Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) neduddki válasza parandroid (#8500) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

scanpan nem damaszkltal simanmeg tucc alni, van feletek vmi kiprobalasi lehetoseg, mert a lenyeg hgy kenyemes legyen a, szoval az tveeytek mai kizre all

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8502) Zjunior válasza neduddki (#8497) üzenetére


Zjunior
veterán

Hali!
120k-t szannek ra!:(porszivo+lada:)
Milyen hutoladat mondasz?:)

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#8503) neduddki válasza Zjunior (#8502) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

tipre jelold be hpgy fagysztolada

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8504) scout pro válasza sinick (#8499) üzenetére


scout pro
csendes tag

A miénk elég durva volt.
Ugyanígy volt. Központi hibabejelentés.
Mindig többször felhívtam az Indesitet-Ariston-Hotpointot, és mindig azt mondták küldenek sürgetést a szerviznek, és ezután mindig az volt, hogy hívjam fel saját magam a szervizt, aki ide van rendelve.

Nekem kellett lerendezni, holott én nem állok szerződésben velük, ez az Indesit dolga lett volna. Egyiküket sem érdekelte.

Akkor még annyira nem tudtam a jogaimat, most már rendesen utánaolvasok mindennek, és utánajárok. Nem fogadom el azokat a válaszokat, hogy "mert Mancika ezt mondta".

Mindenkinek azt tudom ajánlani, hogy vásárlás előtt nézzen meg a van-e kiterjesztett garancia, ha igen melyik biztosító biztosítja, kivel áll szerződésben, az kinek adja le a munka megrendelését.
Nézze meg mindenki, az adott szervizelő cégről/biztosítóról milyen vélemények vannak. Olyan esetben, ha csak szakszerviz általi bekötés esetén érvényes a garancia (pl. kombi tűzhely) kérdezze meg a szakszervizt mennyibe kerül a bekötés, ajánlja-e a készüléket stb.

http://tamop.ofe.hu/inet/osszefogas/hu/modul/hasznos/jotall_szav.html
http://www.ofe.hu/inet/ofe/hu/top/gyik/szavatos.html#subtitle_16
[link]

"A vonatkozó jogszabály szerint a kijavítást megfelelő határidőn belül kell elvégezni. Azt, hogy mi minősül az adott helyzetben megfelelő határidőnek, számos tényező – így például a termék tulajdonságai, a hiba jellege, a hiba gyors orvosolásához fűződő fogyasztói érdek – befolyásolhatja."
Na hát ezen igazodjon el valaki! Ha van alkatrész, akkor mi számít "megfelelő határidő"-nek?

"Mi van akkor, ha nem javítják meg határidőben a terméket?

Ha a dolog kijavítását megfelelő határidőre nem vállalják el, vagy nem végzik el, a fogyasztó a hibát a vállalkozás költségére maga kijavíthatja vagy mással kijavíttathatja. Ez azonban csak lehetőség a fogyasztó számára, ezért a kereskedő javítási, javíttatási költség megtérítésére irányuló ajánlatát nem kell elfogadnia.

A bírói gyakorlat szerint a javítási költség akkor is kérhető, amikor a javítás még ténylegesen nem készült el. Ilyenkor a bíróság a kötelezettet a javítás várható költségeiben marasztalja."

[ Szerkesztve ]

(#8505) G@ß! válasza neduddki (#8487) üzenetére


G@ß!
őstag

Nem találtad meg? :(

(#8506) neduddki válasza G@ß! (#8505) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

eszmebe yutt eyik esmerosm taalta es kerdeszt ehogy annyoert megvegye-e, megvette

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8507) RefeeZ válasza RefeeZ (#8449) üzenetére


RefeeZ
tag

Bumpolnék :)

(#8508) G@ß! válasza neduddki (#8506) üzenetére


G@ß!
őstag

Ne haragudj, néha nehéz értelmezni hogy mit írsz. Akkor ezek szerint elkelt? :)

(#8509) albiosz válasza RefeeZ (#8507) üzenetére


albiosz
őstag

Soehnle márkával nagy bajod nem lehet. Szinte csak mérlegeket (konyhai, személy) gyártanak. :) 5 év garit pattintottak, amikor én vettem.

[ Szerkesztve ]

(#8510) albiosz válasza albiosz (#8509) üzenetére


albiosz
őstag

Szerk. letelt. Ilyet vettem anno. Van lapos kivitel is, ha az jobban tetszik.

(#8511) szimcsi


szimcsi
senior tag

sziasztok

Hétköznapi használatra szeretnénk porszívót otthonra (porzsák nélküli, tartályosat).
Kettő lett kinézve, esetleg valaki tudja melyik volna a jobb választás. (mindkettő ára kb 14ezer ft)
Akár más alternatívát is elfogadok:)

köszönöm!

-Daewoo RCC-702R porzsák nélküli porszívó
Jellemzők:

Porzsák nélküli porszívó
Teljesítmény: 2000 W
Maximális vákuum: 30 kPa
Teleszkópos cső
Kapacitás: 4L
Levehető, mosható portartály
HEPA szűrő
Változó teljesítmény
Automata kábel feltekerés
Nettó Tömeg: 6,3 kg
Zajszint: 78 dB

-Zanussi ZAN1820 porzsák nélküli porszívó
jellemzők:

Szívócső 2 króm
Hatósugár (m) 7,7
Zajszint maximumon (dBA) 83
Szűrőtelítettség kijelző igen
Szűrő típusa hagyományos - mosható
Kábelcsévélő igen
Szívófej Vario 500 normál szivófej
Nettó súly (kg) 5.82
Szívóteljesítmény (W) 288
Porzsáktelítettség jelző nincs
Porzsák típusa nincs
Max teljesítmény (W) 1600
Távirányító -
Mélység (mm) 282
Szélesség (mm) 385
Magasság (mm) 262

XP

(#8512) Mate válasza szimcsi (#8511) üzenetére


Mate
nagyúr

Samut tudom ajánlani. 6 éve az van (Mondjuk ez már a második) és nagyon jól végzi a dolgát.

(#8513) Acef válasza szimcsi (#8511) üzenetére


Acef
addikt

ne Daewoo-t, Zanussi-t :(

amennyiben olcsóbban akarod, akkor valóban a Samsung, de inkább +5-7000, és egy jobb, tartósabb, pl. belépő Electrolux, Bosch, Philips, Samsung ...

Én nem erőltetném a porzsák nélkülit, de főleg nem az olcsót

[ Szerkesztve ]

(#8514) scout pro válasza szimcsi (#8511) üzenetére


scout pro
csendes tag

A ZAN1820-ról tudok nyilatkozni:
-most 4 éves, remekül működik,
-akkoriban 2 db-ból állt a cső, most már teleszkópos, állítható,
-nagyon jól felszívja a szennyeződést,
-van egy kis kefés fej, én azt pl. laptophoz használom, de radiátorhoz is jó,
-a vezeték viszonylag hosszú (egy FAGOR nem tudom milyen típusú porszívóhoz képest),
-enyhén vizes dolgokat fel tudsz vele takarítani (konyha).

hátrány:
-a szűrője sajnos nem gumi, hanem hegesztett műszál és egyéb (egyik albérletben olyan porszívó volt, aminek a szűrője gumiból volt, és iszonyatosan könnyen lehetett tisztítani), sok idő míg megszárad, szerintem úgy érdemes csinálni, hogy a tartályból kiszedve, a műanyag hálós hengert leszedve, a szűrőt a szabadban pl. egy fémkorláthoz /fatörzshöz ütögeted finoman, úgy állsz, hogy a szél ne feléd fújja a piszkot. Ezután újra nagypn jól szív/működik. Évente legalább egyszer mosd ki, használt fogkefével szedd ki a maradékot a lamellák közül.
-a kábelcsévélés és bekapcsolás gomb ferdén van elhelyezve, ezért csak bizonyos szögben megnyomva tudod bekapcsolni/felcsévéltetni a vezetéket.
-teljesen összeszerelt állapotban a készülék hátsó oldalán lévő tartóvájatba illesztve a porszívó fejet kis érintés hatására kiesik a vájatból és eldől a fej a fémcsővel.

előny-hátrány is lehet:
-a kerék gumírozott, ezért nem karcol, viszont valamennyire gyűjti a piszkot.

(#8515) RefeeZ válasza albiosz (#8509) üzenetére


RefeeZ
tag

Köszönöm, körülnézek! :)

(#8516) neduddki válasza G@ß! (#8508) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A Te szempontotbol sajnos igen

udv

neduddki

mod: szimcsi: keess vmi porzsakosat es inkabb arra indulj el

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8517) sinick válasza sinick (#8464) üzenetére


sinick
senior tag

Visszatérnék a 8464-ben írt mosogatógép prpolémára. Ugye az ADP 8673 IX-os gépem kasztni vetemedéssel visszament 3 naposba és kapok cserét. A bolt ma viszont szólt, hogy ugyanilyet nem tud hozni, adna helyette egy vadiúj ADP 7570 IX-os gépet. Ez elvileg újabb (???), jobb (???) és drágább, de ő is csereként kapta, így ugyanannyiért odaadja, mint az előzőt. Később megek megnézni, majd jól megráncigálom. Hátha stabilabb, mint az előző.

Ismeri valaki ezt a gépet? Vélemény?

(#8518) Acef válasza sinick (#8517) üzenetére


Acef
addikt

Újabb, takarékosabb.

(#8519) sinick válasza Acef (#8518) üzenetére


sinick
senior tag

A whirlpool oldalán nincs is fent a gép.
Érdekes a számozás (én a 7-est régebbinek tenném, mint a 8-ast).
Viszont szebb, mint a régi. :)

(#8520) Acef válasza sinick (#8519) üzenetére


Acef
addikt

Ez még meleg, annyira friss, ezért nincs fent.

(#8521) sinick válasza Acef (#8520) üzenetére


sinick
senior tag

Elhoztam a ADP 7570-est. Ez egy fokkal masszívabb, mint az ADP 8673-as. Azért ezzel is kellett egy kicsit harcolni. Egyelőre a első, üres, tisztítószeres átmosás megy rajta és tetszik, mert totál csendes a gép. Remélem majd a mosás is jó lesz.

(#8522) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Sziasztok!

1-2 héten belül szeretnél venni egy porszák nélküli porszívót és gondoltam megkérdezem a szakikat itt mit érdemes venni 15-25 ezres kategóriában.
Én eddig ezt néztem ki, elég jókat írtak róla több helyen is, viszont az 1 év garancia nekem elég soványnak tűnik. Van esetleg ennél jobb vétel egész 25 ezerig?

Előre is köszönöm a segítségeket :R

(#8523) wwhy válasza parandroid (#8500) üzenetére


wwhy
veterán

Sima konyhai használatra Fiskars (is jó), nekem kb. 5 éve megvannak, és elégedetten használom őket: élesek, papírvásái próbát mai napig simán viszik, pedig még nem voltak élezve :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8524) Acef válasza bogarfx (#8522) üzenetére


Acef
addikt

Próbáltál már hasonlót?
Nem (de, igen) lebeszélni akarlak, de Én nem vennék tartályos gépet.

(#8525) bogarfx válasza Acef (#8524) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Mutteromnak van egy Zanussi Zan 1830 és meg van vele elégedve. Annyi, hogy hamar megtelik a tartálya.
Amúgy miért nem érdemes tartályost venni és miért érdemes zsákost? Zsákoshoz nem kell mindig venni új zsákot, illetve azokban is van ilyen Hepa szűrő vagy valami hasonló?

(#8526) Acef válasza bogarfx (#8525) üzenetére


Acef
addikt

Hepa van/tip. függő.
a tartályos tele apró és sérülékeny alkatrésszel.
a tartályból kiáramló apróbb porszemcsék tönkretehetik a motort.

Zsák: a szennyeződés mennyiségétől függően, de sztem nem veszélyes.
Tökéletesebb lehet a szűrés, élettartam.

(#8527) bogarfx válasza Acef (#8526) üzenetére


bogarfx
aktív tag

És akkor mit ajánlasz zsákos kivitelben?

(#8528) sinick válasza bogarfx (#8525) üzenetére


sinick
senior tag

Tartályosnál arra kell figyelni, hogy minden szűrője kivehető és mosható legyen. De legfőképpen tartós!

Apósomnak nem vizes tartályos van, a szűrő nem is mosható (???) kb. félévente kompresszorral fújja át a szűrőt.

Nekem egy Zelmer vizes tartályos van. Abban van egy darab finom szűrő egy darab szivacs előszűrő és egy darab hepa szűrő. A finom szűrőket rosszabb esetben félévente, jobb esetben évente cserélnem kell, darabja kb. 2000 Ft. A szivacs szűrőt kb. kétévente kell cserélnem, darabja szint kb. 2000 Ft. A HEPA filtert rosszab esetben évente, jobb esetben kétévente cserélem, darabja kb. 4000 Ft.

A szivacs és a finom szűrő mosható. De hiába mosható, mert a hasnzálat közben az anyaga tömörödik és a gép hatásfoka drasztikusan csökken. A hepa nem mosható, az valami félpapír cucc.

Szóval a fenntatása pénzbe kerül. Ráadásul ezek a szűrők túlárazottak, legalábbis idehaza. Kb. 6 éve rendeltem, akkor a szűrők olyan 400 a hepa olyan 800 Ft körül mozgott. Tavaly utánrendeltem volna és eldurrant az agyam a magyar szállító árain, ezért felvettem egy lengyel webáruházzal a kapcsolatot. Ők a szűrőket kb. 300 Ft-ért, a hepát kb. 700 Ft-ért adták. Rendeltem mindenből vagy 20 darabot, a posta vagy 5 ezer volt, de így is megérte!

[ Szerkesztve ]

(#8529) neduddki válasza bogarfx (#8525) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha mas indok nem gyun eszembe akkor ezert veszunk porzsakosat:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8530) scout pro válasza Acef (#8526) üzenetére


scout pro
csendes tag

"tulajdonképpen a szűrés tökéletességét nem az fogja befolyásolni, hogy porzsákos, vízszűrős, netán ciklon rendszerű porszívót veszünk, hanem az, hogy az adott készülékben ezen rendszerek valamelyike után beépített mikroszűrők/kimeneti szűrők milyen hatásfokkal rendelkeznek, úgyhogy vizsgáljuk meg ezeket:
Apró porszemcsék szűrése
HEPA és S-CLASS szűrők
Az apró részecskék kiszűrésén belül is fokozatok vannak. A szabvány azt rögzíti, hogy a szűrőrendszer képes a rajta átfolyó levegőből a 0.3μm-nél (3 mikronnál) nagyobb szennyeződéseket legalább X %-ban, valamint az 1 mikronos és annál nagyobb méretű szennyeződéseknek pedig a 100%-ban eltávolítani, kiszűrni, ahol X a HEPA/S-class fokozattól függő érték az alábbi táblázat szerint:

Osztály Szűrés tökéletessége
HEPA E10 > 85%
HEPA E11 > 95%
HEPA E12 > 99.5%
HEPA H13 > 99.95%
S-CLASS > 99.97%
HEPA H14 > 99.995%
HEPA U15 > 99.9995%
HEPA U16 > 99.99995%
HEPA U17 > 99.999995%
Tehát ha egy gyártó annyirt mond, HEPA szűrős készüléket árul, kérdezzük meg, hogy milyen HEPA besorolásút. az U utáni szám minél nagyobb, annál tökéletesebb szűrést végez a porszívó."

[link]

(#8531) Acef válasza scout pro (#8530) üzenetére


Acef
addikt

Ezt szépen bekopiztad, de nem erre gondolok, hanem a szűrők, és a készülék élettartamára.
Nem mindegy, hogy motor előtt/után van, és milyen mértékű a szűrés.

Mindemellett kinek a pap, kinek a ....

(#8532) scout pro válasza Acef (#8531) üzenetére


scout pro
csendes tag

"Tökéletesebb lehet a szűrés" -> erre írtam

[ Szerkesztve ]

(#8533) Gyick


Gyick
őstag

hi!

A beépithető sütőkből hátul ill az alján mekkora hő jön ki?Azért kérdezem mert ugy raktuk be hogy alá került a doboz amiben a vezetékek vannak ill van egy konnektor is ott ráadásul a mosogatógép csövei is alatta mennek el egy 10cm-el

[ Szerkesztve ]

(#8534) Acef válasza Gyick (#8533) üzenetére


Acef
addikt

Nem probléma, hiszen a bútor sem gyulladhat ki, megfelelően szigetelt (feltéve, hogy nem vmi régi és olcsó Zanussi/Beko/Indesit...)
Szinte mindben van burkolat, és kezpanel hűtő/szellőztető ventilátor.

Hátul ne legyen zárt a dobozka amiben a sütő van, ezzel +szellőzést kap.

[ Szerkesztve ]

(#8535) Acef válasza Acef (#8534) üzenetére


Acef
addikt

Esetleg még annyi, hogy ha lehet, ne arra a lapra legyen rögzítve a doboz, amire felülről a sütöt tetted.

(#8536) Gyick válasza Acef (#8534) üzenetére


Gyick
őstag

Az a butor elem amibe raktuk az nem zárt mert a falnak nem ér neki a faltól van egy jó 5 cm de ugye felette van a munkalap ill az indukciós lap.Amugy régebbi miele meg ahogy néztem üveggyapottal belül le van szigetelve csak anyám mondta hogy bekapcsolta a grillt és vmi göz/füst jött ki belüle az ajtó felett

[ Szerkesztve ]

(#8537) Acef válasza Gyick (#8536) üzenetére


Acef
addikt

Így o.k.
gőz fust .. az ajtó és kezpanel között a szellőzővent nyílása

Az indukcióst védd a hőtől, mint egy pc-t, mert túlmelegedhet.
az is kapjon + légteret hátulról, ill alatta, elöl sem árt

[ Szerkesztve ]

(#8538) Gyick válasza Acef (#8537) üzenetére


Gyick
őstag

a kezpanel meg a munkalap közt 0,5cm van még annyi hogy a mosogatógép van mellette aminél van 1,5cm hézag a tetjénél mert nem beépithetős hanem csak sima tető nélkül talán arra is tud kimenni a hő.De azért majd pár hét használat után kikapom megnézni hogy minden rendben van-e hátul..köszi

[ Szerkesztve ]

(#8539) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! Az alábbi dologban kérném a segítségetek. Adott egy noname, valamilyen sencor porszívó. Gyárilag papírporzsákos, néhány kóbor webshopot leszámítva alig lehet hozzá p.porzsákot kapni. Viszont szereztem egy szövet porzsákot, aminek a fejrésze nagyon hasonló, kis reszeléssel ugyanolyan lenne mint a papírnak a feje. A kérdésem az lenne, hogy ez egy járható út, használhatom hozzá a moddingolt szövetporzsákot, vagy csak papírral szabad használni? Köszönöm előre is!

(#8540) Acef válasza vwpolopg (#8539) üzenetére


Acef
addikt

Használhatod, de az egy szőtt anyag, #rácsos szerkezetű, tehát több port enged át mint a préselt papír = több por jut a motorba.

[ Szerkesztve ]

(#8541) vwpolopg válasza Acef (#8540) üzenetére


vwpolopg
őstag

Ergo gondolom hamarabb beadja majd a gép a kulcsot? Vagy hátul ereszt vissza több port? Vagy mindkettő? :D Használnám én szívesen papírporzsákkal ha több helyen lehetne kapni, meg nem lenne egy vagyon :D Így egyszerűbb lenne számomra.

(#8542) Acef válasza vwpolopg (#8541) üzenetére


Acef
addikt

Mindkettő.
Így valsz. hamarabb kell gépet cserélni, és ez lesz a drága.

(#8543) DeFranco válasza vwpolopg (#8541) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vászonporzsákot használok 4 éve, a mögötte levő porszűrő szivacs még csak meg sem szürkült. szinte hófehér.

(#8544) Acef válasza DeFranco (#8543) üzenetére


Acef
addikt

4 év szövettel nem rossz, de jobb a 16 éves Siemens papírzsákkal, nem gyengülő/hangosodó motorral.

persze szövetből is van jobb, de nem tud annyira szűrni, mint a papír

(#8545) Morris válasza DeFranco (#8543) üzenetére


Morris
veterán

Én már áttértem a papírra. Több dolgot szűr meg és nincs vele olyan kiürítési procedúra. Pedig én is esküdtem anno a szövetre.

(#8546) DeFranco válasza Acef (#8544) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem adok pénzt papírszűrőért, és környezetszennyezőnek is tartom. ha koszolódik a szűrő, vagy a gép (most tervezem szétszedni úgy is) akkor majd visszatérek a témára, addig marad a szövet.

@Morris: lehet, hogy többet szűr, de lásd fent, majd belenézek a gépbe és kiderül. A macera meg kibírható, inkább mint veszegetni a porzsákot.

(#8547) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Köszi mindenkinek a válaszokat! :)

(#8548) TA68


TA68
senior tag

Most vettünk egy új mosógépet és kellene valami megoldás a vízkő ellen, mert nálunk eléggé kemény a víz. Vízlágyító porok kizárva. (c...gon és társai). Viszont találtam mágneses vízkőmentesítőt, amit a csap és a mosógép befolyó csöve közé kell tenni. Ér ez valamit?

(#8549) Acef válasza TA68 (#8548) üzenetére


Acef
addikt

Igen.
+mint minden mosógépnél a legalább 1-2 havonta történő 90 fokos mosás

(#8550) lsc válasza TA68 (#8548) üzenetére


lsc
nagyúr

A gyártónak mindenképpen.

Az élet kegyetlen .

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.