Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) PHM válasza pjen (#57750) üzenetére


PHM
addikt

Az SSR sajna nem megoldás, adott a nyák topológia, mivel
azok már le vannak gyártatva. A + költséget sem tudnám érvényesíteni.
Ebből a vezérlésből 4-5 év alatt kb 100db készült eddig, és idáig
egyikre sem volt panasz, ezért az is felmerült, hogy egy selejtes
darabot sikerült a reléből kifogni.
Közben kipróbáltam, a 10nF jónak tűnik, kérdés, hogy lesz-e hatása.

Lompos48: Sajnos nem jön be a link.
Szerk: De, közben mégis betöltődött. :)
Viszont 230V AC-t kapcsol a relém.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#57752) Kernel válasza PHM (#57748) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azért ragad össze, mert általában a kompakt fénycsövekből is (mint a LED-lámpákból is) kispórolják a pár ohmos áramkorlátozó ellenállást, emiatt a Graetz-híd utáni puffer rövidzárat képez a bekapcsolás pillanatában (ponthegesztő).

Szétszedhető LED-lámpáimnál ezt a hiányosságot pótoltam, hogy a mozgásérzékelők reléjét se vágja tönkre, illetve a lámpa említett alkatrészeinek sem olyan jó ez.

Viszont LED-nél nem sok az áram, bátrabban lehet betenni néhányszor 10 ohmot is, nem sok esik rajta, a szikrát pedig teljesen megszünteti.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57753) Lompos48 válasza PHM (#57751) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Dióda nélkül is lehet. Haver napokig harcolt egy szivattyú motormeghajtásával, ahol a segédtekercs kondenzárorával ideiglenesen egy másik kondit is rákötnek, majd leválasztanak (relével). Szépen sültek be sorozatban. A leválasztott kondin még 600+ Voltot is mért. Ellenállás+kondenzátorral az érintkezőn megoldódott. Értékeket nincs értelme írnom, mert terhelés induktivitásától függ.

(#57754) PHM válasza Lompos48 (#57753) üzenetére


PHM
addikt

És Kernel: Köszönöm. :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#57755) tordaitibi válasza pjen (#57750) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Pontosan ezt akartam javasolni, gyorsabb voltal :-)
Hazilag diszkret alkatreszekbol 500Ft alatt boven kijon.

Optocsatolos, levalasztott es nullatmenetnel kapcsolo, tobbet megepitettem es hasznalok.

Szerk, most olvasom, sajnos nem jo az otlet.

[ Szerkesztve ]

(#57756) zone


zone
őstag

Régebben vettem egy olcsó kínai lámpát, Elfeland 236
Ilyen a belseje: [kép]

Az a gond vele, hogy akárhányszor bekapcsolom, mindig új módba kapcsol. Erős, közepes, gyenge fény, stroboszkóp és s.o.s. Olvastam, hogy egyes típusoknál le lehet pattintani valamit a nyákról egy csavarhúzóval és ezzel ki lehet iktatni a módokat. Ennél a típusnál ez megoldható?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#57757) Kernel válasza zone (#57756) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ki lehet iktatni a FET-kapcsolót egy D-S rövidzárral, akkor csak a max. mód marad.

De azért ellenőrizd le a bekötést a panelon is, hogy biztosan erről van-e szó. Ez persze azoknál a lámpáknál működik, ahol a kapcsoló az akku áramkörét szakítja meg, tehát nem csak jelet ad a drivernek.

A LED-ek áramkorlátozója 5 x 1 Ω párhuzamos ellenállás, az továbbra is marad az áramkörben.

A villogó, illetve csökkentett módokat a kis 3 lábú IC vezérli a FET segítségével. Max. módban direktbe kapcsol (az is rövidzár lényegében). Ha csökkentjük a fényerőt, csak akkor kapcsol PWM-módba.

Korábban csináltam erről kamerás tesztet is. A kamera láthatóvá teszi a LED-ek vibrálását, nem csak a hálózati, hanem zseblámpáknál is.

Az első képen maximális a fény (nincs PWM), utána kb. 60 % és 30 % kitöltési tényező csökkenti a fényerőt.

Utóbbi kettő videón:

http://kernel.uw.hu/pwm1.avi
http://kernel.uw.hu/pwm2.avi

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57758) (jan) válasza Kernel (#57757) üzenetére


(jan)
őstag

Elarulod milyen technologiaval csinaltad a videot?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#57759) Kernel válasza (jan) (#57758) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egyszerű digitális fényképezőgép. Bármilyen kamerával lehet próbálkozni, de esetleg előnyben lehetnek a régebbi típusok, ami nem túl gyors, vagyis nem tud túl sok FPS-t. Mivel a kamera letapogatási frekvenciája értelemszerűen nincs szinkronban a lámpa frekvenciájával, ezért jön létre a mozgó hatás.

Nem csak LED-lámpák vibrálását mutatja ki, de még a vékonyabb szálú izzólámpák vibrálását is, tehát aminek kisebb a hőtehetetlensége.

Viszont a hálózati szinusz más jellegű hullámzást hoz létre, mint a zseblámpa szabályos négyszögjele. Itt látszanak ilyen fotók:

Disassembled LED light bulbs

Azt kell nézni, amelyiken a telefon is látszik, illetve a hullámosodás is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57760) zone válasza Kernel (#57757) üzenetére


zone
őstag

Kösz az infót, akkor ezek szerint ha kitöröm a 3 lábú IC-t, az jó megoldás?
Bekötést ellenőrizni vagy forrasztani nem tudok, sőt még ki sem tudtam operálni a nyákot a csőből.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#57761) Kernel válasza zone (#57760) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem hinném, hogy jó ötlet, mivel a 3 lábú IC (ami kisebb lámpákban önmagában kapcsolja a LED-et), itt kapott egy felhúzóellenállást a + felé, viszont a FET P-csatornás, ahol Source +, Drain a kimenet.

Akkor viszont az IC nélkül pont lekapcsol a FET.

Lehet, ahol a töréses módszert ajánlották, talán a kerámia kondenzátorra gondoltak. Valószínűleg úgy működik, hogy kikapcsolás után a kondi tárol némi feszültséget. Visszakapcsolva az IC átugrik a következő módra. Hosszabb idő alatt a kondenzátor kisül, emiatt "elfelejti" az utolsó módot, ilyenkor max. fénnyel indít. Nem láttam még róla adatlapot, ezért csak találgatás.

Ha ez igaz, akkor a barna kondi letörésével még feledékenyebb lesz elvileg. Hacsak nem sérül meg más is.

Esetleg kérdezz rá a zseblámpás topikban is, mert így nem tudom garantálni, én nem így szoktam megoldani.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57762) agoka07


agoka07
senior tag

Üdv!
Adott két notebook kijelző, amit szeretnék működésre bírni és egy kijelzőként használni. Van olyan controller, ami képes két kijelzőt egyszerre kezelni, mert egy portról szeretném működtetni. Esetleg van más megoldás?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#57763) zone válasza agoka07 (#57762) üzenetére


zone
őstag

Két külön kontroller kell hozzá, ha nem egyforma panelek. Ettől az eladótól meg tudod kérdezni, hogy milyen kontroller való a kijelzőhöz. Ha egyforma, elvileg egy LVDS splitter a megoldás.

(#57761) Kernel
Kösz az infót!

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#57764) Darthforce92


Darthforce92
tag

Sziasztok! Lakatfogóból milyet érdemes venni? Ez szerintetek mennyire éri meg ? [link]

Főleg hobbi célokra kellene, de ha tartós és jó akkor ennyit szánok rá.
Köszönöm a segítséget!

(#57765) And válasza Darthforce92 (#57764) üzenetére


And
veterán

Bizonyára használható, hobbi célra mindenképp. Én ennek egy kicsivel fejlettebb változatát (UT210E) szereztem be, az az UT201 képességein felül tud mérni kapacitást 20'000 µF-ig, és ami ennél érdekesebb, DC-áramot is 1 mA-es felbontással. Némi gyakorlattal meglepően jól és az adatlapon közölt legnagyobb specifikált hibához képest egész pontosan mér DC-áramot. Mondjuk dupla annyiba került, mint a 201-es általad belinkelt ára.

(#57766) darvinya


darvinya
titán

Létezik 6-1-es Y zsugorcső?
Nagyban tudom, hogy van, mivel közelben van VSzM (dolgoztam is itt) ahol 16+ felett van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#57767) tordaitibi válasza And (#57765) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Valószínű elmaradtam, egyenáramot hogyan mér?
Valami hall dolog?

(#57768) And válasza tordaitibi (#57767) üzenetére


And
veterán

Konkrétan az. Egyszer mutatott itt valaki egy olyan (Fluke) típust, amely 10 µA felbontással képes DC-t mérni, mondjuk az negyed millióba került. Ajánlottam nálunk a műszerész részlegvezetőnek, be is szereztek egy kicsivel többért egy szimulátorral kombinált verziót.

(#57769) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Van egy fűtőbetét, aminek tudom az ellenállását és azt hogy 220v üzemel. Hogy tudom ebből kiszámolni hány wattos ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#57770) pjen válasza rostiron (#57769) üzenetére


pjen
félisten

I=U/R....IXU=~W.

(#57771) PHM válasza rostiron (#57769) üzenetére


PHM
addikt

Mivel a fűtőbetét hidegellenállása jóval kisebb, mint felfűtve,
én a puding próbáját javaslom. Azaz 230V beköt, áramot mér.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#57772) pjen válasza PHM (#57771) üzenetére


pjen
félisten

Igaz,azért is tettem a kb jelet.

(#57773) rostiron válasza PHM (#57771) üzenetére


rostiron
őstag

Mindkettőtöknek köszönöm. :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#57774) moha21 válasza Darthforce92 (#57764) üzenetére


moha21
addikt

Üdv!

Nekem több Uni-t mérőeszközöm van, többek közt egy 204A típusú lakatfogó ami elmúlt már 3 éves.
Általános villanyszereléshez tökéletesen jó. Tud kapacitás, egyenáramot stb mérni. Nekem a kis mérete is inkább pro volt legtöbbször, bár volt már olyan is, hogy emiatt a nagyobb testvérét kellett használnom.

Ami viszont közös az általam kipróbált Uni-t mérőkben, hogy sokkal lassabbak, mint mondjuk fluke társaik.
Nyilván utóbbiakban más A/D van, de árban sem egy kategória.

Hobbicélra / sőt azon kívül is/ ettől függetlenül ajánlhatónak tartom ezt a márkát.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#57775) moha21 válasza And (#57765) üzenetére


moha21
addikt

Wow ezt nem is láttam tőlük. :C Nem semmi ilyen olcsón tud ilyet.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#57776) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

Flex fordulatszám szabályzáshoz szeretnék elektronikát venni ebay-ről. Kérdés ,hogy melyiket lenne érdemes ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#57777) pjen válasza (jan) (#57776) üzenetére


pjen
félisten

Szia.A Hyundai nak van beépített szabályzóval,tiszta Bosch és nem is drága.Tudom nem ezt kérdezted,de szerintem egyszerűbb.

(#57778) Ribi


Ribi
nagyúr

Van nekem egy yamaha R5 erősítőm.
Nem mai darab és észrevettem, hogy az egyik oldalon a mély sokkal gyengébb benne.
Gondolom valamelyik kondi kiszáradt, mert van több is ami a jel útjában van.
Mivel úgysem használok hangszín szabályzást emiatt gondoltam ki is kötném ezeket, így minél több felesleges dologtól is megszabadulok.
Csak a kapcs rajz nekem már úgy bonyolult.
Esetleg tud valaki segíteni, hogy az erősítőben a bass és treble tekerőket hogyan tudnám kiiktatni, illetve minél több oda nem szükséges elektronikát kihagyni? Egyáltalán ki tudom-e kötni ezt a részt, vagy nem ennyire egyszerű?

(#57779) Kernel válasza Ribi (#57778) üzenetére


Kernel
nagyúr

Elég hülyén van megoldva, a végfok negatív visszacsatoló körébe vannak beiktatva a frekvenciafüggő tagok. Nem nagyon szokás ez, hangminőség szempontjából is kérdőjeleket vet fel. Indoka a spórolás, tehették volna a végfok elé, külön aktív fokozatban (tehát tranzisztorral vagy IC-vel) ezt spórolták meg.

Az áttekinthetőség kedvéért, normális esetben így nézne ki egy hasonló végfok:

A kimenetről csatol vissza az R5, C3, R6 osztó. Itt a C3 a DC-visszacsatolást maximalizálja, ezáltal a kimenet DC-eltolódását minimalizálja, ugyanakkor értéke lényeges a mélyátviteli határfrekvencia szempontjából. Ha elhasználódik, csökken a basszus, tehát azt mindenképpen célszerű ellenőrizni.

A feszültségerősítést az R5/R6 aránya állítja be.

Ehhez képest saját rajzodon az ebben a körben szereplő "sallang" végzi a hangszínszabályzást, beleértve a mélyemelő kapcsolót is. Elvileg a C387, C349, C357 kiforrasztása kiiktatja ezeket.

Az R337, 338-nál szerintem rajzhiba van, lemaradt a "csomókötés". Miután épp az a visszacsatoló, a rajz szerint úgy nem működne.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57780) Kernel válasza (jan) (#57776) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha nem szükséges a nyomatéknövelő visszacsatolás, akkor bármelyik fázishasító triac-szabályzó jó lehet, amelyik elbírja a terhelést. Lehetőleg felülméretezve, tartalékkal.

Noha az eBay-szabályzók nem nagyon bővelkednek az LC-szűrőtagokban, ami az áramimpulzusok szűrése miatt nem árt ilyenkor.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57781) Ribi válasza Kernel (#57779) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én is hasonlóakat néztem, csak ha kiszedem a C387-et, akkor az R341 lesz R5
Viszont ez a földre menő RC rag közé megy, így R6 nincs. És itt akadtam el, hogy akkor most mivan?
Vagy próbáljam meg az R337-et valahogy bejötni a C387 hiányában a visszacsatolásba?
De akkor meg 2 helyen van az a 39k ellenállás. Vagy R337 be és R341 meg ki?
Csak nem tudom mi szerepe a R335-nel ami a LTP lábára megy. Bár az akkor is megmarad.

Én sem tudom miért így van megoldva, főleg, hogy a loudness tekerő a bemeneten van, nem a visszacsatolásban.

[ Szerkesztve ]

(#57782) Kernel válasza Ribi (#57781) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kitörölve a felesleges részeket, valahogy így:

Ahol nyíllal jelöltem, az hiba elvileg, mert nem átmenő vezeték, hanem csomópont.

Az erősítést lényegében az R337 / R339 határozza meg: 39/2,2.

C339 gerjedésgátló, a nagyfrekvenciát kioltani igyekszik. A többihez nem kell nyúlni, maradjon úgy, ahogy kitalálták.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57783) Ribi válasza Kernel (#57782) üzenetére


Ribi
nagyúr

Jaa, mert említetted az R338-at, ahol viszont se előtte se utána nincs csomópont jelőlve. De akkor elvileg mind2 helyen kellene legyen. Így már ok. Megméricskélem hogy is van bekötve.

(#57784) Kernel válasza Ribi (#57783) üzenetére


Kernel
nagyúr

Viszont ha a C337 kapacitásszegény, akkor marad a hiba, azt ellenőrizni kell.

Pláne, hogy nem lenne példátlan eset, régebben különféle erősítőkben, de találkoztam én is annak a hibájával. Vagy ott van a C363 feszültségutánhúzó, ami a meghajtófokozat tápját tolja meg, a jobb kivezérelhetőség érdekében.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57785) Ribi válasza Kernel (#57784) üzenetére


Ribi
nagyúr

337-et mindenképp meglesem. Illetve a kis 1 mikrós kondikat ki is akarom cserélni, nem elkóra, talán bele tudom gányolni valahogy. Főleg, hogy a bemenetén is elkó van. :F . 363 akkor annyira nem érdekes, hangerő gond nincs, annyira sosincs feltekerve, hogy számítson.

(#57786) Kernel válasza lehella (#57743) üzenetére


Kernel
nagyúr

Múltkor nem jutott eszembe, el van téve az eBay listámban:

12V On-Board Battery Under Voltage Alarm

Egyszerű kis áramkör, valószínűleg TL431 lehet rajta.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57787) lehella válasza Kernel (#57786) üzenetére


lehella
senior tag

Köszi, még olcsóbb is, mint amit én találtam :R
Jól látom, hogy csak 8V alatt jelez? Lehetne kicsit magasabb is a küszöb :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#57788) Samus válasza Kernel (#57786) üzenetére


Samus
addikt

Elég vicces a leírás. A címben 12V van, a leírás mindehol 9V-ról beszél (ezért a 8V riasztás). Az alkalmazási területnél is 9V battery szerepel. Teljes képzavar...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#57789) Lompos48 válasza Samus (#57788) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ott a potméter! :)

(#57790) lehella válasza Lompos48 (#57789) üzenetére


lehella
senior tag

Nem lehet, hogy inkább ez a kütyü kell? Ezen egyértelműen 12/10.4V-ra van kihegyezve. Igaz, itt is van poti.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#57791) Lompos48 válasza lehella (#57790) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nekem egyik se kell! :)) Akinek kell, az majd választ.
Ugyanakkor megmerném kockáztatni, hogy a 2 modul lényegében ugyanaz, a zöld LED kivételével. Nélküle talán "gazdaságosabb", mert nem fogyaszt pluszban néhány mA-t. Ha meg ott van, az megnyugtató, hogy valami ott figyel.
Amit ellenben nem értek az utólag linkelt modulnál, az a 'fenyegetés', hogy 15V felett tönkremegy. Csak azért, mert mindkét IC (TL431 és LM358) harmincannyi voltnyi maximális tápfeszree van specifikálva. Nem csak nem értem, nem is hiszem el. :)

[ Szerkesztve ]

(#57792) Kernel válasza lehella (#57790) üzenetére


Kernel
nagyúr

A leírások nem mindig megbízhatók, valami ilyesmit kell elképzelni:

A trimmerrel beállítható igény szerint, ha másképp nem, a soros ellenállás módosításával. De valószínűleg úgy van belőve, hogy jó legyen.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57793) lehella


lehella
senior tag

Köszönöm a tanácsokat, végül azt a 12V-s jelzőt rendeltem meg, aminél egyértelmű volt a leírás. Igaz, hogy ezen is van trimmer, zöld led hiányában majd voltmérővel meg egy step down konverterrel letesztelem a működését :K

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#57794) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

egy arduino wifi boarddal szerettem volna meghajtani egy IRF540N MOSFET-t, de sajnos csak 3,3V jön ki a boardból és a mosfetnek meg legalább 5V-ra lenne szüksége az én felhasználásomban.

Kérdés annyi lenne, hogy miként tudom felerősíteni a jelet anélkül, hogy invertálnám? 5V húzható a boardról és a board tápjáról is.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#57795) Kernel válasza McSzaby (#57794) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van több lehetőség is:

http://www.google.com/images?q=3.3V+to+5V+level+shifter

Például:

Esetleg optocsatolóval még az elválasztás is biztosított. Egy 4N25 csatoló tipikus nyitófeszültsége 1,3 V:

Ez pedig egy klasszikus kettős fázisfordító:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57796) McSzaby válasza Kernel (#57795) üzenetére


McSzaby
őstag

Köszi, az 4N25-s megoldás eléggé tetszik, valszeg az lesz. :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#57797) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Ennek a Li Akku töltő és töltetség jelzőnek mi a bekötése?

Addig oké, Bat±, de Out± mi és hol betáp.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#57798) Kernel válasza darvinya (#57797) üzenetére


Kernel
nagyúr

Bat a betáp, oda forrasztod az akkut.

Az outputra kötöd a terhelést vagy a töltést. Az ne zavarjon, hogy töltés közben ez lesz a bemenet, a védelmeknél ezt így szokás jelezni.

Egyébként hűtés nélkül nem fogja bírni a 8A terhelést, ezt általában elfelejtik hozzátenni. Sőt, azt még hűtéssel sem erőltetném 8 A-ig.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57799) darvinya válasza Kernel (#57798) üzenetére


darvinya
titán

Kösz.

8A-t nem akarok kihozni belőle, max 2A-es töltő fejjel használnám.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#57800) darvinya


darvinya
titán

Van egy ilyen rádiós+IR távirányítóm.
Nyákon lévő antennát egy vezeték(kb. 5cm) ráforrasztással növelhető hatótáv / vételi stabilitás?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.