Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57401) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

SZiasztok! 1,2 mm-es 4000 Ft/kg áron ónvásárlás megéri, vagy hol javasoljátok a vásárlást? TOvábbi kérdés led szalaghoz, 0,22 mm-es vezetékekhez milyen teljesítményű forrasztó páka és hegy javasolt? 25,35,50W? esetleg még erősebb? mit befolyásol ez egy pákánal a hőfokot, vagy a hőtartást, felmlgedési időt? Inkább egy ERSA, Weller pákát vegyke amik 25W környékén vannak vagy egy 100W-os gyengébb minőségűt? mi a vélemény a hasonló kínai csodákról? 600 forint..

csak alkalmi, heti pár forrasztásra kellene

(#57402) Zotya21


Zotya21
senior tag

sziasztok

szeretnék csinálni egy edzőkemencét

amihez kell fűtőszál amit meg is vettem,ilyet youtubeon láttam meg ott ajánlották és neki működött

de nekem már a 2. égett el
azt írja ki kell nyújtani 3 szorosára ezt a spirált oké
az elsőt ugygondoltam én csesztem el mert kb 1 métert csináltam belőle de ma betettem egy másodikat és az 1.4m re volt kinyujtva de 1 óra után az is egy ponton nekiállt kb hegeszteni :DDD

nemtudom menynire vágjátok a fűtőszálakat de az első kérdésem az lenne hogy ha kinyujtom 1.5 nél hosszabbra mert ugye az a 3 szorosa akkor is zár térbe el fog égni vagy nem ? (770°C fokos volt a kemence amikor kiégett a szál)

a másik pedig hogy ha nekem ez az 1200watt kevés akkor sorba lehet hozzá kötni mégegyet, vagy párhuzamosan ?

a harmadik pedig hogy én elvágtam az egyiket félbe , mondom majd megtoldom, aztán azt rákötöttem a kemencére és hirtelen 2000wattot evett, persze mnodani se kell hogy az is eldurrant :DDD

szóvasl hogyan tudnám elérni hogy legyen kb 1500 wattom és a fűtőszál se égjen el :F :R

vagy maga a fűtőszál is gyenge zárt térhez ? mert valamelyiknél olvastam hogy csak 1050 fokot bír ami nekem kevés lenne mert 1050 fokot kellene csinálni, de ehez a fűtőszálhoz nincs odaírva hogy mennyit bír

https://500px.com/slayer_art

(#57403) mezis válasza Zotya21 (#57402) üzenetére


mezis
nagyúr

Bizonyára nem 1000C-fok környezeti hőmérséklet melletti fűtésre való. Ha rövidíted, még nagyobb áram még magasabb hőmérséklet = rövidebb élettartam. Az oxidáció és a fém párolgása korlátozza élettartamát. Izzó lámpákban nemesgáz töltéssel és az elpárolgott fém visszajuttatásával érik el az 500 - 1000 órás élettartamot.

Amit az interneten láttál, annak milyen sűrűn kellett fűtőbetétet cserélni ? :F

A túlzott nyújtással mikro repedéseket készíthetsz és már meg is van, hogy hol fog "hegeszteni".

A teljesítmény csak párhuzamos kapcsolással növelhető, sorosan kapcsolva jelentősen alacsonayabb lesz a hőmérséklete. (de annál hosszabb az élettartama. :DDD )

mezis

(#57404) Kernel válasza Zotya21 (#57402) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az valószínű, hogy a zárt tér miatt égett el, gyakorlatilag a rossz hőátadás miatt túlzottan felmelegedett.

– Például egy főzőlap esetében, ahol a fűtőbetét ki van öntve hőálló anyaggal, ez a szilárd anyag vezeti át a hőt a lapra.
– Hősugárzó esetében a természetes légáramlás, vagy ventilátor csökkenti az izzást.

Az nyilvánvaló, hogy fele hosszúság --> dupla áram --> dupla teljesítmény. Ha nagyobb teljesítmény szükséges, ahhoz több ilyen spirál kellene párhuzamosan.

Az elégést vagy jobb hőátadással kell kivédeni, vagy az áram csökkentésével (triac-szabályzó), de ezzel értelemszerűen csökken a teljesítmény.

Elvileg lehetne két fűtőszálat sorba kötni, de akkor meg az lenne a gond, hogy nem fűt eléggé.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57405) Kernel válasza ZTE_luky (#57401) üzenetére


Kernel
nagyúr

LED-szalaghoz még egy 20 W-os páka is sok, szét lehet vele olvasztani, ha nem hőfokszabályzós, illetve túl sokáig tartod rajta.

Ennek látszólag ellentmondhat, hogy egy 75 W-os pillanatpákával is megforrasztom hibátlanul, de ott a pillanatkapcsoló játssza a "PWM-szabályzó" szerepét, vagyis úgy nyomogatom, hogy ne melegedjen túl. Vagy lehet rá tenni vékonyabb rézhuzalból készült hegyet, attól is csökken a teljesítmény.

Ha kínai, abból is inkább olyat kellene nézni, aminek a nyelén látsz hőfokszabályzót, ami persze az olcsóknál nem visszacsatolt szabályzó (nem mér hőfokot), hanem csak teljesítményt szabályoz.

Nagyobb teljesítmény a hőt jobban elvezető tárgyak forrasztásához kell, ami gyakorlatilag lehűti a pákahegyet, így nem lehetne forrasztani, vagy túl sokáig kellene kínlódni, átmelegíteni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57406) Zotya21 válasza mezis (#57403) üzenetére


Zotya21
senior tag

hát igazából léteznek ilyen edzőkemencék több száz ezer forintokért és azokba is "ilyen" spirál fűtőszál van

szóval minél rövidebb annál többet eszik, de mivel nyújtani kell ezért az se mindegy milyen hosszúra nyújtom ki mert attól is forróbb ha rövidre van kinyújtva

igazából itt a link ha kííványcsi vagy :DD

ő aluminium olvasztásra használja ami egy kicsit ugye alacsonyabb hőmérséklet de nekem tegnap már 680 fokon hegesztett 1 méter hosszúra nyújtva, ma meg 780 fokon 1.4méterrel

aham szóval mindenképp párhuzamosan kellene :R

de az is vicces egyik helyen odaírják az anyagát hogy miből készült, rákeresek gugliba akkor irja hogy 1250 fokig bírja, máshol ugyanarra azt mnodja ebayen hogy max 1000°C

Kernel

jah hát itt a lényeg hogy bent tartsuk a hőt
szóval a kezdeti majdnem narancssárga a bezárt meleg miatt lehet túllépte a narancssárgát :DD

szóval ha összekötnék mondjk másfelet akkor kapnék 1800wattot és nemizzana úgy ? mert az megoldás lenne

persze itt meg a hellyel lesznek problémák

csak mivel már csak 3 egész fűtőszálam van meg 2-3 égett ezért biztosra kellene menni :DDD

mert kína egy hónapnyira van sajnos ebayen

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#57407) mezis válasza Zotya21 (#57406) üzenetére


mezis
nagyúr

Gondolom főként a wolfram tartalomtól függ az elérhető hőmérséklet.

A 650C-Foktól igen messze van az 1000C-Fok.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#57408) sketchifun válasza Zotya21 (#57406) üzenetére


sketchifun
senior tag

Több fűtőszál többet fűt. Nem a környezeti, hanem a felületi hőmérséklete lehet 1000c° környékén. Ott van például a radiátor, az is 35-40-45 fokos, a lakásban mégis csak a fele van.

Viszont megfelelő hőmérsékleten kikapcsol majd magától ez a szerkezet?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#57409) Kernel válasza Zotya21 (#57406) üzenetére


Kernel
nagyúr

Másfélszeres hosszúság, másfélszeres ellenállás, amitől csökken az áram. Végeredményben az 1,5 reciprokával kell szorozni:

1200 x 0,66 = 800 W

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57410) Kernel válasza Zotya21 (#57406) üzenetére


Kernel
nagyúr

Duplázott a fórum, pedig csak szerkeszteni akartam:

Vagy 1200 / 1,5 ugyanaz.

De ha két olyat kötsz párhuzamosan, az már 1600 W.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57411) Zotya21 válasza sketchifun (#57408) üzenetére


Zotya21
senior tag

azt kipróbáltam működik kikapcsol, szabályoz rendesen, tarja a hőt ahogyan kell

szóval inkább több alacsonyabb hőmérséklettel mint egy magasabbal

végül is több radiátor több meleget ad :DDD

ez így a 850fokhoz elég lehet de az 1050 hez sajnos nem

mert a rozsdamentes acélhoz 1050 fok körül kellene a simához 850

Kernel jah hogy úgy is kisebb lesz

lenne mit tanulnom az elektromosságról :))

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#57412) sketchifun válasza Zotya21 (#57411) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ezesetben figyelj, hogy a szabályzód is viselje el a terhelést.

Viszont ha valóban 1000 fok felületi hőmérséklet környékén elég, akkor 1050 fokra fűteni necces.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#57413) Zotya21 válasza sketchifun (#57412) üzenetére


Zotya21
senior tag

a szabályzó elvileg bírja mert nem ő kapcsolja hanem egy relét kapcsolgat ami a fűtőszálat kapcsolgatja
persze attól még megszarhat az is :DDD

közben ajánlottak egy oldalt ahol leírják hogy miylen anyagból vanak fűtőszálak szóval nekem a kanthal nevű kell de ezt viszont nekem kellene feltekerni és kiszámolni hogy hány méter milyen vastagsággal hány watt amit még nem tudom hogyan fogok

Itt

hát jah sajnos akkor ezzel a mostanival 1050 fok nem fog sikerülni, hiába kézmeleg kivül a kemence még akkor is ha belül 700 fokos, azét szökik el hő :DD

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#57414) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

A tüskesorra van valami "gyári" csatlakozó? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#57415) fo_di


fo_di
őstag

egy arduino néhány szenzorral mennyi tápot eszik meg? mekkora akku bírná el hosszabb időre?

amikre gondoltam, különböző összeállításokban:
- arduino nano+ir szenzor (ky-022)+digit pin kapcsolgatás (a korábbi, pedált kiolvasós kérdésemben ez az opció nyert, részben mert elegánsabb, részben azért, mert előbb érkezett meg az infra szenzor a nyomásérzékeny ellenállásnál)
- arduino nano+dht22+430 mhz jeladó, mondjuk percenként 1x küldve, és nem fogad semmit

van olyan akku, ami ajánlott ilyen felállásokhoz és viszonylag jó üzemidő érhető el vele? (kb mennyi, is érdekel)

semmi tapasztalatom nincs arduinok fogyasztását illetően

(#57416) darvinya válasza Speeedfire (#57414) üzenetére


darvinya
titán

Ilyen tüskesor? [link]
Ehhez van IDC tüske és IDC lengő test pl: 1p.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#57417) Speeedfire válasza darvinya (#57416) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Pont ilyet kerestem. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#57418) ZTE_luky válasza Kernel (#57405) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Értem köszi szépen, ehhez mit szólsz?

5ezer lenne

(#57419) Kernel válasza ZTE_luky (#57418) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem ismerem személyesen (gyakorlatilag csak a Wellert és a pillanatpákát ismerem), így semmi másról nem tudok véleményt mondani.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57420) FireKeeper válasza ZTE_luky (#57418) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az ilyen közvetlen konnektorba dugható cuccok elég szutykok. csak akkor válassz ilyet ha
-nagyon sürgősen kell
-nagyon olcsón kell
-nem fontos hogy tartós legyen
-nem akarsz vele drága dolgokat forrasztani

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#57421) ZTE_luky válasza FireKeeper (#57420) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem köszönöm szépen mindkettőtöknek! Igen, olcsón kellene, és azért szeretném mert tényleg nem forrasztok sokat, csak hobbi szinten, fontos a mobilítás, szóval nem mindig asztalon forrasztanék cipeln iegy állomást pedig elég macerás. igazából keveset forrasztanék, szóval szerintem ez is megtenné a dolgát, ha vigyázok rá

(#57422) Samus válasza ZTE_luky (#57421) üzenetére


Samus
addikt

Ez a kinai Mustool nem lenne jobb? Ha nem sűrgős, feléből megúszod. Most nincs 3000 pénz sem. Kapni hozzá póthegyet (6db különböző formájú tartozék hozzá), a teljesítmény szabályozható. Tartót pedig egy darab drótból és konzervdobozból (+súly) lehet hozzá készíteni.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#57423) xxxjjjkkk válasza ZTE_luky (#57421) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

3ezer fele van valamilyen forrasztopáka a lomexbe is, meg ilyen olcsóbbakat minden elektronikai boltba kapni, az legalább új

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#57424) ZTE_luky válasza xxxjjjkkk (#57423) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

oké, mindkettőtöknek köszi szépen!!! esetleg ónt hozzá javasoltok, hol vegyek? meg a páka hegyét hogy tisztítsam, mit hazsnáljak a tökéletes tapadáshoz? forrasztóvizet a forrasztandó fellületre, gyantát a pákahegy tisztítására? melyiket hol kéne vennem:

(#57425) xxxjjjkkk válasza ZTE_luky (#57424) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Led szalaghoz elég bőven pákatisztító szivacs vagy mi,
befuttatod ónnal a hegyet, és beletörlöd, persze vizesen az ón úgy is gyantás.
A lomexes ónt használom, egész jó, valami lengyel.
Egyéb kencére kár költeni, a felület se szokott lednél dzsuvás lenni, ha még is, akkor valami szesszel, vagy akár higítóval letörlöd óvatosan. Izopropil alkoholt azthiszem a leghivatalosabb, gyógyszertárba van, csak szépen kell kérni.
A forrasztóvizet azthiszem csatornaforrasztáskor használják, de az más kategória. Sima gyanta meg fölösleges, inkább jó ónt vegyél.

Ja meg ami fontos, hogy ólommentessel nehéz forrasztani.

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#57426) ZTE_luky válasza xxxjjjkkk (#57425) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem köszönöm szépen :) esetleg ebay-en lehetne hasonló ónt venni amit írtál? .)

(#57427) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok, powerbankkal és li-ion akkukkal kapcsolatos kérdésem lenne.
A helyzet: adott egy eszköz, amiben 800mAh-s li-ion akku van és USB kábellel tölthető. Ezzel az akkuval kb. 12 órán keresztül megy. Mivel nekem néha 2 napos működés kellene, ezért arra gondoltam, hogy rákötök egy 6-8000 mAh-s powerbankot. Azonban ilyenkor az történik, hogy a powerbank elkezdi tölteni az eszközt, feltölti 100%-ra, majd leáll a töltés. Ezután pedig a cucc szépen lemerül, a powerbank nem folytatja többé a töltését. Van erre valami megoldás? Ugye a gond az, hogy nem tudom kihúzni meg visszadugni a powerbankot, mert a 2 napos működést emberi beavatkozás nélkül kell produkálnia.

[ Szerkesztve ]

(#57428) Kernel válasza Khelben (#57427) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az elég gond, mert a powerbank a terhelés megszűnése után készenlétre kapcsol. Leállítja a benne lévő DC-konvertert, hogy annak nyugalmi árama ne merítse lassan az akkut.

Műterhelésként lehetne rákötni akkora ellenállást, ami megakadályozza a készenlétre állást, de azért nem is pazarol túl sok energiát.

Vagy akkura közvetlenül (pontosabban a túlmerülést kizáró védelmen keresztül) rákötni egy butább konvertert, ami nem áll le soha:

http://www.ebay.com/itm/112334778661

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57429) Fecogame


Fecogame
veterán

Működési szempontból van bármi más paramétere egy kondenzátornak, mint az ellenállás és a feszültség?

Példa:

25v
4700uF

Kell még más is ahhoz, hogy vegyek egy újat és a jelenlegit kicseréljem? Hangszóróba lesz a csere.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#57430) Lompos48 válasza Fecogame (#57429) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az ellenállása már egy sunyibb dolog, de van azért például a legjellemzőbb paramétere (Top#1): a kapacitása, ami itt a 4700uF. :))
Van még a max. üzemi hőmérséklet. Néha a méretei is lehetnek kritikusak.

[ Szerkesztve ]

(#57431) Fecogame válasza Lompos48 (#57430) üzenetére


Fecogame
veterán

Igen, összekevertem a kapacitást az ellenállással :D Nem vagyok benne jártas, elvégre infós vagyok :)

A mérete miért lehet kritikus? Baj, ha az új kisebb?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#57432) Ribi válasza Fecogame (#57429) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hangszóróba 4700uF ? Milyen hangszóró az?
Olyan volt benne eredetileg? Nem elkót szoktak belerakni. Hacsak nem az erősítő részébe.

(#57433) Kernel válasza Ribi (#57432) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hangszóró, beépített erősítővel, gondolom.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57434) Fecogame válasza Ribi (#57432) üzenetére


Fecogame
veterán

Genius SW-HF 6000

A mélyládában lévő kondi(k) füstölt(ek) el, az(oka)t szeretném kicserélni.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#57435) Ribi válasza Fecogame (#57434) üzenetére


Ribi
nagyúr

Így ok :)
Lompos48 arra gondolt (szerintem), hogy kondik különböző méretűek lehetnek. Ugyanolyanból lehet lapos duci és vékony magas. Ha rosszat veszel lehet nem fér be a helyére.
Az elfüstölés amúgy mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#57436) Fecogame válasza Ribi (#57435) üzenetére


Fecogame
veterán

Arra lettem figyelmes, hogy füstszag terjeng a lakásban. Majd elkezdtem gyanakodni a mélynyomóra, szétszedtem, még büdösebb lett. Megszagoltam a kondikat külön-külön, így leszűkítettem a közt néhány darabra. Ezeket fogom lecserélni.

Tehát ha kisebbet veszek ( de ugyanazok a tulajdonságai ), akkor jó lesz, ugye? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#57437) Ribi válasza Fecogame (#57436) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kondik elég ritka esetben szoktak füstöt / szagot eregetni tudomásom szerint önmagukban.
Ott más gond is lehet. Képet a panelről tudsz felrakni?

(#57438) Fecogame válasza Ribi (#57437) üzenetére


Fecogame
veterán

KÉPEK

Ezen megjelöltem, hogy szerintem melyik kondik lehetnek rosszak

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#57439) sketchifun válasza Fecogame (#57438) üzenetére


sketchifun
senior tag

Hát van köztük hibás, az a barna lötty az elektrolit.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#57440) Kernel válasza Fecogame (#57436) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez nem egészen így működik, próbáld valami más forrását keresni a füstnek, mert csalódni fogsz egy feleslegesen elvégzett munka után. Például égett szaga lehet a végfok IC-knek is.

A barna rész is inkább gyárilag felvitt ragasztó szerintem, csak megbarnult. De egyszerűbb lenne kiforrasztani és meglátnád, hogy szét van-e rohadva az alja.

Más kérdés, hogy impulzusáramkörökben szoktak elpukkanni a kondik, amikor a teteje is felfúvódik és kinyílik.

Ez nem kapcsolóüzemű táp és a kondik szemre teljesen jók.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57441) golyani válasza sketchifun (#57439) üzenetére


golyani
addikt

Az ragasztó. Nálam az 5000-esben a mély végfok durrant el anno, amit csere után még 2-3 hónapig használtam, majd megint elpukkant. Nem használtam ,majd rá 1-2 évre meg beraktam egy azonos IC-ből álló egyszerű 100W-os kit-et, azóta is üzemel.

Meg kéne nézni a forrasztási oldalt ott nincs-e égésnyom. Illetve a front panel mögötte elektronikát.

[ Szerkesztve ]

(#57442) kisninja válasza Fecogame (#57438) üzenetére


kisninja
őstag

Nekem úgy tűnik mintha a D1 diódád megnyílt volna.... a kép bal felén a két kerámiakondi alatt.
Kondikból nem szokott füst jönni. és én is azt mondom azok jóknak tűnnek.

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#57443) Kernel válasza kisninja (#57442) üzenetére


Kernel
nagyúr

A lábán is látszik, hogy nem olyan fényes, mint a többi, az izzítás miatt bemattult szerintem. A mögötte lévő is.

Ami persze nem véletlen, amikor egy dióda zárlatos lesz a Graetz-hídban, a párja is túláramot kap.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57444) kisninja válasza Kernel (#57443) üzenetére


kisninja
őstag

Fel sem tűnt a bemattulás de valóban a Graetz halt el, még csak a fele. A füst is onnan jöhetett.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#57445) xxxjjjkkk válasza ZTE_luky (#57426) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ebayt én hanyagolnám
2500ft egy 25dekás ón, az marha sokáig elég, ledezésre évekig is

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#57446) Kernel válasza xxxjjjkkk (#57445) üzenetére


Kernel
nagyúr

Megvan a kockázata kétségtelenül, de amiket én teszteltem, az jó volt.

Simán rendeltem volna többet is belőle, csak időközben magánforrásból hozzájutottam egy adaghoz, ami most sokáig elég lesz.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57447) zka67 válasza xxxjjjkkk (#57445) üzenetére


zka67
őstag

Szia, nekem nem igazán jött be a kék lenyel ón, alig vártam, hogy elfogyjon. Mint Kernel is írja, jó minőségűek az eBay-es ónok, szerintem sokkal különbek az itthon kaphatóknál. Én már évek óta csak kínai ónokkal forrasztok. Persze visszasírom a régi multicore-t, ami most már loctite (henkel).

(#57448) tvamos válasza zka67 (#57447) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem kell siratni, lehet kapni rendes pont is. Sajnos én is vettem egy időben ebay-es ónt, van ott minden... volt, amit kidobtam.
Ha jól emlékszem, most Stannol van a a Conradtól.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#57449) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Létezik fóliára fémgőzőlt nyák/chip/stb?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#57450) tvamos válasza darvinya (#57449) üzenetére


tvamos
nagyúr

Úgy érted, flexibilis pcb? Persze, hogy van, többféle technológia is létezik.
Vagy otthon akarsz ilyet csinálni?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.