Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) DeFranco válasza FefeeX (#7850) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem akartam ezzel viccelni, de lehet akár döglött egér is... bár az szerintem dugulást csinálna inkább... fene tudja mi lehet, nyilván szétkapva meg lehetne nézni, de nyilván nem fogja szétkapni ezért.

(#7852) Mate válasza FefeeX (#7850) üzenetére


Mate
nagyúr

Ezt kizárnám. A döglött macskás cuccokat mindig kézzel mosom ;]

Nem sűrűn szedtem még szét mosógépet. Mennyire körülményes hozzáférni a dob alatti, zárt részhez?

(#7853) DeFranco válasza Mate (#7852) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem ott a csapágy miatt avatatlan kézzel nem érdemes kotorászni, mert ha szétesik... nekem mondjuk műszaki érzékem közel semmi, szóval én óvatos vagyok

lehet valahogy be lehet nézni a dob alá... elöltöltősnél nem tudom, hogy hogy van, felültöltősnél ki lehet venni a dob háta felől (ott ugye azt látod, ahogy forog a dob) az ajtóval szembeni széles műanyag bordát, és visszaforgatva, az ajtón benézve be tudsz kukucskálni a dob alá. elöltöltősön is gondolom van valami hasonló megoldás, hogy legalább egy kis ablakot kapjál a dob mögé

(#7854) radi8tor válasza FefeeX (#7850) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Naa.. :(((

⭐ Stella

(#7855) DeFranco válasza radi8tor (#7854) üzenetére


DeFranco
nagyúr

olyan fehér vagy... jól vagy? ;]

(#7856) Mercutio_ válasza DeFranco (#7853) üzenetére


Mercutio_
félisten

A hátulja egy részét 3-4 csavar kitekerése után le tudod emelni, ott belátsz a belsejébe

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7857) DeFranco válasza Mercutio_ (#7856) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na tessék :D... soha nem volt elöltöltős mosógépünk, de most már ezt is tudom :)

de itt csak a dob "házát" látja kívülről, nem? szerintem a víz nem itt van, hanem a "ház" belsejében. rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#7858) Mercutio_ válasza DeFranco (#7857) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elképzelhető, ennél tovább én se mertem bontani a miénket annó, gőzöm sincs hogy lehet a dobom belülre "benézni" :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7859) radi8tor válasza DeFranco (#7857) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem hátulról sehogy.
Elöl le lehet bontani a gumitömítést, és a dobot félre tudod húzni, akkor belátni 1cm széles helyen.

⭐ Stella

(#7860) DeFranco válasza radi8tor (#7859) üzenetére


DeFranco
nagyúr

logikusnak tűnik, hogy ha a felültöltősre csináltak egy nyílást az esetlegesen belepotyogott hajcsat, stb. kiszedésére, akkor az elöltöltős esetében is kell lenni valami szervizútnak (a durvaszűrőn kívül persze)

(#7861) radi8tor válasza DeFranco (#7860) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elöltöltős esetén sokkal könnyebb a helyzet, mert ha kiveszed a gumit, akkor az alsó részén összegyűlt dolgokat ki tudod piszkálni. (szvsz nincs szükség egyéb nyílásra)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7862) csemberlen válasza Matykoh (#7839) üzenetére


csemberlen
őstag

Már nem feltétel a legtöbb helyen, hogy a saját kinevezett villanyszerelő kösse be.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7863) radi8tor válasza csemberlen (#7862) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gáztűzhelynél más a helyzet, nem?

⭐ Stella

(#7864) csemberlen válasza radi8tor (#7863) üzenetére


csemberlen
őstag

Igen ott nagyon ragaszkodnak.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7865) Mate válasza DeFranco (#7844) üzenetére


Mate
nagyúr

Most direkt figyeltem a gépet. Nem szívja ki a vizet induláskor. Lehet ez lenne a gond? Az ott megdohosodó víztől lenne büdös később a ruha?

(#7866) canniball válasza Mate (#7865) üzenetére


canniball
nagyúr

A miénk sem szív induláskor, de sosem lettek büdösek tőle a ruhák.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7867) radi8tor válasza Mate (#7865) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A mi AEG-nk ürítéssel kezd.

⭐ Stella

(#7868) DelArco válasza FefeeX (#7828) üzenetére


DelArco
aktív tag

Hello!

En egy honapja vettem egy ilyen Samsung hutot es eddig meg vagyok elegedve vele:
[link]
Nagyon jol hut es nem nagyon van hangja. Egy honap alapjan hatarozottan ajanlott reszemrol.
Amit Te neztel meg egy-ket fokkal jobb parameterekkel rendelkezik ennel.

Youth hides the key to salvation

(#7869) nyunyu válasza DeFranco (#7829) üzenetére


nyunyu
félisten

ha van pénzed, akkor miele, AEG, ha nincs, akkor Zanussi. Electrolux esetleg, de már az is ergya

Zanussi az nem az Electrolux lowcost markaja?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7870) radi8tor válasza nyunyu (#7869) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Apám szerint Miele, Samsung/LG, stb a rangsor.

⭐ Stella

(#7871) neduddki válasza radi8tor (#7870) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es akkormi vasn a liebherrel???:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7872) radi8tor válasza neduddki (#7871) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az hűtőben jó.

⭐ Stella

(#7873) FefeeX válasza nyunyu (#7869) üzenetére


FefeeX
veterán

Az Electrolux meg az AEG lowcost márkája, legalábbis erre utal, hogy egy forgalmazótól, egy jellel mennek :)

Vagyis talán fordítva a wikipedia szerint:
"After acquiring the household subsidiary AEG Hausgeräte GmbH of AEG in 1994, in 2005 Electrolux bought the rights to the brand name AEG and now uses it on some of its products. The AEG name is also licensed to various companies."

Viszont ebben az esetben felmerül a kérdés, miben jobb egy AEG mint egy Electrolux, mikor érzésre olyasmi ez, mint mikor más nevet szitáznak valamire...

[ Szerkesztve ]

(#7874) tixem


tixem
addikt

Emberek találtam egy ilyen fagyasztót [link]

ezt a márkát ki csinálja? Gondolok itt olyasmire, hogy pl a privileg mosógépeket az electrolux gyártja. Egyébként 90 ezerig melyik a legjobb fagyasztószekrény? Ez a kettő fér bele a keretbe ami viszonylag nagy helyet ad. Indesit és Electrolux, ez utóbbi úgy nézem kiköpött mása ennek a Zanussinak, avagy vice-versa [link]

Indesit nekem jobban tetszik a méretei miatt, de nem tudom mennyire megbízható. A mosógépünk egyelőre rendben van (kopp-kopp), az is indesit. Az Electrolux meg a Zanussi viszont magyar, talán egyszerűbb hozzá alkatrészt találni. Ezt az elméletem viszont dönti, hogy a régi Electrolux hűtőnkhöz (kb 10 éves) már kb 5 éve nem találunk egy nyomorult ajtónyitó kilincset.

Néztem a Samsung egy szem fagyasztóját is ami van a piacon, az lenne a legjobb, meg ahogy olvastam elég fain darab, de annyi pénzünk sajna nincs.
Ti milyet ajánlotok? Vagy hagyjam a szekrényt a francba és inkább láda? Abból meg ezt néztük
:R

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#7875) radi8tor válasza tixem (#7874) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Legjobb egy Liebherr fagyasztó lenne nem Samsung. ;)

⭐ Stella

(#7876) tixem válasza radi8tor (#7875) üzenetére


tixem
addikt

na igen azok is jók, kár hogy a legolcsóbb 85 ezer és kb semmi nem fér bele :P

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#7877) cekkk válasza tixem (#7876) üzenetére


cekkk
veterán

Ezek meg használt hűtők újnak eladva.
Mármint ezek a outlet dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#7878) tixem válasza cekkk (#7877) üzenetére


tixem
addikt

Tudom. elsősorban új dolgok érdekelnének, ezt a Totalfrost cuccot csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy melyik gyár égisze alatt jönnek ki. Meg sem venném mert futárral ugyanannyi mint itt helyben a Mediából vagy az Edigitalból véve egy új, ráadásul áruhitel sincs. Nekünk meg olyan üzlet kell ahol van hitel, de ez nem ide tartozik.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#7879) tixem válasza tixem (#7874) üzenetére


tixem
addikt

Vagy esetleg használtan? Találtam egy ilyet [link]

vagy ezeket hanyagoljam?

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#7880) cekkk válasza tixem (#7879) üzenetére


cekkk
veterán

Az a baj ezekkel a külhoni dolgokkal, hogy ezek mind kukázott cuccok amiket kimosnak sikálnak, hogy jónak tűnjön. :W

Én is szívtam már meg ilyen nyugatból behozott termékkel, mondjuk az szobabicikli volt :DDD

Hűtőt magánszemélytől vennék, de csak attól aki nem ilyen orgazda és a sajátját árulja, vagy újonnan. :U

[ Szerkesztve ]

(#7881) radi8tor válasza tixem (#7879) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na, ez nem rossz. Meg kell kérdezni hány éves a cucc (adattáblán fent van), valamint személyes átvétel előtt bekapcsolt állapotban várjon vele, te meg tudod ellenőrizni a működését.

Ettől függetlenül érdemes figyelembe venni cekkk véleményét is, nem tudhatod az előéletét.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7882) nyunyu válasza tixem (#7874) üzenetére


nyunyu
félisten

Az Electrolux meg a Zanussi viszont magyar, talán egyszerűbb hozzá alkatrészt találni. Ezt az elméletem viszont dönti, hogy a régi Electrolux hűtőnkhöz (kb 10 éves) már kb 5 éve nem találunk egy nyomorult ajtónyitó kilincset.

Erzsebet kiralyne utjan sincsen?

Par eve kergettem uvegpolcot, meg ajto tomitest az akkor 15 eves Zanussi-Lehelhez, raktaron volt nekik.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7883) neduddki válasza nyunyu (#7882) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

birinybe ko menni ijjesmije:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7884) cekkk válasza FefeeX (#7873) üzenetére


cekkk
veterán

Erre annyit tudok mondani, hogy a WV Tuareg és a cayenne egy gyártósoron készül, lényegében egy kocsi (lehet még most is :DDD ).
De azért nem kicsit drágább a P.

A sznobságot és az életérzést meg kell fizetni. :K

Nemrégen olvastam Seth Godin: Minden marketinges sztorizik c könyvét. Abban van szó a Riedel féle boros pohárról, amiről egy neves borszakértő úgy nyilatkozott, hogy abba még az 5 dolláros és a 100 dolláros bor is finomabb. Aztán persze vakteszten kiderítették, hogy az ízhez semmit nem tesz hozzá a bor.
De az embereket nem érdekli, mert a barátai szerint így a jobb akkor ő is így issza.

Ugyan ez van a hifizésben is. Olyan "dolgok hoznak változást" amit fizikailag képtelenség megmagyarázni, de a haver megmondta és az úgy van, és egymást befolyásolják.
Persze egy rendes vaktesztet senki nem mer bevállalni, és egyik gyártó sem mer csinálni egy publikus ilyen jellegű tesztet. Na vajon miért is? :DDD
Ez egy ilyen világ, mindenki elakar adni. :)

(#7885) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Vennék egy Bosch MUM 4 alapgépet, az 500W-os változatot.
Bírná az, ha később kapna egy húsdarálót? :F
Most egyelőre csak habot verni, krémeket, kenyértésztát kevernék/dagasztanék vele, ez utóbbira olyan 1-1,2kg mennyiségig, szóval azt bírná. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#7886) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, közben el is felejtettem írni, hogy az AEG/Electrolux Ultrasilencer, az valami kurtajó. Vettünk hozzá még pluszban egy gyári kefét keménypadlóra, de az is megérte. Csendes, szív, mint állat (eddig kimondottan jónak tartottam a Kärchert, de tény, hogy ez jóval erősebben is szív sok más erénye mellett), kényelmes, könnyű, kicsi, elképesztően hosszú a zsinórja, kiválóan és sokféleképpen használható és állítható a szívócső, szóval le vagyok nyűgözve. Ja, hangja kvázi nulla, de ezt meg ugye mindenki tudja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#7887) neduddki válasza parandroid (#7886) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat hijjab a hazirobot csak tugya:- )))

udv

neduddki

p.s. az hallotad volna amikor a akkuskat dicserte Laci, aszonta O addig kirohogte amig nem latta asztan leesett az alla

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7888) feco0000


feco0000
csendes tag

Sziasztok!

Ma vettem egy CLATRONIC KA-V 2936 típusú kávéfőző gépet! Egyik nagy problémám, hogy nincs hozzá magyar nyelvű utasítás, így az angollal kell boldoguljak valamennyire.
A másik még ennél is nagyobb, hogy amikor csinálok vele vagy kicsi és ugyanúgy nagy adagot a kávés poharamnak kb. az 1/3-át tölti meg! Olvastam több helyen is, hogy az alapvető probléma az, hogy nem enged elegendő vizet hozzá!
A gépet szétszedtem darabjaira és arra jutottam, hogy lehetséges, hogy nem is hardwer hiba, hanem software beállításból adódhat!
Szeretném a segítségeteket kérni egy magyar nyelvű kézi könyvel kapcsolatban, vagy pontos leírást kapni, hogy hogyan is lehet a kicsi és a nagy adagot újra kalibrálni? Esetleg, ha téves a feltételezésem egy nálam hozzá jobban értő megoszthatná a tapasztalatait, mivel próbálkozzak, hol kezdjem?

Köszönöm a válaszokat!

(#7889) radi8tor válasza feco0000 (#7888) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Helló!

Nem kell minden topicban rákérdezni erre, várd meg legalább, hogy válaszolnak-e rá 1 napon belül mielőtt máshol is megkérdezed.

⭐ Stella

(#7890) cekkk válasza feco0000 (#7888) üzenetére


cekkk
veterán

Ha jól tudom a Frangepán utcában van a szerviz.
Miért nem őket keresed meg valamint azt azt aki eladta neked?

(#7891) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok.Bekapcsolás után,rövid idő elteltével ki-be kapcsol a mosogatógép és a szivattyú is. Ha valaki tud segíteni ,hogy mi lehet a baj, nagyon megköszönném .A mosogatógépem típusa ADP-4407.

(#7892) FefeeX válasza parandroid (#7886) üzenetére


FefeeX
veterán

Csak érdeklődés képpen, ez azért menő, mert csendesebb mint az átlag porszívók? Csak mert a 240W szívás teljesítmény nem sok (az USORIGIN 340-e is átlagos)
Kíváncsi vagyok ténylegesen mit ad még mondjuk egy Samsung SC4550-hez képest (mivel azt már tapasztaltam), mert most készülök sok otthoni cucc vásárlásra, de nekem egyelőre inkább pénzkidobásnak tűnik...
Az a heti fél óra porszívózás 83 helyett 65 decibelen nem hiszem, hogy annyit számítana, de ne legyen igazam... :)

[ Szerkesztve ]

(#7893) neduddki válasza FefeeX (#7892) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tudo Te hogy mekkora szivastelejsimeny kell a szonmyeg kiporszivozasahoz?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7894) DeFranco válasza neduddki (#7893) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát, ha a menyecskének jó a szívásteljesítménye, akkor ez előbb-utóbb úgy is a bejárónő gondja lesz ;]

(#7895) neduddki válasza DeFranco (#7894) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat ha meg motors forgomorgo bizgetju is jar hozza:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7896) runner 125


runner 125
nagyúr

Meggyőztek, h próbálkozzak egy ilyennel:

Kíváncsi leszek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7897) Met válasza runner 125 (#7896) üzenetére


Met
nagyúr

Mutattad nekik a kezedet, hogy azzal fogod használni? :D Szerintem tedd be egy satuba, szorítsd meg amennyire bírod és ha azt túléli akkor téged is túlél.

Ugye tudod hogy nem a fagyasztott fokhagymát szokták préselni ezekben? :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7898) nyunyu válasza feco0000 (#7888) üzenetére


nyunyu
félisten

Szeretném a segítségeteket kérni egy magyar nyelvű kézi könyvel kapcsolatban, vagy pontos leírást kapni, hogy hogyan is lehet a kicsi és a nagy adagot újra kalibrálni

Manual 8.oldal alja.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7899) parandroid válasza FefeeX (#7892) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Eddig mindig a 30k alatti kategóriában gondolkoztunk porszívóban, egyik szarabb volt, mint a másik, a legjobb eddig egy 15+ éves világoszöld csoda, amiről már lekopott a noname márkajelzése. Pedig volt már Samsung és Phillips is - ezek, mivel márkásak voltak, többször is vissza lettek adva, hogy de hát nem szív! A válasz mindig annyi volt, hogy dehogynem, ez így szív, teljesen jó ez. Költözés után a régi lakásban hagytuk a gépet (anyósom le is nyúlta, mert neki is csak gyűltek a szar porszívók a garázsban, mondjuk ő egészen drágán is bevásárolt időnként a klasszikus termékbemutatós-ingyen utazásos rendezvényeken, de ezt hagyjuk). Szóval legutóbb Kärchert vettem, azt ismertem, tudtam, hogy hiába csúnya, meg hangos, legalább üzemel. Ha jól rémlik, valami 60 EUR körül vettük a 2.200-ast, meg kellett még hozzá venni szőnyeghez való kefét, az talán 10-15 EUR volt még pluszban.

Szóval most úgy döntöttem, hogy a 100 EUR alatti kategóriát akkor hagyjuk is, rászánom akár a dupláját is, csak legyen valami rendes gép, így jutottam el az AEG-hez itteni segítséggel. Néztünk egyébként 200 EUR körül Rowentát, Boscht, Philipset, és Mielet is, ki is lehetett őket próbálni (MM-ben itt a porszívós stand mellett van odakészített mindenféle padlófelület kb darabonként 2 m2-en, ahol lehet velük bohóckodni), a végén maradtunk ennél. Bármire elszántam magam, pont kifogyott a készlet, várni kellett volna az új rendelésre, úgyhogy végülis megrendeltem ugyanannyiért csütörtök este Amazonon, szombat délelőtt már nálunk is volt.

Ahogy írtam, nagyon nem bántam meg a dolgot. Szőnyegünk amúgy aránylag nincs sok, ami van, annak is egy része nem porszívózható (hosszú rongyszőnyeg), de a nagyobbakat, meg a kárpitos bútorokat szépen kitakarította. Amúgy kutya is van a lakásban, úgyhogy általában a heti egy porszívózás kevés lenne, a visító turbinahangot meg utálom, úgyhogy a hangerő meg igenis fontos szempont volt. Érdemes kipróbálni egyébként, elképesztően más a komfortérzet - no meg az ergonómiája is.

A 63 és 85 dB(A) vonatkozásában meg annyit, hogy utóbbi majd' négyszerese az elsőnek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#7900) nyunyu válasza parandroid (#7899) üzenetére


nyunyu
félisten

A 63 és 85 dB(A) vonatkozásában meg annyit, hogy utóbbi majd' négyszerese az elsőnek.

Decibel skalak tizes alapu logaritmust hasznalnak.

Amplitudo jellegu alkalmazasoknal (pl. erosites) 10*log10(ertek/referencia), teljesitmeny jelleguekre 20*log10(ertek/referencia) a keplet.

Wiki szerint a hangnyomast a 20*-os keplettel kell szamolni, igy +22dB az 10^1.1=12.59x hangerot jelent.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.