Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) Met válasza scout pro (#8798) üzenetére


Met
nagyúr

Ha máshol veszik akkor szerintem pont ugyan annyi esélye van erre mint a linkelt eset.
Egy hónap hűtő nélkül, miért nem kérte vissza a pénzt és vett máshol? 54-56 cm szabvány szélesség

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8802) scout pro válasza Met (#8801) üzenetére


scout pro
csendes tag

IKEA szokatlanul pofátlan volt, szerintem ha valami más helyen (nem MM) vesz valaki akkor hamarabb sikerült volna rábírni a céget kártérítésre...

(#8803) ildi_ válasza Acef (#8800) üzenetére


ildi_
csendes tag

Hahaha. :) Azt hiszem, hogy ez a kérdés most eldőlt. Szerencsére gondolkodtam egy kicsit és rájöttem, hogy nem fog beférni a fürdőszobaajtón ez az elöltöltős. Úgyhogy ez a kérdés is el van döntve. De amin ennyit rágódik az ember, azt már nem szabad megvenni, ezt éreztem már az elején is.

(#8804) neduddki válasza Acef (#8800) üzenetére


neduddki
nagyúr

hi

gyaus vgay Te nakem nsagyom sunnyogsz most:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8805) harry válasza scout pro (#8770) üzenetére


harry
veterán

Holnap reggel mennék érte, nem szívesen variálnék...
De főleg, hogy mit / mi alapján választanék másikat? Márka, típus, egyéb paraméter?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8806) albiosz válasza harry (#8805) üzenetére


albiosz
őstag

[link] Személyre is áll. :)

(#8807) Mosqu!to válasza csemberlen (#8786) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Jelenleg kettő, de 5 éven belül gyarapodhatunk.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#8808) Mosqu!to válasza neduddki (#8787) üzenetére


Mosqu!to
addikt

És ez milyen jót vagy rosszat jelent? :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#8809) Acef válasza neduddki (#8804) üzenetére


Acef
addikt

:) csak nincs időm..

egyébként Én azt hittem, hogy az alkalmi vételt nem kell dicsérni.
(közben meg de. Ezek szerint attól gyanús, hogy harmadával olcsóbb, mint a többi.)

(#8810) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

AEG L61060TLE 5 év garival felültöltős mosógép 115e. Ez tűnik befutónak, van esetleg ellenvélemény? :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#8811) neduddki válasza Mosqu!to (#8810) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

exs ugy enm kell szakszerviz koinyektoba dugashoz?:- )))

udv

neduddki

mod: exexex ha kel akko rkell...

mod: megkene neznme hogy ki a braktaros bizotsitoja

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8812) DeFranco válasza neduddki (#8811) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem a szakszervíz a vízmértékbe állításhoz kell :DDD

(#8813) Acef válasza Mosqu!to (#8810) üzenetére


Acef
addikt

Nincs, nem is lehet.
Esetleg a fordulat, de ezt Te tudod.

5évvel 115?

(#8814) harry


harry
veterán

Szerintetek mennyire lehet praktikus / érdemes olyan sütőlapot választani, ahol két főzőzóna indukciós, kettő pedig nem? Gondolom a legnagyobb előnye akkor van, ha van olyan komolyabb edény(készlet)em, ami nem mágnesezhető, és ezeket nem szeretném lecserélni (de persze van mellette másmilyen is, hogy azért legyen értelme az indukciós résznek is).

Most sima kerámia van, és a cserén gondolkodok. Csak igazából a felezettnek nem nagyon látom hátrányát, inkább előnye van, de lehet csak én nem veszek észre valamit...?
Az egyetlen rossz helyzet, amit el tudok képzelni, hogy 3 vagy 4 lapot is használnék egyszerre, és van is rá mágnesezhető edényem, de csak kettőt tudok indukciós lappal meghajtani, a többit nem (ami szintén nem "baj", csak kevésbé hatékony). Na de ez azért talán nem túl gyakori.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8815) Met válasza harry (#8814) üzenetére


Met
nagyúr

Kérdés Válasz

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8816) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok! mosogatógép vásárlás előtt állok.....nagy a kinálat! :) Esetleg véleményt tud valaki irni erről a modellről: Whirlpool adp 500 IX ??? Köszi

(#8817) neduddki válasza Rotor82 (#8816) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bosch v, elux csoport inkabb

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8818) harry válasza Met (#8815) üzenetére


harry
veterán

De ez miért baj? Erre írtam, hogy eleve ritka az, hogy kettőnél több lap kelljen, amikor meg igen, azért annyira nem gond, hogy ott másmilyen van.

Meg amúgy sem értem, ha egyszer van olyan edényem, amit nem tudok használni az indukcióson, de amúgy egy minőségi darab, tehát szeretném használni, akkor néha csak fogom... vagy annyira meggyőző az indukciós rész, hogy érdemes lecserélni ezeket is?

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8819) Rotor82 válasza neduddki (#8817) üzenetére


Rotor82
aktív tag

ok.
100-120 körül Te mit ajánlanál ezekből? Esetleg még Siemens?

(#8820) janos666 válasza neduddki (#8667) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Végül is erre böktem rá: Bosch WLO24260 BY :R

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8821) Acef válasza janos666 (#8820) üzenetére


Acef
addikt

Már megvetted?

(#8822) janos666 válasza Acef (#8821) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azért írtam be ide, mert még csak megrendeltem, de van pár napom visszamondani, esetleg átvételkor elállni, szóval hallgatlak, ne kímélj. :D

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8823) Acef válasza janos666 (#8822) üzenetére


Acef
addikt

Semmi extra ;)

A minap egy MM flyerbe csomagoltam a szendvicset, és tökéletesen friss maradt.
Próbáld ki, csak friss legyen az az országos MM flyer, mert akkor az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#8824) Mosqu!to válasza Acef (#8813) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Aham, 5 évvel 115, sőt, több termék együttes vásárlása esetén kedvezményt is adnak.

Felhívtam őket, megkérdeztem az extra évekről: nincs extra szakszervizes bekötős szivatás. Az első év a hivatalos márkaszerviz garancia, a maradékot nem tudom pontosan, gondolom bolti/biztosítói garanciából adják, de meggyőzőnek tűnik, hogy ők közvetlenül (márka?)szervizként is funkcionálnak.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#8825) neduddki válasza Mosqu!to (#8824) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vegyuk akkor sorra: a tutaje a b-s markabolt ill. braktar utod ill. remiz mellet a vnikori braktar, is, valamint szerviz elux brancs +b-s +zelmer, tobb gepnel igen korrekt kedvemeneyek vannak meg, ill bekotos gepnel /fozolap/ 11k-er kihozzak bekotik+meg hozza mindet amit vasaroltal
tavajj a gyari gar melle naffaluban meg adtak saajt +2ev sajat szervizgart is, ugy nezem idenre mar ok is grupamaval kotottek
a migbizhatosagukrol: toluk van a mile porszivom, 2db aeg 47330, meg tavajj a konyham nagy resze ill. exceges esmeresim mindene /braktaros idoben fantorpikus cuccik vltak/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8826) neduddki válasza Rotor82 (#8819) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem akarsz rabokni az 5ev garos aeg-ra akaor bemutatoterem akr braktar? link feljebb

udv

neduddki

mod: janos666: Nked mindekeopo keskeny ugye?

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8827) DeFranco válasza Acef (#8823) üzenetére


DeFranco
nagyúr

delaza :DDD

(#8828) Acef válasza DeFranco (#8827) üzenetére


Acef
addikt

:) Csak burkolt...
A múltkor felnyomtak a moderátoroknál, mert egy konkrét akciót ajánlottam.

(#8829) DeFranco válasza Acef (#8828) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tudom, marhaság volt az is.

(#8830) Rotor82 válasza neduddki (#8826) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Nem nagyon értem, hogy mit akarsz. Most Te egy mosógépet ajánlasz, amikor én mosogatógépet keresek? :F

[ Szerkesztve ]

(#8831) Morris válasza Rotor82 (#8830) üzenetére


Morris
veterán

Vegyél egy olcsó bosch-t. (csakis 12 terítékest)
Szerintem a magasabb árkategóriában lévő gépeknél lévő extrák semmire nem valók, pláne nem plusz pénzért. Arra kell, hogy mosogasson. Ezt egy 60ezres gép is tudja. (én legalábbis annyiért vettem a miénket a MM-ban)

[ Szerkesztve ]

(#8832) neduddki válasza Rotor82 (#8830) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bocs kevertem hogy nmit szeretnel

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8833) Morris


Morris
veterán

Ennyire felment az ára a miénknek???link :Y :Y
Ehhez képest fél áron vettem!

(#8834) DeFranco válasza Morris (#8831) üzenetére


DeFranco
nagyúr

+1

(azért pár alap dolog legyen benne, féltöltet, rövid program, aquastop, de nem kell túlbonyolítani)

#8833: azt te akkor valami alkalmi áron vetted, valószínűleg belenyúltál egy kényszerleárazásba, mert a managernek nyomta a forgási sebességét a beragadt készlet. szoktak ilyet csinálni, hogy elkerüljék a hq lecseszését a beragadt készlet miatt jobban megéri nekik bukóval eladni. anno én is ilyenbe nyúlhattam bele.

[ Szerkesztve ]

(#8835) Morris válasza DeFranco (#8834) üzenetére


Morris
veterán

Ebbe jól esett belenyúlni! ;] :D
Aquastop +7k (csak egy darab cső- lehet hozzá külön venni)

(#8836) DeFranco válasza Morris (#8835) üzenetére


DeFranco
nagyúr

beépíttetted azt a csövet? úgy tudom a lefolyóoldal fix amúgy is, és a gépnek is tudnia kell az AS-t, de javíts ki ha tévedek, nem vagyok benne biztos

(#8837) Morris válasza DeFranco (#8836) üzenetére


Morris
veterán

Én ezt a MM-os komától hallottam, hogy gyakorlatilag bármelyik gépet AS-ossá lehet tenni. Én nem foglalkoztam vele. Nekem a sima gyári cső megy a gépbe.

(#8838) canniball válasza Morris (#8835) üzenetére


canniball
nagyúr

Szerintem az Aquastopos cső nem ugyanaz mint a gépbe épített elektronikus AS. Mondjuk nem olvastam mélyebben utána, lehet a végeredmény nem igazán tér el.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8839) janos666 válasza neduddki (#8826) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na ez fel sem tűnt, hogy keskeny, csak hogy valamiért bőkezűen le van árazva.
Bár nem nagy ott a hely, de eddig elfért a standard méret. Van valami kimondott hátránya, amiért 110k-ból jobb normál méretű is kijönne?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8840) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Bosch SMS53L18EU -ról van valakinek tapasztalata? (PRO/KONTRA)
Alsó/felső szint tüskéi lehajthatók-e a nagyobb fazekak miatt?

(#8841) neduddki válasza janos666 (#8839) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a 115rugos foljebb linklet aeg-hez mit szo 5 ev garival?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8842) Acef válasza janos666 (#8839) üzenetére


Acef
addikt

A normál méretűben nagyobb a dob.
(ne tévesszen meg kg jelzés!)

(#8843) janos666 válasza Acef (#8842) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, hát ezt gondoltam, hogy nem Doctor Who féle TimeLord tech. :DDD
A dobméret így saccra nem gond. Amivel néha viszonylag alaposabban meg volt pakolva, az inkább függönyök, ágyneműhuzatok, stb, nem ruhák, az pedig viszonylag ritka és egyáltalán nem sürgős esemény, így vállalható, ha több menetből jön össze.
Arra gondoltam, hogy a hatékonysága is rosszabb-e ennek a kialakításnak (pl. túlzottan gyűri a ruhákat, vagy gyorsabban kopnak a mozgó alkatrészek, amiért a helyhatékonyság volt a fontosabb szempont, ilyesmik).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8844) harry válasza canniball (#8838) üzenetére


harry
veterán

Gépbe épített mit jelent? Ennek nem az a lényege, hogy a cső hibáját elhárítsa? Nekem valami olyasmi rémlik, hogy dupla fala van, és ha a belsőben szivárgás van, lezárja a csapnál lévő speciális csatlakozót, és így nem tud szétfolyni (több víz a csőbe folyni). [link] Ehhez miért kell elektronika? Illetve mondjuk van olyan, ami akkor lép működésbe, ha a gép ereszt, és a gépbe folyó oldalon zárja le a csövet, ok, de az akkor egy másik hibaforrás már, pl. Gorenje oldalán láttam a Total AquaStopot.
Ha van, akkor azért csak jobb azt a csövet használni...

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8845) janos666 válasza neduddki (#8841) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A felültöltős nem nyerő, mert a mostani elöltöltős felett falra szerelt szekrény van, szóval vagy tologatni kéne, vagy komolyabban átrendezni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8846) neduddki válasza janos666 (#8845) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

erre gondoltam

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8847) janos666 válasza neduddki (#8846) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én is. Ez felültöltős, ahogy a hsz-ben írtam. :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8848) neduddki válasza janos666 (#8847) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

franba meg vagyok ma keveredve tejjesn hogy mejjk hun van, szovla erre,

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8849) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Melyik típusú 12 terítékes Bosch-t éri meg a legjobban mostanában megvenni?
A keret max 120-130 körül lenne rá...
És a fehér szín kizárva! Tehát inox!

(#8850) Dani82


Dani82
senior tag

na ma meghalt a porszivom vegleg. 1,5 eves zanussi.
mivel SOS kellene egy porszivo, amit bemegyek az elso mediamarkt/auchanba es megveszek amig talalok valami jófogást a neten, milyet nezzek, ami ilyen max 20k de mégis ár/értékben egy sima 45nm kecót heti 3x rendesen felszippant.
főleg macskaszőrt
van egy szőnyeg is de a felulet 90% parketta es csempe

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.