziasztok. Lehet láma kérdés lesz de sajnos nem tudom hogy kezdjek neki. Motorra vettem extra lámpát és azt szeretném bekötni egy 2 állású világítós kapcsoloval. Ha valakinek lenne kedve berajzolni nekem a kapcsolast azt nagyon megköszönném. A kapcsolo kis vilagitasa akkor világítson amikor az extra lámpák is :)

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#58254) Kernel válasza Xmodule (#58253) üzenetére


Kernel
nagyúr

A kapcsoló bekötése nem egy világszabvány, a számokból nem lehet tudni, hogy melyikre van kötve a belső világítása. Ezt jobban tisztázni kellene, hogy milyen kapcsolód van.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58255) xxxjjjkkk válasza Xmodule (#58253) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Multimétered van-e?
És ha igen melyik a bontó, melyik a záró.
Esetleg rögtönzött próbalámpa is szóba jöhet.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#58256) Xmodule válasza Xmodule (#58253) üzenetére


Xmodule
őstag

Ha csinálok pár képet a kapcsolorol az segit valamit? Multimeterem van de jelenleg meg vennem kell bele egy elemet meg egy kis biztositékot mert az tönkre ment benne. Apropo biztositek. Ezt irja rajta: F02AL250V. Ez nektek mond valamit? En ilyet nem talaltam az itteni boltokba.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#58257) Kernel válasza Xmodule (#58256) üzenetére


Kernel
nagyúr

F = gyorskioldású (fast)
02 = 0,2 A = 200 mA

Egyébként is adja magát, ez a biztosíték a 200 mA és annál kisebb méréshatárokat védi. Tehát enélkül használható a műszer minden másra, úgyhogy ez nem lehet akadály.

A világító kapcsolóknál nem is csak a lámpakivezetés érdekes (az megy a negatívra, ebben az esetben), de még az sem mindegy, melyiket kötöd a pozitív bemenő és kimenő ágra. Különben nem akkor fog világítani, amikor szeretnéd. De ez már csak egy csere kérdése.

Viszont úgy nem szabad cserélgetni vaktában, hogy pont zárlatra kapcsolsz véletlenül. Ezért negatívra csak a belső világítás mehet (ami LED szokott lenni a 12 V-os verziónál).

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58258) Xmodule válasza Kernel (#58257) üzenetére


Xmodule
őstag

Nem tudom ez a kép mennyire segítség de hátha. Multimeterrel a dioda merő?állásba raktam és az 1- es 2-es száron csipogott ha a ledes oldal felfelé nézett. Akkor gondolom az lehet a kapcsoló es a 3. szál meg ami amúgy pont a Led alatt van akkor meg a Led világítás lehet. Annak a csatinak amúgy más is a színe.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#58259) Kernel válasza Xmodule (#58258) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akkor az alábbiak szerint, ahol a fekete a test.

Ha azt tapasztalnád, hogy a LED állandóan világít, akkor az 1-2 pontot fel kell cserélni. Utána lehet nézni valami adatlapon, hogy a kettő közül melyik a LED+, de egyszerűbb megcserélni, ha nem jó.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58260) Xmodule válasza Kernel (#58259) üzenetére


Xmodule
őstag

Köszönöm szépen. Még annyi lenne a kerdesem, hogyha szeretnek egy biztositekot berakni (gondolom a pozitiv bákelra ami az aksibol jön ki) akkor honnan tudom azt hogy mekkorat kell vennem? Sejtem, hogy kellene tudni a lampa teljesitmenyet? Ez ilyen ledes vilagitas amugy. Meg meg egy extra kerdes jutott most igy eszembe de ez mar lehet hogy komplikalt. Nagyon nehez lenne -e egy fenyerzekelöt beiktatni az aramkörbe, tehat hogy az extra lampak csak nappal vilagitsanak este semmi fele kepen nem.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#58261) Kernel válasza Xmodule (#58260) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azt jó lenne tudni, áramot vagy teljesítményt.

Szürkületi kapcsoló attól függ, ha találsz valami alkalmas modult, ami az adott feszültségre és áramra megfelel, a bekötés már nem olyan nehéz.

De annak szokott lenni egy nyugalmi árama is, ami leszívhatja az akkut, ha rákapcsolva marad véletlenül.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58262) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Ennél mit kell változatni, hogy 1 Li aksi értéket mutassa?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58263) darvinya


darvinya
titán

Normális, hogy ez a Li akku töltetség jelző 3db akkuhoz való, miközben 1db Li akkunál ezt mutatja.
Inkább úgy kérdezem, hogy egyáltalán betudja tölteni szerepét amire kitalálták?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58264) Kernel válasza darvinya (#58263) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha 3 db Ni-MH vagy Ni-Cd akkuhoz való, azoknál nagyjából 3 x 0,9 V az alsó küszöb, azaz 2,7 V. De számolhatnak 0,85-1 V közötti értékkel is.

Normál középérték 3,6 V. Frissen töltve kb. 3,9-4 V.

Li-ion, ha fel van töltve 4,2 V, tehát attól kiakadhat.

Ha át akarod állítani, ahhoz fel kell vázolni az áramkört papíron, utána eldönthető, hogy mit kellene változtatni. Az IC lehet LM339 komparátor vagy valami négyes műveleti erősítő. Ha ezekhez stimmel a lábkiosztás, akkor megfogható esetleg.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58265) darvinya válasza Kernel (#58264) üzenetére


darvinya
titán

Ez 3db Li akku töltetség jelzőnek készült [link].
Leírásában ez szerepel:
electricity quantity will be shown
single electricity display indication:25% first light is on(voltage:10.4V);50% second light is on (voltage:11V);75% third light is on (voltage:11.5V);100% fourth light is on (voltage:12.4V)

Képen 1db Li akkut kötöttem és már összest mutatja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58266) Kernel válasza darvinya (#58265) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ugyanilyet árusítanak szimpla cellához is:

http://www.ebay.com/itm/371883906905

Az eladó össze is keverheti, akár nem szándékosan, hanem tudatlanságból, vagy hanyagságból.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58267) darvinya válasza Kernel (#58266) üzenetére


darvinya
titán

Kipróbáltam másik ilyen akkuval, ami 3.65V adott, és szintén az összes világít.

Áramkört estére megpróbálom elkészíteni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58268) darvinya válasza Kernel (#58266) üzenetére


darvinya
titán

Lehet nem írtam érhetően.
Akkor számszerűsítve:
3.5V alatt nem mutat semmit
3.5V felett pedig mindegyik világít

És itt jön a gond, hogy ebből hogyan tudom meg mennyi a töltetsége?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58269) Kernel válasza darvinya (#58268) üzenetére


Kernel
nagyúr

A töltöttséget sehogy, ez csak feszültségmérő, amiből következtetni lehet. Jobb lenne egy szabályozható tápegységgel megfigyelni, mert így meg is tévesztheted magad.

Pláne, ha külön méred az akkut, utána teszed rá a kijelzőt (ami ráterhel, ha nem is sokat), az már nem ugyanaz.

Ha így lenne, az nem jó, mert valamilyen lépcsőzöttséget kellene mutatnia, azért van rajta elvileg négyes komparátor. Viszont kisebb valószínűségűnek tűnik, hogy az elromlana, ezért gyanús nekem, hogy mit mértél.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58270) darvinya válasza Kernel (#58269) üzenetére


darvinya
titán

Pláne, ha külön méred az akkut, utána teszed rá a kijelzőt (ami ráterhel, ha nem is sokat), az már nem ugyanaz.

Szerintem semmit sem befolyásol, mert nem tized V küszöbértékek.

Pont az a gond, hogy 3.5V felett már összes világít, s ha lenne szabályozható táp, eredményen nem változtatna.

Viszont kisebb valószínűségűnek tűnik, hogy az elromlana, ezért gyanús nekem, hogy mit mértél.

Hogy érted mit mértem?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58271) Kernel válasza darvinya (#58270) üzenetére


Kernel
nagyúr

Gyengülő akkunál számíthatna, mert ott már kezd nőni a belsőellenállás. Az igaz, hogy 3,5 V terhelésre már csak lejjebb mehet, csak azért azt úgy illik, hogy együtt kellene mérni.

De ha így látod, hogy nem jó, akkor nem jó.

Csak azért szokatlan, mert bár a kínai dolgokat gyakran leszóljuk, gagyinak nevezzük, de ilyen panelokkal, modulokkal nem szokott gond lenni, elég masszív kivitelűek.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58272) darvinya válasza Kernel (#58271) üzenetére


darvinya
titán

Nem leszólni akartam.
Li akku 3.4-ig mehet le, de ekkor ugye nem mutat semmit.
3.65V-os Li akkut min. 25%-ként kellene mutatnia, de ehelyett összes világít.
Még ha ellenállást is mérnek, ami Li akkunál nem akkora, mint a többinél, akkor sem ad megbízható visszajelzést.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58273) Kernel válasza darvinya (#58272) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem mér belső ellenállást, azt csak arra írtam, hogy egy gyengülő akku feszültsége már instabilabbá válhat terhelés hatására, a növekvő belső ellenállás miatt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58274) darvinya válasza Kernel (#58273) üzenetére


darvinya
titán

Van itthon mini fúróm ami 12V-os és állítható a sebessége (ezt gondolom feszültség szabályzóval állítja elő).
Ezt rákötve kipróbálhatom ennél hogyan működik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58275) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!

Van egy AEG 14,4 V-os, 3 Ah-ás rossz aksim.
Szétszedtem, 8 db 18650-es ceruzaakksi van benne. Szeretnék bele újat venni, de pont 3,6V 1500mAh-ásat nem találok. Milyet érdemes venni bele? Nagyobb Ah-ától nem lesz baja a gép elektronikájának?
Csinált már itt ilyet valaki? Honnan rendelt cellát és milyen lett a végeredmény?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#58276) xxxjjjkkk válasza szoke12 (#58275) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Volt szó róla már, alapvetően, vagy régi csehszlovak pakaval pillanatforrasztod, és akkor megmarad a hővédelme.
Vagy ponthegesztő, ha más nincs mikrosütő trafóból lehet építeni.
Nagyobb elméletben mehet bele, de valaki írta már, hogyha nem tett rá ellenállást, akkor letiltott az elektronika. Elektronika is pár $ ebayen, ha van megfelelő.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#58277) Batman2 válasza Kernel (#58201) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Köszi az infót.

Az 555-ös RC köréről történő váltakozó áramú táplálás ötletéhez mit szólsz ?

Mondjuk lehet túl kicsi az áramerő hozzá, bár lehet nagy kapacitású kondi, kicsi ellenállás párossal is nagyobb frekvenciát generálni, de nagyobb áramfolyás mellett !

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#58278) Kernel válasza Batman2 (#58277) üzenetére


Kernel
nagyúr

A táplálás egy dolog, utána még detektálni kell az ellenállás változását is.

Ez pedig sokkal egyszerűbb azzal a komparátoros elrendezéssel, ami készen is kapható 1-2 dollárért. Lehet, hogy nem lesz örök életű a szenzor, csak 10-20 évig bírja? Ezt viszont nem tudom, nem próbáltam.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58279) Kernel válasza szoke12 (#58275) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szerszámgéphez lényegesebb a nagy terhelhetőségű akku választása, ezen belül a tartós és indulóáramot is tekintve. Támpont lehet az is, ha rákeresel a benne lévő cellák adatlapjára és sikerül is megtalálni. Kapacitás lehet több.

Ha van benne védelmi elektronika, ami figyeli a túláramot (is), ugyanazon a ponton fog lekapcsolni, semmi nem változik.

Ha a forrasztást választanád, legfontosabb a nagyon gyors munka, hogy ne tudjon átmelegedni az akku.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58280) sketchifun válasza Kernel (#58279) üzenetére


sketchifun
senior tag

Egyszer próbáltam, sima egyszerű gagyi pákával, mire sikerült ráforrasztani a vezetéket, már rég halott volt a cella. :DDD

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#58281) Kernel válasza sketchifun (#58280) üzenetére


Kernel
nagyúr

Rutin kérdése, a szlovák páka alapból 75 VA / 40 mm / 1,5 mm2 pákaheggyel.

Ha felehosszú hegyet teszek rá, akkor jelentősen nő a teljesítmény, ez érezhető. 18650 akkut is pillanatok alatt forraszt, illetve több más célra is szoktam így használni, amikor nagy teljesítmény szükséges. A gyors munkát elősegíti a felület előzetes csiszolása / reszelése és a gyantázás is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58282) sketchifun válasza Kernel (#58281) üzenetére


sketchifun
senior tag

Próbálkoztam én, de a pákát a Conradba vettem, erős 2600 forintért.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#58283) tvamos válasza sketchifun (#58282) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem sikerult mar ilyet a 100 ezres JBC-vel is, nem figyelsz egy kicsit, es kesz a baj. (Szerencsere van sok...)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58284) sketchifun válasza tvamos (#58283) üzenetére


sketchifun
senior tag

JCB? Az miaz?

Egyébként melyik az az árkategória, amelyiket már érdemes megvenni? Már ugye forrasztó pákát.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#58285) pjen válasza sketchifun (#58284) üzenetére


pjen
félisten

Az,hogy milyen páka a jó,nagyon alkalmazás függő.+Ahogy kernel kolléga sokszor leírta nagyon sokat számít a rutin.Azzal a conrad-os pákával nagyrészt el lehet lenni,csak gyakorolni kell. :)

(#58286) darvinya válasza Kernel (#58264) üzenetére


darvinya
titán

Szia

Próbáltam tegnap lerajzolni az áramkör, de ekkora méretben és alkatrész alá futó vezetőnél nehéz 2 oldalas nyákot végig követni.
Annyi nagy vonalakban sikerült:
+ ágon kondenzátor és ellenállás párhuzamosan, ez megy első tranzisztorba(valami AFRV), ami meg kapcsolóba.
Kapcsolóból kondenzátor 2db ellenálás pároshoz megy soros/párhuzamos kapcsolással, ebből megy IC 4-es lábra.
IC 11-es lába negatív
IC 1 láb 100% LED
IC 8 láb 75% LED
IC 7 láb 50% LED
IC 14 láb 25% LED, mindegyiknél sorban 332 ellenállás

Eddig jutottam

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58287) tvamos válasza sketchifun (#58284) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem ennek az elodje van otthon: [link]
(Amikor jott ez, akkor vettem, bemutato darab volt. Oszinten szolva, ez majdnem kevesebb penzembe kerult, mint az a 8-10 kinai vacak, amit az evek alatt elhasznaltam. Sajnos egy jo eszkoz tenyleg sokba kerul.)
Aksit forrasztani van egy 4.8mm-es pakahegyem.

Ammi nagyon jol jon, ha van valami erosen savas fluxod, (en pakahegy tisztitot hasznalok,) attol sokminden "megadja" magat, viszont fontos, hogy jol letakarits mindent utana, mert ha ott marad, megesz rezet, vasat, pakahegyet, mindent.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58288) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Hoi!

Van egy ilyen USB3-as kártyám. Egész jól működött, bár keveset használtam, azonban egyszer, kb. 2 hete rádugtam egy külső DVD-írót, majd egyből újraindult a gépem. Nem is értettem, mi történt, aztán azt vettem észre, hogy a beépített 3Tb-os vinyóm elektronikája elszállt! :W

Fogalmam se volt, hogy mi a probléma, mindent szétkaptam a gépen, de a vinyóm fel se pörgött soha többé, tuti kuka. Aztán észrevettem a gépem aljában egy kis hengert, egy kondenzátort, emiatt mélyebb vizsgálatnak vetettem alá az alaplapot és a kártyákat, majd azt láttam, hogy ezen az usb3-as eszközön ahol 3 kondi van egymáshoz közel, ott az egyedülálló egyszerűen "letört".

Kérdésem, hogy okozhatta-e ez a problémát? Mitől eshetett ez le? Letörtek a lábai, de nincs felpúposodva, semmi bajt nem látok. Ahogy felcsatlakoztattam a külső írót erre az eszközre, átmehetett túláram a vinyóra? Azt életre tudnám valahogy kelteni? Ezt az eszközt meg lehet javítani valahogy?

Kicsit sok a kérdés elsőre... :)

Előre is köszönöm!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#58289) mezis válasza Vertigo18 (#58288) üzenetére


mezis
nagyúr

Alaplapról, letört elkóról, környékéről tudnál képet kitenni ?
(A gyárilag beforrasztott elkók nem tudnak letörni, legfeljebb lerobbanni.)

mezis

(#58290) Vertigo18 válasza mezis (#58289) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem hiszem, hogy "lerobbant" volna, hiszen megvan a kis henger is, a kis fekete tálca is, mindent megtaláltam a gép aljában...

[link]

Jobb oldalra tettem a letört alkatrészeket.

Bal oldalon felül az eszközön, a két kondi alatt volt a harmadik, látszik a helye. Az "esett le". Nem értem, hogyan.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#58291) tvamos válasza Vertigo18 (#58290) üzenetére


tvamos
nagyúr

Pedig ez nekem ugy nez ki, mintha mechanikusan torott volna le.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58292) Kernel válasza Vertigo18 (#58288) üzenetére


Kernel
nagyúr

Amikor egy tápegység kimenetén zárlat keletkezik, primer oldalon rászabályoz, mert a negatív visszacsatolás továbbra is fenn akarja tartani a feszültséget.

Az USB 5V-ról megy, arra hatott a zárlat, de a rászabályzás miatt a 12 V ág feszültsége közben túlszaladhatott.

Normális PC-tápban ez elvileg nem okozhatna gondot, a feszültségfigyelő védelemnek be kell avatkozni. Kérdés, milyen reakcióidővel. Egy túlfeszültség pillanatok alatt agyonvághatta a HDD-t, esetleg még az is kimutatható, hogy épp a 12 V ágon keletkezett kár.

Csak találgatok, de az is elképzelhető, hogy az SMD kondi alján kifújt a nyomás, lelökte, vagy már korábban leesett, valamilyen szerelési hiba miatt. Pukkanó hangot nem lehetett hallani, amikor történt?

Túláramot az 5V ágban általában nem mérnek a tápegységek (nincs beiktatott sönt, bár lehetséges olyan táp is), alapvetően a primer tranzisztorok áramát figyelve korlátoznak.

Felmerülhet még a tápegységben elhasználódott kondenzátorok gyanúja is, esetleg áttételesen közrejátszott abban, hogy a táp nem jól kezelte le ezt a helyzetet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58293) mezis válasza Kernel (#58292) üzenetére


mezis
nagyúr

+
A lehulló elkó fém burkolata az alaplapra esve is okozhatott átmeneti zárlatot.

mezis

(#58294) Vertigo18 válasza Kernel (#58292) üzenetére


Vertigo18
addikt

A tápegység egy 1 éves Chieftech 550W-os táp, nem gondolom, hogy gond lenne vele, elég sokba került ahhoz, hogy megbízható legyen, ráadásul ajánlásra vásároltam.

Akkor az érdekelne - hamár nem tudjuk megfejteni, hogy mitől "pattant le" az a szar - hogy meg lehet-e csinálni valahogy a vinyót? Egyszerűen fel se pörög, bárhova csatlakoztatom (mobil rack, gép belseje, vagy egyedüli vinyó), semmit nem érzékel a gép, el se kezd "ficeregni" a hdd.

A másik kérdés, hogy ha veszek egy ilyet, akkor magát az eszközt életre tudom lehelni? Ha visszaforrasztom ezt a kondit? Esetleg ezzel helyettesíteni az előzőt?

mezis: az alaplap függőlegesen van elhelyezkedve, rá merőlegesen (tehát vízszintesen) ez a kártya. Ha "lehullik ez az elkó", akkor az a gépház aljára esik, nem az alaplapra.

tvamos: a gép akkor volt szétszedve, amikor bele lett rakva a kártya. Következő alkalommal, miután történt a "zárlat".

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#58295) Kernel válasza Vertigo18 (#58294) üzenetére


Kernel
nagyúr

HDD panelt meg lehet vizsgálni, tápágakat lekövetni, vagy keríteni cserepanelt. Típustól függően szükséges lehet a ROM-chip átrakása, a rossz panelről a jóra. Hacsak nem ment tönkre az is, de 5V-ról kapja a tápot, a 12 V hibája nem feltétlenül hat rá.

Kondi a legkevesebb, rá lehet forrasztani bármilyen tokozásút.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58296) szoke12 válasza xxxjjjkkk (#58276) üzenetére


szoke12
őstag

és Kernel

Köszönöm a válaszokat!
Találtam angliából rendelhető forrfüllel ellátott kettesével csomagolt akksikat, ami pont jó is nekem, mert így nem kell közvetlen az akksit forrasztanom.
De ettől függetlenül köszönöm a hasznos infókat, igyekszek megjegyezni őket :)

:R

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#58297) Vertigo18 válasza Kernel (#58295) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tehát, ha jól értem, akkor ha találok ugyanolyan hdd-t (Seagate 3Tb Barracuda), mondjuk egy 100/0-st, aminek jó az elektronikája és leszedem az aljáról azt a zöldet, majd rárakom a jót, akkor még emg is javulhat? :Y

Ez most komoly??? :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#58298) mezis válasza Vertigo18 (#58294) üzenetére


mezis
nagyúr

Én arra tippelek, hogy már beszereléskor leesett az az elkó és amíg nem volt terhelés, addig el volt magában.
Vigasztalásul: Nem Te vagy az első, akinek problémája keletkezik külső HDD-nek az USB-3-as csatlakozóba dugásánál...

mezis

(#58299) Kernel válasza Vertigo18 (#58297) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ennyire nem egyszerű ma már, ezért írtam a ROM-chipet, ami a hardver tartozékát képezi és át kell rakni:

http://www.hddzone.com/seagate_pcb_swap_replacement_guide.html

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58300) Vertigo18 válasza mezis (#58298) üzenetére


Vertigo18
addikt

Beszereléskor? Ennek az ellentmond, hogy a beszerelés és a "baleset" között eltelt időszakban kb. minden volt rákötve, még az említett DVD-író is. Kb. egy évet volt használatban, bár tényleg ritkán.

Kernel: köszi, ezt átolvasom, azért mégiscsak egy 3Tb-os, 100/100-as hdd-ről van szó, és ha ennyire egyszerű megmenteni, akkor jóhogy nem fogom kidobni...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.