Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51601) Tav-Csoves válasza Csabroncka (#51600) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Köszönöm, ez már kiinduló pontnak nem rossz :) viszont, honnan tudom, mely alkatrész az, ami az én kávéfőzőmhöz passzoló alkatrész?
Megnéztem a gépet, de csupán az a felirat látszik rajta, ami látszik a fotón is.

"Szarvasi Cafe brill"

(#51602) saelin


saelin
veterán

Sziasztok.

Meghalt a több mint 15 éves mosógépünk és szeretnék helyette egy újat venni, de sajnos nem vagyok jártas a témában, így a segítségeteket szeretném kérni. Szempontok és megjegyzések:
- Csak és kizárólag felültöltős jöhet szóba, mert egy 85 cm x 55 cm-es helyre kellene beférnie. Az 55-ös rész valójában sokkal nagyobb, de mivel vele szembe nem sokkal a mosdókagyló van, így itt húztam meg a határt.
- A mostani géppel nekem csak annyi bajom volt, hogy túl sok manuális kapcsolgatást igényelt. Először belőttem rajta milyen mosást szeretnék, az ha lejárt, akkor meg vissza kellett hozzá batyogni és beállítani öblítésre... Megvárni amíg lejár, kicentriz, leenged.... Ha lehet akkor ettől többet tudjon már. Teljes programok legyenek benne pl bekapcs, teker vagy nyom rajta egyet az ember és már mos, öblít, centriz. Utáltam mosni mert mindig rá kelett nézni hol jár.
- Jelenleg egy 5 kg-nyi ruhát elbíró gépem van. Nem emlékszem, hogy bármikor kevés lett volna.
- A mosószer adagolója sem volt valami jó, mert majd minden mosás után kínlódni kelett a tisztításával.
- Az ár amit rá tudok szánni az pedig olyan 80-90e HUF. Jelenleg úgy néz ki, hogy a Media Markt-ból lesz a rendelés, mert ők el is viszik a régi gépet. Ha esetleg tudtok még ilyen boltot, ahol kihozzák, beszerelik és viszik az előzőt, akkor azokat az ajánlásokat is szívesen fogadom. :R

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#51603) Tav-Csoves válasza Tav-Csoves (#51601) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

SZV-623
Ez a cikk szám...
Ahogy elnézem, lehet olcsóbban jövök ki, hogyha újat veszek.. :O
Mert a kazán, és a kazán tető között szökik a víz - üzem közben - és ott ha jól látom nincs is semmilyen tömítés, csak csavarok tartják össze... De lehet rosszul látom. (?)

(#51604) Dluinet válasza saelin (#51602) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mindegyik boltnak kötelessége átvenni a régi gépet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51605) ribarszki válasza saelin (#51602) üzenetére


ribarszki
őstag

Felültöltősből Zanussi vagy Electrux ha belefér. Ezeknek nem rohad a tetejük.

(#51606) Csabroncka válasza saelin (#51602) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Eluxok közül válogass a saját tapasztalatom alapján. Mi az akkori (kb 1 éve) csúcs gépet vettük.
Ami szerintem fontos:
min 1200-as centrifuga
forgassa a dobot nyitásra
időzítés
Az Eluxoknál a programidő rövidíthető manuálisan, és önmagában is jól testre szabhatóak a programok (hőfok, centri, +öblítés, viszont áztatás nincs!!!!)
+ garit legalább 3 évre érdemes kiterjeszteni!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#51607) BB9000 válasza saelin (#51602) üzenetére


BB9000
senior tag

WHIRLPOOL TDLR 60111 -et javaslom. Ilyet vettünk tavaly. . Link
Néztünk más márkát is, de végül Whirlpool-t választottunk, mert a konkurenciánál a dobban lévő terelőlap sorjás volt, ami nem tesz jót a ruháknak.
Ami számít /nálunk/
- Mutassa a mosás hátralévő idejét. Mutatja.
- Kinyitáskor ne csípje oda a kezet. Ez könnyen nyitható.
- könnyű kezelhetőség. Édesanyámnak vettük és nagyon meg van vele elégedve.

Ami nem számít: Töltetsúly: marketinges félrevezetés, Centri fordulat, A ruhák kímélése miatt 800 felett soha nem centrizünk, tehát ez nekünk nem fontos.

[ Szerkesztve ]

(#51608) arcsin


arcsin
senior tag

Sziasztok!
Kapszulás kávéfőzőnk van, de cudarabb napokra, ráérősebb reggelekre, ajándékba kapott szemes kávék elhasználására szeretnék venni egy French Press kávéfőzőt. A kiszelemelt egy BODUM gép lenne. Azokhoz szólok akiknek van ilyesmi gépük, hogy pld a filtert, a filter lapot milyen gyakran kell cserélni és honnan érdemes beszerezni? Heti 1-2x lenne használva, mosogatógépben lenne mosva.

(#51609) #40553216 válasza BB9000 (#51607) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ami nem számít a ruhák kímélése terén, az a fordulatszám. Normális mosógép magas fordulaton sem teszi tönkre a ruhákat, viszont kevesebb pára kerül a levegőbe, ami télen jó, mert kisebb lesz a penészesedés.
A Whirlpool mosószer tartója a tetőre van szerelve, így a tető rozsdásodása szinte garantálható. A Zanussi/Electrolux gépeknél sokkal jobb, mert a géptest tetején van.

(#51610) BBéci válasza arcsin (#51608) üzenetére


BBéci
titán

[link]
Biztos vagy abban, hogy az számodra a legjobb kávéital, amit egy French Press készít?
A daráló milyensége fontosabb, mint a filter téma, de kérdezősködj a linkelt topikban.

(#51609) tomtyi
"mert kisebb lesz a penészesedés"
Miért tételezed fel, hogy mindenhol penészesedik a lakás? Elég sokan használnak/használunk párásítót, mert a fűtéstől olyan száraz a lakás levegője, hogy vérzik az orr nyálkahártyája.
Idén nálunk, a magas külső hőmérséklet és az ősszel felvitt latex alapú falfesték miatt nem ment 35 % alá a relatív páratartalom, de 50 fölé sem, ellentétben az előző 14 év rendszeres 25-35 % közötti értékével. Pedig a radiátorokon és állványon szárítjuk a 800-as fordulaton centrifugált mosott ruhát.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51611) puhakex


puhakex
tag

Sziasztok!
Egy Whirlpool AWO/C 6304 típusú mosógépünk van.
Néha enyhe szag árad a mosógépből. kb 2 éve vettük. Naponta 2-3 alkalommal is használjuk, így mondhatjuk, hogy elég sokat megy.

Az ajtónál a gumitömítést letakarítottam, de nem igazán volt piszkos.
Illetve, amikor a leírás szerinti szűrőtisztítást akartam elvégezni, akkor vettem észre, hogy a szűrő az alábbi kép szerint néz ki. Ha jól értelmeztem a leírásokat ez a vízpumpa szűrő.
Szűrő: [link]
Használati útmutató: [link]

Ez az alkatrész ránézésre nem sok mindent szűrhet ki a vízből.
A kérdésem az, hogy van a mosógépben még valahol valami másik szűrő, amiről nem tudok?
Illetve van még valamilyen ötletetek a szag megszüntetésére?
Mosógéptiszító folyadékokon már túl vagyunk, mosópor adagoló elmosva.

Köszönöm ha elolvastátok és tud valaki segíteni valamilyen ötlettel! :)

(#51612) Dluinet válasza puhakex (#51611) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A szűrő ennyi, csak a nagy daraboktól kell védenie a lapátokat.
Háztartási gépek karbantartása - Vízkő, Penész, Szag eltávolítása és megelőzése

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51613) #40553216 válasza arcsin (#51608) üzenetére


#40553216
törölt tag

A két jobboldalival egyáltalán nem kell szűrőt cserélni, hiszen egy nagyon apró lyukas, rozsdamentes acélháló a szűrő. Nekem is Bodum van, csak „kicsit” nagyobb, olyan liter körüli. Én az Aldiban vettem, ott pár havonta szokott lenni. Régebben volt IKEA-s, de ez a Bodum jobban tetszik, stabilabban lehet lenyomni.

(#51610) BBéci
„Miért tételezed fel, hogy mindenhol penészesedik a lakás?”
Szerintem elég általános, sajnos. Nálunk semmi más változtatás nem volt, csak a fregolizás helyett szárítógépet használunk, mégis jelentős a különbség a lecsapódó pára mennyiségében, pedig szinte kizárólag 1400/perces centrit használunk.

(#51614) vasii


vasii
senior tag

Sziasztok,

nem tudom hibajavítással mennyire foglalkozik a topik, de egy próbát megér.
Van egy felül fagyasztós, alap Zanussi hűtőnk, egyik napról a másikra a hűtő rész mintha nem hűtene, a fagyasztó viszont működik. Reggel óta nézem és kb változatlan, fagyasztó -10, hűtő +10 fokon. Model ZRD27JA, Tipus CT 280.
A kompresszor folyamatosan megy és forró, a hátsó rács viszont mindenhol hideg, már közvetlenül a kompresszor után is. A termosztáttal ki tudom kapcsolni a kompresszort, amint átkattintom 1esre, beindul. A kompresszor tetején lévő párologtatótálca száraz, a fagyasztó jégmentes, kb 1 hónapja volt kitakarítva. Az ajtó mindenhol rendesen zár.
Mi lehet a gond?

Köszi

(#51615) BBéci válasza puhakex (#51611) üzenetére


BBéci
titán

"Naponta 2-3 alkalommal is használjuk, így mondhatjuk, hogy elég sokat megy."
Olyan felhasználásra ipari gépet érdemes venni. Nálunk a heti 3-4 jellemző. Talán ezért működik hibátlanul 1997 októbere óta a Zanussi Turbodry. ;)

(#51613) tomtyi
Nem rendelkezem erre vonatkozó statisztikával, csak az ismeretségi körömre tudok hivatkozni, senkinél nincs penész a lakásban. Megelőzhető, nem kell megvárni a kialakulását.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51616) BBéci válasza vasii (#51614) üzenetére


BBéci
titán

Akkor cselekszel helyesen, ha hívsz egy szakembert, aki megállapítja a hibát és megjavítja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51617) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Sziasztok!

Asszony beszelgetett vkivel, akivel nem kellett volna es most alloporszivot szeretne. Masodik porszivonak kene gyerek utan gyors takaritasra meg hasonlo kis dolgokra. Ezt ajanlottak neki. Megvegyem vagy esetleg tudtok ajanlani helyette vmi jobbat hasonlo aron?
Ilyen kialakitasut szeretne mindenkepp (2in1, cordless).

[ Szerkesztve ]

(#51618) Dluinet válasza Tibicsucsu (#51617) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Családi béke miatt, vedd meg.
Ő ezt szeretné, te meg egy úr vagy.
Ha most ez mégis rossz döntésnek bizonyul, akkor később már hallgatni fog rád.

Különben meg xiaomi, csak egy kicsit drágább.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51619) Tibicsucsu válasza Dluinet (#51618) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

:C

(#51620) canniball válasza Dluinet (#51618) üzenetére


canniball
nagyúr

"Különben meg xiaomi csak egy kicsit drágább."

28990 vs 79900 Ft, ez a kicsinél kicsit több...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#51621) BBéci válasza canniball (#51620) üzenetére


BBéci
titán

Egy átlagos hidegburkoló szakmunkás két nap alatt megkeresi a különbözetet. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51622) canniball válasza BBéci (#51621) üzenetére


canniball
nagyúr

Egy bankigazgatónak meg még ennyi idő sem kell hozzá.
De a "kicsit" vagy "nagyon" szavakat én leginkább százalékos arányban szoktam értelmezni. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#51623) BBéci válasza Dluinet (#51618) üzenetére


BBéci
titán

Jó lenne összehasonlítani a két legolcsóbb Dysonnal, hogy azok egyértelműen megérik-e a többletkiadást?

Canniball
Igazad van, de bankigazgatóból nagyságrendekkel kevesebb van, mint szak- és segédmunkásból, ráadásul tutira nem vesznek a kezükbe porszívót, feleségeik sem, rábízzák a személyzetre, házvezetőnőre. ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51624) Dluinet válasza canniball (#51620) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kimaradt az idézőjel és a smiley:
Különben meg xiaomi csak egy "kicsit" drágább. :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51625) Dluinet válasza BBéci (#51623) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csak a V8-cal és az fölöttiekkel van összehasonlítás.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51626) Batib válasza canniball (#51620) üzenetére


Batib
őstag

Én most vettem innen. Picit olcsóbb.
http://www.220volt.hu/Xiaomi+Roidmi+F8S+GL+S1+Special+vezetek+nelkuli+porszivo

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#51627) arcsin válasza Batib (#51626) üzenetére


arcsin
senior tag

A 220Volt azért is jó hely, mert lehet Bitcoinnal fizetni. Itthon nem sok helyen fogadják el, de pld az alza.hun is :) Erre arra elszórni nem rossz, most 10.000$ környékén van, BitPay-jel lehet asszem fizetni és az annyira nem is lehúzós.

(#51628) ribarszki válasza BBéci (#51623) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem rossz a Xiaomi, de nálam a multiciklon rendszer hiánya miatt bukik a történet. A Dyson ebben verhetetlen.

(#51629) BBéci válasza ribarszki (#51628) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan azt szeretném tudni, mennyivel hatékonyabb a Dyson multiciklonja, mint a Xiaomi megoldása?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51630) ribarszki válasza BBéci (#51629) üzenetére


ribarszki
őstag

Sokkal. Teljesen más a két szűrés eredményessége. Nézd ebben a videóban 3.09-től a monociklon Xiaomi portartály ürítését. Egyrészt nagyon macerás, mindenhol száll és potyog a por. De a legnagyobb baj nem ez, hanem a fekete szivacson vastagon áll a por, és a szűrés jókora részét a felette lévő hepa végzi. Vagyis folyamatos szivacsmosogatás, koszolás, hepa csere, csökkenő szívóerő, stb...

A Dysonnál ennyi az ürítés. 2.00-tól. Itt a multiciklon annyira hatékonyan szűr, hogy gyakorlatilag semmi tennivaló a porszívóval ezen a mozdulaton kívül. Van egy mosható szűrő, ami a multiciklon utáni, esetleges nagyon finom szennyeződést felfogja, de ezt 2-3 havonta mosom. A hepa pedig minimális terhelést kap. A Dyson az ürítésen kívül gondozásmentes.

[ Szerkesztve ]

(#51631) BBéci válasza ribarszki (#51630) üzenetére


BBéci
titán

Még nem néztem meg, mert telefonról pötyörészek.
Ha tényleg olyan a Xiaomi, amilyennek leírtad, miért veszi meg bárki? 100 forintot nem adnék érte.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51632) ribarszki válasza BBéci (#51631) üzenetére


ribarszki
őstag

Mert jóval olcsóbb. És bár munkásabb a tisztítás, ürítés és venned kell extra szivacsot és hepa szűrőt, azért együtt lehet élni vele. Nem mondanám, hogy 100ft-ot sem ér, de kompromisszumos a dolog.

Te kimondottan a Dysonhoz mérten kérdezted. Ahhoz képest igen, sokkal gyengébb a szűrése, macerásabb a takarítása.

Viszont ha ennyi lenne a keretem rá, akkor azért együtt tudnék élni ezzel a gyengeségével. Mert mint vezeték nélküli gép, nagy szabadságot ad.

(Egyébként ha jól tudom, van már multiciklon Xiaomi. A Dreame V8. De semmit nem tudok a hatékonyságáról. És nincs hozzá külön szőnyegfej.)

[ Szerkesztve ]

(#51633) BBéci válasza ribarszki (#51632) üzenetére


BBéci
titán

A jelek szerint hibáztam, mert a multiciklonos Xiaomit hasonlítanám Dysonhoz, csak annak látom értelmét. Az itt linkeltet telefonon nézegettem, azt gondoltam multis. :B

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51634) BigBear válasza ribarszki (#51630) üzenetére


BigBear
senior tag

Így igaz.
Amíg a kis kínaiak nem oldják meg (lopják el khm..) a Dysonok ürítési módját, addig sajnos nem 100%-os versenytárs egyik sem. A szívóerő önmagában nem minden, ezek az apróságok is hozzájárulnak a minőséghez.
Próbaképpen én egy Proscenic I7 porszívót vettem occóért, hogy egyáltalán kipróbáljak egy vezeték nélküli porszívót. (~20e-ért jutottam hozzá, ennyiért nem nagyon van semmi)
Az elektromos kefe iszonyat jó dolog. A kis bútortisztító annyi koszt szedett ki a matracokból meg kárpitos bútorokból, hogy megnyúltak a szemeim (asszonyé is) mit a csigának. Pedig takarítjuk őket rendszeresen. A szívóereje önmagában sehol nincs egy vezetékeshez mérten, de a motoros fejekkel együtt amire ezeket szánják, arra megfelelnek. Nem órákon keresztül tartó nagytakarításra valók.
DE. A tisztítása undor. Hiába a kis ajtó a tartályon, azon keresztül képtelenség kipotyogtatni a koszt. Azaz az egész tartályt leszedi az ember, kihúzza a kis műanyag fémszűrős egységet, kiszedi a szűrőt és lehúzkodja a port. Ráadásul valami extrém finom fémszűrőt használnak, ami valóban jól megfogja a koszt, a HEPA filteren nem sok van, de épp emiatt rendkívül gyorsan el is dugul, a tartályban szinte semmi, a fémszűrő meg tele van rittyóval, amit kézzel kell lehúzni. Egy mozdulat, oké, de akkor is.
Aztán közben próbáltam Xiaomit, sajnos az se különb., úgyhogy jól döntöttem az olcsó próbadarabbal.
Ezzel szemben a Dysonoknál ürítéskor a fémszűrőről is lehúzza a koszt a cucc, nem kell hozzányúlni. Szóval mindezek alapján a legközelebbi valószínűleg már Dyson lesz. Egyszer... Vezetékes van, az is kiváló, de vezeték nélküliből is egyelőre nagyságrenddel a többiek felett vannak, ha szívóerőben nem is, de az említett dolgok miatt biztosan.

(#51635) koxx válasza ribarszki (#51630) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mondjuk a philips speedpron se bonyolult az ürítés, persze nem multiciklon, de nincs gond a szívóerővel vagy koszolódással.

(#51636) Viszlát


Viszlát
addikt

Elég jó kis akció van perpill a Finish termékekre az Extreme Digitalnál. Pl. 4 kg-os só 990-ért, vagy All in One tabletta 33 Ft/db-os áron, de szinte minden termékükre 40-50% engedmény van jelenleg. Hátha másnak is jól jön. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51637) #40553216 válasza Dluinet (#51624) üzenetére


#40553216
törölt tag

„” ;)

(#51638) #40553216 válasza ribarszki (#51630) üzenetére


#40553216
törölt tag

Láthatóan a V sorozat nem igazán ajánlott poratka allergiásoknak.

(#51639) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Én is most szeretnék valamilyen vezeték nélkülit venni, 70% járólap, 30% szőnyeg burkolat van itthon. A szokásos nyélbe pattintós morzsa porszívókat kihagynám, mert szerintem nem elég erősek, de abból is egy elfogadható minőség minimum 40k. Attól meg már nincs olyan messze a Roidmi F8S a 60k körüli árával. Illetve alap Speedproban gondolkoztam még (nem kell felmosós fej, kárpittisztító, stb), de tegnap megtologattam őket a Media-ban és valahogy nehéznek és nehezen manőverezhetőnek tűntek. Dyson nagyon tetszik, de 120k-nál kezdődnek, annyit meg nem adnék érte. Egyéb Xiaomi modelleket nézegettem (Jimmy, Mi, Dreame), de azokhoz meg nem adnak multi hengert, csak keféset, ami viszont nem jó szőnyegen.

Egyébként meg van itthon Philips AquaTrio, szerintem remek cucc, tényleg egy lépésben porszívóz, felmos, szárít (két mikroszálas kefe 6700rpm-en amire vizet porlaszt), viszont vezetékes és nehéz (asszony utálja).

[ Szerkesztve ]

(#51640) BBéci válasza -cobra- (#51639) üzenetére


BBéci
titán

Roidmi-t kitárgyaltuk, nem igazán jó választás, ellenben ezt megnézném közelebbről: [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51641) BigBear válasza BBéci (#51640) üzenetére


BigBear
senior tag

Ezek talán már kicsit jobbak lehetnek, van V9 és V10 is, egyre erősebb szívóteljesítménnyel.
Viszont az ürítése ezeknek sem sokkal jobb. A fém szűrőre óhatatlanul fel fog tapadni némi kosz. A Dyson esetén az egy mozdulattal lejön, ezeknél pedig szét kell szedni és kitisztítani a porszívót.

(#51642) BBéci válasza BigBear (#51641) üzenetére


BBéci
titán

Puff neki! Akkor olyat sem veszek. :(
Semmiféle extra pucolgatásra nem vagyok hajlandó, pont ezt a macerát küszöböli ki az eldobható porzsák, amit legalább 30 éve használok.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51643) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

A következő hűtőkről mi a véleményeitek?

Heinner HC-H273BKWD+
NEO BCD-295
NEI MRF-262D

Köszönöm!

(#51644) Lauda


Lauda
félisten

Tudnátok abban tanácsot adni, hogy mit kellene a fogyasztó elé kötnöm ahhoz, hogy áramkimaradáskor ne ugorjon rá vissza azonnal a feszültség, hanem maradjon áram nélkül a fogyasztó? Ma is volt egy ilyen áramszünet-áram vissza-áramszünet, de ez egy másodpercen belül. Nem szeretném, ha kifinganának a dolgaim ilyen miatt. Elvileg van erre megoldás szünetmentes nélkül is. Keresgéltem és találtam olyat, hogy áramlökés kacsoló, de nem biztos, hogy erre van szükségem. :)

(#51645) koxx válasza Pikaa (#51643) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ennyi pénzért én inkább valami ismertebb márkát vennék.

(#51646) Lui04


Lui04
aktív tag

Sziasztok!

Gáztűzhelyet szeretnék venni 50 ezer Ft körül, e kettő típust néztem:
Zanussi ZCG210L1WA
MORA P151BW

Melyiket lenne érdemesebb venni? Valamint igaz, hogy a szerviznek kell bekötnie csak akkor érvényes a garancia?

(#51647) daver88 válasza Lui04 (#51646) üzenetére


daver88
aktív tag

Zanussi...

Számlával igazolni kell a bekötést, nem muszáj a márkaszerviznek.

(#51648) handrash válasza Lauda (#51644) üzenetére


handrash
őstag

Időrelé

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#51649) poli27 válasza BigBear (#51634) üzenetére


poli27
veterán

Ha kipróbálsz egy Dysont akkor meglepődsz, mert jobban szív, mint egy vezetékes :D
És amúgy nem az ürítése a lényeg, hanem a multiciklon, bár az ürítése is jól meg van oldva! Bár azért ha hosszú a hajszálak amiket takarítasz, akkor be tud akadni, és akkor onnan kell kipiszkálni, nem esik ki magától!

(#51650) Lui04 válasza daver88 (#51647) üzenetére


Lui04
aktív tag

Köszönöm! :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.