Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85801) AMDFan válasza fehér_ember (#85800) üzenetére


AMDFan
addikt

Igen, de talán ebben is lesz némi változás. Tavaly pl. a 72Audio szobájában azt hiszem az audiolife blogot író srác (ha tévednék javítsatok ki) pakolgatott lemezeket. Volt ott Technimatic, Om Unit meg mindenféle csemege. A rendszer az nem volt a legjobb, ráadásul azt hiszem egy napig nem vették észre (meg senki más sem :DDD ), hogy fordított polaritással volt bekötve az egyik hangfal, de a zene, na az jó volt.

Ebből is az volt számomra a tanulság, hogy még mindig a zenehallgatás miatt van a hifi és nem fordítva, ergo nem azért hallgatok zenét mert hifizek, hanem azért van hifim mert zenét hallgatok.

[ Szerkesztve ]

(#85802) bkercso válasza nLali (#85799) üzenetére


bkercso
nagyúr

Utólag? Talán a mágnest érdemes hátulról merevítővel megtámasztani és esetleg ragasztani. Megy nagy tömegű doboz kell neki, a lengőrész tömegének min. 1000-szerese.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85803) fehér_ember válasza fehér_ember (#85800) üzenetére


fehér_ember
addikt

A műfajokat annyira nem is tudom, mivel nem olyanokat hallgatok. De valószínűleg főleg "jazz"-t nyomatnak és talán még valamennyi "blues"-t is. Szóval majdnem minden szobában ezek szólnak.
De amúgy aki jártas az ilyen hifishow-s műfajokban, az nyugodtan javítson ki, hogy én is képbe legyek.

(#85801) AMDFan
Mondjuk az is igaz, ahol meg nem jön be annyira a hangzás, ott még akkor sem időzöm, ha véletlenül akad egy két hozzám közelebb álló zene.
Ahogy mondod, azért van ritkán kivétel, például tavalyelőtt az Audio Note AZ3-as szobájában jó volt időzni, mert elég tűrhetően is szólt, ráadást volt ott minden Depeche Mode és még talán Kylie Minogue is.
Persze kellenek a rendes hangszeres zenék, de azokból sem csak jazz létezik.

[ Szerkesztve ]

(#85804) salesman válasza AMDFan (#85788) üzenetére


salesman
őstag

Vasárnap megyek.

Türűűűdrááá!

(#85805) Ixion77 válasza AMDFan (#85801) üzenetére


Ixion77
őstag

Lehet, hogy direkt volt egy oldalon fordítva bekötve a polaritás. Szimmetrikusan meghajtott DIY fejhallgatókábellel (vagy adapterrel) használható jól bevált trükk, hogy az egyik oldalt direkt fordítva kötik be, és a PC-n mint forráson szintén megfordítják a fázist azon az oldalon. Így a végeredmény elméletileg ugyanaz, gyakorlatilag viszont egyes erősítőknek jobb a hangja így hogy amikor az egyik oldalon a terhelés nő, a másikon pont akkor csökken.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#85806) AMDFan válasza Ixion77 (#85805) üzenetére


AMDFan
addikt

Lemezjátszó volt a forrás. Meg hát ők írták utána AVX-en, hogy bocsi, egész nap fordítva volt bekötve az egyik hangfal.

(#85807) szakibá... válasza AMDFan (#85801) üzenetére


szakibá...
senior tag

Hehe, pár éve ugyanez volt a B&W valamelyik nagy gyémántos dobozával is. A pasas bevezetőként mondta, hogy nem jó a szoba, nem találják a dobozok helyét benne. Amikor szóltam nekik, hogy nézzék már meg a polaritást, mert szerintem ellenfázisban szólnak a dobozok, akkor némi hümmögés után az volt a reakció, hogy biztosan valamelyik látogató piszkálta meg. Ez a második nap délutánján volt!

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#85808) VoidXs válasza szakibá... (#85807) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Tipikus "szaküzleti" jelenség, előbb találják meg a kábelen a nem létező irányítottságot jelző nyilat, mint a pozitív eret...

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#85809) nLali válasza bkercso (#85802) üzenetére


nLali
senior tag

a lengőrész tömegének min. 1000-szerese.
Úgy látom, hogy a hasonló adatokat nem gyakran adják meg a gyártók. Utólag meg elég nehéz kideríteni. :F

(#85810) Ixion77


Ixion77
őstag

Csöves erősítőt használóknak:
Nekem úgy tűnik, hogy valaki eltávozott Olaszországban, és az utódja a NOS vákumcsöveit kipakolta az ebayra $1 aukciókra. Bár már sok elkelt, de még akadnak elég jó vételek. (Volt már
Philips gz34, GEC MWT cv493, GE 12ay7, 6j7g, 12au7, ecl86, Sylvania 6l6-wgb, Tung-Sol 5687wa, stb.)

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#85811) Snoop-y válasza Ixion77 (#85810) üzenetére


Snoop-y
veterán

Egy oldschool hifi bolt nalunk is megszunt. Egyben is megveheted a keszletet 70K CHF only :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#85812) Gaboren


Gaboren
tag

Sziasztok!

200k körül vennék sztereó álló hangfalat erősítővel. Az sem baj ha kevesebb. Külső hangkártyáról menne (steinberg ur 22) Tudom, hogy ennél a kategóriánál (sem) árt hallgatózni, mégis érdekelne, hogy van e bevált rendszer valakinek ebben az árfekvésben. Első körben polk audio T50-et néztem. Ehhez például milyen teljesítményű erősítőt érdemes venni? 3.50x4.70-es szobába lenne.
Jelenleg Taga intone 2.1 van, és 70-30%-ban lenne filmre / zenére hajtva.
Klasszikus és jazz zene menne rajta esetleg némi igényes pop.
Digitális bemenet sem lenne rossz Ps4 miatt, esetleg Bluetooth, de van dac-em.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#85813) bkercso válasza nLali (#85809) üzenetére


bkercso
nagyúr

Megadják azt. gyakorlatilag a membránömeg. De meg is lehet tippelni más hasonló hangszórók adatlapjáról.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85814) nLali válasza bkercso (#85802) üzenetére


nLali
senior tag

Talán a mágnest érdemes hátulról merevítővel megtámasztani és esetleg ragasztani.
Komolyan gondolkodok a megvalósításon. Arra még csak-csak lenne 5letem, hogy megtámasszam a mágnest, de a megvalósítás módja nincs meg. Nincs akkora nyílás a dobozon, amin keresztül a megtámasztandó, tehát beszerelt hangszóró mögött tudnék matatni. Hifimagazin egyik számában is említik ezt a lehetőséget, de a megvalósítást nem részletezik.

[ Szerkesztve ]

(#85815) bkercso válasza nLali (#85814) üzenetére


bkercso
nagyúr

Beraksz egy keresztmerevítőt, hogy kissé szoruljon és közel legyen az előlaphoz. Berakod a hangszórót, majd kiveszed, így a helyére is toltad vele a merevítőt. Oldalról megcsavarozod.
Ragasztót csak utólag, mert különen már nem mozdul meg!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85816) nLali válasza bkercso (#85815) üzenetére


nLali
senior tag

http://www.emeles-technika.hu/index.php?menu=termekek-szerelv
Ilyen merevítéssel képzeltem a hátlaphoz támasztani a mágnest. Sajnos nem fér be a kezem más lukon.
Megpróbálom, amit írtál. :R

[ Szerkesztve ]

(#85817) bta1 válasza bkercso (#85768) üzenetére


bta1
őstag

Szerintem azt még várhatjuk egy darabig... ne fogadjunk rá nagy tételben, hogy megérjük a hatásmechanizmus feltárását.

(#85818) bta1 válasza VoidXs (#85808) üzenetére


bta1
őstag

Tényleg rejtélyes, hogy miért rugóznak mindenféle félsüketek a kábelirányon és hasonlókon.

(#85819) bta1 válasza dgyuri0123 (#85776) üzenetére


bta1
őstag

Tökéletesen jellemzi a magyar közállapotokat, hogy ennyiért nem vitték el azonnal. Majd ha valakik legendát gyártanak belőle... Systemdek (en 2003) deja vu

(#85820) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

12 körülre megyek hifishowra, ha valaki tapasztalt kolléga is arra jár, megírhatná, hogy mely kiállítónak sikerült jól az összeállítás, és melyiknek nem! :) Amatőr vagyok még ilyen téren (is).

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#85821) AMDFan válasza Eugene Roe (#85820) üzenetére


AMDFan
addikt

Erre én is kíváncsi volnék, mi holnap megyünk. Külföldi kiállító lesz? Egy osztrák céget láttam csak.

(#85822) dgyuri0123 válasza bta1 (#85819) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor már ketten gondoljuk ugyanazt. Már kezdtem "megijedni", hogy tényleg senkinek nem tűnik fel ez a doboz. :)

"csak a zene van"

(#85823) bkercso válasza nLali (#85816) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem kell túlkomplikálni. Viszont az oldallaphoz kell támasztani, nem a hátlaphoz, mert azt gerjesztheti, hiszen arra merőlegesen fejt ki erőt.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#85824) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Ez picit tobb mint az 50k-s felallitott keret, de errol velemeny?
[link]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#85825) Ear001 válasza Shkiz0 (#85824) üzenetére


Ear001
addikt

Inkább ne.

(#85826) Shkiz0 válasza Ear001 (#85825) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pedig most akartam irni, hogy a googlet segitsegevel pozitiv teszteket es reviewokba futottam bele.
De akkor ezek szerint neha ezek sem relevansak.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#85827) dgyuri0123 válasza Shkiz0 (#85826) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A hangszórók száma nem feltétlenül jelenti azt hogy jobb hangú is lesz majd ettől..:)

"csak a zene van"

(#85828) Shkiz0 válasza dgyuri0123 (#85827) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem a hangszorok miatt, de Infinity hangsugarzokrol legtobbszor jokat mondanak.
De hiszek nektek. :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#85829) AMDFan válasza Shkiz0 (#85828) üzenetére


AMDFan
addikt

Felületesen elolvastam milyen cuccra vadászol, ezzel szerintem nem lőnél nagyon mellé: CAV DP288

AVX-en szerintem sokat olvashatsz róla, ők forgalmazták amíg még hifiztek. Ár/érték arányban elég jó cuccokat csinált a CAV. Ennyit mindenképpen megér.

[ Szerkesztve ]

(#85830) Ear001 válasza AMDFan (#85829) üzenetére


Ear001
addikt

Pedig de, ezzel nagyon mellé lehet lőni.

(#85831) Shkiz0 válasza Ear001 (#85830) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Amugy is mind1, mert lezart.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#85832) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Első alkalommal jártam a Hifishow és amatőrként kettős kép alakult ki bennem.

A bemutatózenék hihetetlenül egysíkúak voltak, csak jazz és a leglaposabb klasszikus darabok, amik léteznek kiegészítve egy kevés Johhny Cash jellegű zenével. -> Nekem a mindenkori viszonyítási pont a Queen és Hans Zimmer művek, így sajnos sehol sem sikerült tájékozódnom azt illetően, hogy vagyon melyik megközelítés is lenne jó nekem.

Hangfalak:

Elég macerás a hangfalak közötti váltogatás, mert általánosságban hamarabb cserélnek ki a tulajok 2-3 ugyanolyan Jazz CD-ét, mintsem átkötnének egy-egy hangfalat. A kiállított darabok közül (meghallgattam a teljes M emeletet, és az első emelet 2/3-át) igazán maradandót élményt a Lyravox Karlina (~5,5 millió Ft) és a 10 milliós Focal hangfalpár hagyott bennem.

Fájlaltam, hogy minden márka csak a legdrágább darabjait állította ki. Monitor Audióból például Gold és Silver (Bronz?), Daliból szintén. Naim, Marantz is szomorkás volt mert az állvány 1,5 milliónál kezdődött, az elérhető 400 és 700 ezres erősítő / Dac pedig csak az oldalsó asztalkán, félig letakarva, bekötetlenül volt látható.

A Sennheiser stand nagyon tetszett, nagyon szépen is szóltak a fejesek a saját erősítőikkel, bár a forrás egy ipad, illetve egy 15 éves mini laptop voltak (???) -> Az itteni 400-600-800 ezres fejhalgatókhoz képest az első emelet Pioneer sajátmárkás erősítő / dac párosa + a Pioneer kézműves fejhallgatója egy rossz vicc volt. Külön extra, hogy viszonylag(!) széles paletta volt választható zenékben, míg a Grado fejeseknél egy dobszólót lehetett hallgatni végtelenítve.

Az ozaudio pultja számomra pozitív csalódás volt, a 200 ezres Audio Nirvana szélessávú és házi kínai csövesek kellemesebb zenét nyújtottak számomra (összesen 400 ezer Ft-ból), mint sok más terem 1,5 - 2 millió Ft-nyi cucca. Persze a szélessávúnak a kezelhetetlenük repesztő nagyon magas, és a halovány nagyon mély tartomány a gyengéi, amiket ügyes zeneválasztással ki is kerültek, így azonban nem sikerült megtudnom, hogy mennyire is zavaró az a dolog valójában :)

És akkor a korábban általatok már emlegetett vicces dolgok:

Amikor az alkas vastagságú 599.999 Ft-os tápkábel nem ér el a konnektorig, ezért a leg-leg-legolcsóbb 500 Ft-os TESCO-s elosztó megy 50 cm-t, majd abba megy bele az alkar vastagságú tápkábel, GJ!

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#85833) AMDFan válasza Eugene Roe (#85832) üzenetére


AMDFan
addikt

"Amikor az alkas vastagságú 599.999 Ft-os tápkábel nem ér el a konnektorig, ezért a leg-leg-legolcsóbb 500 Ft-os TESCO-s elosztó megy 50 cm-t, majd abba megy bele az alkar vastagságú tápkábel, GJ!"

Az nem probléma! A lényeg az utolsó 1 méter!! Ott megnyugszik az áram!!! ;]

(#85834) #46129152 válasza AMDFan (#85829) üzenetére


#46129152
törölt tag

A DP sorozat alsó-közép kategória. nekem ez volt...

(#85835) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok,

annyira nem ideillik a téma, de privátban is megkereshet aki tudja a megoldást.
Van 1db albumom ami FLAC-et is tartalmazó mka. Hogyan tudnám ebből a FLAC formátumot kiszedni, különösebb vesződés nélkül (értsd, automatikusan felcímzi a zenéket az mka-ban található 6ch-es anyagból).
Én sajnos ehhez anniyra nem értek, megköszönöm ha valaki megmondja a program nevét.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#85836) AMDFan válasza #46129152 (#85834) üzenetére


AMDFan
addikt

Tudom, nekem meg DP880. Ez volt 9 éve a setup :)

(#85837) Patice válasza gordonfreemN (#85835) üzenetére


Patice
nagyúr

Foobar2000

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#85838) gordonfreemN válasza Patice (#85837) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Sajnos ezt nem játsza le. Van ugyanilyen kontenerben amit lejátszik de ezt az albumot nem sajna...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#85839) MineFox54 válasza gordonfreemN (#85838) üzenetére


MineFox54
őstag

Bent van az mka component?
Azt hiszem, ez az. A 6ch mka miatt kell ez.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#85840) salesman válasza Shkiz0 (#85831) üzenetére


salesman
őstag

Polk Adio R50

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#85841) Patice válasza gordonfreemN (#85838) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha a Foobar2000 nem tudja lejátszani, akkor hibás az a fájl. Max. MKV Extract GUI-val kiszedhető a 2.0 hangsáv, csak akkor egy fájlban lesz az egész album és nem fog tudni hozzá .cue-t csinálni. Próbáltam...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#85842) cappa72 válasza gordonfreemN (#85838) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hű de megváltozott a képed. :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#85843) gordonfreemN válasza cappa72 (#85842) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na én meg nem is látom még :D

MineFox54
Hát ez a 6ch mka egy szivás igy nem is ertem minek a 6ch...
Amúgy igen fent van ez a codec de azt az egy albumot.
A többit is csak ha nem wasapi vagy asio van.
Patice
Ez rettentően elszomorít.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#85844) MineFox54 válasza gordonfreemN (#85843) üzenetére


MineFox54
őstag

Ctrl+F5, és látszik is rögtön az új arckép

[ Szerkesztve ]

(#85845) gordonfreemN válasza MineFox54 (#85844) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Azért ezen mar túl vagyok :)

Mobilról voltam, üriteni kellett a memoriát...
Szoval köszi :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#85846) Patice válasza gordonfreemN (#85843) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha fent van a foobar alatt a DTS plugin, akkor alapértelmezetten a sokcsatornás sávot fogja játszani. Távolítsd el a plugint és akkor a sztereót fogja csak tudni belőle dekódolni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#85847) gordonfreemN válasza Patice (#85846) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na ez is érdekes. Ezt olvastam már a foobar forumban. De nekem ha nincs fent a dts dekóder akkor végképp nem játsza le ezeket a fájlokat egyiket sem. Ki érti ezt.. :F

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#85848) bta1 válasza Eugene Roe (#85832) üzenetére


bta1
őstag

"Naim, Marantz is szomorkás volt mert az állvány 1,5 milliónál kezdődött"

A Fraim valóban drága (viszont nagyon jó, ráadásul végletekig Naim rendszerekhez hangolt) állvány, de azért ne túlozzunk. A Penna árlistája szerint 7, azaz hét darab normál magasságú polccal lenne kb. annyi.

(#85849) Cyrin válasza AMDFan (#85788) üzenetére


Cyrin
addikt

Kb tíz tizenkét év után ma mi is benézünk (pár emberrel aki szintén akkor hagyta abba), bár a hájendből akkor kiszálltam és azóta nem is foglalkoztam vele, mostani barátnőmet érdekli, megmutatom neki hogy ilyen is van. Jövőre talán a fiamnak is... Nagy csodára nem számítok, régen is ez a show volt a jóval gyengébb, amíg volt highend show. Itt meg a sok nagy és drága név közt sokszor a hivox volt a legjobb hang 😀...
A hostess csajok anno jók voltak:)

Annyi biztos változott, hogy ha unatkozok, tudok mobilneten PH-t olvasni:D

[ Szerkesztve ]

(#85850) Cyrin


Cyrin
addikt

Ja, egy kérdés, remélem nincsenek annyian mint régen, mert a tömeget nem bírom, azért is megyek ma...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.