Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) Ispy válasza flegga92 (#51097) üzenetére


Ispy
veterán

Nekünk 32A van és indukciós, szóval a bővítés ajánlott, és hívj ki egy villanyászt, megmondja jó-e a vezeték, valószínűleg nem lesz az.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#51102) sepsi0 válasza sepsi0 (#51099) üzenetére


sepsi0
őstag

Pl ez volt kereken 80eft Budaörsön a boltban.

(#51103) Draken válasza flegga92 (#51097) üzenetére


Draken
őstag

32A-ig ingyenes a bővítés, de a körítés már közel sem. Ha bővíteni szeretnél, már nézni fogják, hogy szabványosítva van e a szekrény, amibe van a villanyóra. Ha nem, akkor szabvány szekrényt kell kialakítani. Az első állomásom x emberen keresztül vezetett (elműs), aki közölte a megtekintés után, hogy ~210k, köszöntem szépen nem kértem belőle. Találtam egy közelebbi emberkét, ő már ~60k körül elvállalta + elmű kiszállási díj 7k.
más: sokat gondolkodtunk mi is az indukcióson, de elvetettük, maradunk a gáz főzőlapnál

[ Szerkesztve ]

(#51104) flegga92 válasza Draken (#51103) üzenetére


flegga92
senior tag

Bővítés biztos mehet, panel lakás, közös óra szekrény, tavaly lett a szomszédnak bővítve, akkor nézett rá az enyémre is, azt mondta rendben van.
De tényleg a legegyszerűbb ha hívok egy villanyszerelőt.
Vagy marad a gáz. Én egyébként simán vennék egy Lidl/Aldi 2 zonás főzőlapot, bőven elég lenne, ha meg nem ott a gáz. Az asszony erről hallani se akar.

[ Szerkesztve ]

(#51105) Ispy válasza flegga92 (#51104) üzenetére


Ispy
veterán

Ha az asszony ezt akarja, akkor te is, hidd el. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#51106) flegga92 válasza Ispy (#51105) üzenetére


flegga92
senior tag

Tudom, de nem ő szenved vele :D Már rendelte volna meg, aztán meg kapnám a savat, hogy mikor lesz beszerelve...

(#51107) peppe79 válasza #40553216 (#51095) üzenetére


peppe79
senior tag

Leírhatnám még hatszázötvenszer ugyanazt, meg ugyanúgy te is, de nem sok értelme lenne; mivel nem közeledik az állaspontunk. Én örülök neki, ha valakinek bevált ez a Miele alapmodell, és kívánom neki, hogy legalább 8-10 évig hibamentesen ki is szolgálja őt. Nekem viszont a látottak alapján nem ért ennyit, így inkább másik gépet válaszottam. Ennyi.

(#51108) #73959936 válasza will5 (#51098) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nekem a viccpúl kistestvére van, sokan ilyen sokan pedig olyan márka/gyártó ellen ágálnak.
Az egyik forgalmazónál adtak rá 5 év garit az akciós árban, viszont ha jól emlékszem jövőre már jönnek és a kiszállás 7,5 ruppó...(szervíz ingyenes :N )

Azt tudom, hogy fél éve jól muzsikál....A powercleanpro tényleg szebben tisztít, de van nagyon alacsony fogyasztás mellett 3 és fél órás mosogatás is.... :K

[ Szerkesztve ]

(#51109) mzso


mzso
veterán

Helló!
Ilyen forró levegős olajsütő pótlékot próbált már valaki?

Van amelyik jó és nem marha drága?

Eddig 25 ezerig nézegettem az árukeresőn. Van pár jól értékélt, de mindig van olyan is aki lehúzza.

(#51110) will5 válasza sepsi0 (#51099) üzenetére


will5
tag

Köszi a tippet, bemegyek majd és megnézem hátha van olyan is amit én keresek.

(#51111) will5 válasza #73959936 (#51108) üzenetére


will5
tag

Igen azt a boltot én is megtaláltam ahol ez a lehetőség van.

Azt hiszem még egyszer megnézem főleg pakolhatóság szempontjából mindkettő gépet aztán az alapján fogok dönteni. :)

(#51112) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
Regisztrált Whirlpool mosógép meghibásodását szeretném bejelenteni, de az erre elvileg kitalált oldal használhatatlan. Mi értelme így a regisztrációnak? Hogyan érem el a szervizt? Hogyan lehet hibát bejelenteni?
Az általános garancia fél éve lejárt, de a motorra még bőven van majdnem 3 év garancia. Érdemes kihívni őket? A gép elég erősen "zakatol", laikusként azt mondanám hogy akkor, amikor a szivattyú dolgozik benne.

(#51113) freaghill


freaghill
őstag

Barátnőm szülei szeretnének indukciós főzőlapot venni, amit ők kinéztek az ez: Electrolux EIS8648

Van valami tapasztalat, javaslat, információ?
Minden morzsának örülünk.

(#51114) daver88 válasza M3aN (#51112) üzenetére


daver88
aktív tag

Whirlpool-t szerintem csak telefonon tudsz bejelenteni...kapcsolat

A regisztráció alapvetően azért történik, mert próbálják szűrni a szürkeimportot. Másodlagos szempont a marketing ereje, csakhát a motorra vállalhat szerintem 20 évet is, nem az fog tönkremenni egy mosógépben...

[ Szerkesztve ]

(#51115) Vasy09 válasza flegga92 (#51097) üzenetére


Vasy09
őstag

Én tavaly télen csináltam meg apumnál! A villanysütőnek 2.5-es vezetékeket, az indukciós főzőlapnak 4-es vezetékeket húztam be. És természetesen külön áramkörön (külön biztin)! :K :K

A 32A elegendőnek kell lennie! A kismegszakítók meg 20A-as ezen készülékeknél!

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#51116) #76500480


#76500480
törölt tag

Segítséget szeretnék kérni porszívó ügyben. Álló, akkus lenne a legjobb konyha, nappali feltakarítására. Szőnyeg nincs, központi v vezetékes porszívó van de azt "nehéz" naponta előkapni. 60k körül megállnék árban, 50p üzemidő, 20V akku előny, hangerő, portartály méret nem érdekel. Electrolux és Bosch márkából találtam egy-egy típust.

[ Szerkesztve ]

(#51117) gyulank


gyulank
addikt


Találtam egy ilyen képet. Gondoltam veszek torx kulcsot, és lyukasat, hogy olyanra is jó legyen. De ezen a rajzon nem egyforma a mérete. Tudja valaki, hogy a rajz rossz, vagy tényleg nem egyforma a lyukas, és a lyuktalan mérete?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#51118) Fr3eWar válasza gyulank (#51117) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nem értem a kérdést, A T6 az T6 méret a T8 az T8, mindegy hogy lyukas vagy sem.
A kép felett az áll, hogy vehetsz olyat aminek egyik fele T6 a másik lyukas T8 ez esetben a T8 oldal hossza 22mm, a T6 oldal hossza 63mm,
Vagy vehetsz olyat amely egyik fele T6 más T8 (lyuk nélkül) ez esetben a T8 oldal hossza 20mm a T6 oldal hossza pedig 50mm.
A 3mm tippre a torx forma/átmérő lemunkálási hossza, de ilyen nem szoktak szerintem megadni.

(#51119) gyulank válasza Fr3eWar (#51118) üzenetére


gyulank
addikt

Persze, hogy nem érted. Mert nem akarod. Én azt nem értem, hogy miért hinném, hogy a 6=8. Én a lyukas, nem lyukas közti különbségről beszéltem, ami ott van a képen alul egymás mellett, mindkettő 8, egyforma a kör, de nem egyforma a csillag mérete.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#51120) Elemental


Elemental
addikt

Ti a szárítógépbe tesztek valami gyűrődésmentesítő labdát? Nem is tudom mi a neve pontosan. Unokatesómék emlegettek ilyesmit. A mi szárítógépünk tegnap érkezett meg, még friss húsok vagyunk ezen a téren :)

[ Szerkesztve ]

(#51121) Fr3eWar válasza gyulank (#51119) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Az csak az ábrázolás ami a képen van.

(#51122) gyulank válasza Fr3eWar (#51121) üzenetére


gyulank
addikt

És? Én azt kérdeztem, hogy a rajz helyes vagy nem, a mérete egyforma vagy nem, a lyukas kulcs használható-e ugyanakkora nem lyukas csavarban vagy nem? Nem azt, hogy a rajzot te ábrázolásnak hívod-e.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#51123) pjen válasza Elemental (#51120) üzenetére


pjen
félisten

Mi nem.

(#51124) asdf_ válasza gyulank (#51122) üzenetére


asdf_
veterán

Magyarul azt szeretted volna kérdezni, hogy a lyukas T8 belemegy-e a nem lyukas T8-ba. Nincs ezzel gond, csak akkor ezt kérdezd. :U. Tekintve, hogy a rajz alapján a két szerszám fizikai mérete különbözik, és tökre nem egyértelmű, hogy a nem egyformát mire értetted.

[ Szerkesztve ]

(#51125) peppe79 válasza gyulank (#51122) üzenetére


peppe79
senior tag

Van ám egy stílusod... :N Pedig Fr3eWar érthetően leírta már az elején a lényeget.
A T6-os legnagyobb átmérője 1,7mm, a T8-asé pedig 2,31mm, függetlenül attól, hogy T, vagy TR kulcsról van szó.

(#51126) sepsi0 válasza sepsi0 (#51034) üzenetére


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Beko DFN 39531 X
Megjött a mosogatógép, beüzemelve, már csak használni kell.
Ebben még van anyag, nem tekeredik az ajtó nyitás/zárás közban. Ha belül megnyomom bárhol a mosogatógép belsejét nem akar behorpadni/deformálódni. Ezt csak azért írom le, mert személyesen megnéztünk több gépet és ezt tapasztaltam mindegyiknél, amit 230-120eft között megnéztünk. Eddig a legszebb gép számomra, amit megfogdostam, ezt élőben nem tudtam megnézni. A "belső" értékeit majd később.


[ Szerkesztve ]

(#51127) gyulank válasza peppe79 (#51125) üzenetére


gyulank
addikt

Milyen a TR?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#51128) Fr3eWar válasza gyulank (#51127) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Lyukas :D

(#51129) Elemental válasza pjen (#51123) üzenetére


Elemental
addikt

Egyelőre mi sem.

(#51130) BBéci válasza mzso (#51109) üzenetére


BBéci
titán

Nemrég hosszasan volt szó olyanokról, használd a topik keresőjét!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51131) poli27 válasza sepsi0 (#51126) üzenetére


poli27
veterán

ha van felső evőeszköz kosár minek az alsó is? :)

(#51132) sepsi0 válasza poli27 (#51131) üzenetére


sepsi0
őstag

Adtak hozzá pohártartót is... Full extra :D
Amúgy a kérdés jó, nem tudom. De külön feature az oldalra húzható alsó evöeszköz kosár.

(#51133) #40553216 válasza sepsi0 (#51126) üzenetére


#40553216
törölt tag

Azért annyit hozzátennék, hogy a „pelenka” az „Ebben még van anyag” géphez képest 2,3 kg-mal nehezebb.

(#51131) poli27
Mert ha alul és felül is a szokásosnál magasabb cuccokat akarsz mosni, de nincs tele a fép, akkor kiveheted az evőeszköz fiókot és használhatod a kosarat.

[ Szerkesztve ]

(#51134) sepsi0 válasza #40553216 (#51133) üzenetére


sepsi0
őstag

Ebben tényleg igazad van. :R
De 50-el olcsobb és 3 évvel több a gari.
A Miele-nél lehet a belső "acélosabb". :D vagy ebben is van beton.

[ Szerkesztve ]

(#51135) Lauda válasza Lauda (#51083) üzenetére


Lauda
félisten

Érkezik ma elvileg a szónikus fogkefém. Azt szeretném kérdezni, hogy ti hogyan használjátok? Foganként meg kell állni kicsit, vagy lehet vele folyamatosan haladni? Lassan végigmegyek kívül-belül-felül? Vagy majd rájövök nekem hogy jó? :D :R Még sosem volt ilyen fogkefém, emiatt érdeklődöm, hogy a tapasztaltabbak miként használják. :B

(#51136) Toobee válasza Lauda (#51135) üzenetére


Toobee
veterán

Biztos kitérnek rá a használati utasításban. Vagy tippre valami ilyesmit írj be a YouTube keresőbe: szónikus fogkefe használata.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#51137) qqzs


qqzs
őstag

Bosch hoszivattyus szarito vegleg bizonyitott. A farmert szaritotta es szinte nagyobb lett mint elotte nem hogy osszement volna, mint regebben mosas utan alig tudtam belebujni es hasznalat kozben lazult meg. Semmit nem hasznalunk rajta csak a MIX-et Gentle extraval 40-42 fok fole sose megy gentle nelku felment 50 ig isigaz ott extraszarazra lett kerve aminek eddig nem lattam ertelmet csak kiprobaltuk. A hofokok kezi infra merovel merve ajtokinyitas utan. Eddig egyedul egy gyanus noi polo van. Azert gyanus mert szerintem csak fejben ment ossze valosagban nem :) es a lenyeg hogy mindent atrakunk bele, nem nezzuk a cimkeket

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#51138) #40553216 válasza Lauda (#51135) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én simán lassú tempóban (fél perc) alatt húzom végig egy-egy fogsor-felületen, így lesz két perc. Aztán a rágófelszíneken is. 45°-ban döntve, fele-fele átfedésben a fogon és az ínyen. Egyébként a fogorvos mindenféle fogmosásra ezt ajánlja. A fogközöket pedig minden egyes fogközre megfelelő méretű fogköztisztítóval.

(#51139) Lauda válasza #40553216 (#51138) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen a tanácsokat! ;) :R Közben megérkezett a gép, csak próbaképpen picit mosattam vele ebéd előtt voltam úgy is :D, valami elképesztő ahogy dolgozik. :Y Egyszerűen élvezetes vele fogat mosni és érezni ahogy "sikálja" a felületet. Kipróbálom a módozatokat amit írtál. :)

Azt nem tudjátok esetleg, hogy a sima és a kompakt fejek között mekkora a különbség? Ehhez optimal white kompakt fejet adtak gyárilag, ami így ránézésre kicsinek tűnik, azonban mikor elkezdtem használni nagyon kényelmesnek találtam és elég a mérete is. Csak majd a későbbi rendelések miatt gondolkodtam ezen. :B

(#51136) Toobee :R

[ Szerkesztve ]

(#51140) ribarszki válasza Lauda (#51139) üzenetére


ribarszki
őstag

Én a simát jobban szeretem. A kompakt nekem túl kicsi. Hamar rájössz, hogyan kell vele fogat mosni. A lényeg, hogy a fogkrém mellé egy kis vizet is vegyél a szádba. Mert a fogkefe rezgése ezt a fogkrémes vizet préseli át a fogközök között is. És tényleg nem kell nyomni a fogra, csak odataratni érzéssel. De ez is hamar kialakul. Ezért is bírja sokáig egy fej. :K
Én mindig Listerinnel fejezem be a fogmosást. Így már 11 éve csak ellenőrzésre járok fogorvoshoz, rossz fogam nem volt. (De ez nagyrészt persze genetika is)

[ Szerkesztve ]

(#51141) Lauda válasza ribarszki (#51140) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi szépen a tanácsokat! :R ;) Nagyon baba ez a készülék, szuperül tisztít és tényleg átmossa a fogközöket is, brutál mi anyagot megmozgat. :DD

Szájvízből régebben használtam listerine-t. Annó egyik fogorvos azt mondta, hogy szájvizekből az alkoholmenteseket ajánlja, mert az alkohol károsítja a nyálkahártyát. Nem tudom ennek van-e valóságalapja. Mostanában a parodontaxot használom, illetve az oral-b gum&enamel-t szeretem nagyon. :B ;)

(#51142) tomazin válasza pjen (#40978) üzenetére


tomazin
veterán

Sajnos megint szerelesre szorul a ikea whirlpool dwh b00 mosogatógépünk. Ismét 11pittyenés (FA hibakód), viszont most mindenféle előzmény nélkül. Szívja a vizet, elindul a program, majd 2-10perc után leáll. A megdöntés sajnos most nem működött, többször is próbáltam, mindig leáll. A vizet leszivattyúzza.
Valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#51143) sepsi0 válasza tomazin (#51142) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Nekünk ugyan ezt csinálta a Bosch, megdöntés segített rajta egy ideig, mint kiderült, azért használt a megdöntés, mert a kiszivárgott víz így kifolyt.
Az oldalában van egy tartály, az volt megrepedve, kicserélés után jó lett, ott szivárgott.
Lehet nálad nem ez a gond....

[ Szerkesztve ]

(#51144) M3aN


M3aN
senior tag

Van valakinek tapasztalata az alábbi vízszűrővel? Aquaphor Quattro [link]
Esetleg milyen termék lenne ajánlott? Területileg rossz ivóvízzel ellátott részen vagyunk, tehát mindenképp valami normálisat szeretnék, bár a jelenlegi Laica kancsó+szűrőbetét remekül dolgozik.

(#51145) #40553216 válasza Lauda (#51139) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nincs mit. Egyébként rányomni sem kell. (De látom, ribarszki már írta.)
Én is Parodontaxot (szar íze van, de király) használok, de a doki azt mondta, nem kell.
A fogközöket pedig tisztítsd külön, ne bízz a fogkefében! Ezen kívül legalább félévente fogkőlevétel. Az államiban félévente ingyenes.
A doki a szájvizet általában nem ajánlotta, de ha valamit, akkor ő is alkoholnentest,

[ Szerkesztve ]

(#51146) BBéci válasza #40553216 (#51145) üzenetére


BBéci
titán

A TB alapon látogatható fogászatok milyenek? Felszereltségre és betegbarát hozzáállásra gondolok elsősorban. Nincs semmi tapasztalatom, amióta kinőttek a fogaim, kizárólag privát orvos kezelte őket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51147) Sinkapeter


Sinkapeter
tag

Megrendeltem az Aliexpressről az itt is említett kétszenzoros hőmérőt. (Köszönet az ötletért.) Nagyjából két hete van meg, azóta nézegetem, a normál hűtő 4 fokra van állítva, ott 5 körül, a mélyhűtő pedig -18 helyett -20 +-1 fokot mozog. Ma viszont egy bevásárlás után betettünk néhány mélyhűtött dolgot, ami max. fél órát volt hűtőn kívül. Semmi extra hűtést nem kapcsoltunk hozzá, de lement -35 fokig, nemrég kezdett visszaállni. Ez lehet normális működés? (LG GBB59NSGFB)

(#51148) mzso válasza BBéci (#51130) üzenetére


mzso
veterán

Oké. És mire keressek? :)
Minek szokás hívni ezeket az olajsütő pótlékokat?

(#51149) BBéci válasza mzso (#51148) üzenetére


BBéci
titán

Forrólevegős fritőz, vagy csak simán fritőz legyen a keresés kulcsszava.
A hozzászólásokból azt szűrtem le, hogy remek eszköz, de nem mindenre alkalmas. Valamint azt, hogy azokból is a minőségi darabokat szabad megvenni, nem az olcsó bóvlikat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51150) qqzs válasza Sinkapeter (#51147) üzenetére


qqzs
őstag

Melyiket?

Eladó: GTS450

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.