Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58301) Batman2 válasza Kernel (#58278) üzenetére


Batman2
őstag

Szerinted egy ilyen érzékelő 10-20 évig rendben működik ?? :F

Az adatlapján valami legalább 1%/év romlást láttam, gondolom azt AC táplálás esetén mondják, akkor DC esetén többet romlik, nem ? :U

Nekem egy olyan célra kell, ahol 80-90% közötti páratartalom a normál zóna, alatta párásítani kel, felette meg pl. folyamatosan szellőztetni.
Jobb a 80-85%-on belül maradni, de még 90%-ig elmegy a dolog.

Ezt kellene változó hőmérsékletben (0-30 fok) és akár közel 100% pára melletti körülmények között is évekig pontosan tartania.

Ezt szerinted DC táplálás mellett is tudja ? :U

Ha igen, akkor nem bonyolítok feleslegesen.

Ami még nem világos az adatlap alapján, hogy 1,5 voltot mond max, üzemi feszültségnek, ezt jól értem ? :F
Az elektródok felületén bekövetkező vízbontás, elektróda korrodáció miatt kell ezalatt maradni ? :U

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#58302) tvamos válasza Vertigo18 (#58300) üzenetére


tvamos
nagyúr

A PC tapos topicban kerdezz ra a tapodra, hogy milyen minoseg!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58303) Kernel válasza Batman2 (#58301) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem foglalkoztam ilyennel, így nem tudhatom, csak feltűnő, hogy az egyszerűbb DC-panelt árusítják tömegével a neten. Inkább kipróbálnám először azt, hátha beválik.

Ha nem is vízbontás, de elektrolízis egyéb folyamatai valószínűleg nem tesznek jót az elektródáknak.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58304) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Üdv!
Eagle NYÁK-tervező programban hogyan lehet megoldani, hogy több sheet-ből álló projektben az alkatrészek számozását(R1, R2, R3...) ne kezdje elölről minden egyes sheetben?
Köszönöm előre is.
:R

(#58305) Batman2 válasza Kernel (#58303) üzenetére


Batman2
őstag

Ok, kipróbálom, már megrendeltem a szenzort.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#58306) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Visszatérve Li aksi „töltetség” jelzőre.
Miért van úgy kiépítve + ágon kondi+ellenállás párhuzamosan AFRV (NPN) E-B -re?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58307) csabyka666 válasza Kernel (#58202) üzenetére


csabyka666
addikt

Most néztem, 24V DC 400mA van a dugasztápon. Nem lehet, hogy ez tudja tölteni az összes ilyen NiCd akksit, a 18V-ot csak úgy ráírták? Nem valami komoly fúrógép, azért gondolom, hogy mindenen spóroltak.
Van itthon ebből a 14,4V-os akksiból 3 darab, de van ugyanilyen méretekkel 18V-osom is, illetve láttam már 12V-osat is.

Azt vettem észre ezen a gyári "butatöltőn", hogy egyik akksival se kapcsol ki automatikusan. Elkezdi tölteni, piros és zöld LED világít, elvileg a pirosnak el kellene aludnia, amikor fel van töltve, de én rajta hagytam 12 órát egy üres (1300mAh) akksit, és még mindig világított a piros - vélhetően töltötte is, mert elég meleg volt az akksi, kézre mondjuk 40 fok körül, mert simán meg tudtam fogni. A töltőben nincsen harmadik csatlakozó.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#58308) csabyka666


csabyka666
addikt

Illetve még egy kérdésem lenne...a másik topicban nem kaptam választ rá.

Van egy HMDX HX-P420 típusú bluetooth hangszóróm. A telefon kapcsolódik hozzá, a hívást tudom fogadni a készülék telefonkagylós gombjával, a vonal másik végén hallják a hangom, tehát a mikrofonja is jó, illetve meg tudom állítani a telefonon való lejátszást is az eszközről, viszont nem ad hangot a hangszórója, a hangerőt sem tudom szabályozni rajta (nem jelzi vissza a telefon). AUX kábellel is próbáltam összekötni, mintha néha valami nagyon halkan szólna (inkább csak pattogna), de amúgy teljesen süket. A hangszórók vezetéke ép, mindegyik hangszórón tudok mérni 6Ohm-ot, szerintem rendben vannak, mégse szól egyik sem.
Próbáltam adapterrel, elemmel...ugyanaz. A készülék belseje szemrevételezéssel épnek tűnik.

Internetet böngészve több helyen találkoztam már a problémával, hard resetre írtak is pár módszert, de nem működött egyik sem.

Itt közületek találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? Ha nem is pont ez a típus, ennek a gyártónak más terméke is produkálja ezt a hibát az internetes kommentek alapján...

Bármilyen segítséget, tanácsot szívesen fogadok.

Köszi a előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#58309) Kernel válasza csabyka666 (#58307) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezek nem szoktak kikapcsolni, LED is általában csak egy piros van, ami a töltőáramot jelzi, vagyis lényegében csak a megfelelő érintkezést kontrollálja.

Kezelési utasításban feltüntetik, hogy 6 óra után le kell venni, tehát ez már gyorstöltésnek számít, illene valamilyen védelmet is alkalmazni. De azt használják ki, hogy a Ni-Cd strapabíró, jól viseli a túltöltést, illetve melegedést. Szerintem nem fontos kínozni, ha nem muszáj, célszerű a gyári megoldás helyett kímélőbb töltést alkalmazni.

HMDX HX-P420 hangszórónak Youtube videók szerint simán szólni kellene, talán végfokhibás.

(#58306) darvinya

Azt úgy nehéz értelmezni, mindenesetre itt vannak ilyen négyes komparátoros rajzok, hátha hasonlít valamelyik:

http://www.google.com/images?q=lm339+battery+level+indicator

Itt pedig kilistáztam növekvő árra hasonló indikátorokat:

Aliexpress

Azért jobb itt nézelődni, mert a felhasználói tapasztalatokból is lehet okulni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58310) darvinya válasza Kernel (#58309) üzenetére


darvinya
titán

Erre gondoltam:

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58311) tvamos válasza darvinya (#58310) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez így még nem csinál semmit. Valami csak megy még rá emitterre, a kollektorra, és a bázisra is.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58312) csabyka666 válasza Kernel (#58309) üzenetére


csabyka666
addikt

Gyári megoldás helyett kímélőbb töltés - ezt hogy érted? Van egy IMAX B6 töltőm, az tud NiCd akkut tölteni, de az a baj, kevés töltés után azt jelzi tele vannak az akksik. A gyári butatöltővel legalább használható mértékben feltölti, tudom, a végét járják már...

Végfokhiba valóban esélyes, noha nem tűnnek elfüstöltnek, mindenesetre én cserélni nem tudom. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#58313) darvinya válasza tvamos (#58311) üzenetére


darvinya
titán

Bázisból megy kapcsolóra, ennyi semmi több.

Este megpróbálom teljesen végig rajzolni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58314) Lompos48 válasza darvinya (#58313) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A kapcsoló előtt pedig még van valami, amit a bázisra kapcsol. Amikor. :)

(#58315) Kernel válasza csabyka666 (#58312) üzenetére


Kernel
nagyúr

A korábban tárgyalt CC/CV modulok valamelyikével belőni C/10 áramot, a végfeszültség 18 V. De C/10 vagy kisebb áramon elvileg maradhat rajta feszültségkorlát nélkül is, legalább 15 óráig (150 % töltés) vagy tovább is.

Még korábban én egy ellenálláson keresztül kötöttem rá egy 24 V monitortápot, C/10 alatti indulóárammal, ami később már csak csökkent és 24 óráig hagytam rajta.

De az iMax B6 is arra való, fel kellene töltenie. Cellaszámot jól állítottad be? Közvetlenül az akkura kell csatlakoztatni, nem a töltőfoglalatra, vagy abból ki kell iktatni az alkatrészeket.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58316) darvinya


darvinya
titán

Ennyit tudtam kibogarászni ebből micro nyákból.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58317) csabyka666 válasza Kernel (#58315) üzenetére


csabyka666
addikt

Az akksira "+" "-" csatlakoztattam, kiválasztottam a típust, meg a feszültséget, és START. Azért nem értem a dolgot, mert hamar lekapcsol némelyiken, ugyanezt az akksit a butatöltővel jobban fel lehet tölteni, persze közel se 100%-osak ezek már, 2006-os akksiktól sokat nem is várhatok.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#58318) Kernel válasza csabyka666 (#58317) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet állítani nagyobb végfeszültséget is, például 100 mA töltőáram úgysem tud kárt tenni egy 1,2 Ah kapacitású akkuban 24 óra alatt sem.

Ebben az esetben a töltőt csak mint áramgenerátort használod, feszültségkorlát nélkül. Ilyen korlátra vagy védelmek egyéb típusára csak gyorstöltésnél van szükség, tehát C/10 áram felett. Ez kiderül a melegedésből is. Amíg csak langyos, az nem okoz gondot ezeknek az akkuknak, elfűti a feleslegben bevitt töltést.

Amikor ez a plusz töltés már túlmelegedést okoz, akkor van szükség valamilyen védelemre.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58319) Kernel válasza darvinya (#58316) üzenetére


Kernel
nagyúr

Úgy néz ki, nem LM339, hanem az LM324, TL084 és hasonló tokok bekötését követi, referenciaként pedig TL431-et használ (2,495 V).

A tranzisztor elvileg a tápfeszültség kapcsolását végzi, hogy ne merítse le az akkut, de nem úgy. A tok alatt átmenő rézfólia is meg tud téveszteni, de azzal a részével nem is fontos foglalkozni. Bizonyára kapcsol, ahogy kell.

Felépítés alábbihoz hasonló, ahol az invertáló (-) lábak össze vannak fogva és a leosztott referenciát kapják, míg a noninvert (+) lábak a mérendő tápot kapják, sorban leosztva:

Tehát minimum kellene egy átkötés, amit pirossal rajzoltam. A billenési küszöböt a referenciaosztóval is lehet módosítani, vagy a pozitív ágról lejövő első taggal (92C a rajzon).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58320) opeter70


opeter70
senior tag

Sziasztok!

Mielőtt felteszem a kérdésemet, előrebocsátom, hogy nem értek az elektronikához, tehát nézzétek el nekem, valamit nem szakszerűen foglamazok meg. :)

A megoldandó feladat a következő:
Házimozi erősítőmet szeretném hűteni 2 db 12V-os ventilátorral. Az erősítőnek van ugyan egy 12V-os trigger kimenete, de a leírás szerint ez max. 50 mA-rel terhelhető, ezért gondoltam, hogy a ventilátorokat egy egyszerű 12V-os külső tárpól hajtanám meg.
Viszont azt szeretném elérni, hogy ezek a ventilátorok az erősítővel együtt kapcsoljanak be.

Ezért arra gondoltam, hogy a trigger kimenet egy relét vezérelne és ez a relé kapcsolná a 2 db ventilátort.

A kérdésem az lenne, hogy létezik-e ilyen relé aminek a vezérlő oldalán az áramfelvétel max. (12V) 0,05 A, a kapcsolt oldalán pedig szintén 12 Voltot kellene kapcsolnia, nagyjából 1A max. áramerősséggel.

Ha létezik ilyen relé, akkor az mechanikus legyen, vagy valamilyen szilárdtest relé is megfelel hozzá?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

(#58321) darvinya válasza Kernel (#58319) üzenetére


darvinya
titán

Újra rajzoltam, igazad van az kimaradt.
512 és 472 között csatlakozik.

Kérdés még mindig ez miért nem működik, vagy mekkora feszültségre tervezték?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58322) tvamos válasza darvinya (#58321) üzenetére


tvamos
nagyúr

2-5 láb biztosan nincs bekötve?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58323) totron válasza opeter70 (#58320) üzenetére


totron
addikt

Milyen jel mutat arra, hogy pluszhűtésre lenne szükség?

(#58324) darvinya válasza tvamos (#58322) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm, ez is kimaradt.
Remélem már nem maradt ki semmi. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58325) Kernel válasza darvinya (#58321) üzenetére


Kernel
nagyúr

Méréssel is kimutatható, amikor a piros és zöld pont azonos potenciálra kerül, vált a 25 %.

Ha a piros és kék egyezik, akkor billen a 100 %.

Feszültségosztásokat lehetne számolni is, csak így nehéz lenne:

http://www.hobby-hour.com/electronics/smdcalc.php

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58326) Kernel válasza opeter70 (#58320) üzenetére


Kernel
nagyúr

A trigger rövid impulzus, vagy annak éle, itt kapcsolófeszültségről van szó, gondolom. Szilárdtest relé AC-ra való, mert a benne lévő triac nullátmenetnél szakít meg, DC-t legfeljebb bekapcsolni tud, ki már nem.

Mechanikus relével lehetne, ha elég nagy a tekercsellenállás, a többség határeset lenne, ha jól emlékszem. De praktikusabb egy FET-kapcsoló:

Csak itt nem PWM-et kapna és az ellenállásnak nyitott bemenetnél van jelentősége, egyébként el is maradhat.

Vagy lehetne keresni az erősítőben egy jobban terhelhető tápot, DC-konverterrel csökkenteni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58327) opeter70 válasza totron (#58323) üzenetére


opeter70
senior tag

Pusztán óvatosság.
A jelenlegi helyén az erősítő felett nincs meg az előírt minimális szellőzési magasság.
15 cm-t javasolnak, de nálam csak 7-8 cm van felette (nem tudom máshova helyezni sajnos).
Eddig még nem volt gondom a túlmelegedéssel, de jobb az óvatosság.
Tulajdonképpen nem pontos a megfogalmazásom, mert nem plussz hűtésről van szó, hanem csak a meleg levegő eltávozására "segítek rá" a ventilátorokkal kívülről.

A korábbi erősítőm hűtését is elősegítettem már a tetejére helyezett ventilátorral, szintén óvatosságból.
Csakhogy azt kézzel kapcsoltam ki-be, de az nem túl elegáns és kényelmes megoldás.
A mostani erősítőmnek viszont van trigger kimenete, ezért gondoltam azt felhasználni a ventilátorok bekapcsolására.

Tehát létezik olyan relé, ami a fenti kritériumoknak megfelel?

(#58328) darvinya válasza Kernel (#58325) üzenetére


darvinya
titán

Javítottam, nem 010 elleneállás, hanem 01C.

Ok, hogy ott mérhető, de 3.5V felett már mindegyik világít, tehát mindegyiknél mérhető valami.
Melyik feszültségre készült(1db v. 3db Li aksihoz), ebből nem lehet megtudni?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58329) opeter70 válasza Kernel (#58326) üzenetére


opeter70
senior tag

Köszönöm a segítséget!
Azt nem tudtam, hogy a triggeren csak rövid impulzus jelenik meg és nem állandó feszültség.

(#58330) Kernel válasza darvinya (#58328) üzenetére


Kernel
nagyúr

2,495 V referenciát 5,1k és 4,7 k leosztja 1,196 V-ra.

A másik ágon:

88,7k + 680 +576 + 536 + 10k = 100 492 Ω

Ebből arányosítással a 10 k alsó tagon 1,196 V akkor jön létre, ha 12,018 V a betáp (ha nem ütöttem el semmit).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58331) darvinya válasza Kernel (#58330) üzenetére


darvinya
titán

3db aksihoz való.
Akkor, ha jól értem ⅓ értékkel másod ágon adná 1db aksihoz való áramkört.?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58332) Kernel válasza darvinya (#58331) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mindegyik tagot nem lehet harmadolni, mert akkor az arányok nem változnak. Az arányokat kell megváltoztatni, az elvárt értékeknek megfelelően.

A referenciát sem lenne fontos leosztani, ha kivennéd az alsó tagot, akkor 2,495 V-tal lehetne számolni, de akkor a másik ágat is át kellene számolni.

Ha csökkentenéd a referenciaosztó alsó tagját, akkor csökken az érzékenység, viszont a másik oldalon a lépcsőfokok arányai nem változnak.

Csak akkor már elég kis tartományba kerül a komparálás, ami elvileg növeli a pontatlanságot, bár lehet, a gyakorlatban nem feltűnő.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58333) darvinya válasza Kernel (#58332) üzenetére


darvinya
titán

Tehát elég lenne 01C-t kivenni körből, direktbe kötni ekkor működik 1db Li aksinál.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58334) Kernel válasza darvinya (#58333) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem, akkor kiakadna, mert mindegyik bemenet kapná a tápot (pl. 4,2 V), de a referencia 1,196V, tehát efelett mindegyik LED világítana.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58335) darvinya válasza Kernel (#58334) üzenetére


darvinya
titán

De most is mindegyik világít, 3.5V felett. :D

Akkor referenciánál 4.7k-t kellene kivenni és átkötni.
Másik ágban 3k 10k helyett.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58336) Kernel válasza darvinya (#58335) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezért kellene mérésekkel pontosan lekövetni, hogy mi történik az áramkörben, az is lehet, hogy valahol szakadás van.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58337) moha21


moha21
addikt

Üdv!

Adva vagyon egy ilyen feladat : [/L]

A kérdésem az lenne, hogy hol van az ukiA és az ukiB? :F

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#58338) darvinya válasza Kernel (#58336) üzenetére


darvinya
titán

Rajzot végig követni műszerrel tudtam, mert nem látszik minden.
Szakadás ez alapján nincs, mivel akkor lekövetni sem tudtam volna.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58339) darvinya válasza Kernel (#58336) üzenetére


darvinya
titán

:R

Meg van, hol van szakadás.
Pedig már egyszer megcsináltam, de mikró szakadás maradt 01C és − között, így 3db-os akkuval működik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58340) tvamos válasza moha21 (#58337) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ugy latom, itt, a harmadik oldalon le van rendesebben irva, hogy mukodik: [link]
Ha megerted hogyan mukodik, akkor tudni fogod, mik azok a feszultsegek.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58341) darvinya válasza Kernel (#58334) üzenetére


darvinya
titán

Ezt találtam és ezt a megoldást csinálták:

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58342) moha21 válasza tvamos (#58340) üzenetére


moha21
addikt

Átnéztem, de az Ub, Ua, Ub Uki világos, az Ukib és az UkiA a kérdés továbbra is. :R
Rengeteg jegyzetet néztem már lehet bennem a hiba, de kollegáim sem tudják a választ.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#58343) Kernel válasza moha21 (#58342) üzenetére


Kernel
nagyúr

Téves, mert amit írtam:

UA = UkiA
UB = UkiB

Csak akkor lett volna igaz, ha az R/2 helyett is R lenne.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#58344) tvamos válasza moha21 (#58342) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az a baj, hogy akkor nem erted, hogyan mukodik.
Ez valami iskolai feladat? Mert akkor azert csak meg kene erteni! Nem mehet be helyetted Kernel vizsgazni.

Szerinem rajzold be egy ltspice-ba, vagy mas szimulatorba, es 10 perc mulva mar erted is.

(#58343) Kernel válasza moha21 (#58342) üzenetére
Szerintem az jol van ugy! (Nezd meg amit linkeltem, a 3. oldalon.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58345) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Van egy BB-005 (SYB-46) próbapanelem. Ebben belül hogy vannak a vezetékelések, melyik lyukak vannak összekötve? Találtam egy képet neten, ez fedi a valóságot?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#58346) Gyula84 válasza s3toraph (#58345) üzenetére


Gyula84
veterán

logikusan így lesz a jó viszont ki is tudtad volna mérni egy multiméterrel

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#58347) darvinya válasza tvamos (#58344) üzenetére


darvinya
titán

Javíts ki ha rosszul gondolom.
UkiA UA közvetlenül mellette R/2-nél UkiB

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58348) s3toraph válasza Gyula84 (#58346) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi.

" Viszont ki is tudtad volna mérni egy multiméterrel "
Nem kell ilyeneket feltételezni, hogy rendelkezem multiméterrel, vagy tudnám használni ha lenne. :) Akkor nem is kérdeznék.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#58349) tvamos válasza darvinya (#58347) üzenetére


tvamos
nagyúr

A konnyebb erthetoseg kedveert ugy fogalmaznek, hogy az egyutas egyeniranyito kimeneten van az R/2.

Ez azert jo, mert az egyik periodusban az egyutas kimenete fold. Ilyenkor a bemenet invertalva "atmegy" ez aramkoron, a bemenetre vonatkoztatott feszultsegerosites -1, a masik felperiodusban meg az tortenik, hogy az egyeniranyiton fazist forditva megy at a bemenet, amire viszont a masodik fokozat erositesi tenyezoje -2, ami az agyaniranyito fazisforditasa miatt 2 lesz, de ebbol a bemenetre vonatkoztatott -1 lejon, igy 1 marad.
Tehat, a negativ felpercsit fazisforditva kiteszi a kimenetre a masodik fokozat, a pozitiv felpercsinel meg nem fordit fazist az aramkor, mert belepofazik az egyeniranyito, es mindenki orul.
Egyszeru, mint a lejto.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#58350) DrojDtroll válasza s3toraph (#58345) üzenetére


DrojDtroll
addikt

igen ezek így vannak kötve

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.