Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17010) sörösló válasza CPT.Pirk (#17007) üzenetére


sörösló
aktív tag

Mint írtam, iszonyú régen foglalkoztam utoljára csöves cuccal. A fűtésközepezésre emlékszem, de az elméleti alapját ne kérdezd tőlem. Személy szerint az a véleményem, hogy az egész csöves-félvezetős probléma egyszerűen hit kérdése. A mérések egyértelműen nem bizonyítják egyik változat előnyét sem a másik rovására. Sőt! Mérések szerint ha jól tudom, a csövesek egyértelműen rosszabb paramétereket adnak. Lehet hogy hangzásra jobbak, de ez nagyon szubjektív dolog. Ha beleöltem egy csomó pénzt valami különlegességbe, nehéz dolog beismerni hogy felesleges volt! Magamnak is bizonygatom: jóóó az, csak a többi süket nem hallja. Szóval nem tudom... Nekem az az egyértelmű, ha világosan, megismételhetően, akárhányszor reprodukálhatóan ugyanazok a dolgok történnek. Ha zöldre festettem, és ugyanazzal a festékkel egyszer zöld aztán meg barna, akkor nem a festék hibás, hanem a megvilágítás. Napfényben, higanygőzzel, vagy nátriumlámpával egészen más dolgok látszanak. Egyébként volt olyan csöves végfok a kezemben, ahol a fűtésvezetéket összefonták. Manapság a frekvenciaváltók kimenő motorkábeleit fonjuk a sorkapocsig, onnan meg árnyékolt motorkábel megy tovább, de a legjobb megoldás a közvetlen bekötés, ha lehetséges.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.