Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) _NCT válasza canniball (#7350) üzenetére


_NCT
őstag

Áhh, 50m2, egyedül vagyok, rajtam kívül nincs más állat a lakásban.

Jelenleg ilyen az albérlet, de ha elköltözök máshova, előfordulhat, hogy ott lesz szőnyeg is, ezért preferálnám a tartósabb és erősebb hagyományos, ámde könnyed zákosz' porszívót.

Vagy meghagyom a mostani vizes porszívót is, és veszek ilyen nyeles cuccot. Ha kell erős lesz, ezzel meg naponta, 2 naponta feltakarítok. Heti 1x meg elég felmosni, annyira nem csinálok nagy koszt.

[ Szerkesztve ]

(#7352) gyvince válasza _NCT (#7347) üzenetére


gyvince
senior tag

http://www.edigital.hu/Porzsakos_porszivo/Electrolux_ZCE2200_porzsakos_porszivo-p55280.html

én ezt néztem ki...:) jókat írnak róla

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#7353) neduddki válasza _NCT (#7347) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vegyel szobankent hasznlat venta lw14-et

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7354) Mate válasza _NCT (#7351) üzenetére


Mate
nagyúr

Szerintem nincs komolyabb gond a porzsák nélküliekkel. 3-ról tudok nyilatkozni, mind a hárommal jó tapasztaltaim vannak. Volt előtte is egy, na az *ar volt, de az még nagyon-nagyon kezdetleges korszakban. Lehetetlen volt takarítani.

Nekünk is vizes volt. A fél lakást elfoglalta, rohadt hangos és nehéz volt. Eltakarítani lehetetlen és gusztustalan. Előnye, hogy felújításkor meg se kottyant neki a törmelék stb. Azt egy normál porszívó nem bírta volna.

[ Szerkesztve ]

(#7355) _NCT válasza Mate (#7354) üzenetére


_NCT
őstag

Hmm ... Először leírod hogy nem rossz, utána meg felsorolod a hibáit :D Te se menj el ügynöknek :P

Törmeléket meg ipari porszívóval szoktak szívni, az olyan 300-500ezres kategória. Persze ha szerencsés vagy, akkor bírhatja akármelyik porszívó a 10ezres kategóriából is.

(#7356) _NCT


_NCT
őstag

Nos, 2 év garival ez a porszívó mennyire ajánlott? Értékelések alapján egész jó, és nem is olyan drága. Mondjuk nem tudom hogy 1-2 seprű helyett mennyire lesz jó :D

(#7357) Dluinet válasza _NCT (#7356) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vegyél rá 5000-ért egy ilyent:

a zsákot meg ritkábban kell cserélni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7358) DeFranco válasza _NCT (#7356) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Itt a topicban többünknek van évek óta ilyen alsó árkategóriás porzsákos samsung, és úgy emlékszem mindannyian elégedettek vagyunk vele. Nem pont ez a típus, kicsit szögletesebb, de keress vissza megtalálod.

szerk: Amúgy ez a forma, a típusszámok eltérnek nyilván, de kb. mindegyik ugyanazt tudja, néhány W eltéréssel, vagy minimális módosításokkal, attól függ ki mikor vette. [link]

[ Szerkesztve ]

(#7359) _NCT válasza Dluinet (#7357) üzenetére


_NCT
őstag

Ez miez?

DeFranco: visszaolvastam, és azt hiszem pont Te írtad, hogy mezei porszívózásra nem is kell 20-asért meg drágábbért venni porszívót, mert kb mind1ik tönkremegy kb a gari lejárta után. Legyen egy jó szívóereje és kész.

Amúgy ezekhez a samukhoz később is lehet porzsákot kapni? Nem akarok úgy járni ezekkel a porszívókkal, hogy 2 év után kb új készüléket kell venni, mert nem lehet hozzá zsákot kapni.

[ Szerkesztve ]

(#7360) Dluinet válasza _NCT (#7359) üzenetére


Dluinet
nagyúr

így néz ki a csővőn:

Nem a porzsák telik meg, kevesebb porzsák cserére van szükség, ha meg véletlenül felszívsz valamit akkor látod is benne

bármelyik samsung porszívóra jó

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7361) _NCT válasza Dluinet (#7360) üzenetére


_NCT
őstag

Akkor ez olyan, mint a Twister előszűrő az egyik típusú Samun.

(#7362) Dluinet válasza _NCT (#7361) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem olyan, hanem az :D

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7363) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami jó dió és mákdarálót? Elektromosra gondolok. :D
Nem az ilyen 5 ezer forintos , darálóra gondolok. Létezik ebből valami jobb, de nem is 20-30 ezerért? :D

[ Szerkesztve ]

(#7364) ak05


ak05
tag

sziasztok
candy mosógépről milyen vélemények vannak?
köszi

(#7365) SG3rg0 válasza Dluinet (#7360) üzenetére


SG3rg0
őstag

Ilyet hol lehet venni?

(#7366) Dluinet válasza SG3rg0 (#7365) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha most neked megmondom, hogy Pécsen hol lehet kapni, az segít?

Media Markt

vagy árgép SAMSUNG CF-101

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7367) Mate válasza _NCT (#7355) üzenetére


Mate
nagyúr

Akkor leírom érthetőbben :D

Nem kell félni a porzsák nélküli porszívóktól. Még mikor elkezdtek megjelenni jó pár évvel ezelőtt vettünk a tesco-ban egyet. Szar volt, nem is részletezném, úgy se kapható már.

Viszont azóta jó pár év eltelt és 3 típushoz volt szerencsém 2 samu, 1 electrolux. Mind a hárommal tökéletesen meg vagyok elégedve, sokkal jobban szeretem őket, mint korábban a porzsákosokat. Könnyű kiüríteni és kitakarítani őket.

Korábban volt vizes porszívónk is. Azt leszámítva, hogy egy komplett játszótéri homokozóból kiszívta volna az összes homokot, vagy dunaparton az összes kavicsot csak a baj volt vele.

Először is eszméletlen hangos volt, aztán könyökcsőben elakadtak a dolgok, bebüdösödött, akárhova öntöttem a vizet belőle gondot okozott stb.

(#7368) DeFranco válasza _NCT (#7359) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mi a hozzá kapott vászonporzsákot használjuk. Havonta-kéthavonta egyszer ki lehet üríteni, nem esik le az aranygyűrű az ujjunkról. Így is jóval kevesebb vele a macera mint egy porzsák nélkülivel.

(#7369) Mate válasza DeFranco (#7368) üzenetére


Mate
nagyúr

Miért egy porzsák nélkülivel milyen macera van? :D

(#7370) DeFranco válasza Mate (#7369) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Rossz takarítani... már ha szándékozol kitakarítani...

(#7371) _NCT válasza Mate (#7369) üzenetére


_NCT
őstag

Szerintem a vizesre gondolt... Azt én is utáltam takarítani, mint a takony olyan volt a belseje, és normálisan ki sem száradt. Kertes házban kitettük a napra, akkor jó volt, de mindig bebüdösödött. Nem szerettük.

Nincs gondom a takarítással, főleg ha csak 2-3 havonta kell. De ugye nekem a vizeset 2 naponta kéne, és tuti eldugítaná albérletben a lefolyót, otthon is megtette a kertes házban. Hiába van 120-as cső letéve végig.

Lehet kicsit off, de kinek melyik törlő jött be? Van Vileda pamacsos törlő, na az mindenre jó, csak takarítani nem, most gondolkodom hogy veszek egy lapos törlő mop-ot vagy mi a p*csa az.

[ Szerkesztve ]

(#7372) DeFranco válasza _NCT (#7371) üzenetére


DeFranco
nagyúr

milyen törlőre gondolsz? mit akarsz vele törölni?

(#7373) Mate válasza DeFranco (#7370) üzenetére


Mate
nagyúr

Hát nem tudom, nekem nem tűnt bonyolultnak. Tartály simán ürít és kész. Hetente, kéthetente, háromhetente (lakás nagyság, porszívózás gyakoriságától stb. függően) kimossa az ember a szűrőt.

(#7374) SG3rg0 válasza Dluinet (#7366) üzenetére


SG3rg0
őstag

Igen segít! :R

(#7375) DeFranco válasza Mate (#7373) üzenetére


DeFranco
nagyúr

porzsák havonta-kéthavonta kiszór, majd alaposan kiráz, félévente-évente kiöblít (nálunk 4 éve nem lett kimosva, nincs rá szükség, de tegyük fel hogy valaki nagyon kényes). A szűrő a porzsák mögött hófehér 4 éve. ;)

(#7376) Dluinet válasza SG3rg0 (#7374) üzenetére


Dluinet
nagyúr

7630 Pécs, Zsolnay V. u. 53

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7377) _NCT válasza DeFranco (#7372) üzenetére


_NCT
őstag

Felmosóra gondoltam bocsi.

Intersparban van most hasonló, de az is k*rva drága szerintem. Igaz Vileda.

Mire megveszem a vödröt + felmosót, ott vagyok, hogy megvehetem az 1 oldallal előtte lévő Orion nyeles porszívót, is.

Nem tudom a XII. ker-ben hol van valami értelmes háztartási bolt, ahol viszonylag olcsón lehetne ilyeneket venni.

[ Szerkesztve ]

(#7378) canniball válasza Dluinet (#7362) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez mindegyikre felszerelhető, nem csak arra amin gyárilag van?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7379) DeFranco válasza _NCT (#7377) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekünk olyan vileda van, mint a kisebbik képen, de nekem szimpatikus a lapos is. Mindenképpen viledát vennék, jó minőségnek tartom, de parkettára egyiket sem használnám. A vödrön levő matricát szedd le időben, a miénk kiszáradt, és úgy törik, mint a száraz levél, utána viszont nem lehet leszedni, ha ruhára cipőtalpra ráragad. Ez az egy hibája van.

Abba azért gondolj bele, hogy ezt használni fogod 5-10 akár 15 évig, érdemes megvenni a rendeset. Ha vigyázol rá, ez nem megy tönkre nem kakál maga alá váratlanul, mint adott esetben egy porszívó vagy egy botmixer, abból is a jót kell megvenni, de ebből meg még inkább érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#7380) Dluinet válasza canniball (#7378) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Típus: Twister előszűrő portartály , Kompatibilitás: Minden Samsung porszívó, Különleges jellemzők: Könnyen üríthető, Egyedülálló fejlesztés

gondolom a most kapható típusokra, régebbiekre ne biztos, hogy jó

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7381) _NCT válasza DeFranco (#7379) üzenetére


_NCT
őstag

Vileda vödröt + mosót vettem már 1x ilyen árban, 2500 volt a vödör meg, 1800 körül a felmosó. Csak ez a csavaros felmosó azt csinálja, hogy összeszedi a hajat (barátnő) meg a koszt és még mielőtt a vödörbe tenném, szépen lehullik róla minden. Vagy már söprés közben darabokban hullik róla a dzsuva, nem lehet vele normálisan felmosni, sarkoknál pedig pláne. Pedig boltban is ezt javasolták, hogy húú de f@sza.

Ezért agyalok most ezen az Orion nyeles porszívón (tudom, olcsó hús, de hátha bejön) mert most megint ez a vileda felmosó + nyomkodó + vödör kb 7500 lenne.

(#7382) harry válasza DeFranco (#7375) üzenetére


harry
veterán

Használtam egy időben (szövet) porzsákos gépet is, elképzelni nem tudom, ezt hogy lenne egyszerűbb takarítani, mint egy zsák nélkülit (tartályost)... Utóbbinál csak simán kiveszed a tartályt, ami egy műanyag doboz, és kiöntöd belőle a port. Előbbi meg egy zsák, amiből próbálhatod kirázni a port. Papírnál lehet jobb a helyzet, gondolom nem tapad bele annyira. Meg ugye általában van egy kis nyílás a csőnek, meg lecsipeszelt a zsák alja, amit kinyitva meg nagyobb nyílást kapunk, ezt sem a legkényelmesebb szerelgetni. Nincs vele komoly gond nyilván, lehet használni, csak azt mondom, hogy egy sima tartályosnál nem látom, hogy lehetne egyszerűbb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7383) Dluinet válasza harry (#7382) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a zsák végén van egy lezáró, azt le kell szedni az ürítéshez

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7384) Alex91 válasza harry (#7382) üzenetére


Alex91
félisten

Kidobom a porzsakot a kukaba. Igaz, kicsit igy dragabb a porszivozas, de viszonylag higienikus.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7385) snipy válasza canniball (#7378) üzenetére


snipy
tag

Nagyon jó cucc!!! Én ajándékba kaptam SC5635-höz.

Samsung cyclone filter belső cső átmérő 33-34m /felső csatlakozó/, ami ebbe passzol bármilyen típusú, márkájú porszívóra rámegy. A régi LG-hez is tudom használni.

(#7386) harry válasza Dluinet (#7383) üzenetére


harry
veterán

Ezt írtam én is - és?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7387) Mercutio_ válasza _NCT (#7381) üzenetére


Mercutio_
félisten

Izé, felmosni porszívózás után szokás, az meg a morzsát, hajat, egyebeket összeszedi :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7388) _NCT válasza Mercutio_ (#7387) üzenetére


_NCT
őstag

Jó, de gondolom nem minden nap porszívózod/mosod a konyhát. Nálam 2 naponta kellene porszívózni, mert a por gyorsan összegyűlik.

[ Szerkesztve ]

(#7389) _NCT válasza _NCT (#7388) üzenetére


_NCT
őstag

Hasonló lusta embereknek mint én vagyok (akik nem dugdossák 2 naponta össze a hagyományos porszívót), valami ilyesmit szoktak ajánlani, vélemények alapján ez is rendben van.

(#7390) cekkk válasza _NCT (#7389) üzenetére


cekkk
veterán

Vegyél egy olcsó robotporszívót, az megcsinálja a dolgokat minden nap amíg nem vagy otthon. :)

(#7391) canniball válasza Dluinet (#7380) üzenetére


canniball
nagyúr

& snipy!
Köszi az infót!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7392) _NCT válasza cekkk (#7390) üzenetére


_NCT
őstag

Már megfordult a fejemben, de valamirevaló robot 50-60-tól indul.

Bocsi, előbb lemaradt a link, szóval erre az Eletrolux-ra gondoltam, állítólag nem rossz a szívási teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

(#7393) GrG1210


GrG1210
aktív tag

Hali , mosógépvásárlás előtt állok , a kérdésem , milyen márkát ? esetleg tipust , csak előltöltős , és olyan 70e. ft-ig . , vagy van valami "best buy" mosógép?

(#7394) Dluinet válasza GrG1210 (#7393) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem sértés akar lenni, hanem ennyit ér a pénzünk:
70e-ig a "best buy" az amit megkapsz annyiért.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7395) csemberlen válasza Dluinet (#7394) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem egészen értek egyet veled, 10 vagy 20 éve kaptál 1 havi minimálbérnek megfelelő összegér automata mosógépet?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7396) harry válasza Dluinet (#7394) üzenetére


harry
veterán

Azért több márkásabb gyártónak is vannak belépőszintű gépei ilyesmi árban, amiket inkább vennék, mint másokat, pl. Electrolux egyszerűbb gépei, de Siemens és Bosch is van 75k-ig. Bár tán valóban nincs best buy, de márka szinten lehet javasolni szerintem. Pár konkrét példa: [link], [link], [link]
De lehet még keresgélni, márkákból kb. ezeknél maradnék, esetleg AEG, de az nem hiszem, hogy van ennyiért.

Azért az "amit megkapsz annyiért" egy elég tág kategória :U Csak a fenti boltban 22 ilyen modell van, és azért onnan bármelyiket venni bátorság.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7397) csemberlen válasza harry (#7396) üzenetére


csemberlen
őstag

Másik topikban láttam képeket olcsó boscról 4 év után a dob kuka lett.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7398) Dluinet válasza csemberlen (#7395) üzenetére


Dluinet
nagyúr

olvasd el még egyszer, ugyan ezt írtam

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7399) harry válasza csemberlen (#7397) üzenetére


harry
veterán

És ez most reprezentatív, vagy miért érdekes?
Persze nem szép, de a "láttam egyet" kategória minden gyártónál játszhat... Bosch kapcsán mondjuk hallottam én is, hogy gyengültek, bár inkább a kéziszerszámok / barkácsgépek terén volt erről szó (már amit én többször hallottam), persze sajnos lehet ez is egyre inkább igaz máshol is...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7400) Mercutio_ válasza csemberlen (#7395) üzenetére


Mercutio_
félisten

De 10-20 éve nem ilyen műszaki /minőségi szintet, tervezett élettartamot nyújtott a márkás belépő kategória :N

harry : A 70k-s bosch az atcimkezes fagor/candy(?) asszem, de nem saját cucc az biztos.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.