Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54547) BB9000 válasza BBéci (#54540) üzenetére


BB9000
senior tag

Szerintem a hűtőd kiváló és tényleg minden mai konyha dísze lehet. Én is örülnék egy ilyennek, de az én konyhámba sajnos nem fér be ekkora hűtő. Korábban ezt a típust linkelted: SJ-EX820FBE.
Ez a MM termékadatlapja szerint A++ kategóriás és 370 KWh éves energiafelhasználású.
A Sharp-nak kapható egy másik terméke is a MM-ban: SJFP810VBK
Ez a termékadatlapja szerint A+ kategóriás és 487 KWh éves energiafelhasználású.
A Sharp ausztrál oldalán találtam pár hasonló gépet. Link
Ezek picit nagyobbak, de 530 és 635 KWh éves fogyasztási adatokat adtak meg hozzájuk.
A lényeg az, hogy az EU szigorú energiafelhasználási szabályainak úgy tudott megfelelni a te Sharpod, hogy a hőmérsékleti szélsőértékeket megnövelték benne. Ettől még nem fog megromlani az étel, de nem lesz olyan egyenletes a hőfok benne, mintha kevésbé energiatakarékosra csinálták volna. Ezzel a hőfokingadozással szvsz nem lehet megfogni őket. Legalábbis elég nehéz menetnek tűnik elérni egy esetleges pénzvisszafizetést. Persze jófejségből, vagy üzletpolitikai megfontolásból visszavehetik, de akkor megint ott leszel, hogy mi legyen helyette ami halk is, keveset is fogyaszt, jól is néz ki és egyenletes benne a hőfok. Nehéz ügy ez a hűtőválasztás.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.