Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) tvamos válasza Kernel (#57950) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom! Ez jol nez ki! Sajnos, en meg sosem vasaroltam az Aliexpress-en. (Kicsit felek minden uj dologtol.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#57952) xxxjjjkkk válasza tvamos (#57951) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ne félj tőle, sokszor rendeltem már, aliexpress topic összefoglalója érdekes lehet

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#57953) Alu válasza bandi94 (#57938) üzenetére


Alu
senior tag

Azért is gondoltam a kettőből egyet, ha netalántán az olcsóbbiknál más a motor, illetve ennél van egy fekete műanyag a tengely végén, lehet attól se lehetne a helyére tenni. Ezért gondoltam, hogy csak a hátsó részt kicserélni. :)
Először megpróbálom a kontakt tisztító és kenő sprayes megoldást, ha az nem működik kitakaríttatom a váltót és ha az se megy, legvégső esetben megrendelem valamelyiket a kettő közül. :R

(#57939) Kernel: Köszi! :R Esetleg tudnál írni konkrét spray típust? Nekem csak wd-40 van itthon. Az jó hozzá? :B

λŁƯ™

(#57954) xxxjjjkkk válasza Alu (#57953) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

a wd 40 parafinolaj, jódrágán
az semmire nem jó

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#57955) Czimby válasza xxxjjjkkk (#57954) üzenetére


Czimby
addikt

Kontakt 60 és 61 termékekről mi a véleményed?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#57956) xxxjjjkkk válasza Czimby (#57955) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

google keresés alapján azt, hogy a parafin olaj milyen jó benne

eddig azt tapasztaltam, hogy bármire ráfujkálod a wd40et azzal csak a sz*pás lesz később, és előszeretettel fujkálja mindenki mindenre, nem sokkal drágább egy kontaktspray féktisztító, meg olaj kombo otthonra, és akkor minden a helyén van
utánanéztem, ez az olaj, zsíroldó hatású, tehát csapágyakba eleve nem jó, és ugyan képez valami réteget, de az megint csak ideig óráig van, viszont mivel kimossa a maradék olajat, így csak ront a helyzeten, és a tapasztalat is ezt mutatja
tipikus mindenre jó, de semmire sem igazán termék
biciklis körökben egyenesen ölnek érte, ha a láncot azzal fújkálod

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#57957) xxxjjjkkk válasza xxxjjjkkk (#57956) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

jól van késő van, az egy másik termék volt
de ahogy látom a wd40et a potméterek sem szeretik
[link]

viszont kontakt 60 61jól néz ki

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#57958) Alu válasza xxxjjjkkk (#57956) üzenetére


Alu
senior tag

És akkor mi az, amit ajánlanál bemenetválasztó érintkezőinek tisztításához?
A linkeden megválaszolták :R

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#57959) xxxjjjkkk válasza Alu (#57958) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Akkor jó, mert ilyen bonyolult dolgokat én nem szoktam fujkálni, chip spray, féktisztító, izopropil alkohol ezek vannak itthon :)

A wd40re meg ugrok, van nálunk egy öreg, nyugdíj előtt, mindenre ezt a szart fujkálja, és nem bírom neki megmagyarázni, hogy felejtse már el. Erre meg az a válasz, hogy 20 éve ezt fujkálja, és jó. Pedig nem, csak olajozhatok utána.
hihetetlen

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#57960) tvamos válasza Alu (#57958) üzenetére


tvamos
nagyúr

Parafin olajat! ;]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#57961) Kernel válasza Alu (#57958) üzenetére


Kernel
nagyúr

Legrégebben volt a petróleumszagú csehszlovák Kontox, utána a kék-sárga címkés Prevent, de ezek már megszűntek.

Későbbiekben volt ez, amit még a TV-video szervizemben is használtam, míg ki nem pusztultak a potméterek:

http://www.medikemia.hu/index.php?mid=47&prod=23

Ugyanúgy végezte a dolgát.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57962) (jan) válasza xxxjjjkkk (#57954) üzenetére


(jan)
őstag

Azert a semmire az barokkos tulzas :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#57963) xxxjjjkkk válasza (jan) (#57962) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Mire jó?
azon kívül, hogy elriasztja a galambokat

esetleg csavarlazítónak

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#57964) Alu válasza xxxjjjkkk (#57959) üzenetére


Alu
senior tag

Bemásolom ide is, hátha valakinek kapóra jön. :)

Kontakt 60 : kimondottan kontakt tisztító spray, potméterekhez, kapcsolókhoz, stb....
Kontakt 61 : ami pedig a tisztítás után (kontakt 60) a kenést, ill. a korrózióvédelmet biztosítja"

(#57961) Kernel: Valamelyik csak segít. :R

λŁƯ™

(#57965) JAGER 10


JAGER 10
tag

Sziasztok!

Fóliasátor szellőztetését szeretném automatizálni.
A képen látható felső végszellőző mozgatását szeretném megoldani.
Kapunyitó motorra gondoltam első körben. Ilyen egységeket lehet relével, egy kontaktussal vezérelni a távirányító helyett?
Esetleg tudtok valami alternatívát?

(#57966) (jan) válasza xxxjjjkkk (#57963) üzenetére


(jan)
őstag

Rengeteg mindenre csak nezd meg a youtube-on. Nem veletlenul van sok hamisitvanya is.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#57967) shteer


shteer
titán

hali!

légyszi segítsetek abban, hogy mit érhet ez a cucc :R

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#57968) Czimby válasza JAGER 10 (#57965) üzenetére


Czimby
addikt

Persze, hogy lehet csak akkor nem lesz ami érzékelné hogy már végállásban van és szépen le is éghet a motor. (A kapu elektronikákban van állítható áramerősség határ.)

Amugy meg legyél jó őstermlő és nevezd nevén a dolgot, a holdat akarod nyitni :-D

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#57969) Ribi


Ribi
nagyúr

Összeraktam egy Vce0 mérésére szolgáló kapcsolást, ami imigyen néz ki.
Mérem a tesztelendő tranzisztoron az átmenő áramot és feszt. Az a gond, hogy amíg emelem a feszt, addig kb. 0,02mA folyik. Pl egy 2n914 felmegy egész 26Vig, majd utána hirtelen leesik a 19V-ra és az áram akkor felugrik 1.4mA-re. Amit nem igazán értek, hogy miért nem folyamatosan 1.4mA folyik rajta keresztül, illetve a mérendő tranzisztornak ez mennyire gond? Mármint ez az ugrás? Nagyobb tranzisztort akarok megmérni vele, de ott gondolom ez az ugrás is jóval nagyobb lesz. A CCS tranzisztor az nem BD, hanem egy BU128, hogy bírja a nagy feszt. Illetve a diódák sima 1n4007-ek. Jó egyáltalán a kapcsolás erre a feladatra?

[ Szerkesztve ]

(#57970) tordaitibi válasza JAGER 10 (#57965) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Lehet, de a vegallasokat megbizhatoan neked kell megcsinalni, a gyariba ido es nyomatekkorlatozas is van.
Siman kivitelezheto kisebb elektromos es machanikus munkaval.
En inkabb 12voltba es valamilyen auto ablaktorlomotor+aceldrotos vagy lancos mechanikaban gondolkodnek.
Lenyegesen olcsobb mint a kapunyito, ha meg kell venni.

(#57971) xxxjjjkkk válasza shteer (#57967) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Szerintem, ha 1-2ezret ér a benne levő réz, akkor sokat mondok, de nem tudom a méreteit. Elképzelhető, hogy valakinek épp ilyen kell, de nincs szép állapotban. Ha olcsón adod talán elviszik.

2x190V és 1600VA jól látom?
miből van ez?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#57972) And válasza shteer (#57967) üzenetére


And
veterán

Ez bizony egy batár, 1,6 kVA-es transzformátor. Érdekessége, hogy csupán egyfázisú, viszont a háromfázisú rendszer két fázisa között mérhető vonali feszültséghez stimmel a két primer tekercse, ha azok sorosan vannak kötve (2x 190V= 380V, ami a mai szabványok szerint inkább 400V). A szekundere 24V-os, ezen elég nagy áramot (> 60A-t) is képes szolgáltatni. Hogy mire használható manapság, az kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#57973) Kernel válasza shteer (#57967) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mivel lényegében 380 / 24 az áttételi arány, 230 V-ról elvileg 14,5 V-ot adna le, vagy terheletlenül többet is.

Így persze kicsit alulgerjesztett lesz (kisebb nyugalmi áram, kisebb nyugalmi melegedés és fogyasztás, valamivel nagyobb belső ellenállás), de attól még felhasználható, ha valakinek pont ilyenre van szüksége.

Vagy pedig rá lehet kötni a 400 V vonali feszültséget a soros tekercsekre, ha van 3 fázis.

Viszont nem lehet 230 V-ot kötni a 190 V-os tekercsekre (ami valószínűleg párhuzamosan is köthető), mert az már sok, erős zúgással és melegedéssel jár, utána leég.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57974) Lompos48 válasza Ribi (#57969) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem tüntetted fel a tápfesz értékét. De: utánaszámolva az "áramgenerátorodnak" kiderül, hogy az árama (feltételezve hogy a dióda VF-je nagyjából ugyanaz, mint a tranzisztor VBE-je) egy diódányi VF osztva az emitterellenállással, mondjuk 0.65V/0,45k=1.4444... mA.
Ebből arra lehet következtetni, hogy 26V-ig a mért tranzisztornak olyan kicsi az Iceo árama, azaz nagy a Vceo feszültsége, hogy az áramgenerátorod még nem tud állandó áramot keresztülhajtani rajta, kisebb érték áll be. Nagyobb feszültségnél "beindul" meredeken az Iceo, beáll a korrekt áramgenerátoros üzemmód.
Létezik egy "second breakdown" nevű jelenség is. Ha az Iceo áram elszalad, hirtelen Vceo feszültségesés jelenik meg, ami visszafordíthatatlan sérülést okoz a struktúrában.

Megjegyzések:
1. Diódák helyett Zenert használnék egy nagyobb feszültséggel, 6.2V fölött sokkal stabilabb feszültségstabilizálásra képesek.
2. Növelném az emitterellenállás értékét arányban a Zener feszültséggel.
3. Figyelni az adatlap szerint megadott Iceo értéket, mert könnyen túlléphető az IceoxVceo szorzattal a megengedett disszipáció. Pl. egy BD139 esetén ez lehet jóval a 80Vx30mA=2.4W fölött. Ezért ipari körülmények között ezek a paraméterek impulzus módban kerülnek mérésre, ami már bonyolult kapcsolást igényel.
4. Lehet, hogy Vceo mérése helyett hasznosabb lehetne a Vcer vagy Vces mérése, mert reális környezetben egy bipoláris tranzisztor nem szokott hirtelen a bázisával az éterne lógva felébredni,

(#57975) shteer válasza xxxjjjkkk (#57971) üzenetére


shteer
titán

nem tudom miből van, 31.5 kg :)

köszönöm neked és a többieknek is :R

..szerintem jónak tűnik

(#57976) pjen válasza shteer (#57975) üzenetére


pjen
félisten

Ha van hozzá kedved esetleg,át tekerheted barkács hegesztő trafónak.

(#57977) xxxjjjkkk válasza shteer (#57975) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

jaa, hát akkor abba van réz bőven
5kg ra saccoltam, kicsit benéztem, miután ujra 1400/kg a réz, így pár kiló elég jó pénz

az a baj, hogy nem tudom, ki használna, kinek kéne ilyen, így az eladás elég nehézkes, meg beárazni sem egyszerű

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#57978) shteer válasza xxxjjjkkk (#57977) üzenetére


shteer
titán

köszi! meglátjuk, majd elválik. elfér addig a garázs sarkában míg valaki fel nem ismeri benne a nagy vételt :)

pjen: arra van másik szerkezet a háznál :R

..szerintem jónak tűnik

(#57979) Ribi válasza Lompos48 (#57974) üzenetére


Ribi
nagyúr

Alábbi mérésekhez tudsz mutatni valami kapcsolást, hogy hogyan is nézzen ki?
Régi 2n3055-nek akarom megtudni a biztonságos működési feszültségét erősítőbe.

(#57980) JAGER 10 válasza Czimby (#57968) üzenetére


JAGER 10
tag

Úgy gondoltam a dologra, hogy pl. a távirányítón található nyomógomb helyett egy 500 ms időtartamú kontaktot adnék a vezérlőnek? Ekkor megmaradna az áramerősség határ.
Ez kivitelezhető?

(#57981) JAGER 10 válasza tordaitibi (#57970) üzenetére


JAGER 10
tag

Igen, gondoltam erre a megoldásra is.
Viszont a nagy távolság miatt a 12V nem biztos, hogy a legjobb megoldás, ráadásul eléggé sok "faragást" igényel.
Egy kapunyitó szett igaz, hogy 70-80 ezer, de ha azt meg tudnám oldani, hogy a nyomógomb megnyomása helyett kontaktussal vezéreljem és az eredeti nyomatékkorlátozás megmarad a végállásoknál, akkor megéri a dolgot.
Nem volt még dolgom ilyen szettel. Megoldható ez a külső vezérlés az általam említett formában?

(#57982) Czimby válasza JAGER 10 (#57980) üzenetére


Czimby
addikt

JA, hogy időzítőre tennéd, persze működne úgy is.

Vannak plusz bemenetek a vezérlőn, kapcsolónak vagy külön vevőnek.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#57983) Lompos48 válasza Ribi (#57979) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Adatlap szerint Vceomin=60V @ Iceo=200mA. Mint írtam tegnap, ez már egy elég nagy disszipált teljesítményt jelent (30W). Szerintem hasznosabb lenne egyszerűen egy Iceo-t mérni valamivel nagyobb feszültségen, mint amekkora az erősítőben van/lesz. Leginkább egy szabályozható labortáp lenne jó a méréshez, ha ilyen rendelkezésedre áll.

(#57984) tordaitibi válasza JAGER 10 (#57981) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Persze, rugalmasak a vezerles teren a kapunyito elektronikak. Van kulon vezerlo kontaktus fogado bemenet, sot van amelyik vezerlo alapbol ilyen, a radios reszt kulon opcio. Ez meg olcsobb.
Lehet csak 1 nyitomotort is csatlakoztatni, legalabbis pl. a Nice vezerlo tutira tud ilyet, nem kell mindket motort megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#57985) JAGER 10 válasza tordaitibi (#57984) üzenetére


JAGER 10
tag

Egy elektronikával legalább két motort szeretnék vezérelni, ha megoldható és egyszerűbb, akkor akár négyet is.
Tudnál ajánlani olyan vezérlőt, amelyik csak kontaktussal dolgozik?

(#57986) tordaitibi válasza JAGER 10 (#57985) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Újat nem nagyon találntam már rádiósrész nélkül, esetleg jól is jöhet, pl. felhőszakadásnál nyomsz egyet és becsukod távolról a fóliasátrat. Végignéztem a kínálatot, nincs rádió nélküli. 1-2 éve még volt.
A Twist (Proteco) az egyik legolcsóbb vezérlő, mindent tud ami neked kell. [link] Négymotoros vezérlő nincs, illetve ha van is, eddigi pályafutásom alatt nem találkoztam ilyennel.

(#57987) JAGER 10 válasza tordaitibi (#57986) üzenetére


JAGER 10
tag

Megfelelő névleges feszültség esetén bármilyen motort lehet hozzá csatlakoztatni?
Motort tudnál esetleg ajánlani?

(#57988) Ribi válasza Lompos48 (#57983) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ekkora labortápom nincs, csak állítható trafó egyenirányítva és kondizva, illetve az előre beállított ccs.
Tegnap azt mondtad, hogy nem jó Vceo-t mérni úgy egyáltalán.
Szóval próbáljam meg nagyobb áramra tenni a CCS-t és úgy emelni a feszt és nézzem a Vceo-t?
Csak a tegnapi 2n914-nél sem akart úgy működni a kapcsolás ahogy kellene, hogy az Ice a ccs általá meghatározott legyen. Vagy ha többet adok neki alapból akkor rendesen kellene, hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

(#57989) tordaitibi válasza JAGER 10 (#57987) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Barmilyen 230v 3 kivezeteses nyitomotort meghajt. Neked a foliasatorhoz a legkisebb teljesitmenyu is eleg lesz szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#57990) tordaitibi válasza Ribi (#57988) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Valoban nem jo otlet a meregetese, plane hazi modszerekkel, ha a lavinaletoreskor kialakulo aramot nem korlatozod, maris van egy hasznalhatatlan C-E zarlatos tranzisztorod. Hidd el az adatlapnak a max. feszultseget, ha ez keves, valassz nagyobb feszultsegu tranzisztort.

(#57991) Ribi válasza tordaitibi (#57990) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért korlátoznám CCS-el az áramot.

(#57992) Lompos48 válasza Ribi (#57988) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mint írtam, ez egy stresszelő teszt a tranzisztornak. Ha az áramot növelnéd, amikor a letörés bekövetkezik, akkor erre a nagyobb áramra fut fel az Iceo és az igénybevétel is nő.
Ha ragaszkodsz a méréshez, akkor maradj az adatlapban megadott áram értékénél, mért a Vce feszültséget, miközben növeled a trafóból. Amikor eléred az erősítőben alkalmazott feszültséget (mondjuk +10%-ot), akkor leállsz a méréssel, mert onnan már úgyse érdekel, hoigy mi van. A lényeg az alkalmazás és nem az adatlap ellenőrzése.

(#57993) tordaitibi válasza Lompos48 (#57992) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ok, de ha felmerül a nagyobb feszültségigény, miért nem használ a kolléga pl. BD249C-t, 2-300 forintos tétel, és garantáltan 100V a feszültségtűrése. Inkább mint a szerencsétlen 3055-öt halálközeli állapotba hozni.

Valamint, ha jól olvastam, valami végfokba lesz, ott még a hangszóró is visszarugdos, és könnyen bekövetkezhet a teljesen kihegyezett üzemben egy átütés, én régebben többször javítottam ilyen végfokokat, minden maximumra kicentizve, hogy minél nagyobbat szóljon, és egy részeg házibuli után (amikor ugye mindenki csak egy kicsit tekerte feljebb a hangerőt..), a tulajok "értetlenkedve" álltak a kimúlt végfokok felett.

[ Szerkesztve ]

(#57994) Lompos48 válasza tordaitibi (#57993) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Persze, ez az opció lehet mindig a választanivaló. Csak ezúttal a "duma" központi témája inkább a mérés és nem a típus.

Ami a hangszóró "visszarugdosását" illeti, attól én nem félnék annyira. Egy 8"-os mélynyomó induktivitása 100mH alatt van. [3. oldal]

[ Szerkesztve ]

(#57995) Ribi válasza tordaitibi (#57993) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez saját kíváncsiság. Tesztelés.
Amúgy a 2n914 Vce0-ja is 20V-ra van megadva 30mA esetén, ehhez képest 1.4mA-nél sem bírta. Tudom keressek nagyobbat, de most nem ez a cél. Mert akkor vennék 200V+ fetet...

Lompos48: szóval inkább kössek a bázisára ellenállással a tápfeszről delejt, hogy biztosan nyitva legyen és úgy nem lesz ilyen meglepi áram ugrás?

[ Szerkesztve ]

(#57996) tordaitibi válasza Ribi (#57995) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Okés.

(#57997) Lompos48 válasza Ribi (#57995) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...szóval inkább kössek a bázisára ellenállással a tápfeszről delejt, hogy biztosan nyitva legyen és úgy nem lesz ilyen meglepi áram ugrás?

Semmi szín alatt. Az egy más mérés lenne. A Vceo/Iceo görbe nem nyitott/vezetésben levő tranzisztorról szól. A feszültség is kisebb.
Mint korábban írtam. Feltételezve egy 60V@10mA-es határértéket: az áramgenerátort 10mA-esnek állítod be, aztán a feszültséget növeled fokozatosan, mondjuk 66V-ig. Ha az áram nem éri el a 10mA-es értéket, akkor lenyugszol, hogy a feltétel teljesült. Ha eléri, akkor 66V alatt már létrejött a letörés (breakdown). Persze mindkét érték légbőlkapott, alkalmazd, ami neked kell.

(#57998) Ribi válasza Lompos48 (#57997) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha mégis bekövetkezik letörés, akkor az akár meg is rongálhatta a tranzisztort, vagy ennyitől nem valószínű, hogy baja lesz?

(#57999) Lompos48 válasza Ribi (#57998) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha az áragenerátor teszi a dolgát, akkor nem, addig, amíg túl nem melegszik és bekövetkezik a másodlagos (a már említett second breakdown). Az pedig visszafordíthatatlan és nem jelenti feltétlenül a tok melegedését, elég az úgynevezett "hot spot"-ok képződése a szilíciumorzsában.

(#58000) xxxjjjkkk válasza Kernel (#57973) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

A mikrosütős ponthegesztőd nem készült el azóta?
Igen nagy hasznát venném, úgyhogy már régóta tervezem a megépítését, nem tűnik egy nagy durranásnak, még az én szintemen is megvalósítható.

Ma sétáltattam a kutyát, és az aldival szemben ki volt dobva egy mikro, amire még nem csaptak le magyarország rejtett munkaerőtartalékai.
Ezt isteni jelnek éreztem, és elhoztam, már ki is buheráltam a trafót :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.