Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51251) ribarszki válasza zsiz (#51250) üzenetére


ribarszki
őstag

Anyósomnak C1 van, de még az 1200W-os modell. Szereti. Anyagminősgében azért kicsit gyengébb mint a C2-C3. Vagy úgy mondanám, hogy azok kicsit kifinomultabbak. De amúgy a feladatát maximálisan ellátja. A lényeg itt is a gyári porzsákon van. Így alkot az egész szűrési rendszer egy egészet.
Masszív gép, bírja a strapát.

[ Szerkesztve ]

(#51252) Gömbike válasza v-man (#51249) üzenetére


Gömbike
senior tag

A keret csak használt gépekre megfelelő.

A forintunkat rendesen helyretette a "szakértő" kor.... ny, így ha újban akarsz
gondolkodni, tegyél még hozzá 50%-ot.

Megbízható a Wh, Samsung, LG, Gorenje.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#51253) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Milyen kenyérpirítót vennétek,ami jó?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#51254) pjen válasza Kezdő vagyok (#51253) üzenetére


pjen
félisten

Nekünk Philips van már vagy 5 éve,jó.Mi rossz lehet eg pírítón,inkább ki kell tapasztalni.

(#51255) farkas-j válasza Kezdő vagyok (#51253) üzenetére


farkas-j
őstag

Lidl-ist vagy Aldis-t mert jók, és mert 3 év garancia van rájuk ;)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#51256) Lauda válasza canniball (#51247) üzenetére


Lauda
félisten

(#51247) canniball, (#51248) pjen

Olvastam olyan véleményeket régebben, hogy gyenge minőségű, inkább kerülendő típus. De ha szerintetek megfelelő az a bojler is, akkor köszönöm szépen a pozitív véleményeket vele kapcsolatban! :K :R

[ Szerkesztve ]

(#51257) pjen válasza Lauda (#51256) üzenetére


pjen
félisten

Ez majd évek múlva derül ki.Most jó. :)

(#51258) Degeczi válasza pjen (#51254) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Bármi, sajnos. Pl. egyszerűen elég, megszakad a fűtőszál, tönkremegy a kapcsolóelektronika. Valóban célszerű hosszú garos Lidiset, Aldisat nézni, bár általában úgyis 3 éven túl szokott gond lenni.

(#51259) pjen válasza Degeczi (#51258) üzenetére


pjen
félisten

Én inkább funkció alapján választok,még sose romlott el pirítónk.Most is van másik csak asszony nem szereti.Egyébként is pár ezer forintos tétel.

(#51260) Ispy


Ispy
veterán

Előltöltös mosógépbe hogyan/hová kel berakni a vízlágyító port? A régi felültöltösnél csak a lezárt dobra szortuk, most viszont a mosószeradagolóba rakjuk, akkor sokszor nem jön ki, hanem egy csomóban ott marad.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#51261) Degeczi válasza pjen (#51259) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Én is így gondoltam, annak idején ezért vettem annak idején a Lidiből négyszeletes pirítót, merthogy családban praktikus, ha nem kell várni egymás után a szeletekre, hanem egyszerre megvan egy adag.
Jó is volt - amíg (persze pár hónappal a 3 éves gar lejárta után) el nem égett benne a fűtőszál...

Pár ezres, persze, ettől még dühítő, ha csak azért kell kidobni, mert nincs hozzá alkatrész (és amúgy egyszerű is lenne javítani)

(#51262) pjen válasza Degeczi (#51261) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos fogyasztói társadalom van.A Philipset se javíttatnám,nem éri meg.

(#51263) Zeki válasza Degeczi (#51261) üzenetére


Zeki
nagyúr

Van ahol kis háztartási gépeket javítanak? És pláne nem elszállt áron?

(#51264) Lauda válasza pjen (#51257) üzenetére


Lauda
félisten

Aztán lehet marad a gázbojler, mert lesz majd klíma is, a kettő együtt meg szerintem sok lesz a rendszernek. Mivel nem fogy olyan sok melegvíz, nem lenne értelme bővíttetni vezérelt áramra. A másik ami a gáz mellett szól, hogy ennek gyakorlatilag annyi a karbantartása, hogy pár évente átfújatod levegővel a fuvókákat. Vízkövesedés alig van, ha nem hibásodik meg, gyakorlatilag nem kell hozzányúlni. A mostani lampartos bojlert (több mint 15 éve üzemel) eddig egyszer azért kellett megbontani, mert elrohadt benne a cső, ami lehozza a melegvizet és a 120 literes bojlerből kb 40 liter melegvíz jött le, a többi bent maradt a bojler felsőbb részében. A villanynál meg nem úszod meg a tisztítást, mert egy idő után majd nem fogja tudni felmelegíteni a vizet és csak zabálja az áramot. Viszont egy 80 literes gázbojler 105 ezer forintnál kezdődik. :Y

[ Szerkesztve ]

(#51265) Teaway válasza Ispy (#51260) üzenetére


Teaway
veterán

Pedig oda kell.
Ha a sima mosóport se mossa onnan ki teljesen, akkor baj van.

Nincs itthon csokid??

(#51266) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Fut most valamelyik gyártónál garancia kiterjesztős promóció? Mosógép vásárlás van most terítéken és jó lenne a minél hosszabb garanciaidő de a Beko-n kívül minden gyártó 1-2 évet ad. Egyébként ajánlást is szívesen fogadok. 8kg-os mosógépet keresek 130k-s ársávig. Nem kell semmiféle trendi feature csak, hogy szépen mosson és viszonylag gyorsan.

(#51267) Ispy válasza 2thletme2day (#51266) üzenetére


Ispy
veterán

Eluxnal most járt le a 4 éves gari akció, de boschnál is szokott lenni, lehet érdemes várni vele, ha tudsz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#51268) 2thletme2day válasza Ispy (#51267) üzenetére


2thletme2day
őstag

Nem égetően fontos a dolog csak a jelenlegi már össze vissza csinálja a programokat. 15 perces program ami eddig tényleg 15 perc volt ilyen 50 perc alatt megy le és hasonlók. Meg ez már egy 10+ éves gép. Lassan ideje lesz a cserének. Van esetleg valami gyűjtőoldal ahol ezeket a pormóciókat lehet figyelni vagy a gyártók oldalairól lehet értesülni az ilyen akciókról?

(#51269) Zeki válasza 2thletme2day (#51268) üzenetére


Zeki
nagyúr

Gyártók oldala.

(#51270) konvergal


konvergal
csendes tag

Sziasztok!

Porszívót szeretnék venni. Két típust néztem ki:
Electrolux epf6animal [link]
Electrolux epf65br [link]
Melyiket lenne jobb vétel? 70 négyzetméteres lakásba macskával. Van szőnyeg és parketta is.
Köszi a segítséget!

(#51271) buca84


buca84
őstag

Beépíthető mikróból mit javasolnátok max 70e Ft -ig?

(#51272) ribarszki válasza konvergal (#51270) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha kevés a szőnyeg, és a macskaszőrt a szövet kanapéról kell inkább leszívni akkor az elsőt. Ha inkább a szőnyeg a gyenge pont, akkor a másodikat, barna epf65br-t. Ebben ugyanis nagyobb, szélesebb a turbókefe. Az animalhoz csak mini turbókefe van kanapéra, ehhez pedig szőnyegre is jó.

(#51273) Viszlát válasza 2thletme2day (#51266) üzenetére


Viszlát
addikt

Bosch kiterjesztett garancia akció - mondjuk a 130-as keretbe épp csak beférsz náluk. De egyébként szokott lenni 2+3 éves akció is náluk (szintén regisztrációhoz kötött ingyenes kiterjesztés).

Náluk meg épp 7 éves szerviz garancia akció van, magával az üzlettel jó a tapasztalatom (két hűtőt és egy fagyasztót vásároltam náluk eddig és nagyon korrektek voltak minden alkalommal), de azért rákérdeznék, hogy konkrétan mit is takar ez az ajánlat.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51274) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Sziasztok!

Szerintetek ez az Aldis kézi porszívó alkalmas lehet autó porszívózáshoz?

(#51275) Zeki válasza Viszlát (#51273) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az onlinemárkaboltok garija évente fizetős karbantartásos.

(#51276) poli27 válasza buca84 (#51271) üzenetére


poli27
veterán

Szerintem 70e forintig nincs értelmes beépíthető mikró !

(#51277) buca84 válasza poli27 (#51276) üzenetére


buca84
őstag

sajnos több keret nincs rá. ezt találtam 5 év garival.

[ Szerkesztve ]

(#51278) zsiz válasza pepe091 (#51274) üzenetére


zsiz
őstag

Nem igazán. Mondjuk én Lidlben vettem. Arra jó, hogy a nagyját összeszedd vele. De tiszta nem lesz tőle. Plusz sokszor a finom por átmegy rajta és a bekapcsolást egy a gépből kitörő porfelhő kíséri :D Sok helyre pedig nem férsz oda vele, pl. a pedálok alatt. Egyet vettem, pár használat után megadta magát a bekapcsoló gomb, visszafizették az árát. A következő akcióban vettem egyet megint, mert a fentiek ellenére én szeretem használni. Ritkábban kell kivinnem a rendes porszívót a kocsihoz, főleg mióta fura hangja és égett szaga van :U

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#51279) Viszlát válasza Zeki (#51275) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez az infó honnan?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51280) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Mikróból (szabadon álló, hagyományos, semmi extra), ha a lényeg a tartósság, más nem igazán, akkor valami kerámiabvonatos Samsung legyen azt annyi? Minimál funkciók kellenek kb, robosztus megoldások. Gyakorlatilag, ha lenne igényes tekerős-potméteres időzítős, az lenne a tök jó, abban nincs minek tönkremennie. De olyan csak a legaljákból van ahogy nézem, amikkel meg más baj lenne... pl. gari sem biztos, hogy olyan jó azoknál..

*Vagy netán Lidl sajátmárkás, az 3 évig garis és annyi.

Elsőre ahogy olvasgattam a fórumot ez jött le, hogy ilyen 30k alatti kategóriában a fentebb leírt két opció mehet tán.

[ Szerkesztve ]

(#51281) KoVee84 válasza buca84 (#51277) üzenetére


KoVee84
senior tag

Azt vedd, amelyik tetszik (kivétel a Gorenje, mert azok nem igazán tudják a rájuk írt teljesítményt). Elromlani nem nagyon fog, max ha állandóan fémet mikrózol.
Én speciel Samsung mg22-t vettem, teljesen jó.

(#51282) pepe091 válasza zsiz (#51278) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Köszi az infót, akkor hagyom. :R

(#51283) Zeki válasza Viszlát (#51279) üzenetére


Zeki
nagyúr

Fórum, honlapjuk.

(#51284) farkas-j válasza 2thletme2day (#51266) üzenetére


farkas-j
őstag

Mi 3,5 éve nyúzunk egy Beko WMY 81483 LMB2 mosógépet (5 év garis). Maximálisan elégedettek vagyunk vele. Ilyen a programkiosztása.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#51285) farkas-j válasza Viszlát (#51273) üzenetére


farkas-j
őstag

"A Hivatalos Garancia Plusz azt jelenti, hogy a megvásárolt háztartási gép garanciális idejét (a gyári garancián felül) 5 évre egészítjük ki (pl. egy 2 év gyári garanciás készülék esetében ez +3 évet jelent).
A Hivatalos Garancia Plusz egyik feltétele, hogy Ön a szerződésben szereplő, megvásárolt termék ingyenes műszaki felülvizsgálatát írásban (e-mail, vagy postai levél) bejelentse, és igényelje a gyári garancia lejárta előtt 60-90 nappal.
Ez a műszaki felülvizsgálat INGYENES, és a Hivatalos Garancia Plusz jótállás érvényességének végéig, évente szükséges megismételni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a műszaki felülvizsgálatra való igény bejelentésének elmulasztása, az éves ingyenes felülvizsgálatok meghiúsulása, vagy a szerviz kiszállási díj ki nem fizetése a Hivatalos Garancia Plusz jótállás automatikus érvénytelenítését vonja maga után.
FELÜLVIZSGÁLATI KISZÁLLÁSI DÍJ
Felülvizsgálat DÍJTALAN!
Kiszállási díj 7.500 Ft / cím (egész Magyarország területén)"

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#51286) Gömbike válasza csubuka (#51280) üzenetére


Gömbike
senior tag

Jó úton jársz.

Esetleg ez? [link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#51287) Viszlát válasza farkas-j (#51285) üzenetére


Viszlát
addikt

Hja, ezt ismerem, csak ebből így hogyan lesz 7 év? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51288) ribarszki válasza Viszlát (#51287) üzenetére


ribarszki
őstag

A legegyszerűbb megoldás, hogy nem +3 évvel egészíti ki a gyári 2 évet, hanem +5 évvel. 5év x 7500Ft=37.500Ft-ért. Ha nagy értékű a készülék (200-300k) és korrekt a garancia, akkor akár még vállalható is.. (De ez ízlés és pénztárca kérdése..) A biztosítások sem olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

(#51289) Viszlát válasza ribarszki (#51288) üzenetére


Viszlát
addikt

Feltételezésnek teljesen jó és kézenfekvő, de éppen ezért kezdtem ezzel a megemlítésekor: azért rákérdeznék, hogy konkrétan mit is takar ez az ajánlat. ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51290) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! Porszívót kell vennem. Már nézegettem őket - eleinte porzsák nélkülit szerettem volna, de azt mondtátok, hogy a 35-40 ezer foruntos kategóriában inkább porzsákosat nézzek. Ezt megfogadnám, úgyhogy most az lenne a kérdésem, hogy kb. 40 ezer forint környékén milyet vegyek? Főleg szönyeg + asszony hosszú haja amit tudnai kéne.

(#51291) Astery válasza Astery (#51290) üzenetére


Astery
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő - közben látom, hogy ajánlott a Miele C1 ... 50 ezer. Ha azt mondjátok, hogy megéri, akkor beruházok rá.

(#51292) csubuka válasza Gömbike (#51286) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, egész korrektnek néz ki ez a verzió :-)

Más: Porszívóból a Parkside Lidl száraz-nedves tizenpár ezerért mennyire élhető? Csak parkettára, szóval az nem gond, hogy a szívófeje limitált. Szárazon használnám, úgy porzsákosként funkcionálna (de a porzsákot akkor nem lehet kihagyni ilyen árkategóriában a felettem levő hozzászólás alapján...).

Korábban itt írtátok, hogy lakásba nem ideális ez a Parkside batár, de 3 év garral más ennyiért nem nagyon akad tán... Vagy volna más 20 ezren belül, ami ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#51293) yanna


yanna
őstag

Üdv Srácok! S.O.S.

Sürgős segítség kellene.
Adott egy elöltöltős mosógép (Candy). Már régebben is vagy 2-3 alkalommal centrifugázás után kis füstpamacsra lettem figyelmes az ajtón belül. Ugye elektromos hiba nem lehet, mert bentről jött.
Ma viszont tömény füst állt bent, és rájöttem, hogy az ajtó tömítő gumiba vastagon beleér a dob, ráolvadt némi gumi.
A dobnak tengely irányba van kb. 2-3 cm játéka (lógása). A guminak viszont olyan a kiképzése, hogy elméletileg nem lenne szabad összeérniük, a dob peremének egy "nút" van kialakítva a gumiban.

Mi a gyíkja ennek a dögnek?

[ Szerkesztve ]

(#51294) poli27 válasza yanna (#51293) üzenetére


poli27
veterán

nem csapágyas?

(#51295) yanna válasza poli27 (#51294) üzenetére


yanna
őstag

Nem tudom, nincs morgó hangja sima mosásnál, ill. üresen megforgatva sem, a centrifugázásnál meg nem hallom.

[ Szerkesztve ]

(#51296) pjen válasza yanna (#51295) üzenetére


pjen
félisten

Lehetett a tengely végén egy seeger gyűrű,lehet leesett és a szíj tárcsa tartja azért tud sétállni.Meg kéne nézni.

(#51297) yanna válasza pjen (#51296) üzenetére


yanna
őstag

Köszönöm! Rárajtolok.

(#51298) yanna válasza pjen (#51296) üzenetére


yanna
őstag

Nem az. Az egész berendezés a karosszérián belül egyben van, két "lengőkar szerű" lábbal "szilentekkel", és fölül két tartórugóra függesztve.
Így olyannak tűnik, mintha az ajtógumi adta volna meg magát.

(#51299) yanna válasza yanna (#51298) üzenetére


yanna
őstag

(#51300) koxx válasza Astery (#51291) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Megéri. Van meg Eluxbol is olyan ami ajanlott ebben a kategoriaban, de a pontos tipust nem tudom.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.