Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

Beépíthető főzőlap terén elektromosat vagy indukciósat érdemes inkább venni? A csajomnak indukciós van, talán Zanussi, elég új, de néha fura hangok jönnek belőle, cicereg. Illetve további kérdésem, hogy átlag használatra érdemes venni ilyen 100 ezer forint feletti légkeveréses sütőket, vagy egy 60 ezer körüli Bosch/Electrolux/Teka, stb. megteszi? Egyáltalán mik az ajánlott márkák?

Rosszat nem akarok venni, inkább jó ár/érték arányút szeretnék, ami megbízható.

(#7602) radi8tor válasza szőröscica (#7601) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem csak indukciós főzőlapot érdemes venni. A kerámia ideje lejárt.
A cicergés normális. Egyes modellek hangosabbak, mint mások, ez a működési elve miatt van.

Arra oda kell figyelni, hogy csak fém lábosokat/edényeket lehet használni rajta. De, ha párodnak ilyen van, akkor azt már ismered.

Sütő? Jó kérdés. A lényeg, hogy nagy teljesítményű legyen, lehetőleg több fűtőszálas (hogy tudja tartani a hőfokot).

⭐ Stella

(#7603) szőröscica válasza radi8tor (#7602) üzenetére


szőröscica
addikt

Értem, köszönöm!

Következő kérdés. Hűtő.
Ha engednék a lehetőségeim, akkor biztos Liebherrt vennék, de sajnos az nem fér bele.
Kommerszebb kategóriában mi számít jónak? Electroluxokat láttam jó áron, de most is olyanom van, és Anyámék is olyat használnak, két teljesen más modell, de azok is elég hülye hangokat adnak ki magukból. Whirlpool esetleg? A+++-ban még az ami megfizethetőnek tűnik 180 ezer forint körüli árával.

Bár A++-osakat meg már 80 ezer körül lehet kapni, és 100k felárat azért nagyon lassan hoz be a 3+-os.

[ Szerkesztve ]

(#7604) radi8tor válasza szőröscica (#7603) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Samsung?

⭐ Stella

(#7605) Dluinet válasza szőröscica (#7603) üzenetére


Dluinet
nagyúr

indukciós főzőlap
Samsung hűtő

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7606) Napfénysüti válasza Dluinet (#7605) üzenetére

Na a Samsung ilyen ajánlott hűtőben? Pár hete mikor vettem még annyian nem ajánlották de nem bántam meg. Viszont szerintem 80-ért ebből a márkából nem lesz A++-os.

Més que un club!

(#7607) Dluinet válasza Napfénysüti (#7606) üzenetére


Dluinet
nagyúr

80-ért valóban nem lesz A++, sőt 100-ért sem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7608) Napfénysüti válasza Dluinet (#7607) üzenetére

Az RB29FSRDWW típusút vettem 110-ért és az is csak A+-os. Mintha 130-140-ért láttam volna belőle A++-ost de lehet rosszul emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#7609) Dluinet válasza Napfénysüti (#7608) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nagyon sok év kell, hogy a felárat behozza az a pár + jel
át kell gondolni, mert éves szinten csak pár kW a különbség

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7610) Napfénysüti válasza Dluinet (#7609) üzenetére

Létezik erre egy táblázat hogy különböző kategóriákban (hűtő, mosógép, stb...) melyik jelölés milyen fogyasztási tartományt takar?

Més que un club!

(#7611) Mercutio_ válasza Napfénysüti (#7610) üzenetére


Mercutio_
félisten

Még az is kérdés, hogy milyen paraméterek mellett kapják az adott tartományértéket, gondolom csúcsterhelés körüli állapotot modelleznek, hogy látványosabb legyen a különbség :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7612) Dluinet válasza Napfénysüti (#7610) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen, ezt egy szabvány határozza meg
most rákereshetnék a Google-n, de most nem

vagy bemész az MM-be és látod, hogy milyen éves fogyasztáshoz (kategórián belül) milyen címke tartozik

ami számít: az "A" kategóriájú 250l-es hűtő lehet kevesebbet fogyaszt, mint egy "A++"-os No Frost-os 250l-es

Mercutio: liter/éves fogyasztás és külön van Frost és No Frost-nak

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7613) Mercutio_ válasza Dluinet (#7612) üzenetére


Mercutio_
félisten

És ha jól értem hiába a no frost mégis az eszik többet? (persze kérdés hasonló-e az eredmény, ha hétköznapi emberek használatát modellezzük, akik csak évente 1X olvasztják le a "hagyományos" hűtőt, és a fagyasztóban 2-4 centis jég van, és a hűtő rész hátfala is időnként jeges, mert a gyerekek - ha vannak - 1/2 óránként nyitogatják :D )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7614) Dluinet válasza Mercutio_ (#7613) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nevelés kérdése
meg olyan hűtőt kell venni ami csipog ha nyitva hagyják, ha már ez a szempont

aki betudja csukni, annak nem kell feltétlenül csipogó hűtő

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7615) Napfénysüti válasza Dluinet (#7614) üzenetére

Én mindig becsukom de ez a Samsung csipog ha nyitva hagyom. Mondjuk ezt csak az elején direkt próbaképpen tapasztaltam ki, azóta nem is kellett jeleznie. :D

Més que un club!

(#7616) Mercutio_ válasza Dluinet (#7614) üzenetére


Mercutio_
félisten

Persze-persze, bár a macska se akkor pisil a kanapéra amikor otthon a gazdi :DDD

Nyitva hagyott ajtó szerencsére nem játszik, bár régebben olvastam, hogy vásárlásnál érdemes lazán becsapni az alsó és a felső ajtót is és megnézni nem nyílik-e ki tőle valamelyik (akár a másik, akár ugyanaz a lendülettől "visszapattanva", ha ez történik azt a hűtőt nem érdemes megvenni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7617) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Adott egy pár hónapos AEG 60060-as mosógép, vásárlás után, kb a harmadik mosásnál elkezdett magas hangon ciceregni, és kihorpadt az oldala. Szervízt felhív, szerelő kijön, azt mondja, hogy a diagnosztika nem mutat hibát, de kiugrott a dob, helyben visszarakja. Pár nappal később újra mosunk, a gép jó, de a magas hang még mindig megvan. Főleg centrifugánál és hosszabb programoknál jött elő. Szervíz újra felhív, kijönnek, elviszik. Eltelik két hét, visszahozzák, valamit cseréltek (nem emlékszem, ez még tavaly decemberben volt talán).

A bökkenő az, hogy még mindig megvan a magas cicergő hang. Nem olyan hangos, mint az első két javítás előtt, de határozottan hallani, és szerintem nem normális (volt olyan ismerős, aki azt mondta, hogy ennyi belefér). Nem mindig jön elő, ha épp nem, akkor elég csendes a gép. Ki van rendesen vízszintezve.

A második szervíz után hagytam a dolgot, elegem volt, hogy három hétköznapom ráment a szerelő várásra (mert persze a ***-ok csak hétköznap 8-4-között tudnak kijönni), és jött a Karácsony. De azért csak zavar a dolog. Szerintetek mennyire normális ez a cicergés?

[ Szerkesztve ]

(#7618) DeFranco válasza HThomas (#7617) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Fel kellene venni videóra...

(#7619) Laslow


Laslow
senior tag

Vettünk a héten egy AEG Lavamat 70470 FL elöltöltős mosógépet. Pár szó róla:
1. Picit sorjás a fedőlapjának az éle, néztem is, hogy egy 115 ezres mosógéptől azért nem ezt várnám.
2. A 7 kg-os űrtartalom érezhetően nagyobb az 5 kg-osnál!
3. A mosógép hangosan kezdi a mosást a víz beengedésével, de hamar elhalkul, nem igazán zavaró a hangja. Halkabb az előző mosógépünktől, és centrifugázás közben sem vészesen hangos. A hangja nem fülbántó.
4. Már 1000-es centrifugázással is szinte teljesen szárazak lesznek a ruhák, 1400-assal még nem is próbáltuk (csak a próbamosás ment 1400-as fordulatszámmal). Az előző mosógép 900-as centrifugával volt, annak vizesebbek voltak a ruhái mosás után.
5. Mosás elindulása után jó pár perccel észreveszi, hogy pl. alig van benne ruha, és hirtelen jól lecsökkenti a hátralévő mosási időt - nemértem miért nem teszi meg ezt rögtön az elején, induláskor?
6. A mosás végi csipogás szerencsére kikapcsolható.
7. Kiszállítás után volt benne némi víz, gondolom még a gyárból.
8. 1 év gyári és 4 év biztosítón keresztüli garancia van rá. Ez utóbbinál szemet szúrt, hogy a természetes elhasználódás/kopás okozta meghibásodásokra nem vonatkozik, márpedig azt szinte bármilyen hibajelenségre rá lehet húzni - remélem nem lesz belőle probléma!
9. A kijelzője kiválóan olvasható abból a szögből, ahonnét az ember látja miközben épp beprogramozza. Sőt, igazából bármilyen szögből elfogadhatóan olvasható.
10. Az ajtaja nekem nem tetszik, az előző mosógépé jobb volt. Ennél nem érzem biztosan, hogy rendesen becsuktam-e, mindig meg is kell nézni, hogy jól illeszkedik-e a kerethez.

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#7620) TommyGun


TommyGun
őstag

Megosztok énis egy tapasztalatot. Porszívós szösszenet jön!

Nos mivel a kéróban mindenhol járólap van és parketta így a porszívó kérdés nálunk sosem volt terítéken. Nyilván porszívózni szoktunk de parkettáról még egy rakéta is összeszedi amit kell, mivel szőnyeg nem sok van, de van 2 kistestű kutyusunk is, akiknek nem hullik nagyon a szőre de mivel főleg parketta van ez könnyebben kezelhető.

Tehát mindig ilyen vacak csingacsguk proszívóink voltak, örökölt vackok vagy csak vmi olcsójánosos sz@r. Szívták a port/szőrt meg amit kellett ennyi elég volt. Mind porzsákos. De az utóbbi időben egyre jobban idegesítettek. Elég hamar tönkrementek a szívófejek, a cső is egyre jobban kezdte megadni magát, és idegesített hogy amikor bekapcsoltam 2 kiló szart köpött ki magábból, így fogtam és kivágtam a kukába az egész hóbelebancot de még előtte belerúgtam párat. Úgy döntöttem veszek végre vmi olyat ami működik, kényelmes, minőségi és nem kell porzsákozni.

Mindenképp HEPA szűrős cuccot akartam, és olyat amibe nem kell porzsák és lehetőleg ne legyen elszállva az ára, és márkája is legyen. Teszibe kiszúrtunk egy samsungot, 15 ropi, hepa szűrő, mosható, porzsák nélküli 1600w, többféle fej, gusztusos kis méret. Nos szerencsére nem volt már belőle csak ami ki volt rakva.
Otthon áttúrtam a netet de végül egy hasonlóra esett a választás. Zanussi Zan 1800 13 ropi

Sok különbség nincs a kettő között, (mármint a samuhoz képest) igaz ez csak 1400w-os, mivel főleg parketta van nem is kell több de döbbenet mennyivel jobban szív mint a régi xarok. (nyílván nem kicsit jobb a hatásfoka) A kisebb szőnyegeket is patyolattisztára takarítja, kárpitokat is. Halk, könnyű, nem fúj ki semmit amikor bekapcsolom, könnyű üríteni, mosható mindkét szűrő benne, hasonló elven működik mint a kocsik légszűrője csak textíl a szűrő. Kimosod kiszárítod és pá. Könnyű tárolni, bele lehet akasztani a szívófejet a porszívóba, megtartja az egész fémcsövet így megáll magában az egész cucc a sarokba ha betolod.
Kb 2 mozdulat kiszedni a műanyag kazetta portartót, kinyitod alul és kiömlik a porcunami a kukába, ki lehet öblíteni mert azért marad még ott por, a szűrőt is 1 mozdulat kicsavarni kimosni kiszárítani. Meg vagyok vele elégedve, gumi kerekek, automata kábel behúzó. Mindez olcsóbban mint terveztük. Tán nem annyira dizájn de nem panaszkodhat ez sem, kellemes stílusos. Szeretjük NA!

Ajánlom.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#7621) HThomas válasza DeFranco (#7618) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Mobillal megpróbáltam felvenni a hangját, de valahogy nem igazán jött át az elkészült felvételen. Na majd ha mosunk és nem felejtem el akkor csinálok megint felvételt és feltöltöm valahova.

(#7622) harry válasza HThomas (#7621) üzenetére


harry
veterán

Nekem rémlik valami olyasmi, hogy telefon olyan formátumba ment, ami eleve levágja a túl magas frekvenciákat. Mert, hogy beszédátvitelnél 4kHz alatt van, az biztos, sima felvétel lehet ennél több, azt nem tudom. Mindenesetre megpróbálhatnád pl. fényképezővel hangrögzítést.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7623) nyunyu válasza HThomas (#7617) üzenetére


nyunyu
félisten

A bökkenő az, hogy még mindig megvan a magas cicergő hang.

Nem lehet, hogy a motor szenkefeit hallod?

Amikor megvettem az Electroluxot, elso mosas utan ijedtem hivtam a szervizt, hogy mi ez a hangosan visito hang centrifugazasnal.
Erre megnyugtattak, hogy az osszes modern mosogepet szenkefes motorral szerelik, mindnek ilyen a hangja.

Anyam ezereves Energomatja joval halkabb volt.

Kikapcsolhato program vege jelzes? :Y
Hmm, el kene olvasnom a manualomat, hogy az enyemnek is kikapcsolhato-e a lepcsohaz ebreszto funkcioja.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7624) nyunyu válasza nyunyu (#7623) üzenetére


nyunyu
félisten

Kikapcsolhato program vege jelzes? :Y

Hangjelzés

Minden gombnyomásnál, program végén, illetve probléma jelzésére megszólal egy hangjelzés.
Kikapcsolásához helyezze áram alá a készüléket, majd nyomja meg egyszerre a “Centrifugálás” és az “Elõmosás” gombot és mindaddig tartsa lenyomva, amíg egy sípoló hang nem jelzi a kikapcsolást.
A jelzés kizárólag riasztásnál marad aktív.

Meg jo, hogy 5 eve letoltottem a netrol a magyar Electrolux EWT13620 manualt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7625) radi8tor válasza nyunyu (#7623) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De, szinte biztos hogy a motor szénkeféjét hallja.

Az túlzás, hogy minden modern mosógépben ilyen motor van, mert a modernek már pl dobra szerelt kefe nélküli gépek, amik hangtalanok. :K

⭐ Stella

(#7626) Hulot


Hulot
tag

Tudja valaki, mekkora ellenállás van a vasalóban a hőfokszabályózó után?
Úgy gondolom, hogy az a fűtést jelző kis lámpa (3V) meghajtására szolgál.

[ Szerkesztve ]

(#7627) Mercutio_ válasza Dluinet (#7273) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha már a Hyundai szóba került, nem tudom jó ár - e, de obiban most akkus fúró /csavarozó potakkuval (12V-os) van 10k-ért.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7628) Dluinet válasza Mercutio_ (#7627) üzenetére


Dluinet
nagyúr

60km-es körzetben nincsen OBI nálunk, így nem opció

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7629) parandroid válasza neduddki (#7557) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, néztünk porszívókat, ki is próbáltunk párat, úgy tűnik, bejövős lesz az AEG Ultrasilencer. Tényleg elképesztően halk a cucc. Tologattuk egy kicsit a bemutatóteremben különböző felületeken, mondjuk por nemigen volt, de kellemes vákuumot csinált maga alá, úgyhogy bízom a dologban. Annyi még a gond, hogy a standard kék-narancs szín Katicának nem tetszik, úgyhogy néztünk egy ilyen fekete-zöld kombót, ami elvileg újabb, és még halkabb, meg pár helyen átdolgozott és állítólag még kevesebbet is fogyaszt. És csak 10 EUR-val drágább, ennyit már csak a szín miatti békesség is megér. :DDD

Rowentát ajánlgatták még nagyon egyébként, pontosan nem emlékszem, de szerintem ez a modell volt, ez is elképesztően halk, meg jónak is tűnt, de egy százassal drágább, ami azért nem kis különbség. Egy S8-as Miele-t is néztünk, az viszont nagy is volt, nehéz is, hangos is, meg drága is. Néztünk még egy Boscht is, amit kimondottan szőnyeghez és háziállatokhoz ajánlottak, de az is hangos volt a Rowentához és az AEG-hez képest. Meg kicsit drágább is.

Szóval összességében, ha nincs ellenérv a fekete-zöld Ultrasilencer ellen, akkor szerintem hétfőn megveszem Amazonról.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#7630) Alex91 válasza parandroid (#7629) üzenetére


Alex91
félisten

Ugyan a fekete-zold kevesebbet fogyaszt, de kisebb is a szivo ereje!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7631) neduddki válasza parandroid (#7629) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Tevedek ha aszonodm, hogy en a kiszemeltetr ajangatam?:- )
oruok hogy draga Bugzillam kedveben tudok jarni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7632) parandroid válasza neduddki (#7631) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Értem, amit írsz, csak azt nem, hogy mit akarsz mondani... :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#7633) neduddki válasza parandroid (#7632) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ne baj az alenyeg hog Bugzilla elgedett legyen:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7634) HThomas válasza HThomas (#7621) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sikerült tegnap felvennem a cicergést/süvítést:
1. mosás közben, a program első kétharmadában, halk
2. centrifuga előtt és közben hallható magas hang
3. még több magas hang

A felvételen nekem nem jön át (igaz csak a laptopom primitív hangszóróján tudtam meghallgatni), de a valóságban elég hangos és zavaróan magas hangja van.

A program (kb 1.5 órás alap program) első kb kétharmadában még csendes (1. felvétel), aztán egyszer csak megszólal (pont nem voltam a közelben amikor először elkezdte). Centrifuga közben hangos (maga a centrifuga nem, csak ez a süvítés), viszont amikor épp nem centrifugál, akkor is megmarad a magas hang (valamelyik felvételen ez is hallható).

(#7635) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Egyébként nemrég költöztünk új lakásba, majdnem mindenből kellett új.
Lett egy AEG villanytűzhely (Made in Germany, kellemes meglepetés), AEG gáz felsőrész (ki volt építve a gáz, eredetileg indukciósat szerettünk volna, végül ez lett), AEG mosogatógép, illetve a nemrég említett AEG mosógép, meg még pár apróság (Electrolux vasaló, turmixgép, vízforraló).

Eddig a mosógép alapján kicsit rossz szájízem van a márkával kapcsolatban (egyrészt a magas hang, másrészt a kiugró dob a harmadik mosás után), remélem a többi cuccal kellemesebb élményeim lesznek.

(#7636) radi8tor válasza HThomas (#7634) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha ennyire zavaró a hang, akkor felhívhatod a szervizt, csak esélyes hogy kijön a szerelő és azt mondja ilyen hangja van a motorjának és nem lehet vele mit csinálni.
De, ha zavar, akkor mindenképpen jelezném ezt nekik.

A mi AEG-nk nem ilyen hangos, igaz 2x annyiba került.

⭐ Stella

(#7637) cekkk válasza HThomas (#7634) üzenetére


cekkk
veterán

Ilyen hangja van a mi Zanussi mosógépünknek is amikor centrizik. Ez van, minket spec nem zavar.

(#7638) snipy válasza HThomas (#7634) üzenetére


snipy
tag

A szüleim AEG gépének is ilyen a hangja, kb 2 éves és valamennyit halkult ez idő alatt, de nem szűnt meg teljesen.
Az én Electroluxom 4 éves, most cseréltem benne szénkefét és ez is sivít. A gyári szénkeféknek viszont nem volt hangjuk! :F

(#7639) F-ECT$


F-ECT$
titán

Elromlott a régi kávéfőzőnk, ezért újat szeretnénk venni. Eddig őrölt kávéból főző gépünk volt, nem is szeretnénk kapszulás kávéra átállni.
Olyan gépet szeretnénk, melybe szemes kávét is lehet tenni (de esetleg őröltet is), meg tudja őrölni, van víztartálya is, és képes a tejhabosításra. Jó lenne, ha lehetne állítani a készülő kávé erősségét / mennyiségét, és egyszerre akár 2 csésze kávét is tudna készíteni. Abszolút otthoni felhasználásra lenne szánva, havi 100 körüli kávénál több nem készülne vele.

Már nézelődtünk 1-2 helyen, és a Saeco, Krups, Delonghi gépeket láttunk jórészt 70-350e Ft körül. Olyan nagy különbséget nem láttunk a tudásban (15 baros volt pl mindegyik), így első kérdésem, hogy mivel tud többet egy 300e-be kerülő egy 100e-be kerülőnél?

Illetve persze várok konkrét javaslatokat, további szempontok: a lehetőségekhez képest ne legyen túl nagy, könnyű legyen karbantartani (öntisztítás, vízkőtelenítés), jó tejhabot és persze jó kávét tudjon csinálni :) Emellett fontos a megbízhatóság is, ha már ennyit kiadunk érte.

Dive ever, work never.

(#7640) Mercutio_ válasza F-ECT$ (#7639) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha ennyit szánsz rá, akkor erre a Kávébuzulós topic a megfelelő :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7641) radi8tor válasza F-ECT$ (#7639) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én is azt javaslom látogass át a kávés topicba, ott van pár szaki, akiknek ez az élete. :)

⭐ Stella

(#7642) F-ECT$ válasza radi8tor (#7641) üzenetére


F-ECT$
titán

Írtam oda is, de nem nagyon reagálnak rá, most másról folyik a vita :) No de hátha később jön majd 1-2 tipp.

Dive ever, work never.

(#7643) nyunyu válasza HThomas (#7634) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennek durvabb hangja van, mint az en Electroluxomnak 1300-on centrifugalaskor. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7644) radi8tor válasza F-ECT$ (#7642) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Majd válaszolnak. Épp engem is elküldtek... :D

⭐ Stella

(#7645) HThomas válasza nyunyu (#7643) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Köszi az észrevételeket mindenkinek!

Igazából nem tudom eldönteni, hogy ez normális-e, vagy túl hangos. Eddig az jött le, hogy a szénkefe hangja, és többé-kevésbé normális, bár az is látszik, hogy sikerült egy hangosabb példányt kifognunk.

Zavarni kicsit zavar, vagyis igazából az a tudat zavar, hogy lehet, hogy rossz, aztán emiatt később a gariidő után dobhatom ki / fizethetek a javításért.

Szervízt viszont csak akkor hívnám ki újra, ha ez biztosan nem normális; egyrészt nincs kedvem még 2x fél munkanapot erre szánni, illetve félek, hogy megint az lenne, hogy elvinnék, visszahoznák, aztán maradna minden ugyanilyen.

#7643 nyunyu: és ez csak 800-as centrifuga volt...

(#7646) VIPowER válasza HThomas (#7645) üzenetére


VIPowER
senior tag

Szerintem ezt add el a rendőrségnek mint vallatóeszközt, és vegyél egy embernek valót. :)

(#7647) harry válasza HThomas (#7645) üzenetére


harry
veterán

Nem kellemes, de ez a hang még szerintem belefér... Esetleg küldd el a szerviznek is a hangmintát.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7648) talpas válasza HThomas (#7645) üzenetére


talpas
aktív tag

Azért írtál mert igen is hangos, zavaró számodra. Attól még dolgozik ez, ott szívtad meg, hogy nincs mosókonyha a három emeletes házad pincéjében és felmondtál a bejárónőnek. Nekem az utolsó awe kb. dupla hangos volt mint az előző automata gépem, hasonló magas frekin, kimondottan ezért zártam az ajtókat mert engem idegesített. Ez szörnyű így ahogy van. Esetleg panaszkodás a márka felé. Tiszta idegesítő hang mint a párkányiévanéni :C . zajongó.
Ezek a motorok forgásirány váltással /frekvenciaváltás nemtom a pontos igazságot/ fordulatszabályzással képesek működni. A nagy kondik is tudnak ám ott alul visítani, hogy a szénkefe erre a hangadásra képes lenne huzamosabb ideig? Nem hiszem. A tekercselés és a kondenzátorok viszont igen.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#7649) Napfénysüti

Megbízható, nem túl drága botmixert tudtok ajánlani?

Més que un club!

(#7650) Met


Met
nagyúr

Ezek a kapszulás kávéfőzők mennyire kompatibilisek egymással?

Tehet ha veszek egy ilyen kávéfőzőt akkor abba nem is tehetem más gyártó kapszuláját?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.