Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) Kernel válasza darvinya (#57049) üzenetére


Kernel
nagyúr

A WinLIRC programot használtam egy időben, egy soros portra barkácsolt IR-vevővel az infrajeleket fájlba lehet menteni, IR LED-del ki is lehet sugározni, vagy csak a számítógép vezérlésére használni.

Az irplus ennek egy Androidos rokona.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57052) tordaitibi válasza ZTE_luky (#57044) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Evekig hasznaltam ilyet, nagyon jo.
Mondjuk kijaros multalarm szervizes voltam es a gyorsjavitashoz egy szantofold kozepen praktikusabb mint inverter hosszabbito, es a kombajn tetejen forrasztgatni.
Sajnos napi hasznalat mellett azert nem tart sokaig, a piezo gyujtoja doglik be es semmi mas modon nem gyujthato be, se gyufa se ongyujto. Es eszi a gaztoltoket is.
Otthonra es nem nomad korulmenyek kozott inkabb hagyomanyos pakat ajanlanek. A fehozatal boseges.

(#57053) ZTE_luky válasza tordaitibi (#57052) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem köszönöm szépen! ÉS mit javasolnál személy szerint? a felhasználási körömet leírtam ár kb ez az árfekvés (10K)

(#57054) tordaitibi válasza ZTE_luky (#57053) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Konkretan nem tudok ajanlani, talan mas tudna.
Itthon Wellert hasznalok 25 eve, a hagyomanyos kattogosat, pillanatok alatt felfut, ha magasabb homerselketu nagy hegyet teszek bele, nem gond vastag vezetek, nagyobb felulet sem.
Fiamnak hofokszabalyzos Fahrenheit van, hat nem vagyok hanyattesve tole, eg es fold.
A mostani csodapakak kozul (a hegyen tartja a homersekletet, digit kijelzo stb.) az egyik ismerosomnek van egy, na az tenyleg jo, de valami horror ara van.
Alkalmi es kisebb igenyu munkakhoz tokeletes a sima 230V paka is. Smd ezzel felejtos, de nem is egy katagoria.

Es megegy a gazos pakahoz, valoban nagyon tolja a meleget az oldalso lukon.
En is perzseltem meg vele vezetekkoteget, kollegam olvasztott meg muanyag muszerfalat.
Persze akaratunkon kivul veletlenul. Erre figyelni kell.

(#57055) ZTE_luky válasza tordaitibi (#57054) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem köszönöm szépen a hazsnos tanácsot. akkor szerintem leteszek a gázosról. hát igazából hobbi szinten kellene szóval egyáltalán nem mindennapi hazsnálatra, hanem csak ritkábban.

mástól is nagyon szívesen várom a jótanácsokat :)

(#57056) cappa72 válasza ZTE_luky (#57055) üzenetére


cappa72
nagyúr

tordaitibi válasza kimeríti az alapdolgokat.
A Metcal páka baromi jó, csak qrvadrága... A Weller páka az a vellerpáka na.
Mondom ezt úgy, hogy otthon a 300Ft-os lengyelpiacos lengyel pákával javítottam meg a cuccaimat (2 rősítőt), és nagyon valószinű, hogy a tápot is azzal fogom elkészíteni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#57057) ZTE_luky válasza cappa72 (#57056) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

lehet hogy kimerítette, viszont az is kérésem volt hogy körülbelül 10ezer forintom lenne rá. nem 30.

(#57058) xxxjjjkkk válasza ZTE_luky (#57057) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

A piezos pákából az olcsó semmire nem jó, ráadásul olcsó gázzal nem melegszik rendesen. Persze jó öngyújtó gázzal jól megy. Nekem is van itthon egy, örülök, ha nem látom, ráadásul zabálja a gázt. Ha piezos, akkod a weller, de az 40ezer, egyszer találkoztam olyannal, egy telefonszerelőnél, nagyon meg volt vele elégedve.
Amit szoktak ajánlani, az a fahrenheit páka, abból is két féle van, az egyik az gagyibb, gondolom az olcsóbb, a másikat elég jónak mondják.
Az talán belefér a 10be.

Elég sokat pörögtem a páka vásárláson, inkább spóroltam egy TCP wellerre, sajnos a használt kínálat gyalázatos. Nem bántam meg, pedig úgy fizettem ki, mintha a fogam húznák.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#57059) ZTE_luky válasza xxxjjjkkk (#57058) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Köszönöm szépe na nagyon hasznos választ!

Szerintem erre a két (állomásos) Fahrenheit pákára gondolsz:

Fahrenheit 28020 forrasztópáka állomás 4 500 Forint
Fahrenheit 28003 forrasztópáka állomás 14 000 Forint

Emelett találtam számos fahrenheit pákát, fillérekért.. Ezek akkor nem megbízhatóak?

[link]

Én is gondolkoztam Welleren, de egyszerűen nincs is rá anny ipénzem, meg szükségem se.. Hobbiból led rendszereket dobok össze egyéb kis hobbiszintű elektrotechnikai kütyüt.. ennyi

[ Szerkesztve ]

(#57060) xxxjjjkkk válasza ZTE_luky (#57059) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Őszintén szólva én a hobbielektronika.hu forum idevonatkozó topicot olvastam(futottam) végig, [link]
Ha regisztrálsz tudsz keresni is. Fahrenheit szóra keresés után több típust is emlegetnek, vegyesek a vélemények.
Igen, én a 28003 ra gondoltam, de hangsúlyozom, hogy nem próbáltam egyiket sem.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#57061) ZTE_luky válasza xxxjjjkkk (#57060) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem, igen és köszi szépe na tippeket, utánaolvasok :)

(#57062) PHM válasza ZTE_luky (#57059) üzenetére


PHM
addikt

Én egy, a 28003-ashoz hasonló, digitális hőfok kijelzéssel ellátott
Aoyue pákát használok. (Itteni fórumtársak javasolták anno.)
Olyannyira hasonló, hogy most épp egy Fahrenheit hegy van benne...
Megfelelő heggyel és némi gyakorlattal szerintem jól használható,
annyi megkötéssel, hogy durvább munkákra, nagyobb forrasztásokra
nem alkalmas, mivel a vastagabb hegy is könnyen visszahűl, ha nagy
a hőelvonás. SMD és furatszerelt alkatrészeket tartalmazó panelek
beültetésére használom, arra, persze megfelelő hegykészlettel, megfelel.
Nem mondom, hogy egy JCB forrasztó állomás ne verne köröket rá,
csak hát annak az ára is többszörös.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#57063) xxxjjjkkk válasza ZTE_luky (#57061) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Most nézem, az eredeti hsz ben egy dremel van.
Azzal is találkoztam már egy barátomnak van. Hát, szerviz céllal, szerszámos ládába jó, de amikor led világítást szerelt, akkor talán valami 220as olcsóbb talán toolcraft pákával csinálta. Nem hosszú munkára van az.
Inkább, az elengedett egy forrasztás, vagy egy jumper helyet odapöttyölszre.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#57064) PHM válasza xxxjjjkkk (#57063) üzenetére


PHM
addikt

Erről jut eszembe:
Nálunk is van egy ilyen Dremel, öngyújtógázzal töltve.
A hegyet és a köpenyt levéve kiváló szúrólángot ad,
lehet vele ezüsttel keményforrasztani.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#57065) default.


default.
őstag

Szervusztok!

Apám felszerelt a távirányítású autóbeálló kapura egy villogót, ami akkor villog, ha a kapu nyílik, vagy zárul. Az érdekesség az, hogy csak hagyományos izzóval hajlandó működni, LED fényforrással egyáltalán nem világít.
Mi lehet ennek az oka? :)

Köszönöm előre is!
Üdv!

(#57066) pjen válasza default. (#57065) üzenetére


pjen
félisten

Valószínűleg egy tiriszto,triak kapcsolja és kücsi a terhelés.

(#57067) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Egy Berner led akksis steklámpában tönkrement a Li-ion akksi. Így kívülről egy natúr 18650 méretű akkunak tűnt, de éreztem a fogásán hogy rejt valamit a műanyag külső réteg. Megbontva találtam alatta egy kis nyáklapot. Ez mi célt szolgálna? A forrfüleken 3,7V-ot mértem, szóval a cella jó, viszont a nyákra forrasztott lámpa felé menő két vezetéken nincs feszültség. Van itthon 18650 cellám, de mivel nem tudom mi ez a cucc nem igazán akarom addig kipróbálni hogy működik-e vele. A lámpát egy mezei 5V-os mikrousb-s töltővel lehet tölteni egyébként.

Köszönettel,
Joci

(#57068) Gergosz2 válasza szjoci (#57067) üzenetére


Gergosz2
veterán

Az a battery protection lesz. Nem engedi mélykisütésbe vagy túl nagy feszültségre az a cellát. De ránézésre eléggé totálon van az az IC vagy csak tiszta kosz? A kimenő vezetéken azért nem lesz fesz. mert letiltott.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#57069) szjoci válasza Gergosz2 (#57068) üzenetére


szjoci
őstag

Az csak kosz, le volt ragasztva valami papír féleséggel, csak nem kapartam le róla :B

Akkor ha egy védett cellát rakok a helyére, abból baj nem lehet?

[ Szerkesztve ]

(#57070) Batman2


Batman2
őstag

Sziasztok !

Tud valaki egy jó, 2.1-es erősítő kapcsolást, lehetőleg hangszinszabáloyzóval, kompletten ?

Párat nézegettem, de eddig csak egyet leltem, ami komplett és jónak tűnik.
Szeretném felhasználni az LM1036-ot hangszínszabályozásra, de nem igazán passzol egy 2.1-es rendszerhez, ahol a jelet eleve kétfelé osztjuk, egyik felé, megy a mély, a másik felé pedig a magas, ez meg vagy egyik, vagy másik felé tolja el a jelet, de nem szeparáltan.
Pedig nagyon szimpatikus az IC-nek a feszültség vezérelt szabályozása, ami nem okoz esetleges recsegést a hangjelben.
Egy meglévő rendszert akarok átalakítani, mert hiába cseréltem benne már korábban IC-t, megintcsak teljesen rossz, a mélynyomó már egyáltalán nem megy, jó ideje már csak halkan, és törzítva, recsegve ment.
Már nem emlékszem milyen ICre épül az egész, de úgy vacak, ahogy van.
Így a belét akarom kicserélni normálisra.

Előre is köszi !

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#57071) Lompos48 válasza Batman2 (#57070) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Röviden:

Az LM1036 tökéletesen elvégzi a 2.0-hoz szükséges szabályozásokat mindkét csatorna számára. A +1, hez, kell még egy harmadik csatorna, amire a két csatorna közösített jelét viszed egy aluláteresztő szűrő után, még az LM1036 előtt intézve.

A recsegést itt is lehet produkálni rossz potencióméterekkel, a feszültségvezérlés ellenére is.

(#57072) Kernel válasza Batman2 (#57070) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem mondanám, hogy kétfelé oszlik, másrészt pedig a 2.1 erősítőnek is sztereó bemenete van. Az LM1036 is egy sztereó előfokozat, tehát 1:1-ben illeszkedik.

Maga a 2.1 egy olyan áramkör, aminek van L R bemenete és van L R SW kimenete. SW a közösített mélytartomány, L R pedig két "mélycsökkentett" csatorna lényegében. Csak néhány példa:

(#57069) szjoci

Igen, mehet bele.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57073) VIPowER válasza Lompos48 (#57071) üzenetére


VIPowER
senior tag

"A recsegést itt is lehet produkálni rossz potencióméterekkel, a feszültségvezérlés ellenére is."

Ezt tanúsítom. Pedig nem vártam volna tőle. :)

(#57074) Gergosz2 válasza szjoci (#57069) üzenetére


Gergosz2
veterán

Ha jó a védelem és fizikailag is befér akkor igen. Semmiképp se préseld be.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#57075) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Az ilyen foglalatba konkrétan milyen láb megy bele? Ilyen átalakítom van, de nem akar belemenni. Esetleg létezik vékonyabb sortüske? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#57076) szjoci válasza Gergosz2 (#57074) üzenetére


szjoci
őstag

Gergosz2, Kernel: köszönöm a segítséget, holnap rápróbálok :R

(#57077) mezis válasza Speeedfire (#57075) üzenetére


mezis
nagyúr

Az átalakítóddal felületszerelt alkatrészt leget a szokásos, 1/10"-os NYÁK-ba beültetni.

(olyat még nem láttam, amikor egy DIL tok "üres" és rá lehetne forrasztani egy IC-t.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#57078) Speeedfire válasza mezis (#57077) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezt én is tudom, azt nem tudom, hogy milyen kellen, hogy a dip8-ba kele tudjam tenni.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#57079) Kernel válasza Speeedfire (#57078) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vagy abba kell vékonyabb rézhuzalból más lábat forrasztani, vagy a foglalat helyett kell például ilyen karos foglalat, ebbe belemegy:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57080) xxxjjjkkk válasza mezis (#57077) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

én találkoztam már olyannal, az eredetileg dip 14 es ic-t lehet helyettesíteni az azonos típusú smd alkatrésszel, hogy ez miért jó, azt passzolom, de valami egyedi gyártatású átalakító

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#57081) Speeedfire válasza Kernel (#57079) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Lehet, hogy jobban járok akkor a lábcserével. Pontosan milyen láb kell bele? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#57082) mezis válasza Speeedfire (#57081) üzenetére


mezis
nagyúr

Veszel egy donor IC-t és annak a lábait használod.

mezis

(#57083) Gergosz2 válasza Speeedfire (#57075) üzenetére


Gergosz2
veterán

Ebbe közvetelül IC-t szoktak bele rakni. Pl. én akkor szoktam ilyet használni, ha szempont, hogy később ki tudjam venni az IC-t. Nyák csatlakozó nem megy bele, azzal tényleg ne is próbáld.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#57084) Kernel válasza Speeedfire (#57081) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, ilyen dolgokat én nem tervezek, belepróbálok valami drótot.

Létezik egyébként ilyen SOP8 foglalat is:

http://www.ebay.com/itm/252541988521

Jó egyébként, csak pont nem tudtam használni, amire akartam, mert a Winbond W25Qxx flashmemóriák (ami TV-kben szokott lenni) tokja kicsit szélesebb, nem fér bele.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57085) Speeedfire válasza Kernel (#57084) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hm, lehet ilyet kellett volna vennem.
Közben néztem a lomex-nél van vékony tüskesor, ami elvileg jó lenne oda.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#57086) Kernel válasza Speeedfire (#57085) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mindenesetre, ha valaki ilyet akarna venni, kétféle is van ebből a fajtából. A tok szélessége (lábak nélkül) lehet:

- 150 mil / 3,8 mm (LM358 stb.)
- 208 mil / 5,3 mm (Winbond spi flash)

A foglalat szélén az OTS-xx számok is azonosítják:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57087) darvinya válasza Kernel (#57051) üzenetére


darvinya
titán

Az gondom, hogy Android-os box távirányítója irányítja Amiko box-ot.
Mivel SM66 IC-re nem kaptam válasz miként lehetne átírni(jobb távirányító), így arra jutottam másik box távirányítóját használnám.
De kellene kódjai amivel android remote.conf file-ba rakható.

Lehet külön menteni melyik gomb melyik?

Vagy egyszerűen átforrasztható SM66 helyére ADAM 24P16G program vesztésnélkül?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#57088) draco31


draco31
veterán

Hello!

Adott egy LCD TV, benne Vestel 17PW26-3 v1-es táp. Viharos villámlós idő után megmakkant. A Greatz híd negatív lába és a mellette lévőt ha szakadás vizsgálással nézem, akkor sípol a műszer. Másik 2 hidat ha nézek, akkor nem sipol. Akkor jól sejtem, hogy rossz? GBU407-es van benne, a ma legközelebb áll hozzá nekem, az pedig GBU4J, ha jól értelmezem, akkor cserélhetőek egymással igaz?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#57089) Lompos48 válasza draco31 (#57088) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Utóbbi csak 600V-os az eredeti 1000V-jával szemben. Ez nem lehet gond egy LCD esetében.

(#57090) draco31 válasza Lompos48 (#57089) üzenetére


draco31
veterán

Kicseréltem, de nem nagyon változott semmi.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#57091) Gergosz2 válasza draco31 (#57090) üzenetére


Gergosz2
veterán

Hogy is mérted meg pontosan?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#57092) draco31 válasza Gergosz2 (#57091) üzenetére


draco31
veterán

Multiméter, van rajta szakadás vizsgáló. Ha jól tudom ez a neve a funkciónak, csak felületesen tudom ezt a témát. Tehát ha a mérőhegyeket összeérintem, akkor sipol.
Szóval a híd negatív kimenő ágán az egyik hegy, a mellette lévő bejövőn a másik, ekkor sípol. Utána negatív és másik bejövő illetve a pozitív ággal nincs síp. Más kombinációnál szintén nem jelez, amit beraktam, annál meg az az egy jelzés sincs.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#57093) Lompos48 válasza draco31 (#57092) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A sípolás vagy nemsípolással egyidejűleg meg kell nézni mit mutat a műszer kijelzője is. És ezt "illik" elvégezni a műszer szálainak felcserélésével is. Annak függvényében spekulálhatunk tovább. Ráadásul a kiszerelt hídon is megismételhetők a műveletek.

[ Szerkesztve ]

(#57094) draco31 válasza Lompos48 (#57093) üzenetére


draco31
veterán

Csináltam egy videót, így egyszerűbb. Ez volt benne eredetileg.
Illetve van egy ilyen is a panelen. A két szélső lábát ha nézem, jelez a műszer, és 009-et ír közben.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#57095) Lompos48 válasza draco31 (#57094) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A mínusz és a mellette levő láb közötti dióda zárlatos. A háromlábút ugyanúgy kell mérni. Az adatlapon ott a kapcsolása. Minden jó diódánál a nyitóirányban azt a 3XX értéket, záróirányban pedig a végtelent (az a bizonyos "1") kell mérni.

[ Szerkesztve ]

(#57096) draco31 válasza Lompos48 (#57095) üzenetére


draco31
veterán

Rendben, akkor azt jól sejtettem, hogy kuka.
A másikat is felvettem. Az ESR mérő szerint halott. (közben cseréltem már elemet a multiban)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#57097) szabyka95


szabyka95
őstag

Kaptam egy erdekes problemat.. Van egy haromfazisu motor, 3 kabellel, r s t, es egy hagyomanyos konnektor (220 v) Hogy nezem meg, hogy a motor mukodik-e? 2 fazist egybe bedugok az egyik lyukba, s a harmadikat a madikba?

(#57098) draco31 válasza draco31 (#57096) üzenetére


draco31
veterán

A kiszerelt alkatrészeim között nincs ilyen, lehet helyettesíteni esetleg kis tűréshatárral, vagy pontosan csak ugyan ezt lehet helyére rakni?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#57099) Kernel válasza darvinya (#57087) üzenetére


Kernel
nagyúr

A fájl szerkesztéséről olvastam valahol, de talán itt jobban tudják, vagy más hasonló témákban, hogy megoldható-e:

https://prohardver.hu/tema/milyen_android_tv_box-ot_vegyek/friss.html

(#57097) szabyka95

Egy fázis nem tud létrehozni forgó mágneses mezőt, ezért kell legalább egy fázistoló kondenzátor:

http://www.google.com/images?q=3+fázisú+motor+egy+fázisra

(#57098) draco31

Ha többet bír, akkor mehet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57100) Samus


Samus
addikt

Az autó 12-14 voltjából kellene nekem ötöt kreálnom. PC-hez hőmérő üzemeltetésére. Találtam Alin pici elektronikát, ilyet.

Jó lenne ez nekem? Az áram minimális kettő ilyen hőmérő lenne róla hajtva.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.