Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51751) pjen válasza neo81 (#51750) üzenetére


pjen
félisten

Ezek eldobós porzsákok.Írja is a manual,hogy a porzsák csere egyszerű.

(#51752) neo81 válasza pjen (#51751) üzenetére


neo81
senior tag

Igen, de olyan más könnyen üríthető porzsákra gondoltam, amit többször lehet használni és könnyen üríthető.

[ Szerkesztve ]

(#51753) BBéci válasza peppe79 (#51749) üzenetére


BBéci
titán

Rendben, köszi a részletes tájékoztatást, én is láttam az amerikai honlapot! D amit hazánkban árulnak, az szerény véleményem szerint a bóvli kategóriába tartozik és a néven kívül semmi köze a kiváló USA-beli porszívókhoz és egyebekhez.

(#51752) neo81
Inkább ne is gondolj olyanra, azokról beszélünk le mindenkit ebben a topikban. Az összes nem eldobható porzsáknak az a hátránya, amit magad is tapasztaltál.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51754) Dluinet válasza neo81 (#51752) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Porzsákja a szűrőrendszer egyik eleme is egyben.
Ha ezt kicseréled, akkor borul a porszívó szűrése és dobhatod ki a porszívót.
Ha kiürítgeted, akkor a porzsák pórusai eltömődnek és sérülnek és dobhatod ki a porszívót.

Vegyél másik zsákot, ha megtelt dobd ki egyben.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51755) neo81 válasza Dluinet (#51754) üzenetére


neo81
senior tag

....aha, és mennyi hozzá egy porzsák?

(#51756) pjen válasza neo81 (#51755) üzenetére


pjen
félisten

Árúkeresőn beírod a nevét,egész jó árak vannak.

(#51757) neo81 válasza pjen (#51756) üzenetére


neo81
senior tag

Akkor úgy kb. 500-1000 Ft porszívózásonként?

(#51758) pjen válasza neo81 (#51757) üzenetére


pjen
félisten

Már mért?Egy zsákot két hónapig is használhatsz mire megtelik.Por bányában laksz.

(#51759) farkas-j


farkas-j
őstag

Most már túl vagyok a SEBO Airbelt K3 Premium porszívóval több kisebb és egy nagytakarításon, így már nem csak az első benyomásokat tudom leírni.
Ami (továbbra is) tetszik:
Nagyon nem akarom ismételni magam, itt elolvasható az első tapasztalat utáni véleményem. Összehasonlítási alap a Xiaomi Roidmi F8S GL és az ETA 3404 Neptun takarítógép-porszívó, amiket eddig megelégedéssel használtunk.
A Xiaomi-t nem is nagyon említem, mert rendes takarításnál nálunk nem játszik, lévén az ETA nagyságrendekkel jobban szív. A napi kisebb szöszökkel, konyhai morzsákkal viszont jól elboldogul, ezekhez tényleg szuper és kényelmes. Nagytakarításhoz viszont biztosan a vezetékest használjuk továbbra is főleg, hogy megvan a SEBO.
Padlótakarításnál, nagy felületeknél remek és jól kitalált a SEBO görgős parketta feje, finomabban és könnyebben siklik mint az ETA görgős padlófeje. Szűk ficakokban viszont a nagyobb méretéből adódóan már hátrányba kerül az ETA-val. A TV szekrény alá sem fér be, ahová az ETA fej még éppen befért. Emiatt elő kellett venni a SEBO résszívó-szárat a hozzávaló fejjel. A szekrény mögé is be szoktam nyúlni a porszívó csővel, hogy az esetleges porcicákat kiszívassam. Na, ez a SEBO-val necces volt, lévén a teleszkópos cső jóval vaskosabb, mint az ETA egyszerű karcsú alumínium csöve.
Az ETA egy viszonylag nehéz és magas gép, szép nagy fogantyúval, a SEBO viszont viszonylag könnyű, de alacsony gép, kicsi fogantyúval, így az egyik helyről a másikra cipelése kevésbé kényelmes mint az ETA-é, mert le kell hajolni érte. Gurulni viszont sokkal jobban gurul mint az ETA. A körben lévő puha él védőből kilépő és eloszló levegőkivezetés csoda jó ötlet, nem keveri fel a levegőt, látszik, hogy gondolkodtak a fejlesztők.
A szőnyeg porszívózásról nem tudok túl sok újat írni. Ilyen hatásfokot még nem láttam! Brutálisan jó! Azt is jól kitalálták, hogyha parkoló állásba billentem a porszívócsövet akkor magától lekapcsol a motoros kefe, így nem "gyepálja” feleslegesen addig a szőnyeget. A kefetisztítás meg álom a korábbihoz képest! Egy mozdulattal kivehető a kefe a fejből és kényelmesen tisztítható lenne, de a legnagyobb meglepetésemre eddig még nem volt rajta semmi, pedig az asszonynak és a lányomnak is hátközépig érő hosszú haja van. Lehet, hogy ez most a véletlenek sorozata és a későbbiekben lesz rajta, de nem aggódom, mert könnyen tisztítható. Ezt a kivehető kefe megoldást nem sok gyártó gépe tudja. A kefetisztítást egyébként "imádtam” :O . Jó "móka” volt leszedegetni az ETA turbókeféről a felcsavarodott hajat még úgy is, hogy a fej eleje lepattintható.
És jöjjön a feketeleves. A nem várt, de hozzáadott kézi kefe ugyan nem rossz, de kicsi. Mivel megrendelés előtt hibás infót kaptam a SEBO web áruháztól, így nem rendeltem meg hozzá pluszban a széles kefés bútorfejet, mondván, hogy majd használom azokat amit az ETA-nál is használtam. Csakhogy a csőméret nem stimmelt! A netet feltúrva nem találok megfelelő adapter sem hozzá, pedig az Aliexpress-t is végigbújtam, ahol az ETA-hoz is vettem a kiegészítőket és az átalakítókat. Most vadászok egy 10-12cm hosszú 34-34,5mm külső átmérőjű csődarabot toldó elemnek. Emellett utólag megrendeltem a SEBO eredeti széles kefés bútorfejét. Aki esetleg emellett a porszívó mellett dönt, jól gondolja át a tartozékokat, mert postaköltséget spórolhat!
Összességében nagyon jó döntés volt a SEBO, nem csalódtam benne, sőt! Most, hogy megtapasztaltam, gondolkodás nélkül ismét ezt választanám :K

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#51760) Dluinet válasza neo81 (#51757) üzenetére


Dluinet
nagyúr

3 havonta vagy amíg keményre nem szívja

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51761) Lauda válasza neo81 (#51752) üzenetére


Lauda
félisten

Nézegess esetleg textil porzsákot. Nekem a philipshez volt olyan, aminek az alját ki lehetett nyitni és könnyen tudtam üríteni. [link] Lehúztam az alján az a műanyagot és kész.

bosch textil porzsák

[ Szerkesztve ]

(#51762) BBéci válasza neo81 (#51757) üzenetére


BBéci
titán

"Akkor úgy kb. 500-1000 Ft porszívózásonként?"
:Y :W
Legalább 30 éve kaphatóak Magyarországon is cserélhető, eldobható (papír vagy textil) porzsákos porszívók. Meglepő, amikor valakiről 2020-ban kiderül, hogy azokat nem ismeri.
Gyártótól, típustól függően 4-5 db porzsák ára 1800-2200 Ft, mi évente átlagosan ennyit használunk el. 80 négyzetméteres lakás, macska is él benne, hetente 3 alkalommal használjuk a gépet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51763) koxx válasza Lauda (#51761) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szenvedne a franc textil porzsákokkal, a mieléhez is 4e ft/4db. Évente kb 3x kell cserélni.

(#51764) Lauda válasza koxx (#51763) üzenetére


Lauda
félisten

Embere válogatja. Én kb 10 évig használtam textilt, semmi problémám nem volt vele. Akkor is azért lett utána papír, mert elszakadt ott alul, ahol a műnyag kütyü rá van húzva.

(#51765) neo81


neo81
senior tag

Köszönöm mindenkinek, akik próbáltak segíteni.

(#51766) peppe79 válasza BBéci (#51753) üzenetére


peppe79
senior tag

Nincs tapasztalatom velük, de vélhetően nem egy kategória. Viszont, szerintem az eredeti, amerikai változatnál is inkább a stapabíróság kerülhet előtérbe, sem mint a finompor minél hatékonyabb szűrése, vagy a kiegészítők széles választéka. A 100 dolláros árból, és a közel 6kg-os súlyból (ami egy állóporszívónál nem kevés) legalábbis erre lehet következtetni.

(#51767) peppe79 válasza neo81 (#51750) üzenetére


peppe79
senior tag

Utoljára a Hajdu porszívónk porzsákját ürítettem, még valamikor az első búr háború idején. :) Ilyesmivel manapság már senki nem vacakol, arról nem beszélve, hogy a textil porzsákok szűrése nagyon gyenge.
Ha az olcsó ár az elsődleges szempont, itt kevesebb, mint 10 ezerért kapsz 24 db porzsákot, ingyenes kiszállítással. Ekkora mennyiség kitart legalább 2-3 évig.

(#51768) Lauda válasza peppe79 (#51767) üzenetére


Lauda
félisten

a textil porzsákok szűrése nagyon gyenge.

A philipsé tökéletesen szűrt, soha semmi gond nem volt vele. A szívőerő sem csökkent az évek alatt.

(#51769) Dluinet válasza Lauda (#51768) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Textilporzsák rossz. Értem?

Senkinek nem kívánom, hogy textilporzsákot használjon lakótéren belül.
Műhelyporszívóban forgácsot szívni rendben van.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51770) Lauda válasza Dluinet (#51769) üzenetére


Lauda
félisten

Miért lenne rossz? Nálam tökéletesen működött. Jól szűrt, jól szívott a gép, könnyen tisztítottam.

(#51771) Zeki válasza Lauda (#51770) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt hitted. Majd ha lesz egy jobb géped...

(#51772) Lauda válasza Zeki (#51771) üzenetére


Lauda
félisten

9-es sorozatú philipsem van és a gyári mikroszálas porzsákkal is ugyanúgy szív.

A motorvédő szűrőt is tavaly cseréltem ki. Még a gyári volt az is.

[ Szerkesztve ]

(#51773) neo81 válasza Zeki (#51771) üzenetére


neo81
senior tag

Mi számít pl. egy jobb gépnek?

(#51774) koxx válasza neo81 (#51773) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Dyson, Miele, Sebo

(#51775) neo81 válasza koxx (#51774) üzenetére


neo81
senior tag

Hát, igen, a kb. min. 45000 Ft feletti kategóriától kezdve.

(#51776) Csabroncka válasza Lauda (#51772) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Őszinte leszek veled, egyszer próbáld ki és vegyél bele Menalux duraflow zsákot, szerintem simán találsz olyan méretűt ami jó bele!

A linkelt textil zsák, hát hogy is mondjam, kicsit a múltban ragadt a szűrés terén ezen kár vitázni!
"A motorvédő szűrőt is tavaly cseréltem ki. Még a gyári volt az is." ? 5 zsákonként cserélem és még így is néha megszürkül a finomszűrő része.

Mai porszívó minimum H10 HEPA utó szűrés nélkül gyakorlatilag a port kavarja. Vagyok abban a helyzetben, hogy ezt könnyen ellenőrzöm, mert a légszűrők automata módban járnak és porszívózás mellett is alacsony marad a szállópor koncentráció visszajelzés.

Persze én itt a nagyvárosban élek, és a levegőtisztaságra különösen érzékeny vagyok. Abba ne is menjünk bele, hogy amit tanultam és csinálok az életemben, ez különösen érzékeny téma számomra.

"in medias res"

(#51777) Lauda válasza Csabroncka (#51776) üzenetére


Lauda
félisten

Értelek, most megint másról írsz. Én azt a tapasztalatomat osztottam meg, amit a gyári textil és gyári mikroszálas porzsákkal szereztem.

Köszönöm az ötletet, egyszer talán majd kipróbálom. :R

A linkelt textil zsák, hát hogy is mondjam, kicsit a múltban ragadt a szűrés terén ezen kár vitázni!

Én nem vitázok semmin. A gyári philips porzsák hibátlanul szűrt. Ha nem így lett volna , állandóan eldugult volna a motorvédő szűrő és tele lett volna porral a porzsák körüli rész. De mivel nem így volt és a szívóhatás sem csökkent, egész biztosan rendben volt a porzsák szűrőképessége.

5 zsákonként cserélem és még így is néha megszürkül a finomszűrő része.

Ez egyéni szokás kérdése. ;)

[ Szerkesztve ]

(#51778) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Jobbféle, tartósabb mikrókból már nincsen olyan, ami mechanikus időzítős lenne nem? Az már csak a legaljában van, aminek meg más gyengesége lesz, hiába amechanikus időzítő kikezdhetetlen gondolom...

(#51779) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Mosogatógép témában...

Olvasom, hogy itt hogy az Electrolux szar, már az AEG sem olyan, mint régebben. A Bosch még úgy ahogy, de annak is csak bizonyos típusai.

Mi a helyzet a Gorenje gépekkel? 3 év gari, az áruk nagyon vonzó. Az asztalosom szerint az utóbbi években nagyon feljöttek. Nekem sincs rossz tapasztalatom (igaz nem mosogatógép volt).

És alulfagyasztós kombihűtőből milyet érdemes. Az asszonynak nagyon tetszenek a Samsungok, de arról egy samsung márkaszervízben dolgozó cimborám lebeszélt. Ebben a kategóriában a Gorenje milyen?

(#51780) Dluinet válasza Kowi84 (#51779) üzenetére


Dluinet
nagyúr

alul fagyasztós kombihűtő > LG

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51781) BBéci válasza Lauda (#51777) üzenetére


BBéci
titán

"Ez egyéni szokás kérdése."
Még véletlenül sem, mert egyértelműen látható, hogy mikor kell cserélni.

Fizikai képtelenség, hogy egy porzsákot úgy ki lehessen rázogatni, hogy abból az összes belekerült szennyeződés eltávozzon. Ebből következően csökken a levegő-áteresztő képessége, amitől csökken a szívóerő.

(#51779) Kowi84
Már a Gorenje sem a régi, amióta új tulajdonosa van a cégnek. Csak a név ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51782) daver88 válasza Kowi84 (#51779) üzenetére


daver88
aktív tag

made in china

olyat vegyél, amire a leghosszabb a garancia...a név már nem jelent semmit ebben a kategóriában

(#51783) farkas-j válasza csubuka (#51778) üzenetére


farkas-j
őstag

Egy mechanikus vezérlésű mikró időzítő-vezérlő egységében forgó, mozgó, kopó alkatrészek vannak. Üzembiztonság szempontjából elvileg megbízhatóbb egy jól méretezett elektronikus vezérlésű mikró, aminek a vezérlésében nincs mozgó kopó alkatrész. Az élettartamát ráadásul meg is lehet növelni azzal, hogy használaton kívül áramtalanítva van. Szolgáltatás szempontjából meg nincs is partiban a mechanikus (pl. pontos melegítési idő beállítás, időzítés, program összefűzés úgy mint kiolvasztás+melegítés stb). Én biztosan nem vennék mechanikusat már csak a pontos melegítési idő beállításának hiánya miatt se!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#51784) Lauda válasza BBéci (#51781) üzenetére


Lauda
félisten

Még véletlenül sem, mert egyértelműen látható, hogy mikor kell cserélni.

Én kivettem, kicsit kiporoltam, ment vissza. Több mint tíz éves a porszívó, tavaly tettem bele másikat.

Fizikai képtelenség, hogy egy porzsákot úgy ki lehessen rázogatni, hogy abból az összes belekerült szennyeződés eltávozzon. Ebből következően csökken a levegő-áteresztő képessége, amitől csökken a szívóerő.

Ez a te véleményed. :) Ki szoktam rázni belőle a retket a szemeteskukába, utána párszor nekicsapdostam a lábazatnak és ment vissza. Mikor a mikroszálas ment bele először semmi különbséget nem vettem észre szívóerőben. Ez pedig az én tapasztalatom volt. :)

(#51785) Degeczi válasza farkas-j (#51783) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A gyakorlati tapasztalat viszont nem ezt mutatja: a legrégebbi háztartási gépem egy negyedszázados "Goldstar" mikró (pont utána nevezték át Lucky-Goldstar-ból sima LG-re a céget), mechanikus - és abszolút elnyűhetetlen darab. Ráadásul még egyenletesebben is melegít, mint a legtöbb mai darab.

Persze az tény, h ilyennel nem lehet hajszálra pontos időzítést beállítani, egy "kb. fél perc" lehet 20 mp vagy akár 40 is, de az esetek 99%-ban erre nincs is szükség, csak rátekerni vmi jó hosszú időt a kiolvasztáshoz, melegítéshez, ott pedig ez a kényelmesebb, mint digitális kijelzőt figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#51786) asdf_ válasza Degeczi (#51785) üzenetére


asdf_
veterán

Emelve az ellenpélda tétet, a mienk is negyedszázados, digitális, de a tasztatúra fele már nem megy (külsőre nem látszik semmi, tehát nem az, ami annyit lett nyomkodva, hogy mindjárt leválik a nyomkodós része, de a mátrix egyike fixen zárva van van, így az azon levő gombok nem csinálnak semmit.
Alaphangon amúgy egyetértenék, de a mechanikus mikró szerkezete olyan keveset jár egy mosógépéhez, mosogatógépéhez képest, hogy nem tudom elképzelni, hogy annyit menjen, hogy fizikai okból dögöljön meg.

[ Szerkesztve ]

(#51787) Lokids válasza koxx (#51727) üzenetére


Lokids
addikt

Azt lehet tudni, hogy ez a kuponkód meddig lesz aktív? Mert 33-ért én is vennék 1 ilyent. (vagy 23-ért a Compactot)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#51788) st6969


st6969
őstag

Egy kis lidlis műanyag dobozban (tehát nem a gagyi, sorjás, ismeretlen eredetű valami) melegített az asszony ebédről megmaradt sültkrumplit, nem volt sok benne, 8-10 szál talán...
1 percet ha volt bent, és egy 20 Forintos nagyságú, feketés barna szélű lyuk égett a doboz aljába elképesztő bűz közepette. Nyilván azzal a lendülettel ment is a kukába, és ilyen fajta műanyag doboz soha nem kerül többet mikróba (szerintem másfajta se). De mia franctól lett ez?
Én nem nagyon szeretek amúgy semmilyen műanyagot mikrózni, de azért előfordult jó néhányszor, még ezzel a fajtával is.
A mikró talán menthető (citromos viz forralása nem segített, ecetes víz után jobb lett, de még érzik...kap még 1-2 kör ecetes vizet, ha nem változik, kuka). Szagtalanításra esetleg valami tipp?

(#51789) polonic válasza st6969 (#51788) üzenetére


polonic
félisten

Ezt nem is értem, hogy sikerült. :) Műanyagot csak úgy nem teszünk be a mikróba!
Csakis kifejezetten mikrózható műanyag mehet a mikróba. Ez még a használati utasításban is benne van.
Jelezni szokták a műanyagon, hogy mikrózható.

(#51790) BB9000 válasza polonic (#51789) üzenetére


BB9000
senior tag

Műanyag edényben mikrózni az ételt csak azoknak javaslom, akik gyorsan szeretnének meggazdagodni és emellett jó életbiztosításuk van. Olyan ami fizet a rák okozta halálesetekre. Nekik kifejezetten ajánlom, hogy gyakran ismételjék a fenti műveletet. Aki inkább elkerülné a rákot, az ne műanyag edénybe melegítse a kaját. Tegye át egy tányérba, vagy tálba.

[ Szerkesztve ]

(#51791) qqzs válasza st6969 (#51788) üzenetére


qqzs
őstag

Ennek semmi koze a muanyaghoz. 10szal krumplinak eleg 15 masodperc. Egy perc alatt megegett azaz ugy felforrosodott hogy megolvasztotta a muanyagot. Esetleg meg valami olaj is volt az aljan ami szinten megegett mikor mar a krumplibol eltunt az a kis nedvesseg ami melegedni tudott

Eladó: GTS450

(#51792) polonic válasza BB9000 (#51790) üzenetére


polonic
félisten

Ezt én egy szóval sem írtam, hogy műanyagban mikrózzon bárki is bármit.
Csak annyit, amennyi fentebb is ott van. Hogy ha műanyagban mikrózás a téma, azt csakis az olyan műanyagban lehet.

(#51793) peppe79 válasza Lauda (#51777) üzenetére


peppe79
senior tag

"A gyári philips porzsák hibátlanul szűrt."

Ez a többször használható porzsák? A "hibátlan szűrés" jelen esetben csak szubjektív megítélésen alapszik; mérések, és konkrét számok nélkül.

"Ha nem így lett volna , állandóan eldugult volna a motorvédő szűrő és tele lett volna porral a porzsák körüli rész. De mivel nem így volt és a szívóhatás sem csökkent, egész biztosan rendben volt a porzsák szűrőképessége."

Egy porszívónál a motorvédő szűrő rendelkezik a legcsekélyebb szűrőképességgel. Ha az netán eldugul, akkor ott már nagy a baj. A többször használható, kommersz textil porzsákok szűrése pedig mindössze cca. 30 mikron. Egy márkás darab talán valamivel hatékonyabb; de a modern, 5, 7, esetleg 9 rétegű szintetikus porzsákok nagyságrendekkel hatékonyabbak.

(#51794) Petibaba46


Petibaba46
csendes tag

Snaige márkával hűtőgépek terén valakinek modern kori tapasztalat? 5 év gyári garival adják most, ami elég szimpatikus. Bár mit érek a hosszú garanciával, ha amikor szükség lenne rájuk akkor se alkatrész, se ügyintézés, se semmi...
[link]

(#51795) csubuka válasza farkas-j (#51783) üzenetére


csubuka
addikt

Hmm, sajnos hiába digitális a kütyü, azért lehet ott is igénytelen gombokat használni és sajnos maguk a kapcsolók el tudnak használódni. Illetve, ha egy villám megküldi, akárcsak a másodlagos hatásával a hálózaton, akkor a megmakkant mikrovezérlővel lehetetlen bármit is kezdeni, míg a mechanikus kapcsolós lehet simán túléli azt.

Nekünk is a családban az összes idős mechanikus időzítős mikró 10-20 évesek élnek még.

De mindegy is, mert annyira kevés mikrónak van most a piacon hagyományos mechanikus időzítője, hogy nem lehet olyat venni, ami egyéb paramétereknek is megfelelne. Ami olyan annak lesz más baja, pl. nem rozsdamentes vagy kerámia a belseje.

(#51796) koxx válasza Petibaba46 (#51794) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A dizájnerek nem erőltették meg magukat, elég puritán a kinézete és a beltartalom. Én inkább megpluszolnám kicsit és vennék vmi ismertebb márkát. Hűtőt jellemzően nem 1-2 évre veszünk.

(#51797) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Sziasztok.
Ha már mikró a téma.
Tegnap vettem észre, hogy a kb. 9éves samu mikróm belseje (aminek fehér zománcozott bevonata van) elkezdett lepattogni a bevonat. Jelenleg kb. egy körömnyi felületen. Szabad igy hasznalni a továbbiakban, vagy vegyek egy másikat?

(#51798) csubuka válasza Lehiñito (#51797) üzenetére


csubuka
addikt

Ejjej :DDD Most rendeltem egy kerámiás Samu mikrók tegnap, pont azért, mert elpusztíthatatlan a belseje :DD No mindegy, 9 év az azért nem rossz a többihez képest. Sajnos az ugyanúgy 35k körüli Caso, az bár rozsdamentes anyagból van, csak 20 literes lett volna.

(#51799) Gömbike válasza Lehiñito (#51797) üzenetére


Gömbike
senior tag

Színtelen körömlakk a javításhoz?

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#51800) BBéci válasza csubuka (#51798) üzenetére


BBéci
titán

1997-ben vásárolt és rendszeresen, sokat használt Whirlpool mikróm kitűnően működik, egyetlen hibája a bekapcsoló gomb időnkénti érzéketlensége. Azon egy tisztítással lehetne segíteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.