Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) Morris válasza DeFranco (#7050) üzenetére


Morris
veterán

és az aquastop? Vagy annyira nem is létkérdés? :U

(#7052) DeFranco válasza Morris (#7051) üzenetére


DeFranco
nagyúr

au, tényleg, azt elfelejtettem, az hiányzik sajnos.

nem létkérdés, de sokkal jobb, ha van, én anélkül tényleg nem vennék, így ezt én ki is zárnám sajnos

(#7053) sysrq


sysrq
őstag

http://www.bosch-home.com/hu/term%C3%A9kek/mosogat%C3%A1s/szabadon%C3%A1ll%C3%B3-mosogat%C3%B3g%C3%A9pek/SMS40D02EU.html
valami védelem csak van benne, a bosch sajátja az nem lehet rossz annyira.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#7054) Morris válasza sysrq (#7053) üzenetére


Morris
veterán

mostmá végképp nem értem. Ezek szerint van benne valamilyen "vízvédelem" de nem az aquastop? :F

(#7055) neduddki válasza DeFranco (#7048) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

52dBA az mar oleg sok, leglabnis nekem, persze -db-kertr rendes aratkernek:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7056) canniball válasza Morris (#7051) üzenetére


canniball
nagyúr

Jó dolog az de szvsz nem létkérdés. A mosógépünkben pl. nincs és soha nem is hiányzott még. Nyilván ha néhány ezres a különbség akkor nem érdemes ezen spórolni, de ekkora difinél én egy percig sem gondolkoznék.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7057) DeFranco válasza neduddki (#7055) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez relatív. a miénk ennyi, így tudok róla nyilatkozni.

egy csukott ajtó mellett meghallod, ha fülelsz, de soha nem zavaró, nem zavar bele sem alvásba, sem bármilyen más hangba (beszélgetés, tv, stb.)

ha épp mellette állsz, akkor kb. annyi hangja van, mint egy csendesebb autónak alapjáraton, de a hangerőn így sem kell emelni beszélgetéskor, és lehet mellette pl. nyugodtan telefonálni is.

külön konyhába szerintem vállalható, amerikai konyhába, nappalival egy légtérbe nem tenném már be jó szívvel, kompromisszumként oda is elfogadható, de tanácsként nem tanácsolnám, hogy jó oda

(ja, és a miénk az halmozottan hátrányos, mert van 10-10 centi a két oldalfala meg a bútorlap között, mögötte pedig pozdorjalappal elválasztott strang, ami gyakorlatilag mélynyomóként funkcionál... lehet ha kitölteném valami anyaggal a helyet a két oldalán ennyi hangja sem lenne)

[ Szerkesztve ]

(#7058) Morris válasza canniball (#7056) üzenetére


Morris
veterán

Akkor jó! Mert nagyon gondolkozom, hogy megvegyem e.
Bár jobban tetszene a beépíthető, de belegondolva, hogy kb 23k különbség van a kettő között, így kibírom, hogy szabadonálló lesz.
Ráadásul 0%THM van rá :U

szerk.: indulok is a MM-ba megnézem! folyt. köv....

[ Szerkesztve ]

(#7059) Morris válasza Morris (#7058) üzenetére


Morris
veterán

megvettem.

(#7060) DeFranco válasza Morris (#7059) üzenetére


DeFranco
nagyúr

aquastopról mit lehet tudni? garikiterjesztést vettél? 2 év az alap garancia?

belső kialakítása milyen?

[ Szerkesztve ]

(#7061) Morris válasza DeFranco (#7060) üzenetére


Morris
veterán

No, akkor jöjjön az élménybeszámoló!

A belső tök ugyanaz mint a mellette lévő 99k-s és a 104k-s bosch gépeké! Tehát full ugyanaz.
Funkció tekinetetében a 99k-s géphez képest annyi van, hogy nincs fél töltet funkció és nem lehet időzített indítást választani! Ennyi.

Az Aquastop-ról: Gyakorlatilag mindegyik gépet "aquastoppossá" lehet tenni egy külön csőrendszerrel ami ott a MM-ban 7k-ba kerül. Ezt a csövet adják az olyan gépekhez amiket aquastop-pal reklámoznak!

Garkiterjesztés egyelőre nem elérhető a MM-nál, mivel volt az a kis affér korábban a biztosító és a MM között (magyarán lelépett a biztosítós a lóvéval aztán csődöt jelentettek - de ezt Te tudod, mert veled is ugyanaz történt akkor mint velem - jött a levél a MM-ból, hogy átvállalják), szóval marad a 2év.
Azt mondták talán januártól létezhet megint...de ez még kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#7062) DeFranco válasza Morris (#7061) üzenetére


DeFranco
nagyúr

használjátok egészséggel, nagyon jó szolgálatot fog tenni, meg fogod látni :) jó döntés volt :)

megtennéd, hogy ha megjön a két polcról csinálsz egy-egy képet? kíváncsi vagyok,hogy milyen az elosztása

ha minden rendben van vele (és miért ne lenne) akkor ennyiért főnyeremény... candy-ket nem dobálnak utánad ilyen áron

[ Szerkesztve ]

(#7063) Morris válasza DeFranco (#7062) üzenetére


Morris
veterán

köszönjük! :)
kb 3 nap a szállítás. Ha itt van, mennek a képek! ;)
ja és az utolsó csomagolt (bontatlan) darabot sikerült megszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#7064) canniball válasza Morris (#7061) üzenetére


canniball
nagyúr

"Gyakorlatilag mindegyik gépet "aquastoppossá" lehet tenni egy külön csőrendszerrel..."
Nofene, ezt nem is tudtam. Mármint hogy az "a.s.-csövet" nem a.s.-os készülékre is fel lehet tenni, azt hittem ez a gép oldaláról is igényel valamiféle előkészítést.
Így tényleg bestbuy volt. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7065) Morris válasza canniball (#7064) üzenetére


Morris
veterán

Én is pislogtam nagyot mikor mondta a koma! Azt mondta, hogy ennél jobb akciót nem tudtam volna kifogni.

(#7066) sysrq válasza canniball (#7064) üzenetére


sysrq
őstag

Mosógépeknél én is ezt hallottam, gondolom ha a csonk cserélhető és nem fix akkor mehet. Az Aquastop az egy dupla falú cső ami a csatlakozásnál lezár ha víz kerül a külső és belső közé, vagy nem?
Hétezret lehet hogy megér hogy majd lehet nem kell parkettát/padlószőnyeget cserélni/javítani. A víz nem áll meg a küszöbnél. De lehet sose kell. A kedvenc bringaboltosom mondta a kesztyű akkor kell ha elesel.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#7067) canniball válasza sysrq (#7066) üzenetére


canniball
nagyúr

Még sosem néztem a működési elvét...de itt azt írják nyomás alapján dolgozik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7068) Abrion


Abrion
senior tag

Elnézést a duplázás, másik topikba is kérdeztem ezt.

Hali

Van értelme kicserélni a 13-15 éves mosógépet egy újra? "Electrolux EW510F"
Nem látok nagy különbséget fogyasztásban, a régi 220kWh amit meg találtam az MMben LG F10B9QD 100k ért az meg 171 kWh, nem tudom menyire hatékony a tisztítás és a centrifugája a réginek, de kb fél nap kell hogy megszáradjon a ruha, és tiszta lesz teljesen.
Heti 1x használom a mosógépet és ha jól értem a 220kWh max teljesítménynél érné el, vagyis 95 fokon, amire még nem állítottam.
Nem sok pénzt fogok megspórolni az új gépel havonta vagy igen? esetleg valami más ok a cserére?

(#7069) sysrq válasza Abrion (#7068) üzenetére


sysrq
őstag

Ha elégedett vagy a ruha tisztaságával, nem károsítja láthatóan, akkor nehogy cserélj!

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#7070) London26


London26
tag

Sziasztok!
Turmixgép vásárlásnál mire kell figyelni? Max 20K a keret.
Hol érdemes ilyen cuccokat vásárolni? MM?
Köszi

(#7071) Dluinet válasza London26 (#7070) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tesco pontokért grundig
csak 12000Ft és 3 év gari

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7072) London26 válasza Dluinet (#7071) üzenetére


London26
tag

Milyen érvek szólnak mellette?

(#7073) Dluinet válasza London26 (#7072) üzenetére


Dluinet
nagyúr

felső közép kategória, alsó kategória áron
tényleg jó vétel

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7074) London26 válasza Dluinet (#7073) üzenetére


London26
tag

Köszi, jónak tűnik!

(#7075) zoli03 válasza Abrion (#7068) üzenetére


zoli03
őstag

Pedig néha érdemes mosni 95 fokon, hogy kitisztítsa magát a gép, ha nem szoktál magas hőfokon mosni (szokták is írni a használati utasításban). Mi is szoktunk néha, persze ruha nélkül.

(#7076) Kolondrum


Kolondrum
félisten

(#7077) Flashcash válasza Abrion (#7068) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A megadott fogyasztási adatok becsült felhasználási gyakoriságon alapuló éves adatok. [link]

Nem éri meg lecserélni a régi gépedet ha nincs vele probléma.

(#7078) Met


Met
nagyúr

Visszakerült hozzánk a régi mosógépünk, egy Fagor FE 948.
kb. másfél év múlva vennénk használatba megint, idáig működött rendesen.
Át lehet ezt most nézetni hogy ne két mosás után romoljon el? Elég régi már.
A fűtőszál vízkőmentesítésén kívül van valami amit meg lehet nézni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7079) Kiki18 válasza Met (#7078) üzenetére


Kiki18
őstag

csöveket és gumibetéteket mindenképpen,hogy ne szivárogjon sehol se. :K

(#7080) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Nem rég vettem ugye egy halom háztartási gépet amit itt említettem is. Ma költöztem be véglegesen a felújított lakásba, minden géppel minden rendben van, kivéve a mosógéppel. Zanussi ZWP-581, használati utasítást elolvassa az első mosást ahogy írják úgy állítottam be. (ruha nélkül mivel így írták). Minden rendben is megy centrifugálásig...Ilyenkor úgy rázkódik mintha tataroznának...Fürdőbe van a csempén, mikor burkoltak direkt kértem arra figyeljenek hogy ott vízszintes legyen 100%-ra a csempe. Így is lett a mosógépnek egy minimális mozgása sincs, még is iszonyat hangos, mintha szétesne az egész. Gondoltam hátha azért mert nincs benne ruha, leállítottam, raktam bele, majd centrifugáltam és szintén ez a jelenség. Fordulatot 500-850 között lehet állítani, 500-on is gáz. Pedig ez a gép elvileg egy tök halk darab, vagyis mindenki ezt írja.

Vigyem szerintetek vissza, vagy kijönnek ilyenkor megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#7081) DeFranco válasza B-L-A-C-K (#7080) üzenetére


DeFranco
nagyúr

rögzítőcsavart kicsavartad, ugye?

(#7082) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Most látom, hogy van ilyen topic is.

Van egy Bosch SMS60M08EU masinánk.. E09 hibakódot ír.

Volt kint egy szaki.... de nem akarok 50 rongyot kifizetni... mert most nincs miből.

Szivattyút és fűtőszálat akar cserélni....

Nincs valakinek ötlete, hogy mi lehet pontosan a hibakód? Annyit tudtam meg, hogy a fűtési kör xarakodik.

Tény, mert a program lemegy és a legvégén írja ki.
De a víz nem meleg sajnos.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#7083) DeFranco válasza Vangelis (#7082) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mennyi idős a gép, nem garis már?

(#7084) Vangelis válasza DeFranco (#7083) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Sajnos már nem.

2008 vagy 2009 es...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#7085) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

DeFranco kollégának köszönhetően a probléma megoldódott. Elég nevetséges de tényleg benne volt a csavar, de úgy gondolom nem az én hibámból.... Ez az első mosógépem, ha nem mondják, mutatja a leírás eszembe se jut kicsavarni ezeket a csavarokat. Az volt az első tüzetesen elolvastam a leírást, és nem találtam benne hol lennének ezek a csavarok, aztán DeFranco kolléga linkelt egy online használati utasítást, persze ott benne van, de az enyémből a magyar résznél 2 oldal hiányzik ami ez lett volna, persze utólag megnézve más nyelven benne volt de azt meg nem figyeltem, ki gondolna erre...Elég pech ez az egész.

Csavarokkal elég sokat kaphatott a gép, mondjuk nem sokat de a rázkódásából hallatóan biztos nem tett jót neki. Most ezeket a csavarokat eltávolítva hangtalan, hibátlanul működik, viszont nem tudom a csapágyainak mennyire tett jót hosszútávon...

Szerk: Mondjuk most gondolkodik ezek a csavarok csak fixen tartották a dobot, azaz oldalmozgása nem volt, csak előre hátra, így a csapágyak elvileg nem is sérülhettek.

[ Szerkesztve ]

(#7086) poweradi


poweradi
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni porszívó, mosógép, esetleg páraelszívó ügyben!

Porszívót most metro jóponton 35ezerről 20-ra akciózva Philips FC8474/01 jó választás lehet? Esetleg valami jobb ötlet 20k körül max 30? Philips

Mosógépből igazából lövésem sincs milyen márkát, van valami best buy manapság? 70-80körül... :U

Páraelszívóból gondolom a szívásteljesítmény ami fontos?! 400-500m3/h körülit érdemes minimum úgy hallottam! (Nem beépíthetős kell)
Köszönöm :R

(#7087) Dluinet válasza poweradi (#7086) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mosógépből azt mondták hogy Samsung vagy LG

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7088) neduddki válasza poweradi (#7086) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

elszivo: modenkonyha: cata

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7089) poweradi válasza Dluinet (#7087) üzenetére


poweradi
csendes tag

Azt elfelejtettem, hogy felültöltőst szeretnénk! :)) Köszi

#7088 neduddki: Köszi, csekkolom! Nem ismerem ezt a márkát egyébként, de ezek szerint ajánlott kategória?

(#7090) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Pár műszaki cuccot lecserélünk így karácsony tájékán :)

Porszívó már megrendelve, azzal nincs gond.

A másik kettőben viszont jó lenne megerősítés.

1. Fritőz

Fagor F350-et néztem ki. Nem akarok műanyag burkolatú, csicsás, de takaríthatatlan vackot.

2. Kávéfőző:

[Delonghi EC152]

Olyan kellene amivel 1 adag kávét lehet készíteni. Kapszulásokon gondolkodtam, de ahhoz drága a kávé.
Ez azért jó, mert sima őrölt kávéval megy, de ha úgy adódik ese párnával is működik.
Ami elbizonytalanított az 1 év garancia.

Még nézegettem az aldi-s martello-t. Ott 60Ft/kapszula a kávé, de nem találtam túl sok tapasztalatot a gépről.
Továbbá gondolkoztam még szarvasin, mert az megbízható, csak ott meg az a gond, hogy 1 adag kávét nem igen lehet vele főzni.

Előre is köszönöm a tanácsokat, segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#7091) DeFranco válasza Mate (#7090) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Fritőz, ha még nem volt, gondold meg, általában minden ismerősöm és családtagom úgy van vele, hogy van otthon, de nem használja, mert negyed-ötöd olajból megvan minden, ha tűzhelyen csinálja. Marha sok olajat fogyaszt, és az meg egyre drágább... mellette nehézkesebb takarítani és foglalja a helyet.

Persze ha nálatok heti rendszerességgel előkerül, akkor nem szóltam. :)

Kávéfőző: szerintem ezzel is úgy lehet egy személyest főzni mint a szarvasival, ránézésre ugyanolyan, meg ilyesmi a munkahelyi kávéfőzőnk is. A szarvasi amúgy egy más minőség, ezek is elvannak egy darabig, de hajlik, recseg, azért nem egy szint a kettő.

(#7092) Vangelis válasza Vangelis (#7084) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor lehet kukára kerül... szegény.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#7093) csemberlen válasza Vangelis (#7092) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha amúgy rendben van a gép akkor egy fűtőszál cserét megérne. 15-be bele kéne férnie. Bár azt nem értem, hogy ezek az újabb gépek elvileg el se indulnak önteszt nélkül. Az érinti a szivattyút, és a fűtőszálat is.
Kéne egy másik szerelő véleményét kikérni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7094) Mate válasza DeFranco (#7091) üzenetére


Mate
nagyúr

Ez nem az első fritőzünk lenne :) Volt már vagy 3-4. A legutóbbi egy olcsó, lidle-s és tökéletes azt leszámítva, hogy mivel műanyag, így nehéz takarítani egy idő után. Már 3 éves, így gondoltuk lecseréljük.
Hetente minimum 1, de inkább több alkalommal használva van. Ezek a hideg zónásak ugyan annyi olajat használnak, mint bármi más technológia.

Kávéfőző:

A szavasival az a gondom, hogy nem tud elvileg ese párnát fogadni. Viszont a legtöbb kávéfőzőre azt mondják 1-1,5 év. Ezzel szemben szarvasinál 1 embert találtam aki lecserélte és ő sem azért, mert tönkrement. Elmondása szerint több mint 10 év használat után ugyan olyan, mint újonnan.

Aldi-s meg egyszerű és gyors. Reggel nagyon gyorsan készülök el, minden másodperc számít. Régen volt egy philips kávépárnás gépem. Azt is szerettem, mert baromi gyorsan csinált kávét, nem kellet kanalazgatni, tömítgetni stb. Csak be a párna és kész.

A gond ott volt, hogy csak hosszú kávét tudott főzni, a másik, hogy fél évig bírta a gép. Aztán cseréltetve lett kis trükközéssel és a második is fél év után meghalt.

Nálunk rohadt kemény a víz, olvastam ebben a topicban, hogy desztillált vízből főznek kávét. Ez valóban ajánlott?

(#7095) csemberlen válasza Mate (#7094) üzenetére


csemberlen
őstag

Vizszűrős kancsót kell venni!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7096) Vangelis válasza csemberlen (#7093) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Pedig szépen lemegy a program.. érezni, hogy fűt az igaz. De végigmegy és aztán kilöki.

Elvileg ez kell bele:

[link]

Tényleg elég borsos... :(

Az a baj, tényleg el akarják kérni amit csak lehet sajnos.

Tényleg 130-140 ezer volt és azt hittem cseppet tovább fogja bírni...

Bosch életre tervezve! :W :O :O

Most meg sajnos nincs keret a javíttatásra... főleg ennyi.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#7097) Mate válasza csemberlen (#7095) üzenetére


Mate
nagyúr

Van/volt az is. A gond az volt, hogy rohad fura íze lett tőle a kávénak+sok idő volt, míg leszűrt egy adagot stb.

(#7098) csemberlen válasza Mate (#7097) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem tudom neked mi van. nekem leica van, kb 2 perc alatt leszűr 1,5 liter vizet. semmi kellemetlen ize nincs.
Szürő csere után 5-6 liter vizet ki kell önteni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7099) Mate válasza csemberlen (#7098) üzenetére


Mate
nagyúr

Ahogy néztem 1,500 egy szűrő hozzá+a kancsó kb. 3.500+víz
Ezzel szemben a desztilált víz 300 Ft 5 liter.

Ha nem lesz tőle semmi bajom, akkor olcsóbb és egyszerűbb desztlilált vizet venni.

Most olvasgattam, volt barista aki kimondottan ajánlotta a desztilált vizet.

(#7100) neduddki válasza poweradi (#7089) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kereso

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.