Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) csemberlen válasza Mate (#7099) üzenetére


csemberlen
őstag

tudtommal az ioncserélt vizet inni nem az igazi. Teafözőbe is ezt tesszük. havi 1500 kibirunk.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7102) Mate válasza csemberlen (#7101) üzenetére


Mate
nagyúr

Én desztillált vízre kérdeztem rá, de valahol azt, valahol a kancsót, valahol az ioncserélt vizet ajánlják :D

Na így legyen okos az ember :

(#7103) Mercutio_ válasza Mate (#7090) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg elgondolkodnék egy olyan olajsütőn ami csak 1-2 kanál olajat igényel, bár azok 35-40k-tól indulnak, kérdés mennyi idő alatt jön be az ára :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7104) DeFranco válasza Mate (#7094) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mit süttök ennyit fritőzben? Hetente kétszer van rántott hús? Nem probléma, csak érdeklődöm, kérdezem...

(#7105) Mercutio_ válasza DeFranco (#7104) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kenyeret? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7106) DeFranco válasza Vangelis (#7096) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Meg is vagyok lepve (mert azért nem ezt hallottam én sem a boschokról) meg nem is (mert egyik sem jobba deákné vásznánál már).

Én megnézetném még egy ellenszerelővel, meg gugliznék erősen, aztán ha minden kötél szakad, akkor elpasszolnám így hibásan hibás áron, és lecserélném, ha nincs más. Tényleg nagyon sajnálom, szerintem ez inkább balszerencse, mint törvényszerű.

@Mercutio_: végül is bundásat lehet :D Bár pont most mondta főnököm, hogy ők nem olajban, hanem sütőbe sütik a bundáskenyeret, a dietetikusa tanácsolta (cukros), és állítólag tök jó.

[ Szerkesztve ]

(#7107) Mate válasza Mercutio_ (#7103) üzenetére


Mate
nagyúr

Azok amik 1-2 kanál olajjal működnek egyenlők a 0-val. Arról nem is beszélve, hogy gagyik és 40.000-es áruk ellenére hamar tönkremennek.

DeFranco: Rántott hús csak vasárnap, de ezen felül sült krumplitól kezdve a bundáskenyéren át sok mindent abban készítünk.

Jobb, mint a serpenyőben való sütés, az olaj sokáig jó benne, takarítani is könnyebb, illetve nem lesz tiszta olaj a konyha. Továbbá jobban kontrollálható a sütési hőfok.

Kenyérre ott a kenyérsütőgép :D

[ Szerkesztve ]

(#7108) DeFranco válasza Mate (#7107) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kenyérsütőgép ruley, mi kétszer olajat nem használunk, csak ha krumpli sült benne. Bundás-tojásos dolgok után egyből kuka.

[ Szerkesztve ]

(#7109) Mate válasza DeFranco (#7108) üzenetére


Mate
nagyúr

Mi többször használjuk, veszélyesen élünk :DD

Tisztán tartjuk az olajat, de nem öntjük ki minden sütés után.

(#7110) Vangelis válasza DeFranco (#7106) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ango oldalak vannak csak ... azt nem igazán megy perfekt.. :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#7111) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok,

Mosógépet szeretnénk venni, de nem igazán vagyunk jártasak a témába, csak az igényeinkkel vagyunk tisztában. Remélem akad köztetek olyan, aki tud segíteni.

Igények:
- legalább 1000-es centri
- időzített indítás
- gyors program(olyan, ami nem csak 20 fokon képes mosni)
- felültöltős
- legalább 2 év garancia
- opcionálisan maradék idő kijelzése

A keretet 85.000 Ft-nál húztuk meg, többre nincs keret, ezt is 65-ről tornáztuk fel.

Indesit-ek tetszenek
Whirlpool-ok sokan vannak és van jó és rossz tapasztalatom velük
Beko-t nem ismerem
Zanussinak kevés a garanciája,
Fagort nem ismerem

Vannak még sokan, de főleg ezekkel találkoztam.

Ezeket találtuk eddig:
Whirlpool AWE 7749
Indesit IWTE 51051

Előre is köszönöm a segítségeket.

(#7112) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!
Mosogatógép bekötésében tudna valaki segíteni? Akár egy fényképpel vagy valami hasonlóval?

(#7113) Morris válasza Anulu79 (#7112) üzenetére


Morris
veterán

venned kell egy sarokszelepet. ilyet:

innen veszi majd a vizet.
A kifolyócsövet pedig a mosogató alatt lévő műanyag szifonba kell belekötni.

(#7114) csibor válasza Morris (#7113) üzenetére


csibor
őstag

Ez így nem biztos minden esetben, tudni kéne milyen a csap bekötés.

(#7115) Morris válasza csibor (#7114) üzenetére


Morris
veterán

Hát konkrétabb kérdést sem kaptunk a fórumtárstól! :U

(#7116) poweradi válasza vamzi (#7111) üzenetére


poweradi
csendes tag

Szia, Én is ilyen cipőben járok, tegnap voltunk egy helyen 90%ban whirlpool volt 1 db zanussi azt ajánlották...néztem egyet:) lehet h csak tűnjön el onnan... Viszont az tetszett rajta, hogy mosható a vegyszeradagolója nem rohad bele a mosószer l, plusz nem tud végigfolyni az ajtótzsanérhoz stb így nem rohad egy idő után... Lehet mégis a Zanussi a jobb?!? Valaki?

(#7117) B-L-A-C-K válasza poweradi (#7116) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is nemrég vásároltam, van egy halom vélemény mindegyikről, érdemes átolvasgatni. Én pl a vélemények alapján döntöttem ennél, és eddig nem bántam meg.

(#7118) csibor válasza poweradi (#7116) üzenetére


csibor
őstag

Én csak egyben voltam biztos, Whirlpool-t nem. Egyébként a boltban lévő második legolcsóbb Zanussi ZWQ35104 vettem meg. Lehet most jobbak a Whirlpool-ok, régebben az ismeretségben lévőkkel kivétel nélkül sok probléma volt. Míg a lesajnált Fagor most dobta be a kulcsot 11 év után. Bár panel csere után még mindig jó lenne.

(#7119) biker válasza poweradi (#7116) üzenetére


biker
nagyúr

a whirlpool adagolója is mosható :U

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7120) Anulu79


Anulu79
addikt


Így van bekötve a csap. Ide kéne valahogy bekötnöm a mosogatógépet.

(#7121) csibor válasza Anulu79 (#7120) üzenetére


csibor
őstag

1db 1/2"T idom, 2db 1/2" közcsavar, vagy ha 3/8" a flex cső, akkor 1db 1/2" közcsavar, 1db 1/2"-ről 3/8"szűkítő közcsavar, és egy kerti csap, vagy golyós csap.

(#7122) csemberlen válasza Anulu79 (#7120) üzenetére


csemberlen
őstag

7113-ban linkelt kombi csempeszelep+1 db új szifon.+1 vizszerelő.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7123) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy Whirpool ADP 4427 mosógatógépünk. A gond a következő lenne vele. Az alsó forgólapát mögötti kis csatlakozásnál megy ugye fel a víz a felső mosólapáthoz. És ez a kis biszbasz minden egyes mosásnál kipattan a helyéről. Nem tudjátok véletlenül hogy ezt mi okozhatja?

Valamint levettem az alsó lapátot, és találtam benne 1 tömítést, ami el volt szakadva. Méretét tekintve halvány lila fogalmam sincs hogy hol lehetett. katt Esetleg van tippetek? Mert összefogtam, de nagyon kicsi az átmérője így nem tudom hogy hol lehetett.

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#7124) jozsi252 válasza jozsi252 (#7123) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha a képlink nem jönne be, akkor itt máshogy linkesítve.

biszbasz - - katt

iPhone 13 Pro Max

(#7125) zoli03 válasza jozsi252 (#7124) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem így se jön be.

(#7126) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Kérlek segítsetek! Egy nagy pályázatot állítok össze és totál hülye vagyok a háztartási cikkekhez. Amilyen termékeket felsorolok azokhoz hasonló árú és tudású alternatívák kellenének nekem.

Kerámia főzőlap (Electrolux EHD60124P)
TV (Samsung UE32EH6030WXXH)
Kávéfőző (Philips Saeco Intelia HD8752/49)
Hűtőgép (Electrolux EN 3601 AO)

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#7127) jozsi252 válasza zoli03 (#7125) üzenetére


jozsi252
veterán

Na hogy a fene vinné el ezt a drive-ot hogy nem lehet direct linket kinyerni a képből :W

Itt van a kép ph képfeltöltőre feltöltve. Sry :R

biszbasz - - katt

Maga a program le fut rendesen attól hogy az alsó lapát beleütközik, vagy megakad abba a "vízcsőbe", de szerintem tutira nem tesz jót neki. Ezért ki kellene valamit találni, hogy miért pattan ki a helyéről.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#7128) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Mosógépet milyet érdemes venni max 70k-ig?
Megbízhatóság fő szempont! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7129) B-L-A-C-K válasza Sárpac (#7128) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én ilyet vettem nemrég 60 alatt, igaz sok tapasztalatom nincs még vele, de eddig jó, szépen mos, és halk. Illetve mások véleményei is meggyőzőek róla, ez alapján is vettem, jelenleg TOP1-es ajánlat az adott oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#7130) csemberlen válasza B-L-A-C-K (#7129) üzenetére


csemberlen
őstag

850 centri az nagyon gyér

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7131) B-L-A-C-K válasza csemberlen (#7130) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom miért lenne gyér, teljesen jól kicentrizte eddig amit beleraktam, és a ruhát sem gyűri. Nem az a típus vagyok hogy amit megveszek akármilyen sz@r agyon dicsérem, ha nem lenne jó megmondanám, de szerintem ilyen áron nagyon jó vétel volt, vagyis eddig azt kaptam amire számítottam.

(#7132) csemberlen válasza B-L-A-C-K (#7131) üzenetére


csemberlen
őstag

Te tudod mi volt a célod ezzel a géppel. Ha annak megfelelt akkor jó.
Én biztos nem vennék olyan gépet ami 850-et centrizik, mert náluk heti 10* szer megy a gép, és sose száradna meg. Pedig ilyenkor heti 3* még a szárítógép is megy.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7133) jozsi252 válasza B-L-A-C-K (#7131) üzenetére


jozsi252
veterán

Jó a Zanussi csak az a baj hogy a gépek 90%-át 2-3 évre tervezik, utána már nem éri meg a javíttatás. Sajnos tapasztalat.. Most egy LG van, arra sincs több gari, viszont magára a hajtásra legalább nem 2 év van hanem 10 ha jól emlékszem.

iPhone 13 Pro Max

(#7134) Mate válasza jozsi252 (#7133) üzenetére


Mate
nagyúr

Nővéremék Samsungot vettek. Egyfelől 5 év teljes körű garancia van rá, másfelől panelba laknak és olyan kellett, ami elöltöltős, de nem túl mély. Szerencsére találtak és bár feltűnően kicsi a gép, maga a dob ugyan akkora mint a mi dög nagy boschunk. Ha mi is lecseréljük, valószínűleg olyat veszünk. Pontos típust sajnos nem tudok, de 1 év használat során tökéletesnek bizonyult.

(#7135) Morris válasza jozsi252 (#7133) üzenetére


Morris
veterán

Csak a motorra van 10 év gari!
Bomba üzlet. Nem is a motor fog meghalni 3 év múlva hanem az elektronika!

(#7136) B-L-A-C-K válasza csemberlen (#7132) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Heti 10? :D Az komoly, nálunk heti 1x van mosás max 2x, azért mondom arra elég. 60 ezer körül sok utánajárással nem találtam megfelelőbbet azért döntöttem ennél. Ha én is heti 10x mosnék biztos drágábbat vettem volna jóval.

[ Szerkesztve ]

(#7137) Mate


Mate
nagyúr

Most vettünk egy Samsung VCC4780V32/XEH porszívót. Korábban egyel kisebb testvére volt nekünk, így ismerem a szerkezetet.

A réginek 3 szűrője volt.

1. a tartály alatt
2. a motortér előtt
3. ahol kifújja a levegőt.

Az újhoz örömmel láttam, hogy 2 db tartály alá való szűrőt adtak, illetve a kifújóhoz nem sima, hanem hepa szűrő került.

Viszont feltűnt, hogy messze a legolcsóbb, pici kis szűrő a motortér előtt nincs benne. Nem értettem a dolgot, mert kialakítása megvan, de nincs belenyomva semmi.

Így hát írtam samsungnak.

A válasz az volt, hogy gyárilag nem jár hozzá, viszont külön megvásárolható és felsorolták a helyeket.

Írtam nekik megint, hogy ettől még használható-e így a készülék.

A válasz:

"Mindenképp javasolt a motorvédő szűrő használata, mivel ez meggátolja a por beszivárgását a motorba. Ellenkező esetben, a szűrő hiánya, nem rendeltetésszerű használathoz vezethet, vagyis por kerülhet a motorba, amely meghibásodáshoz és garanciavesztéshez vezethet."

Ergo 22.000-ért kapni a Samsungtól egy porszívót, amiből hiányzik egy 20 Ft-os kis szűrő, amiről sehol egyetlen egy szó sincs és ha anélkül használja bárki a porszívót, akkor dobhatja ki a garanciát a szemétbe....

(#7138) csemberlen válasza B-L-A-C-K (#7136) üzenetére


csemberlen
őstag

5 fős család + munkaruhák is.
Eleve az 5.5 kiló is kicsi nekünk.

mate3553: ahogy deFranco irta, küld el a levelezést.
Ez felháboritó, egy ekkora multitól főként.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7139) DeFranco válasza Mate (#7137) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt így küldd el a fogyasztóvédelemnek ahogy van. Ezt nem lehet megcsinálni.

(#7140) Mate válasza DeFranco (#7139) üzenetére


Mate
nagyúr

Rajta vagyok a dolgon és nem magam miatt. Régiből is ki tudom szedni, illetve tényleg egy 15-20Ft-os szűrőről beszélünk, de más elég könnyen belefuthat ebbe. Ezért is írtam ide, hogy ha valaki samu porszívót vesz, nem árt utánajárnia a dolognak.

(#7141) B-L-A-C-K válasza csemberlen (#7138) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, így érthető, de ne magadból indulj ki itt minden esetben, szerintem elég ritka hogy valaki heti 10x mosson egy géppel...:) Amit ajánlottam egyértelmű neked nem jó. Viszont akinek írtam 70 ezer alatt keres, és ár/érték szempontjából szerintem megfelelő lehet az ajánlatom neki is. :)

Amúgy te 60 ezer körül mit vettél volna a helyemben? Már érdekelne ha így belementünk.

[ Szerkesztve ]

(#7142) csemberlen válasza B-L-A-C-K (#7141) üzenetére


csemberlen
őstag

Mély levegőt :R
Különben szerintem az is ritka amennyire te használod.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7143) Mate válasza Mate (#7140) üzenetére


Mate
nagyúr

Válaszolt közben a samsung legutóbbi levelemre is. Lepattintottak, mondván szerepel a kézikönyv 13. oldalán.

"Vegye ki a motorvédő szűrőt a porszívóból.
Ütögesse meg és rázza ki belőle a port, majd
tegye vissza a készülékbe."

És még szerepel:

"Tartalék szűrőkért forduljon a legközelebbi
Samsung viszonteladóhoz."

Szerintük ebből a hülyének is tudnia kéne, hogy ha vesz valaki egy porszívót, akkor nem szabad még bekapcsolni, hanem el kell menni és venni egy szűrőt.....

(#7144) B-L-A-C-K válasza csemberlen (#7142) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Semmi rossz indulat nélkül kérdeztem, hanem tényleg érdekel mit ajánlottál volna helyette. :)

2-en vagyunk csak, szerintem heti 1-2 mosás reális.

[ Szerkesztve ]

(#7145) DeFranco válasza B-L-A-C-K (#7144) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Semmi rossz indulat nélkül? ;]

(#7146) B-L-A-C-K válasza DeFranco (#7145) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

- Semmi...:D Telefonról voltam, néha összejönnek hülyeségek...:D

(#7147) DeFranco válasza B-L-A-C-K (#7146) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Engem porbapúzó koromban hetekig szivattak azzal, hogy ha meséltem valamit nagy elánnal, akkor visszakérdeztek, hogy "nincs hazugság nélkül?" :DDD

Aztán persze kilogikáztam azért, mert már akkor is nagyon ókos voltam :D

[ Szerkesztve ]

(#7148) neduddki válasza DeFranco (#7147) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es ez mikr mut el???

udv

neduddki

p.s. bocsika...

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7149) canniball válasza Mate (#7143) üzenetére


canniball
nagyúr

"Vegye ki a motorvédő szűrőt a porszívóból.
Ütögesse meg és rázza ki belőle a port, majd
tegye vissza a készülékbe."

LOL, ha egyszer nincs benne akkor ezt mégis hogyan? :W

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7150) zoli03 válasza csemberlen (#7132) üzenetére


zoli03
őstag

Milyen mosógépetek van amúgy?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.