Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) csibor válasza harry (#7296) üzenetére


csibor
őstag

Ex anyósoméknál is 6 terítékes, és nem lehet azt mondani nem használják ki, mégis elég nekik.

(#7302) harry válasza csibor (#7301) üzenetére


harry
veterán

Igazából ár kérdése a dolog, ha sikerül olcsón beszerezni egyet, és tényleg nem keletkezik sok mosatlan, vagy akár el sem férne egy nagyobb, akkor jó. Ha többször főznek, vagy a kicsihez is csak drágán lehet hozzájutni, akkor nem jó ötlet. Pl. márkabolt oldalán ránézve, a 6 terítékesek is hasonló árban vannak a 9-12 terítékesekkel... [link] Aztán persze lehet használtan sokkal olcsóbban mennek, rá kell nézni, újat, ennyiért én nem vennék. Pl. [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7303) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Tudtok javasolni egy digitális páramérő és hőmérő készüléket? Ami relatíve pontos és megfizethető.

(#7304) Napfénysüti

Sziasztok! Samsung hűtőkkel mik a tapasztalatok? Kinéztünk párommal egy RB29FSRNDWW típusú alulfagyasztós Samut. Az kialakítása nagyon szimpatikus amiatt esélyes nálunk de nem tudjuk hűtő téren milyen a márka. Mondjuk 2 napja meg pont Samsung mikrót vettünk az korrektnek tűnik. :)

Més que un club!

(#7305) Mercutio_ válasza Napfénysüti (#7304) üzenetére


Mercutio_
félisten

Konkrét gyártót nem tudom, de ilyen gyakorlati ötletet már olvastam, hogy élőben nézd meg, nyisd ki és csapd be az ajtaját (külön alsó/felső) és nézd meg nem nyílik-e ki valamelyik :K

Ja ilyet szoktak még mondani, hogy előny a 2 kompresszor, mivel így külön lekapcsolható a fagyasztó/hűtő rész, ha elmentek nyaralni, de nem tudom a mai hűtőknél ez mennyire elterjedt és mennyi a felára.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7306) Napfénysüti válasza Mercutio_ (#7305) üzenetére

Élőben néztünk meg egy csomó hűtőt és pont ott tetszett meg a Samsung.

Més que un club!

(#7307) B-L-A-C-K válasza Napfénysüti (#7306) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én ha veszek valamit általában az itt írtak sokat segítenek.

Mondjuk ahogy olvasgatom nekem eleve nem kellene a nem áthelyezhető polcok miatt, illetve az sem tetszik hogy fogantyú sincs rajta...

Én nem rég vettem egy ilyet, maximálisan megvagyok elégedve vele, és fehérben is van, ára is baráti.

[ Szerkesztve ]

(#7308) Speedhs


Speedhs
őstag

Ez a gép most az auschanban 100 rugóra le volt árazva, jó vétel, ajánlom!

(#7309) Napfénysüti válasza B-L-A-C-K (#7307) üzenetére

Néztünk Electroluxot mi is de annyira nem tetszett a kialakítása így elvetettük.
Köszi a linket elolvastam a véleményeket, szerencsére a hátrányok beleférnek. :R

Més que un club!

(#7310) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Hűtőgép vásárlás előtt állok, és jelenleg ezen vacilálok milyen kombinált hűtőt vegyek 150-200e között, no frost-os, A++ legyen.
Sasmung RB31FERNCSA ez meglenne 173e (4 év gari + 10 év kompresszor)
Whripool WBV33992 de erről letettem, azt hallottam sok a hibás termék ebben a márkában. 183e (2 év )
Electrolux EN 3453 176e (2 év) 209e (5 év gari)

Ezeket néztem. Jó lenne valami bátorító válasz. Mit javasoltok?

(#7315) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Vízszűrős kancsót keresek, de semmit nem tudok a technológiáról.

1: milyet vegyek, hol és mennyiért?
2: hogyan működik egy ilyen? mi az elve és hogyan kell használni?

A csapvízben már nem bízok (különös tekintettel a 100 éves vízvezetékrendszerre) ásványvizet meg nem kellene inni kizárólagosan, ahhoz drága és túl sok benne az ásványi anyag.

[ Szerkesztve ]

(#7316) Napfénysüti

Üzembe helyezés előtt mennyi ideig érdemes kikapcsolva hagyni egy hűtőt? Most hozták ki a Samsungot, végül az lett amit korábban írtam. :)

Més que un club!

(#7317) canniball válasza Napfénysüti (#7316) üzenetére


canniball
nagyúr

Útmatató mit ír? ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7318) Napfénysüti válasza canniball (#7317) üzenetére

Fura mert olyat találtam csak hogy üzembe helyezés után hagyjuk 2 órát állni. Az hogy előtte menynit kell nem írta. :D
Ezért is gondoltam rákérdezek itt hátha valaki ért ezekhez. :K

Van esetleg olyan akinek erre vonatkozó írás is volt a használatijában? Más márka de gondolom ez nagyjjából valami általános szabály lehet úgyis az összes hűtőre.

Més que un club!

(#7319) DeFranco válasza Napfénysüti (#7318) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát, ha biztosra mész, akkor 12 óra

gyakorlatilag arra van szükség, hogy a szállításkor a hőmérséklet- és páratartalomváltozás miatt az alkatrészeken kicsapódott nedvesség felszívódjon és ne okozzon zárlatot, ez minden elektromos eszközre igaz

meg a hűtők esetén a hűtőközegnek is nyugalmi állapotba kell kerülni azt hiszem, de ez az idő rövidebb, mint az előző... itt csak tippem van, az pedig 3-6 óra

(#7320) Napfénysüti válasza DeFranco (#7319) üzenetére

Köszi akkor szerintem ma már nem dugom be csak odarakjuk a végleges helyére aztán majd holnap reggel elindítom. :R

Més que un club!

(#7321) DeFranco válasza Napfénysüti (#7320) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha nincs rá különösebb szükség ma, akkor ez a legjobb megoldás

(#7322) csemberlen válasza Napfénysüti (#7316) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha kompresszoros akkor 12 óra se árt.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7323) Napfénysüti válasza csemberlen (#7322) üzenetére

Azt nem vágom milyen, ez a típus: Samsung RB29FSRNDWW

De megoldottuk, beraktuk a helyére és a régi kis hűtő meg addig átköltözött egy ideiglenes helyre. Holnap délutánig még a régi megy és az újat majd csak valamikor délelőtt dugom be. :K

Més que un club!

(#7324) M_o_g_y_i válasza DeFranco (#7315) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nekem egy Laica bi-flux betétes kancsóm van, simább, jobb íze is van a víznek a szűrés után, és még a vízforraló sem vízkövesedik tőle, amikor elkezdi, kb. akkor szoktam cserélni a betétet a kancsóban. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#7325) DeFranco válasza M_o_g_y_i (#7324) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hol vetted, mennyiért, milyen gyakran kell cserélni benne a patront és milyen patron való bele?

(#7326) Mercutio_ válasza M_o_g_y_i (#7324) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem annyi gondom van ezekkel a vízszűrős kancsókkal, hogy egyszer kiszámoltam: A szűrők előírás szerenti cseréje esetén olcsóbban kijövök, ha az alsóbbkategóriás ásványvizet veszem meg, mintha szűröm a csapvizet :U és ebben még a kancsó ára nem volt benne, se a csapvízé :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7327) Morris válasza Mercutio_ (#7326) üzenetére


Morris
veterán

Arról nem is beszélve, hogy a csapvízben levő hormonokat még vízszűrővel sem lehet kiszűrni.

(#7328) M_o_g_y_i válasza DeFranco (#7325) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ha jól emlékszem olyan 8-9 körül volt, de akkor +2db betétet adtak hozzá. (vagy +3-at? :F)
Írtam milyen a kancsó, kis guglizással találsz árakat. ;)
Gyógyászati segédeszközök boltjában vettem, a betéteket is ott szoktam venni hozzá, ilyen 4-es kiszerelésben.
Nekem olyan 1-2 hónapig tart egy betét, utána csere mindenképp.

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#7329) cekkk válasza DeFranco (#7319) üzenetére


cekkk
veterán

Ez nem teljesen így van.
Ha a hűtőt fektetve vitték ki akkor a gáznak kell vissza menni-e és ezért nem szabad bekapcsolni egy ideig.

MÁS
Mi ezt a víztisztítót használjuk, mivel sok vizet iszunk így nekünk megéri.

(#7330) DeFranco
Az fölött már elsiklott a szemem :R

[ Szerkesztve ]

(#7330) DeFranco válasza cekkk (#7329) üzenetére


DeFranco
nagyúr

3. bekezdés?

"és" kapcsolat van az indokok között

[ Szerkesztve ]

(#7331) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

AEG 1715-ös varrógéppel van valakinek tapasztalta?

(#7332) gyvince


gyvince
senior tag

sziasztok porszívót szeretnék vásárolni van egy Samsung porzsák nélkülim de hangos meg nem szív meg minden baja van 1 éves csak

mindegy hogy milyen vizes vagy zsákos vagy nem tudom milyen van még a piacon :D

ár max 20 ezer de ha kevés akkor mondjátok meg és nézelődök mert már sok porszívót vettem de nem sokáig bírták...márka is mind1 nekem :)

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#7333) gyvince válasza gyvince (#7332) üzenetére


gyvince
senior tag

ezt néztem ki!
Karcher WD 2.200 nedves-száraz porszívó

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#7334) sysrq


sysrq
őstag

Azok az emberek vajon hova lesznek akik itt kérdeztek valamit, (kereső felesleges, visszaolvasni úri huncutság) mert soha nem jelentkeznek egy - két héttel később hogy ezt meg ezt vettem és ez és ez a véleményem róla?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#7335) Napfénysüti válasza sysrq (#7334) üzenetére

1-2 hétből szerintem nem lehet messzemenő következtetést levonni. Fél-1 éves használat már mérvadóbb.
Nekem eddig egyébként a múlt héten vett Samsung mikró bevált a Samsung hűtőt viszont csak ma dugtam be de tetszik. Még csipog is ha sokáig nyitva marad az ajtaja ezt kifejezetten jó ötletnek tartom.
Ez a két említett termék:
GE732K mikrohullámú sütő
RB29FSRNDWW alulfagyasztós hűtő

A mikró gombjai talán járhatnának könnyebben, elég határozottan kell nyomni őket.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#7336) sysrq válasza Napfénysüti (#7335) üzenetére


sysrq
őstag

Fél év után már tényleg elfelejti bárki hogy jó lenne visszajelzés másoknak, és ha nem keres éppen semmit akkor nem is néz ide, ezért lenne jó ha legalább kérdezek - veszek valamit - megírom a véleményem meg lenne, mikor még friss az emlék hogy van egy ilyen topik.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#7337) zoli03 válasza gyvince (#7333) üzenetére


zoli03
őstag

Azt tudod, hogy ezen nincsen teljesítményszabályozás?

(#7338) gyvince válasza zoli03 (#7337) üzenetére


gyvince
senior tag

az nem lényeg :) vagy igen?

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#7339) zoli03 válasza gyvince (#7338) üzenetére


zoli03
őstag

Hát én otthon, ha tehetném, nem használnék olyat, amin nincs szabályozás. Ismerősömnek van egy komolyabb Kärcher, azon van szabályozás, de mindig a minimumom használja, az is bőven elég. Szerintem fel se tudnád emelni a szőnyeg széléről, csak letolni róla. A mostanit is mindig maximum teljesítményen használod?

[ Szerkesztve ]

(#7340) gyvince válasza zoli03 (#7339) üzenetére


gyvince
senior tag

igen! de az nagyon rossz valami Samsung lila fekete pontos típust most nem tudok de már a második az elsőt el vittem gariztatni mert hangos volt meg nem szívott melegedet meg minden porszívózás után kompresszor elegem lett belőle...azért néztem egy ilyet mert ez szerintem komolyabb mint a Samsung

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#7341) harry válasza gyvince (#7338) üzenetére


harry
veterán

Praktikus az, egy komolyabb gépnél kétlem, hogy gyakran szükség lenne a max. fokozatra, ahol ráadásul sokkal hangosabb, és a nagy szívóerő miatt macerásabb lehet tologatni is. De nem mondanám mindenképp gondnak.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7342) gyvince válasza harry (#7341) üzenetére


gyvince
senior tag

amúgy nem nagyon érdekel ez :) elhiszem jobb ha van rajta de nekem inkább már a tartósság minőség számít Samsungba se veszek csak tv-t :D porszívót nem

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#7343) cekkk válasza gyvince (#7332) üzenetére


cekkk
veterán

Mi egy Electrolux CYCLONE ZCX6440-t használunk. Márciusban lesz 3 éves :)
Ilyet már nem lehet kapni, de maga a rendszere a többinek is ilyen. Iszonyat erővel szív, tartályos és könnyen takarítható.
Nem véletlen volt ez a topik porszívó az index porszívós fórumán :)

(#7344) gyvince válasza cekkk (#7343) üzenetére


gyvince
senior tag

Electrolux nekem is volt de mondjuk az takarítógép volt rengeteg évet el ment! nagyon jó volt aztán volt egy Fagor porzsák nélküli az is jó volt még més jobb mint ez a Samsung Air Track vagy mi a fene :/

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#7345) cekkk válasza gyvince (#7344) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem ez nagyon bevált, előtte valami noname volt azzal mindent lehetett csinálni csak port szívni nem. :DDD
Elég nagy ezeknek a szívó erejük is, ha tönkre megy akkor én ilyet veszek, vagy kérdezd meg az index.hu porszívós topikjában, hogy most mi az ajánlott vétel.

(#7346) gyvince válasza cekkk (#7345) üzenetére


gyvince
senior tag

rendben! ezt fogom tenni köszönöm szépen a segítséget! :)

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#7347) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Jelenleg vizes porszívóm van, de nem nagyon örülök neki. Rohadtul hangos, továbbá a trutyi amit kiöntök belőle, előszeretettel lerakódik a lefolyóban, tehát eléggé dugulásveszélyes. Olyan lakásban lakom, ahol nincs erkély, kintre nem tenném, mert elviszik, a lakásban meg nem nagyon tudom úgy kiszárítani, hogy az utolsó csepp víz is kifolyjon belőle, így könnyen bedohosodik, bepenészedik. Nehéz belőle kitakarítani a dzsuvát, mert soha nem jön ki 100%-osan.

Így arra gondoltam, hogy veszek egy porzsákos porszívót, a porzsák nélküliekről nem olvastam túl jókat. Nincs szőnyeg a lakásban, csak parketta meg padló, viszont 3-4 nap után úgy beporosodik, mintha nem csináltam volna semmit. Szóval gyakori porszívózásra kellene valami könnyed kis porszívó (sepregetni szoktam, de az se 100%-os).

Álló porszívók teljesítménye ahogy olvastam elég gyatra, kb csak morzsa szívásra alkalmas, elektromos seprű detto.

Tudtok valami jófélét ajánlani? Nem vagyok allergiás, nem nagyon tüsszögök itthon, de ha felveri a port valami, akkor azért folyik taknyom, nyálam.

[ Szerkesztve ]

(#7348) Alex91 válasza _NCT (#7347) üzenetére


Alex91
félisten

Electrolux Ultra Silencer...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7349) _NCT válasza Alex91 (#7348) üzenetére


_NCT
őstag

JAh, azt nem mondtam, hogy ne 50ezres kategóriánál kezdjünk. Olyan 20 max 25-öt szánok rá.

(#7350) canniball válasza _NCT (#7347) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekünk egy akksis Elux nyelesünk (is) van, erre a célra szvsz nagggyon jó (ha nem többszáz nm²-re kell). Baromi kényelmes hogy nem kell a zsinórt húzni. Hátránya az előnye: ha az akksi bemondja az unalmast nem olcsó cseréltetni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.