Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) rostiron válasza rostiron (#57650) üzenetére


rostiron
őstag

Megint itt vagyok, hátha olvassátok....

Tehát kiforrasztottam a relét, és csináltam egy mérést úgy hogy lássátok. A műszer a kiforrasztott relé 2-5 láb helyére rakva.

itt a videó

Kis szünet után megint megmértem ugyan így, de akkor már 18V körül mutatott. Tehát minden mérésnél más.Van hogy 24-et is mértem. És ez a baj hogy a kazánt is néha indítja, de inkább nem. A relé most kint van.

Holnap jövök, jó éjt. :D :D :D

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#57652) PHM válasza rostiron (#57650) üzenetére


PHM
addikt

A relét úgy tudod ellenőrizni, hogy adsz a tekercsére feszültséget.
Olyan 18V-ról már be kell húznia. Hallanod kell a kattanást, illetve
mérni lehet a kontaktust, hogy átad-e. Csak vigyázz, ne fogd meg
közben a tekercs érintkezőit, mert kikapcsoláskor nagyot tud "rúgni".
Az 1,3 Kohm tekercsellenállás szerintem reális.
Viszont szvsz nem jól mérted a feszültséget. DC feszültségmérés
állásban használd a műszert. Az, hogy nagy AC feszültséget mérsz,
arra utal, hogy nem elég a táp szűrése. Kiszáradhatott a fő pufferelkó.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#57653) Kernel válasza rostiron (#57651) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akkor ez a gond, hogy nem jó a táp.

http://www.radiotechnika.hu/images/G5LE-1.pdf

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57654) rostiron válasza Kernel (#57653) üzenetére


rostiron
őstag

Szia

Arra a sárga kondira gondoltok, ami a korábban linkelt hozzászólásban is a gondot okozta ? 33K275V X2 azon 330 helyett 230 kapacitást mèrtem.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#57655) Kernel válasza rostiron (#57654) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az a soros kapacitív előtét, kiforrasztva kell mérni a kapacitását, akkora eltérés nem megengedett.

K-betű jelentése: +/-10 % tűrés

.33 = 0,33 μF

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57656) Ribi válasza rostiron (#57651) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mint Kernel írta valószínű táp gond.
A multiméter DC-t mér. Lehet, hogy teljesen össze vissza feszt kap a relé, csak ez nem igazán látszik multin.

(#57657) Ribi


Ribi
nagyúr

Van egy olyan gondom, hogy valamiért a bordára erősített fet és a borda között ellenállást mérek.
Pedig a képen jelől A módon van rögzítve.
Kérdésem az, hogy ilyenkor mégis mi a búbánat vezet át? Lehet hogy a paste?
Másik kérdés, hogy az insulatornak át kell lógnia a mica lapon, vagy mint a képen csak addig kell érjen?
Probléma, hogy a mica lapon pontosan 3mm-es a lik, szóval a csavar pont átfér, de az insulator már csak erőszakkal. Bőkjem át rajta, vagy jónak kellene lennie?
Paste valami szürke izé, lehet fém tartalmú és amiatt vezet át?

(#57658) rostiron válasza Kernel (#57653) üzenetére


rostiron
őstag

Köszönöm, hogy foglalkoztok velem :K

Tehát a tápban keresendő a hiba, az a sárga kondi a táphoz tartozik? Vagy csak az elkók. A relénél akkor most ac vagy dc mérjek ?? Ha lehet konyhanyelven hogy megértsem.
Csináltam képet, a piros karikáim a relé helye, sárgával a kondi helye van jelölve. Hátha így könnyebb. A sárga kondit megmérem kiforrasztva is.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#57659) Lompos48 válasza Ribi (#57657) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A műanyag gyűrű kötelező. A csillám nem vezethet át. Ha ellenben a paszta fémporos és el van kenve a csillám szélén, akkor elképzelhető,

(#57660) Kernel válasza rostiron (#57658) üzenetére


Kernel
nagyúr

A tápáramkörhöz több alkatrész tartozik, elkó a puffer, sárga kondi a kapacitív előtét.

Mivel a sárga kondi ezeknél típushiba állítólag, kapacitás is gyanús, egyelőre nem is kell mással foglalkozni, mint azzal.

Mérés kiforrasztva, csere.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57661) rostiron válasza Kernel (#57660) üzenetére


rostiron
őstag

A régi sárga a műszert 2μ állítva .137 mutat 200μ állítva 00.1
Amit szereztem helyette az 2μ állitva .325 200μ állitva 00.2 délután beforrasztom az újat, ahogy sejtem a régi nem jó.
Aztán mérek. Ac vagy DC re kapcsoljam majd ? Ezt kaptam.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#57662) Ribi válasza Lompos48 (#57659) üzenetére


Ribi
nagyúr

Meg lehet valahogy állapítani, hogy vezet vagy sem a paszta?
Gondolom a fehér az nem vezet. Ilyennek jobban járok mint szürkével?

(#57663) Lompos48 válasza Ribi (#57662) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Műszerrel. Bár szerintem csak elméletileg történhetne meg, mivel elképzelhetetlen, hogy minden fém-porszem egymással érintkezzen és így vezetőt képezzen. Gyakorlatimag mindegyik be van vonva egy vékony szilikonzsír réteggel. Ugyanakkor a gyártónak sem érdeke, hogy ilyen rizikónak tegye ki a felhasználót.
Én kiszerelném az alkatrészt bordával együtt és úgy mérném meg. Valami más gubanc lesz ott.

(#57664) Ribi válasza Lompos48 (#57663) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ki van szerelve, úgy méricskélem.
Borda csak a 2 fethez ér.
Emiatt vagyok én is tanácstalan.

(#57665) hzsolee


hzsolee
őstag

Üdv!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy wokitoki akkutöltő ami megmakacsolta magát. Amikor feltölt ki kellene kapcsolnia, de sajnos nem ezt teszi. Egy kétszínű led jelezné ha kikapcsol. Ha nincs benn akku zöld, ha berakom a bölcsőbe az akkut átvált pirosra. Üresen 9,5 voltot, akkuval 8,2 voltot tudok mérni a töltőérintkezőn. Mellékelek pár képet a beléről, bár nem sok minden van benne. Melyik alkatrész lehet a ludas?

A segítséget előre is köszönöm.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#57666) Ribi válasza hzsolee (#57665) üzenetére


Ribi
nagyúr

Volt olyan, hogy jól működött a kikapcsolás?

(#57667) Lompos48 válasza Ribi (#57664) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Borda csak a 2 fethez ér.

Akkor mostmár van vagy nincs a FETek és borda között csillámlemez?

(#57668) Kernel válasza hzsolee (#57665) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az egy elég sajátos akku:

http://www.ebay.com/itm/251801195110

Két végén is vannak érintkezők, bár nem tudom, a másikat mire használja, ahol nincs jelzés, csak két érintkező.

Egy elvi lehetőség lenne, hogy a hárompontos végén kapja a töltést, ahol az akkuban lévő elektronika szabályoz, másik végére pedig a terhelés megy.

De az is lehet, hogy itt kivételesen maga a védelmi elektronika állítja le a töltést, amikor 8,4 V fölé ér a feszültség. Más esetben ez nem szokásos (a védelemnek nem feladata a töltésszabályzás), sőt szakszerűtlen dolog, de lehet, ezt direkt így találták ki.

Az a kis panel, ami lent van, áramérzékelő sönt lényegében, a rajta eső feszültség vezérli a tranzisztort, illetve LED-et. Tehát az csak jelzi a töltőáramot. Nem szabályoz és nem kapcsol semmit. Az akkuban lévő elektronikának kellene megszakítani az áramot 8,4 V felett.

A diódaszerű alkatrész lehetne éppen más is (integrált áramgenerátor?), de lehet csak dióda is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57669) Ribi válasza Lompos48 (#57667) üzenetére


Ribi
nagyúr

Úgy értettem, hogy máshoz nem tud érni a borda amin keresztül átvezethetne mondjuk.
Van csillám köztük.
Megpróbálom majd a borda fetek fele eső részén a lyukat kicsit kiszélesíteni, hogy biztosan ne érhessen ott sem hozzá valahogy. Arra gondoltam, hogy ott ha a mica valahogy nagyon a szélre tolódik akkor akár ott valahogy össsze érhet a borda és a fet. Elvileg az insulator azért van, hogy ez ne történhessen meg, de annak igen vékony a nyaka.

(#57670) Kernel válasza Ribi (#57662) üzenetére


Kernel
nagyúr

A számítógépekhez, processzorokhoz való pasztákat nem ismerem, de tény, hogy ott fontosabb a hővezetés, elektromosan szigetelni pedig nem szükséges.

Gyári készülékekben, ahol feszültséget kell szigetelni (mármint nem a pasztával), soha nem láttam még szürke pasztát, fehér szokott lenni, vagy színtelen szilikonzsír. A fehér színű, fémoxid adalékok nem vezetnek.

(#57661) rostiron

A relén DC-t kell mérni, de lehet, mérés nélkül is fogod tapasztalni, hogy most már stabilan húz, legalábbis arra mutatnak a jelek (hibás kondi).

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57671) hzsolee válasza Ribi (#57666) üzenetére


hzsolee
őstag

Persze, eddig tökéletes volt.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#57672) hzsolee válasza Kernel (#57668) üzenetére


hzsolee
őstag

A hármas érintkező két szélsőjén tölt. A kettes csatlakozón a rádió kapja a delejt. Két akkum van mindkettővel hasonlóan viselkedik. A 8,4 tuti? Mert csak 8,2-őt mérek. Lehet ezért?

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#57673) Lompos48 válasza Ribi (#57669) üzenetére


Lompos48
nagyúr

,,,a lyukat kicsit kiszélesíteni, hogy biztosan ne érhessen ott sem hozzá valahogy...

Erre írtam korábban és csatoltam a rajzot is, hogy a nylon szigetelőgyűrű kötelező. Sufnis megoldásként lehet a csavarra kábelról lehúzott szigetelőcsövet is húzni.

(#57674) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

hogyan tudnám a riasztómat teljesen kiiktatni?
gyenge benne az akkumulátor és a következő héten 3x is lesz áramszünet. Ilyenkor állandóan beriaszt gondolom a szabotázsvédelem miatt, mert az akkumulátor gyenge benne hogy pár percnél tovább működtetni tudja.

próbáltam lekapcsolni a biztosítékon külön a riasztót, de akkor is rögtön megszólal és ha beütöm a kódot se hallgat el (a kód helyes, mert be tudom élesíteni vele a rendszert, csak áramszünetnél történő jelzésnél nem hallgat el tőle).

(#57675) Lompos48 válasza Stanley-B. (#57674) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akkut kivenni és hálózatról leválasztani?

(#57676) Kernel válasza hzsolee (#57672) üzenetére


Kernel
nagyúr

Voltak régebbi fajta Li-ion akkuk, aminek 4,1 V a töltési végfeszültsége, erre utalhat a 3,6 V névleges érték is.

4,2 V-osnál pedig 3,7 V-ra jön ki az átlag.

Mivel az 7,4 V-os (2 x 3,7) elvileg inkább 4,2 V-ra kell tölteni (8,4). De ha belül van egy szabályzó elektronika, a kivezetés nem azonos az akku pólusaival, inkább a másik végén kellene mérni, ahol leadja a feszültséget.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57677) Ribi válasza Lompos48 (#57673) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mint írtam teljes mértékben úgy néz ki az egész mint amit te is linkeltél (kivéve a pcb).
A kérdés, hogy a Nylon washer szoknyája meddig kell hogy érjen. Mivel az a szoknya megint csak mint már említettem vastagabb mint a mica lapon a lyuk. Szóval annyit le kellett reszeljek a nylon szoknyájából, hogy pont csak mica lapig érjen.

(#57678) hzsolee válasza Kernel (#57676) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát ott töltés közben 8,36 van pillanatnyilag. Hagyom hátha átlépi. Azért furcsa mert hamar fel szokta tölteni.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#57679) And válasza Stanley-B. (#57674) üzenetére


And
veterán

Zóna figyelmen kívül hagyása / bypass, esetleg a szabotázsvédelem figyelésének kihagyása. A baj csak az, hogy ehhez esetleg olyan kód kell, ami neked nincs meg (telepítői vagy emelt szintű felhasználói). Rosszabb esetben - ha van a rendszeren olyan - a kültéri hang- és fényjelző saját akkut tartalmaz, és az akkor is riaszt, ha a központ tápját elveszed, illetve van saját szabotázsvédelme a dobozának is. A közelmúltban futottam ilyenbe bele, és hiába beszéltem több egykori vagy jelenleg is riasztókat szerelő ismerőssel, hiába adtak tippeket, azt is elmondták, hogy lehet, semmilyen módszerrel nem fogom megúszni a riasztást, míg az akkut ki nem szedem a hangjelzőből. Sajnos igazuk volt..

(#57680) Lompos48 válasza Ribi (#57677) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...annyit le kellett reszeljek a nylon szoknyájából, hogy pont csak mica lapig érjen...

NEM! A washer bele kell "lógjon" a borda lyukába, miután keresztülhalad a csillámon, hogy távolságot tartson/szigeteljen a csavar és borda között.

(#57681) rostiron válasza Kernel (#57670) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Sajnos még mindig nem jó. Beforrasztottam a kondit, aztán mértem, DC nem mutatott, AC mértem 25V-ot.
Aztán vissza forrasztottam a relét, utána mértem DC semmi AC 15V ha bekapcsolom a pirosat ami indítaná a kazánt leesik 8-9Voltra. Merre menjek tovább ?
csináltam videót

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#57682) Stanley-B. válasza And (#57679) üzenetére


Stanley-B.
őstag

elvileg az 1234 lenne az alap mérnöki kód, de sajnos azzal nem tudok átállítani komolyabb dolgokat a rendszeren (mint pl a szabotázsvédelem figyelése). Csak ilyen nagyon alap menüpontokba enged belépni vele, szóval akkor gondolom mégsem ez a mérnöki hozzáférés kódja (egyik leírás szerint 1234, másik szerint 5678, sajnos egyik sem jó).
Igen saját akkuja van a kültérinek sajnos... reméltem hogy valahogy lehet deaktiválni beállítással.
Szóval majd a pár nap múlva lévő áramszünetnél menni fog a riasztás, ráadásul kórusban mert a szomszédnál is ugyanez van :D
3 különböző napon is lesz áramszünet a jövőhéten, azt fogom csinálni, hogy az első áramszünetkor lekapcsolom a riasztó biztosítékát és akkor az akkuk nem töltődnek vissza. Így legalább a többi áramszünetnél már nem fog szólni.

[ Szerkesztve ]

(#57683) And válasza Stanley-B. (#57682) üzenetére


And
veterán

Sajnos ezek a lehetőségek függnek a központ típusától, szoftververziójától, aktuális (és esetleg sehogyan sem hozzáférhető) beállításaitól, telepítői kód meglététől meg még ki tudja, mitől. Amivel a közelmúltban szívtam az például engedte, hogy a központ dobozának szabotázsvédelmét kikapcsoljam, de a kültéri hangjelzővel nem boldogultam. Végül felhívtam márka hazai képviseletét, ahol kapcsoltak egy valóban hozzáértő szakit, aki szintén javasolt erre pár dolgot, de hiába (amúgy a központ az összes menüje hozzáférhető). Míg egy másik rendszernél, más gyártmányú központtal, amit ismerős telepített, máshogy viselkedik a kültéri tiltása. Utóbbinál például csak élesített rendszernél zavarja, ha a dobozokat megbontom, deaktivált riasztásnál nyugodtan lehet akkukat cserélni a központban és a kültéri jelzőben is. Ez valahogy sokkal szerencsésebb hozzáállásnak tűnik, mint az előző, ész nélkül hajtjuk a kürtöt módszer.

(#57684) rostiron válasza rostiron (#57681) üzenetére


rostiron
őstag

Kiforrasztottam a 3DB elkót, a multiméteremen megmértem a kapacitásukat 2 jó volt, de az egyik 100μF nál a műszer csak 1 mutatott. Megörültem :K kicseréltem egy jóra, de ugyan az, semmi változás.
A relé 2-5 lábán DC nem lehet mérni, AC meg össze-vissza mutat.

HELP.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#57685) tordaitibi válasza Stanley-B. (#57674) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Uj akku, ez a legtutibb, a szomszedokat is kimeli.

Szirenahoz felmaszni es kikotni+a sajat akkujat lehuzni, ehhez fulvedo ajanlott.

Solo szirenakon van SV Szerviz bemenet, ezzel le lehet tiltani a szirenat, a villogast nem,'de ha nincs ez a szal kiepitve, akkor a masodik verzio marad.

Bekotes es kozpont fuggoen a bell vagy tamper testelese, (ha pozitivra indul, ha negativra akkor ez se jo) ekkor szinten beallitasfuggoen vagy szirenazik vagy nem, de inkabb szirenazik, mert a tapfeszultseg megszuneset mimdenkeppen szabotazsnak veszi.

Probalj meg egy akkunyi osszeget kisporolni, ez a legkorrektebb megoldas.

[ Szerkesztve ]

(#57686) Kernel válasza rostiron (#57681) üzenetére


Kernel
nagyúr

De most voltaképpen kattan a relé, akkor mi a gond? Az NO-COM között kellene mérni szakadásvizsgálóval, hogy kapcsol-e.

Nem szakadt az a műszerzsinór? Ha a diódavizsgálóhoz forgatod és összeérinted a csúcsokat, sípol?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57687) rostiron válasza Kernel (#57686) üzenetére


rostiron
őstag

Honnan látod hogy kattan a relé???? A műszerzsinór jó, az sípol. Az zavar hogy nem mutat DC feszültséget.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#57688) rostiron válasza Kernel (#57686) üzenetére


rostiron
őstag

A NO és COM között folyamatosan sípol a műszer, ha ég a piros akkor is ha nem világit akkor is.

Viszont érdekesség hogy a fenti rajzon balról jobbra így mutatja Nulla, fázis,NO, COM ,NC a nyákon a felirat nulla, fázis, nc, com ,no.

Szerk.: A relén mindig csak az 1-4 lábon sípol a műszer. 1-3 lábon sose.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#57689) Kernel válasza rostiron (#57688) üzenetére


Kernel
nagyúr

A videóban hallatszik valami kattogás.

Áramtalanított helyzetben az NO és COM nem vezethet egymáshoz semmiképp, ez a nevéből is következik (Normally Open). Legfeljebb, ha összeégett, illetve beragadt a relé.

Ha rossz a felirat, akkor a relét kell nézni.

1. COM
3. NO

1-4 vezet, akkor nem húz a relé, eszerint.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57690) rostiron válasza Kernel (#57689) üzenetére


rostiron
őstag

Lehet én mondtam rosszul elnézést. Ha kép szerint kell érteni a lábkiosztást akkor az 1-3 láb között sípol mindig. Csak én megfordítva néztem a lábak felől, akkor megfordul a 3-4 láb.

Arra mi lehet a magyarázat, hogy DC nem mutat ?? A háttérben az asszonyt halottad az zörgött.

Még egyszer forrasszam ki a relét, és próbáljam meg külső táppal ? 24V DC kell ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#57691) rostiron válasza rostiron (#57690) üzenetére


rostiron
őstag

Kiforrasztottam megnéztem 1-4 láb között sípol. Ha áram alá helyezem akkor is mindig az 1-4 láb sípol bármit kapcsolok.

1-3-között sosem sípol tehát nem húz be.

Elnézést, csak már kezdek beleőrülni. :K :K :K

Az előző képen nem az enyém van, az enyém 24voltos.
Jól gondolom, hogy amíg nem tudok 24 volt dc-t mérni a 2-5 láb helyén addig nem jó???

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#57692) Lompos48 válasza rostiron (#57690) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Erre mondják, hogy a lábai felől kell nézni, mint a... :)

(#57693) rostiron válasza Lompos48 (#57692) üzenetére


rostiron
őstag

Igen, tehát először mondtam jól 1-4 között sípol.
Neked nincs ötleted ?? Nagyon szeretném megcsinálni. :K :K

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#57694) Kernel válasza rostiron (#57690) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mivel az elektronika többi része működik, vált a LED, a tápellátásnak az a része látszólag rendben van.

Azt az áramkört kellene lekövetni, ahol a relé tekercs kap (vagy kapna) áramot, egy kapcsolótranzisztoron keresztül általában.

Relét is lehet tesztelni külön, de annak 12 V-os tekercse van, annyi kell rá.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57695) Lompos48 válasza rostiron (#57693) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem tudlak más útra terelni, mint @Kernel tette. A diktált lépésekből ki kellett volna derülnie a bajnak.

(#57696) rostiron válasza Kernel (#57694) üzenetére


rostiron
őstag

ez a kép kevés mi ??

Mondok még valamit, amikor minden a helyén van, a zöld gombbal manuálba rakom, a pirossal kéne tudnom ki-be kapcsolni a kazánt.Sosem kapcsolja be, de ha nem manuálba van és a termosztátot rátekerem x fokra, akkor azért több esetben beindul. Pedig mind a két esetben ennek a relének kell bekapcsolni. Igaz ???

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#57697) rostiron válasza Kernel (#57694) üzenetére


rostiron
őstag

A relé külső táppal, szépen kapcsol.

A 3 db elkó, ami ugyan kapacitásra jónak tűnt, lehet azért rossz ???

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#57698) Kernel válasza rostiron (#57697) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azon így távolról nem lehet elmenni.

Általában a kapacitásmérés kimutatja, hogy gond van a kondenzátorral, nagyon ritka eset, amikor nem. Célszerű ugyanakkor feszültséget mérni az elkókon is.

Ha a feszültség stabilitásával gond van, az különböző mellékhatásokkal, bizonytalansággal járhat, ami nem mindig tűnik logikusnak (vagy nem úgy).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57699) KMT


KMT
addikt

Sziasztok!

Ezt a csatlakozót felismeri valaki? [link]

Van egy 230-->12V-os hálózati adapter, ami a gyanúm szerint tönkrement, és ez a kábel ment a kimenetébe. (A kábel másik végén izzók vannak, amiket megtartanék). Tehát a kábelhez keresnék adapter, csak nem tudom, hogy keressek rá. Mi lehet a neve?

Meg úgy általánosságban, hol érdemes ilyen adaptereket nézelődni?

(#57700) rostiron válasza Kernel (#57698) üzenetére


rostiron
őstag

Ha az elkók lábaira, rámérek előrébb kerülhetünk??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.