Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58401) tvamos válasza Kernel (#58400) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem LG TV-m van, amin nem ilyen a gomb, viszont kellemetlen, hogy lekopik rola a felirat. Erre tudsz valami ugyes megoldast? (En nem foliazok... meg mar ugyis mindegy.) Meg csak masfel eves a TV...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58402) Kernel válasza tvamos (#58401) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudok róla, bár manapság vannak már mindenféle speciális anyagok, de nem foglalkoztam ilyennel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58403) Trebor0522 válasza tvamos (#58397) üzenetére


Trebor0522
csendes tag

Én ilyenre gondoltam például: [link]
Ezzel egy ventit kihajtokde szerintem 2 is meg elviszi a termosztátot az a kérdés elég-e 1 vagy 2. Milyen az a telepített nem értem pontosan mire gondolsz ez alatt?Meg attól ugye akkor nem kell félnem, hogy elfüstöl valami mert a relé 20 ampert bír? Meg még kérdés, hogy folyamatos áramellátás nem lenne-e jobb egy kis akksival?

[ Szerkesztve ]

(#58404) .DLL


.DLL
veterán

Hali!

Van egy nem épp mai Univolt DT-888 multiméterünk. Ilyen ni: [Link]
Koros mivoltából adódóan felmertült bennem, hogy a kalibrációja rendben van-e, hogyan lehet ezt ellenőrizni?

(P.H.)

(#58405) Kernel válasza .DLL (#58404) üzenetére


Kernel
nagyúr

Referenciafeszültséggel:

http://www.ebay.com/itm/311557749569
http://www.ebay.com/itm/172028242815

Utóbbi linken írják, hogy melyik a pontosabb, de a gyakorlatban szinte mindegy.

(#58403) Trebor0522

Ezért is hangsúlyoztam a kapcsoló fogalmát. Egy kapcsoló csak kapcsol, nem növel áramot.

20 A csak a maximális terhelhetőség.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58406) Krill77 válasza Kernel (#58400) üzenetére


Krill77
őstag

Igen ez lehet az ok. Nem koszos kézzel eszunk stb mint pjen mondja. Akkor jól hiszem, h nincs más mint állandóan szetkapni es tisztogatni. Egyébként ugy gondolom, h magától is jon ki ez az olaj, ha nem használjuk. Tesóm alig tvzik megis ha nála vagyok mindig tisztogatni kell. Nekünk pedig a hangero gombbal van baj. Nem gondolom, h erősen nyomjuk. Csak ha mar nem akar működni.

[ Szerkesztve ]

(#58407) tvamos válasza Trebor0522 (#58403) üzenetére


tvamos
nagyúr

Minek az aksi? Ha nem sut a nap, akkor nem kell menjen a ventilator.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58408) Trebor0522 válasza tvamos (#58407) üzenetére


Trebor0522
csendes tag

Aszaló lenne, és ha nem süt a nap nem veszem ki belőle a gyümölcsöt és nem akarom, hogy berohadjon.

(#58405) Kernel
A válaszokat pedig nagyon szépen köszönöm mind kettőtöknek, sok mindenre rákérdeztem töbször is és megkaptam a választ szájba rágósan. :R

[ Szerkesztve ]

(#58409) sketchifun válasza Trebor0522 (#58408) üzenetére


sketchifun
senior tag

Akkura is kötheted, semmi külömbség nem lesz.

Ha ventilátort hajtasz, azt úgyis feszültséggel, nem pedig áramgenerátorral kell hajtani.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#58410) .DLL válasza Kernel (#58405) üzenetére


.DLL
veterán

Köszönöm! És jók ezek a kínai panelek? Pontosabban mennyire eredeti az az AD584... :D ki tudja. Mindenesetre a sok pozitív értékelés több bizalomra ad okot.

(P.H.)

(#58411) Kernel válasza .DLL (#58410) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az egyszerű stab. IC-k is jellemzően elég pontos feszültséget adnak le (a hétköznapi igényekhez viszonyítva), ez annál már csak pontosabb lehet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58412) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Richmeters 101/102 itthonra évi pár használathoz (pl ledsor forrasztásnál, autó aksijának bemérésére) elég, nem?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#58413) Kernel válasza Zsmester89 (#58412) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ahhoz még túl jó is. Kapacitásmérő képessége miatt elektronikai javításokhoz is alkalmas, a 102-es hőfokot is mér 1000 °C-ig.

Noha utóbbi ritkán kell, mondjuk a konyhában bemérni a sütőt, hőlégfúvót, de soha nem lehet tudni, mit hoz a szükség.

Itt látszanak növekvő ár szerint listázva.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58414) tvamos válasza Kernel (#58413) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez tenyleg jo? Probaltad? Mert leiras alapjan jo, de szkeptikus vagyok ezekkel a kinai cuccokkal.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58415) (jan)


(jan)
őstag

Urak!

Ezen mit kell moddolni, hogy szint vezérelt helyett élvezérelt legyen ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#58416) tvamos válasza (jan) (#58415) üzenetére


tvamos
nagyúr

Erra kell ráguglizni: [link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58417) Kernel válasza tvamos (#58414) üzenetére


Kernel
nagyúr

Konkrétan azt nem, de láttam már annál rosszabbakat is, a jelzett igényeket az is teljesítette volna.

Az Aliexpressen saját áruházzal rendelkező Richmeters szemmel láthatóan nem az alja kategória, amit nem csak az árak tükröznek (hiszen vannak ennél olcsóbbak is, ahhoz képest középárasnak mondanám) hanem a vásárlók visszajelzései, ami között fotók is látszanak a belsejéről.

Ami negatívot láttam valamelyiknél, hogy nem mért olyan nagy kapacitásokat, ami a leírásban szerepel, de még ennek ellenére is elégedett volt vele a vásárló. Vagy az is lehet, hogy gyenge volt az elem, a nagyobb kapacitások mérése jobban megterheli az áramforrást.

(#58415) (jan)

Mint a mellékelt ábra is mutatja, az 555 élvezérelt, pontosan a trigger lefutó éléhez képest áll elő a késleltetés. Épp ezért nem számít a trigger szélessége, felfutása.

Más kérdés, ha te négyszögjelből szeretnél impulzust képezni, illetve annak lefutó élét akarod leválasztani egy kondenzátorral.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58418) nyogo83


nyogo83
senior tag

Szeretnek a mostani multimeterem melle venni egy masikat.

Ami kovetelmeny, hogy automata mereshataros legyen, minimum 4 digites, kapacitas meres, lehetoleg boven 1% alatti hibahatar fesz/aramerosseg meresnel, jol vedett bemenetek, relativ meres illetve TRMS plussz pont ha van. Ja, lehetoleg ne kelljen kulfoldrol rendelni.(arban max 20k)

Uni-t 139C-t neztem ki, az nagyjabol megfelelne ezeknek az elvarasoknak. Van esetleg valami mas tipus/gyarto amit erdemes megneznem? Maxwellt neztem, hogy ennyi penzert mar abbol majdnem a legjobbat kapnam, viszont a minosegerol nem sok jo tapasztalat volt eddig ismerosi korben, es nem 1-2 evre tervezem.
A mostani Voltcraft-om kb 13 eves, a forgokapcsoloja rakoncatlankodik neha, de ezen kivul semmi baja.

(#58419) Zsmester89 válasza Kernel (#58413) üzenetére


Zsmester89
őstag

Köszönöm! Akkor ez jó vétel lesz számomra! :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#58420) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

kicsi stepper motorokat hol tudok keresni

az elsődlegesen fontos dolog, hogy kicsi legyen

ne legyen nagyobb 20*20*20mm-nél

(#58421) nyogo83 válasza DrojDtroll (#58420) üzenetére


nyogo83
senior tag

Pl Digikey
Kinezed a tipust, itt eleg jo kersojuk van, az alapjan ebay/tme stb.
Viszont ezek a motorok nem tul izmosak, ennel kisebbeket altalaban jarmu muszerfalakban hasznalnak a mutatok mozgatasara. Van olyan aprobb tipus is, amit kozvetlenul a mikrokontroller kimeneterol meg lehet hajtani.

(#58422) DrojDtroll válasza nyogo83 (#58421) üzenetére


DrojDtroll
addikt

köszönöm

siker :R

(#58423) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

Tudtok valamit javasolni a következő problémára?

Az autómba beszereztem egy ilyen Anker Soundsync kütyüt. Ez a beépített hangrendszerre line in segítségével közvetíti a hangot. Ahogy a termék fotóján is látható, USB-n kapja az áramot, nem rendelkezik beépített akkuval. A probléma az, hogy van egy kis cicergő hangja, hogyha a szivargyújtóba dugott Belkin adapter-be dugom. Ez a belkin könnyen lehet, hogy nem eredeti, mert eBay liciten vettem anno vagy 1700 Ft-ért.

Nem jelentkezik a hiba, ha egy Xiaomi 10000-es powerbank hajtja meg az Ankert.

Létezik e valamilyen megoldás, amit a Belkin és az Anker közé beiktatva, mintegy stabilizálva, zajszűrve az áramot megszüntetné a jelenséget? Ha igen, tudtok esetleg internetről linkelni forrást? Köszi?

Egy kis tök alap powerbankkal is próbáltam, hogy azt folyamatosan töltve, és onnan meghajtva használjam az Ankert, de akkor is cicereg. Amikor a powerbankot nem töltöm, akkor nem jelentkezik ott sem a probléma.

Köszi!

(#58424) Kernel válasza vtechun (#58423) üzenetére


Kernel
nagyúr

Földhurok keletkezik a két pont között, ami power bankról táplálva értelemszerűen nincs. Erre a hurokra tápkonverter impulzusai rákerülnek. Ha a tápot fejegységről kapná, valószínűleg nem zúgna.

Földhurokleválasztóval lehetne próbálkozni, ilyen vagy hasonlóval:

http://www.ebay.com/itm/132135331908

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58425) bandi94


bandi94
tag

Sziasztok!

Sosem használtam még komparátort, valaki rá tud nézni az LM311 környékére, hogy nem csináltam-e fekete lyukat, vagy valamit? (bocsi, kicsit nagy a rendetlenség a rajzon :U ) Ez egy labortápnak az áramkorlát része, eredetileg egy OPA volt komparátornak használva, de úgy döntöttem, hogy átalakítom (babysteps).A hiszterézis csináló ellenállással nem tudom, hogy mit kezdjek, egyelőre ott tartok, hogy csinálok neki helyet a panelon, aztán majd kísérletezéssel kiderül, hogy mi megy oda, papíron ~300Mohm ellenállást számoltam.

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#58426) orion1025


orion1025
őstag

Üdv hobbisok!

Wireless billentyűzet kérdéssel fordulnék hozzátok. Adott egy mini kialakítású klaviatúra, amiben gyárilag is egy eléggé gyatra beépített akku lát el szolgálatot, amit cserélni szeretnék nagyobbra. A kérdésem az lenne ezzel kapcsolatban, hogy a nagyobb mAh-s akkut is ugyanúgy tudom billentyűzeten keresztül töltetni, azaz az elektronika képes a gyári 180mAh-s akku helyett mondjuk egy 680mAh-s kiadást tölteni normálisan?

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#58427) darvinya válasza orion1025 (#58426) üzenetére


darvinya
titán

Igen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58428) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Volt ez a fritőz kérdésem. Ma újra használatban volt. Indításkor a már jelzett világítás volt. De, amikor végeztem és lekapcsoltam, akkor is világított halványan a kis zöld, amikor az eddig nem világítós pozícióban volt a dugasz az aljzatban. Majd, egy idő után megint csak a szokványos pozícióban világított.
Mivel sütéskor elég sok pára szabadul fel, lehet hogy az kavar be? De ilyen hamar (kb. 1perc, míg forgatgattam a dugaszt) elmenne a pára. Vagy inkább a hőtágulás miatt alakul ki valahol érintkezés?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#58429) bandi94 válasza HoTaZo (#58428) üzenetére


bandi94
tag

Van Fi-relé a hálózatodban?

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#58430) orion1025 válasza darvinya (#58427) üzenetére


orion1025
őstag

Köszönöm gyors válaszod!

Akkor két variációm is van, ennek örülök.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#58431) xxxjjjkkk válasza HoTaZo (#58428) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Igazából kernel akkor válaszolt, az még mindig áll, illetve látni kéne, mert tulajdonképp annyit tudunk biztosra, hogy zöld lámpa, és villog. Ezt így biztosra baromi nehéz lenne megmondani.
Nem garis még?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#58432) HoTaZo válasza xxxjjjkkk (#58431) üzenetére


HoTaZo
őstag

De már akkor is jeleztem, hogy nem minden egyértelmű számomra (söntölés, kapacitív áram...).
Most annyi az eltérés, hogy egyszer világított (nem villogott) a készülék főkapcsolójának bekapcsolása nélkül, bármely irányú dugasz állásban is a termosztát visszajelzője.
Holnap átviszem haverhoz, hogy ott csinálja-e. Valahol a garancia hataran vagyunk vele, de tudom-e produkálni nekik ezt a jelenséget fűtendő közeg (olaj) nélkül?

bandi94: ha az a kismegszakító, akkor igen. A fő megszakító után jönnek a megszokott kis megszakítók és az asztali számítógép konnektorához rakattam egy külön kismegszakítót.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#58433) pjen válasza HoTaZo (#58432) üzenetére


pjen
félisten

Nem a fi relé az nem kismegszakitó,bár van azzal egybe építve is.

(#58434) HoTaZo válasza pjen (#58433) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ez van, akkor ez nem Fi relé?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#58435) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Segítséget kérnék MC34064P5 chip Li akku min. jelzés bekötésre.
Annyit próbáltam megérteni, hogy 3mm-es piros LED kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58436) bandi94 válasza darvinya (#58435) üzenetére


bandi94
tag

[link] 5. oldal, Figure11. Lehet kell bűvészkedni a bemenettel, mert 4,5 volt körül kapcsol, nem tudom, hány/milyen akksid van.

[ Szerkesztve ]

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#58437) pjen válasza HoTaZo (#58434) üzenetére


pjen
félisten

Nem.Ha beírod a gugliba a számát 605023 ki is írja:2polusú 10A kismegszakító "C"karakterisztika.

(#58438) darvinya válasza bandi94 (#58436) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm, és jó hogy felhívtad figyelmemet váltás feszültségre, ami nekem pont nem jó.
Most látom, hogy nem is ezt akartam kérdezni.
Látszik hajnal volt. :D
Kérdésem az lett volna, hogy töltő elektronikába mennyire szól bele?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58439) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

48 volt (4 ólomakku sorba), és van itthon egy fél marék BUZ11.
Ennek max. D-S feszültsége adatlap szerint 50V, szerintetek...?
Vagy vegyek 100 voltos fetet pár darabot inkább?

(#58440) xxxjjjkkk válasza HoTaZo (#58432) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Igen, azt tudom, de akkor is írtuk, hogy ennyi info kevés, úgyhogy ez 22es csapdája megint.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#58441) darvinya


darvinya
titán

Másik kérdésem lenne, mivel.előző nem jó feszültségű.
SG3546-ot hol kapható vagy.helyettesíthető?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58442) HoTaZo válasza pjen (#58437) üzenetére


HoTaZo
őstag

Sejtettem. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#58443) pjen válasza Krill77 (#58406) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy a UPC jobb minőségű távokat ad a box-hoz,de még egyet sem kellett szétszedni.Ha nehezen működik elemet cserélek.Attól,hogy villognak a gombok még lehet gyenge az elem.3-4 évet gond nélkül működnek.

HoTaZo:A fi relének pont kéne még két hely,tehát a dobozt is cserélni kéne.

[ Szerkesztve ]

(#58444) HoTaZo válasza pjen (#58443) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szerintem, arra nekem nincs is szuksegem.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#58445) pjen válasza HoTaZo (#58444) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem arra minden lakásnak szüksége lenne,leginkább az agyon szerelgetett földelés mentes panel lakásokban.Már nem is olyan drága 6-7K körül már elég jókat lehet kapni.

(#58446) HoTaZo válasza pjen (#58445) üzenetére


HoTaZo
őstag

8 éve lett átvezetékelve a családi házunk. Csak mondta volna a szerelő.
De biztos igazad van, mert te értesz hozzá, én meg nem. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#58447) darvinya válasza HoTaZo (#58446) üzenetére


darvinya
titán

Mondta volna, ha:
-valóban jó szerelő lenne
-rendesen ki kell építeni rendszert, különben csak átok Fi relé, mert mindig leold, de itt jön költség

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58448) pjen válasza HoTaZo (#58446) üzenetére


pjen
félisten

Ha normálisan ki van építve a földelés akkor lehet élni Fi relé nélkül is,ez egy plusz védelem.Sajnos öreg mosógépnél,elszívónál lehet átok is.Én leginkább a hiányosan földelt panel házakban szorgalmaznám.Azért kisgyemekes családnál az érintésvédelmi dugót nem helyettesíti!!!!

[ Szerkesztve ]

(#58449) bandi94 válasza darvinya (#58441) üzenetére


bandi94
tag

A töltő elektronikába nemigen szól bele, maximum vesz fel minimális áramot, de ennyi.Viszont azt, hogy amit leírtál, hol lehet venni, azt nem tudom. Meg lehetne oldani egyetlen komparátorral, ami működik 5 és 3,3volton is, annak a bemenetére tenni egy zénert, vagy valamit, ami a referenciát csinálja.Vannak komparátorok amiknek a kimeneti kapcsolótranzisztora elbír egy LEDdel. Ugyanazt csinálná kb mint a cél-ic, csak annyi, hogy nem hőmérséklet kompenzált.

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#58450) darvinya válasza bandi94 (#58449) üzenetére


darvinya
titán

Kösz.
Még mindig nem aludtam ki magam. :(((
Ami lemaradt, hogy ∅1cm×1cm hengerbe kell beférnie:
-töltő csatlakozónak
-Li akku min. fesz. jelző egységnek

Tehát nincs sok lehetőségem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.