Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) scout pro válasza csemberlen (#8598) üzenetére


scout pro
csendes tag

A garancia csak akkor érvényes, ha megvan a bekötésről a számla.
Nekem a szerelő azt mondta, hogy ad róla számlát. Sőt, apródra fel is töltötte valaki az eladó gorenje K55303IW (kombi tűzhely) készülékét, és mellé a számlát a bekötésről.
Gorenje + Electrolux csoportnál így van.

(#8602) neduddki válasza Acef (#8599) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

"Csak a Zanussi Electrolux AEG kötelezi a vásárlót arra, hogy az elektromos sütőt, főzőlapot is a szakszerviz üzemelje be." ez igy most mar nem igaz, barki beoitheti es ne mveszik el a garncia akinek mergvan a ,megfeleo papirja hozza

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8603) Acef válasza neduddki (#8602) üzenetére


Acef
addikt

:)

most van időm bővebben

-Ellux. csop. elektromos sütő, lap beüzemelés-
Papírja, bélyezője, számlát ad róla, szakszerű munkát végez, vállaja az esetlegesen a beüzemeléskor keletkező hiba elhárítását (saját költségén), valamint elhiszi neki a forgalmazó, hogy a beüzemeléskor felfedezett (gyári?) hiba nem a hibás beüzemeléskor keletkezett, .... Ez az Electrolux csoport termékeinél kiemelten fontos, mert nagyon körültekintőek, szigorúak, azonnal megvonják a gart. (a szerviznek, forgalmazónak a szakszerviz által elvégzett beüzemelésből van haszna, amit nem szívesen enged át a szomszéd Józsi bácsinak) A többi márka esetén lényegesen "lazábbak" a feltételek.

Elektromos
A szakszerviz által történő beüzemelés 6-7000 Ft, +anyag.

Gázos
Szintén 6-7000 a munkadíj +kb 3-4000 a cső, amennyiben cserélni kell a régi gázcsapot, akkor 2500.

(#8604) neduddki válasza Acef (#8603) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na vegyuk sorra konumer suto beuzemles az barki barmijjen papir nelkul elvegezheti garanciavesztes nekluk, merthogy az egy foldeltr villasdugo azt meg csakbedufja barki
eletrmos fozlap: barki garanciveszts nelkul beuzemlheti garanciavesztes nelkul aki rendelkezik a elux altal kiadott beuzmlo papirral /es ehhez mint csemberlen moindta vizsgazott delejkergeeto is oleg/ hanyszor ell meg leirni hogy vegre megercsd???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8605) Acef válasza neduddki (#8604) üzenetére


Acef
addikt

:) sajnos a Te írásodat néha nem tudom értelmezni (Te is mobilról írsz?)

-a beép készülékek többségén nincs villásdugó (a sütők többségén sem)
-elektromos főzőlap: barki garanciveszts nelkul beuzemlheti garanciavesztes nelkul aki rendelkezik a elux altal kiadott beuzmlo papirral -bárki, vagy csak aki...?

Hagyjuk a témát, nem szeretnéd (megérteni) elfogadni amit írok, és ez nem az első eset tőled.
Még a végén kitiltanak a moderátorok, mondván, hogy ez itt OFF.

Jó pihenést!

[ Szerkesztve ]

(#8606) csibor válasza Acef (#8605) üzenetére


csibor
őstag

pedig igaza van. Nem rég hallgattam egy fogyasztóvédelmi műsort, a jelenlegi gyakorlatárt a fogy védelem keményen bírságol, ha eléje kerülne panasz formájában.

(#8607) Acef válasza csibor (#8606) üzenetére


Acef
addikt

Lehet.

ebben? "barki garanciveszts nelkul beuzemlheti garanciavesztes nelkul aki rendelkezik a elux altal kiadott beuzmlo papirral" Lehet, de ezt nem értem. Kire gondolt? Szervizre? :)

Vagy arra gondolsz, hogy csatlakoztathatod a dugvillásat? Persze, azt igen, csak ritka a dugvillás beép készülék.
Vagy amiben még u.a. véleményen voltunk?

-Jogszabály-
Józsi bácsi beköti, vmit elront, vagy eleve rossz a gép, esetleg később lesz hibás.
-Egyből kártérít/javít az Ellux, vagy bevizsgálás, bizonyítás?
-Ki szállítgatja a masinát?
-Józsi bácsinak elfogadják a "szakvéleményét"?
-Díjmentesen hozzák-viszik a rosszat-újat?
-Ki fizeti Józsi bácsi ismételt kiszállását, munkáját?

Hagyjuk már ezt, hogy majd Én beüzemelem. Mert Én tudom a jogszabályt, és olcsóbb lesz a beüzemelésem 3-4e forinttal.

Részemről OFF.

[ Szerkesztve ]

(#8608) csibor válasza Acef (#8607) üzenetére


csibor
őstag

Nem rád, és magamra gondolok :( Olyan vállalkozóra, vagy cégre aki rendelkezik a szükséges engedélyekkel. Cég nem kötheti ki neki ki a szimpatikus. Végül is nekem mindegy :) 1/2 órát erről beszélgettek a fogy véd valamelyik fejesével.

(#8609) Acef válasza csibor (#8608) üzenetére


Acef
addikt

O.K.
OFF

(#8610) zsozso17


zsozso17
tag

Sziasztok! Vettünk egy samsung hütőt külsőre belsőre tetszik.A bal oldala melegszik ami -több írás alapján- normális lehet, de szerintem a melegedéstől a burkolat tiszta hepe-hupa lett ez is normális?Még egy kérdés a bekapcsolástól mennyi idő kell, hogy a lehütse magát és meg áljon a kompresszor?

(#8611) neduddki válasza Acef (#8609) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

attol meg hogy vastagn szedeg hujjeseget beszelsz:- (((
eepotheto sutok jellezmozn nem vesznke fel ~3.6kW nal tobb deleljt a konzumer kat-ban arra pedig kivlaoan jo a villasdugaslj /leht hogy be kin emnni abba a botba es megnezni/
mutass nekemm jogszabajj ami elirja hogy csak szakszerviz kotheti be a fozolapot
kivalo pelda vagy a MM szkaertlmeere, rosszul es felretajkoztacc ne idoszeru infok isemtegtesevel, mikozben ragaszkocc ahujjeseghez min tfoxi a labtorlohzo,
tovabbi jo kuzdest;- ))) de lasd kivel van dogo holnap felhivom hejeted KG/?/-t az elux-tol es kerek hivatalos alalsfogllast, jo lesz igy?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8612) Acef válasza zsozso17 (#8610) üzenetére


Acef
addikt

Az oldalfal melegedése normális, és nem attól hepe-hupa, sajnos szinte minden hűtő ilyen.
Bekapcs. után néhány nofrost gépnél 6-10h is eltelik mire lehűti a belteret, nem probléma.

[ Szerkesztve ]

(#8613) zsozso17 válasza Acef (#8612) üzenetére


zsozso17
tag

Köszönöm válaszod.A hütő közben megállt, mármint üzemszerűen.A hepe-hupaság azért érdekes, mert csak a baloldala amelyik melegszik.

(#8614) scout pro válasza zsozso17 (#8613) üzenetére


scout pro
csendes tag

A festék is pattog róla?

(#8615) Acef válasza zsozso17 (#8613) üzenetére


Acef
addikt

Sajnos ilyen a gyártástechnologia, nagyon ritka az a hűtő aminek az oldalfalát felülrőr/oldalról nézve nem hullámos.

A melegedése normális, burkolatban a hűtőgázzal teli cső.
Ez főleg az első bekapcs/lehűtés során, nagyobb terheléskor, és nagyobb körny. hőfoknál érezhető.
Ne told rá a falra, és oldalt is legyen hely, hogy megfelelően tudjon szellőzni/hűlni.

(#8616) neduddki válasza Acef (#8615) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na csak a akedvedert: elux-ot bekotheti aki rendelkezik hztartasi gepszerelo okj-s /v. annka megflelo korabbi/ bizonyitvsnnyal es szamlakepes, az minimum EV
a nem villasdugoju konzumer sutore pedig nem kozvetitnem a vlaszt, de sejtheted:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8617) Acef válasza neduddki (#8616) üzenetére


Acef
addikt

"eepotheto sutok jellezmozn nem vesznke fel ~3.6kW nal tobb deleljt a konzumer kat"
Sőt! Többsége 2-2,2kW, ennek ellenére ritka a dugvillás ;)

MM: nem talált :(

Viszont mindenképp elismerésre méltó az igyekezeted, utánajárásod, köszönöm segítséget

(#8618) csemberlen válasza Acef (#8617) üzenetére


csemberlen
őstag

Évi szinten több eszközt üzemelek be, és dugvilla nélküli sütővel nem találkoztam még soha!
Persze nem jelenti ez azt, hogy nem létezik. A saját is tud gyors melegitést 3,5kW-al Aeg, és dugvillás volt.
Az más kérdés, hogy én bekötöttem fixre.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8619) Acef válasza csemberlen (#8618) üzenetére


Acef
addikt

Igen, mindkettőre van példa, és valóban nem számít, csak tudja azt az A-t.

[ Szerkesztve ]

(#8620) csemberlen válasza Acef (#8619) üzenetére


csemberlen
őstag

Látszik, hogy az írásból azt veszed ki ami a te igazadat erősíti, vagyis nem zárom ki a dugvilla nélküli lehetőségét, de még nem találkoztam ilyennel.
Esetleg tudsz linkelni olyan háztartási sütőt amire az van írva, hogy szakembernek kell bekötnie?
"csak tudja azt az A-t." Mit kéne minek tudnia?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8621) Acef válasza csemberlen (#8620) üzenetére


Acef
addikt

Ahogyan Te is írtad, van dugvillás, és kábeles, és ez valóban mindegy, csak az a fontos, hogy a csatlakozás ki tudja szolgálni a sütő áramfelvételét. Tehát egyetétettem veled.

Egyébként valóban soknak nincs dugvillája, és ennek nincs köze a beüzemeléshez/személyhez.

(#8622) Gyick


Gyick
őstag

Mi két hete vettünk ilyet (+5 év garival) [link] Ebből egy 4*2,5 kábel jön ki,az elektromos sütőnkből(Miele h316) meg egy 5*2,5-es kábel,nyilvan aminek kell a 3 fázis az nem lehet dugvillás sztem.

Na most nekünk nem szakszerviz kötötte be olyankor mit csináljak ha esetleg elromlik?

[ Szerkesztve ]

(#8623) Acef válasza Gyick (#8622) üzenetére


Acef
addikt

Amint megtudtuk, csak az a lényeg, hogy szakember üzemelje be, erről legyen számla, és szakszerű munkát végezzen, vagy vállalja a felelősséget.

(#8624) Gyick válasza Acef (#8623) üzenetére


Gyick
őstag

Az nem járható út hogy ha elromlik kikötöm a sorkapocsokból azt kihivom őket hogy kössék be és ott kiderül hogy nem jó?Néztem amugy Kaposváron meg Nagykanazsán van legközelebb szerviz az egyik 60 a másik 50km innen gondolom nem ingyen jönnek ki....

[ Szerkesztve ]

(#8625) Acef válasza Gyick (#8624) üzenetére


Acef
addikt

Làtszik ha már be volt kötve.

Csöngesd meg a szervizt, mert kiszállással is csak 7000 körüli a munka / +anyag

(#8626) neduddki válasza Acef (#8617) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

marhasagokat szajkozo nikkekel ojjan vagyok mint anya ahujje fijahioz:- )

csaaltkozm csemberlandhez mutss legyszives egyet

udv

neduddki

mod: de van koze ugyansi a digvilast besdugo es nem kell beuzemelo hozza, a mazzagos meg azert mazzagos hogy jellejn, de megprobahazz meggyozni a dugvilals beuzemlesi szuksegleterol max sokat rohogok....

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8627) rii válasza rii (#8583) üzenetére


rii
nagyúr

up

erős porszívó 10.000 alatt van most valahol?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8628) Gyick válasza Acef (#8625) üzenetére


Gyick
őstag

7000 az k*rva sok főleg ilyenért hogy 4 db vezetéket sorkapoccsal összekötni...Ha ezt tudom vettem volna whirpoolt pl...

(#8629) Acef válasza Gyick (#8628) üzenetére


Acef
addikt

Ingyen nem dolgozik senki.
Kiszállás, munka, számla.

keress egy helyi szervizt/vállalkozót

(#8630) Acef válasza neduddki (#8626) üzenetére


Acef
addikt

Most láttam, hogy írtál. :)

Az elektromos főzőlap miatt kell szakember a beép sütő+lap beüzemeléshez, ezért mindegy a sütő csatlakozója.
Nem mindig van időm részletesen leírni amit szeretnék, ezért a félreértések, és már régen off, túlragozott a téma. (csemberlandnek csak sütőt írtam, de sütő+lap-ra értettem)

Részemről lezárva, köszönöm az infókat.

[ Szerkesztve ]

(#8631) Acef válasza Acef (#8630) üzenetére


Acef
addikt

elírtuk:
csemberlan csemberlen

[ Szerkesztve ]

(#8632) neduddki válasza Acef (#8630) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

oke, en azert meg varo a linket a nemdugvillas sutorol

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8633) Acef válasza neduddki (#8632) üzenetére


Acef
addikt

Inkább fotókat küldök (valsz holnap), mert a linken nem azzal foglalkoznak.

(#8634) neduddki válasza Acef (#8633) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

varom, lehetoleg elux brancs slegyen:- )

udv

neduddki

mod: ja talalkoztam a ~20 eves fagyasztoladankkal vmi elktronik helis felirat diszeleg rajta pediglen birinybul gyutt az bsztos:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8635) neduddki válasza Gyick (#8622) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI

egy miele melel hogy a pekben vesz vki eg zanussi-t erre nagyon kivancis vagyok?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8636) Acef válasza neduddki (#8634) üzenetére


Acef
addikt

Ott pl. Husqvarna is készült. Kinek/hová milyen névvel készítik.

[ Szerkesztve ]

(#8637) neduddki válasza Acef (#8636) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

azttudtam a motorok miatt:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8638) csemberlen


csemberlen
őstag

NFH facebbok oldalára feltettem a vitatkozásunk tárgyát, ők válaszoltak.

Tájékoztatjuk, hogy a jótállás kétféle lehet: önkéntes, illetve kötelezõ. Utóbbiról akkor beszélünk, ha a jótállást jogszabály rendeli el. Az Ön által megnevezett termékre jelenleg a kötelező jótállási idő egy év. A jogszabályon alapuló jótállásból eredő igényt csak azzal szemben lehet érvényesíteni, akivel a fogyasztó a szerződést kötötte, azaz akitől a terméket megvásárolta. Létezik azonban az önkéntes jótállás jogintézménye is, amely esetén az eladó vagy gyártó a kötelező jótállásnál kedvezőbb feltételeket (például hosszabb jótállási idő vállalása) is megállapíthat. Az önkéntes jótállás feltételeit a gyártó/eladó szabadon állapíthatja meg. Megkötés annyiban van, hogy a jótállás nem érintheti a fogyasztó törvénybõl eredõ – így különösen a szavatosságon alapuló – jogainak érvényesítését.

Fentiek alapján elmondható, hogy önkéntes jótállás esetén a gyártó vagy az eladó megszabhat bizonyos feltételeket, amelyek mellet önként vállalja a jótállást a termékkel kapcsolatosan, így akár az üzembe helyezés Ön által megjelölt feltételeit is kikötheti.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8639) neduddki válasza csemberlen (#8638) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nesze semmi fogd meg jol:- )))

udv

neduddki

mod iletve a 1 ev jar es kesz, a kiterjesztesnel kothet bele

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8640) csemberlen válasza neduddki (#8639) üzenetére


csemberlen
őstag

Vagyis ahol csak 1 év a gari nem kötheti ki a beüzemelőt.
Ahol plusz éveket vállal be ott esetleg. Az elux gari levelében kikötik a szervizt, de ezek szerint támadható.
Egy topikosnál asszem siemensnél volt, hogy ha a saját szakijuk köti be akkor + 1 évet adnak a garihoz.
Vagyis ők jogkövetőek.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8641) neduddki válasza csemberlen (#8640) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

de az 1 ev akkor is jar csak a kiterjesztest kothetik a + evekhez

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8642) scout pro válasza neduddki (#8639) üzenetére


scout pro
csendes tag

Miért semmi?

Le van írva. 1 év kötelező. Ha több mint 1 év akkor elvárhatja az Zanussi-Electrolux-AEG, gorenje, akárki hogy az ő feltételei szerint történjen a beüzemelés. Tehát Zanussi-Electrolux-AEG szakszerviz, gorenje szakszerviz, stb. kösse be a készüléket.

> kötelező jótállás miatt, ha nem a hozzájuk tartozó szakszerviz köti be a készüléket, akkor csak 1 év jótállás lesz rá, 2 v. 3 év helyett.

Én amikor megkérdeztem, mindkettőre (Zanussi, gorenje kombinált tűzhely) azt mondta a szakszerviz hogy 7990 Ft a bekötés, ANYAGGAL, KISZÁLLÁSSAL, MUNKADÍJJAL, mindennel együtt.

Az arukereso.hu-n 15-20 ezer Ft-os összegeket írnak.

(#8643) scout pro válasza neduddki (#8641) üzenetére


scout pro
csendes tag

A kiterjesztett garancia a legtöbb esetben az önkéntes jótállási idő növelésére használható. Tehát elvárják, hogy szakszerviz kösse be.

Union Biztosító kiterjesztett garanciája így van.

Mikor megveszed a terméket, akkor a kötvényen úgy fog szerepelni, hogy 5 éves kiterjesztett garancia.
Ez az ÖNKÉNTES JÓTÁLLÁS letelte után él. Ha szakszerviz köti be.

A gorenje kombi tűzhelyre 3 év önkéntes jótállás van, és 5 évre terjeszthető ki a garancia az Unionnál.
Ha most megvennéd, akkor 2019/05/08-ig élne az 5 évre kiterjesztett garancia.

A Zanussi kombi tűzhely esetén 2 év az önkéntes jótállás, és 5 évre terjeszthető ki az Unionnál.
Ha most megvennéd, akkor 2019/05/08-ig élne az 5 évre kiterjesztett garancia.

(#8644) neduddki válasza scout pro (#8642) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tessek momnai el teccet jutni a mod-if is???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8645) scout pro válasza neduddki (#8644) üzenetére


scout pro
csendes tag

a "mod-if" az mit jelent?

(#8646) Sickboy25 válasza scout pro (#8645) üzenetére


Sickboy25
addikt

mod-ig... magyarul kiegészítés

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#8647) Acef


Acef
addikt

Nincs időm, fotoztam az elsot, ami kabeles volt (ez egy Whirlpool)

(#8648) neduddki válasza Acef (#8647) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

naszongya: az osszes orveny suto es fozolap mazzagos, bekotesere szkameberre vna szukseg, de nekik oleg szakkepzett delajhajkuraszo is

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8649) Mate válasza Acef (#8647) üzenetére


Mate
nagyúr

Elmondható akkor, hogy az összes, beépíthető elektromos sütő-t szakembernek kell bekötnie?

(#8650) neduddki válasza Mate (#8649) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha igenyet tartasz az extra garra, mod: mazzagoasknal, dugvillanal meg Te magad bedugod a konnyektorba

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.