Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51501) BB9000 válasza ribarszki (#51500) üzenetére


BB9000
senior tag

Az Ultragliss nagyon messze van a Supergliss-től. Gyengébb minőségű. Az is lehet, hogy a most Supergliss néven árult Tefal se olyan már, mint azok a Supergliss-ek, amiket 2005 környékén árultak. Ezt ki fogjuk próbálni, mert a meglévő Supergliss hamarosan csereérett lesz.
A Philips-től mi is azt vártuk, hogy könnyebb lesz vele vasalni, de sajnos nem. Nyomta a gőzt szépen, de a ruha nem lett tőle gyűrődésmentes. Se az ingek, se a farmerek, se semmi. Azonkívül a gőznek volt egy rendkívül kellemetlen vegyszerszaga, ami beivódott a ruhákba is. Sima csapvizet töltöttünk bele, aminek semmi szaga nincs.

[ Szerkesztve ]

(#51502) pjen válasza ribarszki (#51500) üzenetére


pjen
félisten

Erre n is kíváncsi lennék.Asszonynak Philips,Lányomnak Tefal van.Egyszer rábeszélem öket,hogy 1 napra cseréljenek.

(#51503) #21346560 válasza BB9000 (#51499) üzenetére


#21346560
törölt tag

:R

(#51504) ndavey


ndavey
tag

Sziasztok, vezeték nélküli porszívót keresek egy kisebb lakás tisztán tartásához. Elhiszem, hogy a porzsákos konstrukciók jobb teljesítményűek, de nem biztos, hogy előrébb vagyok velük ha sokkal ritkábban veszem elő őket használni. 🙂 Nyitott vagyok a feltörekvő kínai márkák iránt is, de jó lenne 60 ezer környékén megállni. Tud valaki ajánlani ilyen árkategóriában viszonylag erős és megbízható gépet? (Pl Jimmy vagy Dreame márkák a Xiaomitól)

[ Szerkesztve ]

(#51505) koxx válasza ndavey (#51504) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vezeték nélküliben nem is nagyon van porzsákos. Xiaomi Roidmi F8 szokott lenni az ajánlott, dysonok 100k-ról indulnak.

(#51506) ndavey válasza koxx (#51505) üzenetére


ndavey
tag

Tudom, hogy azok között nincs, nem is azokra gondoltam. Csak úgy láttam itt a hozzászólások többsége porzsákos modellekről szól.

[ Szerkesztve ]

(#51507) handrash


handrash
őstag

A mi mosogatógépünkben fiókos az evőeszköz tartó. Elég macerás a hátsó részébe pakolni, viszont tulajdonképpen kivehető. Lehet, hogy kivéve kell megpakolni?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#51509) #40553216


#40553216
törölt tag

Üdv! Én legolcsóbb Mielét ajánlottam, de tuti biztos jó, másmilyen porszívót keresek poratka allergiásnak, értelemszerűen a fentinél csak olcsóbb jöhet szóba. Electrolux melyik? Valami más?

[ Szerkesztve ]

(#51510) #40553216 válasza poli27 (#51352) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez a „jaj, elfogyott a porzsák” a Mielénél pl. úgy néz ki, mikor beraktam az utolsó, otthon lévő porzsákot, akkor eszembe jut, hogy még legalább 4 hónapom van másikat venni.

(#51511) koxx válasza #40553216 (#51510) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Legrosszabb esetben 2.

(#51512) pjen válasza BBéci (#51386) üzenetére


pjen
félisten

Kényelmesen elfér 10 doboz sör az ajtó zsebben. :)

(#51513) #40553216 válasza farkas-j (#51469) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ezzel a bicebóca dizájnnal engem a világból ki lehetne kergetni.

(#51514) #40553216 válasza BBéci (#51485) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ráégni csak a műanyag tud. A gyapjú, pamut és többi természetes anyag csak simán meggyullad. :DDD

(#51507) handrash
Az én Whirlpoolom is béna ebből a szempontból, nem lehet rendesen kihúzni, pedig csak egy kicsit okosabb tervezés a sínnel. De én nem veszem ki bepakoláshoz, mert retkes evőeszközökkel teli fiók igen nehéz, bármikor leborulhat, amikor zsonglőrködsz vele.

[ Szerkesztve ]

(#51515) qqzs válasza handrash (#51507) üzenetére


qqzs
őstag

Ha maxra kihuzod nem macera, legalabbis nalunk siemens iq

Eladó: GTS450

(#51516) Lauda válasza #40553216 (#51510) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ez nem márka, hanem használatfüggő.

(#51517) #40553216 válasza Lauda (#51516) üzenetére


#40553216
törölt tag

Persze. De a felvetés szempontjából lényegtelen, hogy négy hónapig vagy egy hétig használod az utolsó porzsákot, nem kell hisztisen kétségbe esni, hogy jaj, elfogyott.

(#51518) BBéci válasza pjen (#51512) üzenetére


BBéci
titán

A Sharpéban is, sőt, 5 literes palackra van méretezve. [link]
[link] Az elválasztó idom kivehető.
Mindkettő kizárt, egyrészt a sörnek pihennie kell, a mozgatás kifejezetten károsítja, másrészt az ioncserélt vizet és az étolajat nem hűtjük, hiszen csak azokat vesszük akkora űrtartalomban.
Erről jut eszembe, ma megvettem a Sibrik Miklós úti Interspar Krombacher búzasör készletét, mindössze két tálcányi volt, éppen azt kortyolgatom. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51519) #40553216


#40553216
törölt tag

Következő kérdésem: nézegettem a Sonicare-eket és azt vettem észre (a Philips oldalán is így van), a többség 31000/percet mozog, de vannak 62000/perc mozgást végzők. Először gyanús volt, hogy talán egy ciklus kétirányú mozgását vették kettőnek, de a Philips oldalán így külön rá lehet keresni. Azonban megnéztem a legolcsóbb ilyen fogkefét, a HX6511/35-t, annak dobozán csak 31000/perces adat van. Most akkó’ mi van?

(#51520) Lauda válasza #40553216 (#51519) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt nem fogod tudni kideríteni. Azt írja, hogy akár 62 ezer/perc. Az easyclean-re is.

(#51521) Veron


Veron
őstag

Tanácsot kérnék és nyilván hülye kérdés lesz, de fogalmam sincs merre induljak el.

Szeretnénk 0-ról berendezni a házunk és nem tudjuk milyen márkákban gondolkozzunk háztartási gépek terén. Az biztos, hogy nem Miele kategória a mienk, ez alatt kellene megbízható megoldás.
Amire szükségünk van: mosó-, szárító-, mosogató-, hűtőgép, sütő, mikro, indukcióós főzőlap, elszívó.

Mik az ajánlott márkák ár/érték arány tekintetében egy teljesen normál, egyelőre kétfős háztartásnak? Apósom AEG-et ajánlotta a gépek nagy részéhez, hűtőhöz Bosch, LG, Samsung triót, az elszívó meg teljesen talány.
Jó lenne, ha a mosogató, sütő, főzőlap, mikro egy márkából érkezne, ahogyan a mosógép és szárító is.

Lehet erre a meglehetősen általános kérdésre normális választ adni egyáltalán? :F
Köszönöm!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#51522) #40553216 válasza Lauda (#51520) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az „akár”-t szerintem azért írja, mert pár napig, egy hétig „gyorsul fel” a rendes sebességre, hogy hozzászoktassa a pácienst a szónikus érzéshez. Vagy valami ilyesmi a duma.

(#51523) Lauda válasza #40553216 (#51522) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt nem tudom. Én azt tapasztaltam, hogy semmi különbség nincs a szoktató és a szoktatás utáni rezgés között. Párszor használtam a gépet, utána kikapcsoltam ezt a funkciót és nem vettem észre változást érzésben és hangban sem. ;)

(#51524) Csabroncka válasza Veron (#51521) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nagyon nem ajánlom, hogy egy márkából rakd össze a gépeket!

Ár/érték és garancia ez az ami számítson!

Hűtő esetén én saját és mások tapasztalata alapján a Samsungot elfelejteném és a Liebherr-t venném előre. Mosógépből az LG-t preferálnám, elszívó TEKA....

"in medias res"

(#51525) pjen válasza Csabroncka (#51524) üzenetére


pjen
félisten

Most vettem egy hatalmas no frost LG hűtőt.Eddig hibátlan,10 év motor gari és szinte hangtalan.Lehet a mosógép mellett a hűtőbe is bele húztak.

(#51526) Dluinet válasza Veron (#51521) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha nagyon egy márkára gyúrsz, akkor az elszívón kívül, vehetsz mindenből LG-t.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51527) Veron


Veron
őstag

köszi mindenkinek.

nem feltétlen kell minden egy márkából, de a sütő-főzőlap-mikro egymás mellett vannak, azok jöhetnek egy helyről. ahogy a mosó- és szárítógép is.
azt nem mondtam, de a konyhában szinte minden beépített lesz (hűtő, mosogató, sütő, mikro, főzőlap).

az elmúlt órákban Electrolux-AEG-Whirpool vonalon mozogtam. hanyagoljam ezt?

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#51528) Elemental


Elemental
addikt

A mi felállásunk. Sütő, főzőlap elux 3 éves, mosogató bosch 18 éves, mosó aeg 18 éves, szárító elux 0 éves, elszívó cata 3 éves, hűtő siemens 18 éves.

(#51529) Veron válasza Veron (#51527) üzenetére


Veron
őstag

Evidoról van tapasztalat? Van amire 6 év garanciát ad.
Gorenje, Cata gépek mennyire ajánlottak?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#51530) polonic válasza pjen (#51525) üzenetére


polonic
félisten

Mitől lenne hibás egy új hűtő?

Írd csak be azt google-ba, hogy lg linear inverter compressor durability.
Meglepődsz majd.

Nekem is lg hűtőm van. Remélem bírja is jó sokáig.

(#51531) pjen válasza polonic (#51530) üzenetére


pjen
félisten

Be írtam,min kéne meglepődnöm.A hibátlanságot arra értettem,hogy talán még a spec nél is jobb.Nincs hangja,nem ciripel stb.Nincsenek éles sarkok,könnyű nyitni-csukni.10 év gari a motorra.Érdemes számolni vele,ha hűtőt vesz az ember.

(#51532) Csabroncka válasza Elemental (#51528) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Sajnos teljesen felesleges márka alapján választani 20 éves tapasztalat alapján! Ott tartunk jelenleg, hogy a legtöbb háztartási nagy gépre 1 év garancia van, akciók és egyebek keretében max 3, vagy Beko esetén 5. 20 évvel ezelőtt simán kaptál 5 év garanciát egy háztartási gépre.
Ma már az autóra is 4-5 év garit adnak.... beteg egy világ :(

Veron : Német vonalon maradj és azt válaszd amire a legtöbb garanciát tudod megszerezni!

Pjen: Érdemes számolni vele,ha hűtőt vesz az ember. - számoltam, ezért vettem Liebherrt ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#51533) pjen válasza Csabroncka (#51532) üzenetére


pjen
félisten

Biztos jó lesz az.LG t nem ismerem,se a Liebherrt.Ha hosszú évek tapasztalata alapján választottam volna Eluxot veszek.Van egy 15+ éves darab eddig hibátlan.Most adtam egy esélyt az lg nek.Szép,tágas,halk.A többi majd kiderül.

(#51534) polonic válasza pjen (#51531) üzenetére


polonic
félisten

Nem egy külföldi oldalon rengeteg panasz van a kompresszorra. Garancia után, 2 év múlva, aztán 3 és 4 év múlva kompresszor halál. A gyenge szelep miatt. Ami egy lemez gyakorlatilag és kilyukad. 2:35-től látszik aztán 6:30-tól mégjobban.

Aztán a motorgarancia sem úgy van, ahogy arra számít az ember. Az csak a kompresszorra szól. A kiszállás és a szerelés pénzes és az is 100 dollárokban mérhető.

Keresetet is nyújtottak be az Lg ellen, amihez rengetegen csatlakoztak. Ezt is meg lehet találni.

Egyébként nekem is lg hűtő van, fél éve. Én is bizalmat szavaztam neki. Csak ezekre rátalálva. Lehet, nem azt vettem volna.

(#51535) pjen válasza polonic (#51534) üzenetére


pjen
félisten

10 év nagy idő,meglátjuk mi lesz.Ez az LG gari érdekes.A DD mosógépeknél is az volt,hogy ha a simmering tönkre megy és szanálódik a motor az nem garis.Felhívtam LG- t mindegy mitől döglik meg a motor,garis.Egyébként a két év garis hűtőben is tönkre mehet négy évesen a motor :Ott mindent fizetni kell.Gyakorlatilag gazdasági totál kár.Lutri ezmindegyiknél.Fogyasztói társadalomban élünk.Bármelyik márkát veszed valós tapasztalathoz legalább öt év kell.Viszont azt a típust már rég nem gyártják.A gyár is rég kinai,csak a neve maradt.

[ Szerkesztve ]

(#51536) buca84 válasza Csabroncka (#51532) üzenetére


buca84
őstag

Melyik Liebherr -t választottad?

(#51537) Veron válasza Csabroncka (#51532) üzenetére


Veron
őstag

És mi pontosan a német vonal?
Aeg német de már svédekhez tartozik, Electrolux svéd, Whirpool amerikai, Gorenje szlovén ha jól tudom. Bosch nyilván fritz, LG, Samsung pedig dél-koreai.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#51538) asdf_


asdf_
veterán

A Gorenje már a kínaiaké, Hisense tulajdon.

(#51539) Veron válasza asdf_ (#51538) üzenetére


Veron
őstag

Francba, mert tetszett néhány gépük, főleg a fehérek. De így kiestek. Amúgy Gorenjere általában több a gari, mint Aegre és Boschra.
Fentieken kívül Cata, Faber, Teka?

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#51540) Csabroncka válasza buca84 (#51536) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

CUPsl 3221, 5 éves

Veron: Elux, Aeg, Bosch, Miele

"in medias res"

(#51541) pjen válasza Csabroncka (#51540) üzenetére


pjen
félisten

Látod ezért írtam.Ezt a hűtőt már nem forgalmazzák,az új meg ki tudja milyen.Nagyon szép,kár,hogy nem nofrost(tudom Neked nem hiányzik).mi mindenképpen széleset akartunk.

(#51542) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!
Best Buy párásítót keresek, olyat amibe csak víz/olaj kell, és nem kell bele ilyen szál...
Tehát, ha jól tudom, akkor ultrahangosat keresek. :)
Köszönöm szépen

(#51543) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Páraelszívót szeretnék venni villanytűzhely felé ahol kontyszekrény van,régen volt ott egy de leégett..
Max 55cm széles lehet és olyan kellene amihez nem kell kivezetés tehát belső keringetésű kellene 25 ezerft alatt.
Én ezt a kettőt találtam :
Davoline Olympia 050
MORA OP530

(#51544) Elemental válasza Csabroncka (#51532) üzenetére


Elemental
addikt

Mostanában az eluxra tértem át. Mindenből azt veszek, hátha nem csalódok.

[ Szerkesztve ]

(#51545) Csabroncka válasza Elemental (#51544) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Hasonló a véleményem nekem is! Mosógépből is azt vettünk, igaz felültöltősben kisebb a kínálat, de az elux itt is több szempontból minőségibbnek tűnt, illetve pont volt az 1+3 év gari akció.

pjen: évente egyszer van nagytakarítás a hűtőben, eddig nem panaszkodom, de szerintem ez azért is van mert az A++++++++++ hűtők szigetelése már ég és föld a 20 évvel ezelőttihez képest és beszivárgó pára már nincs.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#51546) pjen válasza Csabroncka (#51545) üzenetére


pjen
félisten

Jó az elux,mi porszívó vettünk nemrég mert megdöglött a Philips.Ez az ultrasilencer egy vülágszám.Szárító gépet is eluxot vettünk,még csak pár hetes,de ilyenkor télen nagyon hasznos.Viszont amin meglepődtem előzőleg is no frost volt,mindg volt hangja.Ennek az LG nek semmi.

(#51547) Veron válasza Csabroncka (#51540) üzenetére


Veron
őstag

Köszönöm.

Az Elux az Electroluxot jelenti? Úgy is ajánlott, hogy arra meg az AEGre jellemzően kevesebb a gari (1 v 2 év), mint Gorenjere pl?

Az elszívó picit más tészta, ott is ajánlottak az említett márkák, vagy inkább Cata, Teka, Faber a jó??

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#51548) Tav-Csoves válasza Tav-Csoves (#51542) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Ez ultrahangos lenne?
Milyen elven működik?
Van valakinek ilyenje? Mi a véleménye róla?

(#51549) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli porszívót szeretnék venni, 60-70k amit rá szeretnék szánni.
Szimpatikus a Xiaomi/Roidmi vonal (esetleg valami olcsóbb Philips Speedpro), és úgy látom ennyi pénzért több típus is van:
Jimmy JV51/JV53
Roidmi F8S
Dreame V9
Mijia Handheld

A felület vegyes, tehát rövid szőrű szőnyeg és kemény padló is egyaránt van. A fenti gépek közül csak a Roidmi-hez adnak multi rollert, a többi csak soft rollerrel szerelt. Jól gondolom, hogy az nem alkalmas szőnyegen, ezért csak az F8S ami szóba jöhet?

(#51550) n@p@lm válasza Veron (#51521) üzenetére


n@p@lm
őstag

Hűtő : Zanussi.
Sütő, főzőlap : Electrolux (villany, indukciós)
Mosogatógép : AEG
Mikro : Electrolux
Mosógép, szárítógép : AEG
A szárítógép és a mosogatógép még csak 1 éves, a többi majdnem 4, eddig ok, elégedettek vagyunk vele, szeretjük őket :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.