Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) neduddki válasza sinick (#8400) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor ha jol sejtem Te a asmik irnayba lax mint az en szulofalum leledzik, /azaz nyugat/
anno szoninal BRoli kojokkori cimboram nyomta de nem hallotma mar felole v. 15 eve
raram kivul elexiknmeg vki a plazmatv-s balhera? amikor zarva vlt a totyik mert rendorsegi biznonyitke volt samu vs. dogooz ugyben?...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8402) sinick válasza neduddki (#8401) üzenetére


sinick
senior tag

Lehet :)

Nem emlékszem. Az nem Gödön volt? (Év végéig ott gyártottak plazmát.)

[ Szerkesztve ]

(#8403) Abrion válasza Acef (#8392) üzenetére


Abrion
senior tag

Beszéltünk priviben és robotgépet ajánltál, kis nézelődés után ezt találtam Philips HR7625.

De nem találtam neten videót hogy menyire jó a juicer része, valaki segítsen találni egy videót ahol minden kiegészítőjét kipróbálja.

(#8404) Acef válasza Abrion (#8403) üzenetére


Acef
addikt

Használtam már hasonlót. A Philipsek rendben működnek, sztem nem csalódnál benne.

(#8405) sinick válasza Acef (#8392) üzenetére


sinick
senior tag

Megjött a Whirlpool AWS 63213. Beüzemeltem. Nem annyira csendes, mint gondoltam. Pontosabban vegyes, mert a centrije határozottan csendesebb, mint a régi Indesit VIL-105-é, viszont mosásnál nem annyira csendes (zajszintek: Whirlpool 59/75 vs indesit 77/76 dB).

Kérdésem: mosás végén kb. utolsó 3-4 percben van egy érdekes folyamatos, periodikus, pumpáló hang a végső centrizés alatt. Ez nekem új. Ez mi lehet?

Tegnap elfelejtettem megköszönni a tanácsotokat. Köszönöm minden hozzászólónak a tanácsát!

[ Szerkesztve ]

(#8406) Dluinet válasza sinick (#8405) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szivattyú hangja

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8407) canniball válasza sinick (#8405) üzenetére


canniball
nagyúr

Az a pumpáló hang nem a szivattyú, ahogy próbálja kitolni a maradék vizet?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8408) Acef válasza sinick (#8405) üzenetére


Acef
addikt

A szivattyút hallod, amint a maradék vizet is megpróbálja kipumplálni.

... lemaradtam

[ Szerkesztve ]

(#8409) Morris válasza sinick (#8405) üzenetére


Morris
veterán

Akkor még én is: Az a szivattyú hang, ami pumpálja ki a vizet a végén.

;] ;] :DDD

(#8410) Mate


Mate
nagyúr

Most akkor ha jól értem a folyamat elején tele a dob vízzel. A folyamat végén nincs tele vízzel. Közben pumpáló hangot ad.

Ez most akkor biztos, hogy a víz kipumpálása? :D

(#8411) Agostino válasza Mate (#8410) üzenetére


Agostino
addikt

szerintem jó nyomon jársz, én is azt gondolom a leírtak alapján, hogy ez a szivattyú lesz.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#8412) Acef válasza sinick (#8405) üzenetére


Acef
addikt

+ infó:
valsz erre is él a 2+2 év. Regisztráld a Whirlpool-nál.

(#8413) sinick válasza sinick (#8405) üzenetére


sinick
senior tag

Jól kitárgyaltátok! :) Azt gondoltam, hogy szivattyú, csak a hangja gyanús és ijesztő. Ahogy meghallottam vonultam is a fürdőszoba felé. Mintha egy horrorfilmből hallanám.

[ Szerkesztve ]

(#8414) sinick válasza Acef (#8412) üzenetére


sinick
senior tag

Igen, él. A regisztráció megtörtént.

(#8415) Zjunior válasza neduddki (#8348) üzenetére


Zjunior
veterán

Holnap megjön a gőzállomás, ha érdekel vkit írok róla!:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#8416) neduddki válasza Zjunior (#8415) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

johet beszamolo, de ha a vassalogeprol van onfod az is johet:- )

udv

neduddki

mod: a szervizesek ezt dicsertek, +ezt

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8417) concret_hp válasza Zjunior (#8415) üzenetére


concret_hp
addikt

engem pl az érdekelne, hogy az mire jó?

neduddki -> w00t? vasaló helyett? vagy izé most miről van szó? :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8418) neduddki válasza concret_hp (#8417) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ooooo vasalni???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8419) Brave_86


Brave_86
aktív tag

madarasban van bosch wae20467by [link] 99.999-ért
én is venni akarok, de keskenyebb jöhet szóba :/

(#8420) Acef válasza Brave_86 (#8419) üzenetére


Acef
addikt

Pedig ezek jó gépek.
Csak 56cm mély, +kb.1cm a faltól. Nem fér el?

(#8421) Brave_86 válasza Acef (#8420) üzenetére


Brave_86
aktív tag

panelba lenne :F
samsung wf 60f4eonow/le is van 70-ért, de úgy látom ez már kifutó termék?

(#8422) Acef válasza Brave_86 (#8421) üzenetére


Acef
addikt

Az is o.k., csak más kategória. (Persze árban is más)
-Kifutó: annyi, hogy lassan csak eco bubble-t fog forgalmazni a samu. Nem számít, attól még egy jó mosógép.
-Amennyiben olyan helyen veszed, és van +7000 Ft-od, akkor 5év garral vedd!

Esetleg egy Whirlpool prémium selection keskeny mosógép, 4év garral. Ez drágább, de +++, és nagyobb fordulat.

[ Szerkesztve ]

(#8423) Brave_86 válasza Acef (#8422) üzenetére


Brave_86
aktív tag

benéztem ezzel o 0 hasonló :)
samsungból mégezt néztem esetleg

whirlpoolra fentebb írták nemrég, hogy elég fura hangokat ad(?) :F
A +++ ról is volt szó korábban, hogy igazából nem jelent olyan sokat.

(#8424) Acef válasza Brave_86 (#8423) üzenetére


Acef
addikt

A WOW valamivel takarékosabb, de drágább
Kb ugyanannyit költve:
WOW: A++ 2év gar
NOW: A+ 5év gar

1+ -ok forintban nézve (mosógépnél) valóban nem jelentősek.

Whirlpoolnak nincs baja, a szivattyút/vizet hallani.

(#8425) Brave_86 válasza Acef (#8424) üzenetére


Brave_86
aktív tag

A vélemények itt nem igazán biztatóak. [link]
Whirlpoolbol melyik vállalható, hasonló árfekvésben? A korábban említett pl?

(#8426) Acef válasza Brave_86 (#8425) üzenetére


Acef
addikt

:) ez az egyik legtöbbet vásárolt gép, természetes a negatív vélemény. ezek a negatívumok ne befolyásoljanak.
87000-ért lehet egy 5év garos mosógéped.(sok gép nem tart 5évig, nemhogy még garos legyen)

Whirlpool: AWS ... pl. a korábbi

[ Szerkesztve ]

(#8427) Zjunior válasza concret_hp (#8417) üzenetére


Zjunior
veterán

Én is parasztvakításnak tartottam, nagyon komoly. 1000x könnyebb a vasalas vele, főleg ingek, és lepedőket!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#8428) Mercutio_ válasza Acef (#8426) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt érdemes vásárlás előtt tisztázni, hogyminden mmeghibásodásra vonatkozik - e az 5 év, lásd samu 10 év ami a motorra érvényes, miközben gyakoribb, hogy a vezérlő panel döglik meg a mai gépekben ami 30-50k

Zjunior: Van ruhavasalassal foglalkozó vállalkozó (házhoz jön a cuccért és vagy helyben vasal vagy elviszi és készen visszahozza) az is gozallomassal nyomja :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8429) Acef válasza Mercutio_ (#8428) üzenetére


Acef
addikt

Pl. a WF 60.. esetén: 80000 körül a gép 2év gyári garral, és ezt lehet meghosszabbítani 3évvel, ennek 7000 az ára. =5év gar

Korábban beszéltünk a Whirlpool-ról, ott (néhány gépnél) 2év +2év a gar. Ez is teljes körű gar.
(Vagy 4+2)

Én az extra 10 éveket, ... nem szoktam emlegetni, az nem teljes gar.

[ Szerkesztve ]

(#8430) neduddki válasza Zjunior (#8427) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mit vettel vergul?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8431) Zjunior válasza neduddki (#8430) üzenetére


Zjunior
veterán

Tefal g7550 gőzállomást.

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#8432) Integra válasza Zjunior (#8431) üzenetére


Integra
titán

jó lesz az, tetszeni fog :)
hasonló tefalom van nekem is, ontja a gőzt ahogy kell. egyet csinálok pluszban hozzá, eleve szűrt vizet öntök a tartályba, így egyáltalán nem vízkövesedik.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8433) neduddki válasza Zjunior (#8431) üzenetére


neduddki
nagyúr

hI!

az jo db mar kerul videjo beszamolot- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8434) Zjunior válasza Integra (#8432) üzenetére


Zjunior
veterán

Köszi a tanácsot!;)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#8435) Zjunior válasza neduddki (#8433) üzenetére


Zjunior
veterán

Kurva jo az allomas!
Nem is gondoltam volna ennyivel egyszerubb a vasalas.
Milyen jo vasalodeszkat ajanlottok?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#8436) #73499136


#73499136
törölt tag

Sziasztok!

Tudna valaki tanácsot adni Indesit RA24 hűtő ajtótömítő gumi cseréhez? Valakinek tapasztalata ebben? Előre is kösz a választ , ha lesz.

(#8437) Acef válasza #73499136 (#8436) üzenetére


Acef
addikt

Próbáld levenni. Sztem már az sem ragasztott. Vagy az?

(#8438) #73499136 válasza Acef (#8437) üzenetére


#73499136
törölt tag

Nem tudom de valószínű hogy ragasztott, annyit látok hogy a belső burkolat alámegy . Már megvettem hozzá az újat de se a boltban se szervizekben (többet is felhívtam) nem tudták megmondani hogy mi a menete a cserének. Annyit mondtak hogy a ragasztottakat elvileg nem is lehet cserélni csak ajtóval együtt és ahhoz nyilván külön nem is árulnak, de ehhez lehet kapni tehát cserélhető, szerintük, de azt senki sem tudja hogyan kell. :F

(#8439) Acef


Acef
addikt

Az RAA 24-en cserélhető, de az RA 24-en valsz nem.
Sztem tévedésből az RAA 24-re gondoltak, ahhoz adták.

A ragasztottat valóban csak ajtóval cserélik.

(#8440) #73499136 válasza Acef (#8439) üzenetére


#73499136
törölt tag

Nem tudom mi a különbség köztük de a megrendelés előtt kérték a sok számjegyű azonosítót ( a 9 és 11 számjegyű ről van szó). több alakrészbolttal is beszéltem, mindegyik kérte az azonosító számokat és mindegyik tudott is volna beszerezni tömítést, azt nem hinném hogy mindegyik eltévesztette volna.

(#8441) Acef válasza #73499136 (#8440) üzenetére


Acef
addikt

Az RAA új, RA régi.

A serialból tudniuk kell. Hűtő vagy a fagyasztótér ajtó? Drága volt?

Amennyiben valóban az RA-hoz való tömítést kaptad, és cserélhető, akkor a tömítést látva lehetne (profil) megállapítani a levétel / felrakás módját.

Esetleg egy fotó az adattábláról, és megkérdezhetnéd az Ind. szerviztől, a felrakást.

(#8442) #73499136 válasza Acef (#8441) üzenetére


#73499136
törölt tag

Én is azt gondoltam hogy a gumi profiljából látni lehet majd a levétel felrakás módját, de nem ilyen egyszerű.
Ahol vettem a bolt egyben szerviz is, beszéltem is a szerelővel de meglepő módon fogalma sincs a dologról, de nem csak neki vagy 4 Indesit márkaszervizzel beszéltem de gőzük sincs, kb annyit tudtak hozzászólni mint amennyit most én is tudok (lehet hogy így lehet hogy úgy , meg hogy nem könnyű) A hűtő, nem a fagyasztó gumijáról van szó 5600Ft volt.
Valószínű leszedni le tudnám a régit, ezzel még nem is lenne gond, csak addig nem merek nekiállni amíg nem tudom a felrakás módját mert ha nem sikerül ottmaradunk hűtő nélkül!

[ Szerkesztve ]

(#8443) @ndree


@ndree
csendes tag

Hali!
10-12000ft-ig milyen kávéfőzőtt ajánlotok?
Néztem a fagor c1000 vagy mi de állítólag fos mert csak gőzt enged ki...

(#8444) DeFranco válasza @ndree (#8443) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szarvasi

(#8445) Agostino válasza @ndree (#8443) üzenetére


Agostino
addikt

kollégám most vett az mm-ben asszem pont 11k környékén valami momert márkájú cuccot. neki bejött, azt mondja okés gép. én spec nem ismerem a cuccaikat.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#8446) neduddki válasza DeFranco (#8444) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

megint akciojos a feher

udv

neduddk

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8447) DeFranco válasza neduddki (#8446) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi kotyogót használunk, az gondozásmentesebb, és jobban is szeretjük

(#8448) neduddki válasza DeFranco (#8447) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en egyiketse szeretem de naqponmta leleabb 1x latom a irkaot:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8449) RefeeZ


RefeeZ
tag

Sziasztok!

A kérdésem az volna, hogy elérhető áron ~10e HUF milyen mérleget érdemes venni? Fontos lenne számomra, hogy 5-10g-tól 1-2 kilóig mérjen legalább, és azt a lehető legpontosabban tegye. Ezen kívül nem ártana, ha rá lehetne tenni egy emberi méretű tányért, nem csak egy bögrét mondjuk :)

Előre is köszönöm!

(#8450) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Hirtelen elromlott a mosógépünk: Whirlpool AWT 2256. Az a hibajelenség, hogy amikor bekapcsoltuk, és szívta be a vizet, azonnal jön is ki a víz hátul, és közben kerreg (kattog)
Mi lehet a hiba? Valami mágnesszelep nem zár? Utána szivattyúzásra és centrire tettem, az rendben lement, de ha a befolyó csapot nyitva hagyom akkor simán folyik a víz akkor is. Amint elzártam, kiszivattyúzott és kész.
Mennyire macera megcsinálnom? ( szerelő vagyok, bár nem mosógép szerelő de már mindent szereltem, kivéve ilyet)
Feltételezem hogy van bent mágnesszelep a bejövő vagy kimenő oldalon és valahol ott lehet a hiba.
Ha valaki ért hozzá és tud pontosítani akkor azt megköszönöm, illetve hogy érdemes-e nekiállnom, szét tudom-e kapni a fürdőszobában.
Szerviz manualt már találtam.
ha valaki meg tudja ebből mondani melyik az a kütyü amit cserélnem kell akkor megköszönöm.
Tippem van: az ábrán az 571 0 számú alkatrészre gyanakodok.

Ezek a mágnes szelepek esetleg kitakaríthatóak, vagy csere?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.