Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) Morris válasza Napfénysüti (#7649) üzenetére


Morris
veterán

Nekünk Hausmeister van. Olcsó volt és több mint 2 éve nyúzzuk.

(#7652) Napfénysüti válasza Morris (#7651) üzenetére

Akkor jó viszont ismerősék egyszer befürödtek egy ilyen Hausmeister márkájú hajvágóval és bevallom azóta nem merek ilyet venni. Mondjuk egy botmixert csak meg tudnak rendesen csinálni, nem egy bonyolult szerkezetek. :)

Més que un club!

(#7653) Morris válasza Napfénysüti (#7652) üzenetére


Morris
veterán

Hajvágóból nekem remington van! Bírja a strapát az is. :K
Egyébként mikrosütőből is hausmeisterünk van és már lassan 8 éve bírja.

(#7654) zoli03 válasza Morris (#7653) üzenetére


zoli03
őstag

Hajvágóról tudnál véleményt mondani? Milyen típus?
Nekem régebben volt egy alap Philipsem, kb a legolcsóbb, az egész jó volt, sokáig is bírta, de tönkrement. Utána vettem egy Babylisst 8e körül, az használhatatlan, kb semmire se jó. Aztán kipróbáltam egy Aldist kíváncsiságból, az 2-3e volt, az is használhatatlan, e a Babylissnél nem rosszabb.
Aztán visszatértem a Philipshez, megvettem a legolcsóbbat, az egész jó, de a régi Philipstől azért elmarad. Nézegettem a Remingtonokat is, azok elég jónak tűntek, de a Babyliss után nem akartam megint kiadni egy csomó pénzt feleslegesen, hátha mégsem válik be.

(#7655) Napfénysüti válasza Morris (#7653) üzenetére

Náluk Philipsre lett cserélve. Az hajvágóban már többször bevált. De akkor ezek szerint azért vannak normális Hausmeisteres termékek is csak ki kell fogni.

Més que un club!

(#7656) Integra válasza Met (#7650) üzenetére


Integra
titán

igen, azt hiszem ez így van, nem kompatibilisek egymással, van nespresso, meg chibo etc, a kávé gyártók határozzák meg a piacot és hozzájuk írnak alá a gépgyártók.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7657) Morris válasza zoli03 (#7654) üzenetére


Morris
veterán

Remiongton HC5350. Nekem ez van. Azt hiszem már lejárt a 3 év gar!
Ugyanolyan jó mint új korában. Persze az akkuján érzem, hogy már nem bír annyit, de kit érdekel, ott van a töltő és mehet vezetékről is.
Ja és full vízálló!
Imádom, remélem sokáig elmondhatom még ugyanezt! :K

(#7658) Mate válasza Met (#7650) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem nagyon. Nem szabványosak a kapszulák. Párnás-nál tudsz csak másikat használni. Sima párna és ESE is aránylag szabványos. Előbbivel túl jó kávét nem tudsz csinálni, másodikkal már igen.

Kapszulásból én most 2 hónapja Aldisat használok és elégedett vagyok vele. Olcsóbb a kapszula, mint nespressohoz, de semmivel se rosszabb. Annyi talán a hátránya ahhoz képest, hogy ehhez csak kávét kapni, míg ott előre cukrozott, tejszínezett löttyöket is csinálhat az ember.

(#7659) Met válasza Mate (#7658) üzenetére


Met
nagyúr

Aldis a gép vagy csak a kapszula?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7660) Mate válasza Met (#7659) üzenetére


Mate
nagyúr

A gép is aldis természetesen. Most írtam le, hogy géphez kötöttek a kapszulák :D

(#7661) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Nekem Moser 1400 Black Edition van vezetékes nem akkus. Multi hajvágófej jár hozzá.
Made In Germany.

(#7662) stefyY


stefyY
őstag

Ezek közül melyik a legajánlottabb? Köszi előre is.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#7663) Dluinet válasza stefyY (#7662) üzenetére


Dluinet
nagyúr

LG és Samsung :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7664) harry válasza Dluinet (#7663) üzenetére


harry
veterán

Ezeket amúgy kiktől olvastad? Nem vonom kétségbe, de emlékeim szerint eddig a topikban csak tőled olvastam ezt a két márkát, mint ajánlottat (és csak ezt - pedig azért a bosch - aeg - elux vonal nem hiszem, hogy elmaradna).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7665) radi8tor válasza harry (#7664) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Apám is erre a két márkára esküszik, főleg miután ismeri az 5 éves AEG mosógépem sztoriját.

⭐ Stella

(#7666) Mate válasza radi8tor (#7665) üzenetére


Mate
nagyúr

És én is :) (már ha számít a véleményem :D )

(#7667) harry


harry
veterán

Ok, csak eddig valahogy nem láttam korábban / mástól, de rendben.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7668) Dluinet válasza harry (#7667) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mosógép szerelőtől

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7669) tjb007


tjb007
nagyúr

A Bosch tűzhelyt használóktól szeretném megkérdezni, hogy mennyire vannak megelégedve vele ?

(#7670) runner 125 válasza tjb007 (#7669) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sütőm és a főzőlapom is az, teljesen rendben vannak, nem bántam meg.

A villany fogyasztásáról még nem tudok beszámolni, de a kategóriában ez volt a legkisebb fogyasztású.

Sütő, főzőlap.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7671) Mercutio_ válasza tjb007 (#7669) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez olyan mintha azt kérdeznéd egy autós topicban mi a véleményük a volkswaben autókról.

Elektromos, vagy gáz, milyen árkategória, mik az elvárások, stb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7672) tjb007 válasza Mercutio_ (#7671) üzenetére


tjb007
nagyúr

A konkrét típusok már megvannak (HGV625253H, vagy HBN231E0 + NGU4151DH). Engem csak az érdekel, hogy ki mennyire van vagy nincs megelégedve a sajátjával.

(#7673) Mercutio_ válasza tjb007 (#7672) üzenetére


Mercutio_
félisten

Külön lap + sütőre +1 szavazat.

A sütőt lehet pl. toronyba, vagy munkapult tetejéra tenni, és nem kell lehajolni/gugolni/nyitogatni, ki-/bepakolás is kényelmesebb, ha kb. vállmagasságban van mintha talajszinten.
A teleszkópos sütősin is jó dolog érdemes olyat venni :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7674) runner 125 válasza tjb007 (#7672) üzenetére


runner 125
nagyúr

Új konyhabútor is lesz, vagy az elkövetkezendő pár évben tervben van?

Akkor mindenképpen külön beépíthető sütőt és főzőlapot vegyél.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7675) tjb007 válasza Mercutio_ (#7673) üzenetére


tjb007
nagyúr

& (#7674) runner 125

A konyhabútorcsere tavaly októberben már megtörtént, amikor még csírájában sem létezett ez a beépíthető szett dolog. Akkor úgy volt, hogy sima fehér zománcos szabadon álló kombinált tűzhely, amiből aztán később inox lett, majd amikor másodszorra is körülnéztünk jött a beépíthető sütő + főzőlap ötlet. Árban nem sokkal több, mint az először kinézett szabadon álló kombi inox, viszont többet tud.
Az a szerencsém, hogy szomszéd asztalos, akivel jóban is vagyunk, ő fog csinálni neki majd egy szekrényt. Épp az előbb volt itt, lemérte, hogy mennyiből mi kell, hamarosan megyek is vele kiválasztani a munkalapot.
Nem gondoltam volna, hogy ez ilyen nehéz menet lesz.

(#7676) Dani82


Dani82
senior tag

Van értelme mosogatógépet venni, ha egyedül élek és használok kb 2-3 tányért, serpenyőt ilyesmit? Mindennap főzök tehát mindennap többször elmosogatok kissebb adagokat, viszont nem alaposan és csúnyán mosogatok :P

(#7677) DeFranco válasza Dani82 (#7676) üzenetére


DeFranco
nagyúr

határeset... egy 9 terítékessel elvagy, de abba fizikailag nehezen férnek be a főzőedények, sok vele a szívás ebből a szempontból, ha kevés a csetres, akkor is

a 12-essel jó vagy, de mire megtöltöd... mi azért 3 nap után így is úgy is beindítjuk, ha nincs tele akkor is (telemegy azért annyi idő alatt simán)

ha viszont minden nap többször elmosogatsz, akkor valószínűleg akár naponta is mosogathatnál a nagygéppel is, akkor is olcsóbban jönnél ki, 10-15 liter víznél több megy el egy mosogatás alatt, plusz ugye mindkét esetben ott van a felhasznált energia (a vizet kézi mosogatásnál is fel kell melegíteni)

nem tudom mennyi edényed van, de számolni kell azzal is, hogy a hosszabb átfutás miatt nagyobb készletet kell tartani, 4-6 teríték legalább kell mindenből

(#7678) Dani82 válasza DeFranco (#7677) üzenetére


Dani82
senior tag

és ha csak 2-3 naponta kapcsoljátok be, lehozza pl. a rászáradt kajamaradékokat, tányérról, fazékból ilyesmi?

(#7679) DeFranco válasza Dani82 (#7678) üzenetére


DeFranco
nagyúr

le. mondjuk vastag kajamaradékot nem hagyunk rajta, azt a) megesszük b) letöröljük c) kap egy pohárnyi vizet, és azzal leöblítődik

(de ez csak a masszív maradék, ami csak úgy ott marad, az ott marad)

forró vízsugár, meg agresszív zsíroldószer megoldja a többit

(#7680) Dani82 válasza DeFranco (#7679) üzenetére


Dani82
senior tag

Tehát végülis megéri, ha 2-3 naponta összegyűlik benne a cucc elindítom. :R
Szabadonálló mosogatogép nem ugrál? :D

(#7681) Mate válasza Dani82 (#7680) üzenetére


Mate
nagyúr

Szerintem nem, ha csak nem raktak bele véletlenül centrifugát :D

(#7682) DeFranco válasza Dani82 (#7680) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem, dehogy is, nem mosógép ez, nincs benne centrifuga... nálam pár miliméteres elmozdulás van kéthavonta, de a házgyári 40 éves betondobogó annyira egyenetlen, hogy pótcsempén, laposkucson meg faéken áll... ha egyszer le van téve rendesen, nem megy sehova.

(#7683) Morris válasza Dani82 (#7680) üzenetére


Morris
veterán

Naná, hogy megéri! Mi is imádjuk. 2-3 naponta használjuk mi is! :K :K

(#7684) runner 125 válasza Dani82 (#7680) üzenetére


runner 125
nagyúr

H a francba ne érné meg, nem is tudom h tudnék létezni nélküle. Hozzászoktam már a kb 14 év alatt.

Meg egyébként is, ki szeret mosogatni? :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7685) Mate


Mate
nagyúr

Fénnyel kell táplálkozni és sok problémától mentesül az ember :D

(#7686) hoffman_


hoffman_
nagyúr

üdv!

hajnyíróra van valakinek tippje? nem nagyon dobott rá a kereső semmit :) nincsenek nagy igények, ne menjen tönkre, 2cm max legyen benne. Philips-eket néztem, mert akinek az van, dicsérte. szerintem egy ilyesmi gép bőven elég lenne. valakinek tapasztalat? :) csak mert a családban ugyan én használok egyedül ilyen rövid hosszt, de nekem két fodrászat alatt megtérülne :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7687) Mate válasza hoffman_ (#7686) üzenetére


Mate
nagyúr

Szia!

Nekünk is a Philips vált be. Nekünk 5115 van, szerintem az ugyan az, mint amit linkeltél csak a mienk fekete, az meg kék.

Elégedettek vagyunk vele, könnyen lehet takarítani és jól is vág.

(#7688) hoffman_ válasza Mate (#7687) üzenetére


hoffman_
nagyúr

szerintem is csak a szín a diffi. jól van, köszi szépen, akkor újítok egy ilyet :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7689) rootkiller


rootkiller
őstag

Szevasztok!

Porszívóból mit érdemes venni az átlagosan megfizethető árkategóriában? Köszi!

Artengo TR 990 Pro

(#7690) Alex91 válasza rootkiller (#7689) üzenetére


Alex91
félisten

Nalad mi a megfizetheto?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7691) rootkiller válasza Alex91 (#7690) üzenetére


rootkiller
őstag

Hát nekünk miele van otthon, ott 40 ezer forintnál kezdődnek a dolgok. Most épp a mamáéknak kéne valami mert bedöglött. Olyan kéne ami egyszerű viszont bírja a strapát. Az öreg valami olyasmit említett hogy 1200-1400W, meg nem mindegy indításkor mennyi áramot vesz fel mert hogy képes lecsapkodni a biztosítékot. Olcsó gagyik kizárva. Szerintem olyan 25 ezer ami nekik még belefér.

Artengo TR 990 Pro

(#7692) Mercutio_ válasza rootkiller (#7691) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha 1600W lecsapkodja a biztit, ott valami gáz van az elektromos hálózattal (lehet, hogy túl öregek a vezetékek/vackok a kötések rajtuk, vagy valahol rossz a földelés a rendszerben) érdemes lenne valami nemátverős szakival megnézetnetek. Mostanában több helyről hallottam, hogy kiéget az öreg vezeték/gyulladást okozott az elfüstölt megolvadt szigetelés.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7693) neduddki válasza rootkiller (#7691) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

keress vissza ippen a napokban volt szo a elux ultrasilncerrul

udv

neduddki

mod:ezert az okos ember megvarja a tavaszi dgozi akciot es megveszi felaron:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7694) rootkiller válasza neduddki (#7693) üzenetére


rootkiller
őstag

Ez kétszer annyi mint amennyiért porszívót akarunk venni.

Mercutio: ezt nehéz lenne öregapámnak elmagyarázni aki egyébként az évek során összegyűjtött borseprőből "pálinkát" főz kuktában. Én is tudom hogy kb. 3kW-ot el kéne bírnia egy ágnak...

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#7695) Mercutio_ válasza neduddki (#7693) üzenetére


Mercutio_
félisten

dgozi-t nem tudtam dekódolni, pedig a többi ment :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7696) neduddki válasza Mercutio_ (#7695) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

dolgozoi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7697) canniball válasza Mercutio_ (#7695) üzenetére


canniball
nagyúr

=dolgozói.

Mod. Lassú vagyok...

neduddki!
De ez a nem ott dolgozókat hogyan érinti?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7698) rootkiller válasza neduddki (#7693) üzenetére


rootkiller
őstag

De a régi halott szóval kell másik

Artengo TR 990 Pro

(#7699) DeFranco válasza Mercutio_ (#7692) üzenetére


DeFranco
nagyúr

5 haverom/barátom vett lakást az utóbbi időben, 40 évnél egyik sem régebbi, 2 esetben volt már lakástűz azóta (az elmúlt három évben) elektromos (alu) rendszer hibája (elöregedése) miatt. Szerencsére mindkét esetben otthon voltak és megfogták időben.

A maradék háromból kettő újépítésű.

Csak az arányok miatt...

[ Szerkesztve ]

(#7700) Mercutio_ válasza neduddki (#7696) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaaa, de hol taáok én olyn dogzót, aki ocón vesz és átagya neekm?

DeFranco: Az faxa :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.