Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) Morris válasza Zjunior (#8347) üzenetére


Morris
veterán

Így már világos! :)

(#8352) canniball válasza BaziJoe00 (#8339) üzenetére


canniball
nagyúr

Mi is nem rég vásároltunk be, grabber kolléga tapasztalatai és a neten olvasottak alapján egy Philips FC9170 lett az új jövevény. Előtte egy 10+ éves egyszerű Samsung volt (kiszolgálta már az árát és eléggé csereérett volt), ahhoz képest űberf@sza: szív mint az állat, emellett a legnagyobb fokozaton is halkabb, letekerve pedig simán lehet beszélgetni mellette, nagy hatótáv (nálunk a középen lévő aljzatba dugva az egész házat beéri) és S-bag-es; kb. az az árkategória amit te is nézel.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8353) neduddki válasza Zjunior (#8350) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en mar reg megvettme volna de a no kergebirka e snemkell neki

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8354) grabber válasza canniball (#8352) üzenetére


grabber
addikt

Grat hozzá. Aporszívó hátuljá-ra fel lehet akasztani a csövet.Ilyen apróságokra is figyeltek.Nagyon szeretem,tényleg látom a porszívón a munkát,hogy minél jobbra próbálták csinálni.

(#8355) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Köszönöm a válaszokat megfontoljuk!

(#8356) Zjunior válasza neduddki (#8353) üzenetére


Zjunior
veterán

Így járt!:D

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#8357) concret_hp


concret_hp
addikt

egyébként miért még mindig úgy gyártják a hűtőket, hogy felül van a fagyasztó, alul a sima és nem fordítva? azaz a többséget.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8358) Mate válasza concret_hp (#8357) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekünk 2 hűtőnk van. 50-50% az arány :D

(#8359) neduddki válasza concret_hp (#8357) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

attol fugg hany literes a fagyaszto ugy ~50l szokott felulenni utana lekoltozik allra

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8360) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok
Konyhát újítanánk, ötletek kellenének milyen Indukciós főzőlapot érdemes venni ( mindenképp A+ legyen ) .
Sütőnél is A+ , illetve lehessen digitálisan állítani a hőfokot és legyen 90C° is választható (mert általában 80-100C variáció van. )°

köszi

Gamertag:Rob3rt75

(#8361) csemberlen válasza pelenka35 (#8360) üzenetére


csemberlen
őstag

Olyan amire ráfér rendesen több edény.
A legtöbb alapverzióban ez nem megoldható.
Villany energiátok lesz hozzá?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8362) pelenka35 válasza csemberlen (#8361) üzenetére


pelenka35
őstag

2 gyerek van de útban a 3. tehát több edény .
Panelban lakunk cserélve lesz a régi biztosíték tábla nagyobbra ami elbirja majd a konyhai eszközöket .

Melyik a megbízható márka ?

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#8363) DeFranco válasza pelenka35 (#8362) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hiába cserélitek a biztosítéktáblát, ha a vezeték a régi házgyári aloménijom. a közelmúltban három ismerősömre gyulladt rá a lakás emiatt.

(#8364) csemberlen válasza pelenka35 (#8362) üzenetére


csemberlen
őstag

Nekünk aeg van. Az elosztótábla csere még kevés lehet.

Az a lényeg, hogy a mérőóra alatt milyen kismegszakító/k van/nak.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8365) Mercutio_ válasza pelenka35 (#8362) üzenetére


Mercutio_
félisten

Biztosítéktáblától a sütőig külön ágat kell kiépíteni, mert a régi vezetékek nem fogják bírni a terhelést, és kiéghetnek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8366) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

klasszik ikea méretekben hol tudok beépíthető mikrót vásárolni, ami nem ikeás? bosch cucc befért amikor sütőt vettem, de olyan beépíthető mikró ami 60 széles és 35 cm mély (magasság variálható) és nem csak egy darab bögre fér bele, egyszerűen nem akar elémjönni. egyedül ez a whirlpool tölti ki a méreteket korrekten, plusz a legtöbb cég nem is fárad azzal, hogy feltüntesse a méreteket. 50 k lenne rá a max keret, az alatt vagy körül kellene valami viszonylag tágas gép. semmi extra nem kell, csak melegítsen és olvasszon ki kaját.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#8367) pelenka35 válasza Mercutio_ (#8365) üzenetére


pelenka35
őstag

Igy van de ez legyen a villanyszerelő dolga ;)
Mert én nem értek hozzá ...

Annyit tudok,hogy ami most van az nem lesz elég ,minden cserére szorul , vezetéktől a tábláig ,megszakító és .... stb.

Szóval AEG

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#8368) neduddki válasza pelenka35 (#8360) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

fozolap min80cm szeles, pl ehd8740fok v. a nagytestverea 90es /ket fazist ker/, suto pirolitikus elux pl eoc5751aox,d en akkor mar anagytestver vennem

udv

neduddki

mod: ezd meg mert aeg=elux-~20% ar az estek 99%ban

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8369) csemberlen válasza Agostino (#8366) üzenetére


csemberlen
őstag

nekünk samu van beépitve

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8370) Agostino válasza csemberlen (#8369) üzenetére


Agostino
addikt

nahát, szia! : )

tudsz majd írni nekem egy pontos fajtát? mi is nézegettük, ezt a fajtát. ha ezt frankón be lehet tolni a faktumba, nekem oké a dolog : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#8371) csemberlen válasza Agostino (#8370) üzenetére


csemberlen
őstag

Ez van.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8372) Abrion válasza Abrion (#8349) üzenetére


Abrion
senior tag

wow 22 hsz és egy sem hozzám :D

(#8373) Acef válasza Abrion (#8372) üzenetére


Acef
addikt

1-2-3 fázis, hagyjátok már ...

az amper számít, nem a .. x fázis!

(#8374) Agostino válasza csemberlen (#8371) üzenetére


Agostino
addikt

szia

akkor lehet nem variálok vele, elmegyek megnézem az mm-ben. már csak azon diózok mihez kezdjek a résekkel, mert ez 50 széles a bútor meg 60-as. bár lehet nyomi az mm és nem írja ki rendesen a méreteket

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#8375) Acef válasza Agostino (#8374) üzenetére


Acef
addikt

Tartozéka a 60 cm széles beép. keret

(#8376) csemberlen válasza Agostino (#8374) üzenetére


csemberlen
őstag

60 cm -es bútorba megy ahogy irták

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8377) Agostino


Agostino
addikt

Acef - csemberlen - oh köszi, azt hittem még ezzel is variálnak a gyártók a tetejében.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#8378) Abrion válasza Acef (#8373) üzenetére


Abrion
senior tag

erről a márkáról még nem halottam, hol lehet kapni? :D :C

(#8379) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Elöltöltős mosógépet keresek 70 ezer és 100 ezer Ft között. Egyelőre a helyi kereskedéseket nézte végig az asszony (mosógép ügyben jobban szereti dönteni úgy, hogy látja is hogy mit vesz).

Ezeket találtuk (preferált sorrend):

1. Whirlpool AWS 63213 (pro: 6kg, 4 év garancia)
2. Zanussi ZWG 6120K (pro: 5 év kiterjeszthető garancia)
3. Samsung WF8500NMW8 (nincs infóm)
4. Indesit IWSND 61253 C ECO EU (pro: szinte a megszokott régi WIL 105, csak újabb)

Használata egy átlagos 2 kisgyermekes család használatának felel meg, ami kb. napi 1 mosás. Azoktól várnék véleményt, akik használnak vagy már javítottak ilyen gépeket (ha nem javítottak, az jó... persze ha nem javíthatatlan!). Elsősorban az 1. és 2. gép érdekel.

(Eddig egy 9 éves Indesit WIL 105-ös gépet használtunk, ami először 1 éve volt szervizelve lengéscsillapító csere miatt. 8 évig bírta hiba nélkül heti 4 mosás mellett, vagyis ha idő előtt kinyiffan, akkor az nem az asszony óvatlansága miatt fog bekövetkezni. Nejem elég szépen bánt vele, én pedig rendeszeresen a vízszintezésre figyletem. Két szerelőmtől hallottam és itt is olvastam véleményeket a gyártókról... miele vs bosch/siemens vs aeg/electrolux/zanussi vs többi vs a legalja. Egyik szerelőm azt mondta, hogy 1) legyen rá hosszú garancia, 2) 80-90 feletti ársávban nézelődjek és 3) olyat, amit nem kapni nagy multinál, mert a nagy multinak gyártott darabok "rendelésre összedobált" darabok.).

[ Szerkesztve ]

(#8380) DeFranco válasza sinick (#8379) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"olyat, amit nem kapni nagy multinál, mert a nagy multinak gyártott darabok "rendelésre összedobált" darabok"

szerintem ezzel a szakival max. fröccsözni járj össze

A felsoroltakból én a Zanussira szavazok

[ Szerkesztve ]

(#8381) Agostino válasza sinick (#8379) üzenetére


Agostino
addikt

személyes tapasztalatom a samsung wf60-ról van ami bár nem wf85. elvan, kussol, dolgozik, szépen mos. néha ki kell tisztítani a szűrőt, annyit pakolj bele amennyit ráírnak és jó haverok lesztek. még én is mosok vele néha, szal nem egy összetett cucc.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#8382) canniball válasza grabber (#8354) üzenetére


canniball
nagyúr

"Grat hozzá."
Köszönöm hogy beszámoltál róla! :R

"Aporszívó hátuljá-ra fel lehet akasztani a csövet."
Igen, ilyen opció már az "öregen" is volt; valóban hasznos dolog ez a "parkolóállás".

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8383) sinick válasza DeFranco (#8380) üzenetére


sinick
senior tag

Pedig ez a "szaki" 20 éve itt helyben 4 alkalmazottal csak háztartási gép javításokkal foglalkozó műhelyt visz. Nem márkaszervíz, nem kereskedő. Csak javít, így nem húz sehova sem (szerintem).

(Általános megfogalmazásvban azért erős volt. Annyit azért pontosítanék, hogy a multi és multi között azért van különbség. Vannak vegyes multik, ahonnan egy papírvágó ollót sem vennék nem hogy mosógépet és van olyan multi ahol már mertem venni papírvágó ollót. :))

(#8384) DeFranco válasza sinick (#8383) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez nem multikérdés, ezt a két dolgot relációba tenni marhaság, már elnézést.

Van a gyártó az gyárt egy bizonyos palettát, aztán a multi vagy rendel belőle vagy nem, ugyanazt kapod a márkaboltban, multiban mindenhol, a dolog fordított. A gyártó először megtervezi-legyártja, aztán a multi meg a választékból berendel.

Persze vannak direkt multis-sajátmárkás brandek, de ezek külön márkanév alatt el is vannak különítve (OK, Technika, stb.) na azokról már lehet ilyet mondani.

De ha azt mondod, hogy Whirlpool 6969 WT akkor azt már nem kell ellenőrizgetni, hogy hoppá, láttam az ósankatalógusban bisztosszar, bezzeg a Whilpool 7250 WW-t nem kapni sehol csak a markabolt.hu-n az biztos speckó-tutti. Ilyen nincs.

Vannak ilyen berögzött szakidumák, keresztapámtól hallom eleget, van is mögöttük némi igazság, de kb. jereváni rádió szinten.

[ Szerkesztve ]

(#8385) Acef válasza sinick (#8383) üzenetére


Acef
addikt

6120-as Zanussi made in kína!
Indesit rozsada, és csapágyproblémás.

Multiknak nem gyártanak, csak kizárólagos forgalmazók vannak. Semmit sem jelent.

Garból jó a több.
Az olcsó ritkán jobb.

Abrion
nem neked ..

neked: Philips, Tefal.

[ Szerkesztve ]

(#8386) Agostino válasza sinick (#8383) üzenetére


Agostino
addikt

olyat, amit nem kapni nagy multinál, mert a nagy multinak gyártott darabok "rendelésre összedobált" darabok

na igen ez azért necces. ha tényleg olyat akarsz venni, amit nem árulnak a multik, szóval ilyen eldugott csúcsgépekre gondolsz, akkor a samsung esetén például járható alternatívák a 4100 teu-tól a 14100 teu-ig terjedő modellek. persze lehet kifejezetten tankerekre is menni. ilyet tuti nem kapsz a tescoban vagy az auchanban. bár ezek a gépek részben gentleman elven épülnek neked, tehát egyfajta anyagi hátteret megkövetelnek

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#8387) Mate


Mate
nagyúr

Ismerősöméknek tönkrement a mosógép egyik pillanatról a másikra. Hát nem kiderült, hogy Auchan elkezdte árulni?....

(#8388) Abrion válasza Acef (#8385) üzenetére


Abrion
senior tag

Kicsit bővebb infót nem tudsz írni? van olyan készülék ami 10k és képes azokra amit írtam?
Néztem neten pár helyen és láttam sima mixert 2k ért, ez gondolom túl olcsó, milyen árfekvést ajánlsz megvételre?

(#8389) sinick válasza DeFranco (#8384) üzenetére


sinick
senior tag

Van a gyártó az gyárt egy bizonyos palettát, aztán a multi vagy rendel belőle vagy nem, ugyanazt kapod a márkaboltban, multiban mindenhol, a dolog fordított. A gyártó először megtervezi-legyártja, aztán a multi meg a választékból berendel.

Általában igen, de nem mindig fordított, pl. utánrendelések esetén! Évekkel ezelőtt egy neves japán szórakoztató elektronikai gyártónak egy első szintű koreai beszállító gyárában dolgoztam. Mi tudtuk, hogy melyik utánrendelésből nem szabad rendelni, mert az lóhalálba lett összedobva. :)

(#8390) sinick válasza Acef (#8385) üzenetére


sinick
senior tag

6120-as Zanussi made in kína!
Indesit rozsada, és csapágyproblémás.

Szavaidból úgy érzem, hogy ez a kettő felejtő!

(#8391) DeFranco válasza sinick (#8389) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, akkor keress olyat, amit nem kapni multinál :)

(#8392) Acef válasza sinick (#8390) üzenetére


Acef
addikt

Abrion
pl. a két márka közül, de még lehetne: Bosch, Braun, ...
10K-ért már vannak, de ebben csak Te tudsz dönteni, ha szem. megnézed őket.

sinick
igen.
A forgalmazókat nézve, +mert nem ismerem ezt a típust (a HU samu csak 6kg-t forgalmaz), a samu is kieső.
Marad: Whirlpool, esetleg Electrolux, AEG, Bosch. (Utóbbiak drágábbak)
Amennyiben keskeny samut keresel, akkor csak WF60 ...

(#8393) neduddki válasza DeFranco (#8391) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

amugy nem akkora hujjesegamit az embere mondott mert mind a fenyszarusi samsungosok mind a birinyi elux-osok monsdtak hpgy voltoka ojjan szeriak amik egyebkent csokkentet aron kerultek volna ertkesitesre es Media kilora megvette, pl samunal konmkretran emlexem 82cm-es 16:9es thomson ainka lyukmaszka ojjan gyengere siekredett hogy erosebb vibraciora bermegett az eges lyukmaszk, elux-nal pedig vmejjik alulfagysztos uto 0 szeriaja, nemalitpm hogy ez tegnap volt, de a 2k-es evek elejen

udv

neduddki

mod: pelenka35: uyan kilek: omenesztomen:- )

a smurol meg az gyutt eszembe amikor a waberers vitte finyszarurul a tv-ket angliaba es elloptak az egesz szerelvenyet, a jarmukoveto megmondta hogy mejjik hasztomben van, es utann ugy talltka meg hogy vki felmaszott egy masik truck tetejer elkedtk korozni es ugy lett meg a ellopott joszag, rendor se hivtak betorek a kaput es vittek a szerelvenyet:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8394) pelenka35 válasza neduddki (#8393) üzenetére


pelenka35
őstag

telefonrol irsz ?

Gamertag:Rob3rt75

(#8395) DeFranco válasza neduddki (#8393) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem hülyeség, csak fél- vagy inkább negyedigazság. Írtam is hogy jereváni rádió.

(#8396) neduddki válasza DeFranco (#8395) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

egy fagyasztoszekreny 0 szriajat pedig az auchan, gyunnek am az emlekek
samu-nalo meg nem votl ijjan het hogy ne tunjon e egy kamion, de volthogy 3 megrakott vasuto kocsi!!! finyszaru es hatvan kozottt!!!

udv

neduddki

mod: vhun korabba leoirtam hogy samu gyarbol: oitacsi, sharp, thomson, meg meg ki tugya mijjen felirattal gyuttek ki a tv-k, ill. amikor a pananak nem volt elg kapcitasa kepsore, vette a samu kepcsoveket es ojankor vmik kinao kepcsovek kerultek a samukba ojjankor mindig mondtak a dogozk hogy monst nincs tv ocson:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8397) DeFranco válasza neduddki (#8396) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mondd csak, a honda gyárt fehérárut? :DDD

(#8398) neduddki válasza DeFranco (#8397) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat ohgyn eacuraqneven;- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8399) concret_hp válasza DeFranco (#8391) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem multi alatt itt hipermarketet értett az illető, mármint amit csak ott kapni. és bevallom olyat én se nagyon szívesen vennék, ami csak és kizárólag 1-1 helyen vehető meg.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#8400) sinick válasza neduddki (#8393) üzenetére


sinick
senior tag

hpgy voltoka ojjan szeriak amik egyebkent csokkentet aron kerultek volna ertkesitesre es Media kilora megvette

Vannak ám átminősítések, mert a határidő az határidő, a főlakatrész selejt meg nem mindig selejt, hanem sokszor egy új belépő szint. :)

Jászfényszarutól nem messze lakom és jópár ismerősöm dolgozik ott mindenféle beosztásban. Nekem személyesen gödöllői szoni élményeim vannak, főleg műanyaggyártásban beszállítói szinten.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.